O MONICA De NEDERLANDERS in de TOUR DE FRANCE I Krijgt Scheveningen glazen tunnel onder zee „Ze zijn van harie welkom" J DE PAMPDS-PIRAAT Met een paar krammetjes en een glimlach Het probleem der aanpassing Leeuw op distributie kantoor. door J. D. VAN EXTER Wij iuisteren morgen naar. En een preischipvoor de kust... Verdeling van de Pendsjaab FEUILLETON Verloofd zegt JACQUES GODDET (Speciale bericht- Juni. Parijs, 18 geving). De heer Jacques Goddet, opvolger van de grote Desgranges en orga nisator van de 34e Tour de France, is van de morgen tot de avond een zeer bezig man. Hij heeft het in deze tijd waarschijnlijk drukker dan een minister of een directeur van een oliemaatschappij. Maar hij was met dat al dadelijk bereid om tegenover ons, in een ijl-interview, op echt Franse, dat wil zeggen on navolgbaar charmante wijze, al zijn vreugde uit te spreken over de deelneming van de Nederlandse renners aan de Ronde van Frank rijk, zijn zorgen- en tegelijkertijd zijn troetelkind. 34' RONK MN FRANKRIJK 1» EN 2» ETAPPE 26 JUNI 1» f«fff 23 f fcm 26 JUNI 2* ETAPPE 162 km PARUS )3o Hoogten tn het parcours IJQI Hoogte ven de ptaateeo Als wij ons beperken tot de koersen op de weg, zei hij, moeten wij natuur lijk constateren, dat er momenteel maar drie grote wielernaties zijn: Ita lië, België en Frankrijk. Het zou goed zijn voor alle drie indien er een vierde bij kwam, eri ik persoonlijk zou mij van harte verheugen als Nederland die vierde werd. Ik zie ook niet in waar om dit onmogelijk zou wezen.... Uw renners hebben op de baan al jaren lang verbazingwekkende resultaten behaald. Als ik alleer maar eens denk aan de wereldkampioenschappen van Uw beroepsrijders en Uw amateurs in de sprintEn dan aan die lange serie overwinningen in de verschillen de Grands Prix, in de koppel wedstrij den, in de omnium in de races.. Vrai- ment, les Hollandais sont Terriblement Vite!.... De resultaten op de weg kunnen daar niet mee vergeleken worden, in derdaad. Alhoewel er wel terdege af en toe briljante dingen op bun actief kwamen. Maar die stonden eigenlijk apart. Een grote wielernatie in dit op zicht is Nederland niet, nog niet, en dit door omstandigheden welke buiten de macht van de Nederlanders vallen. Toch zijn aanleg en de capaciteiten er. dit staat voor mij vast NIET BANG MET HEN IN ZEE TE GAAN. Wat is Uw mening over onze deel neming aan de Tour van dit jaar? Ik ken natuurlijk verschillende van Uw renners van naam. Om een oor deel te kunnen en durven vellen, zou ik ze persoonlijk eens aan het werk moeten zien. Toch wil ik wel zeggen, dat ik niet bang ben, dat ze zullen te genvallen, als ploeg. Ik verlaat me volkomen op het oordeel van mijn Een ontsnapte circusleeuw heeft in Epinal een ware paniek ver oorzaakt. De leeuw wist uit zijn kooi in het Engelse „Britannic Circus" te ontsnappen, dat zijn tenten op het Stadsplein had op geslagen. Onverwacht verscheen Nobel in het aangrenzende ge meentelijke park, waar hy grote opschudding veroorzaakte onder de argeloze wandelaars en paar tjes. Sommigen der verschrikte burgers wisten niets beters te doen dan in bomen te klimmen en van de hoogste takken de verdere escapades van de voort vluchtige gade te slaan. Inmid dels hadden gendarmes, brand weerlieden en circusmensen de achtervolging ingezet, reden waarom de leeuw zijn operatie terrein verplaatste en zich zon der introductie bij het gebouw van de steenkooldistributie aan diende. Aangezien de hoofdin gang geopend was kostte het hem weinig moeite tot het interieur van het gebouw door te dringen, waar een paniek zich meester maakte van de ambtenaren, waarvan er enkelen pardoes uit de ramen sprongen. Een der ambte naren had zijn positieven echter niet verloren. Hij sloot de hoofd ingang en nadat de circusem ployés de leeuwenkooi voor de ingang hadden geplaatst, werd de deur weer geopend. Verrast zich zo onverwacht weer tegen over zijn eigen „home" te zien liep de koning der dieren de gang uit en de kooi binnen waarna de gemoederen van Epi nal spoedig tot rust kwamen (United Press A vriend Joris van den Bergh. Die heeft er kijk op, geloof dat maar.. Als hij een bepaalde ploeg renners in laat schrijven, dan betekent zulks dat hij wat in hen ziet, en dat is voor mij vol doende. Hij is volkomen bevoegd om te kiezen, hy kan, die oude rot. even goed als wie ook de juiste tactiek be palen, en hij is geen vreemde op het gebied van de morele en intellectuele voorbereiding, o helemaal niet.. Nee, met mon ami Joris ben ik niet bang in zee te gaan.... Dus wij kunnen onze verwachtingen vrij hoog stellen? Begrijp me goed: men zou er, geloof ik, verkeerd aan doen al dadelijk op buitengewone verrich tingen te gaan rekenen. Want dat zal wel eens op een teleurstelling kunnen uitlopen. Ik verwachte niet onmiddellijk briljante prestaties van de Nederlanders. Ze zullen even moeten wennen, ze zullen zich in de koers moeten inleven, ze zullen zich moeten aanpassen.. Ja, ongetwijfeld is het voor hen ir, de allereerste plaats een probleem van aanpassing. Ze zullen wel enige hulp nodig heb ben om er de oplossing van te vinden, vermoed ik. En ik geef u de verzekering dat wij van onze kant volkomen be reid zijn al het mogelijk te doen om dat aanpassings-proces zo spoedig mo gelijk te doen verlopen. Wy zullen ze met open armen ontvangen, Nos Amis des Pays Bas!.... WAT ER AAN DE ORGANISATIE VAST ZIT. De directeur van het Pare des Prin- ces heeft ons ook nog, in grote lijnen, een overzicht gegeven van wat er al zo aan de organisatie van de monster rit vast zit. De staat van de wegen over het vijfduizend kilometer lange parcours baart geen zorg. Die wegen zijn wel goed. Maar er waren twee grote problemen: dat van de volg auto's en dat van de huisvesting. Het regent sollicitaties naar de speciale vergunning die nodig is om de ren ners te kunnen volgen.. Er zijn er al vele honderden binnengekomen. Zoo verschijnen er momenteel een honderd dagbladen in Frankrijk, die tot de „grote dagbladen" worden gerekend, en die aanspraak maken op een auto voor hun speciale staf. Dan zijn er de aanvragen uit het buiten land. Gezwegen nog van de wagens van officials, ploeg-leiders, monteurs en verzorgers van het materiaal. Wer den al die aanvragen ingewilligd, dan zou het peloton gevolgd worden door meer dan driehonderd auto's, en dat zou meteen het einde van de Ronde als sportief evenement betekenen. Ze zou erdoor kapot gemaakt worden. Er zit dus niets anders op dan de toewij zingen tot een zeker maximum te be perken, hetgeen weer zeggen wil dat de verslaggevers van verschillende bladen onderling een regeling moe ten treffen om in één auto mee te rij den. En dan nog zal het een zeer im posante stoet wagens zijn, die zich een maand lang met de renners over de Franse wegen voortbeweegt. LOGIES MOEILIJKHEDEN. Zo mogelijk nog hachelijker is de kwestie van het onderdak in een land waar de woningnood bykans chronisch is, althans in de grote steden. En dat sommige departementen even erg van de oorlog geleden hebben als Ne derland, en soms nog veel erger. Voor het logies van renners, officials, equipe-leiders en verzorgers zijn de nodige voorzieningen reeds getroffen. Voor de anderen is een speciale dienst ontworpen, die zich beijveren zal hen in elke étappe-stad zo dicht mogelijk bij het centrum onder dak te brengen, waarmee niet gezegd is dat ze ook steeds vlak bij de renners zullen loge ren. Het zal voorkomen, dat ze een kilometer of tien, vijftien daar van daan hun tenten moeten opslaan, in eei. heel andere gemeente. Dit is on aangenaam, en het is lastig, en het be lemmert de berichtgeving niet weinig, maar men kan nu eenmaal geen ijzer met handen breken. In elk geval zul len alle „suiveurs" op een kamer met een bed kunnen rekenenmits ze er tijdig bij zijn om zich op te geven. Anders wordt het of slapen in een hooiberg of resideren in een luxe Pa lace hotel. En elk van de twee heeft zijn eigen speciale bezwqren. Copyright R.D.P nee vou&ene mu is het 0nm0- gel'jk om van't eiland af tt komen, MAAft ik wil toch rekeninG houoen met het .onmogelijke' we hebben Alle politie-buoeaux gewaar schuwd Elke politieman in nederland KUKT uit naaft.de lan&e. we he8ben met een gladde kerel te doen. ZE6T U MAAft uEvER. gladde kerels! i want ik BEN Eft VAN OVERTUIGD, DAT DE CHEF IN WT GEVAl WEER MET 0£ lANGE SAMEN WERKT... L IK VIND UW VERHAAL \ERG ONBEV RËOI 6EN D maar kunt u ons dan ook niet zeggen wat erop ole j micrq-films STOND te lE- I de meren ,n oen NAA6 zen, dan schieten we al J willen WEl.DAT wj een heel eind op. „/hun zaakjes opknabpeh maar inlchtihgen willen z'j n et v^r HILVERSUM I, 301 m., geeft nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA 8.18 Opgewekte morgenklanken. 8.50 Voor de huisvrouw. VPRO IC uur Morgenwijding. 11 Populair non-stop-programma. 12 Vaudevil le orkest. 1.15 Voor het platteland. 2 Voor de vrouw. 2.15 Omroep- kamerorkest. 3 Voor de jeugd. 3.45 Op bezoek by zieken. 4.45 Het stond in de krant. 5.15 Accordeon orkest. 6.20 Volksdansorkest. 7.15 Kwartet. VPRO 7.30. VARA 8.05 Dingen van de dag. 8.15 Opera „Don Juan". 9.15 Opstand der die ren. Hoorspel. 10.45 Geestelijk le ven. 11.15 Op vleugelen van mu ziek. 11.25 Licht orkestconcert. HILVERSUM II, 415 m., geeft nieuws om 7. 8, 1, 7, 8 en 10.30 uur. NCRV 7.45 Een woord voor de dag. 8.15 Voor het werk eerst een lied. 8.30 Montere morgenklanken. 9 Och tendbezoek bij jonge zieken. 10.30 Morgendienst. 11 Zangprogramma. 11.30 Continental Quintet. 12.15 Sangh en spel. 1.15 Scala-sextet. 2 Een half uur gardemuziek. 2.30 Uitzending bondsdag van de Chr. Geref. Meisjes vereniging en 3.45 Or gelspel. 4.15 Kinderstemmen in de buiskamer. 4.45 Voor jongens en meisjes. 5.30 Klanken van Hawaii. 6 Land- en tuinbouw. 6,20 Va- cantie tips. 7.30 Het actueel ge luid. 8.30 Het BBC-Symphonie Or kest. 9.15 (intermezzo) Hoe zijn onze familienamen ontstaan? 10.20 Gramofoonmuziek. 10.45 Avond overdenking. 11 Mandolinata. Grote toekomst voor Bergen aan Zee (Van onze speciale verslaggever). Hoe zullen onze badplaatsen er over een jaar of tien uitzien? Ziedaar een vraag, die velen zich stellen, nu zij aan de Noordzee stranden vermaak zoeken aan de voet van de blonde duinen, waar op zich de trieste resten verhef fen van de talloze vernielde ho tels en pensions, ja hier en daar van tot het laatste huis afgebro ken dorpen. Zullen zij herrijzen, zoals zij er voor de oorlog hebben uitgezien of komt er iets anders voor in de plaats? Met absolute zekerheid is er nog weinig te zeggen, want alleen van een paar der allerkleinste badplaatsen het wederopbouwplan in allerhoogste instantie goedgekeurd. Voor de mees te badplaatsen laat de beslissing lang op zich wachten. Dat hoeft niet te ver bazen, want de vraagstukken, die hier mede verband houden, zijn van veel meer dan plaatselijke aard. Zij moe ten in breder verband bekeken wor den. Vandaar dah ook, dat alle inci dentele plannen ten deze o.m. gron dig bestuurd worden door de Rijks dienst voor het Nationale Plan, de EEN HEERLIJK BAD. Op warme zomerdagen genieten ook de kinderen uit de grote stad van het leven. Deze opname is uit Kopenhagen en wel van de speelplaats der kinderen in een openbaar park waar de autoriteiten een speciale douche lieten maken. dienst, die naar men weet een soort globaal uitbreidingsplan (d.w.z. be bouwingsplan) maakt voor geheel Ne derland. Men gaat bij deze bestudering niet uit van wat er in Scheveningen, Noord- wijk, Zandvoort of Bergen aan ?ee heeft gestaan, maar van de vraag in welke mate hier te lande behoefte is aan badplaatsen en hoe die behoefte ingedeeld moet worden naar categoriën bezoekers. Rijke buitenlanders kan men alleen trekken en vasthouden met het bieden van een weelderig vermaak, dat zich meten kan met het beste op dit gebied waar ook ter wereld Jeugdher- berggasten daarentegen stellen geheel andere eisen. Tussen de uitersten ligt een gamma van schakeringen, die elk haar bijzondere wensen hebben. Met al riie wensen moet a piano rekening wor den gehouden. Daarom is er alle reden om uit te gaan van de gedachte, dat er een overzichtelijk wederopbouwplan voor de gehele kust moet worden ge maakt, waarvan de plaatselijke plan ner, een uitvloeisel dienen te zijn. Grote plannen voor Scheveningen. Hoe zal dit nu alles uitpakken? Op het ogenblik wordt de laatste hand ge legd aan een lijvig rapport daarover Vcor Scheveningen gaan de plannen, als wij goed ingelicht zijn, in de richting van badplaats voor drie categoriën: de weelde-zoekers, de eenvoudige pension gasten en de dagjesmensen. Voor de eerste categorie wil men niet alleen de luxueuze hotels weer op peil, maar ook een congreshal met toebehoren stichten teneinde een goed geoutilleerde gele genheid te scheppen voor internationale congressen. Daar komt heel wat voor kijken, wil men het goed doen. Voor de pensiongasten wil men z.g. zomerflats bouwen en voor de grote stroom van dagjesmensen komen er tal van niet te kostbare vermaakgelegenheden, vol doende voor een paar honderdduizend bezoekers per dag. Ondergrondse spoor- en tramwegen zullen de verbinding met Den Haag onderhouden. Als bijzondere attractie heeft prof. H. Rosse van de Delftse Hogeschool, die een schetsplan ontworpen heeft voor de hele badplaats, in opdracht van de V.V V., een „pretschlp" voor de kust geprojecteerd met een glazen tunnel over de zeebodem ernaartoe, zodat men er wandelingen onder water kan maken met boven zich de vissen en de zwemmers. Zandvoort wordt een typisch binnen landse badplaats voor dagjesmensen uit Amsterdam en verder een centrum voor pensiongasten. Zowel ir. G. Friedhoff, de ontwerper van het opbouwplan, als de heer J. Nikerk, directeur van de V V.V. Amsterdam, wil hier een reeks zomerflats bouwen zonder verwarming en met electrische keukens en zitslaap- kamers met opklapbare bedden; hoge gebouwen voor ongeveer 1000 gezinnen en daarvan dan een hele reeks. Beneden komen dan winkels, cafetaria's, biblio theken, ontspanningszalen enz., zodat men zowel zijn eigen kostje kan koken als buitenshuis eten, terwijl men zich ook op regendagen vermaken kan. Daar men op die wijze niet uitsluitend op het strand is aangewezen meent men het badseizoen tot 5 a6 maanden te kun nen verlengen, hetgeen een economische en dus goedkopere exploitatie mogelijk naakt. Dagjesmensen naar Egmond aan Zee. Mogen wij den heer Nikerk ge loven, dan gaat vooral Bergen aan Zee een grote toekomst tegemoet. Dit dorp was uitgegroeid tot een b-dplaats met 300 hotelbedden (waarvan vrijwel niets meer over is), maar zal nu een hotelcomplex moeten krijgen met 2000 bedden. Dit moet een badplaats worden zonder dagjesmensen, dus zonder het ru moerige vermaak, dat deze catego rie verlangt. Het zal er rustiger zija dan elders. Egmond aan Zee zal het dagbezoek uit deze hoek moeten op vangen en Bakkum leent zich het best voor kinderkolonies, kampeer terreinen, jeugdherbergen enz. Duister lag de nacht over de Gouds- terg bij Lunteren. Het openluchtspel, dat de eerste Rode Kruisdag had beslo ten, was ten einde en langzaam verliet de menigte het a giorno verlicht ter rein. Het bleef echter nog druk rond om de cantine, want de kampeerders het waren er meer dan drieduizend genoten nog na van het spel en hoe wel een zijige regen neerzeeg ook \an de zoelte van de zomernacht Toen gebeurde het, dat een vrouwe lijke gast tijdens een rondwandeling in ae omgeving struikelde en viel. De kreet van pijn, die zij slaakte, deed van alle zijden hulp toesnellen, de omroeper w eerde zich, medische kopstukken ruk ten aan en het vakkundige onderzoek wees spoedig uit, dat de ongelukkige 'n vrij diepe snijwonde aan haar hoofd had opgelopen. Na al de demonstraties, oefeningen, spiegelgevechten en bezielende redevoe- ringn, was hier de realiteit en deed zich een prachtgelegenheid voor een echte gewonde hulp en bijstand te verlenen. Uit medisch oogpunt bekeken, was het geval van geen betekenis, want wat was dit armzalig snijwondje van een paar centimeters diepte tegenover de in drukwekkende overmacht van doktoren, verpleegsters, ambulancewagens etc. op de Goudsberg in dit uur geconcen treerd? Volgens de regelen der transportkunst werd de gewonde vervoerd naar de ziekentent. Er werd naarstig gezocht naar het nodige materiaal en juist toen de omstanders verwachtten, dat de heel kunde haar waarde in de praktijk zou bewijzen, liet een der easculapen zich een hartige verwensing ontvallen. Ver volgens stiet hij uit: „Dat wij nu ook geen hechtmateriaal by ons hebben Het klonk ongelooflijk maar het was desniettemin een feit, en zo gebeurde het, dat in het holst van die nacht, een auto met. de patiënte de Goudsberg af- snelde om de dorpsdokter uit zijn bed te halen, die met behulp van een paar krammetjes en een fijne glimlach de wond vaardig dichtte Het was. zoals een ondeugende chauf feur snedig opmerkte, precies alsof er brand was in een brandsouitenfabriek, waarin nergens een slang te vinden was. De Nationale Vergadering van de Pendsjaab heeft met 91 tegen 77 stemmen zich uitgesproken voor verdeling van de provincie. IS NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOORi J. JORISSEN 9 Gewoon? Ik had bet op mijn tong, om te zeggen, hoe kan het ooit ge woon schijnen, dat u verliefd zou worden op wie dan ook? U, die denkt, dat je zoiets maar bepalen kunt op een zeker aantal dagen. Ik antwoordde echter: „U zoudt dat naar uw eigen goedvinden kunnen regelen, meneer Waters". „Goed, dat komt dus ih orde," zei mijn chef en wendde zich om naar zijn lessenaar. „En nu hebben we nog dit" (Ik dacht, dat we nu eindelijk klaar waren gekomen, maar neen, er kwam nog meer). Hij opende een lade. haalde er een papier uit en overhandigde het mij. „Ik heb zorg gedragen onze gehele overeenkomst in zwart op wit neer te laten zetten; als u nu zo vriendelijk zoudt willen zijn, het stuk even te te kenen „In zwart op wit!" „tekenen!" Ik kleurde van boosheid en ik was nog woedender, omdat ik niet durfde te tonen, hoe groot die woede was. „Och ja. ik wil het stuk wel teke nen", zei ik onderworpen, „als u oor deelt. dat het nodig is. Als u denkt, dat ik van het soort ben. dat misbruik zou kunnen maken van onze onze overeenkomst, u aanklagen wegens trouwbreuk, of „Kom, kom!" viel Still Waters mij haastig en met klem in de rede. „Hel was onder meer juist, omdat u niet tot dat soort behoorde, dat ik u uit koos voor dezen post. Dit stuk is grotendeels opgemaakt ter wille van u. U hebt een vulpenhouder bij u, uitwaar?" Ik knikte en tekende het „contract" „Ziezo. Nu geloof ik. juffrouw Trant dat dit alles is voor het ogenblik. U rekent er verder wel op. nietwaar, orn van morgen af eiken middag om kwart over drie hier te zijn. opdat ik u mijn orieven kan dicteren?" „Ja. meneer Waters", zei ik zo on- derwo.pen mogelijk. Luid klonken de jammerklachten van mijn drie vriendinnen, toen ik hun de nieuwe plannen van den chef meedeelde. „Wat zegt u? Wil hij u zijn brieven dicteren? Dat is zeker de kans. die hij u nog wil geven, voor hij u ontslaat, denk ik", zei juffrouw Robinson „Hij had u nog beter ineens de bons kunnen geven, gisteren". „Je kunt het hem gewoon niet naar de zin maken. Wel, toen ik pas hier kwam", zei juffrouw Holt, „had hij drie typisten in één week gehad, en ze kwamen alle drie in tranen de kamer uit, zo had hij ze afgesnauwd Hij dicteerde trouwens zo vlug. dat ik niet begrijp, hoe hij verwachten kan, dat iemand hem bijhoudt, zonder tel kens te vragen, om het nog eens te herhalen, en als je dat doet. kijkt hij je aan. of hij je wil opeten. Dat zult u ondervinden. „Het zal voor en na wezen: Nu. juffrouw Trant, is u zover? Nu. dan" en juffrouw Robinson bootste in toon zowel als in vlug sprekend den chef na. „Neen. hij stuurt natuurlijk, vóór de middag om is, alweer om onzen ste- vigen Schot". „Jullie moeten haar nu niet vooruit ontmoedigen. Ik wilde maar, dat u I ens niet in de steek liet de hele middag. We zullen uw gezellig gebab bel erg missen, juffrouw Trant". „Ja en voor u zal er wel niet veel gezellig gebabbel daar opzitten", zei juffrouw Smith. „Het zal meer wezen, alsof u tussen de mummies en sphinxen in het Brits Museum zit. Zeg. kunnen jullie je voorstellen, dat Still Waters ooit tegen iemand gebabbeld heeft, zelfs als kind?" „Hij is nooit een kleine jongen ge weest, wed ik". „En ik durf er alles onder verwed den. dat hij niet gehuild heeft, toen hij voor het eerst naar school ging en zich rooit gevoeld heeft, als hij op een par tij eens een dans moest overslaan en dan zat te flirten". „Flirten? De Baas flirten" viel ik nu in. geheel vergetend, dat het werkelijk spoedig zo zou moeten heten, en ik lachte met de anderen mee. „Je kunt ret zo goed van hem verwachten, dai bij wanhopend verliefd werd oo „U praat weer dames", klonk het op eens. en de gewone stilte volgde. Maar ditmaal sloeg mij niet de schrik om het hart. Laat meneer Dundonald zijn beklag maar indienen over mij. als hij daar zin in heeft! Heel Schotland kan mij nu niet uit dit kantoor bannen. Morgen word ik voor goed geïnstalleerd als particulier secretaresse bij den chef. Ik moet toestemmen, dat het nog on mogelijker is, om voor meneer Waters te werken in die capaciteit, dan ik had kunnen vermoeden. Zijn dicteren nu, juffrouw Robin son beschreef dat al heel juist. Hij be seft gewoon niet, wil ook niet beseffen, dat een klerk nog uit iets anders be staat dan uit een bloc-note en een pen, die over het papier vliegt. Hij ziet let terlijk niet, dat de hand die de pen vast houdt soms beeft. Hij is onuitstaanbaar precies, wat betreft het overschrijven van zijn stapel brieven. Ik ril, als ik er aan denk; ik bedoel, ik zou verleden week nog gerild hebben bij de gedach te wat er van juffrouw Trant, de ty piste, moest worden, als zij een secon de na half vijf nog met een brief bij hem kwam, om te ondertekenen, want half vyf gaat hy altijd naar huis. Maar nu voel ik mij zeker, omdat ik weet, dat deze machine van een jongen man, met de mond zo stijf gesloten, alsof hij een geldkist was. hoe graag hij mij ook als typiste zou laten vervangen, voor mijn ander en voordeliger baantje niet zo gemakkelijk iemand anders zou vin den. Hoera! Wordt vervolgd.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 3