modem Usbuffet en IJssalon Banketbakkerij VERFAILLE Een doelpunt kwam Stad en Omgeving. een illusie ging! De Helderse brandweer levert f raaie prestatie Oproep voor de oogst B.K.C. naar de 3e klasse! De „Morat'V hacWen eer van hun werk Vakschool voor meisjes De toegang tot het kerkhof Levenslang in plaats doodstraf voor Duitse generaals Het gedenkteken voor dokter Loesberg Goed geslaagde openlucht wedstrijden van „De Ring'' Heden OP EN IN O van ons Speciaal banketbakkers-ijs in diverse smaken en variaties Marktoverzicht Schagen I.V.V.-HELDER 1—0 Marktberichten Anna-Paulowna. Tweede in de districtswedstrijden De beroepskern van onze Helderse brandweer wist enkele weken geleden, ondanks de geringe waterdruk, op de tweede prijs in de te Schagen gehou den kringwedstrijden beslag te leggen, wat betekende, dat „Helder I" mocht uitkomen in de Districtswedstrijden te Zaandam, eveneens onder auspiciën van de Vereniging van Brandweer commandanten. Met frisse moed zijn de mannen Zaterdagmorgen per „bellenwagen" naar Zaandam getogen, om daar een krachtproef te houden met de keur corpsen uit de andere kringen in dit district. Er werd door alle deelnemers met veel ambitie gewerkt. De op dracht was precies gelijk aan die welke te Schagen moest worden uitgevoerd, met alleen deze uitbreiding, dat de slang onder de spoorrails doorge legd moest worden. De Helderse jongens zetten alles op alles, ze ..zaten er op als de bok op de haverkist" en lieten geen seconde verloren gaan. Het kwam er ook wel op aan. want de vier ploegen, die de beste tiiden zouden maken, kwamen in aanmerking om deel te nemen aan de landelijke wedstrijden in Hilversum Welnu, ze kunnen met het resultaat tevreden zijn, want ze bezetten de tweede plaats, met een tijd van 1 min 41.4 seconden (inclusief de strafsecon- den.) De Schager Brandweer, die te Schagen als nummer 1 was geëindigd, kwam nu op de achttiende plaats terecht. De volgende vier ploegen zullen dus op Donderdag 31 Juli naar Hilversum gaan om het landelijk kampioenschap te bevechten: 1. Plichtbrandweer Hilversum, groep Verberne, gemaakte tijd 1 m. 23,6 sec., plus 15 strafseconden, totaal 1 m. 38.6 sec. 2. Beroensbrandweer Den Helder, gemaakte tijd 1 m. 26,4 sec., plus 15 strafseconden. totaal 1 m. 41.4 sec. 3. Plichtbrandweer Hilversum groep v. d. Hazel, gemaakte tijd 1 m. 21,4 sec., plus 24 strafseconden, totaal 1 m. 45.4 sec. 4. Vrijwillige Brandweer Ouder-Am- stel, gemaakte tijd 1 m. 27,2 sec., plus 33 strafseconden, totaal 2 m. 02 sec. De verffabriek Pieter Schoen en Zn. had voor de ploeg met de minste strafseconden een ereprijs uitgeloofd, bestaande in het gratis beschilderen van één der brandweerwagens. De le en 2e prijswinnaars hadden beiden 15 strafseconden. zodat geloot moest wor den tussen Hilversum en Den Helder. Vijf malen gedurende de vorige week is het Helderse acrobatentrio „De Morali's" in het voorprogramma van Tivoli opgetreden. Zij werden telkens ingeleid door één der leden van het plaatselijk NIWIN-comité, die dte aanwezigen vertelde, dat de acrobaten geheel belangeloos een kwartiertje zouden werken ten bate van de NIWIN. Het succes van deze actie is wei boven verwachting groot geworden. Toen Donderdagavond de laatste bus geopend was, bleek er een bedrag van f 419,18 bijeengebracht te zjjn. De heer A. van der Linde sprak een woord van dank jegens de milde ge vers, maar vooral jegens de „Mora li's", die zo klaar hadden getoond, wat de ware sportiviteit is. Mevrouw Heyligenberg ontving een bouquet bloemen, terwijl het gehele trio met een warm applaus door de aanwezi gen werd bedankt. Bij de gehouden examens voor het diploma huisnaaister aan de Vak school voor Meisjes slaagden de da mes: J. Bakker (Texel), A. Balyon en D. van Poelwijk. Afgewezen: geen. Voor het diploma hulp in de huis houding slaagden de dames: G. van Arendonk (Wieringen), M. Kramer, W. Krijnen, G. Rebel, L. Straat, H. Westerbeke (Wieringen) en M. de Wit (Wieringen). Afgewezen: één. Voortaan zal het poortje aan de achterzijde van de Algemene Be graafplaats voor het publiek gesloten zijn. De begraafplaats is dus nu uit sluitend via de Kerkhoflaan te be reiken. DE HEER ANNES NIET SCHULDIG BEVONDEN. Tegen de heer C. Annes, hoofd van de hygiënische dienst van Fort Erf prins, was een beschuldiging inge bracht, dat hij van een aantal Joden, die bij hem huisvesting hadden gehad, een belangrijke som gelds zou hebben geëist, anders zou hij hen op straat hebben gezet. Het Tribunaal te Alkmaar achtte de beschuldiging niet bewezen en ver klaarde deze als vervallen. Te Rome is meegedeeld, dat de door Britse militaire gerechtshoven uitge sproken doodvonnissen over de Duitse bevelhebbers Kesselring, von Macken- sen en Meltzer gewijzigd zijn in le venslange gevangenisstraf. De Hilversumse groep Verberne was de gelukkige, zodat deze met de eerste prijs en de ereprijs huiswaarts kon keren. Het staat vast, dat ze in Hilversum met gejuich zijn begroet, temeer om dat de komende landelijke wedstrijden samenvallen met de viering van het veertigjarig jubileum van Hilvesums brandweer. Ongetwijfeld zullen zij ernstige sollicitanten zijn voor het landskampioenschap. Maar we weten ook, dat de Helderse beroepsbrand weer een even ernstige concurrent zal zijn. Met een tweede prijs zullen we ech ter ook tevreden zijn. Driemaal is scheepsrecht, nietwaar? Wij berichtten reeds, dat door oud- patienten en vrienden van dokter Loes berg een comité is opgericht, dat wil zorgen voor een eenvoudig gedenkte ken op zijn graf. Besloten werd, op 'n aantal adressen in de stad lijsten ter tekening neer te leggen. De vereiste goedkeuring van B. en W. is inmid dels afgekomen, zodat de lijsten op de adressen konden worden gedeponeerd. Voor het storten van een bijdrage kan men nu be halve bij de Twentsche Bank (giro 14700) en bij de Rotterdam se Bank (giro 2905) ook terecht bij: De Helderse Luchroom, Spoor straat; Kantoorboekhandel Moll, Kei zerstraat; Slagerij Van Gelder, Bin nenhaven; Nederlandse Middenstands- bank, Koningstraat; Bloemenmagazijn Ali Dijkshoorn, Koningstraat; Levens middelenhandel Grim, Brakkeveldweg; Dennenheuvel (Chef Kreuger), Huis duinen; Bakkerij Bruinsma, Reigerstr.; Levensmiddelenhandel Buter, Soem- bastraat; „Aplo" (fa. Apeldoorn), Kru- gerstraat; Mevr. Ludema, Hartenstr. UVIOLAN zonnebrand crème een wetenschappelijk opgebouwd product. wel bruin, vetvrij, afwasbaar, veilig door lichtfilters, koel op de huid. ZONNEBRAND CRÈME 1.1) per tube N.V. Koninklijke Phumaceutische Fabrieken v/h BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA (ingezonden mededeling). Zondag j.L vonden op het Heider- terrein openluchtwedstrijden plaats, georganiseerd door onze plaatselijke boksvereniging „De Ring". Hoewel het eigenlijk iets te koud was en er ook vrij veel wind stond, mogen deze wed strijden toch als goed geslaagd be schouwd worden. De wedstrijden wer den geopend met een partij tussen Augustein en Reibestein. Augustein buitte z'n langere reach goed uit en hoewel Reibestein zeer moedig bokste verloor hij op punten. Hierna bokste Colijn tegen v. Dalen. Hier waren 2 ge routineerde boksers aan de gang die I elkaar weinig toegaven. Beider dek king was goed verzorgd en de uitslag onbeslist, gaf de verhouding goed weer. Loos tegen Smit was een aardige partij. Loos had aan de razend snelle Smit een geduchte tegenstander, maar wist enkele malen goed door te komen, wat hem een puntenzege opleverde. De wedstrijd tussen de zwaargewich ten Bakker en de Lange gaf weinig fraais te aanschouwen. Winnaar op punten werd de Lange. De partij tussen Wolf en v. d. Maars werkte danig op de lachspieren en leek meer op een komisch toneelstukje dan op een bokswedstrijd. De kleine v. d Maars had het moeilijk tegen z'n veel langere tegenstander maar won toch op punten. Als laatste partij vóór dc pauze bokste Luters tegen Bauken3. Een snelle en vinnige partij dié ook onbeslist eindigde. Na de pauze trad Josephs in de ring tegen Cales. Josephs zal, wil hij wat bereiken in de bokswereldi eens goed moeten leren dat er bij boksen met ge sloten vuist gestompt moet worden en niet met een open handschoen gesla gen. Anders zien wij al z'n wedstrijden nederlagen worden zoals ook weer Zon dagmiddag, waarin de partij onnodig voor hem verloren ging. Wisse maakte korte metten met de toch wel verdienstelijk boksende Van Wijningen en won op k.o. Goed werk Wisse. Leenheer (Zeemacht) stond twee ronden op punten voor tegen v. Beugel. In de 3e ronde liep hij enige malen te gen Van Beugel's linkse op wat hem een puntennederlaag bezorgde. Hierna bokste Rol een partij tegen de 8 kg zwaardere Doorenbosch. Hoewel Rol zich goed verweerde kon hij toch niet tegen zijn lichamelijk sterkere tegenstander op en verloor op punten. Een prachtige partij bokste Bekker tegen Eigendaal. Hoewel laatst genoemde langere armen had en dit probeerde uit te buiten kreeg bij geen schijn van kans tegen de watervlugge, zuiver stotende Bekker. Bekker be haalde dan ook een ruime puntenzege. De laatste partij was die van Sand- brink tegen Pijtak. Sandbrink verdedig de goed en de wedstrijd eindigde onbe slist, hoewel Pijtak steeds trachtte het gevecht te forceren. Vermelden wij nog dat Weisenborn niet bokste, aangezien z'n tegenstander te licht bevonden werd. Ten slotte moet ons van het hart, dat wij de houding van de Haagse helper niet direct sym pathiek konden vinden. Laat hij z'n boksers tijdens de rustpoze aanwij zingen geven, zoveel als hij wil, maar tijdens het boksen behoort hij z'n mond te houden. Het is zowel voor boksers als publiek niet aangenaam en ook niet sportief. Niettemin was het al met al een geslaagde sportmiddag, die veel goeds belooft voor de toekomst van onze plaatselijke vereniging met haar bekwame instructeur v. d. Reyden. Ongeveer 450 uit Indië uitgewezen vijandelijke onderdanen (Duitsers, Oostenrijkers en Hongaren) zijn met het m.s. „Indrapoera", dat met een aantal gerepatrieërden uit Indonesië te Rotterdam arriveerde, meegekomen Zij reisden per trein naar Hamburg verder. De uitgewezenen begeven zich over de kade naar de gereedstaande trein. Voor de centrale werden overgeno men 75 koeien, 2 stieren, 10 graskalve ren. De aanvoer en kwaliteit van rund vee wordt steeds beter. Er werden ver scheidene A en dubbele A beesten aan gevoerd. De bonnen liepen vandaag tot 8 cent. Op de gebruiksveemarkt was weinig te doen met een slepende handel. De prijzen van verse koeien bleven ge handhaafd. De hoogste notering van daag f 600. De handel in geldekoeien verliep matig tot traag. Men zag ook geldekoeien naar de levering verhui zen. De hoogste notering van geldekoei en was f 450. De prijzen zijn dus bij de vorige week niet veel veranderd. Er was geen aanvoer van pinken. Des te beter het weer is, des te vlug ger is de hooibouw klaar en als dit af gelopen is zal de handel wel beter wor den. Vandaag was 't nog 'n stille markt. Fokschapen van f 35 tot f 45 Paarden is niet veel vraag naar. De handel was dan ook zeer stug. De vraagprijzen blijven echter onveranderd Luxe paarden f 900 tot f 1250. Oudere paarden f 300 tot f 800. De wolveemarkt van schapen en lammeren had een matig verloop. Lam meren nu van f 20 tot f30. Het was weer een eente koopmanshandel. Handel in bokken en geiten stug. De handel in biggen had een matig ver loop met dalende prijzen. De handel in jonge hennen was goed. In oude kippen en konijnen stug Oude kippen van f 3 tot f 5. Kleine jonge haantjes f 0.50. Helder heeft haar kleine kans op promotie Zondag jl. geheel verspeeld door van IW in Landsmeer met 10 te verliezen. Het spijt ons dat wij het moeten schrijven, maar de nederlaag was ook ditmaal verdiend. Het elftal van Helder rammelde over alle liniën. Slechts enkele spelers kon den hun normale vorm benaderen, waarvan wij noemen Van Beekhoven, Hoebe en Himpers. De overigen waren ver beneden hun normale „kunnen" en wij verklaren genoeg als we schrijven dat een zwak spelend IW nog kans zag van dit Helder-el.'tal te winnen. Er waren in Landsmee drie factoren die deze middag domineerden: een slecht veld, een hinderlijke harde wind en een matige vierde-klas vertoning. Wij waren toevallig met één onzer kennissen uit Zaandam bij deze belang- ïijke wedstrijd van Helder aanwezig. Hoegaat het dan? Wij hadden de kans van Helder in deze competitie nog even uitgelegd. Met de rust vroeg de kennis aan ons: „Heb ik het soms niet goed begrepen, wie heeft er nu nog kans. Helder of IW"? Inderdaad zo was het ook, IW vocht voor de punten en Helder deed er niets aan. Helder had voor deze gelegenheid een geheel andere voorhoede, doordat Kie- sewetter, de Gast en Rottier op de zie kenlijst stonden. Deze linie zag er nu ais volgt uit: Snijders, de Leur, Hooger- v-erf, Vonk en Dorlijn, terwijl Himpers ditmaal op de rechtshalfplaats stond. Bij IW ontbrak de eminente links binnen Westerveld, die overschrijving beeft aangevraagd naar De Volewijc- kers. Scheidsrechter Spanjert leidde deze strijd, terwijl de grensrechters thuis waren gebleven. Consul v. d. Lin de was direct bereid een vacante plaats in te nemen en met een Zaanse scheids rechter langs de andere lijn kon de strijd een aanvang nemen. DE WEDSTRIJD. Over deze wedstrijd te schrijven is o.i. wel één der onprettigste taken, die wij ons gesteld zagen. Het zou trouwens voor de lezers ook geen boeiend relaas worden. Stelt U zich voor, dat wij steeds in herhaling moesten treden, over de vele missers, de meer dan slecht geplaatste ballen en het zwakke combinatie-spel. Wij zullen ons dus beperken tot de hoogtepunten uit deze strijd. De Leur deed in de Helder-voorhoede vrij goede dingen. Hij trachtte de bal nog eens met lange halen over de vleugels te spelen en zelfs probeerde hij enkele malen doelman Roele te verschalken. Dat het niet lukte was niet zijn schuld, want Roele was niet gemakkelijk te passeren. Over het algemeen was IW vóór de rust sterker, geholpen door de krachtige wind. Hoebe was echter in goede vorm en wist steeds de bal goed geplaatst weg te werken. In de voor hoede van Helder ontbrak ieder ver rassen element en veel kansen deden zich dan ook niet voor. IW maakte er in deze periode ook weinig van en slechts eenmaal ont kwam het Helder-doel ternauwernood aan een doorboring toen de linksbin nen voor doel langs schoot. In de tweede helft waren de bordjes verhangen. Helder kreeg nu de wind mee en.... IW ging voetballen, waar mede de Ilpendammers het spel in han den wisten te nemen. De combinatie van de gastheren was nu veel beter en vooral over rechts wisten zij gevaarlij ke doorbraken te forceren. Boogaard gaf ook in deze wedstrijd zijn suppor ters weer reden tot rillen. Een zacht rolletje ging door zijn handen en juist achter de lijn bleef de bal liggen. Ge lukkig was het naast het doel. Ondanks beter spel konden de Ilpendammers het doel dus ook niet vinden, totdat de laat ste 10 minuten kwamen. SENSATIE. Krab, Hoebe en zelfs Beekhoven wa ren steeds in de voorhoede te zien en wij kregen de indruk dat de Heider- periode was aangebroken. En inder daad ging het nu beter. Er werd ge vochten en de kansen kwamen. Een schot van Dorlijn, stopte doelman Roele met zijn voet, maar er was geen witjak ter plaatse om het leder in het net te werken. Plotseling ging Krab er door, juist zou hij schieten, toen men hem vloerde en zeer terecht wees scheidsrechter Spanjert naar de stip Penalty! Terwijl Himpers zijn aanloop nam, kwam Roele protesterend uit zijn doel v/ijzende op een aanvaller, die niet achter de lijn stond. De bal verdeen in het net, maar de scheidsrechter liet overnemen. Ditmaal stopte Roele het schot van Himpers en was deze unieke kans verkeken. Het zou nu anders lopen, Helder mocht niet winnen, want terwijl de midvoor der gastheren was doorgebro ken, bleven plotseling alle spelers staan. De midvoor had n.1. de bal gespeeld naar zijn linksbuiten, die ogenschiinlijk buitenspel stond. Scheidsrechter Span jert wees daarna op een Helder-speler die vlak voor doel stond en zei: „verder spelen". Toen was het een klein kunst je voor de linksbuiten van IW om de bal even een tikje te geven naar zijn hnKsbinnen, die onhoudbaar scoorde. Helder was verslagen, verdiend, maar met de veilige haven in het zicht. De jongens krijgen nu hun verdiende rust. Om zich tevens klaar te maken voor het volgende seizoen. Onze stad behoudt haar 2 derde klas- sers maar zo goed als Den Helder weer zal herreizen. zal ook het voetbalDeil weer op het oude niveau komen. n.1. 2 tweede klassers. Trainen en volhouden zijn de methoden om dit doel te berei ken en gelukkig is dat bij onze clubs in goede handen. Dat perioden van werkloosheid gro te maatschappelijke problemen met zich mede brengen, is algemeen be kend. Niet voldoende is echter tot ieder doorgedrongen, dat ook perio den, waarin de arbeidskracht schaars is, bijzonder grote moeilijkheden ver oorzaken. Van dit laatste weet tegen woordig wel iedere werkgever mee te praten. Het tekort aan personeel doet zich in iedere bedrijfstak gevoe len, het meest ernstig echter wel in de landbouw. De arbeidskrachten, die deze zomer normaal ter beschikking van de boe ren gesteld kunnen worden, kunnen onmogelijk de gehele oogst binnenha len. Zelfs zal dit niet gelukken, wan neer de militairen een handje mee helpen. Wil onze voedselvoorziening niet in gevaar komen, dan zal er nog hulp van andere zijden moeten ko men. Van wie verwacht men dan hulp? Van iedereen, die gelegenheid heeft zich gedurende een periode van onge veer drie weken, gelegen tussen half Juli en half Augustus, vrij te maken. Gedacht wordt b.v. aan onze stude rende jongelui (studenten, MTS-ers, gymnasiasten, HBS-ers, ULO-leerlin- gen, enz.), die een deel van hun va- cantie kunnen beschikbaar stellen. Ve le gepensionneerden zullen misschien nog in staat zijn hier een_ nuttige prestatie te leveren. Doch ook* van de zijde van provinciale, gemeentelijke en polderbesturen zou mogelijk me dewerking kunnen komen, wanneer de werkzaamheden aan wegen, dijken, plantsoenen, enz. tijdelijk zouden kun nen worden stopgezet. Het werk, verricht door de „oogst- vrijwilligers", zal hun in de eerste plaats de voldoening schenken het Nederlandse volk te hebben gediend, terwijl daarnaast de geldelijke belo ning het mogelijk zal maken een va- cantie of ander genoegen te helpen verwezenlijken. Men kan zich als oogstvrijwilliger melden bij het Gewestelijk Arbeids bureau Alkmaar en de bijkantoren van dit bureau, gevestigd te Edam, Enkhuizen. Den Burg (Texel), Den Helder, Hoorn, Medemblik, Purmer- end, Schagen en Wieringerwerf, waar alle inlichtingen over werktijden, loon, vervoer, enz. te verkrijgen zijn. Werkt allen mee bij de bestrijding van het gevaar, dat enze voedsel voorziening bedreigt. HOORNSE VISAFSLAG. Aangevoerd door 23 vaartuigen van 3 t/m 5 Juli: 1538 pond aal prijs niet ge noteerd; 202 pond snoekbaars 5558 cent 15 pond baars 1318 cent, 50 pond voorn 710 cent en 110 pond bot 4158 cent. Alles per pond. BOVENKARSPEL, 4 Juli 1947. 12000 baal Aardappelen, w.o. Schotse: gr. f 8.20—f 9.80, kleine f 7.90—f 8.90 en kriel f 4.60—f 5.90; Rode: gr. f 12.80— f 14.80, kleine f 5.10f 5.40 en kriel f 3.80f 3.90; Blauwe: grote f 14 f 14,10, kleine f 4.40—f 6.50; Eigenhei mers: gr. f 13.90 en kleine f 1.40, 900 bos Wortelen 715 cent; 1200 stuks Bloemkool 915 cent en 520 stuks afw. 27 cent. AVENHORN, 5 Juli 1947. Aardappe len: 4150 kg grove Schotse f 8.40f 8.60, 85700 kg Grote Schotse f 8.70f 9.80, 7175 kg Driel. Schotse f 7.30f 9.10,1850 kg Kriel f 3.90-4.70; lOOkg Driel afw. f 6.30; 225 kg Grove rood f 11f 11.30; 4500 kg grote rood f 14,30f 15; 300 kg Sjalotten f 6.10; 700 kg Bieten I f 9.30— f 9.50. Alles per 100 kg. MEDEMBLIK, 4 Juli 1947. Aanvoer: 154200 kg aardappelen: grove f 8.80f9 grote f 8.70f 10.40, drielingen f 8.30 f 10, kriel f 5.90—f 7.30 en ronde f 13.50 f 14.20, per 100 kg. Het gelijke spel, dat BKC gister middag in Purmerend bevocht, was genoeg om heel Anna Paulow- na in vuur en vlam te zetten. BKC bereikte n.1. door dit ene puntje de derde klasse van de K.N.V.B. Een prachtig seizoen is ten einde en met de viering van het 25-jarig be staan hebben de geel-zwarten nu de kroon op het werk gezet en de derde klasse bereikt. Bravo, Paardekoper c.s., dat was mannenwerk! Purmerend heeft 't anders niet ca deau gegeven. Lang heeft het er som ber voor de geel-zwarten uitgezien. De rust ging weliswaar nog in met blanke stand, doch twintig minuten vóór hert einde nam Purmerend de leiding. Heel BKC ging nu naar voren om het dreigend gevaar af te wenden en een misverstand in de P.-achterhoede werd afgestraft door het verlossende doelpunt, dat een soort „vreugde- razernij" onder de vele BKC-aanhan- gers teweeg bracht. De terugtocht was niet te be schrijven en het feest, dat 's avonds in café De Boer gehouden werd, was de climax van BKC's prach tige prestatie! Nogmaals BKC-ers, wel gefelici teerd en veel succes in de hogere regionen!! Uit een rommelige wedstrijd, waarin B.K.C. de minst goede papieren had, ontstond via de schoen van Jb. van Wees het doelpunt, wat B.K.C. in de derde klasse bracht. Als de scheidsrechter om kwart vóór drie laat beginnen staan twee ploegen over elkaar die beiden bezield zijn met de overwinning, immers beide tegen standers hebben kans te promoveren, al staat B.K.C. er beter voor dan Purmerend. B.K.C. heeft dit gelijke spel niet cadeau gekregen, integendeel zij heeft er voor moeten vechten zoals zii nog nooit gevochten heeft. Toch als wij de beide wedstrijden tegen Purmerend bezien, dan kunnen wij vaststellen, dat het veldoverwicht gelijkelijk verdeeld is geweest. Was B.K.C. in haar thuiswedstrijd on tegenzeggelijk beter en verdiende zij een kleine overwinning, thans was het Purmerend, dat meer recht had gehad op, zij het ook slechts een kleine voor sprong. Purmerend speelde beter en het plaatsen was van de gastheren ook beter. De gelijke stand, die B.K.C. deed promoveren was tenslotte in de eerste plaats te danken aan het stugge ver dedigen van B.K.C.'s achterhoede, die veelal goed op dreef was. De eerste helft van deze wedstrijd kenmerkte zich door een tamelijk gelijk opgaand spel, een betere techniek van de Pur- merenders, waartegenover het harde werken van B.K.C. met als nadeel de stijve wind die de spelers schuin van voor in het gezicht woei. Het B K.C.- doel is meerdere malen in gevaar ge weest, dank zij het goede keepen van De Schipper werd erger voorkomen. Van de zijde van P. worden meer aan vallen ondernomen, met daar ';ussen door nu en dan gevaarlijke momenten voor het P.-doel, waar de P.-keeper nu en dan ijverig moet ingrijpen. De rust gaat in met een blanco stand en doet alle verwachtingen voor de afloop der strijd nog gespannen staan. De tweede helft opent met een aan val van P. or de B.K.C.-veste, terwijl E.K.C. daarna van leer trekt. Toch krijgt Purmerend de eerste kans en tevens een verdiende kans, waar de linksbinnen gebruik van weet te ma ken en de bal buiten het bereik van De Schipper in het net schiet (01). Na dit demoraliserende moment schijnt B.K.C. er van doordrongen te worden dat het menens wordt. Er wordt feller gespeeld en Buning trekt enige malen op het vijandelijke doel af. Uit een van zijn voorzetten weet Jb. van Wees die zich uitnemend heeft opgesteld, gebruik te maken. Hij plaatst met zijn rechtervoet de bal buiten het bereik van de P.-keeper. De spanning die nu aanbreekt wordt bijna ondragelijk. Purmerend strijdt voor het winnende doelpunt, B.K.C. daarentegen doet zijn best om een der gelijk doelpunt te voorkomen en slaagt daar zowaar in. Als de scheidsrechter voor de laatste maal blaast is B.K.C. ei af gekomen met een gelijk spel, wat betekent, dat zij het recht verworven heeft, het vol gend seizoen in de 3e klasse te opere ren. De vreugde die zich van de B.K.C.- aanhang meester maakt, kent geen grenzen meer, hossende en dansende omstuwt men de B.-spelers, die ver moeid doch overgelukkig het veld ver laten en tenslotte de terugweg aan vaarden.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2