FAVEUR Grote Cabaretavond I Mollis, berucht S.D.-er voor zijn rechters Hoofdcafé J. H. van der Veen Raad Wieringermeer lotte behandeling van velerlei onderwerpen Doodstraf, de eis tegen Mollis „Een wreed, laagstaand lat mens" Advertenties WOENSDAG afwezig PERMANENT met garantie spec. adres voor haarverven SALON SCHOONHOVEN JUTTERTJES z koop aangeboden Ruilen: Te huur aangeboden Diversen DISTRIBUTIEKRING DEN HELDER. Ned. Christ. Bouwarbeidersbond, Afdeling Den Helder. INNAME VACANTIEBONNEN Marine Cantine Buitenhaven met dansen na op Donderdag 3 Juli a.s GEZELSCHAP DE ROSSINI S 4 inbraken, 1800 gld. vermist Financiële vraagstukken aan de orde De raad van de Wieringermeer kwam gistermiddag in vergadering bijeen in het raadhuis te Lutjekol- horn. Na de opening door de voor zitter volgt voorlezing van het ge bedsformulier en vaststelling van de notulen. Enige ingekomen stukken, waar onder een dankbetuiging van de V.V. V. voor de toegestane subsidie en een brief van Ged. Staten, houdende goed keuring van de gewijzigde bouwver ordening worden voor kennisgeving aangenomen, terwijl de gemeente rekening 1945 voorlopig wordt vast gesteld. Eveneens ging de raad ac- coord met het'voorstel van Ged. Sta ten om de aftrek voor het gebruik van een ambtswoning nimmer hoger te doen zijn dan de huurwaarde. Hondenbelasting. Naar aanleiding van een gestelde vraag bij de behandeling van de be groting hebben B. en W. een onder zoek ingesteld en zijn van mening, dat de hondenbelasting geen fiscaal doel heeft, maar dienstbaar is aan de openbare orde. Voorgesteld wordt de belasting vast te stellen op 6 per jaar voor 1 hond, voor 2 honden 18, en voor 3 honden op 36, ter wijl de hondjes van de landbouwers er een gulden of vijftig goedkoper af komen. De heer dé Bruijn vraagt hoe het wordt als men 2 honden heeft, waar van 1 bedrijfshond. Wat moet men dan betalen. De voorzitter: 10,50. Dg heer Zoodsma acht het niet goed dat men voor alle bedrijfshon- den minder betaalt en zou slechts èèn hond een bedrijfshond willen noemen. De heer Feijkes wil 10 per hond innen. De voorzitter zegt, dat men de be lasting moet zien om het houden van honden te verminderen. B. en W. zullen het voorstel nog eens bestuderen. Commissie tot wering van schoolverzuim. B. en W. stellen voor een geheel nieuwe commissie te benoemen en hebben een aanbeveling opgemaakt van personen van verschillende rich ting en uit verschillende dorpen. Ge kozen worden mej. Homburg; mevr. van Dom; W. Holl; H. Baarveld; M. Geertsma; W. ten Ka te; G. J. Schol ten; J. Roosendaal; M. Dijksma. De raad kon zich verenigen met het voorstel een plan van uit breiding voor de gemeente voor te bereiden. De Incassobank komt Meer. in de Door B. en W. wordt voorgesteld aan de Incassobank te Amsterdam te verhuren een perceel grond ter grootte van 500 M2., gelegen aan de Terpstraat te Wieringerwerf voor de som van 75 per jaar. De heer Zoodsma vraagt wat er geschiedt, als de raad het voorstel verwerpt. De voorzitter zegt dat het inder daad mosterd na de maaltijd is, maar een ander maal zal de gezonde weg worden bewandeld. Het voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 2 stemmen. Door de heer R. Hoekstra was een verzoek gericht aan de gemeente om een perceel grond, gelegen ten Oos ten van de R.K. Kerk te Wieringer werf te mogen huren voor de prijs van 150 per jaar. De heer Hoekstra is van plan een kolenloods, die ver woest is geworden, te herbouwen. De heer de Bruijn vraagt hoe de huur is bepaald. De voorzitter zegt, dat dit gelijk is aan de vermoedelijke erfpacht. De heer de Bruijn heeft ook be zwaar tegen art. 13 van de huur overeenkomst Besloten wordt het verzoek toe te staan en de heer Hoek stra het recht toe te kennen, tot koop of erfpacht. Benoeming conciërge raad huis. Door de raad wordt een nieuwe instructie vastgesteld voor een bode-conciërge voor het raadhuis. Tot bode-concierge wordt benoemd de heer L. Kiewit met 8 van de 12 stemmen. Vervoerkosten schoolkinderen. Een verzoek was ingekomen om tegemoetkoming in de vervoerkosten van hun kinderen ingevolge art. 13 der Lager onderwijswet. Voorgesteld wordt te verlenen aan Th. de Bruin 70 pet., G. J. de Jongh 100 pet., N. Mooij 35 pet., F. J. Stam 100 pet, H. Toebak 85 pet., J. Ydema 65 pet, A. M. Verheijen 100 pet. en op de ver zoeken van M. F. Bogers en H. J. A. Croon afwijzend te beschikken. Door B. en W. wordt dit voorstel terug genomen opdat in een besloten vergadering de Raad zich nog nader kan beraden. B. en W. willen het personeel benoemen. Buiten het personeel ter secretarie wordt het gemeentepersoneel be noemd en ontslagen dóór de Raad. B. en W. stellen voor van deze regel af te wijken en de benoeming van dit personeel met uitzondering van de gemeente-architect en de bode- concierge aan het college op te dra gen- De heer Zoodsma verklaart zich tegen het voorstel van B. en W. en acht het bijv. verkeerd, dat de éne ambtenaar advies geeft over een an dere ambtenaar. Als men de benoe ming aan de Raad houdt, is dit juis ter, mede omdat men de Raad al zoveel ontnomen heeft. De, voorzitter zegt, dat de Raad geen bevoegdheden prijs geeft, maar de benoeming slechts delegeert aan B. en W. De raad verwerpt met 8 tegen 4 stemmen het voorstel van B. en W. Tegen stemden de heren Horst, Hof meier, v. d. Molen, Addeus, Zoodsma, Stoel van Dam en Feykes. Weer is er op de afgelopen smoor- hete Zaterdag voor het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam, gepresi deerd door mr. B. de Gaay Fortman, een brok bittere bezettingshistorie be handeld, waarvan zelfs de wanden van de zittingszaal moeten hebben gebloosd, toen binnen hun ruimte weer eens bleek, waartoe een Ne derlander kon komen, als hij zich verlaagde tot hielenlikker-van-tot-en- met van de gehate bezetter. De publieke tribune was gevuld met een talrijk publiek, dat applaudi- seerde toen de procureur-fiscaal, mr. P. N. Janssen, zijn requisitoir beëin digde met het vragen van de hoogste straf, de doodstraf voor de Amster damse S.D.-agent W. C. Mollis, die met zijn glazen oog, strak en onbe wogen, het hoofd enigszins schuin, de spaarzame haren strak op het hoofd geplakt, deze eis aanhoorde en geen woord van schuldbewustzijn sprak er uit het laatste woord, dat als steeds aan de beschuldigde is, waarmee hij de clementie van het Hof inriep, omdat hij „het niet met pleizier gedaan heeft, maar in op dracht heeft moeten doen". In deze zaak hebben twintig getuigen de stenen aangedragen, waarmee als meer verpletterend het grote complex misdadige gedragingen, gereconstruëerd werd, van een vorm en grootte, die uiteindelijk slechts tot het vragen van de hoogste straf konden leiden. Het begin van de geschiedenis. Het begon in 1941, toen Mollis deel uit ging maken van het bureau Inlich tingendienst in de Nieuwe Doelenstr. te Amsterdam, de tijd ook waarin hij zich bij de N.S.B. aansloot, om ten slotte zij het met een zwak protest zijnerzijds gedetacheerd te worden bij de S.D. En dan helpt hij ijverig mee bij huiszoekingen en arrestaties van illegalen en communisten, verzet bie dend Amsterdam maakt dan kennis met hem. Hij helpt mee bij de arres tatie van de Boissevains, speelt zijn rol in de mislukte aanslag op het Huis van Bewaring op de Weteringschans, is een van de helpers der moffen, die te Soest J. H. Houtman „op diens vlucht neer schieten". En bij dit alles volgt hij ook ter zitting het voorbeeld van zijn „broodheren" met zich er op te beroe pen, slechts de opdrachten, die hem gegeven zijn, te hebben uitgevoerd en dat ook voor hem gold „befehl ist be- fehl". President: „U is willens en wetens meegegaan om een onschuldige dood te schieten", om te vervolgen als ver dachte opwerpt, dat de opdracht luid de, de man op de stille weg dood te schieten en hij juist de hoofdweg ge houden heeft „sust u daar nu uw ge weten mee, het zit natuurlijk hierin, dat U zich aan de vijand en de duivel verkocht heeft." Verdachte: „We hebben nooit kun nen zien, dat het zulke vormen zou aannemen, als we weigerden, zouden we zelf neergeschoten zijn." Pr^-n'Hent; .Me dunkt, dan had U meer rust voor Uw ziel gehad dan n" Dan volgt de tenlastelegging, die •neer dan twee getikte vellen be slaat over de Silbertann-moorden in de kop van Noord-Holland. Hieraan vooraf gaat De overval op het Alkmaarse stadhuis Twee gemaskerde mannen hadden in het woonhuis van den gemeente secretaris, Prof. Mr. A. Koelma, dezen de sleutels van het Raadhuis afhandig gemaakt en Jan Hoberg was achter gebleven in het huis, om den secreta ris te beletten het gebeurde wereld kundig te maken. Een hoofdagent bracht de boodschap, vertelt getu' G. H. W. Weel, chef der administratie bij d° politie, dat assistentie ingeroe pen was aan de Kenn.str.weg. Kapi tein Sauer was reeds op de hoogte, dat er een jongeman was aangetroffen en vijf minuten nadien werd Hoberg binnengebracht. Toen de S.D. later met het gebeurde op de hoogte was gebracht, arriveerden om elf w ver dachte in gezelschap van Kuiper, Wee- ner en een chauffeur Toen getuige Weel ontboden werd op de kamer, waar Hoberg werd verhoord, trof hij deze aan in krom- f-eboeide houding, de nolsen samen- geboeid achter de knieën. Moliis met een wandelstok in de hand ranselde Hoberg op het zitvlak, terwiil Kuiper hem bij het hoofdhaar vasthield. Daarbii werd gezegd: „Vertel nu maar, wat je weet we hebben de tijd. al is het tot morgen half zes". Als het slachtoffer dan on de grond viel. gaf Mollis hem een trao onder de tenen en schopte Kuiper hem in de lenden, vergezeld van de spottende opmer king: „Moeten we je nog even opfris sen?" Verdachte: „Het hele verhaal, dat deze mijnheer hier vertelt, komt me totaal onbekend voor." De thans gedetineerde F. ten Bensel bevestigt het echter. Hem had Mol lis om een gummistok gevraagd. Deze had hij echter niet gegeven, waarop verdachte een muurkast had openge maakt, waaruit hii een wandelstok had gehaald, die daar toevallig h:ng. Evenals de vorige getuige had hij ge constateerd. dat het geslagen lichaams deel van Hoberg bloedde. Het slaan had tot bedoeling, dat Hoberg namen zou noemen. Na afloop zag getuige, dat de rottanstok helemaal kapot en versplinterd was. lTBij het Tribunaal heeft hij net an dersom verklaard", zegt verdachte hier op. Ook kapitein Sauer, wiens zaak reeds voor het Tribunaal is behandeld, bevestigt de lezing, die de beide vorige Verdachten van het geval hebben ge geven. Uit protest had hij de kamer verlaten. „Een laf protest, hè?" vindt de president. Verdachte: „Ik werd van huis ge haald, om in Alkmaar een arrestant af te halen. Wie Hoberg krom heeft ge zet, weet ik niet, ik stond er met de rug naar toe. De kapitein heeft een stok gehaald en begon te slaan, later heeft hij me die stok in de hand ge drukt. Óp het tribunaal te Alkmaar, zei deze kapitein tegen Kuiper, toen zijn zaak behandeld zou worden, denk er om, dat je mij verschoont, want dat scheelt mij minstens vijf jaar." Maar Maarten Kuiper nogmaals on dervraagd. houdt vol dat Mollis Ho berg heeft kromgeboeid, naar dat Sauer een wandelstok greep en Hoberg op zijn zitvlak sloeg. Kort voor Sauer's zaak voor het Tribunaal kwam, had deze aan getuige gezegd, om uit zijn verklaringen 'iets weg te laten, dat scheelde hem vijf jaar. President: „Het is allemaal even af schuwelijk, verdachte, ik begrijp niet, hoe U dat alles onbewogen kunt aan horen Verdachte: „Meneer de president, we moesten het doen. anders stonden we er naast". President: „Dat heeft U daareven al gezegd, nu is het aan U zelf te wijten, dat die tientallen gevallen ook op Uw geweten rusten." De moord op dokter S. Wijtema. Toen in Westwoud op 31 Mèi door het ondergronds verzet drie of vier tot de Landwacht behorende S.S.ers wéren doodgeschoten, kwam in de Euterpe- straat te Amsterdam van de S.S.leiding in Den Haag het bevel tot represaille. Verdachte moest er met Viebahn en Kuhl heen per auto. Aan het adres van de dokter vervoegden zich eerst verdachte en Viebahn. Op hun bellen werd boven een raam geopend en vroeg de echtgenote van de dokter, wat de reden van hun komst was. Ze ga ven toen voor, dat zich in de auto een gewonde bevond. Ze werden uitgeno digd met deze naar de woning te komen waarop de doktersvrouw geconstateerd heeft dat ze werkelijk iemand onder steunden, die niet lopen kon. Voor deze rol van quasi-patient had zich Ruhl geleend. Toen de dokter de deur opende, trokken Viebahn en verdachte hun pis- stool. Schoten knalden en de dokter lag met een doorboord hart in de vestibule van zijn woning. Dit verhaal wordt door Viebahn als juist gekenmerkt, Ruhl zegt ter zitting geen schieten gehoord te hebben. De verdachte zegt niet op de dokter, maar op de half open deur te hebben geschoten. Het requisitoir. Hier staat, zegt mr. Janssen een ver dachte, die wat de ernst van zijn geval betreft, de vorige verdachten met stukken slaat. Uit eigen bekentenis en de monde linge en schriftelijke getuigenverkla ringen is de schuld van deze verdachte glashelder naar voren gekomen. Als het onderzoek nog was voortgezet, zou er mogelijk nog veel meer aan het licht zijn gekomen. Vrijwel alle mis dragingen, die hij kon plegen in zijn functie, heeft hij gedaan. Hij heeft mee gewerkt aan het tér dood brengen van volkomen onschuldige mensen. In Westwoud, in Beverwijk, Soest en Zaandam. Voor hem was schieten en ter dood brengen iets heel gewoons. Deze man was geen Nederlander meer. We hebben gezien, hoe Hoberg op beest achtige wijze door hem is behandeld. Geen enkele verzachtende omstandig heid is hier aanwijsbaar, zijn optreden v/as onmenselijk en mensonterend. Dit is een wreed, laagstaand, laf mens die mensen in de rug aanviel en neer schot, terwijl hij zich als een branie gedroeg, omdat hij wist, dat de Duit sers achter hem stonden. „Zo meen ik" aldus dé procureur-fiscaal, dat deze mens niet meer thuishoort in een ge ordende samenleving. Hierop volgde de eis tot de doodstraf en levenslange ontzetting uit de rech ten. De toegevoegde verdediger, mr. J. v d. Hemel, had eveneens weinig sym pathie voor verdachte kunnen vinden en refereerde zich aan het oordeel van het Hof, dat over veertien dagen uit spraak zal doen. Gebruik sportterrein. Door B. en W. wordt voorgesteld de gemeentelijke sportterreinen te Middenmeer, Slootdorp en Wieringer werf te verhuren aan de sportvereni gingen voor 2,50 per dag of 50 per jaar voor gebruik van 2 dagen per week, 75 voor 3 dagen per week en 100 per jaar voor 4 dagen per week. De heer Breebaart acht 100 te hoog. Het voorstel wordt met 9 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heren: Breebaart, Horst en Feykes. Subsidie IJsstrijd. De vereniging IJsstrijd vroeg om verhoging van de subsidie voor 1947. B. en W. stelden voor om 50 ex tra te geven, waarmee de raad zich kan verenigen. Door de Commissie voor de bui tengemeenten Centraal Ziekenhuis was verzocht een subsidie te mogen ont vangen van 0,24 per inwoner voor de jaren 1947 en 1948. B. en W. stellen voor de subsidie te verlenen. De heer Zoodsma wil voortaan de subsidie laten afhangen van het aan tal verpleegdagen. De voorzitter zegt, dat dit ook in de toekomst het geval zal zijn. Het voorstel wordt zonder stem ming aanvaard. Door de Commissie voor de buiten gemeenten Centraal Ziekenhuis was verzocht een subsidie te mogen ont vangen van 0,24 per inwoner voos de jaren 1947 en 1948. B. en W. stel len voor de subsidie te verlenen. Subsidie aan Witte Kruis. Dodr de Vereniging Het Witte Kruis is een subsidie gevraagd voor het dekken van het tekort ten bedrage van 1155,76. B. en W. hebben met het Bestuur van het Witte Kruis bespre kingen gevoerd waardoor een andere begroting werd opgezet dan eerst was overgelegd en zo is men tenslotte aan het bovenvermelde tekort gekomen. B. en W. stellen voor de gevraagde subsidie te verlenen onder voorwaar de dat de vereniging zo veel mogelijk nieuw leden zal winnen, de kosten van nieuwe materialen uit een mate riaalfonds dienen te worden bestre den en de bezittingen der vereniging tegen brandschade worden verzekerd. Aldus goedgevonden. Een brandweergarage. Aan de orde komt vervolgens het voorstel tot het bouwen van een brandweergarage een z.g. nissen- hut aan de Schoolstraat te Sloot- dorp ten bedrage van 2500. De heer Addens vraagt: Over hoe veel jaar moeten de bouwkosten af geschreven? De voorzitter zegt, dat deze vraag B. en W. ook heeft bezig gehouden, maar zoals het nu is kan het niet langer en volgens de berekening zal de nissenhut 5 jaar mee kunnen. De raad kan zich met het voorstel verenigen, mits het zo goedkoop mo gelijk wordt gebouwd. Een Iandbouwhuishoudschool B. en W. stellen voor 4 lokalen in de noodschool te Slootdorp beschik baar te stellen voor de stichting van een Landbouwhuishoudschool en voor het geschikt maken van deze school een crediet van 6000 beschikbaar te stellen. Het rijk zl in de kosten 70 pet. bijdragen, terwijl de resterende 30 pet. voor rekening van de gemeente komt na aftrek van mogelijke subsi dies van stichtingen of particulieren. De voorzitter verwacht, dat dit hoofddoel wel van vrij lange duur zal zijn. Het voorstel wordt aangenomen. Gemeente-artsen vragen ver hoging. Het verzoek van de gemeenteartsen de beloning van 200 te verhogen tot 800 per jaar, werd door B. en W. af gewezen. Voorgesteld werd 500 uit te keren. De voorzitter deelt mede. dat een onderhond heeft plaats gehad met de artsen en stellen nu voor het bedrag op 600 te brengen. De heer Addens wil alles per geval betalen. De voorzitter meent, waar de artsen geen pensioengerechtigde be trekking hebben het voorstel van de heer Addens te moeten ontraden. Goedgevonden wordt door de raad 600 per arts toe te staan. Tegen stemden de heren Breebaart, Addens, Stoel en van Dam. Als ambtenaar van de burgerlijke stand wordt benoemd de heer J. M. de Graaft De heer Zoodsma zegt, dat waar de burgemeester ook burgervader is, hij gaarne zou zien, dat, waar een huwe lijk een van de hoogtepunten in iemands leven is, de burgemeester zelf het huwelijk voltrok. De voorzitter zegt dit met plezier te zullen doen, maar doordat hij veel weg is, anderen het dikwijls moeten doen. Spr. zal het in zijn oren knopen. De heer Feykes is het met de heer Zoodsma eens, het moet niet aan de lopende band geschieden. De heer en mevr. TERSTAPPEN— ENGELMAN en kinderen geven U met blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter tje en Zusje JOHANNA THEODORA. Den Helder, 28 Juni 1947. Singel 58. De heer en mevr. A. BOELAARS— HOOGENBOSCH geven U met blijdschap kennis van de geboorte van een Zoon, die bij het H. Doopsel de namen ontving RUDOLF PETER MARIE. Batavia K.P.M. Den Helder, 28 Juni 1947. Koningstraat 89. Tijdelijk: St. Lidwina Stichting. HENK REVIER ën CORRY POSTMUS hebben de eer U kennis te geven van hun voor genomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben op ViijJag 25 Juli a.s., des v.m 11.30 uur te D.-u Helder. Den Helder, 24 Juni 1947. Den Haag, Vee.iendaaikade 291. Den Helder, v. Limburg Stirumstr. 43. Receptie op de trouwdag van 46 u. Spoorgracht 40 Toekomstig adres: v. Limburg Stirumstr. 43, Den Helder. De héér en mevr. HOOGENBOSCH— PISCAER zeggen, mede namens we derzijdse ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bjj hun huwelijk ondervonden. Den Helder, 24 Juni 1947. Koningstraat 89. Bij de betoonde belang stelling van de herdenking van ons 45-jarig huwelijks feest betuigen wij familie vrienden en kennissen, z& wel binnen als buiten de gemeente en buurtvereni ging Middenweg onze har telijke dank. A. SCHOLTE. Th. SCHOLTE— LASTDRAGER. Heden overleed plot seling onze lipve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer FREDERIK BEEN, in de ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam, Mevr. T. BEEN ZEEUW. Den Helder, 28 Juni '47. Ruyghweg 257. De teraardebestelling heeft plaats Dinsdag 1 Juli, n.m. 2.3(kjuur, op de Alg. Begraafplaats te Huisduinen. Vertrek vanuit het sterfhuis Ruyghweg 257 n.m. 2 uur. Na een gelukkig weerzien uit Ned. In- dië, nam de Heere, na een twee-maandelijks verblijf in Nederland, tot Zich, onze innig ge liefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom, de Heer EGBERT VINK, op de leeftijd van 34 j. Uit aller naam, H. VINK. Den Helder, 28 Juni '47 Rozenstraat 2. De begrafenis zal plaats hebben op Don derdag 3 Juli a.s., des n.m. 2 uur vanaf Ro zenstraat 2, op de Alg. Begraafplaats te Huis duinen. Gevraagd FLINK DAGMEISJE. Aan te melden: KRUIJFF, Vischmarkt 28. Mevr. NIJPELS, Suma- trastraat 6, vraagt een MEISJE voor de morgenuren of een FLINKE WERKSTER. Gevraagd een NETTE LOOPJONGEN. VLAMINGSTRAAT 37-39. Biedt zich aan een WERKSTER voor Maandagsmiddags en tot en met Vrijdag hele dagen. Adresbureau van dit blad. Jong echtpaar (off. K.M.) zoekt per 1 Aug. 2 of 3 ONGEM. KAMERS met gebruik van keuken. Brieven aan Loosdrecht- scheweg 18, Hilversum. Te koop: een goed lopend SIMPLEX MOTORRIJWIEL, 74 cc. op nieuwe banden. v. d. Lagemaat, Koning straat 33. Net meisje, 24 jaar, zoekt BETREKKING voor dag of dag en nacht, in Den Helder. Brieven onder no. 477, bureau van dit blad Chirurg PORTRET. ATELIER - JAC.DE BOER keizerstraat 11} OEN HELDER OPNAMEN WOENSDAG-I donderdag i van 2_«juu« vrijdag r zaterdag J trouwfoto's bespreker compleet f 6. SPOORSTRAAT 22 Adressen Bureau enz uit sluitend 's middags na halt twee!!! Een pr kinderschoenen mt 24 5,en steunzolen sch.mt 39 f 5,— Narcissenstraat 1, Bree- zand. Kinderbox met vloer f 25,— Spechtstraat 10 Koptelefoon f 13,—, 2 pr da messchoenen mt 38»/t 1 10,—, bolhoed mt 57 f 5,—, 4 nw. overhemdt mt 17 p, stuk f 10,8 nw dubb boorden mt 17Vï f 8,—, vergrootglas In étui diam 15 cm f 10,Archimess wringer 14 rollen in prima staat met bok f 35,—, hand boormachine grote mt f 17,50, preciesiekop gr mt tot 13 mm i 15,hoeveelheid gereed schappen, w.o, Columbus-pas- ser, 2 stel voelertjes, stel slag nummers en letters, pl. schrapblokje met micro-ver- stelling, sleutels, tangen en vijlen, passers, enz. f 33, en 11 enkele boorden mt 17—171/* zg an f 5,Adres: Bloemstr. 44 Prima spelend Philips ra diotoestel 1150,— Spoorstraat 64, Den Helder. Z g a n dames-moll. mt 39 1 12,50 en 1 meisjesjurkje llt 9 jaar 15,—. Adres: Graven straat 40 Een blouse en wollen rok mt 38 voor licht gekleurde wol. Janzenstraat 82. Per 1 Juli aangeb. een mod gem voorkamer en modern' gem slaapkamer, in een rus tig gezin, met goed pension voor 3 personen in centrum stad Adres: Bureau van dit blad. Weggevlogen: twee postdui ven ringnummer 2916 en 2917/47 Dahliastraat 73. Weggelopen: een lichtgele hond, soort herder, luisterend naar de naam Trix, met brede leren halsband. Terug te be zorgen: Dahliastraat 37. RIJWIELBANDEN. Voor zover men niet later dan in September 1946 een bon, of bonnen voor toer-buitenbanden heeft ont vangen, doch nog geen gebruik heeft gemaakt van de gelegenheid tot het aanvragen van een rijwielband, kan dit alsnog worden gedaan gedurende het tijdvak van 1 t.m. 18 Juli 1947. Dit geldt tevens voor het aan vragen van banden voor dienstrijwielen. Na het in dienen der aanvragen zullen bewijzen van inschrijving voor rijwielbanden worden uitgereikt. Deze bewijzen moeten zorgvuldig worden bewaard, daar zij bij ver lies of vermissing in geen geval mogen worden ver goed. De 2e Distributiestamfcaart dient hierbij te worden overgelegd. voor leden ZATERDAG 5 JULI van 56 u. Voor niet-leden 10 en 11 JULI, 's avonds van 7.309 uur in het gebouw van de C.J.M.V., Spoorstraat 79. Alle bonnen dienen opge plakt te zijn. HET BESTUUR. TE KOOP op welvarend dorp in West-Fries land met Kolfbaan en Toneelzaal (vergunning aan wezig). Beste broodwinning. Brieven onder no. 524, bureau van dit blad. in de Marinecantine alhier Medewerkenden aan het cabaret met de welbekende CHRIS DE LA MAR Aanvang 20.00 uur Zaalopening 19.00 uur Toegankelijk voor militairen met 1 introducee Kaarten aan te vragen bij het bureau O.S. en O., commandementsgebouw, Buitenhaven, uiter lijk tot Dinsdag 1 Juli 17.00 uur Bureau O.S. en O. Bericht Hetdersche Courant t In de laatste week is alhier een vier tal inbraken gepleegd, waarbij het de dieven kennelijk voorzien hadden op geld en distributiebescheiden Men ziet wederom hoe gevaarlijk het is geld, wat men met direct nodig heeft, in huis te houden. Op de Nutsspaarbank is Uw geld veilig en solide bewaard en is het bovendien rentegevend. Dage lijks geopend van 912,30 en 25. Zat. 912,30

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 4