De revue „Zo uit de lucht een groot succes „Vier-Acht, Op Wacht" Off. Centrale premie-keuring te Schagen Siad m Omgeving 99 Duitsers uit Sowjet-zone gevlucht Wieringen Urk. Hertengewei in IJselmeer. opgevist Nylonkousensmokkel per vliegtuig. Een hondezoen in het Timorpark Schaeer markt. Nu reeds drie avonden lang hebben drommen Nienwediepers zich ervan kunnen overtuigen, dat de vóóroorlogse slagzin „Faveur stelt nooit teleur" nog steeds niets overdrevens bevat. In de goede jaren vóór de grootste misère van deze eeuw begon, was Faveur telkenjare in de kermisweek 't hoogtepunt op amusemcntsgebied. Een internationale variété-revue van zeldzame kwalitei ten oogstte terecht de bewondering van enige duizenden dankbare bezoekers. Het is thans, tien jaar na het laatste bezoek, dat Faveur aan Den Helder bracht, niet minder de moeite waard gebleken. De artisten „van eigen bo dem", die in de nieuwste Rexis-revue „Zo uit de lucht" optraden, deden in niets onder voor de vogels van inter nationale pluimage, die eertijds hun verbluffende staaltjes vertoonden. Het is ons onmogelijk, om het pro gramma dat werd uitgevoerd, op de voet te volgen. Daarvoor was het te uitgebreid, te afwisselend. Wij zullen ons daarom moeten beperken tot een algemene indruk. Ze vielen uit de lucht. „Zo uit de lucht", was de titel, en reeds bij de bijzonder originele proloog bleek de herkomst van deze naam. Rexis en Wagter kwamen inderdaad uit de lucht vallen, aan een parachute nog wel, en zij toonden zich door deze val in 't geheel niet onthutst. Integen deel. zij concentreerden meteen alle aandacht op zich door hun vlotte en geestige dialogen. Dat begin was alle maal luchtig en modern, fris en amu sant. en het pleit voor de artistieke „feeling" van de vervaardigers van deze revue, dat zij pakkende contrasten wisten te scheppen. Juist daardoor slaagden zij erin, een volle zaal drie uren lang ge vangen te houden en soms zelfs in extase te brengen. Het meest kwam dat tot uiting bij de ballet ten. Eerst een klassiek ballet op de melodie van een Weense wals, dat onmiddellijk werd gevolgd door een hypermoderne visie op de bal letkunst, in boogie-woogie-stijl. De acht ballerina's, met hun al thans in de wals prachtige toi letten, verrichten keurig werk Enkele kleine onregelmatigheden werden hun gaarne vergeven. Naar verre landen. De bezoekers' mochten ook enkele ogenblikken verwijlen in de sfeer van het land der Rijzende Zon, mysterieus en boeiend, en ook mochten zij even een blik slaan in de harem van een Oosters polygaam. De decoratieve af werking en ook de belichting droegen in niet geringe mate tot hei welslagen van deze nummers bij. We zeiden al: er wa3 afwisseling. Herbert Joeks hield een praatje op de brug, op een manier die de conferen cier van professie /afraadt. Da twee Silvo's demonstreerden voortreffelijke staaltjes van parterre-acrobatiek, waar in deze gespierde en volmaakt lenige kerels bewezen hun lichaam meestei- lijk te beheersen. Joke Smit en Fons Dankaart lieten hun werkelijk goede stemmen beluisteren in bekende me lodieën, als „Always in my heart", „Dein ist mein ganzes Herz" en ,,'t Sprookje is uit". Het pittige orkestje, dat onder leiding van Bram van Brakel de gehele avond de muzikale illustratie keurig verzorgde, was in de begelei ding van de beide solisten een tikje te luidruchtig. „Rexis", de leidende figuur in de ge hele revue, betoonde zich een zeer veelzijdig artist. Hij vergastte de aan wezigen op gezellige clownerie, waarbij hij een grote vaardigheid op diverse muziekinstrumenten aan de dag legde. Hij wist werkelijk onbetaalbare mo menten te scheppen, en dat op een wijze die steeds beschaafd was. Een paar aardige schetsjes, waarvan het bezoek bij de fotograaf wel iets te lang uitgesponnen was, completeerden het programma, bij de uitvoering waar van geen minuut ongebruikt verloren behoefde te gaan. Wij zijn ervan over tuigd, dat ook vanavond de Rexis-revue „Zo uit de lucht" een dankbaar publiek zal hebben. Voor 2500 Nieuwediepers zal de goede naam van Faveur door deze voorstellingen opnieuw zijn ge vestigd. MULO-EXAMENS 1947. Bij de gisteren te Alkmaar gehouden MULO-examens slaagden voor 't diplo ma B onze stadgenoten K. F. Walboom en A. Chr. van Oostende. De Duitse nieuwsdienst in de Ame rikaanse zóne meldt, dat vluchtelingen, die heimelijk uit de Russische zóne naar Beieren zijn uitgeweken, ver klaard hebben, dat voormalige leden van het Duitse leger voor werk in de uranium-mijnen van het Erzgebergte worden gerecruteerd. De Beierse politie heeft medegedeeld dat meer dan 1.100 gevallen van heimelijke grensover schrijdingen in Juni zich hebben voor gedaan, tweemaal zoveel als in de vo rige maand. Onder de lezers-(essen) zullen ve len zijn, die onmiddellijk bij het lezen van het hoofd denken aan hun man of jongen, die bij het Bewakingsba taljon 4-8 R.I. in de Tropen zijn dienstplicht vervult. En dat is ook volkomen begrijpe lijk, want gaan de gedachten niet ieder ogenblik naar hen uit? Inder daad en ik verzeker U, dat het weder kerig is; dat ook wij bezig zijn met wat ons lief en dierbaar is! Als Welfare- en Vormingsofficier bij het Bataljon, kom ik langs deze weg tot allen in uw gemeente om eens een ogenblik stil te staan bij de ont spanning en vorming (ontwikkeling). De ontspanning. Er wordt in Holland gewerkt en vele organisaties zijn bewust van het gemis aan goede ontspanning bij „de jongens overzee". Maar er moet nog meer komen en dan denk ik aan goede lectuur, aan goede toneel- en muziekstukken. Hoewel ons Bataljon ruim 800 boe ken heeft, we willen meer! En is het niet prettig, als we zelf toneelstukjes gaan instuderen? ZELF DOEN kweekt ACTIVI TEIT en houdt ons bezig. Muziekstukjes; ja ook die zijn van harte welkom, hoewel een piano b.v. niet aanwezig is. Maar wat niet is, kan komen. Radio? Was het maar waar. Uit de cantine-winst kopen we ping-pong-ballen, maar al hebben we sjoelbakken, dam- en schaakstukken; wat hebben we er aan als de stenen en borden ontbreken? Natuurlijk, ijverige handen zijn be zig het ontbrekende te maken, maar beseft U wat nodig is voor ruim 700 man? Vorming (ontwikkeling). Eenmaal hopen we weer de maat schappij binnen te treden en we wil len niet met lege handen komen. Door middel van Dienst Vorming kan inge schreven worden op verschillende cur sussen, maar daar deze uit Holland moeten komen, langs de weg der bu reaucratie, duurt het soms te lang. Daarom wordt in de tijd van het zich opgeven voor een cursus en de ont vangst van de eerste les mondelinge cursussen georganiseerd. U moet eens zien, hoe velen bijeen zitten om de vraagstukken op te lossen! Maarer is behoefte aan studie boeken. Oud of nieuw welk leer vak ook alles is van harte welkom. Vertel ik U nieuws? Zeker niet, maar hartelijk hoop ik, dat U in dit korte stukje de roep zult horen van NAAR ZWITSERLAND. Nadat we in vorige nummers reeds melding maakten van de turndemon- straties in Zwitserland, zijn thans mevr. Tr. Cornelesede Wit en mej. I. Spigt uit Noord-Holland vertrokken en zullen ongeveer 10 dagen in Zwitser land doorbrengen. Binnenkort hopen wjj van haar pres taties in Zwitserland nader te kunnen berichten. „de jongens over zee!" In ons land moet ieder zich bewust zijn, dat het gaat om duizenden mannen, die over 10 fi 20 jaar ONS VOLK vormen en hoe komen we te voorschijn? Nederland is klein, maar daarom kunnen we toch in geestelijk opzicht groot zijn. U thuis en w\j hier: gezamenlijk zullen we de handen ineen moeten slaan om ons land geestelijk weerbaar te doen zijn en dat kan door ons te helpen aan dat materiaal, dat ons be zig kan houden in ledige uren en onze hersenen aan het „werk" zet door goede boeken te lezen en een studie boek ter hand te nemen. Doet U mee? Een brief per lucht post over Uw plannen en over het materiaal, dat U zult verzenden, zien we met grote belangstelling tege moet. Het edres is: serg. W. S. Kroon, 19.01.28.002 Welfare en Vor- mings-officier Staf 4-8 RI Veldpost Batavia. ONZE JONGENS REKENEN OP U EN OP ALLEN!!! POSTDUIVENVERENIGING „DE LUCHTPOST" Deze week hield de postduivenver. „De Luchtpost" een oefenvlucht voor jonge duiven op Uithoorn. De afstand bedroeg pl.m. 90 k.m. In totaal werden 54 duiven inge- korfd. De lossing geschiedde om 10 uur. De eerste duif werd geconsta teerd door N. Helsloott om 11 uur 10 min. 40 sec. de laatste door G. Pathuis om 11 uur 21 min. 6 sec. Tijd snelste duif 79.9 k.m. per uur. teerd door N. Helsloot om 11 uur 10 3. W. Pathuis; 4. C. Helsloot; 5. H. de Groote; 6 D. IJpma; 7. G. Mast; 8. G. Pathuis. Er werden geen verliezen geleden. A.s. Zondag wordt er een oefen- vlucht op Woerden gehouden, dus niet op Leiden, zoals oorspronkelijk was vastgesteld. Inkorven voor deze vlucht a s. Zaterdag tussen 12 en 1 uur bij H. Kaan. West-Friesland is het centrum der bloemzaadkweek. De honderden soorten bloemzaden, die zowel bjj de beroepsmensen als bij particulieren gekweekt worden, exporteert men voor een groot gedeelte naar het buitenland, het geen onze deviezenkas ten goede komt. Een kijkje In een der grote waren huizen, waar een prachtige collectie violieren, bestemd voor de zaad opbrengst, geteeld wordt. Schipper L. J. Kramer van de Uk. 202 ving in zijn net een deel van een schedel van een hert met een groot gewei. Kramer nam zijn vondst mee naar Urk en heeft de oudheidkundige en natuurhistorische wetenschap van zijn vangst in kennis gesteld. Men denkt dat men hier te doen heeft met een vondst uit het voorhistorische of uit het Noachistische tijdperk. Deze bijzondere vondst zal door deskundi gen nader worden onderzocht. OUDERLINGEN EN DIAKENEN Bij de Geref. Kerk onderh. art. 31 zijn gekozen tot ouderlingen de heren C. Kaotein en H. Wakker en tot dia ken T. Ruiten. BEROEPEN Ds. van Doorn, Chr. Geref. Predi kant te Urk. ontving een beroep van Lutten aan de Dedemsvaart. Een ondernemende vertegenwoor digster van een Amerikaanse firma in nylonkousen te Antwerpen, mrs. Hig- gins, had een Belgische piloot met vliegtuig gehuurd om op deze manier ook de Francaises van wat Nylonkou sen te kunnen voorzien. Op één avond vloog de piloot tweemaal van België naar Frankrijk, doch bij de tweede vlucht moest hij door gebrek aan ben zine landen. De smokkel werd ontdekt en thans kan de Amerikaanse dame alles nog In der minne schikken wanneer zij aan douanerechten het luttele bedrag van fr. 2.700.000, fr 250.000 voor het in be slag genomen toestel en fr. 1.000.000 voor de kousen betaalt. Behalve de piloot is ook 'n Italiaanse prinses, die bij dit complot is betrok ken, gearresteerd. WETSONTWERP „VERMOGENSHEFFING INEENS" AANGENOMEN. Het wetsontwerp vermogensheffing ineens is gisteren door de Eerste Ka mer aangenomen met 23 tegen 6 stem men. Tegen stemden de Partij van de Vrijheid en de Christelijk Historische Unie. Te St. Maartensbrug raakte een NACO-bus met 21 passagiers, w.o. verschillende schoolkinderen, in 'n langs de weg gelegen sloot. Geluk kig deden zich geen persoonlijke on gelukken voor, al moesten enigen dit ongeval met een nat pak beko pen. De bus in haar ongemakkelijke houding. Zon over het Timorpark. De vele tinten groen contrasteren tegen het hemelblauw, waarin witte wolkgevaarten drijven. Het is stil in het park. Op de bank-met-een-leuning, vlak bij de speelweidde, zit een jonge vrouw, met naast haar een kleine dreumes. Zij stopt kousen. Waarom ook niet? Waarom thuis gebleven als je dat nuttige werk ook in zo'n heerlijke om geving kunt doen, terwijl je kind volop kan genieten van zon en zomer? Ik zit op een andere bank en voel me gelukkig. Het leven is immers goed, en het is toch weer vrede? Laten we er niet over tobben, dat er mis schien weer eens een oorlog komt. We leven nu weer in vrijheid, zonder knellende banden, en honger kennen we niet meer. In de stad is het ker mis. Uit de verte waaien muziekflarden tot over het park. Vogels fluiten, en een huis-tuin-en-keuken-hondje, dat zojuist zijn bad in de vijver geno men heeft, schudt het overtollige water uit zijn grauwe haren. Midden op de speelweide ligt een jongen van een jaar of twaalf op zijn rug, met zijn handen onder zijn hoofd. Hij ligt daar nu al een kwartier, te wachten tot het orkestje, waar hij zo'n beetje bij hoort, uit Huisduinen is teruggekeerd. Het wachten duurt hem blijkbaar niet lang, want hij ligt daar maar geduldig, en er is bijna niemand die hem ziet. Daar komt een hond aangerend. Een grote gele Belgische herder. Het dier heeft kennelijk haast, want zijn poten bewegen in een razend tempo. Het ranke lijf schuift snel over het gras van de speelweide. Plotseling ziet hij de jongen. De hond mindert vaart, remt scherp af, en stopt, met zijn snoet vlak boven het kindergezicht. Even snuffelen hier, even snuffelen daar. Het is alsof het beest zich afvraagt: „Ken ik jou?" Plotseling een spontane lik over dat jongensgezicht. Het kind schrikt op, kijkt om zich heen en wrijft zich de slaap uit de ogen. Wat was dat? Maar de hond is al verdwenen. Had al gezien, dat het jongetje vreemd voor hem was. Hij snelt weer over het gras, trippelt over een brugje en verdwijnt achter een bosje. Met zijn mouw droogt de jongen zijn gezicht af. Dan komt een donkere wolk. De paar uur zonneschijn zijn voorbij. Het regent, en ik keer naar de stad terug. Maar de jongen blijft wachten. Hij mag nat worden, zijn kleren kunnen er tegen, en zijn huid ook. Straks gaat de zon wel weer schijnen. ALEX OVANSA. De officiële centrale premiekeuring van 1 tot en met 7-jarige merriën type Landbouw Tuigpaard in Noord-Hol land uitgeschreven door de afdeling Noord-Holland der V. L. N., werd te Schagen op de Markt en Ged. Gracht gehouden. De uitslagen luiden: 1-jarige merriën (Geld. type). A premie: Kunamanda, eig. P. Appel Schagen, fokk. N. Appel, Schagen; Kit- ty Irene, eig. Jb. de Goede, Purmer, te vens fokker, Kremona, eig. fokker J. Reyne Kzn., Barsingerhorn, Karlata, eig. fokker J. M. Knoop, Nieuw Ven- rep, Kadultra, eig. fokker J. Parlevliet, Nieuw Vennep. B. premie: Kolanda eig. fokker J. Helder, Egmondermeer, Kazine, eig. fokker M. W. v. d. Schans, Bovenkerk, Klara, eig. fokker C. Schoorl Burger- brug, Kotinka, eig. fokker R. Duyn, Bakkum, Koosje, eig. fokker M. Maat Uithoorn. C. premie: Koraterry, eig. fokker W C. van Arendonk, Wieringerwerf, Karo- !a. eig. fokker J. Staal, Diemen, Kerlia, fokker eig. P. J. Vlam Burgerbrug, Ka- toba, fokker eig. gebr. C. en P. Roskam, Bergen, Klametra, eig. K. Reijne Kz. Schagen, fokker mr. dr. Buiskool Para maribo; Karona, eig.-fokker Jb. Struijf, Burgerbrug. 1-jarige merriën (Gron. type). A premie: Geesje, eig. H. Homan, Slootdorp fokker F. Vorenkamp, Haren, Kerna, eig. W. Jimmink Jacz., Schager- brug, fokker E. de Jong, Grootegast, Katinka, eig. fokker J. P. J. Hopmans, Wieringerwerf. B. premie: Garona, eig. J. Nieuwhof, Middenmeer, fokker H. Elders, Eelde. Krennie, eig. fokker Th. Oostenbrug, Middenmeer, C. Premie: Keguta, eig. C. J Huiberts St. Maartensbrug, fokker C. Mooij, St. Maarten. 4- en 5-jarige merriën met veulen (Geld. type). A. premie: Gerda, eig. fokker M. W. v. d. Schans, Bovenkerk. B. premie: Holdflamme, eig. fokker R. Duijn, Bak kum, Hesta eig. fokker J. G. Beeker, Beemster, Hergina. eig. P. Uitentuis, Abbekerk fokker E. ten Kate, Zuid- hom, Gaja. eig. J. J. v. Haaster, Hoofd dorp fokker C. van Leeuwen Hoofd dorp, Grieda, eig. fokker J. Parleviet Nieuw Vennep. C premie: Herodia, eig. Chr. van Wijk, Hoofddorp, fokker J. Meinders, Nieuw Buinen; Hebruida, eig. C. Nagel, Bovenkerk, fokker M. van Mersber- gen, Drongelen, Grutawa, eig. P. J. Vlam, Burgerbrug, fokker A. J, Uytte- waal, Schalkwijk; Geradina, eig. C. Nagel, Bovenkerk, fokker F. J. Hame- nink. Gaanderen. 4- en 5-jarige merriën met veulen (Gron. type). A. premie: Ganilla, eig.-fokker M. Vossen, Wieringerwerf; Grootvorstin, eig.-fokker J. Nieuwhof, Middenmeer. B. premie: Halea, eig. Th. Oosten- brug, fokker J. H. Freye, Slochteren; Hasance, eig. P. G. Snoek, Weesper- karspel, fokker P. Hogen Esch, Anner- veen gem. Anloo; Glimlach, eig. Jac. Biemond, Uithoorn, fokker H. Muilen- berg, Gorinchem. C. premie: Gatela, eig. R. Kant, Ju- lianadorp, fokker R. Keen, Hornhui- zen; Harlea, eig. Gebr. M. en B. Ten- sen, Nieuw Vennep, fokker J. Tensen Sr., Nieuw Vennep; Holina, eig. J. de Veer, Winkel, fokker T. Leschen, Grol- lo (gem. Rolde). 6- en 7-jarige merriën met veulen (Geld. type). A. premie: Fortuna, eig. C. Blanken- daal, Bergen, tevens fokker; Floriaan- tje, eig. Jb. Struijf, Burgerbrug, fokk. M. Rutten, Bleiswijk. B. premie: Emma, eig. D. Vries, Oudesluis, fokker G. H. Hol, Zennewij nen. C. premie: Eliene, eig.-fokker Gebr. Bruynis, Nieuw Vennep; Frieda, eig. A. Zwart, Heiloo, fokker C. v. d. Vaart, Vleuten. 6- en 7-jarige merriën met veulen (Gron. type). A. premie: Figona, fokker-eig. L. Nieboer, Wieringerwerf; Erlinde, eig. R. W. Winter, Hoofddorp, fokker J. M. Knoop, Nieuw Vennep. B. premie: Fasante, eig.-fokker N. W. Kaan, Wieringerwaard; Faasje, eig.- fokker J. Helder Jbz., Berkhout; Elan- da, eig. T. Zuidema, Wieringerwerf, fokker J. B. Mulder, Gasselte. C. premie: Flusta, eig.-fokker J. Par levliet, Nieuw Vennep; Felicia, eig.- fokker Jac. Biemond, Uithoorn. Uitgenodigde merriën van 4 jaar en ouder (Geld. type). Dit waren de paarden Crumanda, eig. K. Minnis. Julianadorp, fokker N. Ap pel, Schagen; Hunumanda. eig.-fokker N. Appel. Schagen; Fluriste. eig.-fok ker C. de Vlieger, Abbenes; en van 't Gron. type: Habara, eig.-fokker A. Buurman, Heemstede. Deze categorie ontvangt nog een oproeping voor de grote Haagse tentoonstelling van de Holl. Mij. v. Landbouw. 4- t/m 7-jarige stermerriën met veu len (Geld. type). A. premie: Guluma, eig. P. Appel, Schagen, fokker N. Appel. Schagen; Harga Menna. eig. Jb. Struijff. Burger brug, fokker G. J. Vernooij. Houten. B. premie: Heclaria, eig.-fokker J. M. Knoop, Nieuw Vennep. C. premie: Gree, eig.-fokker Gebr. Bruynis, Nieuw Vennep. 4- t/m 7-jarige stermerriën met veu len (Gron. type). Alle drie in deze rubriek uitkomen de paarden verwierven een B. premie, t.w. Froukie, eig.-fokker R. W. Winter, Hoofddorp; Gindia, eig.-fokker C. Kuij- per, Heerhugowaard; Haleria, eig. W. Schoen Ezn., Schagerbrug, fokker H. Hendriks, Grollo. Uitgenodigde stermerriën van 4 jaar en ouder (Geld. type). De twee ingeschreven paarden, t.w. Zorka, eig.-fokker W. C. v. Kendonk, Wieringerwerf, en Ardente, eig.-fokker B. Biesheuvel Azn. te Spaarndam, gaan naar de grote tentoonstelling in Den Haag. Van het Gron. type werden prachtig voorgebracht de navolgende paarden, waarvan de eigenaren een oproeping voor de grote tentoonstelling kunnen verwachten: Fambetta, eig. R. D. Hartmans, Middenmeer, fokker J. E. Meijer, Ruigezand; Golanda, eig. H. Homan, Slootdorp, fokker Gebr. Dol fijn, Garminge-Westerbork; Etinka, eig. C. Kuiper, Heerhugowaard, fokker E. T. Ebels, Drieberg; Cuvemie, eig. Gebr. Tensen, Nieuw Vennep, fokker J. Tensen Sr., Nieuw Vennep; Kia, eig. J. Boerma, Wieringerwerf, fokker R. Lettinga, Stiens; Comentine, eig.-fok ker C. Mooij, St. Maarten. 2-jarige merriën (Geld. type). A. premie: Josta, eig.-fokker Jb. Spaan Jbzn., Harenkarspel; Jikoba, eig. M. W. v. d. Schans, Bovenkerk, fokker W. H. van Schie, Mijdrecht; Jaconda, eig.-fokker J. Staal, Diemen; Jutawa, eig.-fokker P. J. Vlam, Burger brug; Jistunia, eig.-fokker Jb. Struijff, Burgerbrug. B. premie: Juliana Victoria, eig.-fok ker C. Nagel, Bovenkerk; Juul, eig. C. A. Rotteveel, Oterleek, fokker J. J. Künst te Zevenhoven; Jetta II, fokker- eig. Gebr. Bruynis, Nieuw Vennep; Jo- mota, eig.-fokker W. Baltus, Alkmaar; Juska, eig.-fokker K. Reijne Kzn., Schagen. C. premie; Julia Thea, eig.-fokker J. M. Knoop, Nieuw Vennep; Joridatje,, eig.-fokker Th. J. de Vlieger, Nieuw Vennep; Janette, eig.-fokk. C. Schoori, Burgerbrug; Josefien, eig.-fokker, J. J. Koning, Oterleek. 2-jarige merriën (Gron. type). A. premie: Elea, eig. H. Homan, Slootdorp, fokker J. Koens, Onstwed- de; Fatina, eig. A. C. Pruisen Mzn., Nieuw Vennep; Jotinka, eig.-fokker C. Kuijper Jr., Heerhugowaard. B. premie: Erose, eig. J. Hansen, Bovenkerk, fokker R. J. Wolters, Rot tum; Jonkvrouw, eig.-fokker J. M. Knoop, Nieuw Vennep; Jolanda, eig. P. Kuiper, Hoogwoud, fokk. C. Kuiper Jr. Heerhugowaard; Felkine, eig. B. Bies heuvel Azn., Spaarndam, fokker D. J. Kadijk, Winsum; Elurata, eig. N. J. Immink, Bovenkerk, fokker C. E. E. Busema, Scheemda. C. premie: Jibrinta, eig.-fokker P. Grin, Kolhorn; Juichtiena, eig.-fokker O. de Kok, Nieuw Vennep; Jigana, eig.-fokker L. Nieboer, Wieringerwerf; Jobine, eig.-fokk. A. Pijper, Hensbroek Ewilga. eig. H. Homan, Slootdorp, fok ker Gebr. Dijkema, Annen. 3-jarige merriën. (Geld. type). A. premie Ida-Verterla, eig. fokker M. W. v. d. Schans, Bovenkerk, Irmos- sa, eig. P. Sant, Wervershoof, fokker Jac. P. Ramont, Middenmeer. Beide paarden werden tevens „ster" merrie. B premie: Iliewa, eig. fokker gebr. Bruijnis, N. Vennep; Irisa, eig. fokker P. J. Vlam, Burgerbrug. Irenara, eig. fokker M. Maat, Uithoorn. Iransje, eig. fokker gebr. v. Blaaderen, Bovenkerk. Ivulima, eig. C. Marees, Schagerbrug, fokker N. Appel. Schagen, Iluma, eig. fokker N. Appel, Schagen. C. premie, Ierida, eig. fokker J. M. Knoop, N. Vennep. Irena, eig. fokker H. Rotteveel, Heiloo. Imora eig. fokker W. Baltus, Alkmaar. 3-jarige merriën (Geld. type). A. premie: Celena, eig. H. Homan, Slootdorp, fokker R. Schuringa, Mid- wolde. Ibina, eig. C. Kuiper Jr., Heerhu gowaard, fokker A. Kuiper, Heerhugo waard. Beide paarden werden tevens tfter" merrie. Idaria, eig. fokker A. Buurman. Heemstede, Ivonna, eig. H. Homan, Slootdorp, fokker L. Poeling Bzn. Exlo, Imelda, eig. gebr. Visser, Texel. B. premie: Irmipa, eig. fokker H. Ho man, Slootdorp. Ita, eig P. D. Graaf, Schagerbrug, fokker C. Mooij St. Maar ten Irma, eig. R. w. Winter. Hoofddorp, fokker H. Kuipers Jaczn., Vlagtwedde, Didona eig. P. K. Kistemaker, Hoofd dorp, fokker J. Kiers LHzn., Zwiggelte C. premie Debera, eig Bart Kaptein, Egmond aan de Hoef, fokker K. Lan- tmg. Gasselte. Ivoortje, eig. gebr. M. en B. Tensen, Nieuw Vennep, fokker J. Tensen Sr. Delaene, eig. P. Zwakman, Bergen, fokker wed. L. Ansma, Norg. ion 10 Juli 1947- 14 Paarden fri250: 15 ma«ere geldekoeien 300— 4 (5; 59 vette koeien centrale; 14 kalf- koeien 375600; 4 pinken 170260; 11 pinken centrale; 79 nuchtere kalveren centrale; 39 magere schapen 55—80; 128 lammeren 2236; 2 jonge bokken en geiten 12; 32 biggen 25—50; 36 konijnen 2 5013; 94 hennen 68. 1

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2