Is ongeorganiseerd voetbal geoorloofd „DE ROSKAM" Siad en Qmqzowq, De Militaire Sportweek een succes? De plaatselijke prijzen commissie De oproep had succes Vrolijke avond in Marine- cantine F ,,De Roskam' op de helling Het is niet alleen gras Predikbeurten Orkest TheMelodians ii ii Programma NHVB. Urk. De verlichting van Urk. Visserij bericht. *t Zand. Het circus trekt.. marine-munitle-stortdienst ROZENBROEK p* inlichtingen aan (Je Duitsers Waterstanden Marsdiep De verkoop van sigaren Wanneer w(j bovenstaande vraag moeten beantwoorden en wij. nemen bet aantal deelnemers als maatstaf, dan kunnen* we nu al reeds van een succes apreken. De volgende groepen werden genoteerd: Afd. A. Athletiek: 1 100 m hardlopen 46 deeln. 2 400 m hardlopen 11 deeln. 3 800 m hardlopen 16 deeln. 4 1500 m hardlopen 27 deeln. 5 Verspringen met aanloop 35 deeln. 6 Hoogspringen met aanloop 13 deeln. 7 Discuswerpen 14 deeln. 8 Speerwer pen 15 deeln. 9 Kogelstoten 16 deeln. 10 4 x 100 m estafette 6 ploegen. 11 Zweedse estafette 5 ploegen. 12 Loop door Den Helder 24 deeln. Marva's en V.H.K. 13 80 m hardlopen 43 deeln. 14 Verspringen met aanloop 37 deeln. 15 4 x 80 m estafette 6 ploe gen. Afd. B. Schermen: Sabel en Degenschermen, personeel. Aangezien verschillende deelnemers nog in het buitenland vertoeven, die aan de wedstrijden deel zouden willen nemen, kan nog geen volledige opgave verstrekt worden. Afd. C. Zwemmen (heren): 1 100 m rugslag 8 deeln. 2 100 m vrije zwemwijze 33 deeln. 3 100 m schoolslag 39 deeln. 4 Schoonspringen 6 deeln. 5 Bordenduiken 16 deeln. 6 3 x 40 m estafette (wisselslag) 7 ploegen. Afd. D. Zwemmen (dames): 1 40 m rugslag 17 deeln. 2 40 m vrije zwemwijze 29 deeln. 3 40 m schoolslag 34 deeln. 4 3 x 40 m estafette (wissel slag) 15 ploegen. Afd. E. Voetbal (serie-wedstrijden): 12 elftallen. Vanaf Zaterdagmiddag 1 uur zijn de officiële programma's verkrijgbaar bij Drukkerij De Boer, Koningstraat; Noord-Holl. Dagblad, Weststraat; secr. O. en O., de heer J. J. Landman. Ruijghweg 19, voor personen van bui ten de gemeente. Prijs 15 cent. In verband met de zeer grote aan vraag van kaarten voor de wedstrijd Noors Mil. elftal tegen Ned. Mil. elftal op 28 Juni, worden de kaarten in het begin van de volgende week in Den Helder verkocht, men heeft hier dus voorrang. Plaats en tijdstip worden na der bekend gemaakt. De plaatselijke prijzencommissie ver zoekt ons. onder de aandacht van de burgerij te brengen, dat men bij het laten verrichten van huishoudelijke diensten, zoals smids-, schilder-, be hangers- of loodgieterswerkzaamheden e.d., vooraf op duidelijke wijze moet overeenkomen hoe hoog ongeveer de kosten zullen worden. Op de rekening, die men ontvangt, moeten de kosten duidelijk, onderdeel voor onderdeel, gespecificeerd zijn. Het verdient in twijfelgevallen altijd aanbeveling, betaalde rekeningen te la ten controleren door de prijzencommis sie. die nog steeds iedere Woensdag avond van zeven uur tot half acht zit ting houdt in het raadhuis. Controleer In overleg met de prijzen commissie de prijzen, die U betaalt, zo wel voor dagelijkse benodigdheden als voor bijzondere aankopen of verrich tingen. Is Uw huishuur in orde? Geeft U niet teveel voor een bezem? Voor karnemelk? Voor een rol closet-pa pier? Voor een doosje zoetjes? Elke Woensdagavond kan men bij de commissie terecht. De huisvader van het Tehuis voor Militairen aan de Kanaalweg. de heer W. Knol. schrijft ons het volgende: „Geachte redactie, ik kan U mede delen, dat reeds dadelijk na het uit komen van de krant, waarin de op roep om lectuur en spelen was ge plaatst. telefonisch een sjoelbak be schikbaar werd gesteld. Dezelfde dag nog was de bak, een prachtig eiken houten exemplaar, in ons tehuis in druk gebruik. Al voor vijf uur hadden verschillende stadgenoten tijdschriften en boeken gebracht, terwijl ik tal van adressen had opgekregen, waar ik boe ken en tijdschriften kon afhalen. Ik ontving tevens een aantal prima ge zelschapsspelen en een compleet tafel tennisspel, alsmede nog wat pianomu ziek. Vooral met de tijdschriften zijn we erg blii Er waren een aantal interes sante Engelse bladen onder, waarvoor hier zeer veel belangstelling bestaat Muziekinstrumenten hebben we helaas no» niet ontvangen. Dit is echter wel te begrijpen. Over het algemeen doet men daarvan niet graag afstand, ook al is het dan maar tijdelijk. Al met al ziin we zeer dankbaar niet in het minst voor de gebleken belangstelling voor ons tehuis en voor de -eboden medewerking." We hebben aan het bovenstaande gaarne een plaatsje gegeven, omdat wellicht daardoor nog anderen zullen worden aangespoord, zo mogelijk het Militair Tehuis aan lectuur en ander ontsoannings- en ontwikkelingsmate riaal te heioen. 11 t J -4-ar-n'PHWS H°M"r 1Kinhelm 1, ar. ïvang 7 uur. De wedstrijd Helder- Kinheim vangt aan om 7 uur. Helder komt in de volgende opstelling: Boogaard; Himpers, Teeckelenburg: Vonk. Hoebe, Krab; Dorljjn Kiesewet- ter, Rottier, Gast, Burgers. Scheids rechter is de heer Bronkhorst. Toen vorige week de grote cabaret avond werd aangekondigd, te ,geven op Donderdag 12 Juni in de Marine- cantine. was de belangstelling daar voor al dadelijk bijzonder groot. Het aantal plaatsen was beperkt, maar het aantal liefhebbers scheen ongelimi teerd. Het was dan ook niet te ver wonderen, dat de zaal Donderdagavond tot in alle hoeken bezet was. en dat de verwachtingen der aanwezigen hooggespannen waren. Misschien waren ze wat te hoog ge spannen. want over het geheel geno men stelde de avond een beetje teleur. Dat zal voor een deel te wijten zijn aan de bescheiden samenstelling van het gezelschap, voor een ander deel aan de inhoud van het programma, en wel licht ook aan de wat te sobere decora tieve afwerking. Toch is de avond ge slaagd, en daarom hebben de vier ac tieve en vlotte artisten wel een pluim verdiend. In de eerste plaats de conferencier Bert Garthoff, die gezellig en over het algemeen beschaafd weet te babbelen, met een behoorlijk flux-de-paroles, en die over een flinke dosis toneelroutine beschikt. Zijn droge humor maakten de meeste schetsjes tot alleszins geniet bare kost, waarbij de gezichten moei lijk in de plooi konden blijven. Ook de oud-Nieuwedieper Rel Rijf. de pianist van het gezelschap, had een flink aandeel in het programma. Hij weet op het klavier goed de weg. en had dan ook met zijn pianosoli eigen composities verdiende applausjes 'n ontvangst te nemen. Hetty van Dongen had veel succes met haar liedjes, ter wijl zij zich ook verdienstelijk kweet van haar taak als vrouwelijke kracht in enkele sketches. Dirk Nooy tenslotte bracht een aardig parodietje. hij zong een liedje, en speelde af en toe mee: zijn glunder gezicht bleef in de stijl der revue, die tot titel droeg „Zoek de zon op, en zing!" Voor het bal-na, met op het toneel de populaire Hawaiïan Revellers, was de animo de eerste anderhalf uur zo groot, dat de zaal in twee partijen ge splitst moest worden. Na het midder nachtelijk uur werd de drukte allengs minder. Het bleef echter tot het einde toe om kwart over één werd de avond met het Wilhelmus besloten gezellig in de zaal. Door de Amsterdamse gemeente tram is een nieuw soort montage wagen in gebruik genomen, welke het voordeel heeft van een auto matisch ronddraaiende bovenbak en toren, zodat de monteurs voor reparaties van geleidingen aan huizen geen schuifladder meer no dig hebben. Ook behoeven de mon tagewagens bij reparaties aan de tramdraden niet meer op de tram baan te staan. De „Maetsuycker" is Vrijdag in de Amsterdamse haven aangekomen met een aantal repatriërende Nederlandse soldaten nit Indonesië. Talrijke familie leden. vrienden en kennissen hadden zich langs de kade opgesteld, om de terugkerenden een hartelijk welkom toe te roepen. Reeds heel wat toneel- en cabaret avonden zijn in de grote zaal van „De Roskam" in de Koningstraat gegeven, waarbij telkens weer bleek, dat het toneel niet aan alle eisen voldeed. Er werd echter geroeid met de aanwezige riemen, en het genoemde bezwaar mocht niet verhinderen, dat tal van buurtfeestavonden en andere bijeen komsten met goed succes in „De Ros kam" gehouden werden. De gebr. Nijpels zijn er daarom toe overgegaan om het toneel een grondige wijziging te doen ondergaan. De zaak werd deskundig onder de loupe geno men, waarbij het mogelijk bleek een toneel van acht bij ruim zes meter te bouwen, dat geheel brandvrij is, en van een moderne verlichting is voor zien. Momenteel is de verbouwing in volle gang. De onbrandbare bouwplaten zijn reeds aangebracht, rechts van het to neel zijn de wanden van de kleedka mers reeds opgetrokken en er wordt op het ogenblik gewerkt aan de afwer king van het plafond. Er zal worden gezorgd voor snel ver plaatsbare decors, die de aanwezigen in de geest kunnen doen verwijlen in een woonkamer, een salon, een keuken of een bos. De verlichting zal aan de eisen voldoen, terwijl de 25-watts ge luidsversterker een goede weergave van zang, muziek en gesproken woord zal waarborgen. De directie van „De Roskam" ver vis- t dat de verbouwing Zaterdag 21 Juni a.s. gereed zal zijn. Een belangstellende lezer schrijft ons naar aanleiding van het stukje over 't opgroeiende gras, het volgende: „Het is inderdaad waar, dat al dat opschietende gras geen verfraaiing voor het stadsbeeld vormt, maar wat te zeggen van een andere verontreiniging, die men zo hier en daar wel eens te genkomt. Op bepaalde dagen wordt de atmosfeer in sommige straten grondig verpest door de aanwezigheid van beeremmers, die daar al van 's mor gens zeven uur af op het trottoir staan. Op een stil ogenblikje kan men zelfs zien hoe „nette" burgers hun emmers in die van de buren ledigen. DEN HELDE®. Ned. herv. gem., Nieuwe kerk (Weststraat), 10,30 uur, ds. J. W. de Hoest; Palmstraat, 10 uur. ds. J. Borghardt. Geref. kerk, Bethelkerk, K uur, ds. P. Veenhuizen, 17 uur, ds. M. Hamming; Rehoboth- kerk, 10 uur, ds. M. Hamming, 17 uur, ds. P. Veenhuizen. Geref. kerk (art. 31), Nieuwe kerk, 8,30 uur en 15 uur ds. F. Tollenaar, H. Avondmaal. Lutherse kerk, Wezenstraat, 10,30 uur, ds. Heinze, van Utrecht. Chr. geref. kerk, Steengracht, 10 uur en 17 uur ds. J Rebel. Doopsgezinde gemeente, 10,30 uur ds. T. KraftRothfusz. Baptistengemeente, gebouw Irene, Hoogstraat, 10,15 uur Zangdienst, 10.30 uur Heiligingsdienst, evangelist I. Tam- meling te Noordbergum (Fr.), 19,45 uur Zangdienst, 20 uur Evangelisatie-avond, ev. I. Tammeling; Vrijdagavond 20 uur Bijbelbespreking en bidstond ten huize fam. Kuilman, Hugo de Grootstraat 23 Oud-kath. kerk. 10 uur. Heilige dienst, pastoor Verheij. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen. Janzendwarsstraat 8. 10,30 uur Zondagsschool? 17 uur verga dering. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 uur en 19,30 uur Samenkomst. 12 uur en 14,30 uur Zondagsschool; Woensdag 19,30 uur Bijbelkring; Donderdag 19,30 uui Vrouwenkrans; Zaterdag 19,30 uur Bidstond. JULIANADORP. Ned. herv. gem. 10 uur. ds. Salm. Geref. kerk. 14.30 uur ds. P. Veenhuizen. Star of hope mission, 14 uur. Zondagsschool. 19 uur Samenkomst. HUISDUINEN. Ned. herv. gem.. 19 uur. ds. Salm. CALLANTSOOG. Ned. herv. gem geen dienst. ANNA PAULOWNA. Geref. kerk (art. 31). Ned. herv. evsngeüsatiege- bouw Brc-and, 8,30 uur en 17 uur ds. J Blokland. Vaoaf Zaterdag 14 Juni dagelijks DE INDONESISCHE AVOND IN DE LUTHERSE KERK. A.s Dinsdagavond 8 uur. Twee uiterst deskundige sprekers zullen a.s. Dinsdag 17 Juni, 's avonds 8 uur. in de Lutherse kerk, alhier, en kele belangrijke onderwerpen behan delen, welke rechtstreeks of zijdelings verband houden met de thans wel zeer actuele Indonesische problemen. Op deze Indonesische avond zal namelijk gesproken worden door dr. K. P. C. A. Gramberg, arts der Doopsgezinde Zen ding, over „De Indonesische kwestie, gezien vanuit de dessa", en door mevr. ds. M. Mostert. wnd. predikante der Prot. Indische kerk, die onlangs werd benoemd tot leerkracht aan de Zen dingsschool te Oegstgeest. over „Het Evangelie onder bezetting en terreur in Indonesië". Het Luthers Kerkkoor, onder leiding van den heer J. H. Keyzer, zal me dewerking verlenen, terwijl voorts en kele orgelsoli te beluisteren zullen zijn. De toegang tot deze belangwekkende avond is vrij. In de onderafdeling hebben we nog twee wedstrijden, die van belang zijn. Om één plaats in de 2e klasse spelen Watervogels 2 en Oudesluis 2 tegen elkaar. De eerste match vindt op het Watervogels-veld plaats. De aanvang is 7 uur. doch op Zaterdagavond. De Rangers, die verleden week haar eerste treffen met 60 wonnen van Vios II, spelen ook op Zaterdag, al weer de returnmatch. Hier twijfelen we er geen moment aan of de Hel- dersen gaan promoveren naar de 2e klasse. Aanvang eveneens 7 uur. WATERVOGELSOUDESLUIS. Om 10.30 uur speelt Watervogels morgen tegen Oudesluis. De bezoekers hebben èèn punt nodig om de onder ste plaats te verlaten. Zou dat luk ken? Heden zullen de onderhandelingen officiëel geopend worden tussen het gemeentebestuur van Urk en de IJs- selcentrale te Zwolle, over de levering van electriciteit voor de gemeente. Slagen deze, dan kan spoedig electrf- citeitsvoorziening van buiten worden verwacht. Wordt er geen overeen stemming bereikt, dan zal het ge meentebestuur genoodzaakt zijn om voor de winter nog twee nieuwe mo toren te kopen, gezien het anders met het electrisch licht voor de komende wintermaanden hopeloos zal zijn. Urk 12 Juni 1947. Door 72 vaartuigen werd heden aan gevoerd: 7128 pond Paling, van 32-210 pond per vaartuig, prijs f 2.05f 2.70 per pond en 10.000 pond Nest, prijs f 1.371/2 per 100 pond. VAN HET ONDERWIJS. De heer D. van der Veen, onderwij zer aan de Rehobothschool, werd be noemd aan de Chr. School te Koekan ge in Drente. Hij bedankte echter voor de benoeming. Voor beide scholen en de ULO zijn in de bestaande vacatures sollicitanten, zodat binnenkort ook hier benoemingen verwacht kunnen wor den en Urk dus enigszins uit de on- derwijzersnood zal geraken. VERGADERING GER. KERK Vanwege de kerkeraad der Geref. Kerk werd met de lidmaten een ver gadering gehouden waarin de kerke lijke scheuring in den brede werd be sproken. Besloten werd om er bij de Synode op aan te dringen om de ge dane schorsingen op te heffen, opdat de scheuring geheeld wordt. PALING WEER DUURDER Nu de vangsten deze week teleur stellen, zijn de palingprijzen (vooral van kuilpaling) weer hoger geworden. Een betaling aan de afslag van f 2.20 tot f 2.25 behoorde niet tot de zeldzaam heden. VERGUNNING VOOR HUURAUTO'S Het Gemeentebestuur van Zijpe heeft ingevolge de bepalingen der Wet Autovervoer Personen aan den garage houder C. Johannes alhier vergunning verleend voor vervoer van personen met een huurauto. De laatste tijd komen er bij de K.N. Zo zijn er tal van lieden, die hun V B klachten binnen van verenigingen vuilnisbakken op een grandiooos vroeg tijdstip reeds voor de deur zetten, als lokaas voor honden. Dat alles biedt geen prettig beeld, en een nog minder prettige lucht. De Helderse Courant wil opvoedend werk doen, maar er zijn al tijd nog mensen die zeggen „Stik maar, wjj zetten onze emmers vroeg buiten. Dat is een mooi gezicht voor vreemde lingen die Den Helder bezoeken." Deze inzender weet hard en onge zouten de waarheid te zeggen. Laat men ook eens om een ander denken, en wachten tot de vuilnisman in aan tocht is. De geur, die om een vuilnis wagen en erger! hangt, is op zichzelf al onaangenaam genoeg. De belangstelling voor het circus Mikkenie-Strassburger is groot. Niet alleen komen er bezoekers uit Den Helder, maar ook uit alle omliggende gemeenten. Er rijden extra bussen en er varen extra boten. Zo vaart Zon dagavond om twaalf uhr een extra TESO-boot van Den Helder naar Texel, zodat de Texelaars de voorstelling zon der enig bezwaar kunnen bijwonen. Ook de interesse voor het bezichti gen van de levende have is vrij gr'*.' De gehele dag door. althans op de daarvoor bestemde uren, ziet men vol wassenen en kinderen van tent tot tent trekken, om zich te verlustigen in de aanblik van heuse tijgers en schudde bollende olifanten, om toegelonkt te worden door zachtbehaarde lama's en om meewarig te worden aangeblikt door de bultige schepen der woestijn De Marine-Munitie-Stortdienst. die tot vóór enige tijd zijn werkzaamhe den verrichtte in Bruinisse, IJmuiden en Texel, heeft met ingang van deze maand alleen nog emplooi in Zeeland. Deze dienst heeft tot taak munitie, die op bepaalde plaatsen door de mijnen- opruimdienst wordt verzameld, van daar met z.g. L-T"s (dit zijn landings vaartuigen) in zee te dumpen. Dit dumpen van munitie geschiedt thans nog in de Oosterschelde. De werk zaamheden van de munitie-stortdienst dat haar leden uitkomen in fabrieks- of bedrijfselftallen. En zonder dat daarvoor de vereiste toestemming van het bestuur is verkregen. Wij wijzen er in dat verband op, dat ongeorgani seerd voetbal door de bond ten streng ste is verboden. Voor wedstrijden, waarvoor geen toe stemming is verleend, mogen de tot de K.N.V.B. toegelaten verenigingen onder geen voorwaarde haar terreinen beschikbaar stellen. Spelers en scheids rechters mogen aan deze wedstrijden niet deelnemen. Wil een fabriek of bedrijf een de monstratie geven op sportgebied met zijn arbeiders of wenst men in onder ling verband wedstrijden te organise ren, waaraan dus geen personeel van een andere fabriek deelneemt, dan is daartegen geen bezwaar. Een ieder kan dat aanvragen en de clubs en scheidsrechters mogen dan hun medewerking wel verlenen. Hoe is het in Den Helder? In onze stad, waar de voetbalterrei nen nogal schaars zijn, vinden deze ongeorganiseerde wedstrijden iedere avond plaats. Vanzelfsprekend tot er gernis van een ieder, die het goed meent met de sport. En gelukkig zijn dat er nog velen. Onze clubs, die moei te noch kosten sparen om het voetbal- peil in Den Helder omhoog te brengen, moeten toezien dat hun door de ge meente toegewezen velden door allerlei mooiweer-beoefenaars worden vertrapt. Juist in deze tijd hebben de velden rust nodig, maar het ongeorganiseerde voetbal viert hoogtij en van rust is hier geen sprake. De melkboeren, groente boeren, schilders, wederopbouw, be lasting. P.T.T. en alle instellingen kun nen nu zonder contributie balletje-trap pen. Waarom worden deze mensen geen lid van een onzer clubs? Iedere week is men dan in de gelegenheid te trai nen, waarin meer zit dan in een partij waardeloos voetbal. Ongeorganiseerd voetbal is een oorlogsverschijnsel. La ten de georganiseerden gezamenlijk gemeentelijke autoriteiten, men zeker een gunstige beslissing zal krijgen. De gemeente moet hier ingrijpen in het belang van de velden, van de clubs en in het belang van de sport in het algemeen. In aansluiting op bovenstaand kun nen wij nog mededelen, dat de spelers, die toch zonder vergunning meespelen, voor het laatst gewaarschuwd. Zonder aanzien des persoons worden de namen doorgegeven. De straf zal dan niet uitblijven. Bijgowder Gerechtshof De 45-jarige P. J- M. Rozenbroek, ca féhouder te Breezand had zich Don- derdagochtend voor het Bijzonder Ge. rechtshof te verantwoorden, omdat hij in Augustus 1943, tesamen met een be ambte van de Duitse polizei een onder- zoek heeft ingesteld naar het aanwezi ge personeel op het landbouwbedrijf van H. Wilms te Anna Paulowna, waar bij persoonsbewijzen en andere papie ren zijn gecontroleerd, daarbij aan zijn secretaris der Grenzschutze, J. Hin- richsen., herhaaldelijk inlichtingen heeft verschaft over personen, die naar verdachte's mening voor tewerk stelling in Duitsland in aanmerking kwamen. Voor een gedeelte bekende verdach te deze tenlastelegging. Bij zijn verhoor door de POD had hij er reeds zo'n beet je omheen gepraat. De landbouwer Wilms gaf als zgn mening te kennen dat verdachte wel een actief aandeel had bij de persoons- bewijzencontróle op zijn personeel. Hij had het woord gedaan, de Duitser, die fcij hem was, controleerde de papieren. In een Augustusnacht van het jaar 1944 was de 33-jarige landbouwer H. Meilink bij zijn vader thuis, 's Nachts werd er lawaai gemaakt en luid op de voordeur geklopt. De vader van Mei link riep toen: „De Duitsers zijn er". Getuige had toen nog vlug een radio toestel weggewerkt. Nadat de huiszoe king had plaats gehad, had hij uit het raam kijkend gezien,, dat verdachte zich b(j de circa 15 Duitse soldaten, die bij het onderzoek bezig waren, buiten bevond en had hem mee weg zien gaan met de voertuigen die hier bij gebruikt werden. De secretaris der Grenzschutze, J. Hinrielsen, die in die buurt de naam van „Het scheermes" droeg, had de leiding. Van deze kwam het Hof te weten, dat bij, verdachte in het cafègesprek- ken waren gevoerd, waarin verdach te ongevraagd gewenste inlichtingen gaf. Verdachte beriep zich op de zware druk, waaronder hij gesteld was ge weest. Hij moest de Duitsers de weg wijze. Hij had het over een paar Duit sers, die in 1942 in zijn café kwamen die hem het doodzwijgen hadden opge legd. Ze hadden daarbij gezegd: „Je bent net zo'n Hollander als allemaal, je hebt zelfs een Duitse vrouw, maar je huichelt net als de rest'. President: „Maar je huichelde toch niet zo, dat je ook nog "lid werd van de NSDAP. Verdachte: „Dat ie ónder een glaas je gebeurd. De procureur-fiscaal, mr. Keune vond de verklaring van verdachte in strijd met de waarheid en noemde hem een ongunstig bekend staand in dividu. Hy eiste 12 jaar gevangennis- straf met aftrek en levenslange ont zetting uit de rechten. Mr. A. V. W. Leesberg, als verdedi ger, vroeg vrijspraak van het eerste ten laste gelegde. Hij tekende ver dachte als iemand zonder ruggegraat en vroeg in het tweede punt de uiter ste clementie. Uitspraak op 26 Juni a.s. Dienstgenomen bij de Kriegs- marine. Vijf jaar gevangenisstraf met af trek luidde de eis tegen D. de Jong uit den Helder, die zich er op beriep niet vrijwillig, maar gedwongen dienst te hebben genomen bij de Kriegsma- rine. Dit was te Hamburg geschied, maar het papier, dat als bewijsstuk had kunnen dienen was door ver dachte verscheurd. Het Hof deed na de middagpauze uitspraak en veroor deelde verdachte tot 4 jaar gevange- nisstraf met aftrek en 10 jaar ontzet ting uit de rechten. uur. Laag 7.55 en 20.55 uur. Zondag 15 Juni: Hoog 3.25 en 15.35 uur. Laag 9.45 en 22.05 uur. Maandag 16 Juni: Hoog 4.30 en 16.45 uur. Laag 10.20 en 23 uur. Hoewel de sigaren thans zonder bon I mogen worden verkocht, is de voor- Zaterdag J4^Jum:^Hoog 2.15 en 14.25 raad toch nog zeer beperkt, zodat de winkelier niet op grote schaal sigaren kan afleveren en zich verplicht ziet de aflevering van sigaren te beperken tot diegenen, die bij hem hun distributie bon voor sigaretten of kerftabak be steden. op Texel waren reeds vóór enige trachten de huidige wedstrijden on maanden beëindigd, terwijl de werk- gedaan te maken. zaamheden in IJmuiden in Mei jj.Wij zijn er van overtuigd dat. wan- 1 neer er stappen worden gedaan bij de waren afgelopen. REGINA STRASSBURGER MET TWEE VAN HAAR PRACHTIGE PAARDEN.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2