De plannen voor het grote Schaaktournooi Turnfeest van „Hollands Noorderkwartier" schitterend geslaagd Stad en Omgeving Een vraaggesprek mei de Morphy-voorziiier M9 Jtf Fraaie successen van OKK. en P.P. LANGS DE VELDEN. Een raadselachtige geschiedenis De H.L.O.-proeven Succes voor onze recherche Oproep Bond Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers Onlangs berichtten wij reeds over de plannen, welke leven in de boezem van de Helderse Schaakvereniging „Morphy", om ter gelegenheid van haar vijf en veertigjarig bestaan in Den Helder een groot schaaktournooi te organiseren, waarin wij aanleiding hebben gevonden met de voorzitter, de heer J. Beek, een vraaggesprek te voe ren, waarvan de lezers hieronder het verslag aantreffen. Acht U dit tournooi van alge meen belang voor Den Helder? Inderdaad. Iedere zakenman weet, dat reclame, mits goed gevoerd, op de duur vruchten afwerpt en ook een stad kan zulk een propaganda in het tegen woordige tijdsbestek niet ontberen. Te weinig wist Nederland vóór de oorlog in het algemeen van haar Marinestad en thans valt een onbekendheid in den lande te constateren r.iet onze aspira ties, zoals terugkeer Marine, vestiging nieuwe industrieën, verbetering spoor wegverbinding etc., waarbij helaas te spoedig vergeten wordt de heldhaftige strijd van onze Marine gedurende de laatste wereldoorlog en het feit, dat ook Den Helder op velerlei gebied wel zeer gehavend uit de strijd te voor schijn trad. Aan de prestaties onzer Marine mo gen wij een moreel recht ontlenen, dat op ieder terrein bevorderd wordt, dat Den Helder weder herrijst, doch hierbij moeten wij de historische woorden „Ik val aan" tot de onze maken, waarvoor hier o.m. een unieke gelegenheid ligt. Immers weten wij dit tournooi met vereende krachten goed op te zetten, dan zullen pers en radio gedurende enige weken hierover regelmatig be richten. Krijgen de plannen reeds meer gestalte? Ook hierop kan ik U bevestigend antwoorden. In de eerste plaats dient een Ere-Comité gevormd te worden en hierbij kan ik U de verheugende me dedeling doen, dat Burgemeester Rit meester spontaan bereid werd bevon den hiervi het voorzitterschap op zich te nemen. Zoals U weet heeft Dr. Max Euwe indertijd reeds zijn medewerking toegezegd, mits wij de datum van het tournooi zo stellen, dat deze niet in strijd komt met de wedstrijden om het wereMkammoenschap. De Commissie van Organisatie onder leiding van de heer L. Bund heeft verder contact ge legd met de bekende buitenlandse spe lers Szabo (Hongarije), O'Kelly (Bel gië) en Rossolima (Frankrijk), welke thans aan het Zóne-schaaktournooi in Hilversum deelnemen. Met Hollandse spelers van naam zullen thans de be sprekingen worden geopend, doch U zult willen begrijpen, dat door deze Commissie nog bergen werk van or ganisatorische aard moeten worden verricht alvorens wij met de definitie ve bezetting van het tournooi voor het voetlicht kunnen treden. En hoe is het met de finaciën? Geen schaakvereniging kan zulk een tournooi uit eigen middelen bekostigen en het is gebruikelijk dat daartoe een beroep wordt gedaan op derden. Laat ik eerlijk zeggen, wij waren op dit punt in de aanvang zeer pessimistisch, hetgeen niet wil zeggen, dat thans de financiering reeds verzekerd is. Uit den lande zijn echter reeds door voor aanstaande lichamen een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld voor de gebruikelijke loterij. Een groot aantal loten zal genomen worden door de ver schillende schaakverenigingen die Ne derland telt, zodat ik vrees en zelfs hoop, dat voor Den Helder waarschijn lijk geen groot aantal loten beschik baar blijft. Er zijn echter aanwijzingen, dat de Helderse bevolking en zaken wereld onder het motto „Dit tournooi moet er komen" de vorengenoemden met een flinke lengte willen kloppen, m.a.w. 't schijnt een erezaak te willen worden. Een tastbaar bewijs kregen wij reeds van de heer G. van Baaren, die als eerste de lijst van bijdragen Cor Bijster, uit Haarlem, continueer de zijn sprintkampioenschap voor amateurs tijdens de nationale wielerwedstrijden te Amsterdam. Evenals verleden jaar behaalde hij ook nu dc titeL opende, door de zalen van Eormosa voor dit tournooi beschikbaar te stel len. Het behoeft geen betoog van hoe veel belang dit voor het welslagen van dit tournooi betekent, aangezien wij spelers, supporters en bezoekers daardoor een hen waardige speelruim te en verzorging kunnen bieden. En bovendien „Een goed voorbeeld doet goed volgen", waaraan echter moet worden toegevoegd dat één zwaluw nog geen zomer maakt. Hierbij eindigde ons vraaggesprek, waarbij een zaak van werkelijk groot belang voor Den Helder werd belicht. Laten wij hopen, dat het gematigd op timisme van Morphy spoedig zal ver anderen in de wetenschap, dat de fi nanciering van het schaaktournooi Den Helder met aller medewerking verze kerd is en dat ook hier bewaarheid wordt „Den Helder leeft weer, Den Helder streeft weer". DE STRIJD IN GRIEKENLAND. GRIEKSE INFANTERIE RUKT OP. „Wij kunnen geen stenen bren gen voor de opbouw van uw stad. Maar wij hopen vandaag een steen tje te kunnen bijdragen, voor de culturele opbouw van uw zwaar getroffen gemeente". Het waren deze woorden waar mede Mr. Breebaart op het bordes van het raadhuis de Helderse bur gemeester antwoordde. Na het bijwonen van deze in al le opzichten schitterend geslaag de sportdag, kunnen wij verklaren, dat de Turnkring Hollands Noor derkwartier in dit streven in alle opzichten is geslaagd. Nadat 's-morgens om 9 uur meer dan duizend deelnemers met allerlei middelen van vervoer, Den Helder waren binnen gestroomd, begonnen om half tien de eerste wedstrijden voor de jeugd onder leiding van Jan Molenaar uit Noord-Scharwoude, de alom bekende turner, die drie maal kampioen van Nederland was. Het buitengewoon fraaie weer gaf aan het geheel de jeugd in vlot sport- costuum, nog een extra leuk aanzien. De jury bestond uit de deskundigen Rijswijk, De Haas, Peereboom en Zee. HET OCHTENDPROGRAMMA Begonnen wordt met Sportlust van Julianadorp onder leiding van juffr. Smit. Vervolgens komt de heer Blok met zijn vereniging Oudesluis. Zij verrich ten een aardige oefening op de Donau- wals van Straus. Als eerste ploeg komt de heer van Essen met Sparta's jeugd uit Winkel. D.O.S. Den Oever vervolgt met een oefening begeleid door de pittige Heinzelmanchens Wachtparade. De leider, de bekende heer Pennekamp, ziet rustig toe hoe deze oefening rus tig verloopt. Vervolgens komt de heer van Loo met de spes partriae van OKK Fier gaat de 75-jarige directeur aan het hoofd van de groep van bijna 200 kin deren en allen zijn onmiddellijk bij de aanvang van de oefening onder zijn leiding. Alles verloopt uitstekend en een hartelijk applaus weerklinkt als de troep keurig afmarcheert. Daarna zien we 16 meisjes van Wie- ringerwaard onder leiding van Jacob Kater. Jammer dat de muziek te snel was en er daardoor geen harmonie was in de oefeningen en de muziek. U.D.J. uit Kolhorn vervolgt dan met een oefening met hoepels, uitgevoerd door 24 meisjes onder de tonen van „Bloemen van Hawaï. Een met veel zorg ingestudeerd nummer. Dokev uit Anna-Paulowna staat on der leiding van de heer Sieuwerts en maakt door haar keurige correcte houding een kranige indruk. Onder piano-begeleiding geven zij een prima evenwichtsoefening. Vervolgens U.D.I.-W.I.K. uit Dirks- horn, onder leiding van de heer van Essen. Een klein groepje van 9 meis jes dat niettemin uitstekend werkt. Opnieuw komt de heer van Essen op, thans met 16 meisjes van S.S.S. van Sint Maartensvlotbrug, die een aardige knotsoefening uitvoeren. Het walsrythme werd daarbij bijzonder goed aangevuld. HET OPTREDEN VAN P.P. Nadat wij de meisjes van Heracles van Oudkarspel, onder leiding van de heer Zalm, een prachtige oefening zien maken, waarbij vooral de spier- beheersing uitstekend was, komt de jonge gymnastiek-leraar, de heer La- gerwey met een 40-tal meisjes van P.P. Met een pittige mars, die veel steun geeft, laat deze leider enkele vrij moeilijke bewegingsoefeningen uitvoeren, die alle uitstekend worden verricht. Een aardige oefening met leuke ideën, die, ondanks de hoge ei sen, die het voortdurend wisselen van plaats stelt, uitstekend wordt uitge voerd. Zelfs de allerkleinsten maken geen enkele fout en rustig kan de heer Lagerwey toezien, hoe zijn èléves dit fraaie nummer afwerken. Opnieuw verschijnt thans de heer van Loo van O.K.K. met circa 50 jon gens van 6 tot 10 jaar, die zonder mu ziek een eenvoudig nummer op correc te wijze uitvoeren. Zelfs bij deze klei ne kereltjes heeft de oude directeur de ernst en de concentratie er goed ingebracht en verdient dit kranige clubje ongetwijfeld een hoog waarde ringscijfer. Nadat de Ver. Sparta uit Winkel, U.D.I. uit Kolhorn, Olympia, Dokev, U.D.I.-W.I.K. en Hercules nog enkele oefeningen laten zien, wordt dit jeugdgedeelte van de sportdag, dat door circa 800 toeschouwers met grote belangstelling werd gevolgd, afgeslo ten. ZONDAGAVOND. Natuurlijk zijn we van de H. L. O. en hebben we vorige week de ver schillende proeven afgelegd, die na gunstig resultaat, recht geven op het diploma voor Harmonische Lichaams ontwikkeling. 't Viel wel 's niet mee, zo tussen de jongelui, honderd meter hardlopen of 1 meter 10 hoogspringen. Maar het leu ke was, dat we allen onze sterke en zwakke zijde hadden en dan wordt je wat voorzichtiger, met het plezier ma ken over het falen van een mede-can- didaat. Met sommigen van ons w*? het zwemmen uitstekend, maar toen ze voor de tweede maal 5 meter moes ten klimmen, was het echt zielig zo'n machteloze „grijsaard" halver wege, hulpeloos te zien rondkijken. Maar we hebben niet alleen aan alle voorgeschreven proeven voldaan, we hebben ook wilskracht getoond op on ze oude dag en we weten, welke waar de het heeft, in het leven vol te hou den. En zo waren we dan Zaterdagmid dag gevorderd aan het nummer wan delsport, dat al naar gelang van de leeftijd, 10, 15, 20, 25 of 30 kilometer bedraagt. Met ongeveer 200 candidaten zijn we in de beste stemming gestart. Ik trof het groepje waarin twaalf man van onze politie mee liep, waarvan on ze commissaris, 't Was dus, uitkijken, speciaal voor mij als Jutter. Gelukkig bevond zich in ons ploegje een uitstekende partner, de bokser Weissenborn, die wij vanwege z'n fraaie gele trui, voor het verdere deel van de weg, Vietto noemden. Hem ben ik bijzonder veel dank verschuldigd op deze 25 kilometer. Is het in het leven al buitengewoon belangrijk, wie er naast je en vóór je loopt. Dubbel belangrijk is dit op een wandeltocht, waarbij elke bewegingen iedere gemoedsstemming van de ander van onmiddellijke invloed is op je zelf. Niet alleen het uitstekende lopen van je voorganger, is iets waar je op «teunt, ook zijn blijmoedigheid schenkt je voortdurend nieuwe kracht. Wij hadden in ons midden een man van de Waterstaat die evenals wij in de beste stemming vertrok en ons ver gastte op een uitvoerig repertoire van aardige liedjes uit z'n studiejaren. Naarmate de tocht vorderde werd on ze voorzanger echter steeds stiller en toen we in Julianadorp enige lafenis zochten en hij z'n blaren liet door knippen hebben we hem niet meer gehoord. Met dit ene slachtoffer nam de jeugdige politiegroep natuurlijk geen genoegen. Ook de „baas" zomede Vietto en de Toean moesten er aan ge loven en met een tempo van 7 kilome ter werd deze poging ondernomen. Na een kwartiertje keken de com missaris en ik 's achter ons, naar onze scheepsmakker Weissenborn. Zonder een woord te zeggen, alleen maar met een knipoogje, seinde de olijke kop „dat nooit!" Vandaar lezers, dat Inspecteur Vrije, boven op een kraan, langs het Kanaal, een foto kon maken van de lui van 25 km. die niet alleen een afbeeldine is van lichamelijke prestatie, doch meer nog van wilskracht. Intussen een aardiee middag en een fraai succes voor het H. L. O.-comité. Toean Tik-Tik. OFFICIËLE ONTVANGST Nadat om 12 uur alle deelnemende verenigingen zich bij de Vakschool hadden opgesteld, werd keurig in for matie afgemarcheerd naar het Raad huis, voor de officiële ontvangst door de Burgemeester. De belangstelling van de zijde van het publiek was, in verband met het fraaie weer, ook hier zeer groot en toen de stoet bij het raadhuis arriveerde, stonden daar de deelnemers omringd door een dikke haag toeschouwers. Op het bordes v#n het raadhuis be vonden zich, naast Burgemeester en Mevrouw Ritmeester, Mr. D. Bree baart, de voorzitter van de Turnkring „Hollands Noorderkwartier", de Wet houders, de heer van Loo, directeur van O. K. K., de heren Rodenburg en Graiftle, zomede de heer Daalder na mens de afdeling Lich. Opvoeding. Nadat alle deelnemers zich hadden opgesteld, klonk op plechtige wijze ons Wilhelmus. Daarna sprak Burgemeester Rit meester een begroetingsrede uit, hier bij de wens uitsprekende, dat de Turn kring deze dag nieuwe en fraaie suc cessen zou mogen behalen, Deze rede werd door mr. Breebaart uitvoerig beantwoord, waarna verver singen werden aangeboden. Nadat alle verenigingen waren afge marcheerd volgde DE MARSWEDSTRIJD De eerste prijs werd toegekend aan Dokev van Anna-Paulowna, dat inder daad keurig marcheerde, 2e prijs O.K K. van Den Helder. Voor een derde prijs kwamen in aanmerking Sparta van Winkel, Ons Genoegen van Schagerbrug, Z.S.C. van Burgerbrug en Texel. Ook bij deze demonstratie gaf de bevolking van Den Helder weer in ruime mate blijk van haar belang stelling. Het geheel marcheerde thans naar de Sportlaan, waar op het Gemeente lijk Sportveld het hoogtepunt van de ze dag zou aanbreken. Begonnen werd met de opening van de middagwedstrijden door de voor- ziter van de Turnkring, mr. D. Bree baart, die in 't bijzonder B. en W. van Den Helder verwelkomde. Onmiddellijk hierna wordt het vaan- deldefilé plaats, waaraan 25 vereni gingen met hun vlaggen deelnamen. Nadat een ronde was gemaakt, stelden de vaandeldragers voor de tribune hun hun vereniging aan het publiek voor en klonk op indrukwekkende wijze 't aloude Turnerslied, dat staande door de menigte werd aangehoord. Ook DE MIDDAGWEDSTRIJDEN stonden weer onder de uitstekende leiding van Jan Molenaar. Begonnen werd met wedstrijden in verenigingsnummers voor heren. Ook hier was elke vereniging vrij in de keuze van haar nummer en het laat zich begrijpen, dat elke ploeg ten aanschouwe van de meer dan twee duizend toschouwers, haar beste been tje voorzette. De Turnkring had uit de beste krachten van de verenigingen boven de lijn Alkmaar-Medemblik een keur korps heren samengesteld dat enkele fraaie nummers paardspringen demon streerde. Eveneens uit de dames was een keurkorps samengesteld, dat hoe wel jong, zeer veelbelovend blijkt en dat enige nummers aan de brug liet zien. Uitstekend was waar te nemen dat hier door de besten werd gewerkt. In 't bijzonder mevrouw Cornelissen- de Wit kreeg een bijzonder hartelijk applaus. Hetgeen na dit keurturnen van de dames volgde, moet ongetwijfeld het mooiste moment van het turnfeest be noemd worden. Het glanspunt was wel de vrije oefe ningenserie van het Kon. Ned Gymn Verbond „Vrede en Vrijheid", uitge voerd door 850 dames en meisjes. Ongetwijfeld herinnert U zich, dat deze prachtige oefening vorig jaar in Arnhem gehouden werd door 120')0 deelnemers. Op daartoe speciaal ge arrangeerde vaderlandse liederen, werd deze oefening vanmiddag door de Turnkring uitgevoerd onder de uitste kende leiding van de heer Pennekamp Zonder enige twijfel het fraaiste ogenblik van deze dag, dat op prachti ge wijze werd uitgebeeld. In het bijzonder kreeg het geheel nog een extra karakter door het meezingen van enkele regels van de liederen door alle deelneemsters. We naderden thans min of meer het einde van deze middag en gaan we Zondagavond vervoegde zich bij de wacht aan boord van Hr. Ms. Hydro- gras een persoon, die beweerde, dat er door iemand van de Zeedijk een onbe heerd rijwiel en enige kleding, zou zijn weggenomen. Bovendien had hij in het Marsdiep iets zien drijven, dat het lijk van een mens zou kunnen zijn. Inder daad bleek er in het Marsdiep iets te drijven. De kijker werd er op gericht, doch men kon niet vaststellen wat voor een voorwerp het was. Een sloep werd in gereedheid gebracht en voer uit, maar heeft niets kunnen ontdek ken. Ook de reddidngboot „Dorus Rij kers" was gewaarschuwd en verliet om half elf de haven, om daar om kwart over één zonder resultaat terug te keren. Het eigenaardige is verder, dat er bij de politie geen aangifte is gedaan van vermissing van een per soon of fiets en kleding, zodat het niet onmogelijk is, dat een en ander uit het brein van een fantast is ontsproten. De politie heeft de zaak nog in onderzoek Zaterdagmiddag is door de meeste deelnemers de wandelproef afgelegd. Enkele personen waren echter niet in de gelegenheid deel te nemen. Be sloten is daarom dat er hedenavond nog gelegenheid is voor het afleggen der athletiekproeven, aanvang 7 uur op het Helder-terrein. Morgen, Woens dagmiddag krijgen de wandelaars nog een gelegenheid. Vertrek 2 uur, Kemp haanstraat. Wii raden een ieder aan hiervan gebruik te maken, want het is absoluut de laatste gelegenheid. Nog deze week zullen wij verdere mededelingen doen omtrent het uit reiken der diploma's. Arle van Vliet bleek bij de wieler kampioenschappen Neerlands sterk ste sprinter bU de professionals te zijn. De kampioen 1947. Een 27-jarige inwoner van de hoofd, stad, die geen sin had om het nrilil taire uniform te dragen en bovendien werd gezocht omdat hij diverse ver. duisteringen had geleegd, zag genoodzaakt, wilde hij niet opgepakt wordan, om een zwervend leven te lij. den. In verschillende plaatsen van het land verraste ht) diverse zijner fami lieleden met een bezoek, dat achteraf niet bijster aangenaam bleek te geweest. In onze stad koos hij domicilie bij zijn tante. Hij wilde een fiets „hu- ren" en vervoegde zich daartoe bj) een plaatselijke rijwielhandelaar. Deze dacht er niet aan een volkomen vreemd persoon een zijner kostbare karretjes te verhuren. De man haal de daarop zijn tante er bij en had toen meer succes. Bij afwezigheid van de tante schoof hij een raam open en stal een portfeuille inhoudende zes gulden en toebehorende aan de zoon des huizes. De tante zag haar dierbaar familie- lid vanzelfsprekend niet meer terug en de fiets werd te Amsterdam voor de prijs van 10.van de hand ge daan. Dank zij het goede werk van de re cherche is deze kwade man echter te Haarlem achterhaald en achter slot en grendel gezet. Hèt is de recherche te vens gelukt het gestolen rijwiel te achterhalen. De bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers (erkend dóór ministers van Oorlog en Marine) ver- Zoekt alle militaire oorlogsslachtof fers (oorlogsweduwen, invaliden enz.) van Land- en Zeemacht hun naam en adres bekend te willen maken en te vens op te geven of zij lid van boven genoemde bond zijn. Aan één der on derstaande adressen (ook Texel, Ju lianadorp, Breezand enz. gelieve dit op te geven). Mevr. Weijdert Goudsbloemstraat 58; mevr. Merenboer, Zuidstraat 62; mevr. Vukkink Schagenstraat 68; mevr. Schrijver Singel 89; mevr. Michels Ruyghweg 215, Den Helder. BAND NEDERLAND-INDIë. Het bestuur van bovengenoemde vereniging schrijft ons; „Hoewel overtuigd, dat in alle om standigheden voor onze militairen in Indië de radio's, waarover wij reeds meermalen spraken, noodzakelijk zijn, mepen wii toch dat het niet goed is hiervoor thans collecten te houden en avonden met een feestelijk karakter te organiseren. Wij vinden het daarom noodzakelijk de aangekondigde actie uit te stellen tot nader order. WINKEL, 21 Juli. Aardappelen 6.109; bieten 1,0.20; snijbonen 3144; slabonen 4345; ap pelen 19^-71; peren 23—51; kruisbes sen 50—61; rode bessen 4580 zwarte bessen 90. ever tot de vrije verenigingsnummers van de dames. I Van de Helderse verenigingen kan worden gezegd, dat zowel de heer Lagerwey met P.P., als de heer van Loo met O.K.K. fraaie successen boek ten. De eerste met een 22-tal meisjes in een knotsoefening onder de melodie .Nachtige Gltarre", een tango, waarin het krachtige vioolspel een sterke stu wing geeft voor de bewegingen. De heer Lagerwey was met dit fraai uitgevoerde nummer practisch de eni ge leider, die de meer moderne rich ting in de gymnastiek demonstreerde. Van de tien nummers, onder begelei ding van muziek, kiest men als regel ongeveer zeven walsen en drie mar sen. De leider van P.P. liet hiermede zien. welke prachtige resultaten na ernstige studie, kunnen worden be reikt, met andere meer moderne melo dieën. Het succes van de heer van Loo lag op een geheel ander terrein. Hij ver scheen met een 40-tal dames. Reeds bij het opmarcheren spreekt de krachtige discipline en de grote concentratie. Wanneer de muziek tenslotte de wals speelt, valt onmiddellijk de keurige correcte uitvoering op. Van Loo is iemand, die elke deelnemer volledig in zijn macht heeft, ongeacht of hij 40 of 400 deelnemers leidt. Een zeer belangrijk onderdeel voor een leider. Ook de ver. S.S.S. van St. Maartens brug demonstreert een aardige oefe ning met 16 dames. Een goed dansmotief, dat met veel gratie wordt uitgevoerd. Ook U.D.I, geeft met 22 dames een goede oefening, die onder begeleiding van een twee kwartsmaat karakterstukje wordt ge geven. Alvorens tot de slotnummers wordt overgegaan, spreekt mr. Breebaart een slotwoord. „Aanvankelijk was het ver trouwen in het succes van een turn feest in Den Helder niet zo groot. Tot mijn genoegen kan thans geconstateerd worden, dat er wel degelijk grote be langstelling bestaat. Ook organisato risch is er sprake van een groot suc- ces. Inzonderheid verdient de ver. OKK een hartelijk woord van waardering voor de schitterende wijze, waarop zij alles heeft geregeld". Voor de laatste maal treedt thans het dameskeurkorps aan. Ook thans ap- p'audiseert het publiek hartelijk voor de fraaie prestaties van dit groepte Opnieuw wordt toch weer de beste prestatie geleverd door mevr. Corne- lissen die aantoont, dat haar deelname aan de training voor de Olympische dfgdTs m 3116 °Pzichten gerechtvaar- Daarna treden de heren van het keurkorps voor de laatste maal aan. Onder hen bevonden zich verscheidene figuren, die in de loop van deze sport dag leiding hebben gegeven aan de jeugd. Onder meer van Essen en Mets, van Texel. Op inderdaad uitstekende wijze wor den verschillende standen uitgevoerd aan het hoogrek. Hoewel Groenendijk van Dokev zich onder de besten schaart, /moet hij toch wijken voor de laatste man van deze dag, de pracht-turner Jan Molenaar, de wedstrijdleider van dit turnfeest. Als een werkelijke meester verricht hij enkele oefeningen, die een prachtig slot vormen van deze dag. Een reuzen zwaai met achterwaartse eindsprong, foutloos uitgevoerd. Ongetwijfeld heeft de Turnkring Hol- ands Noorderkwartier grote en fraaie successen geboekt. Het waa in alle op zichten als het ware een geschenk, dat zij de bevolking van Den Helder aan bood. Tenslotte volgen hieronder de volledige uitslagen. Uitslagen verenigingsnummers meis jes: le pr. OKK, Den Helder 33^ P-I 2e pr. DOS, Den Oever, 29 p.; 3e pn Sparta, Winkel, 21% p.; 3e pr. DOKEV, Anna-Paulowna, 21% p.; 3e pr. UDI- WIK, Dirkshorn, 26% p.; 2e pr. SSS- DINDUA, St. Maartensbrug, 29 p.; le pr. Hercules-Hygiea, Oudkarspel, 33 p.; le pr. Pro-Patria, Den Helder, 32 Yt p.; le pr. Texel, Texel, 32 3/4 p. Verenigingsnummers jongens: le pr- OKK, Den Helder, 30 p,; 3e pr, UDÏ" WIK, Dirkshorn, 27 3/4 p.; 3e pr. UDI, Kolhorn, 27 3/4 p.; 3e pr. DOKEV, A.- Paulowna, 26 K p.; 2e pr. Hercules- Hygiea, Oudkarspel, 28 3/4 p.; le Pr' Pro-Patia, Den Helder, 31^ p.; le Pr- Texel, Texel, 30 p. Verenigingsnummers heren: 2e Pr- Texel Texel 29 p.; 2e pr. Sparta, Winkel, 29 3/4 p.; 3e pr. UDI-WIKI, Dirkshorn, 27 3/4 p.; 3e pr. SSS-Dindua, St Maartensbrug 26 p. Uitslagen marswedstrijd: le Pr' DOKEV, A.-Paulowna, 32 p.; 2e Pr- OKK Den Helder, 31 p.; 3e Pr> Sparta, Winkel, 29 p.; 3e pr. Ons Ge- roegen, Schagerbrug, 29 p.; 3e pr. ZSC, Burgerbrug, 29 p.; 3e pr. Texel, Texel, 29 p. Vertnigingsnummers dames: le pr' Pro-Patria, Den Helder, 33 P-! le pr.' Hercules-Hygiea. Oudkarspel, 33 3/4 P-- 3e pr Ons Genoegen. Schagerbrug, 2' P I 2e pr OKK, Den Helder, 29P" 3e pr. Texel, Texel, 27 3/4 p.; 2e Pr; SSS-Dindua, St. Maartensbrug. 28 P - 2p pr. Lycurgus. Schagen, 28 3/4 P'| 2e pr. UDI-WIK. Dirkshorn, 29 P" 3e pr. UDI. Kolhorn 26 3/4 p.; 3e pr- DOKEV, Anna-Paulowna, 27 p.l 2e P Olympia, Wieringerwaard, 28K P- pr. Wieringen. Wieringen. 32 P pr. Sparta, Winkel. 30 p., 3e pr. G09' Den Oever, 27 3/4 p.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2