MSMICl FLINKE JONGEN Fa.Gebr.Kaal HUISHOUDSTER Te huur of te koop gevraagd De eerste vrije vergadering van de Staten van Holland DE PAMPUS-PIRAAT door j. D. vanjxter Alleen 01DIFI geeft I00°|o zekerheid Want OIOIE! bevat dubbelsterke 0.0-T- STAALBAARD Aardappel rooiers JUTTERTJES 375 jaar geleden; Ingezonden Nog eenszijn we allen zwart Riemeense oppositie-leider gearresteerd Acht Britse marine-piloten verongelukt FEUILLETON Verloofd. Guus Weitzel in ere hersteld Wij luisteren naar Advertenties a. vlam—klant gevraagd. Te koop aangeboden: Te koop gevraagd: Ruilen: Diversen DAMES! Confectie Adverteert in dit blad EENVOUD NUTSSPAARBANK GEBORENzoon van Philishave en Sneller. Wij noemen hem Het wonderkind met grote scheerkop en 60 sleuven. Ziet de etalage van: Radio-Technisch Bureau Alkmaar, Houttil 52, [Tel. 4375. De droogscheerspeciaEste. Gratis demonstratie. a. enige leerlingen-ernstvuurwerker, b. enige sjouwerlieden, c. een bankwerker-draaier. RUIM WINKELPAND .J n. Het is bekend, hoe de te vroege komst van de Watergeuzen, tot ergernis van de prins, deze plannen in de war dreig de te sturen. Het is ook bekend, dat er uiteindelijk van Franse hulp niets is gekomen door de beruchte Parijse bloedbruilof tijdens de Bartholomeus- nacht in de tweede helft van Augustus. Maar tussen deze beide gebeurtenis sen had de overgang van Enkhuizen, met de verrassing van Bergen (in Henegouwen) door Lodewijk van Nas sau, de zaak in Holland toch aan het rollen gebracht. Gedurende de winter van 1571 op 1572 waren de Staten van Holland na December niet meer bijeen geweest. In di- zomer kreeg Bossu toen opdracht van Alva, om dit college op 15 Juli in Den Haag te laten samenkomen. Het was evenwel al te laat. Waarschijnlijk zijn de yitnodigingen zelf niet eens meer verzonden. In plaats daarvan gingen andere uit nodigingen rond bij de oproerige ste den, en wel om op de 19de Juli samen te komen in Dordrecht. Het initiatief is hierbij zonder twijfel uitgegaan van Oranje. Maar aan Gouda komt de eer toe. de zaak aanhangig te hebben ge maakt. De vraag was toen alleen nog: wie moet de vergadering uitschrijven? In den regel geschiedde dat door de Advokaat van den Lande in opdracht van de landsheer of di^ps vertegenwoor diger. Maar de Advocaat van den Lan de was in 1569 in de gevangenis te Brussel gestorven. En de pensionaris van Dordrecht, die her- eventueel moest vervangen, zat in Dordrecht we gens Spaansgezindheid gevangen. Na enig aarzelen heeft toen de plaatsver vanger van deze pensionaris de uit nodigingen verzonden. En zo kwamen dan op die gedenk waardige 19 Juli van het jaar 1572 de gedelegeerden van de steden Dordrecht, Haarlem, Leiden, Gouda, Gorinchem, Alkmaar, Oudewater, Hoorn, Enkhui zen, Medemblik, Edam en Monniken dam met twee leden v—de ridder schap en Marnix als vertegenwoordiger van de prins op het stadhuis van Dor drecht bijeen. Gewichtige beslissingen werden hier genomen. In de eerste plaats besloten deze mannen de prins te erkennen als stad houder van Holland, Zeeland en Utrecht en als beschermer en hoofd van het land in afwezigheid van de koning. Op slimme wijze werd gebruik gemaakt van het feit, dat Oranje indertijd tor- meel niet was ontslagen. Zo gaf men aan de opstand een glimp van wettig heid, waardoor velen mee durfden te doen, die dit anders zeker niet zouden hebben gedaan. Tot 1581 heeft de prins dan ook al zijn beslissingen genomen „in naam" van Filips H. Men heeft het van sommige zijden wel eens voorgesteld, alsof men hier met wettige handelingen van daartoe gerechtigden te doen heeft gehad. Daar tegenover heeft een der beste kenners van dit tijdperk, Bakhuizen van den Brink, zijn beroemd geworden uit spraak gesteld: het was geen refor matie, het was geen restauratie, het was een revolutie. In de tweede plaats moest er worden gezorgd voor geld. De Staten besloten de prins onmiddellijk 150.000 ter be schikking te stellen, welk bedrag door Dordrecht zou worden voorgeschoten, terwijl binnen drie maanden nog eens 500.000 zou worden opgebracht. Natuurlijk werden er nog een aantal belangrijke besluiten genomen, die hier niet kunnen worden vermeld. De voornaamste betekenis van deze „vrije", dat wil dus zeggen niet door de landsheer samengeroepen, maar op eigen gezag bijeengekomen Staten vergadering, is gelegen in het feit, dat men van die dag af niet meer te doen had met afzonderlijke acties van ver spreid liggende steden, maar met een op revolutionnaire wijze tot stand ge komen centrale regering, die de leiding van de opstand in handen kon nemen. De Staten, voorheen een adviserend lichaam en de Stadhouder, voorheen een dienaar van de landsheer, waren nu zelfstandige organen geworden. En toen de practijk uitwees, dat deze twee organen tegen hun zware taak wa ren opgewassen, toen waren zodoende meteen de grondslagen gelegd voor de regeringsvorm van de Nederlandse staat in wording. Men heeft voor en na veel kritiek geleverd op de regeringsvorm, die in deze woelige tijden uit de loop der ge beurtenissen is voortgekomen. En niet eens ten onrechte. Maar daarnaast mo gen aan het -lot van dit artikel twee dingen geconstateerd worden. Het nieuwe bewind heeft zijn eerste en meest voor de hand liggende taak: de strijd voor onze onafhankelijkheid tegen een overmachtige tegenstander tot een goed einde weten te brengen. En het is er daarna in geslaagd ons land gedurende vele tientallen jaren zo te leiden, dat de in de strijd tegen Spanje ontstane Republiek der zeven Verenigde Nederlanden lange tijd een der toonaangevende staten van de we reld is geweest. Dr. Jules Maniu, de 74-jarige leider van de Nationale Oppositie-partij der Roemeense boeren, is gearresteerd en gevangen gezet. De Roemeense kamer van afgevaar digden heeft Zaterdag Dr. Maniu en vijf andere afgevaardigden der Roe meense Boerenpartij van hun parle mentaire onschendbaarheid ontheven verklaard. Acht leden van de Britse Marine zijn gisteren in Australië om het leven gekomen bij een aantal vliegtuigonge lukken, die binnen een uur plaats hadden aijdens een afscheids-demon- stratie van een Brits vliegtuigmoeder schip, dat Australische havens bezoekt. Geachte redacteur, Weest U zo goed mij toe te staan met enkele woorden te reageren op het ingezonden artikel van „inzender" in zake het vraagstuk: „Zijn wij allen zwart?" „Inzender" (waarom zo anoniem?) uit het verwijt, dat ik bitter weinig afweet van „het arme volk" en dat zal dan wel zo zijn. En even vanzelfspre kend is het voor mij onbegrijpelijk hoe iemand in deze tijden van f 30 in de week moet zien rond te komen. Beide verwijten zal ik maar naast me neerleggen. „Inzender" ontkent echter dat ieder een wel eens „iets zwarts" doet maar hij is zeer slecht lezer van mijn arti kel geweest. Inderdaad, de kop boven dat stuk luidde: „Wij allen zijn een tikje zwart", maar iedere lezer met gezond verstand begrijpt dat een der gelijk generaliseren niet volstrekt let terlijk dient te worden opgevat. Met hetzelfde recht zegt men tegenwoordig „iedereen ziet de toekomst pessimis tisch in", of „wij allen ondervinden iedere dag nog het leed van de oor log". Daarbij, „inzender" zondigt zelf wel het zwaarst op dit gebied door „de" slagers, bakkers, kruideniers, drank verkopers, groentehandelaren en koek bakkers op sarcastische wijze te dood verven als knoeiers. Natuurlijk zijn er zulke lieden onder, maar wie durft beweren dat ze „allen" zo zijn? Ik vlei mij met de hoop dat de le zers van dit blad die de kunst van le zen bezitten, de strekking van het ar tikel wel begrepen zullen hebben. Maar goed lezen is ook niet eenvoudig Tenslotte is het mij, na vrij lang durig peinzen, niet gelukt enige fami lie verwantschap tussen „inzender" en mezelf te ontdekken, zodat tenminste voor mij, de opmerking „volle neef" noch begrepen noch gewaardeerd wordt. Doch dit terzijde. U mijnheer de redacteur dankend dat U mij de gelegenheid bood even te antwoorden, Hoogachtend Uw. dw. Anthony van Kampen. IS NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOORi J.JORISSEN 31) Ik zag zelfs een glimlach zich om zijn lippen plooien. Hij zette ze echter weer stijf op elkaar en ging nog afgepaster voor dan eerst: „Toen ik mijn moeder mededeelde dat ik mij geëngageerd had met een jonge dame van mijn kantoor, had zij heel wat vragen te stellen". (Dat zou ik denken!) „Werkelijk? vroeg ik bedeesd. „En bijna het eerste wat zij mij vroeg, was wat uw voornaam was". (H'm bijna ik ben benieuwd, wat de allereerste vraag wel was? Wat zou die gewoonlijk zijn?) „Natuurlijk had ik dat moeten voor zien (En had hij dat niet gedaan? Lieve tijd! Nog een fout in zijn schema! „Vreemd genoeg had ik daar niet aan gedacht en was er dus niet op voor bereid. Ik kon mijn moeder natuurlijk niet goed de waarheid zeggen, name lijk dat ik het niet wist Uit uw onder tekening wist ik nooit of N. T. of M. T. was. Ik dacht N. Ik noemde dus de eerste de beste meisjesnaam met een N. cp, die mij in gedachten schoot! N. of M. was echt iets voor hem! Voor het eerst in mijn leven schater de ik het uit in het bijzijn van Still Waters. De frisse buitenlucht en de rit met de auto waren mij zeker naar hef hoofd gestegen. Ik schrok van mijzelf en hield mijn lachen wat in, om hem te kunnen vragen: „En wat zei u wel, toen mevrouw Waters mijn briefje kreeg met mijn eigen naam er onder?" „O, ik zei zo iets van dat het in som mige plaatsen de gewone afkorting voor Monica was". „Dat was handig!" antwoordde ik, terwijl ik stokstijf overeind ging zitten, verslagen over mijn moed. Hij zal wel verbaasd geweest zijn; hij zal het als bravade of als de moed der wanhoop beschouwd hebben, denk ik. „Iets moest ik zeggen, en ik vrees ;uffrouw Trant, dat hef dus Nancy zal moeten zijn. Een soort bijnaam zouden we het kunnen noemen". Nu lachte hij werkelijk zelf. Hij leek cp eens wel tien jaar jonger, maar ik voelde nu nog meer, alsof hij een vreemde was, dan in de dagen, toen hij mij in het rond commandeerde op zijn kantoor. Hij was echter dadelijk weer een en al ernst Hij scheen voor het eerst zelf ook enigszins te voelen, zoals ik gevoeld heb. sedert wij zogenaamd geëngageerd zijn. ,,-k weet, dat het veel gevraagd is", zei hij, „maar ik hoop dat u al die ver velende dingen zo goed mogelijk zult willen dragen. Ik zal, dat beloof ik u, alles doen, wat ik kan, om ze te ver mijden. Heel veel in onze houding zal kunnen toegeschreven worden aan de gewone verlegenheid van mensen, die nog maar zo kort geëngageerd zijn". „O, natuurlijk", zei ik, mijn best doende het niet uit te proesten. Ik was benieuwd, wat hij nog meer had moeten bedenken over Nancy. Stel je voor, dat zijn moeder hem gevraagd had, hoe ik er uit zag! Hij zou het niet geweten hebben, of ik donker of blond lang of klein was. Het was niet onmo gelijk, dat hij, omdat hij toch iets zeg gen moest, haar verteld had, dat ik zes voet lang en licht blond was. En wat moest ze wel gedacht hebben toen hij geen enkel portret van mij had, om haar te laten zien! Hij was anders dom genoeg om, net zo goed als hij een andere naam ge noemd had, ook het portret van een an der meisje te laten zien! Terwijl ik weer inwendig lachte, reed de auto een hek met stenen pilaren bin nen en gingen wij zachtjes voort over een oprit van kiezel met aan weerszij den een dichte haag. Wij waren er dus bijna. Mijn lach lust verdween. „Moed gevat", dacht ik. HOOFDSTUK XI. Wij kwamen nu aan een grasveld zó groen, zó uitgestrekt, dat het mij een zee toescheen. Wij sloegen daarop een hoek om. „Daar ligt het huis", kondigde me neer Waters aan. „Dat?" Het was breed en laag en wit en echt huiselijk, ja, huiselijk en heel eenvou dig en geheel begroeid door purperen wistaria's en aan een zijde als overgo ten door een reusachtige gouden regen. Een brede veranda liep om het hele huis. Uit die veranda kwamen twee meisjes op ons toestormen voorafgegaan door een kleine hond. „Meisjes?" dacht ik en vroeg: „Wie zijn het?" „Mijn zusters, Theodora en Blanche", zei de Baas haastig. „Koest, Cariad! Stil, zeg ik je!" Dit tegen de kleine hond. Onderwijl hielp hij mij uitstappen. Het grootste van de meisjes kwam het eerst naar mij toe en zei verlegen: „Ik ben toch zo blij, dat u gekomen bent!" en hield mij haar beide handen toe. Toen boog zij zich over mij heen en gaf mij een kus. Zij leek zowat acht tien, had blond haar, en ik vond dat zij veel van haar broer had. „Ik ben Blanche", zei ze. „Dat is Theo". Theo leek mij een jaar of vijftien. Eerst zag ik niets dan haar lange benen en korte goudblonde krullen. Ze zei niets, maar zij keek. Zij keek mij aan met een paar vrolijke grote ogen. Zij verslond mij bijna, terwijl de anderen mij mee naar binnen namen. „Hier is Nancy, moeder", riep meneer Waters. Was dat zijn moeder, die daar op mij toetrad? Zij leek niets op de moeder, die ik mij had voorgesteld! Zij was in het zwart gekleed en heur haar was geheel grijs, maar verder zag zij er nog jeugdig uit. Ze was even groot als Blanche en even slank. Haar blozend gelaat, haar zachte aarzelende stem de den haar jonger schijnen, dan zij in werkelijkheid was. „O, ben je daar, Nancy? Je bent van harte welkom. Ik noemde je juffrouw in mijn briefje, omdat ik dacht dat het zo hoorde, totdat wij persoonlijk ken nis hadden gemaakt. Maar nu behoef ik het niet langer te doen, is het wel? Bil- y zei, hij dacht van niet". De baas was teruggekeerd naar de auto. „Je koffers zijn naar boven gebracht. Misschien wil je ook nog wel wat rus ten voor tafel. Blanche zal je je kamer wijzen", vervolgde mevrouw Waters, terwijl ze Theo vasthield, die ook ach ter ons aan wilde komen, zeker om mij nog een beetje beter te kunnen opne men. „Neen, Cariad, jij mag ook niet. Kom hier, kleine, stoute hond. Je weet, dat je niet in huis mag komen!" Maar de kleine, stoute hond holde de trap al op voor Blanche en mij uit Wij waren op het portaai, toen het geluid van een stem, die ik nog niet eer gehoord had, een heldere, duidelijke stem tot ons doordrong. „Geen wonder, moeder! Moeder, is ze niet mooi? Waarom heeft Billy ons dat niet verteld? Hij Hier zweeg de stem op eens. (Wordt vervolgd) Inschakeling West-Europese havens bij goederenverkeer naar Duitsland In Den Haag zijn besprekingen ge houden tussen vertegenwoordigers van de Nederlandse en Belgische regerin gen en vertegenwoordigers van het militaire bestuur voor Duitsland. (Uni ted Stats en United Kingdom). De on derhandelingen hebben tot overeen stemming geleid. De delegaties hebben gezamenlijk een rapport opgesteld, waarin zij hun regeringen een voor stel doen inzake het gebruik van Ne derlandse en Belgische havens met betrekking tot de import van voedsel- en andere goederen door de militaire besturen ten behoeve van de bevol- Duitsland. Het voorstel zal indien het door de king der U.S.U.K.-zones van bezet betrokken regeringen wordt aanvaard, tot een overeenkomst leiden, welke op 15 September 1947 van kracht zal wor den. Bijzonderheden nopens deze over eenkomst zullen zodra het voorstel door de regeringen is bekrachtigd, te gelijkertijd in Den Haag, Brussel en Berlijn worden gepubliceerd. De revisie-commissie voor de zuive ring van het radio-omroeppersoneel heeft de door de zuiveringscommissie uitgesproken beslissing van 13 Novem ber 1945 tegen de vroegere A.V.R.O.- omroeper Guus Weitzel nietig ver klaard. JOODSE IMMIGRANTEN VAN „PRESIDENT WARFIELD" WEER NAAR FRANKRIJK? Van gezaghebbende zijde te Jerusa- lem wordt vernomen, dat drie Britse j, deportatie-schepen Zaterdag Haïfa verlaten hebben met de meer dan 4.500 Joodse illegale immigranten van de „President „Warfield" aan boord, die zij naar de haven van inscheping in Frankrijk zullen terugbrengen. HILVERSUM I geeft nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 10,30 uur KRO: 7,15 Ochtend-! gymnastiek 8,15 Pluk de dag 9 uur Lichtbaken 10,00 Voor de kleuters 10.50 Schumann-programma 11,30 Als de ziele luistert 12,03 Operette-duetten 1,15 Welk boek? 1,20 Metropole-or- kest 2,30 „Onder ons" 4,00 De Zon. nebloem 4,30 Na schooltijd 4,45 Gra- mofoonplaten 5,45 Rijk Overzee 6,20 Sportpraatje 8,20 Radio Philharmonisch Orkest 10,45 Dans-show. HILVERSUM II geeft nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur AVRO: 7,15 Ochtend- gymnastiek 8,45 Haydn-Mozart-concert 9,15 Morgenwijding 9,35 Arbeidsvita minen 10,30 Van vrouw tot vrouw 10,35 Kinderkoren 10,50 Kleutertje luis ter 11,00 Ensemble Jetty Cantor 12,30 Ons platteland 1,15 Skymasters 1,45 Deanna Durbin 2,00 Met naald en schaar 3,00 Radio-matinée 4,40 De schoolbel 5,30 Pierre Palla 7,00 Ber- nard Person 8,05 Oud-minister Weiter over Indische kwestie 10,15 Buiten lands weekoverzicht 10,30 Radio Phil harmonisch Sextet 11, 15 Zone-schaak- tournooi. JAAP VRIES en ELLY SCHOEN hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 30 Juli a.s. te Opperdoes. Den Helder, 16 Juli 1947. Koningdwarsstraat 73. Receptie: te Den Helder, 27 Juli, van 36 uur, in het Wapen van Den Helder, Spoorgr. 43-44. te Twisk, 30 Juli, van 7,30—8,30 uur, Zuider- weg 10. Toekomstig adres: Koningdwarsstraat 71. Namens wederzijdse ouders geven wij U ken nis, dat de huwelijksvol trekking van THEO STUYVENBERG en COBY LüTERS zal plaats vinden op Vrij dag 25 Juli a.s. des v.m. 9,30 uur te Den Helder. Den HjOlder, Juli '47. Kerkgracht 19. 2e Vroonstraat 53. Toekomstig adres: Fan. Scholtenstr. 86 huis, Amsterdam (West). De 4e Augustus a.s. hopen onze geliefde Ouders, Groot- en Overgrootouders, a. vlam te Winkel, hun 60- jarige Echtvereniging in stilte te herdenken. Namens hun dank bare kinderen, klein en Achterklein kinderen. Den Helder: J. VLAM G. VLAM—DEN DAS Voorburg: P. VLAM H. M. VLAM— GEIJSLER Philadelphia (U.S.A.): A. VLAM S. VLAM— STRIJBUS Winkel, Bosstraat A 1811. N__J Mevr. Heeft U geen hulp? Flinke, jonge kracht heeft nog enige ochtenden beschikbaar. Br. onder No. 555 Bur. v. d. blad. leeftijd 1617 jaar, loon 12,6015,75 per week. Stoomwasserij ROOVERS, Ambonstraat 90. gevraagd, kunnen direct aan liet werk, bij N. BELLIS, Callants- oogervaart C 37. Juliana- dorp. Adressen Bureau en?., uit sluitend 's middags na half twee!!! Modern radiotoestel m. Ul tra korte golf f 250,—. Spoor straat 64. BI. mil. overjas f 30,—, baai en hemd bl. f 15,nw lange witte pantalon f 8,en I rol- veger f 5,—. Adres: Bur. van dit blad. Een nw voor-oorl. pit-rlet reiswieg f20,— en een groot poppenhuis if 25,—. Binnen haven 38. Te koop z g a n. grijze da mesmantel mt 38 f 30,—. Mo lenstraat 125. Pr. bruin lederen motor pak mt 5152 ou.de kwal. f 200,— en nw Can. motorh - schoenen f 10,Ooievaarstr. 115; na 6 uur Eiken buffet (ietsje bescha digd) f 50,—, ouderwetse dres soir (heel aardig) f 65,—, rook. tafel (compl) f 35,—, kanarie pietje f 17,50, donk. wollen jurk mt 44 of 46 zgan. f 30,—, damesmantel (br.) f 20,—, meis jesmantels p. stuk f 17,50, he. renoverjas kl, mt f 15,—, een pullover voor meisje f 6,—, handschoenen nw en sjaal te samen f 10,—.japonnen mt 44 of 42 p. stuk f 10,— enf 5, Egyp tlsche tas zgan. f 25,—, pull- over nw f 25,— en mooie In dische schoentjes mt 38 f 15, Adres: Bur. van dit blad. Burgerwoonhuis in het cen trum, met of zonder meu belen. Br ond nr 552 aan Bu reau van dit blad. Sport- en slacht-konijnen (Vlaamse reuzen en Lotharin gen, oud en jong) vanaf f 7,50 A v d Wint, Ceramstraat Een nw Frans herenrijwiel met nw banden f 115,1 pr zgan. damessportschoenen mt 38 f 10,— en zgan. koffergra- mofoon f 30,—. Binnenhaven 21; na 6 uur. Opklapbed, liefst met om bouw. Adres: Bureau van dit blad. Een mooie grote woning aan Weststraat Den Helder voor flinke woning te Alkmaar, Bergen of Heiloo. Br ond nr 557, Bur. van dit blad. Een gezellig ruim huis op hoek Spoorstraat h.prijs f 5,- voor woning h.prijs f5,— tot f 7,Adres: Bur. van dit blad Benedenwoning in Rotterdam (Oost) h.prijs f 5,50 voor wo ning Den Helder. Br: K Mon ster, Kettingstraat 67B, Ro terdam. Een goed tehuis gezocht voor eén lief en zindelijk poesje Singel 107. Ga naar Spoorstraat 103 Den Helder Ruime sortering LICHTLAMPEN, NACHTLAMPEN 2,10, SPAARLAMPEN 500 uur gebruik 1 K.W., f 2,50. SANDERSE, v. Galenstraat 117. OPENBARE VERKOPING. In de op 31 Juli a.s. door notaris A. M. ENGELMANN te houden PUBLIEKE VERKOPING, zullen behalve de reeds geannonceerde percelen nog worden verkocht: 1. Werkplaats aan de Keizersgracht 109, groot 45 c.a. 2. Woon- en winkelhuis met werkplaats en erf aan de Sluisdijkstraat 55. groot 1 are. TE KOOP, alles zonder bon: Aardappelbakken f 1,50 per stuk, raamlijsten, een nieuwe noodwoning en een z.g.a.n. woonwagen op lucht, iets moois. Ame rikaans gr. hout, geheel gemeubileerd, bij M. HARTOG. Aannemer, Heemskerk, Tel. 317 K 2512. is het kenmerk van de I GEVRAAGD, leeftijd 50/60 jaar, bij heer alleen, tegen kost en inwoning te Haarlem Brieven No. 105 aan STRIJLAND's Adv.-Bur., Haarlem. In de PYROTECHNISCHE WERKPLAATS aan de Buienhaven alhier, kunnen geplaatst worden: leeftijd 1423 jaai\ leeftijd 23—+ 35 jaar. Sollicitaties te richt&n aan de Chef van het Perso- neel- en Loonbureau bij de Rijkswerf, Alhier. Bewaar de eerste lachjes van uw baby ,tMODERN" Pap, geopend v. 2-6 jj Atelier voor Kinderloiogralie m Spoorstraat of Keizerstraat Brieven onder No. 556 bur. van dit blad. J

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 4