Momca DE PAMPUS-PIRA AT door J. Fraaie motorraces op circuit van Tubbergen Kampioenschappen zwemmend redden te Winkel Verloofd. Van Exel promoveert en wint twee keer D. VAN EXTER Australië in de eindstrijd Davis Cup Wij luisteren naar Trainingskamp voor athleten Engelse profs willen werken Nieuw record van De Ruyter Europ. kampioenschap 45|1 in Nederland FEUILLETON VAN /S/A6U ~ËN yEKffÉ Tienduizenden personen z(jn Za terdag getuige geweest van de eer ste ronde van de KNMV wegraces om het kampioenschap van Neder land, welke gereden werden op het in prachtige conditie verkerende ctreutt bij Tubbergen. Het cirenit heeft een lengte van 9230 meter, met ongeveer 20 bochten, die door de vorotreffeHjke ligging vrijwel vol gas kunnen worden genomen. De organi satie Het niets te wensen, en de door sommige gevreesde moeilijkheden hieven uit. De enige wanklank was, loeie Piet Nortier opmerkte, het feit dat onsportieve Heden zand hadden gestrooid in de olietank van de Trinmph van J. Pols nit Rotterdam, die in de 500 cc senioren klasse reed en die, alhoewel hjj zijn machine nog op tijd in gereedheid kon krijgen, la ter moest opgeven. De rennen vingen aan met de series der 125 cc junioren, waarbij vooral Schreudor uit Overschie, Dorestein uit Bussum en Verhagen uit Steenwijk, al le drie op Eysink, felle gevechten le verden in de eerste serie. In de tweede serie reed van Exel uit Dotterdam op DKW een prachtige race; onbedreigd en in fraaie stijl rijdend kwam hij als eerste' aan, en ook in de finale wist hij na hevige strijd met Verhagen als eer ste door de finish te gaan. Zijn gem. snelheid was 88.3 km per uur. Aangezien van Exel drie maal een wedstrijd van junioren had gewonnen, kon hij tevens uitkomen in de 125 cc klasse senioren, waar hij felle strijd leverde aan Rietveld uit Kralingsveer op Eysink en Langwerden uit Lichten voorde, eveneens op Eysink. Drie ron den lang werd het een nek aan nek race en met slechts enkele seconden verschil bereikten deze drie de finish, waarbij van Exel zich andermaal als eerste plaatste! Zijn gemiddelde snel heid per uur was 90.7 km. De strijd in de 250 cc junioren le verde een Twentse zege op. Schipper uit Friezenveen op Velocette kwam, in door de finish, met meer dan 1 min. een uitstekende stijl rijdend, als eerste voorsprong op Vening uit Zuidlaren op Puch, en Akuster uit Enschedé op DKW. In de 350 cc klasse junioren ontwik kelde zich een heftige strijd tussen Wilke uit Heerde op Matchless en van Schijndel uit Hilversum op Triumph. Om beurten lagen deze renners aan de kop en in de bochten waren de duels zeer spannend. De hele race was trou wens boeiend van karakter, totdat Wilke moest uitvallen en de spanning wat zakte. Van Schijndel won tenslot te met een gem. snelheid van 104,2 km per uur. De eerste ronden van de 500 cc ju nioren waren eveneens zeer spannend. Het veld lag toen dicht bij elkaar. A. Keyzer uit Eindhoven op Triumph nam de leiding en stond die toen niet meer af. Met grote voorsprong eindigde hij als eerste met een gem. snelheid van 114,5 km. per uur. Tenslotte startten de 500 cc senioren en de 350 c.c. senioren die elkaar weinig toegaven. Van Tilburg uit Rotterdam op Norton reed een prachtige race doch moest wegens een kapotte kruk as opgeven. Drijvers uit Putten op Norton werd eerste. In de 500 cc klas se zorgden Luybrechts uit Valkens- waard op BSA en A. Koning uit Oos- terwolde op Triumph voor een span nend du«I, dat door eerstgenoemde werd gewonnen. Zijn gem. snelheid was 115 km. per uur. VAN RIJSWIJK WINT TE OEDINNE. Bij de races, welke Zondag te Ge- dinne (België) gehouden zijn, heeft de Nederlander van Rijswijck de eerste prijs behaald in de 350 cc klasse se nioren internationaal. Hij reed de 77.800 km. van het circuit in 41 min. 0 sec., gemiddelde snelheid 111.721 km per uur. Zijn landgenoot Simons werd tweede in 42 min. 47 sec. Van Rijswijck won eveneens de race in de 500 cc klasse senioren. 77.600 km. in 41 min. 55 sec., gem. snelheid 111 km Simons werd tweede in 42 min. 7 sec. DE GROTE PRIJS VAN ULSTER. De race om de grote prijs van Ulster werd in de 500 cc klasse gewonnen door A. J. Bell (Norton) met een gem. snelheid van 91.25 mijl per uur. Twee de werd E. Lyons (Norton), gem, snel heid 91.10 mijl en derde J. M. West (AJS), gem. snelheid 90,43 mijl. Het teer op de weg smolt bij een hitte van 80 graden. Met deze tijden heeft de Ulster-prijs zijn reputatie van de snelste motor race ter w/reld te zijn, herwonnen. evsm Zith (VwivrUfet B.DP wa ot vqfcwTxrro stopt, is ot vooc d 0P HOM HCèhE TE 7'JN EM OE GASMASKERS OP TE ZETTEN MAA0 V/OOQDAX OE AUTO STILSTAAT HEEFT 06 CHEE OOOfe MET DEKZEIL Z'JM TTyvAMGASPISTOOL AFGESCH0TE"- DE MANSCHAPPEN BINNENIN MET TEKEN OM OE AJJTO SCHOTEN Door Tsjecho-Slowakije met 41 te slaan plaatste Australië zich in de eindstrijd om de Davis-Cup ën moet nu uitkomen tegen Amerika. DINSDAG 19 AUGUSTUS HILVERSUM I, 301 m. 7, 8, 1, 7, 8 en 10.30 uur Nieuws. KRO: 7,30 Morgengebed 8,15 Pluk de dag 9,00 Lichtbaken 10 50 Werken van Vivaldi en Bach 11 40 Gramofoonmuziek 11,30 Weerover- zicht 1,20 Orkest zonder naam f,30 „Onder ons" 3,30 Hongaarse muziek 6.20 Sportpraatje 8,05 Actualiteiten 8,20 Radio Philharmonlsch Orkest met viool-solist 10,10 Avondgebed 10,45 „Meat and Vegetables". HILVERSUM II, 415 m. 7, 8, 1, 8, 8 en 11 uur Nieuws. AVRO: 8,15 Morgenklan ken. 9,15 Morgenwijding 9,35 „Ar beidsvitaminen" "10,30 Van vrouw tot vrouw 11,00 (RVU) mevr Nelly Uyl tiert over „Droomsymboliek" 12,30 Weer bericht. 1,15 „Les Gart de Paris" 2 00 Met naald en schaar 2.50 Zomer matinée 4.40 Vacantie-bezigheden 5.00 Frans halfuur 5,30 „The Skymas- ters" 6,30 Lezing over de duinen 8.05 De Noodwet Ouderdomsvoorziening 8,45 Argentijnse muziek 11,15 Uncie Sam in sweet and swing. In het mooie bsd te Winkel worden Zaterdag en Zondag wedstrijden ge houden om het kampioenschap van Nederland zwemmend redden. De uitslag was al3 volgt: Gekleed popduiken, dames: 1. Mevr. MeijerVogel, Amsterdam; 2. Mej. Henneveldt, Utrecht; 3. Mej. G. v. d. Kuit, Zeist. Heren: 1. C. H. Vrugt, Haarlem; 2. W. de Jong, Gouda; 3. de heer Geerts, Haarlem. 4 x 25 Meter estafette gekleed zwem mer. met pop en drenkeling. Dames: 1. Haarlem, tijd 2.12 sec. 2. Amsterdam, tija 2.19.4 sec. 3. Heemstede, tijd 2.22.4 sec. Heren: 1. Nijmegen tijd 2.18 sec. 2. Haarlem tijd 2.21 sec. 3. Utrecht tijd 2 23.4 sec. 50 meter enkelvoudige rugslag. Da mes: 1. Mej. N. Turkenberg, Haarlem, 1 min. 2. Mevr. MeijerVogel, Am sterdam 1.3.6 sec. 3. Mej. H. Tuilen- berg 1.4.4 sec. Heren: 1. W. de Jong, Gouda, 1.0.4 sec. 2. van Schagen, Haarlem 1.2 sec. 3. P. van Beuthem, Nijmegen, 1.4.8 sec. 3 x 25 Meter wisselestafette. Dames: 1. Haarlem tijd 1.4.5 sec. 2. Amsterdam tijd 1.8.4 sec. 3. Utrecht tijd 1.8.6 sec. Heren: 1. Haarlem 1.2.0 sec. 2. Nijme- Het Chin-ese voetbalelftal dat binnenku t naai ons land komt om enige wedstrijden te spelen, ver toeft momenteel in Engeland, waar zij ook enige wedstrijden moeten spelen. De captain er midvoor van het elftal Fung King Cheung. gen 1.2.2 sec. 3. Amsterdam 1.4.8 sec. 50 Meter zwemmen waarvan 25 Me ter schoolslag. Dames: 1 Mej. Garret- sen, A'dam, 1.5.8. sec. 2. Mej. Scrif- fels, Amsterdam 1.12.8 sec. Heren: 1. Jb. de Wit. Amsterdam, tijd 0.56.2 sec. 2. H. v. 't Kaar, Winkel, 0.58.4 sec. 3, K. Kannels, Amsterdam, 1.1.6 sec. 150 meter zwemmend redden ge kleed. Dames: 1. Mej. MeijerVogel, Amsterdam 3.10 sec. 2. Mej. D. Fuiken- berg, Amsterdam 2.54.4 sec. 3. Mej. Moerkerk, Rotterdam, 2.56.4 sec. Heren: 1. C. H. Vrugt, Haarlem, 2.50.6 sec. 2. W. de Jong, Gouda, 3.03 sec. 3. G. van 't Kaar, Winkel 3.0.0 sec. 50 meter rugslag gekleed. Dames: 1. Mej. Helgers, Amsterdam 0.50.6 sec. 2. Mej. Turkenberg, Haarlem, 1.1.8 sec. 3. Mej. Garretsen, Amsterdam, 1.2.0 sec. Heren: 1. H. Renaud, Haaarlem, 42 sec. 2. B. Schotten, Haarlem, 43.8 sec. 3. K. Karmelk, Amsterdam, 45.2 sec. 50 meter vrije slag gekleed. Dames: 1. Mevr. W. J. Arts, Amsterdam 40 sec. 2. Bossen, Haarlem, 46 sec. 3. Mevr. Hiekberg, Zaandam, 46 sec. Heren: 1. A. de Bruin, Nijmegen, <*5 sec. 2. K. Dikstaal, Amsterdam, 37.3 sec. 3. E. Dekker, Zaandam, 40 sec. 100 meter schoolslag gekleed. Dames: 1. Mej. Bonnet, Rotterdam, 1.41.4 sec. Mej. N. Turkenberg, Haarlem, 1.43.2 sec. 3. Mevr. Meijer—Vogel 1.48 sec. Heren: 1. Van Schagen, Haarlem, 1.38.5 sec. 2. De Heuss, Zeist, 1,41.8 sec. 3 J. Bos, Zaandam, 1.43 sec. In een bos tussen Baarn en Hilver sum wordt een trainingscentrum van de Gooise Athletiekclub gevestigd, dat uniek is in den lande. In navolging van Zweden en Finland wordt hier een blokhut gebouwd, waarin de athleten .vóór belangrijke wedstrijden enige tijd kunnen vertoeven om zich geestelijk en lichamelijk voor te bereiden. Er zullen in deze fraaie blokhut ongeveer 25 kribben komen,' zodat een vrij groot aantal athleten hier tegelijkertijd zal kunnen verblijven. Het is niet uitgeslo ten, dat op de duur ook beoefenaren van andere sporten van .dit trainings centrum gebruik zullen maken. In ieder geval schijnt reeds vast te staan, dat de Olympische training der Neder landse athleten hier zal geschieden. Op 21 September a.s. zal de blokhut gereed zijn en met enig officieel ver toon in gebruik worden genomen. In de afgelopen week deden tal van geruchten de ronde die opschudding teweeg brachten in de Engelse sport kringen, en die hierop neerkwamen, dat de regering de wens koeiterde al le belar<rijke sportgebeurtenissen te doen vervallen, zulks als onderdeel van de plannen tot bedwinging van de economische crisis. Eerst werd gefluisterd dat de Olym pische Spelen van 1948 niet zouden doorgaan. Toen heette het dat aan de Australische crlcketters verzocht zou worden het volgend jaar niet naar En geland te komen. En tenslotte werd beweerd dat de voetbalcompetities niet zouden doorgaan. Thans kan verklaard worden, dat al deze berichten ongegrond zijn. De Olympische spelen zullen overeenkom stig het program verlopen, de Austra lische cricketters komen over om En geland kans te geven de beroemde „Ashes" te herwinnen en het voetbal seizoen wordt op 23 Augustus op de traditionele wijze geopend. De Britse sportlui kunnen dus weer rustig ademhalen. Intussen schijnen de Engelse voet balprofs de noodzaak te gevoelen het enorme tekqrt aan arbeidskrachten in hun land aSi te vullen. De Schotse voorzitter van de spelers-unie, Guthrie, heeft dit denkbeeld nog meer naar vo ren gebracht. Volgens Guthrie is het voor een speler, die aan het begin van het seizoen in vorm is, voldoende drie ochtenden in de week te trainen. De ze geroutineerde spelers kunnen ge makkelijk 20 uur per week aan andere werkzaamheden besteden zonder aan hun conditie afbreuk te doen. Het aantal professionals is op het ogenblik 2000 en indien deze spelers het schema van Guthrie zoudéh' vól gen, dan zou Engeland met 40.000 ar beidsuren per week meer er wel bij varen. Een van de moeilijkheden is echter, dat verscheidene clubs er niet op gesteld zijn dat hun spelers nog ander werk doen. Er is echter geen sprake van dat zulk werk de profes- sionnal-voetballer schade zal doen, in tegendeel, aangezien een prof niet al- zijn tijd op het veld en in training kan doorbrengen, zal het werk tijdens de overgebleven uren hem eerder goed doen. Tijdens de oorlog hadden zij toch ook hun dienstplicht te vervul len. Bovendien is er nog een zeer goe de reden voor de profs om zich in dienst te stellen van de industrie, daar men reeds eerder het verbod van de „midweekse wedstrijden" heeft gezien. Nederland klopt Zwitserland De Nederlandse Athletiekploeg heeft, na haar overwinning op Bel gië, wederom een fraaie zege behaald in een landenwedstrjjd. Thans werd Zwitserland geslagen met 89punt tegen 78iy^ punt, een behoorlijk ver schil! Het hoogtepunt voor de Neder landse ploeg was wel de recordver betering van Frits de Ruyter op de 800 meter. Op 15 Juni J.1. liep hij te Parijs deze afstand in 1 min. 51,9 sec. en dezer dagen is deze prestatie door de recordcommissie van de K. N.A.U. erkend. Hoewel de strijd te Bazel niet bepaald scherp was, slaag de de Ruyter er in 0,1 sec. van zijn tijd af te knabbelen en het nieuwe record te brengen op 1 min. 51,8 sec. Schulenberg werd op de 400 meter horden tweede, maar bleef slechte 0.4 sec. van het oude record op deie afstand, van Brasser, daterend ven 1939. Van de loopnummers won de Ne derlandse ploeg de 100 meter doar Kleyn, de 200 meter door Lammer», de 800 meter door de Ruyter, de 1500 me ter door Slijkhuis en de 5000 metar door Lataster, terwijl de eer op de 400 meter gedeeld werd. De jury plaatet» Blok en Harmeier gezamenlijk op de eerste plaats met 49,4 sec. Ook de 4 x 100 meter was voor de Nederland*» ploeg, wel een bewijs, dat onze athle ten op de loopnummers verre superieur waren. Trouwens, in de technische vekJnusn- mers werden ook enkele fraaie over winningen geboekt, zoals Brasser bdj het discuswerpen (43.02 meter), Naakt geboren bij het vèrspringen (bijkans 7 meter), Lutkeveld bij het speerweipan, (even meer dan 60 meter) en Houtaa- ger bij het kogelslingeren met een al- stand van bijna 53 meter, een fraele prestatie. De Zwitser Scheurer veshe- terde het record polsstokhoogspringer aangezien hij de lat, die op 4.015 metar lag, niet afwierp. Lamoree bleef op 3.70 meter. Tenslotte ging de 4 x 400 meter naar Zwitserland in 3 min. 20.4 see. Tijdens de laatste zitting van 't jaar lijks congres van de UNIFAB, dat in Amsterdam werd gehouden, is een Frans voorstel aangenomen tot het in stellen van een persoonlijk wereld kampioenschap pentathlon, omvatten de de speelsoorten 71-2, 45-2, libre. bandstoten en fantaisie classique. Dit wereldkampioenschap zal gespeeld worden volgens het Davis-cup-systeem, dus na iedere wedstrijd valt één der deelnemende landen af. Voorlopig hebben de vier landen, die op de vergadering aanwezig waren, t.w. België, Frankrijk, Zwitserland en Nederland, voor deze wedstrijden inge schreven. De deelnemers zullen spoe dig aangewezen moeten worden, want Te Zutphen werd een folkloristisch schouwspel gegeven, waarbij o.a. op de tonen van een trekharmonica een prachtige ouderwetse dans werd opgevoerd. de voor wedstrijden zullen dit najaar nog beginnen. Op deze laatste zitting van het con gres werd tevens de internationale wedstrijdkalender samengesteld, waar bij het Europese kampioenschap 45/1 toegewezen werd aan Nederland, te houden van 26 tot en met 29 Februari 1948. PAKISTAN VRAAGT OM LIDMAATSCHAP VAN DE V.N. Op het hoofdkantoor der V.N. te La kt Success is een officiële brief uit Karatsji ontvangen, waarin Pakistan verzoekt als lid tot de organisatie der V.N. te worden toegewezen. naar het engels van herta kuck. DOOR: J. JuKbSEN 54 „Hier zijn ze, hier zijn ze! Ik had het kunnen weten. Niets zo geschikt sis een rozentuin!" Het volgende ogenblik stond oom Albert voor ons. 4. Hij wreef zich de handen en grijns de van plezier. „Jongelui, het ontbijt is klaar. Heb hen jullie de gong niel gehoord'' Neen, natuurlijk niet. Jullie hadden Wel wat anders om naar te luisteren zoals ik tegen hen zei. Ik had ie ge hoord. Billy. Ik hoorde je een half Ul'<r geleden onder haar raam fluiten Dat gaat zo als je vroeg wakker bent maar komen jullie' nu mee". Hij stak zijn ene arm door die van zi.in neef. de andere door mijn arm en stapte zo met onsterug. „Ik zei tegen je moeder, dat ik jullie wel zou gaan roepen". Hij stapte vrolijk met ons voort (niet dat wij vrolijk waren) en praat te maar steeds door „Niets kan het toch halen bij de geur van spek en koffie! Ze zeggen wel eens dat de geur beter is dan de smaak. Ik herinner mij een jonge da me, Nancy, maar ze was een cy nisch persoontje en lang zo mooi niet als jij die beweren wilde, dat ge bakken spek en liefde beter waren, als je ze in het vooruitzicht had, dan als je er aan toe was. Ik hoop, dat jij er niet zo over denkt". „Neen. o. neen!" riep ik, gedeeltelijk omdat ik voelde, dat ik het oneens moest zijn met iemand, gedeeltelijk omdat ik besefte, dat de onvermijde lijke uitwerking van deze akelige, ou de man op zijn neef was om deze met stomheid te slaan, waar hij eigenlijk had moeten spreken. „Dat wist ik ook wel", antwoordde oom Albert, terwijl hij mijn arm liet kozend drukte. „Zo hoort het ook. Ik houd niet van dat nieuwerwetse, waar hij alles zo lang ontleed wordt, dat er r.iets meer van over is Eo jij?" „Ik haat het", zei ik ondeugend - ik bedoelde, om mijn arm zo stevig vastgedrukt te hebben door een af schuwelijk familielid, dat nooit fami lie van mij zou worden „Daar ben ik van overtuigd! Dat is dus*in orde. Ik ben blij, dat Billy's meisje in zovele opzichten de mening deelt van Bill's oom. Daaro neem ik jullie vanmorgen mee uit. Ja, jou ook mijn jongen. Ik zou de torteldui ven niet graag scheiden. Ik wou, dat je je moeder vroeg, of zij soms geen plannen' heeft voor vanmorgen, dan reem ik jullie in mijn auto mee. om jc iets te laten zien, dat jullie goed keuring ook stellig zal wegdragen"; „Goede genade", dacht ik, „wat zal 't nu weer zijn?" Ik las dezelfde vragen in de ogen an de Baas. Een ogenblik later traden wij de ontbijtkamer binnen, waar de ande ren, Cariad incluis, al begonnen wa ren. Wij behoefden niet lang te wachten op het antwoord op onze onuitge sproken vraag. „Nu. Mary". begon oom Albert bij na onmiddellijk, „ik zei daar juist te gen He jongelui, dat zij vanmorgen e\ en met mij er op uit moeten. Het is zulk prachtig weer. en ik wou hun iets laten zien. Je mag driemaal ra den neen. toch niet (Daar werd hij door Theo in de rede gevallen die onsprong van haar stoel en riep: Trouwcadeaux' Dat schilderij!") want ik vindt het veel te gezellig' "ing de oude man voort ..om het zelf te kunnen vertellen. Een schilderij? Neen, kind. Iets, om het schiderij in te plaatsen. Een huis, dat te huur staat". „Een huis!" fluisterde Blanche. Zij zag zich schijnbaar in de gedachte ïeeds bezig, om dat huis te helpen versieren, er de bloemen te schikken. ,.Een allerliefst huis, maar vijftien mijl hier vandaan. Juist geschikt voor Billy en zijn Nancy, om er in te trek ken, zodra zij getrouwd zijn", zei het bejaarde enfant terrible. „Ik weet. dat ze, zodra ze het gezien hebben, de au to laten voorkomen en een bijzondere toestemming voor hun huwelijk gaan aanvragen" Ik wendde mijn blikken naar me- viouw Waters, alsof ik haar hulp wilde inroepen, om het gesprek op iets anders te brengen: zij knikte al leen even, glimlachte en zei daarop: „Wat een aardige blouse heb je daar aan! ik mag je graag in zo iets duns en wits zien, Nancy". Oom Albert tegen te houden was >chter niet mogelijk. „Verleden week heb ik het al be keken. en het is nog niet verhuurd. Ei is een rozentuin bij. Nancy, bijna zo mooi als die. waar jullie straks in „•r*>Holden. Een prachtige moestuin is er bii voor de meer pneti«ehe zijd» van het leven. Het ligt op het Zuiden. Het heeft mooie, frisse kamers. „Ja maar, meneer Waters", viel ik hem haastig in de rede, „ik ben zo bang, dat het niet gaan zal voor ons". „Wat zeg je? Waarom niet? Als je het maar eerst gezien hebt, denk je er net over als in „Ik ben er zeker van, dat het aller liefst is", vervolgde ik, „maar de zaak is dat wij besloten hebben, in Londen te wonen (en niet in hetzelfde huis had ik er aan toe kunnen voegen). Ziet u, we dachten het grootste ge deelte van het jaar in de stad te wo nen en voor de zomer kijken we uit naar een soort boerderij, waar een paar huisjes toe behoren, aan zee, weet u. Op op Anglesey, denk ik. Ik houd zoveel van dat gedeelte van ons land dat waren onze plannen, is 't niet?" eindigde ik met een blik op de Baas, die beduiddè „zeg toch ook, dat het zo is". „Ja, dat hadden wij gedacht", ant woordde hij, met een blik terug, waar uit ware dankbaarheid sprak. Nu, dat mocht ook wel! Want even voordat ik sprak, was mijn chef weer zo ten einde raad ge- v.eest, dat ik voor het eerst, sedert ik hem kende, bepaald medelijden met hem had. Ik beantwoordde zijn blik met een klein, bemoedigend knikje. Dit waren de eerste tekenen van vriendschap, die ooit tussen ons ge wisseld waren. (Wordt vervolgd) De „Sloterdijk" is Zaterdag met 800 repatriërenden aan boord te Rotterdam aangekomen. Bij het circus Strassburger te Scheveningen is een kameeltje geboren, dat de naam ont ving van Molly. Een zwerm sprinkhanen van een kilometer lengte heeft alle verkeer tussen twee dorpen nabij Bordeaux tijdelijk onmogelijk gemaakt. Thans is aan ADbornez opgedragen een Spaans kabinet in bal lingschap te vormen. Het eerste contingent Britse troepen is uit Bom- bay vertrokken. In Berlijn zijn 10Ö gevallen van kinderverlamming ge rapporteerd. Prins Eugen, de jongste broer van koning Gustaaf van Zweden is tengevolge van embolie overleden. Het ligt in de bedoe ling van de Republiek Indonesia offi ciële vertegenwoordigers te benoemen ia de Unie van Voor-Indië, Pakistan, Egypte, de Libanon en Syrië. jn de nacht van Vrijdag op Zaterdag is op het vliegveld Beek het Noorderlicht duidelijk waargenomen. De leden van de Nederland-Indonesische delegatie, o.w. Soekawati en Dr. Koes z«n Zondagavond te New York aange komen in de hoop alsnog hun stand punt aan de Veiligheidsraad kenbaar te kunnen maken. Het ma nuscript voor de jubileumfilm ter ge legenheid van het 58-jarig regerings jubileum van H.M. de Koningin is ge reed. EX-NAZI'S IN SOWJET-ZdNE KRIJGEN KIESRECHT. Volgens bericht van het Duitse nieuwsbureau in de Britse bezettings zone, zullen de vroegere leden der na zi-partij in de Sowjet-zöne van Duits land voortaan mogen stemmen en zelf 'verkiesbaar zijn, zulks met uitzonde ring van de vroegere actieve nazi's eo óc oorlogsmisdadigers.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 3