Het40-jarig jubilévan deT.E.S.0. De vierde ronde van Helder Stad en Omgeving. De plaatselijke damtitel wordt omstreden Afpersinq of beloning N*<^er onderzoek gelast Hij ging de wijde wereld in Buurtver. Staktran Bossestr. uit rijden Openluchtconcert Sted. Muziekcorps Musis Sacrum onder de hamer Burgerliïke Stand Anna Paulowna. Slot van het Priesterfeest Wieringen Ex-burgemeester krijgt drie jaar Vechtlustige bakkers Imkers bestellen tabak! Sportnieuws Predikbeurten (^Schenking van vijf mille voor een badinrichting Ha»-m es-nieuws José wint in de derde ronde In de eerste afdeling van de wed strijden ging uiteraard de grootste be langstelling uit naar de partij José Leibbrand. Had het er aanvankelijk de schijn van dat het een kalm remi separtijtje zou worden, omdat de bei de tegenstanders in de opening zorg vuldig alle moeilijkheden ontweken, in het midden- en eindspel bleek eerst met recht de zucht van beide spelers om een beslissing te forceren. Het werd een zeer gecompliceerde partij, die echter desondanks toch nog remi se zou zijn geworden, indien Leib brand niet in het eindspel de goede voortzetting gemist had. José wist daarna de partij op krachtige wijze in zijn voordeel te beslissen. Bremer kwam weer niet verder dan remise, hoewel zijn tegenstander M. Kwast het hem vrij gemakkelijk maakte door het willen uitvoeren van een foutieve combinatie. Hij zag deze na enkele zetten zelf in. maar het le verde aan Bremer toch een schijf winst op. Bezemer handhaafde zijn kansen door een overwinning od W. Wieren. De partij P. KwastMolema eindigde in een overwinning van laatstge noemde. In de tweede afdeling wist v. Ooyen zijn derde overwinning te behalen, dit maal ten koste van P. J. Arends. Geus verloor van v. d. Sloot en Simonse speelde remise met Jagel. De strijd tussen C. D. Bremer en Bekevrede in de derde afdeling eindigde in een be nauwde remise van eerstgenoemde. De -'erdere uitslagen waren hier: F. Post—H. Rietveld 1—1 en J. Bijl—J. Broersen 20. Tenslotte nog een tweetal partijfrag menten: Zwart. Leibbrand. 11 schijven op 2. 3. 6. 9. 12. 13, 18. 19. 23'25. Wit, Jo sé. 11 schijven op 26, 27, 30, 32/35, 38, 43. 48, 49. De volgende ontwikkeling was hier mogeliik: Wit Zwart 1. 24—29 2. 33x24 23—28 3. 32x14 9x40 35x44 25x34 5. 4349 enz. met winst. Zwart had echter deze mogelijkheid gez'en, zodat hij 24—29 niet speelde. Na een combinatie ontstond in de Oud-Wïeringer voor het Tribunaal Het was een zaak van intriges, las ter en huiselijke onenigheid, die de Tweede Kamer van het Tribunaal te Alkmaar gistermiddag te be handelen kreeg, een zaak die een beeld gaf van de morele ellende welke er tijdens de oorlogsjaren in sommige gezinnen heerste ten gevolge van het feit, dat men met onderduikers samenleefde aar- cV or dikwijls diept?- ande geschil len ontstonden die het leven tot een hel maakten. Het betrof hier een aanklacht tegen zekeren C. A. uit Den Helder, die in de oorlog te Oosterland op Wieringen woonde en die van het Joodse gezin Cats uit Blaricum, dat bij hem onder gedoken was, de belofte had afgeperst hem f 10.000 te betalen na de bevrij ding. Het bleek een compleet drama te zijn geweest, dat zich in het huis van A. had afgespeeld. In 1942 had A. de Joodse familie Zeehandelaar uit Am sterdam en Cats in huis genomen en tot na de bevrijding bij zich gehouden. De Zeehandelaars betaalden voor die tijd f 1600 kostgeld, een luttele som, en het gezin Cats bestaande uit drie personen en zeer gefortuneerd f 75 per week plus f 25 voor het feit, dat A. voor de veiligheid dagelijks thuis bleef en derhalve inkomsten dierf. De verhouding in de huize A. werd spoedig zeer vertroebeld, om niet te zeggen uitermate gespannen, mede door het feit, dat een vrouwelijk lid van de familie Zeehandelaar relaties aanknoopte met zekeren de K. uit Oosterland. Door dezen de K. was nu de aan klacht gedaan. Door de getuigen Cats en Zeehande laar werd nu bevestigd, dat A. ge dreigd had de familie C. uit zijn huis te zullen zetten, doch dat hij dit plan had laten varen nadat hem de bewuste tien mille in het vooruitzicht waren gesteld, welke som echter nooit is uit betaald. Door de vrouw van A. werd evenwel verklaard, dat het gezin Cats een be spreking had gehad en aan A. een extra beloning in het vooruitzicht ge steld voor het redden van hun leven. A. wilde dit eerst niet accepteren en had de familie Cats gesmeekt om weg te gaan naar een qnderduik-adres. doch daar ze nergens onderdak kon komen had hij zijn ..gasten" gehouden. Na de bevrijding had hij niets meer van de familie gehoord en toen was hij zo vrij geweest den heer Cats eens aan zi.in belofte te herinneren De uitspraak in deze zaak zal door het Tribunaal gedaan worden op 3 Juli Op 6 Juni j.L vond voor het Alk- rnaarse tribunaal de behandeling plaats van de aanklacht tegen de gewezen waarnemend burgemeester van Den Helder Engelbert F. Donderdag deed het tribunaal uitspraak in deze zaak. in dien Zin dat een nader onderzoek naar de gedragingen van F. alsnog zal worden ingesteld, reden waarom deze zaak voor onbepaalde tijd zal worden aangehouden. partij BremerBekebrede de volgende 'stand: Zwart 3 schijven op 42. 21 en 10. Wit 4 schijven op 32, 34. 35 en 45. Wit aan zet speelde hier 3429. waarna de partij remise werd. Ook wij hebben in deze stand geen definitieve winst kunnen ontdekken: gaarne zien wij echter commentaar hierop tege moet Maandag 24 Juni a s. vindt de vierde ronde plaats in het clublokaal van de Helderse Damclub aan de Hoogstraat. Er is een kleuterschoolversje, dat verttlt van een jongetje dat de wijde wereld in gaat. want „hij is al groot". Misschien had de vierjarige Jopie D. uit de Jan Blankenstraat dat versje wel eens gehoord, want hij legde al thans avontuurlijke neigingen aan de dag. Op éen zekere middag stapte hij op het Stationsplein in één van de ge reedstaande bussen. Toen hem ge vraagd werd. waar de reis heenging, kon hij geen. aan de eisen voldoend antwoord geven, zodat de chauffeur hem naar huis stuurde. Daar had Jopie geen zin in. Hij moest en zou met de bus mee. en hij probeerde het daarom eens in de grote groene Crosslev van de Naco. die op Haarlem rijdt. Hij trof het goed. want in de aanhangwagen was niemand aanwezig. Jopie verstopte zich onder een bank. en wachtte rustig op de din gen die komen zouden. Toen hij eindelijk ontdekt werd, be sloot de chauffeur het kind mee te ne men naar Haarlem, en daar de politie van het geval in kennis te stellen. In middels waren Jooie's ouders danig ongerust geraakt. De politie werd ge waarschuwd. en een oproep door de radiodistributie werd gedaan. De Haarlemse politie heeft het kind onderdak verleend, waarna het de vol gende morgen naar Den Helder is te ruggebracht. Per Crossley-bus! Om zeven uur embarkeerd^n een aantal leden van de buurtver. Stakman Bossestraat in een tweetal touringcars van de fa. Van d°r Wiist voor een reisje naar Den Haag en Schevenin- gen. De heldere blauwe lucht en 'iet stralende zonnetje deden beloften van een schitterende zomerdag, en h°t was dan ook niet te verwonderen dat de tocht in de allerprettigste stemming een aanvang nam. Onder het zingen van diverse vro lijke liederen werden de nederzettin gen langs het Noordhollands kanaal Gepasseerd, Alkmaar schoof snel langs de raamnjes voorbij, en zo naderde ras het Kopje van Bloenvmdaal. waar 4° dorstig geworden kelen werden f, laafd met koffie. De reis ging verder naar Den Haag vaar het Panorama Mesdag wnrd be zichtigd, welk kunstwerk zelfs voor de Jutters die met de aanblik van zee en duinen in natura vertrouwd ziin. een openbaring was. Wie weet krügt Den Helder in de toekomst ook nog eens een bezienswaardigheid als dit onvergetelijk Panorama. Een wandeling door het Haagje volgde, waarop de bussen weer wer den bestegen en naar Leiden werd ge reden. Daar werd de inwendige mens door het nuttigen van een warme maaltijd versterkt. Aan tafel werd ge speecht. waarbij ne nodige hulde aan het actieve bestuur werd toegezwaaid. Ook de weg terug ging snel, zodat ongemerkt de vertrouwde contouren van gasfabriek, watertoren en heel Den Helder weer in het zicht kwamen. Het was een dag, die de onderlinge saamhorigheid van de buurtbewoners ten goede kwam. Alle deelnemers zul len er met genoegen aan terugden ken. Opening Militaire Sportweek Ter gelegenheid van de opening van de Militaire Sportweek zal het Stedelijk Muziekkorps zijn tweede zomerconcert geven op Zaterdag 21 Juni a.s., des avonds van acht uur tot half tien in de muziektent Juliana- park. Het programma is als volgt: 1. An kers los, mars, Ch. Zimmerman New ton. 2. Een morgen, een middag, een avond in Wenen, ouverture, Franz von Suppé, arr. Jos Bauwens. 3. Tres Jolie, walsensuite, Emil Wald- teufel. 4. Cavatine, Raff. 5. 1'Ar- lésienne, suite, Georges Bizet, arr. Chomel; de delen zijn a. Pastorale b. Intermezzo, c. Menuet, d. Farando- le. 6. Engelandvaarders, mars, W. Schild. Laat de belangstelling voor dit con- cprt, waarop mooie muziek te beluis teren zal zijn, nog groter zijn dan an ders. Door notaris J. P. Loots zijn Woens dag jJL in „De Roskam" de volgende percelen, alle gelegen te Den Helder publiek verkocht: Het recht van voortdurende erfpacht op de grond met het daarop staande huis Ooievaarstraat 88, groot 1 A. 27 c.A. aan C. J. Bosch f 4290. Het huis en erf L. van Berkstraat 6, groot 73 c.A. aan K. Heerkens f 1100. Het huis en erf Jan in 't Veltstraat 91, groot 72 c.A. aan G. Visser f 2000 H t huis en erf Janzenstraat 9. groot 72 c.A. aan G. Visser f 1525. Het huis en erf, Herzogstraat groot 68 c.A. aan A. van Lagemaat 99 f 2840. Het huis en erf Schagenstraat 79, groot 68 c.A. aan F. A. Koster f 1475. Het huis en erf Palmstraat 11, groot 60 c.A. aan A. v. d. Lagemaat 2300. Het huis en erf Gasstraat 29. groot 98 c.A. aan L. Riemers f 1100. Het recht van voortdurende erf pacht od de grond met het djiaroo staande huis Singel 8, groot 1 A. 34 c.A. aan C. B. Pluijlaar 99 f 3400. Het gebouw genaam ..Musis Sa crum" met erf en woonhuis aan de Koningstraat nos. 77 en 79. groot 4 A. 27 c.A.. alsmede het huis en erf Hoogstraat 88. groot 62 c.A. aan C. P. Vader f 25925. od de Riiksweg De auto van een paar Belgische ar- tlsten van het circus Mikkenie-Strass- burger kwam na het verlaten van Den Helder niet ver. Op de Rijksweg ter hoogte van de pont bij Westeinde min derde de bestuurder vaart. Een ach terop rijdende vrachtwagen, waarvan de chauffeur de situatie niet snel ge noeg overzag, reed de Belgische auto van achteren aan. waardoor de deur van de baga-remoffer en het achterlicht weraen beschadigd. BEEN GEBROKEN. De 52-jarige grondwerker K. S uit Den Helder heeft bij de puinruimings- ■verkzaamheden aan de Kanaalweg een been gebroken. De man was bezig met een breekijzer een stuk muur omver te trekken. Toen het steen plot seling spleet, schoot het breekijzer te gen zijn dijbeen aan, waardoor dit brak. S. is met een ambulancewagen naar het gemeente-ziekenhuis ge bracht. Ondertrouwd: M. M. J. Hoogen- bosch en W. A. T. Piscaer. J. Spij kerman te Batavia en T. Knop. D. Eenkhoorn te Utrecht en A. W. de Leui. T. Emmaneel te Barsingerhorn en H. Kerssies. H. Broekhuizen te Schagen en A. Biersteker. K. Slot en P. L. Remijnse. J. Kikkert en J. 5 M. Kolk. RECTIFICATIE Bij het lezen van het artikel: „De ha- van van Nieuwediep en het 40-jarig ju bileum van de Onderzeedienst" in ons nummer van gisteren zal men begrepen hebben dat de genoemde datum van 8 Maart 1946 moet zijn: 6 Maart 1940. Waren in ons verslag over pastoor Vis' jubileum in hoofdzaak de ouderen aan het woord, de kinderen en rijpere jeugd hebben ook hun aandeel in het feest gehad. De kinderen van de R.K. school heb ben in Veerburg hun pastoor, vele an dere belangstellenden en niet het irinst ook zichzelf een prettige ochtend bereid, met samenspraken, dansjes en wensjes. Meester Schlaman bood bij deze gelegenheid den jubilaris het ca deau der schooljeugo aan. een prachtig drinkstel. (Kozen zij dit geschenk om dat Z.Eerw. zo'n vereerder van „De Pastoor in de bloeiende wijngaard" is?) Des middags, eveneens in Veerbürg. kwamen Jeugdorganisaties en Congre gaties aan de beurt. Declamatie, rei dans zang, schetsjes, acrobatiek kwa men op het programma voor. dat de genoemde organisaties hun Aalmoeze nier aanboden. De acrobatiek van de verkenners hoorden we in het bizonder roemen, maar ook al het andere deed deze middag eveneens goed slagen. Revue ,,'t Volle leven" De avondopvoering van de revue „t Volle leven" vormde, behoudens herop voering hiervan en van Leontientje, het slot van het zilveren priesterfeest. Een daverend slot! De revue is geschreven door J. van Alphen (die ook de Polderrevue schreef). Hij voerde ook de regie Wit ons vooral opviel was de zorg voor een goede verbindende tekst een goe de inleiding tot de verschillende tafre- len. Speciaal voor deze gelegenheid geschreven, werd de pastoor in de re vue menigmaal op luchtige wiize in het zonnetje gezet, maar hij vond zich (in zijn slotwoord) er nog goed afge komen. Nadat men hem op de recentie zowat heilig had verklaard'ver wachtte hij in de revue wel anders be licht te zullen worden. Dat viel dus mee! Voor een volgende revue, over 5 jaar, weer in Veerburg, beloofde Eerw., zou hij z»)f wel andere staal tjes aan de hand doen! We kunnen uiteraard niet bij elk on derdeel der revue stilstaan Een hoog- t< punt was zeker de menuet, gedanst door mej. Ida van Oosten en den heer C Folge, die gebisseerd werd 'de dans werd in-»„-tl.Hperr| onder leiding van mevr. Stam-Breed). Op verzoek werd de, op de receptie gezongen Feestcantate van Cath. van Eennes i" d-—avond opnieuw uitge voerd en mej. A. Pastoor declameerde, e 'eneerjs buiten het programma om: De h"ili"e St. Anthonius". Ook verd door alle aanwezigen, na de revue-finale OP*5 Er zijn in de pauze en aan het slot van de avond weer veel vriendelijke woorden gezegd tot allen die hun bij drage hadden geleverd tot het welsla gen van het Priesterfeest. De heer I Vleugel van Alkmaar deed dit voor de vele gasten, die het feest bijwoonden. Hij roemde daarbij vooral den heer Folge. die door den heer Ko men ook reeds „de drager van het feest" was genoemd. Pastoor Vis zelf huldigde den schrij ver-regisseur Jan van Alphen en allen die de revue prachtig deden slagen en wijdde in zijn dankwoord voor het hem bereide feest veel aandacht aan de me dewerking en het medeleven van niet- katholieken. De meeste bloemen op receptie waren van hen, merkte hij op, en zeker ook 25 van de 30 auto s die de intocht zijner gasten reden. Z«n colle ga's begrepen niet, dat zoiets mogelijk was in een gemeente, die voor 2/3 niet katholiek is. Maar zij kennen ons Pol derlied niet. De woorden daarvan ver klaren alles! Het Tribunaal te Alkmaar heeft Donderdag uitspraak gedaan in de zaak tegen Albertus v. D„ tijdens de bezetting burgemeester van Wierin gen. Hij werd hierbij veroordeeld tot een iriterneringsstraf voor de tijd van drie jaar. waarvan wordt afgetrokken de tijd die door hem reeds in detentie is doorgebracht. Tevens werd hij ont zet uit het recht tot kiezen en verkies baarheid, het recht enig ambt te be kleden en het recht tot het dienen bij de gewapende macht. Behalve voor opleiding bakker had den de Gebr. W. vaarschijnlijk ook een bokscursus gevolgd en wilden ze Dinsdagmorgen hun krachten tegen een dienaar van de Hermandad eens meten. Toen de politie bemerkte, dat bij het uitladen van betonpalen uit een bak kersauto hierin ook brood was gebor gen werd proces-verbaal opgemaakt. Dit vond W. alles behalve aange naam en toonde verzet. Ook zijn broer was glad voor broeders voorstel en ge- zamelijk werd de politieman onder handen genomen. De toestand twee tegen één scheen dt gedupeerde laf te vinden en haalde vanaf het bureau versterking. Gezamenlijk werden de broeders op gehaald en hebben koffietijd op het politiebureau moeten doormaken. De uit: praak „de eerste klap is een daalder waard", zal de kantonrechter in de toekomst wel enigszins van af wijken! GESLAAGD. Voor het te Schagen gehouden eind examen van de Ver. tot bevordering van het vakonderwijs in West-Fries land slaagden onlangs onze plaatsge noten de heren Chr. Metselaar Czn., R. de Vries en A. Kossen. Ondanks dat de sigaren bon-af hebben de imkers weer gezan^nwl! z.g. „imkerstabak" besteld. Vorige ia moesten velen zich met bonenstr, iets dergelijks behelpen, doch deze zal wel weer voorbij zijn. Met 12 man maakten verschiüend imkers Zondagmorgen een excursi* naar de Polder Waard Nieuwland t\ waar enige bijenkasten van den heer Jb. v. d. Ham onder de loupe werden genomen. Behalve nodeloos naar de vluchten uit te zien moesten de imkers menig. maal de vlucht nemen voor de regen Een gunstig resultaat werd hier »e] behaald en zal waarschijnlijk thans met de goede weersgesteldheid beter worden. POLITIENIEUWS. Gevonden: een tuinsleutel. in. lichtingen gemeentebode. Motorehi, Zaterdag 5 Juli zal vanaf het club- huis Hotel P. Koster te Hippolytu8. hoef een 2e kampioensrit worden ver- reden in de competitie Noord-Holland. Noord. Voor deze ritten, waarvan de eerste reeds enkele weken geleden te Alk maar plaats vond, bestaat zeer grote belangstelling van andere afdelingen. Na deze tweede wedstrijd op Wierin- gen zullen vervolgens ook wedstrijden te Den Helder, Schagen en Nieuwe Niedorp worden gehoudc-, Voor de motorristen welke de beste prestaties leveren in deze ritten is het kampioenschap verborgen. De afd. Wieringen en Omstreken stelde een prijs beschikbaar voor de vereniging met de 5 beste geplaatste deelnemers. De rit welke Zaterdag 5 Juli zal worden gehouden zal lopen over 126 km en kan door elke motorrijder wor den meegereden, daar gerekend is op lichtere motoren en een gemiddelde snelheid wordt bepaald. Een puzzle-rit is altijd(?) zeer ge liefd bij de motorrijders! Dus motorrijders, geeft U vóór 2 Juli a.s. voor deze rit op aan den se cretaris van de K.N.M.V. groep Wie ringen en omstr.t J. W. J. Cornelesen, Nieuwstraat 10, Hippolytushoef. HIPPOLYTUSHOEF. Ned. herv. evang., 10 uur O. Deen. Doopsge zinde gem., 10,30 uur, ds. A. P. Gouds bloem. Ned. herv. gem., 10,30 uur, ds. J. v. d. Winden. WESTERLAND. Ned. herv. gem., 3 uur, O. Deen. Doopsgezinde gem., avonddienst 7,30 uur, ds. A. P. Gouds bloem. DEN OEVER. Ned. herv. evang., 2,30 uur, A. v. d. Horst. Ned. herv. gem. 10.30 uur, de heer v. d. Berg. CALLANTSOOG. Ned. herv. gem., 7 uur, ds. v. d. Winden. A. PAULOWNA. Ned. herv. kerk, 10,30 uur, ds. W. J. de Hoest. SCHAGERBRUG. Ned. herv. kerk, 10 uur, ds. Quak. BURGERBRUG. Ned. herv. kerk, 10 uur, ds. KI. Wassink. Nu Helder reeds de helft van de te spelen promotie-wedstrijden achter de rug heeft en zelfs met 1 punt verschil aan de kop staat, wordt iedere wed strijd er belangrijker op. Wij, die de vier candiaten reeds eenmaal in het veld zagen, zijn ervan overtuigd dat het krachtverschil in deze kleine competitie wel heel klein is. De Alkm. Boys vallen ons eigenlijk iets tegen, wij hadden verwacht dat deze heren wel een duidelijk klasse- verschil zouden demonstreren, maar niets is minder waar. Qua spel waren zij in de wedstrijd, die wij van hen zagen, wel de minste van de vier. Daarentegen staat Kinheim te laag geklasseerd. De Velsenaren hebben in de eerste twee wedstrijden nogal met pech te kampen gehad, hoewel wij er direct aan moeten toevoegen dat wij hun ploeg voor een eventuele promo tie over het algemeen iets te oud vin den. Dat neemt niet weg dat Helder a.s. Zondag terdege zal moeten oppas sen om niet tegen deze tegenstander te struikelen. I.V.V. valt ons niet tegen. Met drie gelijke spelen zijn de Upendammers met Helder nog ongeslagen en een overwinning bijv. a.s. Zondag tegen Alkm. Bovs brengt hen nog serieus in de leiding. En Helder? Onze jongens houden zich kranig. In dit millieu is ieder punt goud Texels Eigen Stoomboot-Onder neming herdacht Woensdag haar 40-jarig bestaan. Uit de vlagge- tooi, die de gehele dag de boten en autobussen der Mij. sierde, toonde over de gehele route, die T.E.S.O. bezet, dat er iets bij zonders aan de hand was bij de Vennootschap. In de middaguren werd in hotel „Texel" te Den Burg een zeer druk bezochte re ceptie gehouden, die haar top punt bereikte omstreeks half zes, toen Tex. Fanfarecorps een se renade bracht. De grote zaal van hotel „Texel" stroomde daarna geheel vol. De pres.comm. van de Mij., de heer W. H. Lap, richtte het woord tot de aanwezigen. Spr. bracht in de eer ste plaats dank aan B. en W. dezer gemeente voor de door hen betoonde belangstelling in de Vennootschap en sprak daarna 'n dankwoord tot al de genen, die belangstelling hadden ge toond, vooral de talrijke Texelse ver enigingen, die felicitaties hadden ge zonden. Spr. gaf vervolgens een kort overzicht van hetgeen aan de oprich ting van T.E.S.O. in 1907 was voor afgegaan, daarbij wijzende op de on welwillende houding, die Bosman (de voormalige eigenaar van de Texelse postboot) aannam tegen de groep van personen, die op verbetering van de dienst aandrong en tegen het va ren met slechte schepen had stelling genomen. Het slot was, dat de com missie zelf besloot de dienst in handen te nemen. Er vormde zich een comm. van 13 personen, waarvan alleen nog de heren J. C. Visser, P. Dros Az. en A. Dros Az. in leven zyn. De heren Visser en Dros waren in de zaal aan wezig. Heel in het kort gaf de heer Lap nog een overzicht van de- moeilijke strijd, die het comité onder de kra nige leiding van dr. Wagemaker had te voeren. Vooral de eerste 10 jaren waren voor het bestuur der Mij. uiterst moeilijk. Met morele steun echter stond bijna iedere Texelaar en zovele niet-Texelaars aan onze zijde en het slot is geweest, dat T.E.S.O. de plaats heeft kunnen verove ren, die de vennootschap thans op 't eiland inneemt. Spr. bracht nog hul de aan het eerste bestuur, dat in de statuten de beginselen der Mij. heeft vastgelegd, waarop de Raad van Comm. heeft kunnen voortbouwen en waaraan ook voortdurend nog wordt vastgehouden. Huldiging van twee oprich ters. Wij hebben hier thans twee perso nen in ons midden, vervolgde de voor zitter, die vanaf de oprichting in de Vennootschap zitting hebben gehad, n.1. de heer P. Dros Az., die zich bij de onlangs gehouden bestuursverkie zing niet meer verkiesbaar stelde en die zeer vele jaren secr. van T.E.S.O. is geweest, en vervolgens de chef conducteur, de heer Jur. Beumkes Allereerst richtte de voorzitter zich tot de heer Dros: „Nu ge op de val reep staat om het schip te verlaten, dat ge zovele jaren hebt helpen be sturen, past het ons om een dank woord voor het zeer vele, dat ge voor T.E.S.O. hebt gedaan. Reeds 30 jaren heb ik met u als bestuurslid samen gewerkt en 't zal ons, mij in de eer ste plaats, vreemd zijn uw zonnig ge luid in ons bestuur niet meer te ho ren. Wij hopen, dat bij voortduring uw belangstelling na-.- T.E.S.O. zal blijven uitgaan. Wij hebben gemeend, dat dit afscheid niet zonder meei mag passeren en bieden u een fraai radiotoestel aan en hopen, dat ge er nog vele jaren lang genot van zult mogen hebben. Ook de directeur van de Mij., de heer v. d. Vlies, richtte enkele woor den tot de scheidende secretaris. Niet alleen ik, zei de directeur, doch het gehele personeel van T.E.S.O. be treurt uw heengaan. Uw critiek was ons steeds aangenaam, omdat ze steeds op vriendschappelijke wijze werd gegeven, waardoor de beste ver standhouding tussen U en de beman ning bleef bestaan. De heer Dros sprak enkele woor den van dank voor de vriendelijke woorden. Vervolgens richtte de voorz. zich tot de heer Beumkes. Ook de heei Beumkes heeft zich voor T.E.S.O. zeer verdienstelijk gemaakt. In de eerste jaren, toen de inkomsten der onderneming nog zeer matig waren, heeft hij zeer lange dagen gemaakt om de Mij. niet op hoge kosten te ja gen. Langzamerhand groeide het ver keer, doch de heer Beumkes bood de stijgende drukte steeds welgemoed 't hoofd. Totdat 't werk voor één man niet meer was te vervullen. Nu nog is de heer Beumkes volkomen bere kend voor zijn werk en wij hopen van harte, dat hij zijn functie vele jaren zal kunnen waarnemen. Ook hem werd een radiotoestel aangeboden. Mevr. Beumkes ontving een fraai bloemstuk. De heer Beumkes sprak ook een kort dankwoord en herdacht nog even de heren N. Koopmanen L. Kaan, die vanaf de oprichting in dienst waren van T.E.S.O., -doch die dit- 40-jarig jubilé niet mochten beleven. Ten slotte voerde burgemeester Rehorst het woord. Spr. schetste in 't kort de voorname plaats, die T.E.S.O. op Texel inneemt en bracht vervolgens huldé aan het bestuur, waarin man nen zitten, die ruggegraat hebben ge toond. Zeker, het gemeentebestuur heeft soms meningsverschil met T.E. S.O., doch ge hebt getoond, dat men tegen U aan kan lopen zonder dat ge omvalt. Spr. hoopte, dat T.E.S.O. nog vele jaren in het belang van de Texel se gemeenschap zal mogen blijven werken. De heer Lap deelde ten slotte mede, dat het bestuur van T.E.S.O. heeft besloten aan de Texelse Gemeenschap 5000.te schenken voor het ma ken van een badinrichting te Den Burg. Het doel is, dat dit een aanvangkapitaal is. De stichting zal op de duur wel door de een of an dere vereniging ter hand genomen worden, omdat hieraan zo grote be hoefte is. waard en uit dat oogpunt geldt ook 't puntje voorsprong van Helder. Wjj zeggen juist puntje, want de voor sprong is nog buitengewoon klein, maar toch kan juist in een dergelijki competitie dit éne punt heel belang rijk zijn. Helder heeft dus de bestl papieren en wanneer wij het verloop goed volgen dan moet het feit, dat Helder nog twee uitwedstrijden heeft, juist een voordeel betekenen. Helder speelt n.1. in uitwedstrijden haar beste wedstrijden. A.s. Zondag echter tegen Kinheim in Velsen gaat het om iets meer dan om een punt. Deze wed strijd moet weer gewonnen worden. Het zou de genadestoot zijn voor Kin heim en een dergelijk feit heeft van zelfsprekend op het verdere verloop veel invloed. In het gunstigste geval kan dat zelfs, tegen De Boys de vol gende week, reeds het tweede klasser- schap betekenen. Met dit feit voor ogen moeten de jongens het veld ingaan tegen Kin heim. Alleen winnen is dus goed, want bij een gelijk spel kon de leiding wel eens gedeeld moeten worden en dan zijn de twee volgende wedstrij den nog steeds heel belangrijk. Aan enthousiasme mankeert het de jon gens tegenwoordig niet meer. De man achter de schermen bij Hel der heeft er wel zo goed de smaak van om de elf knapen strijdvaardig te maken, dat wij daar niets meer aan hebben toe te voegen. Waar het om gaat is de verrassing in het spel. Daar mankeert het nog wel eens aan. Min der treuzelen, direct afgeven en dan vooral zelf het spel in handen nemen. Dat zijn nog factoren, die wel eens ontbreken en in de laatste wedstrij den steeds het feit met zich mee brachten dat een achterstand moest worden ingelopen. Laten wij nu eens een voorsprong nemen en de tegen stander daar tegen laten vechten. Dan kunnen de witjakken met het laatste schepje energie de zege veilig stellen. Wanneer Helder daartoe in staat dan zijn wij er van overtuigd dat ai- Zondag om 7.15 voor ons bureau in "e Koningstraat de menigte na het ver nemen van de ruststand, niet meer zo in spanning behoeft te zitten. Terwijl de vreugde dan om onge veer 8.15 uur hèar hoogtepunt kan be reiken. Omdat geen enkele sportliefhebber daartegen bezwaar zal hebben, sPre* ken wij een dergelijk verloop af me Arie Krab en zijn mannen en ver' wachten dus goede berichten vano» Velsen. De eerste acht wedstrijden in de zo eravondcompetitie zijn nu —h>'T m rug. De animo voor een aviii wcuauijuui» --- meravondcompetitie zijn nu achter rug. De animo voor een dergelU competitie was al heel groot en hoe« het Zaterdagavond alles behalve n> weer was, waren er practisch geen berichten. t In de A-afd. zijn de elftallen wel meest aan elkaar gewaagd. Vier tea staan hier met een gelijk aantal Pun aan de top. ie5 In de B-afdeling staan de Kana bovenaan, echter op de voet gevowrj door de Roethanen. atÈ A.s Zaterdag worden weer vier strijden op het veld aan de MeeU i straat gespeeld. Ook nu weer aan) 7 uur.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2