Stad zn Omgeving, Dr. Loesberg herdacht Begrafenis P. T. Rothuis Voorlichtingsavond over Indië Burgerlijke Stand Een 25-jarig jubileum bij Fa. Gebr. Meyer U weet toch De „Johan Maurits" binnen Gevonden en verloren voorwerpen Indonesische avond Veerburg^ Anna-Paulowna S jubileum GEMEENTERAAD Buitengewone vergadering Noordhcll. Wolvereniging Den Oever. Openluchtcircus Texel. Urk. B.K.C.Wieringerwaard 4—1 LANGS DE VELDEN. Zondag a.s. KinheimHelder UTaI 1 e"' Xa afloop van 'aatste party werd de Frans man te .Amsterdam gehuldigd. In bijeenkomst V.O.I.W. Gisteravond kwam de afdeling Den Helder van de Vereniging voor Oud- Illegale werkers in een spoedvergade ring bijeen ter herdenking van de plot se'ing overleden voorzitter, dr. Loes berg. De tweede voorzitter, de heer Evert Volkmaars, opende de bijeenkomst, waarna de secretaris, de heer Corn. Jonker het officiële doodsbericht voor las. De heer Volkmaars eerde in een korte, sobere toespraak de nagedachte nis van den overledene. Zijn sterven betekent niet alleen een groot verlies voor de Vereniging van Oud-illegale werkers, waarvan dr. Loesberg de stu wende kracht was. en voor zijn uitge breide kring van patiënten, maar voor al voor zijn echtgenote en kinderen is zijn heengaan een schier onoverkome lijke slag. De aanwezigen namen na deze her denkingswoorden een ogenblik stilte in acht. Tenslotte werd besproken de wijze waarop de V.O.I.W. bij de teraardebe stelling de laatste eer aan dr. Loesberg zal bewijzen. Besloten werd dat acht der leden op het kerkhof als dragers zullen fungeren. Alle leden worden Woensdagmiddag om 1 uur op het voornlein van de Algemene Begraaf plaats verwacht, waar de rouwstoet om ongeveer kwart over één zal aan komen. Velen waren Zaterdagmiddag op de begraafplaats aanwezig om getuige te zijn van de teraardebestelling van de heer P. T. Rothuis, gepensionneerd ad judant der Mariniers. De overledene was correspondent van de Stichting Politieke Delinquenten, be stuurslid van de Commissie voor O. en Q van de Cadiclub. Als eerste spreker voerde de voor zitter van de Stichting Politieke Delin quenten, de heer C. Jonker, het woord. Hij prees de grote werklust en ijver, waarmede de overledene zich aan het werk der stichting had gegeven. Ook de heer J. J. Landman, die sprak na mens O. en O., uitte woorden van waar dering voor de stille kracht, die van de heer Rothuis uitging. Namens de Bond van Oud-onderofficieren werd zeer persoonlijk herinnerd aan wat de overledene geweest was voor zijn col lega's Een trouw kameraad, een goed marineman, een oprecht vaderlander. Woorden van dank sprak de oudste broeder van de overledene namens mevrouw Rothuis en familie. Onder de indruk verliet een talrijke schare de groeve, die bedekt was met vele bloem stukken. als stille getuigen van de waardering voor de overledene, die in menig opzicht een ledige plaats in onze stad heeft achtergelaten. Belegd door Nationaal Comité „Handhaving Rijkseenheid". Nu de spanningen in Ned.-Indië zi:h toe3pun, heeft de afdeling Den Hel der van het Nationaal Comité „Hand having Rijkseenheid" gemeend te moe ten voldoen aan de wens die hij velen leeft, om uitvoeriger te worden voorge licht omtrent alles wat met „Linggad- jati" en het regeringsbeleid samenhangt. Op de voorlichtingsavond, daartoe op Vrijdag 20 Juni a.s. om 8 uur in Casino ie houden, zullen twee deskundigen, de heren W. C. van Meurs, hoofdredacteur van de Javabode, en J. G. Kauiingfreks, oud-voorzitter der Indische Katholieke Partij, het woord voeren en gelegenheid geven tot het stellen van schriftelijke vragen. Het afdelingscomité Den Helder, on der voorzitterschap van den heer F. W. Schreuder. is samengesteld uit leden van verschillende politieke- en geloofs overtuiging. De namen dezer leden zijn alfabetisch als volgt: A .M. Engelmann, H. G. Fonteyn, J. Greib, H. Groenendijk, J. de Jong, E. Jurg, D. Klik, A. Lever. H. G. Moen, S. Prins. A. Thorbecke, J. Vermaas, E. J M. Volkmaars. J P. Voorbrood, G. W. l Wolthuis, Th. J. Zijp. Bevallen: P. J. ArnoijsBliek, z. T. BoersSchorsij, d. N. 't Jong Visser, d. C. W. H. PolakEdcius, z. A. E. VerbaanBeijnders, d. P. KroesBoutkan, z. N. NaterLeere- veld, d. J. M. SlagwaterRiechel- mann, z. C. Latjesvan de San- de, d. G. A. PostKanis, z. P. J. PrinsVisser, z. F. Bremer—de Boer, d. A. M. Kraaijeveldv. Dam, d. M .ZwagermanSnijder, z. N BronsaerOosthuizen, d. T. M. BijlPapo, d. T. Mangelde Vres, 1 zoon en 1 dochter. A. A. Geusen broekPluister, z. Ondertrouwd: M. L. Heyligen- berg en J. M. van Dok. D. A. Bak- kenes en E. Bouwens. H. Hartsuiker en S. Fennema. R. Petterson en C. v d. Sluis. K. Bras en H. Geus. A. J Meilink en M. Voorthuijzen. J. P. T Feekman en T. M. Hoffman. G. W. Meerse en M. van Wouwen. T. Sluijveqberg en J. H. Luters. M. M. J. Hoogenbosch en W. A. T. Piscaer. i Spijkerman en T. L. Knop. Getiouwd: C. Krijnen en A. J. v. Gennip. D. Slot en C. S. Kalis C G. F. Kouwenhoven en J L. Schoo- neman. H. v Panhuis en J. Veen. J Pronk en R. Groosman. Overleden: A. v Oosten, v„ 83 laai P. Smit, m., 30 jaar. A. Ge- lein, m„ 44 jaar. F. Kroese, m„ 44 jaar. W. v. Leersum, v„ 50 jaar. M. v. Weelde, m., 60 jaar P. A. Rot huis, m., 61 jaar. K. v. d. Maas, m., 41 jaar. L. J. Zagt, m., 45 jaar. N. M. J. Goudswaardt, v„ 30 jaar. A. Meulendijks, m„ 64 jaar. Zaterdag j.L heerste op 't atelier van de fa. Gebr. Meijer weer eens een echte feeststemming. Het was n.1. 25 jaar ge leden, dat de heer P. Geus als bedrijfs leider in dienst kwam. Het sprak van zelf. dat zowel de directie als het per soneel, die dag niet onopgemerkt voor bij wilden laten gaan. In een keurig versierde zaal werd de heer Geus met zijn familie onder het „lang zal hij leven" door honderden ke len gezongen, door de Directie binnen geleid. De heer J. B. F. Meijer gaf een over zicht, hoe de heer Geus 25 jaar geleden in het pas gebouwde fabriekscomplex aan de Ruyghweg in dienst trad. Hoe de heer Geus in nauwe samenwerking met de Directie dit nieuwe bedrijf heeft helpen groot maken. Spr. had gaarne de heer Geus een blijvend aandenken wil len geven, maar ondanks alle moeite was men hierin niet geslaagd. Hij bood den jubilaris daarom een couvert aan met het verzoek daar zelf een blij vend aandenken voor te willen kopen. Hierna bood de heer Meijer mevr. Geus een bouquet aan. Mej. Caarls sprak namens het perso neel. Op geestige manier wees zij op bepaalde karakter-eigenschappen van den jubilaris. Zij bracht naar voren zijn enorme feeling voor alles wat machine is, de onverstoorbare kalmte waarop hij alles pleegt te regelen en de rustige v/ijze, waarop hij steeds de leiding in handen houdt. Namens het personeel bood zij een leeslamp aan. De zoon van den heer Westerhuis meende niet achter te mogen blijven en dankte den heer Geus voor het vele, wat hij van den jubilaris op het gebied van machines mocht leren op de vrije Zaterdagmiddagen De heer Westerhuis sloot de rij met een hartelijke felicitatie. Tevens maakte hij van de gelegenheid gebruik het per soneel te danken voor de keurige wij ze, waarop zij die morgen gewerkt haö- cien. zonder enige leiding, nu de heer Geus niet aanwezig was Hierna dankte de heer Geus met eni ge pittige woorden voor al het geöode- ne en de gesproken woorden en kreeg men gelegenheid om te feliciteren, waarna nog een gezellig samenzijn volgde. dat de Plaatselijke Prijzen- commissie ingesteld is door de gemeente; dat de Plaatselijke Prijzen- commissie is samengesteld uit vertegenwoordigers van vakver enigingen, vrouwenorganisaties en winkeliersverenigingen. dat de Plaatselijke Prijzen- j commissie de instantie is, tot welke de burgerij zich >*sn wen den, wanneer er sprake is van „ongeoorloofde" prijzen. Wanneer Gij omtrent de juistheid van prij zen twijfelt, vraagt advies! ZITTING Woensdagsavonds van 7 uur tot half acht in het Ge meentehuis. Hr. Ms. fregat „Johan Maurits van Nassau" is gisterenmiddag om vijf uur in de haven binnengelopen. Het schip heeft ligplaats genomen bij de Pyro- technische Werkplaatsen voor het los sen der munitie, waarna het de werf opgaat. JONGETJE AANGEREDEN. Op de Kanaalweg ter hoogte van Fort Oostbatterij werd de tienjarige Frans V. door een vrachtauto aangere den. De jongen stak plotseling de weg over, juist toen de auto passeerde. De chauffeur remde krachtig, zodat Frans er met een buil op zijn achterhoofd af kwam. Bij onderzoek bleken de rem men van de vrachtauto in orde te zijn. De chauffeur treft geen schuld. UIT HET POLITIERAPPORT. Een inbraakpoging is gedaan in een werkplaats achter de Keizerstraat. Een ruit werd vernield, maar er wordt niets vermist. Een bewoner van de Molengracht waarschuwde de politie, dat een sterke gaslucht kwam uit het huis van de bu ien. De bewoners bleken niet thuis te zijn. De openstaande gaskraan werd ge sloten, waarna de wind de gaslucht meenam. Twee jongens, zestien en negentien jaar oud, werden aangehouden. Zij hadden isolatoren en andere onderde len ontvreemd uit een kazemat op het strand. Een bewoner van de Parallelweg kwam bij de politie vertellen, dat hij in de duinen bij paal 2 een tankmijn had zien liggen. De MOD te Alkmaar werd te hulp geroepen, die constateerde dat bet geen tankmijn was, maar een gra naat van 9.5 centimeter gevuld met trotyl. Het apparaat is op deskundige wijze onschadelijk gemaakt. BEKENDMAKING. Afsluiting Molenbrug. B. en W. van Den Helder brengen ter openbare kennis, dat, in verband met uit te voeren herstelwerkzaamhe den de Molenbrug gedurende enkele dagen voor het verkeer zal zijn afge sloten. Gevonden: grijze jongensjas, zwart met wit hondje, jongensjasje, blauwe kiel, portemonnaij met inhoud, zilverbon, kinderjasje, schop, inlegvel, kip, manchetknoop, bruine actetas, vul pen, autoped, gouden trouwring. Van bedehuis tot masenrn. Het oude kerkje in de Middenbuurt op het voor malige eiland Schokland, dat thans midden tussen de uitgestrekte landerijen der Noord-Oostpolder ligt, is grondig opgeknapt en zal binnenkort in gebruik worden genomen als museum toot de Noord-Oostpolder. In de Lutherse kerk. Met het oog op de grote belangstel ling, welke bestaat voor de heden avond in de Lutherse kerk te houden Indonesische avond, waar mevr. ds. M. Mostert en dr. K. P. C. A. Gramberg zullen spreken, wordt nog medege deeld, dat het aanvangsuur is gesteld op 8 uur. De deuren gaan open om half 8, zo dat men vroegtijdig aanwezig kan zijn om zich een plaats te verzekeren. De toegang is vrij. In de fec-telijk met bloemen ver sierde zaal, waar op het toneel enige prachtige bloemstukken prijkten (een grote, schitterende mand was van de collega-caféhouders), werden Vrijdag avond de vrienden van Veerburg, die daar waren samengekomen om het 35-jarig jubileum van de familie Jon ker te vieren door de heer H Wilms welkom geheten De heer Jonker had aanvankelijk niets van een feestviering willen weten, mis schien omdat hij 35 jaar niet zo'n geijkt jubileumsgetal vond, maar zeker omdat hij geen gastheer wil wezen als hij het niet op onbekrompen wijze kan zijn. Ten slotte was hij toch voor de aandrang be zweken en wat zijn gastheerschap be treft laten we maar direct zeggen, dat hij, niettegenstaande de moeilijkheden waarvoor hij kwam te staan, zijn naam op dit gebied hoog hield. Veel is er gesproken op deze ayond en kolommen zouden we vol kunnen schrij ven met alles wat gezegd is, maar in alle speeches beluisterden we als kern wat wij in onze kleine aankondiging van het fee3t schreven: de viering had plaats omdat men wilde getuigen van zijn inge nomenheid met ,,de wijze waarop Veer burg in die 35 jaar beheerd is Veerburg is daardoor een zaak; zoa's men er op het platteland weinig vindt' merkte de heer Wilms op en naast zijn felicitatie tot de heer en mevr. Jonker met hun 35-jarig huwelijksfeest, richtte hij zich in zijn lof over het 35-jarig be heer der zaak niet enkel tot de hospes, maar ook tot zijn echtgenote en roemde haar keuken als een die door geen kok te verbeteren is. Mr Mijnlieff sprak als Dijkgraaf, bur gemeester, voorzitter van de Boerenleen bank en als privé-bezoeker, herinnerde aan de geschiedenis van Veerburg, dat by het ontstaan van polder en gemeente huisvesting verleende aan de besturen van deze lichamen, schetste Veerburg als cen trum van de Polderse gemeenschap en het zijn gelukwensen vergezeld gaan/van bloemstukken van Gemeente, Polder en Boerenleenbank. De heer H Pennekamp voerde het woord voor de toneelvereniging Lagedijk en bood als cadeau aan een ganglamp met afbeeldingen van Raadhuis, Polderhuis, Kerk en Veerburg; ook de felicitatie van de buurtvereniging vergezeld, van bloe men, bracht hfl over. De heer Noorman, hoofd der school, sprak ook voor al zijn voorgangers, woor den van dank voor de medewerking bij de St. Nisolaasfeesten en verder voerden het woord de heren P Harder, midden standsvereniging: Disselkoen, PJG; P J Waiboer, biljartclub; G H Schenk, Soc - telt, Lammers, Dansclub; J Lindenborgh. H M v L en Stichting van de Land bouw. Cadeaux en bloemen vergezelden de felicitaties. Met een gedicht, voorge dragen door mevr Van (Dosten, bood dezts met mevr Jongejans namens vele gevers een enveloppe met inhoud aan, waarvoor l et echtpaar Jonker zelf een cadeau za! kopen. Ook mr H Jonker, de zoon, sprak en het uitkomen, dat bij de exploitatie van de zaak altijd had voorgezeten Veerburg „Veerburg" te doen zijn. Hij hoopte, dat zijn ouders nu spoedig rust zonden ne men, maar een wakend oog zouden hou den op de zaak, en deze dan op dezelfde voet voortgezet zou worden. De toneelvereniging „Lagedijk" voerde hierna het blijspel „Beurskoorts'' op en hoewel eerst gemeend was, zoals de heer Wilms zei, dat een bonte-avond meer ge- eigend was voor deze gelegenheid, werd door het goede spel in het aardige stuk bereikt, dat alle aanwezigen toch zeer voldaan waren over het gebodene. Met aller instemming dankte de heer Wilms de toneelvereniging dan ook voor de medewerking en nadat de heer Jon ker, mede namens zijn vrouw, bedankt had voor alle woorden en wensen, bloe men en cadeaux en ook de commissie vrn Vijf, die de avond organiseerde be dankt was, bleef men nog lange tijd in gezellig samenzijn bijeen. Op de Woensdag 18 Juni te houden ver gadering komen o.a. aan de orde: Een adres van het hoofdbestuur van de Landelijke Bedrijfsgroep Overheid om een vacantie-toeslag toe te kennen aan het gemeentepersoneel. Een voorstel om een bedrag van f 1000,— te aanvaarden van de afdeling Anna Pau- lowna van Nederl. Volksherstel onder voorwaarde, dat dit bestemd wordt voo'* de bouw van een douche-inrichting t,e Bieezand voor algemeen gebruik. Een voorstel om te besluiten tot de aan leg van waterleiding langs de Kneeskade Verzoeken om ontslag van mej. A Pastoor als onderwijzeres aan school I en van de heer J A Brinks als onderwijzer aan ichool II en, zo mogelijk, voorziening in deze vacature. Een voorstel om de Jaarwedde van de doodgraver met f 400,per jaar te ver hogen in verband met meerdere werk zaamheden door uitbreiding van de oe- graafplaats. Een voorstel tot het verlenen van cre- diet voor de bouw van 22 woningen in plaats van 8, zoals te voren is verleend. DAAR KON DE RUIT NIET TEGEN Door een verkeerde manoeuvre bij he achteruit rijden botste de auto, bestuuid door den heer Wiering, tegen de grote spiagelruit van de winkel Gebr. Kos. De ruit, nog niet zo lang geleden vernieuwd, legde weer het loodje. Gisterenmiddag werd in het Gulden Vlies te Alkmaar een zeer slecht be zochte buitengewone algemene verga dering gehouden van de Noordholland se Wolvereniging. Van de ruim 100 leden, waren er slechts 12 aanwezig. Dit had ten gevolge dat punt vijf van de agenda behelzende een voorstel tot liquidatie van de Noordhollandse Wolvereniging in verband met de reor anisatie van de Ned. Wol. Federatie niet kon doorgaan. Immers twee derde van de leden was niet aanwezig en dit was nodig, wilde men dit voorstel tot een besluit bekrachtigen. De vergadering werd geopend door de heer K. Hogetoorn Dz. Na het voor lezen van de notulen, verkreeg de heer Govers het woord voor het doen van een aantal mededelingen. Betreffende het verstrekken van een textielpremie aan de schapenhouders- wolleveranciers kon hij mededelen, dat deze ook dit jaar zal worden ver strekt. Deze zal worden geregeld naar aanleiding van de Mei-inventarisatie. Als men de vliezen inlevert, komt men in aanme-'-ing. De opzet is de kleine schapenhouders relatief iets meer te geven, maar uiteindelijk krijgt nie mand meer dan voor f 6 per lid van 't gezin. Oorspronkelijk was de mening verkondigd, dat alle huurders in deze gelijk waren, maar gelukkig was mi nister Huvsmans zakelijk genoeg om in te zien. dat er een breigarenpreqiie moest verstrekt worden. Het is boven dien gelukt om voor de wol, die ge lijk gesteld is met de Monte' ideowol een toeslag op de prijs te krijgen van 1 pet. De andere wolsoorten zullen voor dezelfde prijs moeten worden ge leverd als het vorige jaar. De kwestie van de levering moesten wij aanvaarden. De inkoopdeviezen voor wol werden met 30 pet. vermin derd en nu zal een ieder de wol van de „scheer" '47 moeten leveren en bo vendien alle wol, die buiten het bezit van de industrie valt, m.a.w. die nog bij de boeren berust van vorige jaren. De secretaris de heer St. J. Zuurbier las het jaarverslag voor, waaruit bleek dat het bestuur vijf maal had verga derd. Het vorig jaar gekozen bestuurs lid de heer P. de Nooy heeft weer als zodanig bedankt. Er zijn in 1946 37.581 vliezen met een gewicht van ruim 167.000 kg ingeleverd. De prijs van een vlies was gemiddeld f 8.08, het ge wicht 4.23 kg. De boeken welke werden gecontro leerd door de Coop. Zuivelbank wa ren in orde bevonden. De heer Govers lichtte daarna de motieven toe, waardoor men tot ophef fing van de Noordhollandse Wol Ver. had besloten. Het ligt in de bedoeling om de provinciale verenigingen om te zetten in een coop. vereniging voor de wolafzet onder de naam Ned. Wol Fe deratie. Men kan dan de zaken admi nistratief en organisatorisch beter re gelen dan in elf afzonderlijke vereni gingen. Er zal geen éntree of uittreed- geld worden geheven of gegeven. Hierdoor zullen zelfs de kleinste schapenhouders lid kunnen zijn. Ver der kan men er dan op aandringen dat de textiel die de boeren laten maken voor het hun toegewezen kwantum wol ook uit zuiver wollen materiaal zal bestaan. Een en ander zal nu od een vergade ring op Maandag 23 Juli om één uur n.m. in het Gulden Vlies in Alkmaar nader onder ogen worden gezien. Zaterdagavond trad een groep ar- tisten van het circus Saltarino op in n openluchtvoorstelling. Deze artistenzijn naar zij mededeelden, ernstig gedupeerd door contractbreuk, gepleegd door de directeur van het circus. Zonder gage op straat gezet, zijn de mensen thans gedwongen, door het geven van open luchtvoorstellingen. te trachten in hun onderhoud te voorzien en pogen ze het geld bij elkaar te krijgen dat hen instaat moet stellen met hun wagens in Den Haag. waar de meeste van deze arte.en thuis horen, teTug te komen. Het geboden programma was werke lijk het aanzien ten volle waard. Ach tereenvolgens zagen we de Washing- tons" met parterre-acrobatiek, de tem- po-jongleur Deo Diani, die werkelij verbluffende staaltjes van jongleer- kunst te zien gaf, o.a. balanceerde hij een bal op een breinaald die met de mond werd vastgehouden. Ook de equi librist John Lamaire oogstte veel bijval. Madame Clementine met haar gedres seerde hondjes haalde eveneens veel open doekjes. Verder was ar nog het danspaar „De Torina's" met enige mooie dansen. Prachtig waren hier vooral de costume3. Het was jammer dat de dan- ten op de grasmat niet goed tot hun recht kwamen. Last not least noemen we nog de beide clowns Petro en Cupi do. die met hun grappen en grollen bij het talrijke publiek zeer in de smaak vielen. We kunnen allen, die in de ge legenheid zullen komen het werk van deze artisten te gaan zien, een bezoek aan de geïmproviseerde circus tent zonder voorbehoud aanbevelen. EEN SCHUUR IN PLAATS VAN HUUR. P. J. Sw. had van een zekere Br. een schuurtje gekocht. Toen hij ver huisde kon hij dat schuurtje niet gelijk meenemen. Hij kreeg echter toestem ming om dit schuurtje dan nog enige tijd te laten staan. Later bleek P. Dr. de eigenaar van het huis, het schuurtje te hebben weg gehaald en tot brandhout gehakt te hebben. Dit zou hij gedaan hebben ter voldoening van eenj huurschuld van Sw. ten bedrage van veertig gulden. Dr, was echter nooit met een kwitantie bij Sw. verschenen en deze had ook niet gezegd dat hij de huur niet zou betalen. Dr. die niet op de zitting van de politierechter te Alkmaar, waar bovengenoemde zaak werd behandeld, was verschenen, werd veroordeeld tot een boete van f 50 of bij niet betaling tot een gevangenisstraf van 25 dagen. HEFFING VOOR DE VISSERS VERLAAGD. Door het Bedrijfschap voor Visserij producten is de heffing, die de vissers van hun besomming voor deze instan tie moesten afstaan van IV» tot 1 pet verlaagd. Thans moet aan de afslag 5 pet heffing worden betaald, nl„ 3 pet voor de gemeente, 1 pet omzetbelas ting en 1 pet voor het Bedrijfschap. Aan de afslag te Urk wordt 3 pet nat- gewicht geheven. VISSERIJ. URK, 14 Juni. Door 100 vaartuigen werd heden aangevoerd: 8763 pond pa ling van 24340 pond per vaartuig, prijs 1.90f 2.50. 205 pond witvis 79 cent: 57 pond r. baars 13 cent; 20 pond snoekbaars 40 cent;. 2810 pond tong 44'/:91 cent; 5140 pond schol 1635 cent; 894 pond tarbot 2991 cent; 149 pond kabeljauw 2022 cent; 725 pond ponen 1030 cent; 562 pond wij ting 12V» cent; 733 pond schar 10 cent per pond en 8000 pond nest f 1,37'/» per 100 pond. BKC completeerde haar competitie met een 41 overwinning op Wie ringerwaard en behield zodoende haar ongeslagen record. Hoewel deze wed strijd van geen belang meer was voor de competitiestand, trok zij veel be zoekers daar de derby BKC—Wie ringerwaard, toch altijd het aankijken waard is. Voor de aanvang bood de W.-aan- voerder BKC bloemen aan in verband met het door haar behaalde kampioen schap. Wieringerwaard trapt af en na enig verkennen is de BKC meerderheid te bemerken, en als tenslotte na een kwartier spelen bij een aanval op het W.-doel Ligtendag de kans ziet om te scoren is het 10 voor BKC. Wieringerwaard geeft de moed vol strekt niet op en blijft verwoed po gingen in het werk stellen om een doorbraak te forceren. Dit gelukt ook Dat was daar vanavond i*ts ders aan de Sportlaan, lezers! Ih*" eerste plaats het buitengewoon tionele verloop van de wedstrijd Uej" derKinheim. Op allerlei manieren daar vanavond op dat groene veld ij* spot met berekeningen en besehem' wingen.' Tot tweemaal toe trof jOl noodlot „Helder" in haar zwakste zijdl namelijk het niet bestand zijn tegen een tegenslag. Met een 0—2 achterstand in de twee de helft, en bij vele spelers de bver! tuiging, dat zij door de séheidsreehter onrechtvaardig waren behandeld, jj. daar over het spel van de witjakken die merkwaardige machteloosheid, die hevig kampen met sterke stemming-, wisselingen. Totdat daar plotseling ,jê kentering kwam, door een fraai doe], punt. De geestdrift was geweldig en het vertrouwen in de rechtvaardigheid keerde terug. Door dit laaiende enthoy. siasme bij spelers en publiek, raakten de bezoekers die de clubvlag wel wat vroeg gehesen hadden, op hun beun van streek en verloren alle rust en 2e- kerheid in hun spel. Toen het even daarna gelijk werd, waren de witjakken weer volkomen op temperatuur! Nogmaals zou het noodlot Helder testen op haar weerstandsvermogen, door een strafschop die weliswaar 0p meesterlijke wijze door Boogaard werd gestopt, doch tenslotte toch werd ge- scoord. Met evenveel vasthoudendheid keer- de echter opnieuw de rechtvaardigheid terug en kende Helder een strafschop toe, die keurig door Gast benut werd. Het is altijd interessant en aardig, fp zulke ogenblikken eens rond te kijken, hoe het publiek haar vreugde te ken nen geeft en toen trof mij tot mijn grote genoegen het meest merkwaar dige van deze avond. Tussen de enkele duizenden toe schouwers, bevonden zich uiteraard zeer veel leden van de andere grote sportverenigingen. De eerlijke sponta ne vreugde bij deze sportmensen, ov« het succes van Helder, is een compfl- ment voor deze toeschouwers, en een verschijnsel, waarover wij ons van harte verheugen. Toean Tik-Tik. wel een enkele maal maar de B.-backs weten er raad mee en de Schipper staat steeds op de goede piaats opge steld. Na verloop van 10 minuten krijgt Buning de bal en plaatst goed voor het doel, waar Tiel doelman Wagen pas seert. Wieringerwaard stelt echter niet te leur om de thans ongelijke strijd op te geven en de mannen als Schenk en Oostindiër doen pogingen om de ach terstand in te lopen. Daarna is het Buning, die het derde doelpunt voor zijn rekening neemt en bij een aanval op zijn eigen houtje keeper Wagen voor de derde maal Aet nakijken geeft. Na enige tijd breekt de rust aan. Na de thee wordt hetzelfde spel als voor de rust gegeven. Alleen speelt BKC met wind mee en als vanouds zijn deze voordelen niet voor BKC weggelegd. Wieringerwaard levert ook echter geen beter spel, zodat de ver houdingen hetzelfde blijven, d.w.z. een merkbaar overwicht van BKC. Na een kwartier spelen krijgt Tiel de bal voor het doel vrij en alleen voor de keeper staande heeft hij deze slechts met een zachte schuiver te passeren en de stand op 40 te brengen. Ondanks deze pech blijft Wieringer waard verwoed aanvallen en speciaal de voor- en achterhoede blijven tot het einde doorwerken. Daarom verdiende de W. de gelegenheid om een tegen- punt te scoren ten volle en dit doel punt wordt dan ook gemaakt als de W.-rechtsbuiten de bal pal voor het B.- doel plaatst, waar de Schipper deze slechts gedeeltelijk weet weg te wer ken en Oostindiër er in slaagt in te schieten (41). Na enige minuten spelen komt dan het einde van BKC's 20e en laatste competitiewedstrijd. Succes 5—BKC 4 8—1. In de gisteravond in hotel „Kinheim" te Alkmaar gehouden vergadering van belanghebbende clubs bij de promotie degradatie competitie der tweede-derde klassen, is het programma voor de tweede helft vastgesteld. Dit luidt als volgt: 22 Juni: Kinheim—Helder, 6.30 uur; I.V.V.Alkmaarse Boys, 2.30 uur. 29 Juni: HelderAlkmaarse Boys, uur; KinheimI.V.V., uur wordt na der vastgesteld. 6 Juli: I.V.V.Helder, uur wordt na der vastgesteld; Alkmaarse Boys— Kinheim, 7 uur. door 'u he*'f' 2l)n titel van wereldkampioen dammen behoud** te voor» hirrrr Uit strijd tegen onze nationale kampioen Ke6er

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2