VLIDO VLIEGENVANGER Stad w, Omqemtq. Helderse jongelui in Engeland VANGT VLIJTIG VLIEGEN Mej. Geamers promoveert naar de A-klasse B.K.C.-nieuws De eerste twee dagen in Ross 25 Engelse jongelui in de stad De verkeersdrukte bij de overweg Vacantie in de bouwbedrijven Agent Klap overleden De brandweer in de grote strijd Gevonden en verloren De zandzuiger vandaag boven water? Postduiven-nieuws Geslaagd Middenstandsexamen te Alkmaar Wieringen Geslaagd Julianadori: De „Noorder Ruiters" Hebben succes Postduif opgevangen Den Oever. Ongeval Postduivenvereniging „De Luchtpost Visserij Handbal Urk. Weekaanvoer visserij Visserij Middenstandsdiploma Anna-PaulowiMi Hacheliik avontuur in de Waddenzee Een van de vijftien Helderse jon gen* en meisjes, die in het kader van de WPA-uitwisseling een veertien daagse vacantie in Engeland door brengen, schrijft ons over de eerste dagen het volgende: Dinsdagavond hadden wij gelegenheid om iets van het stadje te zien en in contact te komen met de Engelse meisjes en jongens In de Jeugdclub. We waren echter erg moe van de reis er zodoende blij toen het bedtijd werd. De volgende dag werden we uitge nodigd op de speech-day, dit door de leerkrachten en leerlingen van de Grwwnar-achool gehouden werd. Hier zagen we iets typisch Engels, iets waar wij niet aan kunnen tippen. Van een school van 250 leerlingen gaven er n.1 minstens honderd iets ten beste op het gebied van muziek en dans. Het was wel geen kunst met een grote K, m'aar dat verwacht men ook niet van kinde ren vanaf elf Jaar. De* avonds zwemmen ln de rivier, die zeer helder, doch stvelstromend en ondiep is. Donderdag maakten we de Wy«-Valey Tour in twee bussen, lunch en een beetje regen brachten wa mee Om 10 uur startten we om d# eerste elf mijl naar Monmouth ln Wales af ta leggen, waar w# in het museum een prachtige Nelaon-collectie bawonder den. De volgende halte was Tlntern Abbey, een kloosterruïne uit de 13e eeuw. Het landschap, dat aan ons voorbij ging, was zeer de moeite waard en met zijn talrijke heuveltoppen heel anders dan wij in Holland gewend zijn. Na Tintem Abbey was Chepstow aan de beurt. Eerst beklommen wa Wind Een 25-tal leden van de Engelse „Woodcraft Folk", een Jeugdorganisa tie die nauw verwant ia aan de Coöpe ratie, ia Zondagmiddag per trein in Den Helder aangekomen. Zij zijn hier in het land voor een bezoek, dat in to taal drie weken duurt. Eén week daar van wordt doorgebracht ln een grote stad. een week in een kleine stad, en de laatste week ln de Rode Nederzet ting te Vierhouten. Daar zullen dan ook jongelui uti Frankrijk, België, De nemarken. Noorwegen, Zweden, Fin land en Oostenrijk aanwezig zijn. De Jonge mensen werden Zondag middag aan het station afgehaald door de gehele Helderse afdeling van de AJC, waarna het gehele gezelschap naar het raadhuis trok. Namens het gemeentebestuur heette burgemeester Ritmeester de Woodcrafters van harte welkom in de stad. Hij hoopte, dat zij ook van onze kleine stad een goede In druk gouden krijgen. Hij wenste hun prettige dagen toe, vooral op hun tocht naar Texel en op de autotocht naar de Alkmaarse Kaasmarkt en de Wlerin- germeer. „Bij het verlaten van ons land roepen wij u een tot weerziens toe", aldus de burgemeester. In dezelf de geest richtte de burgemeester zich tot de Helderse Trekvogls, waarna de AJC-voorzitter met enkele woorden voor de ontvangst bedankte. Allen werden nog feestelijk onthaald op limonade met koek. Ten afscheid werd de Trekvogel-mart gezongen. De gehele week zullen de Woodcrafters de gasten zijn van de Helderse Trekvo gels. Maandagmorgen werd de vuurto ren beklommen, gisteren werden wan delingen door de omgeving gemaakt en werd een kernavond voor de oude ren gegeven, vandaag wordt een tocht gemaakt naar Texel. Morgen staan weer wandelingen op het programma, alsmede een bonte avond. Vrijdag wordt de tocht naar Alkmaar gemaakt met 's avonds een kampvuur op het strand. Zaterdag reist het gezelschap af naar Vierhouten, naar de internatio nale rode nederzetting. In öns nummer van 25 Juli j.L was sprake van een aanrijding van het vier jarige jongetje H. Z. in het kader van het politierapport Een en ander had volgens hen, die ons informeerden, plaats op de Boerhaavestraat De heer Z. schreef ons echter, dat het bij de Overweg gebeurde, wat ons inziens aan jhet feit weinig af of toe doet Volgens de heer Z. was het jongetje vergezeld van zijn achtjarig zusje en zijn zes-jarig broertje en stak op een onbewaakt ogenblik alleen de weg over. Het kind waa op weg naar de kleuterschool. De heer Z. wijst verder op de wen selijkheid van een aangegeven vaste oversteekplaats en een verkeersage t op drukke tijden, die daar speciaal kin deren tegen het rijverkeer beschermt. Deze laatste gedachte is zeker waard te worden overwogen. Redactie Held. Crt. Blijkens de advertentie van de Direc teur van de Dienst voor Sociale Zaken te Den Helder, kan aan hen, die gedu rende de vacantieweek onvoldoende inkomsten hebben wegens het bezitten van ta weinig vacantiebonnen, een toe slag worden verstrekt tot aan het be drag der overbruggingsuitkering. Be langhebbenden worden in hun eigen belang aangeraden van de inhoud der advertentie goede nota te nemen. Cliff, van waaraf we een prachtig uit zicht hadden op hét stadje en de plaats waar da Wye in da Severn uit mondt, om vervolgens een kijkje te nemen in Chepstow Castle, dat ge bouwd werd in '072. Om half vijf was het tea-time in Chepstow, waar wa ons onder gezel lige kout vol stopten met salade en Cake. Geheel voldaan aanvaardden we de terugtocht en om half zeven waren we terug in Ross. Tot zover onze avonturen in Ross- On-Wye. Ik wil even van deze gele genheid gebruik maken om alle leden der H.A.V. te groeten namena hun drie medeleden in Ross. Cheerio! C. PIETERSE. Velen zullen met ontsteltenis hebben kennis genomen van het nog zo plot selinge overlijden van de hoofdagent R. Klap. De heer Klap kwam op 17 October 1619 in dienst van de Helderse politie, waar hij zich weldra algemeen gezien wist te maken. Toen in 1632 bij da reorganisatie van de politie de ..mo torbrigade" werd ingesteld, was Klap de man, dia het stuur van de Harloy zou gaan hanteren. In deze functie heeft hij zeer veel gedaan in het be lang van de veiligheid op de weg. Hij vatte zijn taak zeer serieus op. mnar Wist toch zodanig op te treden, dat hij niet als een boeman werd beschouwd. Het was dan ook niet te verwonderen, dat een man als Klap met zijn prettige persoonlijkheid, bij zijn superieuren en collega's zeer gezien was. Hij heeft altijd zijn dienst trouw verricht, tot een slepende ziekte hem dwong tot een kluistering aan het ziekbed. Zijn grote liefhebberij voor het verzamelen van postzegels heeft hem tijdens zijn ziekte nog enige ontspanning bezorgd. Zondag is hij echter, nog vrij onver wacht, op 54-Jarlge leeftijd overleden. Het stoffelijk overschot zal hedenmid dag om half drie ter aarde worden besteld op de Algemene Begraafplaats t? Hulsduinen. Donderdag is het voor de Helders* beroepsbrandweer de grote dag, waar naar niet allaen reikhalzend werd uit gezien, maar waarvoor ook terdege werd geoefend. Morgen namelijk ia het de dag van het grote landelijke tour nooi ta Hilvarsum, waar het lands- brandweerkampioenschap zal worden bevochten. Zoals bekend, nemen aan deze wedstrijden slechts die korpsen deel, die bij de grote selectie op de kring- en de districtswedstrijden als de beste te voorschijn zijn getreden. De Helderse brandweer is de enige ploeg uit het rtyon benoorden het IJ, zodat op zichzelf reeds het deelnemen aan deze landelijke strijd als een niet geringe onderscheiding kan worden beschouwd. Brandweerlieden, zet morgen het beste beentje voor. Last in Hilversum zien, dat uit het verre en winderige Den Helder toch nog wel iets goeds kan voortkomen! Gevonden: Kindermanteltje, kin derportemonnaie met inhoud, motor- bril, gouden zegelring, lederen brood zak met werkgoed, map met distribu tiebescheiden, hengel en schepnet, etui met vulpen en vulpotlood, klein geel hondje, schoffel, witte damesregenjas, tas met schoenen, portemonnaie met Inhoud, bruin hondje, bruine porte monnaie met inhoud, jong lichtbruin hondje, hondenhalsband met penning, groene vulpen, wagentje met poppen- kleren, wit bokje, blauw lederen riem, hondenpenning. Verloren: herenportemonnaie met Inhoud (tien gulden en melkbonnen), bruine portemonnaie inh. f 43 en ta baksbonnen, portefeuille inh. distribu tiebescheiden, damesportemonnaie inh. 2, textielkaart, damesportemonnaie inh. f 3.50 aan bankpapier en enig klein geld, twee tabakskaarten en f 3, etn paar lage bruine schoenen, badtas inh. f 0.30, bruine portemonnaie inh. f 9.p0, een paar zomerschoenen, een sterkus sen en stuk deken, blauwe portemon naie inh. f 3.50 en snoepkaart, gouden schakelarmband, metalen armband, grijze jongenskous. 'n Erdal-productdusgoe Het voor rekening van de Rotter damse Lloyd op de werf van „De Schelde" ln aanbouw sUnd vlagge- schip „Willem Ruys" nadert zijn voltooiing. 0 Sinds de zware bokken „Condor". Kluut" en „Titan" Zondagmiddag te vergeefs hun krachten hadden gespen deerd aan het lichten van de onder zeeboot „O 11" in de havenmond, zijn zij niet werkeloos blijven liggen, maar hebben zij zich terstond met alle kracht geworpen op het boven water brengen van de zandzuiger „Spaarne' van Hofman's aannemersbedrijf te Haarlem, die al enkele jaren rust in de havenbodem onder de strekdam, vlak bij het havenkantoor. Zes stroppen werden onder het wrak doorgebracht en de werkzaam heden verliepen wel zo goed naar wens, dat reeds gistermorgen met het hijsen kon worden begonnen. Ora- sreeks tien uur kwam de bovenbouw van de „Spaarne". deerlijk begroeid en verroest, boven water. Het bleek, dat de totale krachten van de bokken (de Condor kan 220 ton heffen, de Kluut 90 ton en de Titan 80 ton) niet voldoende waren om de J00 ton zware last te heffen. De „Spaarne" zit na melijk eivol met zand, en dadelijk moest dan ook met het leegzuigen wor den begonnen. De „Zeearend" van het bergingsbedrijf Koelman, dat het op- ruimingswerk in de haven zo energiek en met zoveel kennis van zaken aan pakt, is de gehele dag met dit werk bezig geweest. Het was op en om de bokken een hele bedrijvigheid. Twee en dertig man personeel hebben aan dit karweitje hun handen meer dan vol. Het ligt ln de bedoeling, de last zo danig te verlichten, dat de „Spaarne" door twee bokken kan worden gehou den, waarna het wrak naar het Kuitje zal worden versleept. Wanneer alles meeloopt kunnen reeds vanavond de werkzaamheden zover zijn gevorderd. De postduivenvereniging „Hollands Noordpunt" vervloog Zonda^j.1. haar concours op Venlo, afstand 200 km. De uitslag was als volgt: Felkers— Stein 1, 4, 11, 19, 21; Martijn 2, 17, 22; Mulder 3, 18. 20; J. Riemers 5, 12, 15, 16; B. Kersbergen 6, 10; Hania Trijsburg 8, 9; Maas 13; Hert 14; Beek hoven 23. Mej. L. Flotat slaagde dezer dagen met lof voor het examen Boekhouden van de Nederlandse Associatie voor Practijkexamens. Zij werd opgeleid door de heer S. E. Engel alhier. Bij het op 17 en 18 Juni j.1. gehou den examen Moderne Bedrijfsadmi nistratie, afgenomen door de Nederl. Associatie voor Practijkexamens slaag den de heren J. Baarda en M. de Boer. Bij het op 17 en 18 Juni j.1. gehou den examen Practijkdiploma Boekhou den slaagden de heren K. Biersteker en J. Prins. Bij het op 17 Juni j.1. gehouden examen Engelse Handelscorresponden tie slaagden de dames J. W. Schaper en T. Stoll. Bij het op 18 Juni j.1. gehouden exa men Nederl. Handelscorrespondentie slaagden de dames A. W. Riemers, J. W Schaper, E. J. Schilder en C. v. d. Wiele en de heer v. d. Werff. Allen waren leerling van Instituut Mercurius, Loodsgracht 72, Den Hel der. Voor het Middenstandsexamen slaag den: de dames: A. Bakker, Heiloo: H. Boots en E. Berkhout, De Rijp; A. Borst Tuitjenhorn; N. Boersen, Wieringen; M. Berkhout, Warmenhuizen; G. Been tjes, Heemskerk; E. Baas, Schoorl; M. Stoop, Sint Maarten en M. Boon. Den Helder; de heren: J. v. d. Bosch, J. Bom, J. Bier, C. Admiraal, allen te Alkmaar; C. Borst, J. Borst, A. Beers, J. Bakker, J. W. Alleman, W. J. Alleman en L. J. Baars, allen te Heiloo; N. Beentjes, P. Beers, Hensbroek; J. Beets, Schoorl- dam; J. Belleman, Egmond a. d. Hoei; C. de Boer, Egmond a. Zee; J. W. Bak ker en H. Barhorst, Den Burg, Texel; J Apeldoorn, Egmond-Binnen; N. Borst en G. de *oer, Xjrsem; E. Bos, C. Blee- ker en C. Bleeker, Heerhugowaard; J. v. d. Bosch, P. Blokdijk, De Rijp; G. Bosma te Bergen; P. Schoenmaker, Noord-Scharwoude; A. Barsingerhorn, Zuid-Scharwoude; J. de Boer, Obdam; J. Boom, Texel; C. Blokker en P. v. d. Berg, Warmenhuizen en J. Beemster- boer te Harenkarspel. De heer J. Schoen onderwijzer aan de o.l.s. te Westerland, slaagde te Leeu warden voor 't examen hoofdonderwij zer. Athletlek Zondag 20 Juli J.1. trokken een vier tal H.A.V.-damei naar Den Haag om daar mee te doen aan de wedstrijden om het B-kempioenschap van Neder land. Mej. Geamers leverde hier een heel goede preatatie door met een cprong van 5 meter 9 de derde plaats tc bezetten. Met deze prestatie pro moveerde zij naar de A-klasse, terwijl dit tevens een nieuw H.A.V.-club record betekende. Een week tevoren had mej. Geamers dit record van 4 m 90 op m 91 gebracht en nu verbe terde zij het dua met niet minder dan 18 cm! Ook werd het H.A.V.-record op de 4 x 100 m dames wederom verbeterd en nu gebracht of^53,5 sec. (oud record 53,8). Met dit resultaat werd de H.A.V.-ploeg 1ste ln haar aerie en 4de in totaal. Het was dus jammer, dat zij de eerste serie had geloot, waardoor practitch geen tegenstand werd onder vonden. De ploeg bestond achtereen volgens uit de volgende dames: H. van Straten, R. Zomer, H. Duin en M. Geamers. Verder wisten deze dames (uitgezonderd mej. Zomer) zich in de demi-finale van de 100 m te plaatsen, om een finaleplaats te behalen gelukte echter niet. Dezelfde dag trok Van Essen naar Roozendaal om daar ver te springen om het heren B-kampioen schap van Nederland. Hij had het on geluk zeer slecht uit te komen met zijn aanloop, waardoor alleen zijn laat ste sprong van 5 m 93 geldig werd verklaard. Hij kwam hiermee net niat in de finale. Afgelopen Zondag trokken wederom een tweetal H.A.V.-leden, te weten Huitinga en Van Essen, naar Amster dam om daar in het Olymp. Stadion aan de internationale atletiekwed strijden, georganiseerd door A.A.C., mee te doen. Huitinga plaatste zich 3de met een sprong van 1 m 65, wat dus een goede prestatie betekende. De verspringbak ln het Stadion is wel in buitengewoon slechte conditie, de balk ligt los, de ondergrond van het zand was te hard, terwijl de bak ook nog schuin om hoog liep. Al deze fac toren werkten goede prestaties bij het verspringen tegen en alle springers, ook uit de A-klasse, bleven ver onder hun normale sprong. Van Essen werd 4de met een sprong van 5 m 72! A.s. Zondag worden in Amsterdam de Ned. kampioenschappen verwerkt. Als enige H.A.V.-vertegenwoordiger zal Roos op de 5000 m uitkomen. Met concurrenten als Slijkhuis. Lataster, Walstra enz. mogen wij natuurlijk niet op een der eerste plaatsen rekenen, i maar we hopen in ieder geval dat Cor middels een goede tijd. de naam van Den Helder en de H.A.V. hoog zal hou den. Tien Augustus organiseert de H.A.V. weer grote athletiekwedstrijden. Er kwamen reeds inschrijvingen binnen van A.A.C., De Meteoor en Agilla uit Amsterdam, H.E.O. uit Hoogkarspel. Diano uit Medemblik, West-Frisia uit Enkhuizen en O.S.V. uit Warmenhui zen. O.a. zal mevr. Blaauboervan Balen Blanken weer haar medewer king verlenen. wy komen op dit grote athletiekfestijn nog nader terug. De rijvereniging „Hollands Noorden" die Zaterdag ook aan de Streekwed- strijden te Nieuwe Nledorp meedeed, behaalde aldaar verschillende succesjes D. de Boer behaalde een eerste prijs individueel in N. dressuur, het 8-tal behaalde een eerste prhs en de wissel- prijs, terwijl in het groepsspringen een derde prijs werd behaald door R. Tromp en M. Benit. Verder kunnen we hier nog aan toevoegen dat de tegenwoordige in structeur de heer Schoorl j.1. Zondag een jaar als zodanig aan „Hollands Noorden" is verbonden. Het valt niet te ontkennen, dat de prestaties der leden voor een goed deel aan hem te danken zijn. Bij de heer K. Duit, Landdijk, is een postduif aangekomen welke op een blauwe ring het merk R. 954 en op 'n al, ring Norge 46.2126 droeg. Zaterdagmiddag had het elfjarig zoontje van de heer A. van Eekelen te alhier, dat met een paar kame raadjes in het IJselmeer was gaan baden, bij een poging om het aldaar liggend fort te beklimmen, het onge luk van een ladder te vallen en zyn pols te breken. Op advies van dr. Beeker, die de eerste hulp verleende, werd hij naar het ziekenhuis te Alkmaar overge bracht Uit dit ongeval biykt nog eens te meer dat het niet overbodig is, dat de ouders hun kinderen wijzen op het ge vaar, dat kan ontstaan by het zich wagen op voor burgers verboden ter rein. Als speelplaats voor de jeugd zyn forten en kazematten in géén geval geschikt Wegens het te laat arriveren van de manden met duiven op het station te Den Helder loonden de leden van de Luchtpost deze week niet deelnemen aan de Bondsvlucht op Venlo. Aan staande Zondag wordt een Bondsvlucht van af Roermond gehouden, waarvoor 't inkorven dient te geschieden Zater dag tussen 12 en 1 uur bij H. Kaan te Hippolytushoef. Er zal zorg voor wor den gedragen, dat de manden voor deze vlucht in elk geval op tyd op het sta tion aanwezig zijn. In de week van 21 tot en met 26 Juli was de aanvoer van vis op de Oeverse afslag aanmerkelijk minder dan de vorige week. Aangebracht werden de volgende hoeveelheden: 16.811 kg aal, 2.252 kg bot, 647 kg snoekbaars, 101 kg witvis, 11.554kg schol, 1.033kg schar, 1.595 kg tong, 496 kg tarbot, 36 kg pieterman, 51 kg wyting, 137 kg ponen, 35 kg ka- -beljauw en 11,220 kg nest. De prijs der kuilaal variëerde van f 1,30 tot f 1,60 yr pond. Tong en tarbot werden afgeleverd voor de maximum-prlj2en. De andere vissoorten brachten over het algemeen weinig op. Zondagmiddag werden op het Wiron- terrein te Den Oever handbalwedstry- den gehouden, waaraan door drie clubs werd deelgenomen. Het prachtige weer in aanmerking genomen, was de belangstelling van de zyde van het pu bliek slechts zeer gering. De uitslagen luiden: Wiron-junioren -J.H.C.-junioren 12; Tonegido I J.H.C. I 41; Wiron ITonegido II 0—3. In de week 21 t/m 26 Juli 1947 werd aan de visafslag te Urk aangevoerd: 70012 pond paling, 20 pond snoekbaars, 1641 pond baars en voorn, 31920 pond nest, 818 pond tong, 373 pond tarbot, 3714 pond schol, 201 pond schar, 65 pond kabeljauw, 274 pond ponen. In het begin van de vorige week liepen de prijzen der paling iets terug. Later was de prijs stabiel. Wegens windstilte hebben de motorloze zeil- vaartuigen weinig kunnen vissen. Be gunstigd door het mooie weder hebben de motorvaartuigen ongestoord de vis serij kunnen uitoefenen. Onze Noord- zeevloot maakte by maximale prijzen tevreden resultaten. 28 Juli '47. Door 43 vaartuigen werd heden aangevoerd: 3309 pond paling, PrUs f 1.55—f 2.40; 8549 pond Noord zeevis, 1061 cent per pond en 1500 pond nest, prijs f l.S7'/i per 100 pond. Voor 't Middenstandsdiploma slaag den te Hoorn 50 der candidaten, n.1. K. Rouw 46 punten, W. Dalman 45, H. de Boer 43, T. Schenk 42, H. Romkes 40, L. Brouwer 39 en M. de Vries 23 punten. Op de eerste warme polderse ker. misdag waren het twee ploegen van ZAP en twee ploegen van BKC die ei. kaar met transpirerende lijven hebben bestreden. ZAP II speelde tegen BKC II een gelijk spel en mag o.i. daarme de tevreden zyn, daar BKC gedurende de gehele wedstrijd vrijwel in de meer derheid is geweest. Kort vóór het ein- de kreeg keeper Davids door een on- gelukkige samenloop van omstandighe. den een schop tegen het hoofd van één der B.-spelers en kon niet meer -n de verdere strijd deelnemen. Zijn aatsvervanger deed het echter even ^oed en BKC slaagde er niet in het veldoverwicht vruchtbaar te maken. Met de gelijke stand 1—1 kwam het einde. i Na afloop hiervan traden de beid* hoogste elftallen van BKC en ZAP te. gen elkaar in het strydperk en wie de eerste helft heeft gezien zal niet ge dacht hebben, dat BKC tenslotte deze strijd met 3—0 won. De eerste 25 mi nuten waren ontegenzeggelijk in het voordeel van ZAP, het spel was beter en alleen wist ZAP de haar toegeme ten kansen niet te benutten. Med* echter dank zy het goede keepen van De Schipper werd gedurende deze pe riode erger voorkomen. Dit wil echter niet zeggen, dat BKC er in deze tijd niet aan te pas kwam, doch het ver- band was nog enigermate zoek. Eerst na verloop van deze 25 minuten weet BKC zich los te maken van de vacan tie die zij gedurende pl.m. 3 weken heeft genoten en onderneemt enige aanvallen op het ZAP-doel, die voor lopig nog geen nut opleveren. Ais ech ter Jb. van Wees tien minuten vóór de rust een goede voorzet geeft, is het Buning die er een juist gebruik van weet te maken en keeper Hoek voor de eerste maal het nakyken geeft (1-0), ZAP doet nu alle moeite om deze ach terstand in te halen en keeper De Schipper moet nog enige malen op treden, alvorens scheidsrechter De Nijs het rustsein geeft. Na de hervatting, die ongeveer een' half uur daarna plaats vindt en de spe lers enigermate in de gelegenheid heeft gesteld zich een beetje van de eerste'schrik te herstellen, zien wy een op en neer gaand spel, waarin ech- ter thans BKC meer de toon aangeeft dan ZAP. De aanvallen van BKC zyn talrijker, hoewel ZAP echter nu eA dan gevaarlijk genoeg op de B.helft opereert. Vooral de linksbuiten van ZAP, Nuyens, weet het zyn onmiddel- lijke tegenstander, n.1. M. van Teulin- gen Hz., lastig genoeg te maken en meerdere malen belandt ook de bal vóór het B.-doel waar De Schipper enige malen handelend moet optreden. Als dan de bal weer weggewerkt is neemt BKC de aanval over en als een kwartier gespeeld is, is het voor de tweede maal Buning, die opnieuw de kans krijgt, deze kans ook benut en voor de tweede maal keeper Hoek weet te passeren. ZAP geeft echter nog geen krimp en zowel via de rechter als de linkervleugel worden aanvallen op gebouwd, aanvallen, die echter thans merendeels bij de B.-backs beianden en weer worden afgeslagen. De warm te doet echter ook haar invloed gel den en by deze 20 voorsprong heeft BKC een tamelijk veilige voorsprong, terwijl het voor ZAP niet weggelegd is om uit haar aanvallen enigermate productiviteit te ontplooien. Ligtendag, die tijdens de gehele wedstryd onver moeibaar heeft gerend en gewerkt, krygt tenslotte ook zyn moeite be loond, als hij, na de bal om enige ZAP- spelers heeft vrygespeeld, de gelegen heid krijgt uit vrye positie een schot op het Z.-doel te lossen, dat voor kee per Hoek een te lastige oplossing bleek en de voorsprong van BKC wordt verhoogd tot 3—0. Er is thans nog pl.m, 10 minuten te spelen en ge durende deze tyd valt geen opmer kingswaardig feit meer te memoreren. Wel blijft ZAP tot het einde toe ener giek doorwerken, doch men slaagt er niet in tegenscores te maken. Als ten slotte de heer De Nys uit Alkmaar, die deze wedstrijd uitstekend heeft geleid en de touwtjes in sommige gevallen goed aantrok, voor de laatste maal fluit De mode Is altijd een seizoen vouruii. Hier zien we een echte najaarsjurk van roestbruine wollen stof, die op eenvoudige maar originele wyze is ge garneerd. De strepen ln de breedte kunnen zowel door fyne stiksels wor- den aangegeven, dan wel bestaan uit kraaltjes, band of iets van die aard. Acht inzittenden, 5 heren en 3 dames, van een zelfgebouwd 30 M2 zeiljacht, ae Elisabeth, dat gistermorgen in het Boompjesdiep by Terschelling op een rak lek gestoten was, hebben een nacheiyk avontuur meegemaakt Terwijl oe heren trachtten het water over ,°?r,d 'e h°zen, waaiden de damea ver- ijteld met doeken om de aandacht te leKken, maar er bevond zich geen en- Keie boot in de nabijheid en ware bet met dat de wachter op de vuurtoren 8 op Terschelling de noodsei- f toi *repen rtan zou het avontuur e 6ev°lgen hebben gehad, ve vuurtorenwachter waarschuwde ae bemanning van de reddingboot Bran- Noord-Zuidhollandse Redding Mij. die vrijwel onmiddeliyk zee koos en er tn slaagde de zeilers uit hun Positie te bevryden. Nauwelijks aren deze aan boord van de redding boot, of het zeiljacht zonk. Het water daar ter plaatse ia echter *eer ondiep, zodat de redders kan* Sen een tros om de gezonken Elisabeth 'e slflan en deze binnen te «iepen.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2