DE AARDE MONICA De bon vrije sigaar DAMRUBRIEK Geen verhoging van het kolenrantsoen PIM MULIER is niet bol MAAR VLAK DE PAMPUS-PIRAAT „Wacht nog effe, Piet..!" SOLIDOX Een dodelijke knock-out Verloofd. zegt KLAAS DIJKSTRA En hij wil het bewijzen ook Scherpe criiiek door J. D. VAN EXTER VELUWE-TOCHT volgeboekt In het nummer van J.l. \Voensdag stelden wy onze abonné's in de ge legenheid in te schryven voor deelname aan een tocht per luxe touringcar naar de Veluwe en Arnhem, waarvoor een beperkt aantal plaatsen beschikbaar was. De belangstelling hiervoor bleek zo groot te zyn, dat reeds de vol gende dag de bus was volgeboekt en dat zelfs een aantal gegadigden moest worden teleurgesteld. In verband hiermede delen wy mede, dat nieuwe opgaven tot onze spijt niet meer kunnen wor den geaccepteerd en zullen moe ten wachten tot een eventueel volgende gelegenheid. Aflevering zes eenheden kan voor de winter geschied zijn een rij gave en gezonde tanden. TANDPASTA een „ouwe taaie'' FEUILLETON is Zure melk-manie Wij luisteren morgen naar. Wy leven In een waan ten opzichte van het wereldbeeld. Want de aarde Is niet bol, maar vlak. En wy moeten de verworpen opvatting dus uit het grijs verleden opdiepen en in ere herstellen. Wij moeten een glimlach toveren op de verbitterde gezichten van al die geleerden uit de oudheid, die als een stoet verongelukten ronddolen over de grazige wel den der andere wereld, wachtend op het moment, dat hun gelUk worden erkend. Want met hun niet meer hoorbare stemmen bleven zU koppig verkondigen: EN TOCH IS DE AARDE VLAK. Zo althans wil het Klaas Dijkstra. Als wU menen, dat de aarde een bol is, bewijst dat, dat wij onszelf met open ogen bedotten, zo zegt hij. Onze blauwe, bruine, zwarte, grijze of groene kUkers, het zUn kleine bedriegertjes. Ze zijn bol en daardoor zien wU bol, wat in werkeiykheid niet bol is. Maar ze laten ons nog veel meer zien, wat er niet is: een wijde horizont, een majesteitelijke hemelkoepel, het wondere kykspel van een zon, die op- en ondergaat. Wie van al deze schoonheid genoten heeft, heeft genoten van schoneschUii. Het is om te hullen. W'ie is Klaas Dykstra? Een Fries, natuurlijk, maar hy woont in Hilversum. Een klein, vrien delijk, byna bedeesd man, maar kop pig onverzettelijk in zyn rotsvaste overtuiging van de juistheid van zyn beweringen. Klaas Dykstra begon als een jonge kerel een atelier voor kunstdryfwerk in een keukentje te Sneek. Bedryfs- kapltaal: een tientje. Hy maakte het geschenk van Jhr. Dr. Roël aan Prins Bernhard by gelegenheid van diens verloving: een fraai stuk zilversmeed werk, voorstellende Huize Sperwers hof te 's-Graveland. Hij maakte een kunstig bewerkte sigarendoos als ju bileumgeschenk voor Minister-Presi dent Dr. de Visser. Hy leverde in 20 jaren tyds voor een kwart millioen gulden handwerk af. Maar zyn zaak viel aan crisis en oorlog ten offer. En toen liet Klaas Dykstra het bedryfs- leven voor wat het was en nam de studie in de astronomie weer op; de wetenschap, waaraan hy als jongen zyn hart had verpand. Zo kwam hy op een historisch moment, dat aan de ganse wereld voorbyging, tot zyn re volutionaire stelling: de aarde is een platte schyf, die op de wateren wag gelt. Het einde der aarde. Aha, zullen met my de opposanten in griezelig welbehagen uitroepen. Dan moet je van die schyf kunnen af vallen. Dan moet je langs de uiterste rand van die Schyf kunnen vliegen, de vlakke grenzen der aarde consta teren en vervolgens Klaas Dykstra de hand gaan drukken en zeggen: Vriend, je hebt geiyk. De aarde is een platte schyf. Ik heb het gezien. Ik heb langs haar omtrek gevlogen. Ik heb haar alleen niet zien waggelen, maar dat schrijf ik graag toe aan 'n nuchtere bui van moedertje aarde. Mis, zegt Klaas Dijkstra ontmoedi gend. Hoewel de aarde plat is, is het toch niet mogeiyk, de rand der aard schijf te bereiken. Wat gebeurt er als je er heen gaat vliegen? De aviateur gaat het pak-ijs tegemoet: dan volgt het barre oord, de hemelhoge barriè res. Een verstandig piloot zal haastig weerkeren. Doet hy het niethet is bewezen dan gaat hy een mysterie tegemoet. De lucht wordt yi, de koude neemt toe, de thermometers barsten. Zet de waaghals zijn dolle tocht naar het einde der aarde door, dan zal hy bemerken, dat de lucht aldoor yier wordt, waardoor het vliegtuig daalt. De schroeven overtreffen eigen toe rental, het draagvermogen der vleu gels schiet te kort. De piloot kan nog zwenken. Doet hy dat niet (een ver standig man als Byrd deed het wel) dan stort hij met zyn toestel in de üarriere doolhof te pletter. De aarde is niet bol maar vlak.... Maar laten we een ogenblik stevig met beide benen op de vlakke wag gelende aarde biyven. Kijk eens naar die wijde, wazige schyn, die wy hori zont noemen. Daar kun je, als het Het vrü geven van de sigaren, is voor de redactie van „De Tabaks plant", centraal orgaan voor de siga ren-, sigaretten-, tabaksindustrie en -handel aanleiding geweest in een scherp artikel het beleid t.a.v. de ta baksdistributie te laken. De schrijver aarzelt niet dit beleid duister te noe men en erop te wijzen, dat sedert de bevrijding nog geen ogenblik rust in de tabaksvoorziening is geweest. Men is van mening, dat het veel juister ware geweest, indien het vry- komen van de sigaren was voorbereid door geleidelijke opvoering van het rantsoen; dan zou zich geen hamster woede hebben ontwikkeld en aan de vraag steeds voldaan kunnen zijn. Dit is thans niet mogelijk geweest. De wens wordt uitgesproken, dat men zich thans eens bewust zal worden van de onmacht, welke men t.a.v. de distributie van tabaksartikelen aan de dag legt. Zelfs al zal blijken, dat de sigarenmarkt bestand is tegen de ge nomen maatregel, zo besluit het arti kel, dan nog zijn woorden van scher pe afkeuring op hun plaats t.a.v. het distributiebeleid. Want als het met de sigarenhandel in orde komt, dan zal dat niet zijn dank zü, maar ondanks het distributiebeleid. Zoals men ons uit de kringen van de sigarenwinkeliers mededeelde, <i de situatie thans zo, dat men wel ver plicht zal zijn koppelverkoop te gaan toepassen, daar er geen voldoende be voorrading is om aan de vraag naar sigaren te voldoen. Men hoopt dan ook. dat de situatie weldra zal ver anderen. helder weer is, op een afstand van 10 km. ten voeten uit een toren of een molen zien staan. Dat zoudt ge niet kunnen als de aarde bol was. Immers deze bol wordt geacht een doorsnee te hebben van byna 13000 km. en een omvang van 40.000 km. Nu gaan we eens een doodnuchter rekensommetje maken. Uit die cyfers volgt, dat de watervlakte zich op een afstand van 3.85 km. beslist 1 m. moet ombuigen, na 12 km. dus al meer dan 4 m. Hoe ■wilt ge daar op een dergeiyke afstand een horizont zien, een toren en een molen Kyk eens naar die hoge zendmas ten. Wat heeft het voor zin, hoge masten te bouwen om contact te on derhouden en per saldo loodrecht aan de tegengestelde kant van de aardbol ligt? Niemand zal toch geloven, dat de aethergolven zich bevallig om de aardbol buigen. En hoe wil men in vredesnaam op een bolvormige aarde de kortegolf gebruiken? Wij zoeken het nog eens hogerop. Wy gaan weer eens de lucht in. Een vliegtuig, dat met een snelheid van 400 km. door de lucht schiet, zal op een aardbol, die per 24 km. ombuigt per minuut 10 km. moeten vallen, om parallel met de ronde aarde voort te razen. De piloot zou zonder onder breking moeten letten op het hoogte roer, anders zou hij in een uur tijds 600 M. hoger stygen dan hy bedoelt. Noord- en Zuidpool. Ze bestaan niet, zegt Klaas Dyk stra. De z.g. Noordpool is een cen traal geval. Men kan er overheen vliegen van zee tot zee. Dit moet men by de Zuidpool eens proberen. Dertig expedities hebben de poging gedaan: geen een er van is het gelukt en het zal nooit een expeditie gelukken, om de eenvoudige reden, dat, wat wij Zuidpool noemen, niets anders is dan grensgebied. Het kompas gaat er dwars staan. Halt. Tot hiertoe en niet verder. Er is geen organisch le ven in tegenstelling tot aan de z.g. Noordpool, waar planten zyn en vo gels en ysberen. Duisternis en Horizon? Gezichtsbedrog. Door de stikdonkere nacht vliegen uilen, nachtvlinders, vleermuizen. Nooit zal zo'n beest tegen een boom of een wasiyn vliegen. Waarom niet? Wel, natuuriyk omdat ze zien waar ze vliegen: omdat ze de dingen zien, die wy mensen niet zien als we geen knypkat by ons hebben. De duisternis bestaat derhalve niet in de werkeiyk heid, maar alleen in ons oog, welks bolle oogspiegel het licht dat biyft perspectivisch tot duisternis ver dicht. Ook de horizont noemt Klaas Dyk stra gezichtsbedrog. Wy zien hem al- tyd ter hoogte van ons oog. In een vliegtuig, 1000 M. boven de aarde zie je de horizont ter hoogte van 't oog, precies zoals iemand op de begane grond hem ziet. Hoe rymt dat met de bewoners van de aarde. Immers, als de aarde bol is moet de horizont la ger liggen dan het oog en lager zelfs dan het voetpunt. Zo dringen zich duizend vragen op, maar er is geen vraag in dit verband. Ook bij Klaas Dykstra zyn ze gerezen of hy weet er het antwoord op en de leek kan er geen speld tussen krygen. Heeft Thales van Milette gelijk? Wie zal 't zeggen? Copyright R.D P. U BENT SO-llTTERpMb OP 1 IK ZOU CE rijb. KAPITEIN. MAN WEL O ZIET ALLE v00^Z05&S- EENSW1L- MAATEÉfcEtEN Z'JN r-E- L6N ZIEN, TOOEEEN OM MET TE VIS" ÜE "N aÖEJ TtGEN 0N6E- J*/bUQfT UIT- WENSTE SElAN&STEl- T STEKEN OM ONS UM6TE BESCHENEN.. TEGEN TE H0U0EN OAT IS NU JUIST DE MOEIL'JKWElO: Eli Z'JN MENSENat JE MET KUNT ZIENAU6 Z'J HUN NANOEN UITSTE - KEN 0E CHEF BJVOOQfiEELO Als de bus, stipt op tijd, wil ver trekken en de motor brommend aan slaat, geeft de conducteur nog een korte schreeuw naar de chauffeur. „Wacht nog effe, Piet, d'er mot nog iemand mee." De motor slaat af en passagiers speuren verbitterd door de raampjes naar de verlate reiziger. Over de weg komt een moe en oud man aansloffen met een enorme ver sleten koffer en een kanariekooitje, dat zilverig glanst in het zonnetje. Als een zoet aroma vult medelijden de bus. 't Mannetje loopt langzaam en moeiiyk. Even staat hij stil om de koffer in zyn andere hand te nemen. Een dame zucht: „Och gunst" en de bus raakt boordevol medeiyden en boordevol trots op zichzelf vanwege het goede werk. Alle zwijgende ver bittering is verdwenen en heeft plaats gemaakt voor de verheven stilte der goedheid, 't Mannetje staat bij de bus. Behoedzaam en voorzichtig wil de conducteur hem helpen het opstapje te nemen. „Neen," schudt 't mannetje, „ik mot nie mee, maar as d'er soms iemand een kooitje wil kopen Nydig start de motor. Een heer bromt iets leiyks. Langs het eenzame oude mannetje schuift de bus naar zyn bestemming. Oplossing probleem 38. Stand zw. 12 sch. op: 8, 9, 10, 16, 18, 19, 20, 22, 23. 24, 32, 35. Wit 12 sch. op: 21, 27, 31, 33, 34, 38, 39, 41, 43, 44, 45, 50. Oplossing. 1. 4137 (32 x 41). 2. 33 28 (22 x 42). 3. 44—40 (35 x 33). 4. 34— 30 (24 x 35), 5. 45—40 (35 x 44), 6. 50 x 28 (23 x 32), 7. 27 x 36 (16 x 27). 8. 31 x 2!! Nu nog even het volgende standje: Zw. 8 sch. op: 8, 10, 11, 12, 14, 18, 29, 24. Wit 8 sch. op: 27, 28, 31, 33, 34, 40, 41, 45. Wit speelde 2822. zwart liet volgen 813, waarop volgt 2721!t (18 x 47), 21—16 (47 x 29), 16 x 20 (24 x 15), en 34 x 5!! Ter oplossing voor deze week: PROBLEEM 39 van W. B. MONSMA. (Zie diagram). Zw. 9 sch. op: 7, 15, 18, 19, 20, 24, 25, 30, 37. Wit 9 sch. op: 28, 29, 33, 35, 38, 43, 45, 46, 48. Wit speelt en wint. Wie wellicht mocht hebben ge hoopt de kachel in de a.s. winter wat ruimer van kolen te kunnen voorzien, zal zich teleurgesteld voelen. Er komt n.1. niets van een hogere toewyzing dan die, welke hebben gegolden voor het seizoen 1946'47, heeft de minister van Economische Zaken in antwoord op vragen van het Kamerlid Woudenberg medegedeeld. Er wordt volgens de minister naar gestreefd ook gedurende de aanstaan de wintermaanden in de behoefte aan industriekolen geheel te voorzien. De productie van de Limburgse mynen is echter onvoldoende om de binnen landse behoefte te dekken, zodat ons land voor een deel van het kolenver- smmsm? "<m-~ Om jaloersch op te zijn. Prach tig wit, zelfs van dichtbij. En ge zond zijn ze ook, van het ge vaarlijk tandsteen geen spoortje meer. Dat bereikt men met Soli- dox; want alleen Solidox bevat sulforicinoleaat, het unieke middel, dat tandsteen bestrijdt en voorkomt. TEGEN TANDSTEEN SO.0 01J9 -5«. bruik op invoer uit het buitenland blijft aangewezen. Hierin schuilt uiteraard een element van onzeker heid. Voor zover de aanvoer zulks toe laat zal voorraadvorming by indus trieën en vóór de aanvang van de win ter plaats vinden. Met betrekking tot de huisbrandvoorziening wordt nog gewezen op de geldigverklaring per 27 Mei j.l. van twee bonnen van de brandstoff enkaart Naar mag worden verwacht, zullen de daarop verkrijgbare zes eenheden vóór de aanvang van de winter kun nen zyn afgeleverd. Gedurende de afgelopen winter zyn de Nederlandse Spoorwegen er in ge slaagd het grootste gedeelte van het uitgevallen watertransport op te van gen, terwijl ook vrachtauto's daartoe hebben bygedragen. Op grond van deze ervaringen mag worden aangenomen, dat het kolen- vervoer in de winter 19471948 geen belangrijke storing ten gevolge van vorst zal behoeven te ondervinden. De grondlegger van tal van sporten in Nederland, de 82-jarige heer Pim Mu iier, die Twente bezocht, hield te En schede voor de athletiekclub, die naar hem genoemd is, een interessante cau serie. Na te zyn ingeleid door de voor zitter, de heer C. Langeweg, vertelde de heer Muiier op zijn eigen gemoede- lijke en geestige trant iets uit de eerste jaren der athletiek. Als jongen van 8 jaar wedyverde hy reeds met de snelle Russische hazewindhonden van zijn va der. Toen hij 11 Jaar was liep hij naast de sjees van zijn vader. In 1877 organi seerde hy op primitieve wijze de eerste harddraverü in ons land. De eerste cross-country werd door hem „veldloop" gedoopt. In de tachtiger jaren richtte hy de eerste athletiekvereniging op in Haarlem. In '81-'83 werd in ons land aan de z.g. sntppenjacht gedaan, welke tak van sport later verloren ging. In '89 werd door hem de Ned. Athletiek- en Voetbalbond opgericht. Later werd er 'n aparte Athletiekbond gesticht. Des tijds werd er 1 of 2 maal in het jaar een wedstrijd gehouden. Iedere avond train de hij als het donker was tussen 10 en 12 uur. Hij liep dan tussen Haarlem en Amsterdam en op een wijze, dia het Europese wegrecord nabij kwam. In '84 liep hij ln Ltlbeck tegen een paard; het dier zakte na twee uur draven in elkaar. Ook moest ln Engeland een paard het tegen hem afleggen. In '85 v/as hij in Zweden de enige, die op sneeuwschoenen liep. Het skieën heeft spr. in '86 daar ingevoerd. Sindsdien drinkt hij geen borrels meer. Doe als ik, riep spr. uitl Voorts gaf spr. verschillende wenken en raadgevingen, o.a. by het hardloop- trainen. Hy wekte op tot matige, doch constante training. Spr. heeft tot zijn 69e jaar het hardlopen volgehouden. Houdt uw leven rein, zoals God het u gegeven heeft. Met deze woorden be sloot de heer Muiier zijn Interessant betoog. Jimmy Doyle, 22 jaar oud, is aan de bekomen hoofdverwondingen tydens de laatste titelwedstrijd tegen Ray „Sugar" Robinson, waarin hy door Ray technisch K.O. werd geslagen, in het ziekenhuis te Cleveland over leden. De politie heeft Robinson verordend Cleveland niet te verlaten. Dit is de eerste maal in de moderne titelge vechten om het wereldkampioen schap dat een bokser aan de gevol gen van het gevecht overleed. In 1897 is de Engelse bantamgewlcht Walter Crook te Londen overleden, nadat hij door Barry in 20 ronden K.O. was geslagen. Barry werd vrij gesproken en uitgeroepen tot we reldkampioen. NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOOR: J. JORISSEN 12. „William", zei ik, zo bedeesd moge lijk. „William! Wat klinkt dat deftig en afgepast", merkte juffrouw Holt op. „Noemt u hem nooit Billy?" „Nooit", antwoordde ik plechtig, „ik zou er zelfs niet aan denken". „Natuurlijk niet Billy is zo burger lijk", zei juffrouw Robinson. „William? H'm! William!" klonk het nu zo verwaand mogelijk. „Is hij don ker of blond, juffrouw Trant?" „Blond". „Ik kan mij begrijpen, dat juffrouw Trant een blonde man heeft uitgezocht, omdat zij zelf donker is", liet juffrouw Holt zich nu horen. „Ik voor m(j, heb rooit iets gevoeld voor een blonde mar. Die doen mij denken aan slappe thee. Is hij zo wat zo blond als de Baas, juf frouw Trant?" „Jawel zo ongeveer". „Ik zou de voorkeur gegeven hebben aan een kleine variatie op het thema. Ik kan me niet voorstellen, hoe u aan de lunch tegenover iemand kunt zit ten met dezelfde klein- van haar als de man, die u de gehele middag tegenover u hebt zitten. Maar over smaak valt niet te twisten. Ik hoop, dat hij groot is". „Iets meer dan zes voet, denk ik". „Zo, dan is hij flink lang. William! Heeft hij zijn zaken in de stad, ais ik hei vragen mag?" „Ja". „Is ze niet lief, om al onze vragen zo maar te beantwoorden? Nu nog alle *n één vraag, juffrouw Trant, en dan zul len wy u niet meer lastig vallen. Waar denkt u hem te ontmoeten?" Ik geloof niet. dat zij verwachtte, laf ik deze vraag beantwoorden zou, maar ik zei zo openhartig mogelijk: „Hij wacht op mij aan de hoofdingang in Leadenhall Street". Daarop wipte ik de kamer uit en b;- gaf mij naar de lift. Ik had er niet bij gevoegd: „Als jullie uit dat raam aai de andere zijde van het portaal kijk-n kunnen jullie hem zien". Ik wist, dat het onnodig was. Twee minuten later stapte ik met hem in een taxi. Ik keek omhoog naar het raam op het portaal. Ja, daar waren ze alle drie met hun neuzen tegen het raam ge drukt. Ik knikte en glimlachte maar zij wa ren te beduusd, om terug te knikken. De uitdrukking op hun gelaat overtrof nog myn stoutste verwachting. Juf frouw Holt stond vooraan, en terwijl wij wegreden, zag ik, dat ze haar wenk brauwen optrok zo hoog ze kon en dat zij met open mond ons bleef nastaren. Ik hoorde haar bijna zeggen: „Wel, heb je van je leven! Daar gaat ze heus met Still Waters!" HOOFDSTUK V „Naar „Carlton", zei meneer Waters; en weg reden wy. Ik was niet naar Carlton geweest se dert de tijd, dat ik nog niets om handen had en er nog niet van droomde, dat ik ooit van negen tot vijf in een vuile ty pistenkamer zou zitten en eigengemaak te stoffen blouses zou dragen en sid deren bij de gedachte aan de mogelijk heid, om mijn zuurverdiende vyf en twintig shilling in de week nog eens te verliezen. De laatste keer, dat ik er na afloop van een matinée met mijn broer Jack en Sydney Vandeleur had theegedron ken, had Sydney de rozen voor ons ta feltje expres besteld in de kleur van myn jurk en had aan het strijkje op gedragen om mijn geliefkoosde muziek te spelen. Ja, Jack had wel gelijk, Sydney zou alles voor mij doen. Ik denk, dat Jack gedacht heeft, dat de honderd pond, die ik hem stuurde om zijn naam te redden, van de Vandeleurs waren. Ik heb hem de waarheid niet kunnen schrijven. Ik had hem onmogelijk de abnormale positie, waartoe ik om zij nentwil was overgegaan kunnen meede len. „Gelukkig, de Vandeleurs zyn aan het andere eind van de wereld", dacht ik, „en blyven nog een jaar weg. Tegen cie tijd ben ik weer vry, en behoeven zij niets van dit eigenaardige engage ment te weten, behalve dat ik het ver broken heb". „Ik heb getelefoneerd om een tafel tje", zei meneer Waters toen wy de mensenmassa en de volgepropte bus sen van Haymarket achter ons lieten en het restaurant binnen stapten. Wij hadden een gezellig hoekje dicht bij een gereserveerde tafel, die voor drie personen gedekt was. De rozen op ons tafeltje waren bijna dezelfde prachtige, rose rozen als van Sydney indertijd. (Wordt vervolgd). De politierechter te Bromley (Kent) heeft een accountant tot 25 pond boete en zyn vrouw tot 10 pond veroordeeld plus de kosten van het geding ten bedrage van 12 pond, wegens „ergerlyke melk- verspilling". Na herhaalde klach ten van de melkfabriek had de po litie zich toegang verschaft tot het flat dat slechts uit drie kamers bestond en er 1140 half lege en vervuilde melkflessen aan getroffen en in beslag genomen. De eerste flessen waren nog uit het jaar 1944. Hilversum I, 301 M. geeft nieuws om 7, 8, 1, 6, 8, 11 uur. V.A.R.A.: 7.15 Ochtendgymnastiek. 8.19 Luch tige morgenklanken. 9.15 gr.pl. V.P. R.O.: 10.00 Morgenwijding. 10.35 V.A. R A.: Gijs Beths viool. 11.00 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.00 Van laag tot hoog. 1.30 Orgelspel door Johan Jong. 2.00 Rechtvaardige beloning van de arbeid. 2.15 Radio- Philharmonisch orkest 2.55 Van boek tot boek. 3.15 Jan Vogel en zijn ac cordeonorkest. 4.00 Kon. Mil. Kapel. 4.35 Als een bonte vogelvlucht 5.15 Erica Morini, viool. 5.30 Om en nabij de twintig. 6.30 Voor de Nederlandse strijdkrachten. 7.00 Laurens Bogtman zingt. V.P.R.O.7.30 Uitzending voor de jeugd. 8.05 Het Prins Bernhard- fonds. 8.15 V.A.R.A.-varia. 8.18 Om en om. 9.30 Omroeporkest. 11.15 Tan go Rumba-orkest. 11.45 The Kentuc- ky-Minstrels. Hilversum II, 4.15 M. geeft nieuws om 7, 8, 1, 7, 8, 11 uur. K.R.O.: 7.15 Ochtendgymnastiek. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Ochtendconcert, 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.15, 12.03, 12.30, 1.20, 2.15, 4.05 T.T.-races Assen. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Zang. 1.15 Welk boek? een goed boek. 1.45 Toneel en film. 3.00 Voor de jongeren. 3.15 Jon ge kunstenaars stellen zich voor. 3.45 K.R.O.-kiosk. 5.00 De Wigwam. 6.00 Een kwartier met Cupido. 6.30 Buf- falo Bi 11 de held van het wilde Wes ten. 7.20 Vaudeville-orkest. 7.45 Ban den, die binden. 8.05 Het Prins Bern- hardfonds. 8.22 Wiet weet hoe deze plaat heet? 8.30 Lichtbaken. 9.00 Opera-favorieten. 10.00 Muzikale tom bola. 11.15 Vaders dagboek. 11.20 Mu ziek van Manuel de Falia.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 3