Spannend kegelconcours te Schagen Stad w Omgeving. Helderse athletieksuccessen te te Schagen Kees Kruit in races te Leeuwarden De najaars veetentoonstelling Concert in het Rusthuis Biljartnieuws Pootaardappeloogsi dreigt ie mislukken Beroep op de Nederlandse bevolking Orgelconcert Freek de Boer Wieringen Texel. Burgerlijke Stand Anna Paulowna Een spel met wisselende kansen Callantsoog. Schagen Grote plannen voor het najaar Het strijkorkest van „The Master keys" onder leiding van de heer L. van Loo Jr. verzorgde Donderdag een zeer geslaagde muzikale avond voor de bewoners van 't rusthuis der Ned. Herv. Gemeente aan de Tweede Vroonstraat. Het is een buitengewone en gezellt ge avond geworden, met een afwis seiend programma, waarbij niet alleen moderne, maar ook oude en vergeten melodieën ten gehore werden ge bracht, en dat op een wijze,die zeer zeker bij de bewoners insloeg. De directrice, zuster Van der Haa- gen, zorgde voor een tractatie. Na af loop werd aan de orkestleden en hun leider onder applaus hartelijk dank gebracht. Uitalag 3e ronde van het persoon lijk kampioenschap le klas litre klein biljart. G. Wit 200 34 A. Kersbergen 101 34 Geen grootse partij. Vooral Kers bergen speelde zeer slecht. J. Tiessen 200 23 M. Roos 112 23 6.88 2.97 8.69 4.86 Deze partij was van veel beter ge halte dan de vorige. Vooral Tiessen speelde voortreffelijk. Hjj maakte se ries van 10-33-14-18-34-12-10-12. Daar tegenover poedelde hij 3 maal. C. v. d. Rol 194 37 6.25 L. Tjittes 200 37 6.40 Een geltjkopgaande partij en daar door niet van spanning ontbloot. In de 36e beurt was de stand 193 voor C. v. d. Rol en 191 voor Tjittes. In de 37ste beurt maakte C. v. d. Rol 1 car. en miste toen, evenals de vorige avond, een zeer gemakkelijke stoot, waarna L. Tjittes met een serie van 9 de par tij beëindigde. Jb. Smit 200 24 8.33 E. Woud 141 24 6.87 Alhoewel E. Woud een goede partij speelde, won Jb. Smit deze partij op een keurige wijze. De wijze, waarop hij zijn series opbouwt, stempelt hem tot één van de beste spelers van dit tournooi. Stand na de derde ronde: 1. J. Tiessen 3 gew., 6 pt., gem. 6.97; 2. G. Wit 3 gew., 6 pt., gem. 6.81; 3. Jb. Smit 2 gew., 1 gelijk, 5 pt., gem. 8.00; 4 L. Tjittes 2 gew., 4 pt., gem. 6.61; 6. M. Roos 1 gew., 2 pt., gem. 6.68; 6. A. Kersbergen 1 gelijk, 1 pt., gem. 5.52; 7 C. v. d. Rol 0 gew., 0 pt., gem. 6.08; 8. E. Woud 0 gew., 0 pt, gem 5.42. Programma Dinsdag 22 Juli, 4e ronde: J. Tiessen—A. Kersbergen; G. Wit—M. Roos; L. Tjittes—E. Woud; Jb. Smit—C. v. d. Rol. Donderdag 24 Juli, 5e ronde: E. Woud—M. Roos; L. TjittesJ. Ties sen; Jb. Smit—G. Wit; C. v. d. Rol— A. Kersbergen. Ds. TOLLENAAR VOORZITTER VAN DE VOIW In de laatst gehouden ledenverga dering van de Vereniging van Oud- Illegale Werkers, afdeling Den Hel der, werd in de vacature dr. E. Loes- berg tot voorzitter gekozen ds. F. Tol lenaar. GESLAAGD. Aan de Nederlandse school voor coupeurs en coupeuses te Doetinchen slaagd onze stadgenote mej. G. Bree voor coupeuse en mej. T. Telder voor costumiére. Beiden waren leerlingen van de modevakschool M. C. van To- ledoRump te Den Helder. De aardappeloogst, die voor een groot gedeelte voor onze export bestemd is, wordt ondanks de reeds ingeschakelde hulp van twee dui zend jeugdigen, 2800 militairen, strafgevangenen en gedetineerden, bedreigd door een ernstig tekort aan arbeidskrachten. Vooral in Noord- Holland is het tekort zeer nijpend, terwijl ook reeds in andere delen van ons land ongerustheid bestaat over de voorziening van arbeids krachten. Het Bureau Oogstvoorziening doet thans een dringend beroep op het ge hele Nederlandse volk om gedurende 14 2 weken bij de pootaardappeloogst behulpzaam te zijn. Voor Dinsdag a.s. worden mannen van 21 jaar en ouder opgeroepen om zich liefst in groepen van 10 man te melden op het Beursplein te Amster- dcm des ochtends om 7 uur. Voor deze groepen geldt het navol gende: Zij zullen per auto vanaf het cen trale punt direct na de melding ver voerd worden naar de Anna Paulow- napolder en moeten medenemen a de bonkaart met de nog niet geldig verklaarde bonnen. b. werkkleding. c. bord. lepel, mes en vork. d. wasgerei enverschoning. e voor de eerste dag brood en koffie. Verder zal de huisvesting en voe ding worden georganiseerd door het Bureau Oogstvoorziening in overleg met de Stichting voor de Landbouw De huisvesting zal geschieden in daar voor in te richten schuren en pakhui zen. Het Bureau Oogstvoorziening roept mensen op, die beschikken over een goed humeur en werklust en er zich ■\an bewust zijn, dat hier een landsbe- lane gediend moet worden. Bij behoorlijke prestatie kan een flink loon worden verdiend. Zaterdag debuteerde onze vroegere plaatsgenoot Freek de Boer, uit Den Haag, als concertorganist op het orgel van de Nieuwe Kerk aan de West- straat Alle begin is moeilijk, en men kan daarom zijn eisen niet te hoog stellen. Zo bezien heeft Freek de Boer wel succes gehad. In elk geval heb ben de 60 bezoekers een uitgebreide serie bekende werken te horen gekre gen. In De Boer's spel bleken verschei dene veelbelovende elementen te schuilen. Hij speelt met een jeugdig enthousiasme, dat wars is van twijfel, maar wel eens wat hard van stapel loopt. Hij is nog het meest thuis in de rustige tempi, waarin hij zich echter moet hoeden voor een onverantwoord opvoeren van de snelheid. In snelle passages is zijn spel nog te slordig. Het is over het algemeen nog te on- beheest. Het feit echter, dat er tal van maten correct werden uitgevoerd, doet de toekomst niet somber inzien. Zeker zal Freek de Boereenmal in staat blij ken een niet te zwaar programma correct af te werken. Aan muzikaliteit ontbreekt het hem niet, getuige zijn koraalfantasie, die tot de best ge speelde werken van de avond behoor de. Het openingswerk, Bach's fuga in c, werd verdienstelijk uitgevoerd,* evenals César Franck's Andantino en j de eerste delen van Boëllmann's Suite GothUjue. Minder waardering hadden wij voor Feike Asma's orgelkoraal, gespeeld met een te scherpe registratie. Cor Kee's variatie op het thema „Merck toch hoe sterck" konden ons als com positie niet alle evenzeer bekoren Het programma vermeldde voorts ge deelten uit een tweetal orgelconcerten van HSndel en de toccata in c van de Alkmaarse organist Bram Bruin. De critiek, die wij boven uitten, im pliceert niet, dat het concert geen groter belangstelling had verdiend^ Tweehonderd belangstellenden had - den wij zeker verwacht; zij zouden van hun komst geen spijt hebben ge had. HARK-BUREAU OPGEHEVEN In verband met de stopzetting van dc goederenzendingen heeft het plaat WIE HEEFT HET VERLOREN? Gevonden: een vulpenhouder, een kindertuigje en een paar kinder schoentjes. Als het koren gemaaid wordt. Van tijd tot tijd moet de zeis weer scherp gemaakt worden, hetgeen men „haren" noemt. Maaiers bezig met het „haren" van hun zeisen. Prachtig weer, een goede regeling, bij na 100 deelnemers, Ideale omstandigheden voor de beoefenaars van deze sport en ook voor de toeschouwers. Wonderlijk, bet publiek hoonde door zijn afwezig heid geen belangstelling voor deze bij uitstek zo mooie zomersport. Hoe wein'g voetballers zien we bij deze wedstrijden, die voor de a.s. wedstrijden voor de com petitie van zo'n groot nut kunnen zijn. Om 2 uur werd met de afwerking van het programma begonnen. De uitslagen waren: Finale S0 meter meisjes: 1. A Speets, DSV, 11,T sec.j 2. Stoltes, Doves, 11,8 sec.; 2. Wesstra, DSV, 12, sec. Kogelstoten dames D: 1 G Hoed, AVA 7,87 meter; 2. G Kip, SAV, 7,65 meter; 2. G Parlevliet, HAV, 6,64 meter. Kogelstoten Dames C: 1. A Klerk— Eroek, Doves, 8,86 meter; 2. M Schuzsler, HAV, 8,02 meter; 3, N Tiesen, SAV, 7,92 nieter. Buiten mededingen E Feyen, AVA, 8 48 meter, B. Finale 100 meter Junioren: 1. G Blok dijk, West-Frisia, 12 sec.; 2. W de Moor, selijk HARK-bureau, dat zoveel goci ava, 12,6 sec; 3. G Vos, WAC, 12,8 sec. werk in Den Helder heeft verricht, Finale 100 meter Heren D: 1. p Hop- zijn werkzaamheden beëindigd. man, Doves, 12,7 sec; 2. J Super, sav, 12,8 sec.; 3. N Bakker, SAV, 12 sec. Kogelstoten Junioren: 1 Oly, Doves, 103 meter; 2 G vos, wac, 7,58 meter. 100 meter Dames D: 1. L Grim, AVA, 15,5 sec.; 2. T Bossen, WAC, 16 sec. Vërspringen Meisjes B: 1. A Couwen- hoven, Doves, 4.39 meter; 2, G Broeit, Doves, 3,89 meter. Vèrsprlngen Meisjes A: 1, A Speets, DSV, 4,24 meter; 2. C Steuveling, DSV, 4,02 meter; 3. T Bontas, SAV, 3,89 meter Hoogspringen klasse D: 1. Bij 't Vuur, F L Jahn, 1,54,5 meter; 2, R C Pieterse, HAV, 1,49,5 meter. Hoogspringen klasse C: 1. J Adelaar, Suoml, 1,54,5 meter; 2. P Beemsterboer, Zaanland, 1,54,5 meter. 800 meter Junicren: 1. G Schekkerman, Meteoor, 2,17,2 sec.; 2 N Neefkes, Doves, 2.17,8 sec.; 3 W Smit, DSV, 2,18,8 sec 4 Koning, Doves, 2,21,0. 1500 meter Heren C en D: 1, Bij 't Vuur, F L Jahn, 4,26,8 sec., C; 2. N J Roos, SAV, 4,31,4 sec, C; 3. G Groen. DSV, 4,31,6 sec., C; 1. P Pronk, F L Jhan, 4,27,6 sec., D, le prijs. 3000 meter Heren B en C: Buiten me dedingen W Groen, AV '23, 9,43,3 sec., A; l. B Tennis, HAV Haarlem, 9,49,8 sec B, 2. H Gest, AV '23, A,56,0 sec, B; 3. T G Swan, DSV, 10,03,0 sec., C. Estafette 4 x 80 meter Meisjes: 1. Dc- ves, 49,4 sec.; 2. WAC, 50,8 sec!; 3 SAV, 54,1 sec Discus Meisjes A: 1. H van Ltngen, HAV, 21,12 meter; 2. M Koeman, WAC 20,61 meter. Discus B: 1. E Feijen, AVA '23, 29,55 me ter; 2. N Tiesen, SAV, 28,67 meter. Vèrsplrngen Junioren: 1. P Visser, HEG, 5-55 meter; 2, L Scheffer, Suomi, 5,22 nieter; 3. N Reus, HEG, 5,05 meter. Hoogspringen Dames: 1. T Bossen, W AC 1,29,5 meter; 2. K Boot, HAV, 1,29,5 meter. 100 meter Dames C: 1. K Bot, HAV, l<-.5 sec; 2. T Bant, WAC, 14,7 sec.; 3 G Hopman, Doves, 14,9 sec. 100 meter Heren C: Buitenmededingen P Peemsterboer, Zaanland, 12,1 sec.; 1. R C Pieterse, HAV, 12,s sec.; 2 H Hol lander, SAV, 12,4 sec. 800 meter Heren P: Buiten mededingen V.' Groen, AV '23, 2,02,8 sec.; 1, R Hof man, Suomi, 2,05,4 sec.; 3, J W J de Jong, NEA, 2,06,9 sec.; 3 H van Willigen, Suo mi, 2,10,2 sec. Geboren: Antoon J„ z. v. Ber- nardus Leen en Anna J. Kikkert; Ak- ke, d. v. Watte Duizendstra en Emke Bosscha; Lummigje, d. v. Jan A. van der Velde en Egbertje Winter; Albert A., z. v. Dirk J. Blom en Alida C. Eel- man; Agnes M. A., d. v. Matthijs Wit te en Catherina A. Gaker; Marijke J„ d. v. Frederik G. G. Tromp en Alida M. Vlas; Jacob H., z. v. Willem P. Geus en Marie Roeper; Berndina A. B„ d. v. Jan A. van Boven en Clasina S. A. Meijer; Trijntje R., d. v. Arie Timmer en Aaltje Trap; Hendrik, z. v. Hendrik van Sitter .'en Theodora C. Schrama; Theodora A., d. v. Hendricus J. Dijt en Johanna T. Elfering. Ondertrouwd: Arend Koes en Marijke de Jong. Getrouwd: Gerard Gielis en Marretje Koopman. Overleden: Geen. Ingekomen: Johan G. Schöl- vinck, v. Gorsel, A!1 n H 22; Sibo van Ingen Schenau, v. Delft, Paxlaan 69 n. Schilderend 140; Theodorus A. Nijman, v. 's-Gravenhage, Tenierstraat 13 n. Oudeschild 244; Hendricus Witte, van Wageningen, Pr. Bernhardstraat 12 n. Weverstraat 20; Johanna M. van Mun ster, v. Utrecht, Bessinglaan 83 n. B 152 b; Theodorus I. van Arnhem, v. Culmborg, Jodenkerkstraat 2 n. Groe- neplaats 13. Vertrokken: Oebele J. Agter, v. Steenenplaats 3 n. A'dam, Roerstr. 5711; Adriana Bruin en gez. v. De Waal 33 n. Den Helder, Vlamingstraat 18. Gevonden voorwerpen: wol len jasje, zilv. potlood, colbertjasje, at. las, glazenwasser, hondje, zw. jas, hangslot. 800 meter Heren C: 1. A Schenk, Suo mi, 2,12 sec.; 2. W Erkelens, HAV, 2,20 7 s cc. 600 meter Meisjes: 1. A Couwenhoven Doves, 8,7 sec.; 2. G Vlam, DSV, 8,8 sec 3 G Broek, Doves, 9,0 sec. Kogelstoten Heren C en D: 1. P Beem sterboer, Zaanland, 9,83 meter, D; 2. r Witting, WAC, 9,14 meter, D; 3, R C Pieterse, HAV, 9,04 meter, D; 1. N Bak ker, SAV, 9,89 meter, C; buiten mededin gen J Adelaar, Suoml, 10,87 meter, B. De Atletiekvereniging SAV mag, on danks de weinige belangstelling van het publiek, er trots op zijn, dat alles zo pri ma is verlopen. Zou het een volgende keer geen aanbeveling verdienen om spe ciaal enkele nummers in te lassen voor voetballers. Wij vermoeden, dat het pu bliek dan iets meer intersse zal tonen. Gisteren werd hier een uitgebreid programma van motorische sport af gewerkt, en waarheen wij voorname lijk om onze Schagenaar Kees Kruit eens in actie te zien, zijn heengegaan. Zoals bekend was Kruit eerst Vrij dagmorgen vroeg terug uit Frank rijk zodat er niet veel tUd voor hem overbleef om zijn Fiat na te zien. Eén van zijn lagers was niet hele maal zuiver meer, Dus hij ging naar Leeuwarden met een gevoel van „op hoop van zegen." Kruit startte 's-middags in de klas se „tot 1100 c.c.", welke gelijk reed met de klassen 1100-1500 en 1500-2000 c.c. In totaal namen 13 wagens deel, in de genoemde klassen resp. 7 (waaron der 3 Fiats), 2 en 4 stuks. Aan het einde van de eerste ronde lag Kruit op de vijfde plaats. In de 2e ronde lukte het hem een wagen van de 11-1500-groep te lappen. Derde ron de: 4e plaats. Vierde ronde; derde plaats achter Ir. Visser, die een 1087 c.c. M.G. reed en J. L. Molenaar, die een 1225 c.c. M.G. bestuurde, terwijl op korte afstand volgden: Bob Boek hout met een 1911 c.c. Citroen en Dr. Groenhart uit Dirkshorn met z'n 1971 c.c. B.M.W. Kruit's lager werd al luidruchtiger en het leek hem dan ook te riskantom voluit te rijden. Zo bleef de volgorde als hier opge geven en werd Kruit tweede in zijn klasse. Het circuit is volgens Kruit beslist slecht, en het is onverantwoordelijk 'n autorace op zo'n baan te laten verrij den. De bochten liggen niet goed en er zijn veel slechte plekken in, o.a. een „kuip" van welhaast een halve meter"! Slechts 5 ronden telde deze rit, to taal 29,65 k.m. lang. Dus erg kort. Overigens was het dagprogramma goed georganiseerd. Jammer dat de race voor de auto's boven 2000 c.c. na de training nog slechts 3 deelnemers over had. Gatso- nides, stellig de meest geroutineerde van dit drietal won deze wedstrijd „op z'n slofjes", hoewel hij toch een be hoorlijk gemiddelde draaide (101 k.m. per uur). Kruit maakte bijna 93 k.m. per uur. De „Gatford" liep prachtig en Molenaar en Stemerdink, resp. met Delahaye en Ford hadden direct na de start het nakijken. Spanning zat er niet in. Met deze auto wedstrijden is 't autosportprogramma-1947 in Nederland begonnen en zeer waarschijnlijk ook geëindigd. Moge 1948 beter zijn! BOND VAN PLATTELANDS VROUWEN. De afdelingsvergadering van de Bond van Plattelandsvrouwen, gehou den in Veerburg, werd geopend door mevr. Keyzer, die behalve ue spreek ster op deze avond, mevr. OudStof berg, vele dames kon welkom heten. Het onderwerp van de spreekster was „Palestina". Op boeiende wijze vertelde ze van de geschiedenis van dit land en belichtte ook de tegen woordige toestand, daarbij wijzend op de strijd tussen Joden en Arabierenen de aanwezigheid van olie ir. het nabu rige Irak, waardoor de belangstelling van de grote mogendheden voor dit gebied mede te verklaren is. Kiekjes en tijdschriften die spreek ster liet circuleren, illustreerden haar rede. Mevrouw Wilm las het verslag over de algemene vergadering te Utrecht en in bespreking kwam voorts een vraag om hen die deel uitmaken van de oogstcolonne lectuur en ontspanning te bezorgen. Het houden van een filmavond, waarnaar geïnformeerd was, kwam te duur, waarom besloten werd de heer Schroevers uit te nodi ger voor het houden van een lezing. Mevr. Wilms deelde mede, dat in tussen toch waarschijnlijk a.s. Zon dag een film vertoond zal worden. De deelname aan de „Hollandse dag", onderdeel van het internatio- raal congres in Amsterdam, kwam nog ter sprake, waarna sluiting volgde DE A.S. KERMIS. Behalve een gewone draaimolen zal op de kermis een fietsmolen en zweef molen aanwezig zijn en zullen ook een luchtschommel en autoscoter een standplaats innemen. Natuurlijk zul len allerhande kramen evenmin ont breken. We vermeldden reeds eerder dat in zaal Slikker het gezelschap van Piet Kohier met „In 't Gouden Haan tje" komt. De Apollobioscoop vertoont een paar vrolijke films, o.a. van „De Dunne en de Dikke" en in de andere zalen en café's zal gelegenheid zijn tot dansen of een gezellig stukje muziek tot een zitje noden. Het kegelconcours te Schagen is een groot succes geworden dank zü de stekende organisatie, die zeer veel van de organisatoren heeft gever.d. zei,, tot diep in de nacht. Het i. dan ook te begrijpen, dat w« jno^nenteel de el«„. uitslag van deze wedstrijden nog niet kunnen brengen. We hebben enig. 0g,n. blikken temidden der kegelaars vertoefd en gezien dat het ang geen eenvoo. dige sport is. Er zijn cracks die plotseling geen behoorlijke serie meer kunnen werpen om dan na enige weken plotseling het juiste gevoel te hebben terug, gevonden en series maken om een tegenstander volkomen In verwarring te brengen. PLATTELANDS JONGEREN GEMEENSCHAP. De laatste bijeenkomst van de afde ling dei P. J. G. was minder druk be zocht dan gewoonlijk. De heer E. Sloothaak hield een lezing over water vogels, in 't bijzonder over waterkoet en fuut. Dat met interesse geluis terd was, bleek niet alleen uit de vra gen die na de lezing volgden, maar vooral uit het besluit dat genomen werd om het volgend voorjaar geza menlijk een excursie naar de broed plaatsen op Texel te maken. Bij de hierop volgende bestuursver kiezing werd, bij enkele candidaat- stelling, de heer N, Disselkoen in het bestuur opgenomen. Aansluitend bij bovenvermelde le zing, las de heer K. Kossen iets voor ver Pooldieren, waarbij vooral aan dacht werd geschonken aan de alk. De volgende bijeenkomst, een vraag- avond, werd vastgesteld op 13 Aug. Wi.arna sluiting volgt. NOORD-SCHARWOUDE. 19 Juli. 222 000 kg aardappelen eerstelingen 6 7.80; grote 9.7010.30; drielingen 3.70 4.30; kleine 3.70; eigenheimers 12.60 13.60: blauwe eigenheimers 8.109.80; rode eerstelingen 9.70—10.50; 400 kg bie ten 7.10; 1600 kg witte kool 2.502.60; 150 kg sperciebonen 5.30. Dat het ook bij de dames lang niet makkelijk gaat, zagen wij Zondagmid dag. Mevr. J. VoltenJanssen had de grootste moeite de bal op ds baan te houden. De aanhouder wint! Hoe wispelturig de kegelsport is, leerde ons de heer M. d.: Haas. die op de jubileumbaan een serie maakte waar wel 5 poedels in zaten. Hij was er op deze baan hopeloos uit. Een klein kwartiertje later probeerde hij het op de vrije baan. Hij smeet ze er op los. Begon met een goede aanvang van 9, 9, 9, 6. Die 6 was aanleiding voor hem om de serie maar te laten verdwijnen. Op nieuw geprobeerd 9, 9, 9, 8. Ook deze acht wilde hij niet zien. Voor deze ke gelaar is echter het motto „De aanhou der wint" van toepassing, want zijn hierop volgende serie werd een 45, het geen een hartelijk applaus ontlokte. Ook dames weren zich. U moet echter niet denken, dat het alleen de heren zijn, die wat preste ren. Op dezelfde jubileumbaan, waar de heer de Haas er niets van terecht bracht, had nog steeds de leiding bij de dames mevr. Met uit Alkmaar met 108 hout. De dames van Schagen, zo heer lijk op een troepje in de kegelbaan aanwezig, spraken af een aanval op de leidster te doen. Mevr. Dorrepaal stroopte de mouwen op, zocht een bal uit en begon. Zonder enige poedel reeg ze de punten aaneen. 8, 9, 8, 6, 6, 9, 9, 9 5, 6. 9, 7, 7, 8, 6 en kegelde er 112 bij elkander. Een buitengewone prestatie, v/at dan ook tot uiting kwam door een daverend applaus. Het was daar in Hotel Vredelust zeer gezellig. De da mesclub van die naam deed het op de corpsbaan niet zo heel best. Mevr. de Haas en mevr. Sch:ne lieten het hier lelijk zitten. We hadden van dat vijftal een 300 hout zeker verwacht. Het werd nu 267. Alleen mevr. v. d. Hoven liet zien, dat het haar ernst was en goo chelde er 71 bij elkander. Die hadden we gaarne eens even op de jubileum baan aan het werk gezien. De standen na Vrijdagavond waren: Corpswedstrijden, Superklasse: 1. TOP, I, Alkmaar, 318; 2, ZEKZ I, Alkmaar, 114 Idem Seniorenklasse: 1. de Burg Onza Club I, Alkmaar, 316; 2. Alomaria I, idem, 314; 3. Op de Lat I, idem, 305; 4. ZEKZ II, idem, 304; 5, TOP II, idem, 304; 6 Alomaria I, idem, 298; 7, Met z'n Tie nen I, Idem, 297; 8. Gooi geen Poedels, Schagen, 297; 9. Onder Ons I, Alkmaar 292, 10, Van alles Wat I, Den Helder, 290: II, Kegelclub Schagen II, 289. Idem, Juniorenklasse: 1. Houthakkers II, Alkmaar, 305; 2, Houthakkers, II, Het- loo, 301; 3. CUBO II, Alkmaar, 278; 4. De Club II, idem, 272; 5 GGP II, Scha gen, 270; 6. Met z'n Tienen II, Alkmaar 258; 7, Sociëteit II, idem, 253. Dames Corpswedstrijdan: 1. WIK I, Alkmaar, 337; 2. Vredelust II, Schagen, 263; 3. Ophouden Wint, Alkmaar, 260; 4. WIK II, idem, 240; 5. Onder Ons IT, idem, 213; 6. Zet 'm Op I, Idem, 160; 7 Zet 'm op II. idem. 136, Jubileumbaan: Heren: De heer M de Haas leidt nog met 128 hout, Dames, me vrouw Met, Alkmaar, leidt hier nog voor mevr. Raven uit Schagen met 108. Zo als ln ons overzicht reeds vermeld heeli mevr. Dorrepaal thans de leiding van mevr. Met overgenomen met 112, daar mede haar clubgenoot mevr. Raven naar de derde plaats verdringende. Vrije baan (Superklasse): De stand is hier thans: 1, J Bakker, Alkmaar, 45 4. 42, 40; 2. A Kollman, idem, 45 2, 43, 42; 3 Bonsema, idem, 45, 44 2, 43, 40 2, 39; 4 C Klerk, idem, 45, 44, 43 2, 40; 5, Cr Jonker, idem, 45 44, 43, 42, 1, 0; 6. C de Lange, idem, 41 4. Idem Senioren: In deze afdeling werd de heer v d Post uit Alkmaar naar de eerste plaats verdrongen door de heer M de Haas uit Schagen, die tevens winna9,j van de dagprijs werd, De stand in dei- klasse onderging vele veranderingen en luidt aldus: 1 M. de Haas, Schagen 45 2, 44 4, 42, 40, 38; 2 G. v. d. Post, Alkmaar 45' 44 3, 41; 3 de Boer, den Helder 45. 44 43, 42; 4 A. Koppe, Alkmaar 45—43; j C. van Wijngaarden, Alkmaar 45—43; 6 G. Anneveldt, Schagen 44 4—43 5—423 enz.; 7 Jb. Simons, Schagen 44—39; 3 1 Igesz, Schagen 4439. Bij de Junioren: 1 Hessels, Alkmaar 45—39; 2 W. Elema, Schagen 42 2. Dames; 1 mevr. Peetoom, Schagen 43—39—38—30; 2 mevr. Met, Alkmaar 40—38; 3 mevr. Metselaar, Alkmaar 40—38; 4 Mevr. Lieshout, Alkmaar 39. Parenwedstrijd. Hier leidt nog steeds het echtpaar de Haas uit Schagen met 52—47—45 enz.; 2 Mevrouw Schene— Jb. Simons Schagen 484544; 3 Mevr. Bosch—J. Bakker 48. De wedstrijden worden voortgezet. Verwacht kan worden dat de stan den nog vele veranderingen zullen on- dergaan. VEILIGHEID VAN HET VERKEER IN GEVAAR GEBRACHT. Door onze gemeente reed dezer da gen een motorrijder met één hand aan het stuur, terwijl hij met zijn andere hand een aantal planken op de schou der vasthield. Het spreekt haast van zelf, dat het vervoeren van hout op deze wijze een gevaar is voor de an dere weggebruikers en de berijder in geen enkel opzicht de macht over zijn stuur heeft. De juist passerende Rijks politie maakte dan ook proces-verbaal op. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Vereniging tot het houden van Paasveetèntoonstelllngen besloten de traditie van vóór de oorlog weder in ere te herstellen en op 2 October a.s, een najaarstentoonstelling te houden. De inzendingen zullen thans niet al leen bestaan uit vetvee, doch worden uitgebreid met drachtige koeien,, han delsvee, graskalveren en verse koeien, ïezelfder tijd zal voor het district N.- Holland-Noord een grote tentoonstelling worden gehouden van geregistreerde fokschapen. Steeds heeft het bestuur hiervoor twee wisselbekers beschikbaar gesteld naast de gewone prijzen. Deze wissel bekers gaan in eigendom over als men twee jaar achtereen in de betreffende tubriek de eerste prijs wint, dan wel dat men driemaal eerste prijswinnaar wordt. Eén dezer wisselbekers is de finitief in handen gekomen van de heer K. Feijne, de andere is thans onder be rusting van den heer Kant. Hierom zal thans nog moeten worden gestreden. Bovendien heeft het bestuur besloten de October paardenmarkt wederom nieuw leven in te blazen door op Maandag 6 October een paardententoon- stelllng te houden ter gelegenheid van de Octoberpaardenmarkt. Hier zullen mogen worden ingezon den warm- en koudbloed handelspaar- uen, alsmede slachtpaarden in deze soorten. Natuurlijk alleen paarden, welke tegen normale handelswaarde te koop zijn. Wij geloven de tolk te zijn van onze gehele streek als wij het bestuur dank hrengen voor dit initiatief, dat wederom mooie dagen voor Schagen en omge-' ving kan brengen. De vereniging zal dezer dagen een dringend beroep doen op de Schager middenstand, welke direct bij da markt betrokken is om haar vruchtdragend werk te steunen en wij hopen en ver trouwen, dat dit beroep niet te vergeefs zal zijn en spontaan zal worden mede gewerkt aan de pogingen om de Scha ger markt te bevorderen. LANGEDIJKER GROENTENCENTR. 175000 kg aardappelen eerstelingen 710—8.30; grove Schotten 9.10—10.20; drielingen 1.306; blauwe eigenheimers 10.1012.20; geelblom 7.10—7.80; kriel 4.40—4.80; 8000 kg rode kool 5.20—7.80; 80 kg slabonen 69—80; 450 kg tomaten sortering A 88; sort. B 80—84. ■■■■"- ÜH het Marken zorgt voor deviezen eiland Marken bezoeken h 1 a Ve'e vacanUe*anfers' die - voor ons land zo nodige dev' "<h talrUke buitenlander«. dle d* een bezoek aan het meebl'engen. Natuurlijk wordt een aan het souvernlrhui. gebracht van Sijtje Boes.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2