Stad w Omqtvinq- Arrestant bij ontvluchtingspoging neergeschoten! Julianadorper Brandweer bijeen COSTUUMS OVERHEMDEN PANTALONS BEN NYPELS De M.O. D. lichtte zestien vliegtuig wrakken uit het IJsselmeer De verslaggever wordt over boord gesmeten Een manke doofstomme, die sprak en kon hardlopen De heer Plasmeijer onderscheiden Een peest»'» bUisnel in Casino tyd". Brandmeester Kossen gehuldigd Straatmaker bij het N.S.K.K. Promotie C. A. Schillemans Waterstanden van het Marsdiep. Keizerstraat 69 Predikbeurten Bezoek uit Denemarken Atletiekwedstrijden in Alkmaar Doktersd'enst De grootste sensatie van deze kermlssveek viel gistermiddag om streeks half zes in de Spoorstraat te beleven. Daar werd een zonder ling heer, die ifders medelijden opwekte doordat hU doofstom was en een horrelvoet had, plotseling gematamorfoseerd in een kern gezond heerschau, dat nogal wat op zün kerfstok had. Na zün ar restatie werd hU, toen hy poogde te ontvluchten, door een der re chercheurs in de rug geschoten, en vrij ernstig gewond. Het zal kwart voor vijf geweest zijn, toen de heer C. Jonker, voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Stich ting 1940'45, in de Helderse Lunch room aan de Spoorstraat een kopje koffie zat te drinken. Zijn aandacht werd getrokken door een zonderling manspersoon, die kennelijk doofstom was en bovendien aan een horelvoet lamoreerde. Op zichzelf was dit nog niet zo bijzonder, maar het meest op vallend was het feit, dat de doofstom me aan ieder die er belangstelling voor had een nummer van „De Ochtend post" ter inzage gaf. De bewuste krant bevatte, onder het hoofd „De man uit Sassen- heim", volgens 's mans verklarin gen, in gebaren taal, een summier overzicht van zijn levensloop. Daarin werd verteld, dat hy in dertijd door de Duitsers was ge grepen als verdacht van illegale handelingen. Ze hadden hem hij was toen nog geheeil gezond overgebracht naar een concentra tiekamp, waar hU deeriyk was mishandeld. De sadisten hadden hem gebrandmerkt en hem tal van injecties toegediend, waardoor hij tenslotte een voetafwijking had opgelopen en tevens zijn gehoor en spraakvermogen was kwyt geraakt. Het ergste was nu nog, dat hij na de bevrijding door geen enkele instantie, zelfs niet door de Stich ting 1940—'45, werd gesteund. Vooral dat laatste wekte de arg waan van den heer Jonker. Hij begaf zich naar den doofstomme toe en vroeg hem inzage van zijn per- sonnsbewijs. De man bleek M. te heten, De heer Jonker achtte het wenselijk eens zyn licht op te steken by de poli tie. De telefooncel van den heer Len- sen was vlakby, dus de informatie was snel genoeg ingewonnen. Inderdaad stond een zekere M. in het politieblad gesignaleerd, zevenmaal verdacht van delicten als diefstal en oplichting. Aan de heer P. B. Plasmeijer is door H.M. de Koningin by koninklijk besluit van 12 April 1947 de ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud, toegekend voor de verdienstelijke wijze, waarop de Ko ninklijke Marine door hem gedurende veertig jaar werd gediend. Deze onder scheiding is hem uitgereikt door de commandant van het Koninklijk Insti tuut voor de Marine, de kapitein ter zee F. Th. Burghard op Maandag 7 Juli voor het front van het korps Adelbor sten en in het bijzijn van de officieren, leraren, onderofficieren, burgerperso neel en familieleden. In de toespraak, die de commandant tot hem richtte, releveerde deze, dat betrokkene op 11 Maart 1907 als amanuënsis, tevens in strumentmaker, bij het Koninklijk In stituut voor de Marine werd aangesteld. Op vakkundige en nauwgezette wyze verrichtte hij zijn werk, zodat hij in 1933 bevorderd werd tot technicus. Ook de adelborsten leerden hem waarderen, als zij by practische lessen e.d. in technische moeilijkheden waren ge raakt. In het bijzonder bracht de com mandant naar voren, dat Plasmeyer, of schoon hij reeds in 1945 gepensionneerd was, na de bevrijding toch bereid werd gevonden, zijn steun te verlenen aan het herstel van het kabinet voor Na tuurkunde en Electrotechniek, toen het onderwijs in September 1946 op de oude wijze op het Koninklijk Instituut voor de Marine werd hervat. Het ver heugde de commandant, dat het Hare Majesteit de Koningin behaagd had, door deze onderscheiding van Haar waardering blijk te geven en de com mandant sprak de hoop uit, dat het Plasmeyer gegeven zou zijn nog vele jaren de onderscheiding te dragen. Ten slotte speldde de commandant de be giftigde de onderscheiding eigenhandig op de borst, waarmee de plechtigheid besloten werd. In een tweetal, helaas matig be zochte voorstellingen, bracht J.l. Woensdag- Donderdagavond een aan tal artisten van het met de stichting „Het Nederlandsch Toneel" gefusio neerde gezelschap „De Komedianten" onder regie van Johan Kaart een mo dern Amerikaans toneelstuk „Moderne De voor ieder begrijpelijke titel „Fifty-fifty" geeft echter duidelijker de inhoud en strekking weer van het stuk, dat de medezeggingschap van de arbeiders in de leiding van het bedryf waarin zij werken en hun mogeiyk aandeel in de winst tot onderwerp heeft. De sn-'-^rs, waarvan wy Hans Kaart Joh. Valk en Gerhard Alexander het meest waarderen, vertolken hun rol len zoals men van geroutineerde ac teurs mag verwachten. Wanneer de geboortedatum van 20 Juli nu ook klopte ,dan stond een waariyk goede vangst te gebeuren. De heer Jonker zou daarnaar nog even infor meren. Er vandoor. Het behoefde echter niet meer. want de kreupele had inmiddels de lunch room verlaten De heer Jonker zocht ook de Spoar- straat op, in de hoop M. nog ergens te treffen. Hij mocht het genoegen sma ken, de arme ziel bij ,Au Gastronome" te zien zitten. De man liet zich lijmen om mét de heer Jonker mee terug te gaan naar Lensen om een kopje koffie te drinken. Hem werd aan het verstand gebracht, dat hij zijn persoonsbewijs nogmaals moest tonen. De geboorte datum was 20 JuliGewapend met het persoonsbewüs toog de heer Jon ker andermaal ter telefooncel, om het heugeiyke nieuws aan de politie te ver tellen. Hij kon niet weten, dat de doof stomme het gesprek woordelijk kon volgen. Er zouden twee rechercheurs komen, maar M. had alweer het hazenpad ge kozen. Tezamen met de juist gearri veerde rechercheurs ging de heer Jon ker de vluchteling achterna. Zy kre gen hem op de hoek Spoorstraat Hoogstraat te pakken, waar een wor steling ontstond. De man bleek plotse ling zijn doofstomheid en ook zijn mankheid geheel kwijt te zijn.... Het publiek, dat van de vechtpartij getuige was, betoonde zich niet zeer meele vend. Er waren zelfs mensen, die von den datdrie tegen én eigenlijk gemeen was! Ten koste van een gescheurde jas pand slaagde M. erin los te komen. Hij rende de Hoogstraat ln, en vluchtte linksaf in de eerste de bes te steeg. Toen vond één der recher cheurs het raadzaam de vluchteling 'n revolverschot na te geven. M. werd ln de rug getroffen en hy viel neer, vry ernstig, hoewel niet dodelijk, ge wond. Later werd hy naar het ge meentel yk ziekenhuis overgebracht. Tot zover de geschiedenis van de arme doofstomme kreupele, die een verre van blanco strafregister heeft, en wiens arestatie vooral genoegen zal doen aan de politie te Arnhem, Nijme gen, Roermond en Zandvoort. Hij zal er na zyn herstel wel meer van horen. (Ongecorrigeerd). HET WAS HERBERT JOEKS NIET. De directie van het variété Faveur verzoekt ons mede te delen, dat de con ferencier in de revue „Zo uit de lucht" niet, zoals in het programma en daar door ook in ons verslag vermeld stond, Herbert Joeks genaamd was, maar Wim van Herk. Deze artist was vóór zijn contract met Faveur vele jaren medewerker van de Bouwmeester-revue. Ere wien ere toekomt, temeer daar de tekst van zijn conference door hemzelf geschreven was. Op het Ministerie van Marine werd de nieuw benoemde Vlootcommissie officieel door de Minister van Marine geïnstalleerd. De voorzitter van de Vlootcommissie H. F. M. Baron van Voorst tot Voorst spreekt een dank woord uit voor de benoeming der leden. In de zaal van café Rol te Juliana- dorp werd Donderdag een zeer geani meerde bijeenkomst van de Julianador per vrijwillige brandweer gehouden, onder presidium van burgemeester G. Ritmeester. Het was in de eerste plaats de bedoeling, om de algemene richt lijnen te bespreken, waar naar gehan deld moet worden in geval van brand en waarbij rekening gehouden moet worden met de mogelijkheid, dat de brandweren te Den Helder en Juliana- dorp elkander wederkerig assisteren. De burgemeester hield een bezielend inleidend woord, waarin hij allen wees op het grote belang van een goed func- tionnerende brandweer, waarin ieder zijn taak heeft. Een bijzonder programmapunt was de huldiging van brandmeester J. Kossen, die na 33 jaar de brandweer, en daar door de gemeenschap, trouw te hebben gediend, afscheid nam. De burgemees ter overhandigde de 73-jarige heer Kos sen de oorkonde, alsmede de herinne ringsmedaille voor 25-jarige trouwe diertst. De gesp voor 30-jarige trouwe dienst zal later nog verstrekt worden. De heer Kossen bedankte met een sympathiek woord, waarin hij zeide steeds met ambitie zijn taak bij de brandweer te hebben vervuld. Daarvan was ieder ook overtuigd, gezien het feit dat de heer Kossen bij geen enkele brand verstek heeft laten gaan. In deze vergadering waar naast de te Julianadorp woonachtige raadsleden ook het bestuur van de Gemeenschap Julianadorp aanwezig was, werd mede gedeeld, dat waarschijnlijk zeer binnen kort de alarmëer-lnstallatie zal wórden aangebracht. De onderbrandmeèster van Den Helder, de heer A. de Visser, hield ten slotte een theoretische inleiding, waar in hy vooral het nieuwe z.g. afleg- systeem besprak, dat een zeer snelle ac tie bij brand bevordert. Gisteravond is deze theoretische les gevolgd door een oefening in de practijk. De vrijwillige brandweer te Juliana dorp is thans als volgt samengesteld: C. Bregman, Loopuijtpark 6, brandmeester; C. Hollander, Lange Vliet 38, onder- trandmeester; P. de Graaf, Loopuitpark 2, reserve-onderbrandmeester; alsmede de volgende brandwachts: N. Kore'Vaar, Lange Vliet 46; A. Blaauboer, School- weg 32; J. van. Zonen, Schoolweg 14; J. llomminga, Proeftuinweg 12; J. G. Groen, Zanddijk 11a; P. Bakker, Land- bouwstraat 2; A. Schouten, J. v. d. Veer- straat 23; P. Constant, Schoolweg 34; K. Zon, Landbouwstraat 4; D. Appel, Tuin- bouwstraat 4; E- Zon, Schoolweg 32; J. de Graaf, Loouijpark 2. Door burgemeester Ritmeester werd terecht de wenselijkheid uitgesproken, dat enkele van deze brandweerlieden een E.H.B.O.-cursus volgen. Gezien het enthousiasme, waarmee de Julianador- pers zich voor het blussen van even tuele branden gereed houden, twijfelen vij er niet aan, of de E.H.B.O.-ers zullen u komen! Dirk Johannes Z. uit Den Helder, van beroep straatmaker, had zich voor het Alkmaarse tribunaal te verantwoorden, omdat hij de vijand hulp en steun had verleend door, na in Lubeck, Hamburg en Rovno te hebben gewerkt, r.ls straatmaker ging werken bij het Marine-Zeug-amt te Den Helder en zich later aan te sluiten bij het N.S.K.K. Mr. Leesberg Jr., die Z. verdedigde, voerde aan, dat zijn cliënt door ar moede tot zijn handelwijze gekomen was. Om niet meer naar Duitsland terug behoeven te keren,, ging hij bij het N.S.K.K., dóëh verrichtte daar alleen cor eediensten. Hij was fmmers geen chauffeur, maar straatmaker. Nu, waar allerwegen behoefte aan vaklie den bestaat, kan Z. zeker weer aan het werk komen, juist in zijn eigen vak. Mr. Leesberg vond, dat Z. reeds lang genoeg geïnterneerd geweest is en vroeg een internering te willen opleg gen, gelijk aan de reeds ondergaande detentie. Op 24 Juli zal het tribunaal uitspraak doen. Aan de Amsterdamse Universiteit promoveerde op 8 Juli j.l- onze vroe gere plaatsgenoot Cornelis Adrianus Schillemans tot doctor in de letteren en wijsbegeerte. Dr. C. A. Schillemans werd 30 Juni 1903 te Den Helder geboren. Na de lagere schóól en de voorbereidende klassen van de Rijksnormaallessen al hier te hebben doorlopen werd hij leer ling van de Rijkskweekschool te Haar lem. In 1921 werd hij onderwijzer o.a. in Julianadorp en Medemblik en ten slotte in Zaandam, waar hij bij het U.L.O. werkzaam was. Na het behalen van een reeks lagere akten, slaagde hij in 1931 voor de akte> Duits M O. Na het afleggen van het Staatsexa men kon hij zijn universitaire studie beginnen. Nadat hij zijn candidaats- examen Duits had gedaan, koos hij de historische richting. In 1940 deed deed hij zijn doctoraal examen geschiede nis. Zijn belangstelling ging uit naar de ontwikkeling van de houthandel in Zaandam. Na een uitgebreide studie heeft hij zijn academisch proefschrift: De houtveilingen van Zaandam in de jaren 1655—1811. kunnen voleindigen, waarna hem de doctorstitel is toege kend. Zijn promotor, prof. mr. dr. N. W. Posthumus, vestigde de aandacht op het zeer bijzondere karakter van dit werk. Hiermede is een belangrijk on derdeel van de economisch-historische geschiedenis van ons land op eminente wijze behandeld. Het zal, naar de hoogleraar opmerkte, noodzakelijk zijn, over de hiermee in verband staande Amsterdamse houthandel een derge lijke verhandeling te doen verschijnen. De belangstelling, zowel van weten- scappelijke zijde als van de zijde van de Zaandamse houthandel, is bijzonder eroot. hetwelk o.a. blijkt uit het feit, dat de desertatie tevens verschijnt in het Jaarboek van het economisch-histo- risch Genootschap. Dr. Schillemans is sinds 1945 leraar aan het Baarns Lyceum. 12 Juli: hoog 0.10 en 12.20, laag 6. en 19.05; 13 Juli: hoog 1.1513.30, laag 7.05 en 19.55; 14 Juli: hoog 2.30 en 14.45, laag 8.15 en 21.05. ONTVANGER DIR. BELASTINGEN. De ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, de heer H. Maarse, is verplaatst van het kantoor der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Hulst naar het kantoor dier middelen te Den Helder. 19 15 Wij maken ze voor U, voering wordt door ons bijgeleverd. Toen we ons in de prille vroegte op Donderdag 10 Juli 1947 per trein Enkhulzen begaven, konden we niet vermoeden dat we getuige zouden zyn van het boven water komen van een stuk vliegtuigwrak, dat minstens drie jaar in de IJselmeerbodem had gelegen, maar nog minder dat we met onze vingers zouden woelen in de modder van de Enkhuizer haven, met boven ons vter meter groenig water. Hr. Ms. „RD 4" ligt tegen de kade van de Zuiderhaven te deinen, als we aan boord stappen en worden ver welkomd door de commandant van de Mtjnen Opruim Dienst IJsselmeer, de luitenant ter zee der 2e klasse H. J. E. M. Woudberg. Al vele maanden lang is de kleine M.O.D.-vloot bezig met het opruimen van de vele vlieg tuigwrakken, die gedurende de afge lopen oorlog op de IJsselmeerbodem zfln terecht gekomen. Verleden jaar October, toen wij een artikeltje schreven by het begin van de opruimingswerkzaamheden, ver meldden wy daarin, dat het aantal wrakken naar schatting 37 bedroeg. Dat aantal is inmiddels tot pl.m. 50 toegenomen en daarvan zyn tot nu toe een 16-tal geborgen. De bedoeling daarvan la ln de eerste plaats het identificeren van de vliegtuigen en hun bemanningen, terwijl in de twee de plaats obstakels van de zeebodem worden verwyderd, die hinderiyk zyn voor de vtssery. Wy hebben „piks". Aan boord van de motorsloep RY 1 maken we een „trek" mee naar een plaats waar volgens ontvangen in lichtingen, meest afkomstig van vis- serlieden, een vliegtuigwrak moet lig gen. Op ongeveer honderd meter af stand aan stuurboord vaart de mo torsloep RC 38. Beide scheepjes zyn door een staalkabel, die door zware gewichten langs de bodem wordt ge sleept, met elkaar verbonden. De vaart gaat langzaam, want elk ogenblik kan de kabel ergens achter biyven steken. We hebben geluk: Na een dik uur varen krijgen we inderdaad „piks", de kabel biyft haken en de sloepen moeten worden gestopt. Op de plaats waar op de bodem het obstakel moet liggen, wordt een boetje buitenboord gezet, terwijl de beide einden van de sleeplgn, bevestigd aan een dryver eveneens buiten boord wordqp gezet. Dan is het de beurt van de 35-tons bok „Simson" van Goedkoop, die ge sleept door de RS 6 ter plaatse komt. Een duiker gaat naar beneden, die een kabel onder water vastmaakt. De einden van de sleeplijn worden aan 't hysblok bevestigd, waarna de electri- sche lier langzaam de kabels sty'f zet. Nog even wordt doorgezet, tot de ver schoning van luchtbelletjes aan de oppervlakte bewyst, dat er beweging in de last komt. Er wordt gewacht, tot het geborrel is uitgewoed, waarop weer een paar centimeter wordt ge hesen. Weer geborrel, en weer wach ten. Zo gaat alles uiterst voorzichtig in zijn werk, tot eindeiyk de grote onbekende zich boven het wateropper vlak vrtoont. Het is een grote ster motor, waaraan nog verwrongen propellerbladen vastzitten. Daar hangt het gevaarte ln de takels, om even later te worden gedeponeerd in de grote bak MOD 33, waarin ai heel wat van der- geiyke wrakstukken een tydeiyke rustplaats hebben gevonden. Het zoeken naar het merkplaatje neemt niet veel tyd ln beslag. „Merlin 26" staat er op, met een paar nummers van zes cüfers. Het zyn juist deze nummers, waaraan men by de R.A.F. ln Londen het vliegtuig en ook de bemannig kan Identificeren. Tydens de werkzaamheden hebben we geen acht geslagen op de beide motorsloepen. Opperschipper Plooy vertelt ons, dat deze ondertussen koers hebben gezet naar een punt benoorden Andyk, waar ook een wrak moet liggen. Misschien zyn ze daar nu al bezig om opnieuw te trachten „piks" te krijgen De bodem is modderig Aan boord van de RS 6 keren we terug naar de haven, waar de RD 4 de vroegere MOD 1 nog steeds trouw ligt te wachten. Haar diepgang van 2.80 meter is te groot om mee te doen by de actie in ondiep water. De werkzaamheden zijn zo vlot verlopen lang niet altyd is dat het geval en ook zyn lang niet altyd de weersom standigheden even gunstig dat lui tenant ter Zee Woudberg ons voor stelt, „even tijd voor een Caravellis" te reserveren. Wat hy daarmee be doelt, worden we even later gewaar... Op een gegeven moment name- lyk zitten we rustig op de ver schansing van de RD 4, als een paar matrozenhanden ons een flinke duw in de rug geven. Met een doffe plons smakken we neer in het groenig havenwater, om met een flink vaartje naar de bo dem te zinken. Het zal je gebeu ren. Gelukkig was er tussen ons colbertje en het natte water een laag stevig eanvas, en ook be hoefden onze longen de zo nood zakelijke ademhalingslucht niet te ontberen, want we waren voor de duik in het ongewisse netjes door vaardige handen in een dui kerpak gehuld. Nu trekt men een duikerpak niet even snel aan als een badpak. In kor te trekken komt de minstens een kwartier in beslag nemende procedu re hierop neer: schoenen uit, sokken over de broek, lange witte wollen sok ken er overheen, een stug duikerpak aan, canvas waterlaarzen aan de be nen, een paar „balschoentjes" van circa tien kilo elk aan de voeten, een loden last van vyftig kilo op de borst en rug en dan nog een zware helm als deksel boven op het schoon ge heel. Het slachtoffer is dan inmiddels gedrapeerd met een totale last van meer dan vyf en tachtig kilo, wat in houdt, dat een niet zeer Herculische gestalte de grootste moeite heeft' om niet als een lampion ineen te zygen. Het ovale venster wordt gesloten, een stem lispelt door de koptelefoon: „Hallo," je antwoordt beleefd en niet al te benauwd met „Ja" en je hoort „Oooooké". Je hoopt dat maar en tracht je loodzware body tegen de ver schansing op te hijsen. Tijd om zit tend uit te rusten uiblazen is vry- wel ondoenlijk onder een dergeiyk be nauwd hoofddeksel wordt je niet gelaten, want een paar vriendehjke handen geven je een por in de rug en je plompt als een brok graniet in de kilte van het havenwater. Dan komen we voor het eerst van ons leven tot de ontdekking, dat het bezit van dun ne polsen onprettige consequenties kan hebben. De rubber manchetten biyken verre van voldoende af te sluiten en je voelt naar het schynt liters water langs je armen naar binnen stromen. Volgens afspraak rukken we vier maal aan het touw en rapporteren gelyktijdig door de microfoon naar de normale wereld, dat we kennelyk lek kage hebben. „Floep" gaat het en dan dobbert ons bolle metalen hoofd op de golfjes. We worden hogerop gehe sen en de manchetjes worden even dichtgekneld met een paar rubber ringen. Opnieuw naar de kelder, dit maal zonder overtollig vocht. De bo dem blykt zacht te zyn en we vleien op onze groene zijde erop neer. Een zacht, telkens onderbroken gesis be wijst, dat de man aan de luchtpomp nog steeds in liefde aan ons denkt, ge lukkig. Het zicht is bepaald gering. Je voelt je als een goudvis in een aqua rium, met dit verschil, dat een goud vis geen kriebelende oren kan krygen, die onbereikbaar zyn voor kriebeling- verdryvende handenWe hebben 't wel bekeken en geven weer vier ruk ken aan het touw. Binnen de drie se conden zien we door het bespatte venster weer de menselyke samen leving, en nog tien minuten later zyn de loodzware attributen weer van or.s afgespeld. De kok van de RD 4 blykt over zo danige capaciteiten te beschikken, dat de producten uit zyn kombuis de half- gesloopte krachten weer ten volle op peil brengen. Zo we ooit respect had den voor het werk van een duiker, dan wel thans, nu we weten, dat deze ke rels soms vier uur onder water moe ten blyven en dan hard werken. We nemen afscheid van de RD 4 en haar gastvrije bemanning. We hebben gezien, dat de geest aan boord prima is en dat aan de 32 mannen van de kleine MOD-vloot dit belang rijke werk het schoonvegen van de IJsselmeerbodem ten volle kan worden toevertrouwd. ZONDAG 13 JULI 1947. den HELDER. Ned. Herv. gem> Nieuwe kerk, Weststraat, 10.30 uur dg, Quak; Palmstraat, 10 uur ds. J. Borg- nsrdt. Geref. Kerk, Bethelkerk 10 uur ds. J. Hartkamp, 17 uur ds. L. van der Linde, van Rijnsburg; Rehobothkerk 10 uur ds. v. d. Linde, 17 uur ds. Hart kamp. Geref. kerk (art. 31). Nieuwe kerk, Weststraat, 8.45 uur en 17 uur ds. F. Tollenaar. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 uur en 17 uur ds. j. Rebel. Lutherse kerk, Wezenstraat, 10.30 uur ds. H. J. Oldemans. Oud- kath. kerk 10 uur Heilige Dienst, pas toor Verheij. Doopsgezinde gemeente 10 30 uur ds. T. Kraft—Rothfusz. Ned. Evang. Zending, Donderdag 17 Juli 20 uur Opwekkingssamenkomst, de heer De Jong, van Doorn. Baptisten- gemeente, gebouw Irene, 10.15 uur Zangdienst, 10.30 uur Heiligingsdienst, cvang. De Haan, uit Herenveen; 19.45 uur Zangdienst, 20 uur Evangelisatie avond, Evang. De Haan; Vrijdag 20 uur Bijbelbespreking en Bidstond ten huize fsm. Boon, Molenstraat 97. Evangeli satie Vijzelstraat, 10 uur en 19.30 uur I. Kuijper; 12 uur en 14.30 uur Zondags school, 16 uur speciale jeugdsamen- komst o.Lv. I. Kuijper; Woensdag 19.30 uur Bijbelkring; Donderdag 19.30 uur Vrouwenkrans; Zaterdag 19.30 uur Bid stond. Leger des Heils, 10 uur Heili gingsdienst, 19.30 uur Verlossingsdienst, 21 uur Openluchtsamenkomst Konings plein; Dinsdag 19.30 uur Soldatensamen- komst; Donderdag 20 uur Heiligings dienst; alle samenkomsten in gebouw Spoorgracht 40. JULIANADORP. Ned. Herv. gem., 10 uur Bediening H. Avondmaal. Geref. kerk 14.30 uur ds. L. v. d. Linde. Star of Hope, 14 uur Zondagsschool, uur W. Malgo. HUISUDINEN. Ned. Herv. gem., uur Bediening H. Avondmaal. CALLANTSOOG. 10.15 uur mej. da. J. N. Bethe. ANNA-PAULOWNA. Geref. kerk (art. 31), 8.30 uur en 17 uur ds. J. Blokland. LEGER DES HEILS-NIEUWS. Gedurende de kermisweek trokken de Heilssoldaten avond aan avond uit om door lied en woord de blijde boodschap van het Evangelie te verkondigen. Zon dagavond om negen uur houden zij nu de grote slotdienst op het Koningsplein. Van 24 Juli tot 7 Augustus zullen een paar honderd Deense jongens en meis jes van 1621 jaar o.l.v. Dr. Knudsen uit Kopenhagen, ons land bezoeken. Duizenden van onze landgenoten zijn na de oorlog met open armen en grote hartelijkheid in Denemarken ontvan gen. En wie herinnert zich niet de voedselpakketten, die we uit Denemar ken mochten ontvangen. Nu is het onze beurt gastvrijheid te geven aan deze jeugdige Denen. Het is kort dag. Helpt allen mee en zendt mij zo spoedig mogelijk adressen van personen, die bereid zijn 1 of 2 we ken een Deense jongen of meisje op te nemen. Wie dit jaar een gast opneemt, heeft volgend jaar voorkeur bij een retour- bezoek aan Denemarken. Werkt allen mee aan de bevordering van de vriendschap tussen beide vol ken. Opgaven, met duidelijke vermelding van naam, adres, beroep, beschikbare tijd, leeftijd en aard van bij voorkeur gewenste gast, jongen of meisje, kuntU sturen aan: Mej. J. G. C. Bok, Spoor- laan 175, Schagen (die ook gaarne nadere inlichtingen verstrekt) of recht streeks aan de voorzitter der vereni ging voor Internationaal Jeugdverkeer, Dr. J. J. C. Hondius, Parkweg 44, den Haag. U ontvangt dan ten spoedigste de in te vullen formulieren. Na de wedstrijden in Hoorn trekt de H.A.V. er a.s. Zondag andermaal met een grote wedstrijdploeg op uit. Het doel van de reis is Alkmaar, waar de vereniging A.V.A. na enige jaren on derbreking weer haar jaarlijkse athle tiekwedstrijden organiseert. Vrijwel op alle nummers zijn weer H.A.V.-ers ver tegenwoordigd. Roos start ditmaal weer in de 3000 m A-klasse, terwijl van Essen in het verspringen B-klasse zal uitkomen. Vier dames van de H.A.V, zijn nu op de 100 m naar de B-klasse gepromoveerd, zodat ook dit nummer goed bezet is. Wij zijn benieuwd, wie van de dames Zomer, Van Straten, Geamers en Duin de beste tijd zal ma ken. Mej. Duin is ook gepromoveerd naar de B-klasse op het verspringen. Zij zal nu samen met mej. Zomer, die voor het eerst weer eens op dit num- "mer uitkomt, haar krachten in deze hogere klasse beproeven. Natuurlijk start ook weer de 4 x 100 m ploeg van de dames. Deze ploeg is in staat het H.A.V.-clubrecord op dit nummer te verbeteren. Mogen wij er voor Zondag op rekenen? Van de heren start een ploeg in de Olympische estafette, hopen, dat de naam van de H.A.V. Zondag weer vele malen over Alkmaarse Sportpark zal klinken! Wij a.s. het Van Zaterdag 12 Juli 16 uur tot Maandag 14 Juli 8 uur zijn bij geen gehoor bij de eigen arts, alleen voor spoedgevallen, aanwezig de artsen: Olree. de Groot, Tamsma, Werner, v. d. Sluis, de Boer, Groenhart, van Slooten en Swaters. District Westfriesland de artsen: v. dv Meer, Westwoud; Schram, Span broek; de Vries, Benningbroek. De dierartsen Dekker, 't Zand en d. Kolk, Nieuwe Niedorp zijn aanwe zig.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2