Journaal uit Ross-on-Wye Stad en Omgeving. Grote activiteit bij H. R. C. Ernstig motorongeluk Een Baily-brug bij De Kooy? ZWVWN Een belangrijke zaak voor iedereen Roodwollen broekie, brilkoker en kinderparasol H" rfook te diep Burgerlijke Stand Nieuwe lijsten Diefstal van gas Rijwiel onbeheerd Waar Guy Gibson oefende Bezoek Engelse kinderen gaat voorlopig niet door Ontucht Examens Vereniging voor Vakonderwijs Marinegezinnen repatriëren Hond opgepakt Julianaclorf Advies van Ged. Staten en Hoofdingelanden van de Anna Paulownapolder ftSSVlg?'- 1H Wil™' H„t Bestuur van de Sportclub „De Helderse Bruinvissen" heeft een be langrijk initiatief genomen en daar mede blijk gegeven te beseffen, dat haar taak verder reikt dan het or ganiseren van zwem- en waterpolo- wed'.r ;.'en en andere sportieve ge noegens voor volleerde zwemmer». De Kyüuienst voor de Lictiamelijke Opvoeding, welke ressorteert onder 't Depart ment van O. K. en W., heeft_'t vorig jaar een aantal zwemdiploma's ingesteld en daarmede eenheid gebracht op dit gebied, waarop een ware chao tische toestand heerste. De examens worden afgenomen en de diploma's fraaie uitvoering en handig formaat worden uitgegeven door de Koninklij ke Nederlandse Zwembond, waarbij on ze „Bruinvissen" zijn aangesloten. Op Vrijdag 15 en Zaterdag 16 Aug. a.s. zal een commissie van door de K N.Z.B. aangewezen officials de proeven voor deze examens afnemen in het zwembad aan de Dijk. Aantekening hierbij verdient 't feit, dat deze gelegenheid openstaat voor iedereen, dus niet alleen voor leden. Dit is inderdaad zeer belangrijk, want het is van het grootste belang, dat ledereen dit diploma zal kunnen ver krijgen. Ouders kunnen zich overtuigd houden, dat hun kinderen, in het be zit van hun diploma, zonder gevaar kunnen zwemmen. Vandaar ook dat de kosten zo laag mogelijk zijn gehouden: f 0.25. Eén kwartje, nauwelijks vol doende om de kosten van het diploma en het afnemen der proeven te dek ken, maar een bedrag, dat iedereen kan betalen. Moeten we onze Helderse bevol king nog overtuigen van hun plicht, hun morele plicht, niet te specule ren op de reddingscapaciteiten van anderen; de plicht der ouders zich op deze goedkope wijze te overtui gen van het kunnen van hun kroost? Het aantal verdrinkingsgevallen is in de oorlogsjaren sterk gestegen, niet alleen door duisternis, maar vooral door het onvoldoende beheersen van de zwemkunst. Het is de plicht van iedereen eraan mede te werken, dat het verdrinkingsgevaar tot een mi nimum worde beperkt. Inschrijving kan deze week geschie den van Dinsdag tot en met Vrijdag, iedere avond van zeven uur tot half acht in het gebouw van „Marsdiep" aan de Zeedijk, waar ook alle gewens te inlichtingen zijn te verkrijgen. DE EISEN. De eisen zijn als volgt: Diploma 1: a. Rechtstandige sprong van de springplank, om daarna 75 m. schoolslag en 50 m. enkelvoudige rugslag met han den op de heupen. b. Rechtstandige sprong van de springplank, daarna 1 minuut water trappen. Diploma 2: a. Gekleed desgewenst zonder schoenen! een rechtstandige sprong van de springplank, daarna 50 meter schoolslag. b., In badpak, na een rechtstandige sprong, en daarna 100 m. schoolslag, 50 m. enkelvoudige rugslag. c. Rechtstandige sprong van de springplank en daarna 1 minuut wa tertrappen. waterpolo Dinsdagavond om acht uur spelen de Bruinvissen wederom een sterke oefen wedstrijd op de Dijk. Aanstaande Zon dag spelen zij een wedstrijd na de door deze sportclub georganiseerde kring wedstrijden in het natuurbad te Wie ringerwaard. De tot nu toe gespeelde wedstrijden rechtvaardigen de ver wachting, dat de Bruinvissen een ster ke ploeg te water kunnen sturen, mits zij voldoende aandacht besteden aan het samenspel. Dan kunnen de man nen van Wildenberg hun tegenstanders zeker behoorlijk partij geven. Gevonden: witte badhanddoek, rood wollen broekje, zwart damesvest, port. met inhoud, padvindersriem, kinder schoen, port. met inhoud, één id.; zil veren schakelarmband; paar kinder klompjes; port met inhoud, één id.; damestas, inh. zakdoek en hoofddoek; nikkel armbandhorloge; bonte kip; bril; vulpen; port. met inhoud; 2 brandstoffenbonnen, textielkaart; port. met inhoud, bril in étui, paar kinder schoentjes, brilkoker, 1 zak met email- lepannen, ketting van motorrijwiel, kinderparasol, hondenpenning, grijze ceintuur, jonge herdershond, goud ket- tingtje met hanger. Verloren: gouden slavenarmband, gouden zegelring, nikkel dames pols horloge, gouden broche, schoudertas, inh. badpak, handdoek, kaarten en in terlook, sportkous, zilveren armband, badpak en handdoek, portefeuille inh. papieren, doublé damespolshorloge, blauwe overall, jpnge hond, handdoek, zilveren broche, zwarte hond, inleg vel, bril en étui, port. met inhoud, kin- derport.. badhanddoek en zwembroek, zilveren schakelarmband, grijs geruit zomerjasje, gouden broche, handdoek en zwembroek, schapenwollen vestje, ring met sleutels, linnen strandtas met inhoud, filmrolletje, heren actentas, zwarte schoen, dames armbandhorloge, portefeuille, inh. papieren, gouden armband, zilveren kruisje. Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. In h°t zwembad van Marsdiep" aan de D':k kwam een man bij het duiken van de springplank met zijn hoofd op de step-n terecht. Hij kreeg een lichte hoofdwonde, en voelde zich niet wel. Met een ambulancewagen is hij naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht, waar de gevolgen van de duik in het ongewisse nogal mee bleken te vallen. Het voorval houdt een waarschuwing in, om vooral bij laag water voorzichtig te zijn bij het duiken. De heer C. Pieterse vervolgt hier' onder het journaal der belevenissen van de Helderse jongelui in Ross-on- Wye: Vrijdagmiddag: receptie en teu bij de notabelen van de stad. Een rede van de voorzitter (een burgemeester is er niet), die kort maar krachtig door de heer Beekens van Till beantwoord wordt, uitdelen van gidsen van stad en omgeving, en dan hebben we nog slechts aandacht voor hetgeen op tafel staat, cake en tandwiches in rijke variatie en meer dan voldaan gaan we huiswaarts. Voor Zaterdag en Zondag stonden geen uitstapjes voor de hele groep op het program, en ik zal niet uitweiden over allerlei persoonlijke belevenissen, die we natuurlijk alle maal in onze „vrije tijd" hebben. Maandag: Hereford, Malvern en Worcester met een bezoek vereerd. In de prachtige kathedraal van Here ford, aan welks bouw men in 1080 be gon, werden ons tal van interessante Bevallen: K. Glotze-Bakker, z.; M. W. Verberk-van Alr'"°n, d.; F. An- raad-Mulder, z.; J. H' an Dijk, z.; S. Zee-Wittenberg, d.; de Vries-La- brujere, z.; H. S. J. Forrer-Timmer- man, d.; M. J. Bremer-Sturk, d.; W. J. Kauffmann-Heintzbergen, d.; M. F. de Groot-Halm, d.; A. C. W. v. d. Berg- Bais, z.; M. v. d. Vliet-Ruiten, d.; F. L. G-cRé-Kramer, z.; W. de Lange-Ver- meulen, d.; E. Tuinzing-Boutmy, z.; H. Blokker-Boers, z.; N. Oorburg-Glim, d.; M. Slot-Meijer, z. Ondertrouwd: J. F. A. Delij en M. E. Riteco; H. V,aartjes en C. B. M. Steinman. Gehuwd: J. Röge en L. Schoone- wolf; H. J. Ohlen en M. H. Roomeijer; M. A. Klous en M. van Leeuwen; J. Gauw en M. G. Donkersloot; P. N. A. v. d. Spek en G. Arents; R. O. Otter- vanger en A. Ruiten; R. W. A. van An- del en A. v. d. Bos. Overleden: R Zorg, m. 74 jaar; R. Klap, m. 54 Jaar; M. Darphorn, v. 83 jaa.r Op ons bureau ligt ter inzage de pas sagierslijst van het m.s. „Oranje", dat met 905 passagiers aan boord op 21 Juli j.1. uit Batavia is vertrokken, en op Za terdag 9 Augustus a.s. te Amsterdam wordt verwacht. Als supplement is aan deze lijst toegevoegd de naamlijst van de 35 passagiers der „Tabinta", die op 15 Juli jX uit Batavia is vertrokken en op Dinsdag 12 Augusts a.s. te Amster dam wordt verwacht, en van de 20 pas sagiers der „Utrecht", die op 15 Juli j.1. uit Batavia is vertrokken en op Dins dag 12 Augustus a.s. te Rotterdam wordt verwacht Een burger van Den Helder zat zon der gas, omdat hij nog niet bij ge brek aan meters aan het gasnet was aangesloten. Teneinde in de lacune aan gas te voorzien deed hij iets heel nsociaals: hij bracht met behulp van een rubberslang een clandestiene aan sluiting op het net tot stand, en zo kon hij zijn gasstelletje (s) lustiglijk laten branden, net zolang als hij wenste, zon der ook maar de kans te lopen zijn rantsoen te overschrijdeft. Hij liep ech- er wel de kans met zijn brandende gas stel tegen de lamp te lopen, en dat ge beurde tot zijn teleurstelling ook. De politie heeft tegen hem procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van gas. Waarom is de man (of liever zijn vrouw?) ook niet op petroleum gaan koken? Dat is nu toch van de bon? Op een nacht om drie uur heeft de politie een rijwiel mee naar het bureau genomen, dat onbeheerd stond voor een perceel in de Wezenstraat. Wij herinne ren er in dit verband aan, dat overdag dus tussen zonsopgang en zonsonder gang rijwielen alleen dan onbeheerd op de openbare weg mogen staan, wan neer zij voorzien zijn van een deugde lijk slot, of wanneer zij onder toezicht staan. In de nachtelijke uren mogen zij uitsluitend onder toezicht langs de open bare weg bivakkeren. Zoals gezien de omstandigheden te verwachten was, gaat het bezoek dat vijftig Engelse kinderen in het kader van de WFA-uitwisseling aan Den Hel der zouden brengen, niet door. Alle reizen naar en van het vasteland zijn met ingang van 2 Augustus j.1. tij delijk stopgezet. NED. SCHEPEN VIA SCHEVENIN- GEN-RADIO RADIO-TELEGRA FISCH BEREIKBAAR. Abbekerk, Aldabi, Algorab, Amstel kerk, Boschfontein, Brastagi, Congo stroom, Cottica, Eemdijk, Grootekerk Heemskerk, Helder, Indrapoera, Jaar- stroom, Java, Johan de Witt, Kerto sono, Klipfontein, Kota Agoeng, Kota Gede, Kota Inten, Leeghwater, Maas kerk, Meliskerk, Modjokerto, Muider kerk, Nieuw Holland, Nigerstroom Oranje, Pericles, Poelau Laut, Prins Alexander, Prins Willem 5, Pygmali on, Rotti, Ruys, Sloterdijk, Socrates Sommelsdijk, Stuyvesant, Tabian, Ta binta, Talisse, Tarakan, Tasman, Ta- wali, Tegelberg, Tjibadak, Tjibesar Tjikampek, Tjimanoek, Tjimenteng, Tjipondok, Tjisadane, Tjitjalengka, Van Heutsz, Veendam, Volendam, Wel tevreden, Westerdam, Zuiderkruis. oudheden getoond, waarna de bisschop ons broodjes en een koele dronk aan bood. In Malvern werden we vergast op regen, maar het bleef gelukkig bij een enkel buitje. In Worcester gingen we in kleine groepjes tea-en en een ieder kon enige tijd vrij in de stad ronddolen. Dinsdag hadden we de mooiste trip die we tot nog toe maakten, nX naar de Rhayader dams. Deze tour kregen we gratis van de eigenaresse van een busonderneming hier ter stede, de andere uitstapjes worden bekostigd van het geld, dat de leerlingen van de Geammar school voor ons bijeenbrach ten door collecten en loterijen, een bedrag van 220. Bovengenoemde dammen, drie in getal, liggen ongeveer 65 mijl van Ross, en de hele stad Birmingham, die er toch een knap eindje van daan ligt, wordt er door van water voorzien. Eén van deze drie dam men gebruikte Guy Gibson, de schrijver van „In zoeklicht en af- weervuur", als doel voor zijn oefenvluchten. Hetgeen wij hier aan natuurschoon za gen is met geen pen te beschrijven, zeker niet met de pen die ik hanteer, en ik zal het dan ook niet proberen. Ik kan slechts zeggen dat het mach tig was. We maakten dan ook heel wat foto's die, als ze mochten lukken enigszins een beeld van dit alles zul len geven. Lunch en tea kregen we in een restaurant. We hadden dus niets mee te nemen dan onze fototoestellen. Onze gastvrouwen en -heren maakten helaas dit uitstapje niet mee, daar we maar één bus ter beschikking hadden en misschien ook wel omdat de school hen -\veer eens opeiste (ze hebben nX nog geen vacanfie). Tot hier en niet verder, ik moet ook wat voor de volgende keer bewa ren! Het vlaggeschip van Holland Amerika Lijn werd Zaterdag van de Droog dok Mij., waar het schip opgeknapt en gerestaureerd is, naar de Merwe- haven gesleept, vanwaar het binnenkort naar Engeland gebracht zal wor- worden, om daar de laatste reparaties te ondergaan. De politie kreeg er de lucht van, dat een manspersoon van middelbare leef tijd ontuchtige handelingen had ge pleegd met zijn beide minderjarige stiefkinderen. Bij verhoor bekende hij, waarna procesverbaal werd opge maakt. Het gevaarlijke heerschap is op transport gesteld naar Alkmaar. EEN STAANTRIBUNE VOOR 1900 PERSONEN. Wjj schreven het reeds enkele we ken geleden, dat de v.v. H.R.C. iets aan het voorbereiden is. De heren deden nogal geheimzinnig en hoewel een dergelijk verschijnsel in die krin gen wel meer voorkomt, schijnt het nu toch wel belangrijk te zijn. Reeds enkele weken lang is er een groep van 30 leden aan het werk op het veld. En toen wij de afgelopen week eens een kijkje namen, bleek het, dat deze heren niet hadden stil gezeten. Een fietsenstalling. Achter de kleedkamers heeft men alle bomen verwijderd en op de ont stane ruimte is nu plaats voor onge veer 250 fietsen. Een moderne fietsen stalling met betonblokken, waarin ga ten werden aangebracht voor fiets wielen. Het geheel werd omheind met een stevige afrastering, terwijl er twee ingangen werden gemaakt. Eén aan de Sportlaan en één aan het veld, zodat de fietsers straks de wandelaars niet meer behoeven te storen. Een en ander geheel in overeenstemming met de wens van de politie. Deze fietsen stalling is geheel voltooid, zodat er bij de openingswedstrijd reeds gebruik van gemaakt kan worden. Een staantribune. Het grootste werk is echter de bouw van een nieuwe staantribune. Een staantribune die plaats biedt aan 1900 personen, waardoor de capaciteit van het H.R.C.-veld dus op ruim 5000 per sonen komt. Waarbij dan alle 5000 kij kers zonder moeite de wedstrijd kun nen volgen en dus karren, trappen en stoelen thuis kunnen blijven. De tribune wordt stevig in elkaar gezet, geheel van ijzer, rustend op beton. -Het wordt een hoog gevaarte en op de bovenste trede staande, kan men de gehele Sportlaan overzien. Een leger van vaklui van de Werf en particulieren is met dit karwei bezig en geen vrij uur wordt onbenut gela ten om de tribune nog vóór 17 Aug klaar te hebben. H.R.C. I speelt dan n.1. tegen H.M.S. I uit Utrecht, een behoorlijke derde klasser. Er zijn nog meer plannen. Als U denkt dat de geestdrift van de heren met bovenstaande plannen gedoofd is, dan hebt U het mis. Er staat nog meer op het programma. Het hinderde het bestuur al jaren dat de spelers uit de kleedkamer komend, steeds tussen het publiek door het veld op moesten. Ook dit zal in de toe komst niet meer nodig zijn. Er komt een speciale spelersingang tot het veld, hetwelk dus tevens meer in de geest gaat geschieden als bij de grote clubs. Nu de velden weer opgeknapt zijn, deels door H.R.C. zelf en deels door de gemeente '(wat dus dit jaar ruim schoots op tijd plaats vond) wil het bestuur het over het veld lopen van publiek voorkomen. Men heeft daarvoor plannen om langs het gehele veld een stevige gaas omrastering aan te brengen. Vanzelf niet te hoog, maar toch zo dat men er niet overheen kan stappen. Of deze plannen dit jaar reeds in vervulling zullen gaan moet betwijfeld worden. Het materiaal ontbreekt hiervoor nog en tevens de tijd. Het mag vanzelf maar weinig kosten en men heeft de spullen niet voor het grijpen. Onze slotconclusie. Afgezien van het feit dat de H.R.C.- inrichting straks een belangrijke ver betering ondergaat, de werkers berei den ook nog iets anders voor. Het kan niet anders of deze belangrijke ver anderingen zullen de geest in de ver eniging ten goede komen. De spelers worden hierdoor geprikkeld en zonder op de feiten vooruit te lopen, menen wij dat H.R.C. het komende seizoen weer behoorlijk van zich zal doen spreken. Wanneer de competitie straks weer een aanvang neemt is de taak van de „werkers" afgelopen. Het woord is dan aan de spelers. Aan de spelers, die ook goed voorbereid ten velde zullen trekken. Daar heeft mr. Leavy wel voor gezorgd. De inrich ting is straks tweede klasse. Laat ook de club daarmede gelijke tred houden. Aan de spelers de eer om daarvoor te zorgen! VISSERIJ. URK, 4 Augustus 1947. Door 91 vaartuigen werd j.1. Za terdag aangevoerd: 13647 pond paling van 31—370, pond per vaartuig prijs f 1.63—f 2.76; 155 pond witvis 1544 cent per pond en 2900 pond nest prijs f 1.371^ per 100 pond. De examens en bekroningen van de Vereniging ter Bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland hebben bet volgende verloop gehad: Eindexamen tekenscholen: K. de Vries, C. Metselaar, J. P. Kossen, Wie. ringen. Eindexamen leerlingenstelsel A-oplei. ding: smeden: J. J. Bakker, Texel, mach bankw.: A. Westerlaken, Texel. Bekro ningen Tekenwerk: le leerjaar W. Zwa. nink, Wieringen. Examenwerk schilders 2e leerjaar B-opleiding: A. Smidt, Texel. Timmerlieden 2e leerjaar A-opleiding: J. C. Bais, Wieringen. Metselaars ie leerjaar: A. M. Keyzer, Texel. Smeden le leerjaar A-opleiding: C. Smit, Wie. l ingen. 2e leerjaar B-opleiding: R. Oege- ma, Wieringen (2 x). Monteurs, 2e leerjaar: J. Dijkstra, Wieringen. Electri- ciens le leerjaar: C. Schoenmaker en H. M. Hillen, Texel. Mach.bankwerkers le leerjaar: J. J. Bakker, Texel. 2e leer jaar: A. Westerlaken, Texel. In het begin van de vorige maand is uit Australië vertrokken het s.s. „Astulias", m«t aan boord 260 perso nen, bestaande uit Nederlands ma rine-personeel en hun gezinnen, die tijdens de oorlog met Japan uit In- dië uitgeweken zijn en thans repatri. ren. De „Astulias" is 30 Juli te South- ampton aangekomen. Hier zijn de re- patriërenden overgegaan op het s.s. „Johan de Witt", dat thans uit Indië thuisvaart. De „Johan de Witt' wordt 5 Augus tus, Dinsdagmorgen, vroeg in IJmuiden verwacht en arriveert waarschijnlijk nog in de loop van de ochtend te Am sterdam. De hond kon het niet weten, maar ;ijn baas wel, dat het voor het viervoe- ig blaffend gedierte ten enenmale en ten strengste verboden is, na des avonds tien uur buitenshuis of buitenshoks te vertoeven. De hond werd dus, na een doldrieste jacht, door een agent in de harige kraag gegrepen en gevankelijk ten politieburele gevoerd. Het dier moest wel in het vel gevat worden bij gebrek aan een halsband, welk betreu renswaardig gemis tevens het ontbreken van een hondenpenning impliceerde. De eigenaar krijgt dus twee bekeurin gen. Of hij krijgt niets, maar dan krijgt de hond de kogel. Mits zijn baas langer dan drie dagen weg blijft. Het geen voor de hond niet te hopen is. Gisteren heeft zich te Julianadorp een motor-ongeluk voorgedaan, waar van de heer Schenk, badmeester te Winkel het slachtoffer is geworden. Rijdende by de Kooy, in de omge ving van Julianadorp, heeft hij waar schijnlijk stof in de ogen gekregen, waardoor hy juist in de bocht op het linker weggedeelte terecht kwam en daar door een auto, die uit tegenover gestelde richting kwam, gegrepen werd. Met een schedelbasisfractuur en een gecompliceerde beenbreuk werd de heer Schenk, nadat hem door Dr. Swa- ters uit Julianadorp eerste hulp was verleend, naar het Gemeentelijk Zie kenhuis te Den Helder overgebracht De bestuurder van de auto treft geen schuld, temeer daar hij langzaam reeX De Commissie-Generaal is in Nederland teruggekeerd. De Schermerhorn en v. d. Pol by hun aankomst op Schiphol. heren Prof. Zaterdagmorgen kwamen de hoofd ingelanden van de Anna Paulowna polder in vergadering bijeen in het Polderhuis. Afwezig waren G. van Balen Blanken, J. de Goede, R. C. Waiboer en R. L. Waiboer. Dijkgraaf mr. M. Th. Mijnlieff opende met een woord van welkom. De notulen van de heer Keyzer ga ven de heer Wilms aanleiding mee te delen dat de medailles, toegekend voor inzendingen op de tentoonstel ling, die gehouden werd bij het Pol dereeuwfeest, zijn aangekomen. Hij hoopte dat de prachtige uitvoering van da medailles de te late uitreiking mocht goed maken. Voorzitter deed mededeling van het feit, dat de penningmeester, de heer Kaan, op 7 Juni zijn taak hervat heeft. Ged. Staten hebben goedkeuring gehecht aan het besluit van 19 April tot aankoop van grond, toebehorende aan de Staat. (Het betreft hier kleine stukjes grond bij de spoorweg). Eveneens keurden Ged. Staten goed de overdracht van grond aan het fEN (voor transformatorhuisje aan de Van Ewycksvaart). Het Polderbestuur ontving een af schrift van de brief, die Ged. Sta ten aan de minister van Waterstaat zonden en waarin aangedrongen wordt op schadeloosstelling aan de Polder voor het vernielen van onze wegen door het zware verkeer dat niet over de pontonbrug bij de Kooy mag en z'n weg daarom door de Polder neemt. Het college acht een betere verbinding tussen de Af sluitdijk en de rijksweg Den Helder -Alkmaar noodzakelijk en adviseerde bij De Kooy een Bailybrug te leg gen. (Gebleken is. dat de genie hiertoe in staat is, zodat de oplossing van dit verkeersprobleem dus nu van het be sluit van de minister afhangt). De grote wegwals is niet, bedrijfs klaar, was f 15000 overgenomen, maar ongerepareerd voor f 12500. De op zichter hoopt dat de wals met drie weken dienst zal kunnen doen. De voedingspomp van de machine moet in Engeland gerepareerd worden. Voor f 2200 is een grote teerketel aangeschaft. Op het verzoek van de woning bouwvereniging „Anna Paulowna" tot aankoop van bouwterrein aan de Sluisweg werd gunstig beschikt. Breezand kreeg in het begin van de oorlog nog nieuwe woningen aldus de voorzitter, nu zijn Kleine Sluis en Van Ewijcksuis aan de beurt. De aan vrage betrof een drassig stuk grond, 80 meter breed en 50 meter diep, dat met hoge kosten bouwrijp gemaakt moet worden. De 4000 M2 werden te gen 20 cent de M2. afgestaan. Het reeds gewijzigde besluit tot verkoop van erfpachtspercelen werd op aandringen van Ged. Staten op nieuw gewijzigd. Het blijft nu be perkt tot verkoop aan met name ge noemde personen. Ged. Staten zal in casu wel een bepaalde ambtenaar zijn die het standpunt van sommige steden huldigt en in erfpacht een „melk koetje" ziet kohier polderlasten. Het kohier van polderlasten voor 1947, gebaseerd op een heffing van f 35 per bunder, werd vastgesteld. De aanslagen zyn invorderbaar in drie gelijke termijnen, vervallende 13 Sept., 11 Oct. en 8 November. De heren Komen, Broersma enSpigt werden aangewezen om de commissie tot nazien der rekening over 1946 te vormen. De geloofsbrieven van de herkozen hoofdingelanden Broersma en Lub bert en van de gekozen hoofdingelan den G. H. Geerligs en G. h. Schenk werden in orde bevonden. De beide laatsten zullen dus ook nu zitting gaan nemen in het Polderbestuur. heemraad. Na enige stemmingen luidde de voordracht voor een Heemraad (perio- De vergadering ging, nadat de voor zitter had uiteengezet wat onder ka pitaalsuitgaven wordt verstaan, ac- coord met het voorstel om hiervoor een tijdelijke lening tot een maximum van f 100.000 aan te gaan. RONDVRAAG. Bij de rondvraag bracht de heer V. Kaan weer de moeilijkheden bij het bietenvervoer ter sprake. De suiker fabriek neemt het vervoer groten deels over. De boeren behoeven de bieten slechts van het land te rijden. Vrachtauto's, rijdende over platen, ha len ze dan van het erf en brengen ze verder. Hiermee wordt dus voorko men dat het slik van het land op de weg komt. (De wegen waren hierdoor soms onbegaanbaar). Spreker vroeg nu ook een tegemoetkomende hou ding van de Polder en wel door het water bij de steigers, vooral bij die aan de Van Ewijcksluis, te laten uit diepen, zodat de boten aan de steiger kunnen komen en de bieten recht streeks van de auto's in het schip ge" laden kunnen worden. De toestand van de steiger is zo, merkte opzichter Faillie op, dat bij wegbaggeren ervoor, gevaar voor in storting ontstaat. Materiaal ter verbetering is niet be schikbaar. Besloten werd, dat de op zichter peilingen bij de steiger zou doen, ook op enige afstand ervan, en dan met een vertegenwoordiger van de fabriek nagegaan zal worden wat er gedaan kan worden. De heer V. Kaan informeerde °°^- of de Kneesweg die, nu de brug bij de Oudesluis afgesloten is, veel meer vervoer krijgt te verwerken, spoedig onderhanden genomen zal worden. D® Lotweg is eerst aan de beurt, aldus de voorzitter. De heer Schilderman kreeg op zijn vraag naar het materiaal voor weg- herstel ten antwoord, dat men moet werken met asphalt, maar liever teer had en dat er ook te weinig grind be schikbaar is. De heer K. Kaan sprak er zijn vol doening over uit dat het uitdiepen der sloten gestadig voortgang vindt zodat het er naar uitziet dat men met de herfst er klaar mee zal zijn. Naar aanleiding van zijn plaatsin» als nummer één op de voordradht voor Heemraad, dankte de heer Wihn« voor het in hem gestelde vertroumen. waarna sluiting volgde.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2