Drie dagen Marinierskapel De Boys gingen opgelucht naar de kleedkamer Stad en Omgeving. Ned. Mil. elftal-Noors Mil. elftal 7-1 Zesduizend luisteraars bij de Taptoe Aanbesteden van grond werken De gemeente huurt strand Concert „De Optimisten Den Oever. Helder-Alkm. Boys (1-2) Verdiende, maar benauwde zege I Het is merkwaardig, dat de mens zo gauw aan de dingen went. Vooral aan goede dingen. Gedurende korte tijd waardeert hij ze, dan gaat hij er aan wennen en dan komt hij misschien zelfs met critiek. Aan onaangename omstandigheden wennen we niet zo gauw. We mopperen langdurig en voe len ons hevig verongelijkt. De één of andere wijze geest heeft eens gezegd: „Wanneer we de prettige dingen in ons leven even erg overdreven als de onaangename, dan zag ons leven er heel wat prettiger uit". Hij had gelijk. Dat werd van de week nog weer eens bewezen. Den Helder mist haar stafmuziek. Van tijd tot tijd worden we aan de goede oude tijd herinnerd door de komst van de Marinierskapel, en dan worden we met gemengde gevoelens bezield. Na tuurlijk, we vinden het fijn, de kapel te zien marcheren en te horen musiceren, maar ons bekruipt toch een gevoel van wrevel dat deze kapel nog niet echt ••van ons" is. We misten haar al Woens dag, bij de blijde incomste van de „Kor- tenaer". Ook enkele lezers vertelden of schreven ons, dat ze muziek bij deze thuiskomst hadden gemist. Waarom des noods niet door één van onze plaatse lijke orkesten? Algemeen was de verwachting, dat de Marinierskapel reeds Woensdag in de stad zou zijn, en dat de mannen van Gijsbert Nieuwland aan het ha venhoofd zouden staan, om ons volks lied over de hoofden der duizenden te laten golven. Ze zijn niet gekomen, moesten elders musiceren, maar ze hebben de afgelopen dagen hun scha de ruimschoots ingehaald. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag hebben ze ge streken en geblazen, en dat met een élan dat met de tropische hitte meer dan bewonderenswaardig was. Onver moeibaar waren deze correcte kerels. Symphonisch concert Donderdagavond zijn ze begonnen met het geven van een symphonisch concert in de Marine-cantine. De belangstelling was natuurlijk door de hitte niet zo bijster groot, maar we konden wel ervan overtuigd zijn, dat de driehonderd luiste raars in de zaal van het gebodene geno ten hebben. Na Cherubini's ouverture ..Anakreon" speelde de kapel voor de pauze de beroemde ,,Oxord Symphonie" van Joseph Haydn, speels en meeslepend, hier en daar een tikje te fors. Het cla- rinetconcert van Von Weber werd na de pauze gespeeld met als solist de sergeant majoor J. Wolters, die zich een fijnzinrr'g en trefzeker muzikant betoonde. Hij speelde zijn partij voortreffelijk, en ook het orkest was in de begeleiding keurig op dreef Hoorbaar en zichtbaar betreur den alle aanwezigen het, dat met het oog op de beperkte ruimte op het toneel de le Peer Gynt-suite van Grieg moest ver vallen. In plaats van deze suite vormde dc Ouverture „Preziosa" van Von Weber bet sluitstuk van de avond. Met de adelborsten door de stad. Vrijdagmiddag marcheerde de kapel dODr de stad, gevolgd door honderd adelborsten met hun vaandel. De belangstelling van de burgerij was groot, en de harten klop ten sneller toen de Defileermars van Ha- zebroek werd geblazen. Voor en achter da kapel, en langs de route dromden dt mensen samen om toch maar niets van het kostelijke schouwspel en van de kostelijke muziek te missen. 's Avonds was de Marinierskapel weer !n actie, op het sportveld, ter gelegenheid van de finale der voetbalwedstrijden. De eerste prijs was gewonnen door de kader- school Zeeurg, die daardoor in het bezit kwam van de Prins Bernhard-plaquette, van de Burgemeester Ritmeester-beker, de medaille van het gemeentebestuur en elf dasspelden. De tweede prijs, een lauwer krans en elf dasspelden, was voor de Koninklijke Maréchaussée. De derde prijs, een medaille, viel te beurt aan de Uit rustingstroepen te Alkmaar, en de vierde prijs, eveneens een medaille, aan de Stormschool Bloemendaal. Burgemeester RUmeester reikte met een geestig speech- je de prijzen uit. ij bracht dank aan de Commissie voor O. en O. voor al het werk dat was verzet. Voorzitter Bouw man ontving van de burgemeester een krans! Openluchtconcert en taptoe. Toen was de afmars daar. De Mariniers- kapel „sleepte" de duizenden mede naar het Julianapark, waar in de muziektent een openluchtconcert werd gegeven, hei- zelfde concert dat aanvankelijk op het sportterrein zou worden gegeven. Het Bij raadsbesluit van 26 November 1946 werd een crediet van f 208.400, beschikbaar gesteld voor het opbre ken van straten, het verwijderen van rioleringen, leidingen, enz., en het verzetten van grond in oud Den Hel der. Na gehouden openbare aanbeste ding werd dit werk in het zuidelijk deel van oud Den Helder opgedragen aan de Bouw- en Exploitatie-maat schappij N.V. „Midden" te Amsterdam, voor de som van f 80.000.—. Dit werk is inmiddels nagenoeg en tot volle tevredenheid .voltooid. Thans kan derhalve worden over gegaan tot de uitvoering van het werk in het noordelijk deel van oud Den Helder, en W zouden dit werk eveneens gaarne aan de N.V. „Mid den" te Amsterdam opdragen, omdat zij dat in het belang van de voortgang van het werk achten en er zeker een aanzienlijke besparing op de kosten van het werk zal kunnen worden ver kregen. De N.V. „Midden" beschikt ter plaatse over veel hulpmateriaal en heelt een groot aantal arbeiders in haar dienst. Zii is bereid het werk uit te voeren voor de som van f 111 h00. Bij onderzoek is gebleken, dat dit be drag aanvaardbaar is. De ramin» be droeg f 119.250.—. Het moet derhalve in het b->lane van Ttiik en gemeente worden geacht, dat het werk onder hands aan genoemde firma wordt op gedragen. Hiertegen bestaat bii de be trokken riiksinstanties geen herwaar B. en W. stellen daarom aan de raad voor daartoe te besluiten. moet gezegd worden, dat deze program mawijziging een programma-verbetering betekende, vooral gezien het karakter va«i de gespeelde werken. De tent was een lichtend middelpunt van het stille Ju llanapark, waar allengs ettelijke duizenden een plaatsje hadden gevonden om naar de mannen van Nieuwland te luisteren. Half twaalf. Taptoe. Trommels en fluiten. De oude, vertrouwde melodie van Bortnianski s koraal ontroerde de zwijgende menigt, riep herinneringen wakker Aan de taptoe van vroeger, op de Buitenhaven. Wij zagen opeens weer klaar voor ons de oude sta, misschien twintig jaar geleden, de taptoe bla zend voor het Paleis. We stonden toen bij een lantarenpaal, en ons jongenshart klopte sneller bij het zien van den trompettist die de vlugste vingers van de gehele wereld gehad moet hebben. Nu, op het Stationsplein, andere mu zikanten, en andere luisteraars, maar dezelde taptoe. Die als iets buitensporigs beleed werd. Nog eenmaal liet de Marinierskapel zich horen. Dat was Zaterdagavond, ter opluis tering van de „big match" tussen de No ren en de Nederlanders. De kapel droeg het hare ertoe bij, om deze avond tot een avond in grootse stijl te maken. Gijsbert Nieuwland en de zijnen hebben de stad weer verlaten. De logeerpartij is ten einde. De gemeente Den Helder verkreeg bij akte van 8 Mei 1940 van de Staat der Nederlanden tot en met 31 Decem ber 1944 strandgedeelten vóór Huis duinen, nabij fort Kijkduin en nabij de Donkere Duinen, in huur voor' een prijs van f 75,per jaar. Daar de overeenkomst op 1 Januari 1945 ophield te gelden, is destijds ver zocht de privaatrechterlijke vergun ning weer voor 5 jaar de verlengen. De inspecteur der Domeinen achtte het in verband met de toen heersen de butiengewone omstandigheden, be ter om een voorlopige overeenkomst terzake van het strandgebruik met de gemeente aan te gaan. Dit is toen geschied. In verband met de sedert ge wijzigde omstandigheden, zowel wat de situatie van het strand zelf betreft als wat de toegankelijk heid tot het strand aangaat aan genomen moet worden, dat mijnen en andere explosieven thans zijn geruimd, ofschoon daarvoor uiter aard geen volledige garantie kan worden gegeven ls het naar de mening van B. en W. gewenst, dat de vóóroorlogse toestand wordt hersteld. Te dien einde hebben zij zich thans tot den inspecteur der Domeinen te Alkmaar gewend met het verzoek om, evenals voor dé jaren 1940 tot en met 1944 geschiedde, de bedoelde strand gedeelten voor de tijd van vijf jaren bij een definitieve akte aan deze ge meente te vehuren. In aansluiting hierop heeft genoemde Inspecteur een ontwerp-overeenkomst gezonden, waarin het gebruik van de drie strandvakken is geregeld. De huurprijs is, evenals voorheen, bepaald op f 25. per strandgedeelte per jaar. De huur- tijd is bepaald op 4 jaren, ingaande Januari 1947 en derhalve eindigend 31 December 1950. De partij voetbal, die de Neder landse militairen Zaterdagmiddag op het H.R.C.-veld in Den Helder de bijna 6000 toeschouwers serveerden, was van goede kwaliteit. Jammer was het, dat de Noren bij lange na niet zo sterk waren en er dan ook feitelijk van tegenstand geen sprake was. Was het wonder, dat de meeste spelers van Holland tot show-voetbal overgingen? De Nederlandse ploeg was technisch beter, speelde met de nodige vaart, terwijl in de aanval raffinement en homogeniteit de sterke wapens wa ren. De Noren waren in geen enkel opzicht opgewassen tegen deze Ne derlandse „elf" en het pleit ten slotte nog voor hun enthousiasme, dat zij kans zagen, ondanks de achterstand, een eenzijdige strijd te voorkomen. Engelsman excelleerde in deze strijd en met v. Zand (Achilles) en Van Roesel (Longa) vormde hij een rechterblok, die iedere goede verdediging voor moeilijk heden kan brengen. Drie spelers met meesterlijke baltechniek en die een goed schot kunnen lossen. De Noorse doelman Jensen, die toch één der tegenstanders was, met behoorlijke capiciteiten, heeft dit ondervonden en alleen zjjn goede werk voorkwam een nog grotere debacle. Naast dit drietal noemen wij direct de stoere Kil van D.W.S., die 'n per fecte demonstratie weggaf als stop- perspil. Resoluut en trapvast keerde hij al het gevaar en wist zijn goede spel tot het einde op peil te houden. Linksachter Albers van Vitesse, een nog jeugdig speler, zal in de toekomst nog wel van zich laten horen. Ook hij weerde zich uitstekend en voelde zijn taak op de juiste wijze aan. Smit van V.U.C. verving Van Gooi van Haar lem. Hij speelde, evenals Van Wan ningen en Van der Lely een goede wedstrijd. Ook de beide Kolkmannen van Go Ahead gaven blijk wel pittige spelers te zijn, hoewel vooral hun schutterscapaciteiten maar matig waren. Doelman Pil was, voor zover te beoordelen, goed. Hjj stopte enkele harde schoten, maar maakte een fout bij het doelpunt. Resteert nog aan voerder Van der Lely, die als rechts achter zijn mannetje ook terdege staat. Dp wedstrijd. Zowel vóór als op het veld was de organisatie in goede handen, een pluim dus, die bedoeld is aan de po litie en de commissie O. en O. Ad- spiranten van H.R.C. en Helder vorm den een erehaag. Met de Noren voor op wandelden de beide ploegen het veld op. Voor de tribune werd opge steld, waarna de Marinierskapel Kon. Marine de beide volksliederen ten ge hore bracht. Alles dus ging op offi ciële wijze. Mevrouw Ritmeester, de vrouw van de Helderse burgemeester, bood de beide aanvoerders, Johnson en Van der Lely, bloemen aan, waar na de strijd, onder leiding van scheidsrechter W. Ausum een aanvang nam. Het eerste begin was voor Holland en de indruk, die wij toen opdeden, n.1. Holland iets sterker en beter, bleef in feite de gehele wedstrijd do mineren, al kregen de Noren na de 10-achterstand een heel goed kwar tier. Toen was de kans daar geweest om de wedstrijd een flinke stoot te geven in de richting van gelijke krachten. Het eerste doelpunt ont stond na goed werk van de virtuoos Engelsman, die in combinatie met v. Zand, de Noren geheel omspeelden. Een handige schijnbeweging van de Nijmegenaren gaf linksbinnen Kolk man een kans en deze vergiste zich niet (10). De Noren lieten het daar niet bij zitten en wisten in de volgen de periode het heft zelfs in handen te nemen. Zy lieten ons toen zien, dat zij niet voor niets waren uitverkoren en enkele malen sneden zy door onze verdediging heen. Midvoor Bohlen wist na 12 minuten spelen met een onverwacht schot Pil te verrassen, die iets voor zjjn hok stond, zodat dus de stand gelijk was (11). Al heel gauw wist Holland het ini tiatief weer in handen te nemen. Het was linkshalf Wanningen, die heel handig een aanval opzette. Goed plaatste hij naar Kolkman, die het le der direct door gaf naar rechts, waar Engelsman de bal voor Van Roessel klaar legde. De Longa-man treuzelde niet, maar schoot onhoudbaar in (2—1). Het was een lust Engelsman en v. Roessel samen te zien spelen, terwijl Van Zand met zijn voorzetten ook veel verwarring deed ontstaan. Eerst 10 min. voor de rust wist de Quick-er in zijn eentje een derde doelpunt te De oestercultuur in ons land verschaft vele handen werk. De pannen, waarop de nieuwe oesterdieren zich vormen, moeten geregeld schoon ge houden worden. Na de verwijdering van alle ongewenste aanwas, worden de pannen weer klaar gezet om te water te worden gelaten. de het en Het Helderse amateurs-orkest „De Optimisten" onder leiding van Arie Geils heeft een reeds lang gekoesterd voornemen tot uitvoering gebracht door het geven van een concert voor militaire oorlogsslachtoffers in 1 Rode Kruis sanatorium te Santpoort. De opofferingen welke de leden van dit orkest zich getroost hebben om een zc hoog mogelijk peil te bereiken zul len nog maar zelden zo beloond zijn als die bewuste Zondagmorgen. Want is er voor een in het openbaar optre dende amateur een groter beloning denkbaar dan een enthousiast dankbaar auditorium? Zo 'n auditorium was inderdaad aan wezig, niet alleen in de kleine zaal waar de Optimisten zich omstreeks kwart over elf hadden opgesteld, maar ook in de andere zalen van het sanato rium. De daar aanwezige patiënten werden door gebruikmaking van mi crofoons. versterker en luidsprekers in de gelegenheid gesteld het programma te volgen. Na een ko-t openingswoord van de voorzitter der contact-commissie, de heer Kapitein, begonnen de Optimisten dit optreden met de herkenningsmelo die. onmiddellijk gevolgd door Irvmg Berlin's „Cheek to cheek". Voor het overige bestond het programma uit oude Optimisten-favorieten als: „Please don 't say No", „I don 't care whd knows it". enz., benevens enkele num mers uit de indertijd uitgevoerde ju bileum-show, zoals Jerome Kern 9 „Yesterdays", „To each his own"enhet populaire „Five minutes more". Voor eer. meer serieus intermezzo zorgden dc dames Jacobs-Kossen en v. d. Wa terDrijver, die twee Spaanse dansen van Moskowski voor piano vierhan dig vertolkten. Een Amerikaanse schooljongen ban diet. De 15-jarige Edward Bancroft uit Boston, die in een vuurgevecht met de politie was gewikkeld, greep een schooljongen, die hij onder be dreiging met een revolver als schild gebruikte. De jeugdige misdadiger werd tenslotte door een slag met de kolf van een revolver op het achter hoofd buiten gevecht gesteld. Op de foto zien wü hoe het veelbelovende jongmens zijn revolver tegen het lichaam van de 15-jarige William Roman drukt. fabriceren, daarmede zijn handigheid eindelijk beloond ziende. In de tweede helft kreeg eerst Pil nog even gelegenheid zijn kunnen te demonstreren, wat hem bij de kogel van Stave goed afging. Het duurde niet lang, voordat de stand werd op gevoerd. Het was v. Roessel, die een voorzet van v. Zand in het net werk te, wat tevens de enige fout was van doelman Jensen. Kort hierop ging Engelsman langs vier Noren en gaf de bal aan v. Roessel, die ook ditmaal het net deed trillen. Van Zande wilde ook wel eens een doelpunt maken en en zijn schijnbeweging had succes. Hij kwam daardoor geheel vrij te staan en het schot, dat volgde was voor Jensen te machtig. De Noren wisten tussen de bedrijven door wel aanval len op te bouwen, maar voor doel wa ren zjj totaal ongevaarlijk. Veelal ging de bal dan meteen over het doel. Het was weer Van Roessel, die een doel punt maakte, hetwelk de stand op 71 bracht. Nadat Pil nog een hard schot had onschadelijk gemaakt, kwam het einde van deze, voor Den Helder, interessante partij voetbal, althans van Hollandse zijde. Zij vorm de het slot van de Militaire Sport week, waarop Den Helder trots kan zijn. Dank aan de organisators! Het H.R.C.-veld zag er keurig ver zorgd uit, waarvoor de gemeente knecht Oud een pluim verdient. Wel duidelijk bleek het verschil met het B-veld, dat door het ongeorganiseer de voetbal bijkans dood is geschopt. VERGADERING KLEUTERSCHOOL. Het bestuur der kleuterschool verga derde deze week in Hotel Wiron, ten einde eens van gedachten te wisselen over de mogelijkheid de verloting ten volle te doen slagen. Een groot gedeelte der loten is reeds verkocht, doch nog een groter gedeelte blijft te verkopen over. En om deze loterij aan zijn' doel te laten beantwoorden, moeten alle loten 50 centen opleveren. Nadat van verschillende zijden voor stellen ter tafel waren gebracht werd tenslotte een plan de campagne opge maakt. Het bestuur verzocht over dit plan direct geen nadere mededelingen te doen daar men het als verrassing in petto wilde houden, doch we kunnen, zonder onbescheiden te zijn, wel ver klappen dat ie besproken methode om het restant der loten hun bestemming te doen vinden, ons zeer origineel lijkt. Wij twijfelen er dan ook niet aan dat heT bestuur der kleuterschool er succes mee zal hebben, temeer daar de baten van deze loterij voor zo'n prachtig doel zullen worden aangewend. In het laboratorium van de Plantenziektekundige dienst te Wageningen. In speciale glazen bakken kweekt men de coloradokever, de belager der aardappelplanten, om de reacties der kevers ten aanzien van voeding en vergiften te controleren. De Alkmaarse Boys hebben kans gezien om de belangrijke strijd in Den Helder tegen Helder met 2I te winnen en zodoende haar kans om zich te handhaven serieus ver beterd. De gasten speelden de gehele wed strijd door een pittige party en aangezien Helder voor de rust ver zuimde zich voor 100 procent te ge ven, kan de overwinning niet on verdiend genoemd worden. Helder heeft in deze strijd echter wel met pech te kampen gehad, want zowel De Gast als Kiesewet- ter moesten het veld verlaten en vooral het uitvallen van Kiesewet- ter moet toch als een groot handi cap beschouwd worden. Deze wedstrijd kenmerkte zich in vele opzichten met die in Alkmaar, maar nu was het Helder dat spe- lersverlies kreeg, terwijl nu de Boys het beste van het spel hadden. Bij de Boys speelde Kramer na een weifelend begin een buitengewone wedstrijd en door zijn solide verdedi gen ontkwam de Boys aan een ne derlaag. Maar óók Brouwer, de oude rechtsachter en niet te vergeten mid- half Appel waren er deze avond uit stekend in en hebben in dit succes en groot aandeel. In de voorhoede was Goudsblom door een blessure verhinderd, maar de jeugdige Vermeulen weet er wel raad mee en weerde zich ook nu weer ver dienstelijk. Untied was de gevaarlijke man in de voorhoede en de wijze waarop hij zich vrijspeelt stempelt hem tot een groot speler. Dat hij geen kans zag een doelpunt te maken, moet geschreven worden op midhalf Hoebe van Helder, die hem buitengewoon schaduwde. De twee Indri's waren deze avond héél goed. Linksbinnen Indri was geen grote voetballer, maar zijn enthousiasme was grenzeloos. De oudere Indri, die ditmaal al3 linksbuiten stond opgesteld was een uitgekookte speler en zijn kijk op het spel was wel bijzonder goed. Hij schepte zich vele kansen, maar zijn schot was niet gevaarlijk, zodat hij feitelijk wel eens een teleurstelling voor de Boys-supporters was. Bij Helder viel De Gast al direct uit en wij kunnen eerlijk gezegd niet begrijpen dat men deze speler weer serieus opstelt. Hij heeft nu eenmaal een zwakke knie en is ook niet licha. melijk sterk genoeg voor dit soort wedstrijden. Steeds weer dat uitval len is voor de overige jongens niet voordelig, voor wat betreft het moed geven voor het verdere verloop. De achterhoede was over het alge meen wel goed, al blijft het feit kle ven dat Beekhoven onvoldoende zijn buitenspeler houdt. Hij is te levendig voor dit systeem en kan niet toezien dat hjj op zijn plaats moet blijven staan. De middenlinie was matig, uit gezonderd Hoebe, die wij reeds hier boven de lof toezwaaide die hij ver diend heeft. De beide halfspelers wa ren te nerveus, hoewel het in de tweede helft wel beter ging. De voorhoede was ook nu weer het zwakke punt. Geen verrassing en combinatie, hoewel de jongens tech nisch altijd wel voldoende zijn. Snijders, die na de rust Kiesewet- ter verving, kreeg enkele malen een geweldige kans, maar ook bij hem was de rust in zijn spel ver te zoeken De beste man van het veld was scheidsrechter Van Male. Rustig en beheerst leidde hij deze wedstrijd. Hij stond als autoriteit in deze strijd en maakte slechts één fout. Het Helder-doelpunt was n.1. bui tenspel. DE WEDSTRIJD. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard werd het Wil helmus gespeeld, waarbij, de Boys spelers en de bijkans 5000 aanwezigen In de houding staande, hun medeleven toonden. Het eerste begin was voor de Boys en Boogaard maakte met een onbe nullige bal zijn eerste vergissing, door de bal door zijn handen corner te la ten lonen. Toen hij echter daarna en- kele goede schoten wist te stoppo* was hij door de eerste spanning heen en werd gaandeweg beter. Iets wat van de overige witjakken niet ge zegd kon worden. Integendeel men knoeide er lustig op los en het ver toonde had niet veel te maken met een tweede klas club. Hoewel de Boys nu ook niet bepaald geweldig speelde was dit onderdeel bij hun toch beter verzorgd en zij namen langzamerhand het initiatief. Himpers, die het ditmaal op de midvoorplaats mo-t proberen, werkte wel hard, maar ons op déze plaats toch ook bekoren. Een maal kopte hij een voorzet van Krab, uit een moeilijke positie goed door, maar de bal ging juist naast. De beide voorhoeden zaten over het algemeen niet stil en het was een feit, dat de doelmannen nogal eens moesten optreden. Maar zowel Kra mer als Boogaard deden dit uitste kend. Een ieder op zijn eigen marlor, waarbij het wel leek dat Kramer meer indruk maakte, maar ook Boo gaard weerde zich toch uitstekend. Na 22 minuten spelen wist Untied uit een moeilijke positie een bal nog net over Boogaard heen te koppen en Helder mocht niet mopperen dat het leder juist op de lat viel, waar na Boogaard voor de verdere afwer king zorgde. Het vangen van ballen uit de lucht is voor Kramer maar een kleinigheid en ook deze avond heeft hij ons weer vele malen laten genieten met deze techniek. HET WORDT 0—1. Na 33 minuten spelen, kreeg Untied na wat getreuzel op het middenveld de bal in zijn bezit. Handig liep hij door de verdediging en een hard schot yolgde. Boogaard redde de bal nog wel, maar de toeschietende Ver meulen liep het eerste doelpunt in het net, 01. De strijd werd nu levendiger en Helder trachtte met verre ballen wat verwarring te stichten. Veel kwam daar niet van terecht en wij kre *in. de indruk dat Helder dacht, wij ko men wel na de rust. In de tweede helft was de voorhoe de van Helder als volgt: Dorlijn, Himpers, Rottier, Burgefc en Snijders. Het was al direct Snijders, die een kans kreeg zo mooi, dat het voor hem waarschijnlijk ook een verrassing was en huizenhoog ging de bal o~*?r het doel. Indri kreeg door een fout van Bak hoven een fraaie kans, maar "IC-- gaard bracht de redding en ook dat gevaar was weer geweken. Himpers ging het daarna op rechts proberen. Heel handig glipte hij er door en zijn trekbal was een presen tje. Maar Snijders zocht het doel te hoog en weg lyas ook deze unieke kans. Untied had eindelijk zelf bijna suc ces. maar zijn schot ging juist voor het lege doel uit. Voor de doelen was het dus wel gevaarlijk. De mooiste aanval van Helder no teerden wij na 22 minuten. Dorlijn gaf een fraaie voorzet en Rottier kopte resoluut op doel. Als een tijger werkte Kramer de ze bal uit het doel, waarbij zijn pres tatie weer tegen die van Rottier op woog, maar Helder nog steeds een achterstand behield. Na 32 minuten spelen in de tweede helft kreeg Indri een uitstekende kans van Beekhoven cadeau. Alleen voor Boogaard staande gaf hij een schot, maar de doelman keerde de bal. Echter niet voldoende en links binnen Indri knalde de bal in het net, 02. Een ieder voelde dat deze wedstrijd verloren was, al was er dan ook nog meer dan twee minuten te spelen, nl. 13. Wel wist Helder toen een initiatief op te zetten dat geweldig aandeed, maar tegen de fanatieke Boys viel succes niet mee. Vijf minuten voor het einde ga' Rottier een juweel van een pass aan Snijders, die in een duidelijke buiten spelpositie kans zag de te vroeg uit zijn doel gelopen Kramer te passeren. Er volgde nu nog een spannende 5 minuten, maar de Boys wisten zich met kunst en vliegwerk te handha ven en zodoende een kostbare fn verdiende overwinning uit het vuur te slepen.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2