Stad m Omgeving. Jamboree-logboek GEEN KINDERKOREN IN DEN HELDER Lof voor de Verenigde Helderse Zangers De Nutsspaarbank in Juli Onbeheerde fietsen Uit het Van Speykgroep Helderse scholieren kunnen hun loon halen Een ijsje van een kwartje Lijst „Sloterdijk' Zuiderkruis' en Bakkersvacantie Inbraak in motorsloep Hebt U ook een pak nodig? Gemeentelijke Middenstands cursus Aan het strand De atletiekwedstrijden van morgen Op verboden terrein Texel. Vrasen van Tweede Kamerlid Wuiringermeer Urk. Vissers, opgelet! Waterstanden Marsdiep Predikbeurten. Doktersdienst Wieringeh WIERINGEN Aan onze abonné's H«t radio-concert, door de Verenig de heideree Zangers op Zonaag Augwsfrua jX gegeven, was aangexon- aigd in het „Nederlands Zangersbiad", het officieel orgaan van het Konink lijk Nederlands Zangersverbond. In het desbetreffende bericht werd aan de radio-luisteraars verzocht, berich ten over de ontvangst aan de secre taris van de Verenigde Helderse Zan gers te zenden. In de loop van de week ontving de le dientengevolge een briefkaart van een luisteraar uit Amsterdam, met de volgende inhoud: „Als groot liefheb ber en koorzanger beluister ik zoveel mogelijk de radio-uitzendingen van mannenkoren. Heden beluisterde ik dan ook uw koor. Het zal u zeker in teresseren, dat de overkomst goed was, en ik wil uw dirigent, bestuur er leden daarom met deze uitvoering feliciteren. Ik ben ervan overtuigd, dat vele zangersbroeders met veel ge noegen naar de weergave van deze 5 nummers zullen hebben geluisterd. Er v. erd prachtig, beheerst en gedisci plineerd gezongen, met een goed af gewogen stemverhouding en mooie voordracht, alsmede fijne pianissi- mo's. Het was een goede propaganda voor onze mooie mannenzang, en ik hoop spoedig nog eens een herhaling van dit optreden te horen!" Wij kunnen ons voorstellen, dat het de Verenigde Helderse Zangers goed heeft gedaan, deze spontane uiting van waardering te mogen ont vangen. In de maand Juli werd op de spaar bankboekjes ingelegd f 366.563,66 (vo rig jaar f 395.893.04) en terugbetaald f 368.754.62 (vorig jaar f 622.247,36). Er werd derhalve meer betaald dan ingelegd f 2.190,96 (v. j. f 226.354,32). Het aan inleggers verschuldigde ka pitaal. bij de aanvang van het jaar f 8.608.548, 05. bedraagt nu f 8.954.552,23 (v. j. f 7.888.697,96). Het aantal posten van inleg bedroeg in de maand Juli 3472 (v. j. 2969) en dat van terugbetaling 3246 (v. j. 2645). In Juli werden uitgegeven 171 (265) nieuwe boekjes, terwijl werden inge trokken 83 (81) boekjes. In omloop zijn thans 19.123 boekjes. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich 25 (12) boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Nutsspaarbank een eerste inleg van f 1). De lediging van 199 spaarbusjes le verde een bedrag op van f 4 689,78. Een rijwielbezitter kwam bij de po litie aangifte doen, dat hij zijn karretje vermiste. Hij had het even onbeheerd aan de Westgracht neergezet. Door een agent van politie werd 'n fiets aan het bureau gebracht, die hij onbeheerd staande in de Koningstraat had aangetroffen. De eigenaar, die es- kele uren later zijn eigendom kwam ophalen, werd verblijd met een bekeu ring. Hetzelfde overkwam de baas van 'n fiets, die zijn velocipede in de Gas- straat had neergezet. van de s De eerste etappe. Vandaag, 7 Aug. zijn we naar Frank rijk vertrokken. Hoewel het weer niet zo mooi lijkt, zijn we vol goede moed. De stemming is ook uitstekend. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, voordat alles in orde was. U weet dat de jongens van de v an Speykgroep uit vele plaatsen uit Noord-Holland komen. We zijn 32 man sterk met drie leiders. Ook het materiaal moest verzorgd worden. Iedere patroulle moest zelf een pa- trouillekist samenstellen, waarin de meest noodzakelijke kampartikelen verpakt zijn. We krijgen dus 4 kamp- kisten mee uit Hilversum, Haarlem, Alkmaar ,en Den Helder. De kisten uit Den Helder heb ik reeds bewon derd. Ze verdienden een eerste prijs! Om 10 uur zijn we uit Den Helder vertrokken met vier man maar tel kens kwamen er meer bij en in Am sterdam waren we compleet De ken nismaking wordt voortgezet want de hele groep is al eens vóór de grote reis bijeen geweest. En dan gaan we naar de extra-Jamboree-trein (15 wa gens!). Iedere groep heeft zijn eigen plaatsen en alles is keurig geregeld Ve zitten en t is of we nu pas wat tot rust komen. Hoeveel keer is de plunje zak in en uitgepakt om te zien of ales wel ingepakt was. Kees, een h«ft °a ZS *leinste'uit Den Helder heeft dit volgens zeggen minstens 3 eer gedaan. Dagen, misschien weken liZ lr n We naar dit moment uitgekeken. Daar gaat de trein! Nog d*ntllet V°!' uaDt in Utrecht komen ae meeste uit het midden. Noorden en ,Van ons land 111 de trein. Op alle stations een drukte van belang P\ derS die niet meekunnen, "un vrienden uitgeleide. Het is een roepen, een zingen! Verder gaat de trein. Steeds komen er nieuwe troepen bij; m Den Bosch. Tilburg, n totaal zijn we als we in Roozendaal aankomen met 600 man en 70 leiders n Roozendaal stoppen we voor de douane, die de zaak gauw bekijkt en dan gaan we het buitenland in. Op naar de Jamboree! In de Jamboree-trein, 7 Aug. 1947. D. C. VOOR HUN WERK IN DE WIERIN GERMEER. f Vijf en vijftig leerlingen van Helder se middelbare scholen hebben hun va- cantie productief gemaakt door deel te nemen aan de oogst werkzaamheden in de Wieringermeer. Hun beloning daar voor heben zij tot nog toe niet ontvan gen, maar dat wil nog niet zeggen dat deze kant van de zaak in het vergeet boek geraakt. De directeur van het Rijksarbeidsbureau deelde ons namelijk mede, dat de bedoelde scholieren het hun toekomende geldsbedrag Dinsdag middag a.s. tussen twee en vijf uur kunnen afhalen te zijnen kantore. Ko ningstraat 4. Niet alleen in Den Helder, maar in vrijwel alle plaatsen verrijzen aller hande gezellige, smaakvolle, intieme, luchtige en wat al niet meer voor ijs- tentjes als paddestoelen uit de grond. Menigeen zal zich afgevraagd hebben: „Wie betaalt de inrichting van derge lijke zaakjes toch?" Het heeft er alle schijn van, dat „menigeen" de kosten daarvan zelf betaalt, en wel met het grootste genoegen. Er is in ijs blijkbaar goed geld te verdienen, en juist in deze branche doet het spreekwoord „vele kleintjes maken één grote" goed opgeld. Voor een ijsje van honderd gram mag een kwartje worden berekend, maar het is o zo gemakkelijk om tien, twintig, dertig of soms veertig gram minder te leveren. Blijkens de ervaringen van prijsbeheersingsambtenaren wordt dit maar al te dikwijls gedaan. Er wordt echter terdege op gelet, en dat is maar goed ook. Laat het publiek zelf er ook een beetje op letten! Op 24 Juli j.1. vertrok het m.s. „Slo terdijk" uit Batavia, met 443 repatrië- renden aan boord; dit schip wordt op Maandag 18 Aug. a.s. te Rotterdam verwacht. Het m.s. „Zuiderkruis" ver trok op 18 Juli J.1. met 162 militairen aan boord naar het moederland, het schip wordt op Zaterdag 16 Aug. a.s. te Rotterdam verwacht. De passagiers lijsten van beide transportschepen lig gen op ons bureau ter inzage. In ditzelfde nummer komt een ad vertentie voor, waarin de namen ver meld staan van de bakkers die ge durende deze tweede week van de bakkersvacantie geopend zijn en waar de consumenten dus hun broodjes kun nen halen. De eigenaar van de motorsloep HD 294 heeft bij de politie aangifte ge daan, dat in de kajuit van de sloep was ingebroken. Hij vermist een scha kelbord met een oliedruk- en 'n am pèremeter, en voorts een kruiskoppe- ling. De meeste mannen zullen deze vraag wel bevestigde'nd beantwoorden. Wel nu, in Den Helder is een gerenom meerd kleermaker die een aardig pak je kan leveren, wanneer de koper er f 335 voor over heeft. Teneinde zijn clientèle naar genoegen te kunnen be dienen heeft hij in Amsterdam een partijtje coupons op de kop getikt raison van f 175 per coupon. Voor het maakloon berekent hij derhalve f 160. Eén va zijn klanten, die graag een dergelijk bedrag voor een pakje over had, is een garagehouder. Diens colbertje kwam echter niet gereed, want halverwege de kiellegging en de stapelloop kwam een ambtenaar van de Prijsbeheersing een kink in de ka bel leggen. De kleermaker excuseerde zich, door te vragen: „Vindt u dan niet, dat een garagehouder er netjes bij moet lopen?" De ambtenaar vond dat natuurlijk ook, maar hij was van mening, dat een ieder er graag be hoorlijk gekleed bijloopt, en dat de kleermaker, de garagehouder en de le verancier van de coupons een eerlij ke verdeling van de beschikbare cos- tuumstof niet bepaald bevorderen. Er werd proces-verbaal opgemaakt en acht lappen stof, alsmede het half- afgemaakte pakje, werden in beslag genomen. Nabjj Milford, Conneetieut, U.S.A., viel een vliegtuig op hoogspannings draden. Het toestel vatte direct vlam. De twee inzittenden konden uit het brandende toestel springen, doch waren toch nog met zware brandwonden overdekt. Van het vliegtuig bleef alleen een skelet over. Met ingang van September a.s. zal aan de Gem. Handelsavondschool te Den Helder een cursus voor Midden standsopleiding verbonden worden. De ze cursus is tweejarig. Het eerste jaar ontvangen de leerlingen hetzelfde on derwijs als die vande eerste klasse der Handelsavondschool volgens een leer plan dat met de eisen van het Midden standsdiploma rekening houdt. Het aantal lesuren bedraagt voor de a.s. Middenstanders in dit jaar 6 per week, voor de leerlingen va de Handels avondschool 10 per week. De vier les uren die deze meer krijgen zijn be stemd voor het onderwijs in Duits en Engels. De leerlingen van de Midden standscursus kunnen deze lessen zon der verhoging van lesgeld eveneens volgen, maar zijn er niet toe verplicht, omdat hun examen de kennis van de ze vakken niet vereist. In het eerste jaar eindigt voor de leerlingen der Middenstandsopleiding de cursus even als die van de Handelsavondschool op 1 Mei. Het tweede jaar wordt het on derwijs voortgezet tot het examen. Als nieuwe vakken worden onderwezen.' Rechts- en Wetskennis, Bedrijfsleer, Handelskennis, Verkoopkunde en Re clame. Ook in dit tweede jaar be draagt het aantal lesuren 6 per week. Doordat de cursisten het eerste jaar het onderwijs ontvangen, dat ook op de Handelsavondschool wordt gegeven, worden zij geheel als leerlingen van die school beschouwd en betalen dus hetzelfde lesgeld. Het tweede jaar be draagt het door de langere duur der cursus en door de toevoeging van en kele niet tot het Handelsavondschool- onderwijs behorende vakken iets meer. Voor de aanme' ling raadplege men de advertentie die binnenkort in dit blad zal verschijnen. Op het Huisduiner strand werd door een wandelaar een projectiel aange- De atletiekwedstrijden, welke de H\7 morgen aan de Sportlaan organiseert, be loven wel zeer veel goeds. Een overwel digend aantal inschrijvingen kwam bin nen, zo zelfs, dat de inschrijving moest worden stopgezet en dan ook verschil- lende inschrijvingen werden geweigerd. In totaal doen nu 18 verenigingen mét plm. 200 deelnemers mede. Uiteraard gaat de belangstelling nu vooral uit naar onz* Heldere vertegenwoordigers. De HAV brengt een flinke ploeg in het veld, waar. order alle oude bekenden. Het nieuwe HAV-lid, de heer Wolzak (oud Ned, re cordhouder vèrspringen met 7 m. 23?) zal uitkomen op hoog- en vèrspringen en waarschijnlijk ook de 100 m. lopen. Verder noemen wij de de nieuwe A-klap ser op het vèrspringen dames mei Geamers en de sympathieke lange af- standloper Cor Roos, die nu echter in de 1500 meter voor B-klassers zal starten Op de lange afstand wordt de HAV ver- tegenwoordige door ook al een oude b3 kende, n.1. Buitenhuis. Ook starten er ploegen van de HAV in de estafette 4 x 80 m. meisjes, relay dames (200, 100. 80 en 60 m.) en 4 x 100 m.heren. Zonder de dames er in slagen ook in deze estafette he? bestaande HAV clubrecord te verbete ren? Er is een kans! Wij willen niet verder op deze wedstrijden vooruitlopei maar raden toch ieder rechtgeaard sport liefhebber en lefhebster aan. Zondag om 1 uur aan de Sportlaan aanwezig te zijn daar het misschien lang zal duren, eer Door de politie werd procesverbaal opgemaakt tegen een aantal personen, die zich bevonden op het militaire duinterrcin tussen de Donkere Du'.nen er Fort Kijkduin, dat voor onbevoeg den verboden is. Het terrein is duide lijk met bordjes „Verboden toegang aangegeven. Het Tweede Kamerlid, de heer Tho- masse. heeft aan- de Minister van Ver keer en Waterstaat de volgende schrif telijke vragen gesteld: 1. Kan de minister mededelen, welke vooruitzichten bestaan ten aanzien van de afslag aan de Noordkust van Texel en op Vlieland nabij het meest Zuid westelijk gelegen strandhoofd? 2. Indien deze vooruitzichten zorg wekkend zijn, heeft de minister dan reeds beraamd hoe de bedoelde ge varen zullen worden bestreden? Dinsdag ov erstaan BRUGGENBOUW 26 Augustus a.s. vindt ten van de Directie Bruggen van de Rijkswaterstaat te Den Haag de aanbesteding plaats van het bou wen van een brug van gewapend be ton over de Oudelandertocht in de Westelijks parallelweg van de wegno 7 vari het Rijkswegenplan. SPORT. Het jeugdelftal van de V.V.U. te Urk spe-' - een voetbalwedstrijd tegen een jeu al van Vollenhove. Deze wed- strlju „.ndigde met 31 voor V.V.U. Daarna V.V.U. 1 tegen het eerste van Vollenhove, dat al driemaal achter el- kaai afdelingskampioen is. Deze wed strijd eindigde met een 1—1 gelijk spel. UITNODIGING. Van bevoegde zijde werd ons mede gedeeld dat de reciteervereniging „Din- dua" door de N.C.R.V. was uitgenodigd om voor de radio enkele reportages over Urk ten gehore te brengen. Wel een bewijs, dat de genoemde vereni ging die 13 leden telt, op een hoog peil staat. Haalde het Dindualid Fr. Brou wer in het voorjaar de eerste prijs te Kampen met een ernstige voordracht, nu behaalde het Dindualid Joh. Gerssen de eerste prijs te Andijk. AANBESTEDING. De architect T. Bolt te Den Haag be weer zo'n grote en goede inschrijver,? gteedde in opdracht van het schoolbe stuur 2 onderwijzerswoningen aan. In- voorkomt! VISSERIJ. URK. 7 Aug. 1947. Heden werd aan gevoerd: 1021 pond paling f 1.50— f 1.56; 470 pond tong 40—86 ct; 5097 p. Noordzeeschol 831 ct.; 83 pond tarbot 24 1/2 tot 86 ct.; 411 pond schar 7 ct., alles per pond. geschreven werd als volgt: J. Kramer Sc Kramer f 47.000; Joh. Oost f 46.900; Weerstand f 46.800; R. Kale Je Zoop f 46.525; W. Schraal Sc Zoon f 45.750; J. Loosman f 43.778.50; Kramer Sc 'Loos man f 42.865; W. de Boer f 42.778.50. De gunning is nog aangehouden. Deze woorden, gesproken door de heer Boogert, voorzitter van Helders troffen, dat veel weg had van ee:i Mannenkoor, op de vergadering der ïeptebom. Door bemiddeling van de Helderse Gemeenschap, deden mij ter- politie werd de M.O.D. gewaarschuwd.stond naar de pen grijpen. die het apparaat heeft verwijderd. Een andere strandbezoeker deed een nog minder prettige ontdekking. Toen hij van zijn bad in het zilte nat terugkeerde, moest hij constateren, dat uit zijn broek, die hij in een ten tje had laten liggen, een portemon naie met tien gulden was verdwenen Schietoefeningen naby Petten. Op 12 Aug. a.s. zal van 1114 uur vanuit een batterij nabij Petten met scherp worden geschoten in de rich tingen W. tot NW. en op afstanden tot ongeveer 7 zeemijl. Gedurende de schietoefeningen zal vanaf een duin nabij de schietplaats een rode vlag worden getoond. Hoog: 9 Aug. 10.50 uur; 10 Aug 23.30 en 11.45 uur; 11 Aug. 0.30 en 13 tiur. Laag: 9 Aug. 4.25 en 17.35 uur; 10 Aug. 5.45 en 18.20 uur; 11 Aug. 6.30 en 19.05 uur. MID DENSTAND S -EXAMEN Voor het Middenstands-examen te Alk maar slaagden: A T mmer te Den Hel der; mej. P de Vries, TJ Terpstra en II Veerdig te Wieringen; R P Smit en K. Vlas te Texel. ■i De eerste groep-cadetten vliegeniers, die in Holland de opleiding hebben genoten, werd in Gilze Rijen beëedigd. De Lt. ter Zee 1ste kl. P. YVigting neemt de eed af. Want alhoewel hier in Den 'Helder bijna 15 jaar een kinderkoor bestaat, blijkt nu maar weer al te duidelijk dat het niet meetelt! Het is inderdaad waar, wat de heer Krijgsman in zijn repliek hierover heeft gezegd, men is in Den Helder van mening, dat dit koor nooit iets kan zijn, omdat de Di recteur blind is, hij kan dat dus niet, ergo, kan het niets zijn, telt dus niet mee! Het is nu zo, dat terwille van de lieve vrede onderling, dit standpunt, dat ons al jaren bekend is, door ons gelaten is voor wat het was. Nu echter de heer Boogert, als alge meen behoorlijk ontwikkeld man de grote stommiteit heeft aangedurfd, te zeggen in het openbaar, waar hij mis schien al jaren mee in stilte heeft rond gelopen, nu is de maat vol, en ben ik van plan Den Helder eens on gezouten de waarheid te zeggen! Het kleine beetje sympathie, dat wij misschien in de hogere regionen heb ben, zullen wij hierdoor misschien ook nu wel verspelen, maar daar komen wij, evenals bij zoveel andere dingen, ook wel weer over heen. Het is inderdaad waar dat dit kin derkoor veel te weinig medewerking ondervindt en gezien het feit. dat dit koor het enige in Den Helder is, dat zich op het gebied van jeugd-zar- en operette beweeg' mag dit op z'n minst genomen verwondering wekken. Immers, hier is voor alle kinderen van allerlei gezindten en stand gele genheid om op absoluut neutrale wijze de zang-kunst te beoefenen. Dat er in de lagere regionen geen medewerking is, och, dat is wel jammer, maar de Helderse bevolking is nogal nuchter, en loopt niet zo gauw warm, tenzij men van hogere regionen uit opgewarmd wordt! En dat is nu juist het kardinale punt! Men vertikt het eenvoudig in de hogere regionen om deze sympathieke vereniging, waarvan de reeks van uit voeringen gedurende een 14-tal jaren beeft bewezen van groot paedagogisch belang te zijn voor de Helderse Jeugd, met raad en daad terzijde te staan. Dit mag op zijn minst genomen voor onze stad, waarvan men zegt dat men in de hogere regionen alles doet om het culturele peil omhoog te brengen, een schande genoemd worden. Als het er om gaat de belangen van een gedeelte Helderse jeugd, verenigd in een koor, te dienen, mag men zich niet, en zeker niet in de hogere regio nen, laten leiden door 't vooroordeel; de directeur is blind, die kan het toch niet, of maar half, en dat telt voor ons niet meel Neen, het enige ware standpunt kan alleen maar zijn, dat men van uit de hogere regionen in de eerste, en uit de lagere regionen in de tweede plaats be seft, dat het hier een gedeelte van Hel derse kinderen betreft, waar wij allen niet genoeg voor kunnen doen. Er wordt wel eens gesproken over opbouw, ook betreffende de jeugd, ik heb echter zelden zo'n radicale manier van' afbreken gezien als men hier in c pe stad doet. Het kan zijn dat men mij voor de voeten gaat werpen, dat ik dat alleen maar zo zie omdat het een groep be treft, waar ik bij geïnteresseerd ben, zo is het echter niet. Hoe het ook zij, wij weten nu overduidelijk hoe men in Den Helder over ons denkt. Wij zullen echter hopen dat er nog enkele goedwillende vrienden zijn over gebleven, die ons straks zullen helpen te bewijzen dat ons koor verdient die plaats in het muzikale leven van Den Helder in te nemen waar het recht op heeft. Onze blinde Directeur zal daar op muzikaal en zang-technisch gebied voor weten te zorgen, wij als naaste mede werkers zullen hem daar zoveel als in ons vermogen ligt bij steunen, Het is misschien wel goed nog even te doen opmerken dat door de misken ning van des heren Krijgsmans werk, ook het werk van zijn naaste medewer kers door de modder gesleurd wordt, en deze zijn toch niet blind. Zij zijn zelfs zo goed ziende, dat zij. dank zij de geweldige medewerking in Den Helder, enkel en alleen ten bate van het kipd.' zovaak en zodiep in hun beurs getast hebben, dat dit bedrag opgeteld wel enige malen groter is dan de medewer king die men ons alleen maar ont houden heeft! Echter wij zullen niet versagen, in 1948 hopen wij Den Helder van 'haar ongelijk te kunnen overtuigen! Wat de woorden van de heer Boogert betreft, wel, wij zullen in de toekomst hiermede rekening houden. Wij hopen echter van ganser harte dat zijn koor wel blijft meetellen en wensen hem nog veel successen, zoals bij het laatste concours te Amsterdam toe. Het kan ons niet anders dan vreugde brengen als het onze zusterverenigin gen goed gaat! U, redactie, hartelijk dankend de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Chr. HEERES, Secr.-Penn Jonkerstraat 43, Den Helder Mej. COR GELUK, Mej. D. MALLIE, Leidsters. voor ZONDAG 10 AUGUSTUS 1947, 1 DEN HELDER. Ned. Herv. Gem., Nieuwe kerk. Weststraat, 10.30 uuü ds. de Hoest; Palmstraat, 10 uur ds. J. H, Jonsen, van Vorden. Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. M. Hamming, openbare belijdenis, 17 uur ds. A. K. Krabbe van Hillegom; Rehobothherk. 10 uur. ds. Krabbe, 17 uur ds. Hamming Geref. kerk, art. 31, Nieuwe kerk. Weststraat, 8.45 uur en 17 uur ds. J. M. Kroes, van Dalfsen. Chr. Geref. kerk. Steengracht, 10 uur en 17 uur leesdiensi Lutherse kerk. Wezen- straat, 10.30 uur eerw. heer J. Straub. van Amsterdam. pud-Kath. kerk, 10 uur Heilige dienst, pastoor Verheij. Doopsgezinde gemeente, 19 30 uur ds. T. Kraft-Rothfusz. Baptistengemeen te, gebouw Irene, Hoogstraat. 10.15 u. zansdienst, 10.30 uur Heiligingsdienst, 19.45 uur zanedienst, 20 uur evangeli satie-avond. Fr. Hofhuis. Ned. Evang. zending, gebouw Irene, Hoogstraat, Donderdag 14 Aug.. 20 uur Opwek kingssamenkomst o.l.v. G. J. de Jong, van Doorn. Evangelisatie Vijzelstr., 10 uur en 19.30 uur samenkomst, 12 u. en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 19.30 uur bijbelkring. Donderdag 19.30 uur vrouwenkrans, Zaterdag 19.30 uur bidstond. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen', 10.30 yur Zondagsschool, 17 uur avondver gadering. Leger des Heils, 10 uur Heiligingssamenkomst, 19 uur open luchtsamenkomst, 20 uur verlossings— samenkomst: Maandag 14 uur vrou wenkrans o.l.v. adjudante Vrijstein. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem., 10 uur ds. Salm. Geref. kerk, 14.30 uur ds. Krabbe. Star of Hope Mis- sion. 14 uur Zondagsschool, 19 uur sa menkomst o.l.v. H. J. Kraak. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem., 19 uur ds. Salm. CALLANTSOOG. Ned. Herv. Gem., 19 uur ds. Steenbakker. ANNA PAULOWNA. Geref. Kerk, art. 31, Ned. Herv. Ev. Breezand, 10.30 uur en 19 uur ds. J. M. Kroes, van Dalfsen. WIERINGEN. Ned. Herv. Kerk Hip- polytushoef 10.30 u. ds. v. d. Winden; Westerland 2.30 u. ds. v. d. Winden; Den Oever, 7.30 u. ds. v. d. Winden. Van Zaterdag 9 Aug, 16 uur tot Maandag 11 Aug. 8 uur zijn bij geen gehoor bij de eigen arts (alleen voor spoedgevallen) aanwezig de artsen Olree, De Groot, Tamsma Werner, Van Slooten, De Boer, Groenhart, v. d. SJuis en Swaters. De dierenartsen Dekker, 't Zand en v. d. Kolk, Nieuwe Niedorp, zijn aan wezig. BEROEPEN. Ds. van Doorn, Chr. Ger. Predikant te Urk ontving een beroep van de ge meente Ede. In deze gemeen:e v as Dr, van Doorn voorheen al 5 jaren werk zaam. BURGERLIJKE STAND. (1 tot en met 7 Aug. 1947). Geboren; Margaretha Johanna Hen- drica Wilhelmina, dochter van C. van Ooij en H. F. de Haas. Jan Corne- lis, zoon van C. Helsloot en A. Pa thuis. Simon, zoon van C. Asjes en W. Stoop. Ondertrouwd: J. de Vries en M. G. Keijzer. J. H. Boersen en A. M. W. Rustenburg. S. Numeijer en G. C. Rustenburg. J. Bakker en A. Lont. J. Kies en M. Kemp. Gehuwd: C. Bijpost en J. v. d. Herik. B. v. d. Laan en J. C. Jansen. Overleden: (te Alkmaar) Antje Mulder, 81 jaren, wed. van S. de Vries. Harmen Sijtsma, 10 jaren, zoon van W. Sijtsma en W. Broersma, wonende te Leeuwarden. BEZOEK VAN HOOFDREDACTEUR „READERS DIGEST" De hoofdredacteur van het Ameri kaanse maandblad „Readers Digest" de heer P. J. McEvoy, die momenteel een rondreis maakt door Europa, heeft een bezoek gebracht aan Wieringen en Walcheren. GEVONDEN EN VERLOREN... Gevonden een portemonnaie met in houd, een kinderportemonnaie en een zilveren ketting. Verloren werd een gecombineerde snoep- en tabakskaart, een grijze demi en een portemonnaie inhoudende enig klein geld. Inlichtingen bij de gemeentebode. Met de reorganisatie van ons be drijf zijn er nog verschillenden, die de courant anderdaags ont vangen. Ook wij hebben alles gedaan om de couranten weer zo te sturen, als dit voorheen geschiedde in de morgenbestelling, wat echter met de nieuwe druktijden onmogelijk is geworden. Dientengevolge worden thans de couranten over geheel Wieringen bezorgd, terwijl de buitenwijken van Hippo post-abonné's zijn. Met ingang van volgende week zullen ook deze couranten in een bezorgdienst worden opgenomen en zullen op deze manier toch weer op tijd aanwezig zijn. Voor eventuële klachten gaarne hiervan opgave aan ons kantoor, Kerkplein 23, Hippolytushoef.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2