Alkmaarse Boys en Kintieim eindigen gelijk 3 MOHICA Oorlog verklaard aan Anopheles DE PAMPUS-PIRAAT De buitengewone Alg. Vergadering K.N.V.B. Ajax kampioen van Nederland In 1948 Ronde van Nederland? Competitie-indeling 2e klasse A door J. D. VAN EXTER Voetbaluitslagen Afd. Noord-Holland Muggenjacht in Noord-Hollandse polders „Uw vertrouwen is ons bestaan" Wij luisteren mor-en naar FEUILLETON is Verloofd. van berta ruck De beslissing inzake het nationaal voetbalkampioenschap is gevallen. Door een overduidelijke 60 zege van Ajax op N.E.C. werden de Am sterdammers kampioen, zulks voor de achtste maal in hun geschiedenis. Ajax had niet veel moeite met de JUJmegenaren, dat wel met een kleine veldmeerderheid begon, doch deze aldra verloren zag gaan. Over alle linies waren de a.s. kampioenen ster ker en zU speelden de Nijmegenaren geheel uit elkaar. Dat alles zou mis schien nog geen grote gevolgen ge had hebben, maar het geluk was bo vendien aan de Amsterdamse zijde. Eerst werd een Nijmeegs doelpunt afgekeurd, vervolgens werd een doel punt van Ajax, gemaakt in zuiver buitenspelpositie, goedgekeurd en ook daarna gaf de scheidsrechter enige beslissingen ten nadele van N.E.C., welke echter volkomen ver keerd waren. Dat alles deprimeerde de Nijmeegse club dermate, dat er spoedig slechts nog één elftal was, dat speelde: Ajax. De rust kwam met een 30 voorsprong voor Ajax, dat ook na de hervatting veel sterker bleek en tenslotte een 60 overwin ning behaalde. Het was te begrijpen, dat, toen de be slissing gevallen was, de resterende wedstrijden onder veel rustiger om standigheden gespeeld werden. Blauw Wit had er blijkbaar niet veel zin meer in en verloor op eigen terrein kansloos van Heerenveen met 05 en M.V.V. had weliswaar moeite met B.V.V., doch slaagde er tenslotte in een 10 over winning te behalen. Natuurlijk zijn deze uitslagen van geen betekenis meer, maar toch is het aardig om ze te weten. Vooral de zege van Heerenveen op Blauw Wit is nog belangrijk, omdat de Friese club nu vrijwel zeker is van de tweede plaats in de eindstand. En Blauw Wit maakt een grote kans om helemaal onderaan te eindigen. De stand is thans: Ajax 9 7 1 1 15 27—15 Heerenveen 9 5 2 2 12 32—21 N. E. C. 9 3 3 3 9 20—27 M. V. V. 9 1 4 4 6 19—24 B. V. V. 7 2 0 5 4 11—15 Blauw Wit 7 0 4 3 4 11—18 Het organisatie-comité van de wegwedstrijden M. P. M. en Zes Provinciën Koers werkt op het ogenblik plannen uit, om volgend jaar een „Ronde van Nederland" uit te schrijven. De overweldigende publieke be langstelling en de prachtige sa menwerking met overheid en po litie wettigen het vertrouwen, dat een Ronde van Nederland niet langer op fantasie behoeft te be rusten. Aangenomen, dat de belangstel ling en medewerking van nog op te richten plaatselijke comité's voldoende zal zijn, hebbe.i de organisatoren de volgende voor lopige étappe-indeling gemaakt: le étappe: Maastricht-Roermond- Venlo-Helmond-Veghel-Nijmegen. 2e tappe: Nijmegen-Arnhem- Apeldoorn-Deventer-Goor-Henge- lo-Enschede. 3e étappe: Enschede-Oldenzaal- Denekamp-Almelo-Raalte-Zwol- le-Meppel-Assen-Groningen. 4e étappe: Groningen-Dokkum- Leeuwarden-Franeker-Harlingen- Bolsward-Sneek. 5e étappe: Sneek-Bolsward-Af- sluitdijk-Alkmaar-Zaandam-Am- sterdam. 6e étappe: tijdrit Amsterdam- Den Haag-Rotterdam-Rotterdam- Dordrecht-Bergen op Zoom-Vlis- singen. 7e étappe: per boot naar Bres- kens. Breskens-Terneuzen-Sas van Gent-Antwerpen. 8e étappe: Antwerpan-Roosen- daal-Den Bosch-Eindhoven. 9e étappe: Eindhoven-Weert-Mijn- streek-Zuid-Limburg Heuvelland- Maastricht. Naar wij vernemen, zal de inde ling der tweede klasse A voor het volgend seizoen aldus luiden: Zeeburgia (eventueel), ZFC, ZW, Kennemers, Vriendenschaar, TOG, DWV, SDW, Velsen, Alc- maria, Alkm. Boys of Kinheim. De resterende wedstrijden kunnen dus practisch geen veranderingen meer brengen. ALKM. BOYS OF KINHEIM? Voor de promotie derde klasse speel den in Alkmaar de twee grootste con currenten tegen elkaar. De thuisclub had de beste papieren, want zij had aan een gelijk spel genoeg, doch Kinheim hield blijkbaar niet van halve maatre gelen en klopte zeer verdiend de Boys met 30. Het was een wedstrijd waarin Kinheim over alle linies sterker was en door een betere techniek en een betere spelopvatting wonnen zij de zeer belangrijke ontmoeting, waardoor bei de clubs gelijk geëindigd zijn en een beslissingswedstrijd dus noodzakelijk geworden is. Bijna had ook Helder zich nog weer als candidaat aangemeld, maar Helder liet zich uit door I.V.V. met 10 klop pen en is daarmee kansloos geworden. De stand luidt thans: Alkm. Boys 6 3 Kinheim 6 2 Helder 6 1 I. V. V6 1 Vermoedelijk wordt Copyright R.D.P r /kHA.! béT S PRECIES WW IK H0CÜ& HEB. BREN6 JU QAT GE VAARLIJKE. SPUL HAAS. HET laboratorium in oe kelders MAAS KON METEEM TEQU6, WANT WE MOETEN KLAAS ÓH0£Q_ HET 006 V/AM DE POUTIE ZUH DE CHEF EN DE LANGE WEER. OP T EJUND AAM6EK0MEH OP DEZELFDE 6EHEIMZINNI6E WUZE ALS WAAROP ZU VEgDWEMEN ZilN. DE VtfLGEHDE OCHTEND BELT DE MAN VAN DE GEHEIME DIENST DADELUK. ZUN SUPERIEUREN OP- 1 3 3 3 de 7 9—9 7 11—8 5 9—10 5 6—7 beslissings- tussen Alkmaarse Boys en a.s. Zondag gespeeld op het wedstrijd Kinheim Z.F.C.-terrein te Zaandam. In een minder prettig gespeelde wed strijd tussen Alcmaria en H.B.C. wist de Alkmaarse club ook over de degra derende club haar meerderheid te to nen en won met 20. De wedstrijd le verde het eerste uur weinig belang wekkends op, maar daarna trachtte H.B.C. het spel te forceren, wat tot resultaat had, dat er plotseling een vijandige sfeer over het terrein kwam. Desondanks bleef Alcmaria in de meer derheid en won met 20. Het eindresultaat is, dat Alcmaria met 11 punten uit zes wedstrijden een fraai resultaat heeft geboekt in de pro motiewedstrijden en getoond heeft, te sterk te zijn voor de derde klasse. Purmerend wist zich weliswaar thuis tegen B.K.C. staande te houden, maar zag toch geen kans, om de polderman nen te kloppen, die dus naar de 3e klasse promoveren. B. K. C4 2 2 0 6 9—2 Purmerend 3 0 3 0 3 33 Ahrends 3 0 1 2 2 3—10 Vitesse gaat op de ingeslagen weg voort en versloeg N.E.A. met 30 en leidt nu als volgt zeer fraai: Vitesse 2 2 0 0 4 90 N. E. A2 0 1 1 1 1—4 D. R. C2 0 1 1 1 1—7 Het is duidelijk, dat de Castricum- mers de kans voor het grijpen hebben! Tenslotte nog een gelukkig: V.V.E. wist A.S.V.V. met 21 te verslaan. Kleine cijfers, die juist voldoende wa ren voor de promotie naar de 3e klasse! Kamp. v. Ned. NEC—Ajax 06 (Ajax kampioen); BI. WitHeeren veen 0—5; MVV-BW 1—0. Promotiewedstrijd distr. I, 2e klasse: ZeeburgiaK.F.C. 21. 3e klasse: AlkmariaH.B.C. 20, Alkm. BoysKinheim 03, I.V.V. Helder 1—0. 4e klasse: PurmerendB.K.C. 11; Vitesse—N.E.A. 3—0; V.V.E.— A.S.V.V. 21 (WE promoveert). Distr. II, 2e KI.S.V.V.Excelsior 1—3. Distr. III, 2e kl.. Zw. BoysRig- terbleek 01 (Zw. Boys promove ren) RhedenTubantia 24. Distr. IV: T.S.C.—De Valk 4—0. Distr. V: EmmaAlcides onb. Zaterdagmiddag is dan eindelijk de buitengewone algemene vergadering van de Afdeling N.-H. van de KNVB gehouden, waarbij als enige agenda punt vermeld was: „Mededelingen om trent de fraude van de vorige admini strateur". Daar dit geval de „voetbal-gemoede ren" nogal bezig had gehouden, was het niet te verwonderen, dat het „Wapen van Heemskerk" in Alkmaar tot de nok toe gevuld was. Slechts heel weinig verenigingen lie ten verstek gaan. (Van onze speciale verslaggever.) Oorlog tegen Anopheles....! Dat klinkt krijgshaftig en er vallen dan ook duizenden doden bij de strijd, die op het ogenblik woedt in een groot deel van Noord-Hol land boven het IJ. Desniettemin wagen wij het er op de vredelie vendheid van onze lezers te trot seren door te verklaren, dat wij de lange verlieslijsten van de vijan dige troepen ronduit toejuichen'. De oorlog tegen Anophelis moet gewonnen worden! Er is ook niet veel kans meer op, dat zij verloren zou kunnen worden, want de strijdmiddelen zijn te enen male afdoende, al komt er geen atoomenergie bij te pas. Dat is ook niet nodig, want men kan Anopheles, d.i. de kortvleugelige venijnige mala riamug, wel met eenvoudiger midde len te lijf, al dient er terstond bij te worden gezegd, dat wij pas sedert de bevrijding over die eenvoudige mid delen beschikken. Het zijn spuiten, gevuld met petroleum, waarin d.d.t is opgelost. Daarmee is de malariabri gade de strijd begonnen, nu enige dagen geleden in het tuindorp Oost- zaan, een uur gaans buiten de hoofd stad des lands, waarvan het admini stratief een onderdeel uitmaakt. De hele zomer zal er worden voortge gaan met een en ander, totdat.... „Totdat er eenvoudig geen malaria Het elftal van Ajax, de kampioen van Nederland 1947. Staande v. 1. n. r.: van Stoffelen; v. d. Veen; van 't Hart; Potharst; Keizer en v. d. Linden. Knie lend v. 1. n. r.: Fischer; Michel; Bruins; van Djjk; Drager. meer kén ontstaan", vertelde ons een der leidende figuren bij deze strijd. Dat is sterk uitgedrukt, want malaria is in het polderland altijd nog een min of meer normaal ziekteverschijn sel. Dat hoeft nu niet langer; malaria kan even grondig uitgeroeid worden als pest en pokken. „Het vorig jaar", aldus onze zegsman, „waren er alleen in Amsterdam-Noord meer dan twee duizend malariagevallen op 60.000 in woners. Dat is eenvoudig bij de Mid deleeuwen af. Zoiets is een schande in deze tijd. In de dorpen verderop was het niet beter, maar wij weten het niet nauwkeurig. Daar moet en daar zal een eind aan gemaakt worden. De mens is er in geslaagd de mam- mouth uit te roeien en de leeuw in een kooi op te sluiten, hij moet dus ook dit kleine diertje, dat hem 's nachts uit de slaap houdt, de baas kunnen blijven. Dat wordt hij niet door woedend met kussens tegen het plafond te gooien, vooral niet als hij eenmaal gestoken is". De gemeenten nu, die hinder hebben van Anopheles-muggen, hebben de Noordhollandse Malariacommissie een bedrag ter beschikking gesteld om de strijd goed aan te pakken. Ook Amster dam, dat niet alleen een grote stad, maar ook een grote plattelandsge meente is, neemt aan deze oorlog deel, zij het met een eigen brdigade ter sterkte van zestig spuiten. Overal worden nu de slaapkamers, badkamers enz. bespoten met het dodelijke vocht. Vroeger spoot men met Sheltox en flit; daar verdreef men de beestjes wel mee, maar zij kwamen prompt terug nadat de lucht van deze prae- paraten was voorbijgedreven. Nu doet men het met d.d.t in petroleum, tot grote wanhoop der huismoeder, die vlekken op het behang vrezen.. Die komen er dan ook. maar zij verdwij nen, zodra de petroleum verdampt is. Wat men dan niet ziet, maar wat het het belangrijkste is. is de d.d.t, die op de muren achterblijft. Als er gemid deld twee liter per woning verspoten wordt betekent dit, dat er één gram d.d.t per vierkante meter op de muur verspreid is. En die verdampt niet. maar blijft het hele jaar zitten. Een mug, die daartegenaan gaat zitten, overleeft haar driestheid niet. „Wij maken elke slaapkamer tot een doods vallei voor muggen", aldus dr. H. Peeters, hoofd van de afdeling Volks gezondheid van de G.G.D. te Amster dam dezer dagen. Men hoopt de malaria-epidemie dit jaar tot 25 procent van 1946 terug te brengen. En weldra zal zij er niet alleen niet meer zijn, maar ook niet meer kunnen optreden. Het wordt er best wonen in het Polderland van Noord-Holland. VOORZITTER SODGE opende de vergadering met een kort welkomstwoordje en viel daarna direct met de deur in huis. Op sobere wijze verklaarde hij op welke manier P. de gelden had toe geëigend. Het betrof o.a. een postchéqe van ruim f 4000 verstuurd door de KNVB, contante betalingen van de vereni gingen, die op het bondsbureau kwamen afrekenen en verder gelden, die door foutieve boekingen in onrechtmatige handen kwamen. Op die manier was er een tekort ont staan van pl.m. f 8400, waarbij dient te worden aangemerkt dat dit bedrag on danks 5 mnd. naarstig zoeken van de finciëele comm. niet precies kan wor den vastgesteld, daar met de admini strateur alle hulpboeken en uitgaven bescheiden verdwenen waren. Vervolgens besprak voorzitter Sougé de verhouding tussen P. en het bestuur, een verhouding, die lang niet ideaal was en tenslotte leidde tot een soort ul timatum aan P., waarin met ontslag werd gedreigd, als er geen verbetering kwam. Hierna meldde P. zich gedurende 5 a 6 weken ziek en verdween toen VERENIGINGEN LATEN ZICH HOREN. Na dit relaas gaf voorzitter Sougé de verenigingen de gelegenheid over deze kwestie het woord te voeren. Hiervan maakte gebruik St. Victor, Alcmaria Victrix, Petten, Valken, ZFC en de KNVB-afgevaardigde G. Kruijver Na een uiterst aangename bespreking kwam de heer Bonsema (Alcmaria V.) tenslotte met een voorstel, dat sterk gesteund werd door de heer Hoorn (ZFC). Hierbij werd voorgesteld om uit de vergadering een commissie in het leven te roepen, die een rapport zal uitbrengen over het beleid van het bestuur en de financiële commissie in zr.ke de voorgekomen onregelmatighe den. Dit rapport zal op de e.v. algeme ne vergadering in Augustus a.s. ter kennis van de verenigingen worden gebracht. Tot zolang wordt het huidige bestuur verzocht de lopende werkzaamheden te blijven verrichten. Dit voorstel werd bij acclamatie aan' genomen, waarna in de commissie van onderzoek zitting namen de heren Bon sema, Geense (Petten), Delveaux, Brugman (RK AFC) en Beukenkamp (Purmersteijn). HOE HET TE KORT TE DEKKEN. De vraag, die tenslotte nog behan deld werd was de manier hoe we uit de moeilijkheden vandaan kunnen ra ken. Drie wegen werden aangewezen. le door het bestuur: verhoging van de inleggelden van de senioren-elftallen met f 2.50 batig saldo f 1000 per jaar). 2e vanuit de vergadering: a). voorstel heer G. Kruyver om de verenigingen z.g. „benefiet" wedstrijden tegen elkaar te laten spelen, waarvan de opbrengst de afdeling ten goede zou komen en tenslotte hoofdelijke omslag met in acht name van die verenigingen, die door de oorlog ernstig gedupeerd zijn. De afd. zal per circulaire deze mate rie verder behandelen. Aan het slot van deze middag dankte de heer Sougé voor de zeer aangename wijze waarop deze onaangename dingen besproken waren waarna om ruim half vijf alle afgevaardigden weer huis waarts keerden. Een waar woord van een oplichter. Door een z.g. handelsonderneming, A Esders Jr. te Rotterdam, werd enige tijd geleden circulaires door het gehele land verzonden waarin pannen en ser viesgoed zonder punten werden aange boden. Voor een zeer aanlokkelijke „klein-keukenuitrusting" moesten de liefhebbers, en dit waren er vele, f 67,50 betalen, waarvan dan bij bestelling f 25,moest worden voldaan. Het res tant kon later betaald worden. Nie mand van de gegadigden naar een keu ken-uitrusting heeft echter de beloofd» potten en pannen ooit gezien. De politie is er achter gekomen met een 23-jarige kantoorbediende te doen te hebben, die op deze slinkse wijze een aanvulling op zijn salaris trachtte te verkrijgen. „Uw vertrouwen is ons bestaan" luidde het devies van de „Firma" en dit was een waar woord. Minder waar leek ons de zinsnede die eveneens op het aanlokkelijk foldertje vermeld stond: „Wij geven 100 pet service". Nie mand van de bestellers heeft een stuk je serviesgoed toegezonden gekregen. De jongeman is inmiddels in verze kerde bewaring gesteld en degenen die misschien alsnog van plan waren hun keukenuitzet wat uit te breiden, kun nen wij adviseren het geld in de zak te houden. MILVERSUM I, 415 m. Nieuwsberich ten om: 7, 8, 1, 6, 8, 11; AVRO: 7.30 aubade 8.15 walsen. 8.45 piano. 9.15 morgenwijding. 9.35 arbeidsvita minen. 10.30 Van vrouw tot vrouw. 10.35 BBC-Theaterorkest. 10.50 „Kleutertje luister". 11 Piano-duo. 11.30 platen, 12 eHt Lyra Trio. 12.30 Ons platteland. 12.40 orgel. 1.15 The Romancers 2 Met naald en schaar. 2.30 licht middagconcert. 2.55 Radio-matine. 4.40 De schoolbel. 5 The Goldstream Guards Band, 5 30 Waltztime. 6.15 Piano. 6.30 Me tropol orkest. 7 Bernard Person. 7.14 Concert Constant Moereman. 7 40 „Zanglust". 8.05 Wij waren met de microfoon bij8.15 Speciale Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Gra- mofoonplaten. 10.15 Buitenlands over zicht. 10.30 Radio-dansorkest. 11.15 Symphonie. HILVERSUM II, 301 m. Nieuwsbe richten om: 7, 8, 1, 10,30. 7.30 Mor gengebed. 7.45 The Queen's Hall-or kest. 8.15 „Pluk de dag". 9 Licht baken. 9.30 Jean Sibelius-program- ma. 10 „Wie komt er In mijn hokje?" 10.15 Bazeker kamerkoor. 10.40 „Het kindje". 10.50 Suite van Edu- ard Elgar. 11.30 derde zich luis tert". 11.40 Mazurka Chopin. 11.45 Fam. ber. 12 Angelus. 12.03 So praan en tenor. 12.30 „Het orkest zonder naam". 12.55 Zonnewijzer. 1.15 Wel boek? 1.20 „Het orkest zon der naam" (vervolg). 1.50 Omroep Operettekoor. 2.30 „Onder ons". 2 45 Ziekenlof. 4 „De Zonnebloem". 4.30 Na schooltijd. 4.45 „Elck wat wils". 5.45 „Het Rijk overzee" 6 Volksstrijdkrachten. .715 Kath. nieuws. 7.70 Spaanse gram. platen. 7.45 Taak toekomstige Huish. voorlich ting. 8.12 De gewone man. 8.20 Gram. muziek. 8.30 Gala-concert. 9.55 „De handen maken. 10.10 Avond gebed. 10.25 Vaders dagboek. 10.45 Zomerserenade. 11.25 Orkest André Kostelanetz. NAAR HET ENGELS °OORi j.jorissen 20) Ik denk, dat hij bemerkte, dat er v.eer een hinderlijke spaak in het goed gesmeerde wiel van zijn plan gestoken werd. „Ik moet hem dus laten zien en hun zodoende laten weten, dat ik zoge naamd met u geëngageerd ben?" Hij beantwoordde mij met een an dere vraag. „Zoudt u mij willen zeggen, juf frouw Trant, of u soms wegens dat lunchen met mij onaangenaamheden op kantoor heeft ondervonden. „N—neen", zei ik, maar voegde er haastig aan toe: „Het was een beetje vervelend. U kunt u, dunkt mij, wel voorstellen, dat 't een beetje verve lend was, ten minste voor mij". „Zo. Hebben die meisjes het u ver velend gemaakt?" „Neen, o neen", zie ik snel, want ik had niet graag willen horen, „nu dan kunnen ze vertrekken". Dat gunde ik hun niet, al had ik een paar uur te voren mij niet minder dein moordda dig gevoeld tegenover hen. „Het was alleen een beetje moeilijk, om hun uit te leggen „Nu. dan zal de ring het wel ophel deren", zei mijn chef koel, toen de taxi stilstond voor de winkel van de grote juwelier. Een jongen in groen en zilver livrei deed de deur voor ons open, en me neer Waters liet mij voorgaan. Van alle kanten schitterden mij dia manten en anderen edelgesteenten te gen. Nu geloof ik, dat bloemen een kal merende uitwerking op een vrouw hebben en edelstenen daarentegen een stimulerende uitwerking, dat die haar opwinden en prikkelen. Dit is waarschijnlijk, omdat zij ge woonlijk verlangens opwekken, die onbereikbaar zijn, en daarenboven het bewustzijn, dat, welke mate van schoonheid zij bezitten moge, die tienmaal verhoogd zou worden, als zij zich tooien kon met het gewenste sieraad. Zo heeft Sydney Vandeleur het mij tenminste eens uitgelegd. Cicely zei ook eens voor de grap, dat zij wel een man van negentig zou willen nemen, als hij haar maar een mooi parelsnoer kon geven. Maar, hier was het een heel ander geval. Een kleine man met olijfkleurig ge laat en krullend zwart haar boog over d^ toonbank heen. Het zou /elfs juffrouw Robinson moeite gegeven hebben, om hem na te doen zoals hij daar op meer dan overdreven toon beleefd vroeg: „En wat mag ik u?...." „We wilden enige ringen van u zien", zei mijn chef kortaf. „Engagementsringen bedoelt u, niet waar?" „Natuurlijk", zei meneer Waters, terwijl hij met een ijskoude blik over het hoofd van de juwelier heen keek. „Nu Ik voelde, dat hii bijna zijn gewo ne: „Nu. juffrouw Trant", gezegd had, maar zich had ingehouden, omdat de steeds ogen van de koopman nog vragend op hem rustten. Hij veranderde het dus in: „Welke stenen zal hij ons laten zien?" „Och, het doet er niets toe. Ik be doel, het is mij hetzelfde". Ik was nog meer dan zenuwachtig op dat ogenblik, ten eerste wegens de houding van de meisjes tegenover mij, sedert ik gisteren van „Carlton" terug kwam, en ten tweede, wegens de weinige tact van de Baas; zijn plan, om mij daar weer straks in hun midden terug te zenden met zijn ring aan mijn vinger en verder geen uit legging. Ik kookte bijna van woede. Toen hij dus als terloops veronder stelde: „Zullen we dan maar diaman ten zeggen?" zei ik bijna zonder dat ik het mij bewust was: „Ja, dat is goed. Diamanten behou den altijd hun waarde". Zodra de woorden mij over de lip pen waren, besefte ik, dat ik een fla ter begaan had. De juwelier scheen het echter als een bijzonder geestige opmerking te beschouwen. Hij wierp zijn krullebol lachend naar achteren en zei, dat ik toch zeker nog niet aan de verre toe komst wilde denken. „Het is altijd goed, om op alles voorbereid te zijn", zei meneer Wa ters droogjes. „Ik zou graag die dia manten ringen daar ginds van u wil len zien". „Daar ginds" betekende heel aan 't eind van de winkel, waar de juwe lier buiten het gehoor zou zijn van het pas geëngageerde span. .Juffrouw Trant", zei toen de Baas kortaf en haastig: „Wat bedoelde u met diamanten behouden altijd hun waarde?" „Wel, doen zij dat dan niet? Ik had het echter misschien niet moeten zeggen, waar die man bij was. Mijn bedoeling was, dat u er niets bij zult verliezen, als ik u de ring over een jaar teruggeef". „Er is geen sprake van de ring te rugzenden, als het zogenaamde enga gement om is", zei meneer Waters, terwijl hij mij aankeek. Ik was verslagen. „Ik stuur hem natuurlijk terug", zei ik. „Dat was mijn bedoeling geenszins. U zult allerlei onkosten hebben; reis kosten enz. bedoel ik". Hij meende natuurlijk weer kleren, maar wilde dat niet zeggen. „Ik dacht, dat de ring dat zou kunnen goedmaken". Ik begon weer te koken. „Dan wil ik liever geen diamanten hebben", zei ik. „Dit zijn bijzonder mooie stenen", begon de juwelier. „Ja, maar ik geloof, dat ik toch liever parels of opalen wil hebben", zei ik, verslagen over mijn stoutmoe digheid, maar vastbesloten, mijn wil door te zetten. „Heel zelden kiest een jonge dame opalen voor haar engagementsring", zei de juwelier met een glimlach. „De meeste dames beschouwen een opaal als een ongelukssteen". „Ik ben niet bijgelovig", zei ik. "Ik wou liefst ik ben besloten, een ring met opalen te nemen, vooral heel kleine steentjes". „Neen, we nemen diamanten", zei mijn chef bedaard. „Haalt u mij nog wat andere rin gen. als je blieft". „Ik wil ze heus liever niet hebben", hield ik aan, terwijl de zwarte krul len en witte tanden even weg wa ren. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 3