De sport van Zondag Stad en Omgeving. Gedenkteken voor REIN BOOGAARD onthuld Nationale motor-terrein wedstrijden te Callantsoog "S oorvechter van de arbeidersbeweging geëerd Uitstekend geslaagde en sportieve strijd in de Nollen Hippolvtushoef. Zijpe. Texel. Burgerlijke Stand Petten. Helder en Geslaagd Waterpolo-tournooi Helder te sterk voor Terras vogels H.R-S. winnen Goede wedstrijd van HRC iw met 4—2 Verslagen Watervogels II verliest Het tournooi van de „Bruin vissen". Onder grote belangstelling is Zater dagmiddag op de Algemene Begraaf plaats een gedenkteken onthuld op het graf van itein Boogaard, de man, die als raadslid voor de S.D.A.P. en als functionnaris in verschillende vereni gingen en organisaties veel in het be lang van de gemeenschap in het alge meen en de arbeidersbeweging in het bijzonder heeft gedaan. Namens 't comité heette de heer H. Meijer de aanwezigen welkom. Hij eerde de nagedachtenis van de heer Boogaard, die sinds de oprichting van de Centrale Bond van Transportarbei ders in 1906 lid van deze organisatie is geweest, in het belang waarvan hij gedurende vele jaren in verschillende bestuursfuncties zijn activiteit heeft ontplooid. De heer Meijer herdacht hem als een man met vele vrienden en weinig vijanden, die vooral ook de jeugd een warm hart toedroeg. Hij gaf daarna aan de bondsvoorzitter, de heer R. Laan, gelegenheid het gedenk teken te onthullen. De heer Laan noemde Rein Boogaard één der beste medewerkers, wien de grootste dank verschuldigd is. Dat dit monument tot stand kon komen, is een bewijs, dat hij een grote plaats innam in de harten van zeer velen. Vele gulle gaven moesten immers uit smalle beurzen komen. Nadat de heer Laan het gedenkteken officieel had overge dragen, speelde het Helders Fanfare corps het lied „Aan de Strijders", waarop mej. Leny van der Mast een „eresaluut" declameerde. Burgemeester G. Ritmeester voerde het woord namens de raad en het col lege van B. en W„ herinnerend aan de bezadigdheid en de scherpe geest van Boogaard. Hij is een van de weinigen, die nu hun heengaan meer in ons hart achterlaten dan hun naam alleen. Spr. legde na het beëindigen van zijn toe spraak een fraaie krans op Boogaard's graf. Namens de Helderse Bestuurders Bond sprak de heer N. Helder, die het zojuist onthulde gedenkteken een uiting van dank noemde, maar ook een baken voor de jongeren, om hen erop te wijzen, dat niets zonder strijd wordt verkregen. Uit naam van de H.B.B. legde de heer Helder bloemen op het graf. De laatste spreker was de heer P. S. van der Vaart, die in dit monument een getuigenis zag van de plaats die Boogaard heeft ingenomen. Sinds 1919 heeft Boogaard de S.D.A.P. in de ge meenteraad vertegenwoordigd en hij heeft verder bestuursfuncties vervuld in Maatschappelijk Hulpbetoon, Wo ningstichting en het Helders Fanfare corps. Namens de P.v.d-A., de vrou wen-organisatie, de A.J.C. en de jeugd organisatie „De Nieuwe Koers" bracht de heer Van der Vaart aan Boogaard dank, waarna hij besloot met de woor den: „Rein, we groenten je dus, en be loven je trouw aan jouw ideaal!" De arbeiders-zangvereniging „De Stem des Volks" zong daarop nog het lied „Morgenrood" van Otto de Nobel, waarna de heer G. Boogaard namens de familie allen hartelijk dankte voor de eer, aan de nagedachtenis van zijn broer bewezen. De plechtigheid werd toen besloten door de heer Meijer, waarna velen nog een ogenblik bij het gedenkteken verwijlden. Verscheidene aanwezigen getuigden door het neer leggen van bloemen op Boogaard's graf van de waardering en sympathie, die zij hem toedroegen. En zo werd meer dan twee jaar na zijn sterven een man geëerd, die zelf arbeider zijnde zijn leven in dienst gesteld had van de arbeider en die tot zijn dood toe één der hunnen bleef. In de haven van IJmuiden ligt momenteel Neerlands grootste sleepboot, de Noord-Holland, welke enige dagen geleden uit Amerika in de Neder landse wateren arriveerde. De Noord-Holland, welke van de Amerikaanse Marine Is opgekocht zal vermoedelijk in September met een dok naar Zuid-Afrika vertrekken. RUIL VERKAVELING8 WERKEN. De plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling Wieringen zal op 5 September a.s. in het hotel de Haan te Hippolytushoef een aanbesteding houden van bestek no. 6, d.i. het ver werken van ontgraven slootgrond ten behoeve van de ruilverkaveling Wie- ringen (raming pl.m. 20.000 m3.) DAAR GAAN ZE! De directie van de rijksdienst voor Landbouwherstel, in de inspectie N.- Holland, zal 10 Sept. a.s. te Haarlem een aanbesteding houden van het slo pen en wegruimen van diverse ge maakte opstallen, restanten van op stallen, etc., staande op of gelegen in Zijpe, een en ander met bijkomende werken. Geboren: Cornelis, z v Johannes J. Keijzer en Duvera C. de Grave. Johannes M„ z v Martinus C. Veeger en Frederika Winter. Ondertrouwd: Willem Zuide- wind en Maria C. Witte. Jacobus J. Schrama en Maria A. van Bakel. Jan Kikkert en Johanna G. Poel. Getrouwd: Marius de Hoog en Catharina de Jager. Overleden: Anne A. H. Vlas, echtg. v. Dira Krijnen, 72 jaar. HET GAAT GOED MET DE WEDEROPBOUW. De wederopbouw van het dorp Petten vind gestadig voortgang. De eerste acht woningen van het nieuwe dorp staan reeds onder de kap, terwijl een zelfde aantal uit de grond is op getrokken tot halver hoogte. De ver schillende afwateringssloten en dam men schieten behoorlijk op. Het is thans niet het lied van de slopers hamers van de Boer, die daar in het Pettenland klinken, maar het lied van de opbouw onder een prachtig zonne tje, dat steeds hoger stijgt. Ja, Petten zal eens herrezen zijn en z'n plaats weer in gaan nemen in de gordel van mooie kustplaatsen, en dan blijft slechts over de herinnering aan die dwaasheid van een evenmens, die eens zonder noodzaak het dorp verwoestte. Nooit zal hetzelfde aspect terugkeren, hoe uitstekend ook de technische men sen arbeiden. Het oude is verloren en keert nimmer terug. die laat met De sport heeft gisteren weer hoog tij gevierd in onze stad. De voetbal rolde weer, we hadden een tennis- tournooi op Huisduinen en aan de dijk een waterpolo-tournooi. Voor een ieder wat en vele sportbeoefe naars en enthousiasten hebben tij dens dit weekend genoten van goed spel. 6—1 OVERWINNING. Deze wedstrijd, welke bedoeld was om iets op te steken van het spel der tegenpartij, is voor Helder een teleur stelling geworden. Het spel van T. was n.1. zo zwak, dat H. zich niet bijzonder behoefde in te spannen om toch tot een grote overwinning te komen. Als scheidsrechter Kruizinga, deze wedstrijd uitstekend leidde, opstellen, verschijnen de gasten 2 invallers, n.1. voor rechtshalf en rechtsbinnen en Helder met het vol gende elftal: doel: Bouwma; achter Teckelenburg en Beekhoven; midden Himpers, Hoebe en Vonk; voor Pater, Gast, Bal, Blom en Dorlijn. Reeds direct na de aftrap neemt H. het spel in handen en zien we dat H. het stop- perspil-systeem heeft ver! i en en Hoebe als aanvallend spil optreedt. Of dit juist is, zal de toekomst ons moe ten leren. Nog geen 5 min. is de wed strijd oud of na een mooie trekbal van Gast is het Bal, die met een kopbal de score opent (10>. 3 min. hierna is het reeds 20 als Bal na een hevige scher mutseling voor het T-doel de keeper onhoudbaar passeert. De enkele aan vallen, welke T. onderneemt, worden gemakkelijk door de H. achterhoede onderbroken. De strijd vindt voorna melijk plaats op de T. helft en het is Pater, die er met een hard schot 30 van maakt. Er volgt nu enige opleving bij de T.-spelers, met het gevolg, dat zij wat dichter het H -doel naderen maar door onbesuisd schieten komen zij niet tot doelpunten. Helder weet daar beter raad op en het is Dorlijn, die na flink doorzetten het 4de doel punt voor H. scoort. Na de aftrap is de T.-rechtsbinnen doorgebroken, doch zijn schot wordt door de paal gekeerd en metéén is Helder alweer voor het T.-doel, waar Pater echter hoog over schiet. Een prachtig schot van Bal, waar de doel man de grootste moeite mee heeft, levert een hoekscfiop op. De bal be landt bij Gast, die via een T.-back in schiet (50). Beekhoven valt uit en Toes neemt zijn plaats in. Kort hierop is het rus ten. Na de pauze maakte de yedstrijd De ramp van Cadiz. Enorm zjjn de verwoestingen In deze eens zo mooie stad. Deze foto werd vrijgegeven voor publicatie door de Spaanse censuur. een rommelige indruk en is T. wel wat meer in de aanval geweest, uit één van deze aanvallen weten zij het net te vinden (51). Gast schiet kort hierop hard in, maar de bal komt via de lat weer in het veld terug. Kort vóór het einde krijgt Helder een hoekschop toegewezen, welke goed door Dorlijn wordt genomen. De bal belandt voor doel en Bal schiet ineens in. Een mooi doelpunt (61). Met deze stand komt het einde. Wij hr' ben geen idee kunnen krijgen van de werkelijke kracht van dit Helder-elf- tal, daar de tegenstand deze middag te zwak is geweest. Wel kunnen wij aan nemen, dat Terrasvogels niet tot de leiders zal behoren in de komende competitie. De tweede wedstrijd van HRC is er één van het goede soort geworden. Een pittig IW als tegenstander, waar tegen Racing alle zeilen moest bijzet ten. En dat deed HRC! Dcfr de wils kracht van beide partijen werd het een wedstrijd met „sfeer", die ons al enigszins aan de competitie deed den ken. Van Dalen een aanwinst Bij HRC was Knuijff verhinderd waarvoor Roomeijer nu linksbinnen stond, terwijl Selderbeek de linkshalf plaats bezette. Van Dalen, ex-Stormvo gels, debuteerde voor de eerste maal op de midvoorplaats. Hij was de open baring van de middag. Handig en snel terwijl hij steeds goed wist te openen. Daarbij deed hij het talrijk opgekomen publiek enkele malen in extase staan over zijn baltechniek. Ballen uit de lucht knalde hij met het meeste gemak in, terwijl hij ook gemakkelijk passeert. Men voege daarbij dat de Vries als rechtsbuitep ook prima werk deed. De ze speler heeft plotseling voetbalher- sens gekregen en zijn trekballen waren goed en talrijk. Ook Rijkers, Roomeijer en Nieuwstadt waren meer dan vol doende, zodat het al heel gewoon klinkt dat de voorhoede ditmaal het beste deel van de ploeg vormde. Swart verving Koster op de links-achterplaats heel verdienstelijk, terwijl Dukers tus sen de palen ook goed op dreef was. Selderbeek kon nog goed meekomen. De overige spelers waren beter dan verleden week, iets dat vooral voor De Jong en Stins gold. Men hoede zich in frindly-games voor al te enthousiast spel. IW maakte eveneens een uit stekende indruk en zal een geducht candidaat worden. Over de wedstrijd kunnen wij kort zijn. Het eerste kwartier was voor IW, waarbij de rechtsbinnen met een hard schot Dukers kansloos passeerde. 01. Nieuwstadt speelde zich hierop handig vrij en scoorde met het linkerbeen de gelijkmaker 11. Toch zou IW weer de leiding nemen. Er werd achter even geaarzeld en de stand was 12. Roo meijer zorgde nog vóór de rust voor de gelijkmaker. Zij nog vermeld dat Van Dalen een voorzet van De Vries ineens op zijn „pantoffel" nam. waarbij één der backs redding bracht. In de tweede helft gaf Roomeijer met een hard schot van verre afstand HRC de leiding, waarna de strijd lange tijd verdeeld was Van Dalen, de Vries en Rijkers combineerden er aardig op los, met de binnenspelers als schakel er tussen. Tien minuten vóór het ein de ging de Vries door de gehele verde diging heen en gaf Van Dalen een unieke kans, die deze ook gretig be nutte. Met een 42 overwinning be ëindigde HRC deze nuttige oefenwed strijd. In deze vorm spelende moet HRC o.L in hej a.s. seizoen wel punten kunnen verzamelen. Een rol van betekenis durven wij nog niet te schrijven, want daarvoor komt nog wel meer kijken, n.1. intensief blijven trainen en een goede geest. En dat zijn factoren die wij dienen af te wachten. HRC II WINT DE DERBÏ In de morgenuren speelde Helder II tegen HRC II. Voor de meeste spelers betekende deze derby weer de eerste voetbalwedstrijd na een korte rustpe riode. Het eerste begin is altijd moei lijk en ook hier bleek dat weer duide lijk. Het werd een slechte wedstrijd! Maar toch zullen de beide E.C.'s weer iets hebben opgedaan. Bij HRC verde digde Dijkshoorn zijn doel uitstekend, iets minder zelfbewust in zijn optre den kan geen kwaad, maar dat hij nog best mee kan staat voor ons vast. De backs deden het matig en wij veron derstellen dat deze heren meer moe ten presteren om zich te handhaven. De middenlinie was vóór de ruSt goed, maar zakte in de tweede helft inéén, deels door te gemakkelijk opvatten, deels door meer tegenstand. De voor hoede was matig, hoewel wij er van overtuigd zijn dat deze linie veel beter kan. De kracht ging verloren door het getreuzel van midvoor Zimny. Door zijn egoïstisch spel maakte hij deze li nie geheel lam. Weet hij dit af te le ren, dan zal er in de competitie nog menig doelount gescoord kunnen wor den. Rechtsbuiten Hart was nu de bes te speler, Bij Helder was de doelman zwak. Daarentegen waren de beide backs su bliem. De jonge Toes zal heel gauw van zich laten horen en ook Guittart is van goede klasse. Misschien iets te langzaam, maar technisch heel knap. De wijze waarop hij tweemaal een schot op doel stopte, toen de doelman reeds gepasseerd was, stempelt hem tot een uitstekende back. Dë nieuweling v. d. Winkel speelde matig. Midhalf Brou wer was veel b-ter, terwijl ook Kwin- kélenberg wel mee kon. In de voor hoede zagen wij twee goede krachten, n.1. Wieren en.... Rottier. Linksbui ten Vi°ren wordt ernstig candidaat voor het eerste elftal. Handig en tech nisch is zijn spel, hoewel nog s eed tets te bang. Rottier is als midvoor nog een kracht van betekenis. Doorlopend gevaarlijk en een hard schot. HRC had vóór de rust een 20 voor sprong door een eigen inzet en een goed schot van Siersma. In de tweede helft kwam Helder onstuimig opzetten, in welke periode door twee goede doe'nunten de gelijkmaker werd ge boren. Zimny had eindelijk eens succes toen hij vier tegenstanders passeerde en de Helder-doelman geen schijn van kans gaf (23). De wedstrijd was bui tengewoon fair, waaraan de goede lei ding van Goudswaart niet vreemd was. Watervogels 2 heeft haar tweede ne derlaagwedstrijd verloren en wel tegen P.S.C.K. 1 uit Zaandam. Het werd 20 en hoewe' deze nederlaag tegen een 'eerste klasser uit de Bond geen schande is betekent het toch verlies van de beker. Voor H.R.C. 4 en B.K.C. 2 nu de eer om dit resultaat nog te verbeteren. Dat zal niet mee vallen. Waterpolo. Een ieder weet dat het zomerseizoen overladen is met een groot aantal zwemwedstrijden en tournooien van de eerste orde en dat het voor vele clubbesturen in 't westen van ons land vaak bijzonder moeilijk is te kiezen. Dat niettemin gisteren een aantal pro minente clubs gehoor gaven aan de uitnodiging van de Helderse Bruin vissen is een bewijs in welk aanzien onze plaatselijke vereniging staat. Dit is wel een zeer verheugend verschijn sel, waarvoor het bestuur alle eer toe komt. De tournooi-vorm is nog steeds aantrekkelijk, omdat het zovele voor delen heeft. In de eerste plaats wel, omdat het gelegenheid geeft wat lan gere tijd dan bij een enkele wedstrijd te genieten van dit boeiende spel. En boeiend was het Zondag aan de Dijk gebodene zeer zeker. Aan het tournooi namen deel de sympathieke ploeg van de Alkmaarst Waterratten, het Zaandijkse Nereus en het zevental van de Kroosduikers uit Westzaan. Het Helderse team lootte in de eerste ronde tegen D.A.W. Het was een I pittige wedstrijd, waarin aan beide Zaterdagmiddag werden in de Nolien bovenvermelde wedstrijden onder auspiciën van de K.N.M-V., afd. N.H., verreden onder zeer grote belangstel ling van het publiek. Het was al aar dig vol op de heuvels en het publiek had reeds een mooi plaatsje uitge zocht toen de heer J. Mooi), voorzit ter van de WV en regelingscommis sie voor de microfoon trad. Spreker heette ieder van harte wel kom en wel in het bijzonder de heren renners die uit alle delen des lands naar de badplaats waren gekomen. Ik mag de wens uitspreken dat wij hiervan zullen genieten. Dank bracht spreker aan het hoofdbestuur van de K.N.M.V., die zo welwillend was om deze sportmiddag te organiseren. Een bijzonder woord van dank aan de heer Jan Moejes, die zeer veel heeft gedaan cm deze middag zo goed mogelijk te doen slagen. De Ned. Rennersbond ver leende zijn medewerking en noemde spreker speciaal de heer J. de Ridder voor diens vele werk, alsmede aan de heer J. Jimmink. Voorts dankte spreker de heer Kruisveld als dijkgraaf van de polder Callantsoog om het terrein beschikbaar te stellen alsmede Jonkheer A. van de Poll voor het ter beschikking stellen van een gedeelte van het Kooibos, waarvoor de heer v. Honschoten zijn volle medewerking verleende. Na nog gememoreerd te hebben de uitstekende medewerking van de Callantsoger mid denstand, gaf spreker het woord aan de burgemeester de heer W J. Correljé. die o.a. hulde bracht aan degenen, die het initiatief namen tot dit motorsport gebeuren, dat, blijkens het bezoek, in de belangstelling staat van de gehele kop van Noord-Holland. Dit feit stemt tot grote tevreden heid, want er behoort stellig durf toe om een middag als deze te orga niseren. Mogen wij dus de belangstelling van de zijde van het publiek als geslaagd beschouwen, er moet nog worden af' gewacht of de bezoekers over hetgeen zij vanmiddag te zien krijgen voldaan zullen zijn. Ik hoop natuurlijk van wel. want we houden vanmiddag een pasgeborene ten doop en we moeten afwachten, hoe dit kindje zal gedijen U weet, dat dit de eerste terreinwed strijd in Callantsoog is, maar wat u niet weet, is, dat we er nog verschil lende hopen te houden. Callantsoog geniet dit jaar belangstelling van ve len uit wijde kring. Wij vertrouwen deze belangstelling te kunnen vast houden niet alleen, doch ook te doen toenemen. Ik hoop, dat de motor terreinwed strijden in de Nollen te Callantsoog hetzelfde burgerrecht zullen verkrij gen als die op Duinrel in Wassenaar reeds bezitten. Callantsoog is, als ik goed ben inge licht, de enige plaats in Noord-Hol land benoorden het Noordzeekanaal waar motorterreinwedstrijden worden gehouden. U hebt het In de macht om dit sportevenement in Callantsoog in leven te houden. Nieuwelingen 125 c.c. aan de start. Onderwijl had Jan Moejes door mid del van de spaeker de Ridder de ren ners aan de start laten verschijnen voor No. 53 A. Ruiter, Alkmaar op DKW, nam direct de leiding, gevolgd door 518 J Lengers uit Baarn, eveneens op DKW, Zo kwamen ze uit het bos en tornden tegen de wallen op. Het rechte eind bracht enige verandering. Lengers had de leiding overgenomen met Ruiter 2e en no. 521, Smit uit Heerhugowaard, 3e, De tweede rond kwam zich bij de lei ders voegen no. 14 G. Kuiper uit Scha- perbrug op DKW. Na de hoge Nol lag kanten goed spel werd getoond en waarin we een beter samenspel van de Bruinvissen zagen. Helaas konden we do beslissingen van scheidsrechter v. d. Pol niet altijd waarderen. Hij heeft naar onze mening nog niet voldoende ervaring om een wedstrijd in zeewater iets dat hogere eisen stelt dan bin nenbaden afdoende te leiden. De voorhoede van de Bruinvissen was goed op dreef, maar vooral de achter waartse schoten van Van Heulen had den last van de golfslag. In de achter hoede, waar goed werk werd gedaan Tijsen, Baarda en Gieles deden pre cies wat van huil werd verwacht werden vele Alkmaarse aanvallen goed onderschept. Slechts 2 x moest keeper Verschoor zich gewonnen ge ven. De 2-0 nederlaag hadden de Bruinvissen niet verdiend. De wedstrijd NereusKroosduikers was een tame lijk forse partij, vooral door het man aan-man-spel van de Zaandijkers, die deze wedstrijd met 3-1 wisten te win nen. Na de thee met koek (gastvrij zijn dt. Bruinvissen zeer zeker!) kreeg het belangstellende publiek, dat in groten getale was opgekomen, een aardige wedstrijd van de gastheren tegen de Kroosduikers te zien. Een in de eer ste helft gelijkopgaande strijd, waarin de jutters spoedig een fraai doelpunt wisten te fabriceren. Na de rust kreeg de Helderse ploeg de overhand en wisten zo de stand op 2-1 te brengen. Het was jammer dat de golfslag erger werd en daardoor 't spel niet tot zijn veile recht kwam Maar de Bruinvissen zagen ondanks dat kans hun vooruitgang fe tonen. ij bezetten met deze overwinning een eervolle plaats Nereus D.A.W. als slotwedstrijd s gee" mooie Partij. Laag water is een grote viiand van goed spel' De vH<>'ag was 3-1. tJno'Jo 0t!C dU: Den HeWer we*t wa terpolo te waarderen. Bruinvissen- gaat voort, houdt goede moed, want jullie kunt wat bereiken! hij derde en had Ruiter reed» achter hem liggen, maar A. Moejes uit Alk maar onder no. 87 nam de kop. In het Kooibos moest Kuiper z'n derde plaats laten aan Lengers, maar niet voor lang. Kuiper reed snel en had z'n motor uit een dertig minuten lange rit, die door bospaadjes, langs zandwegjes, over duin koppen en heidevelden en moeraseen üep Het uitzetten was verzorgd door de service van de N.V. Ritz uit Amster dam, importeur van de zeer bekende Valvoline-olie. En we moeten het zeg gen op een uitstekende manier. No. 61 F Bettonville uit Rijswijk had verstek laten gaan en verscheen niet aan de start. Acht renners trapten hun motor» aan en met daverend geronk vlogen deze lichte motors weg toen Jan Moejes de startvlag neersloeg, stekend in bedwang. Spanning en nog eens spanning. Het publiek leefde mee en trok van de ene zijde naar de an dere van het Nollengebied. In de derde ronde had Moejes op no. 87 de leiding voor Ruiter en Kuiper, die de derde plaats in het bos had weten te Demachtigen Hij ging maar door en joeg achter Ruiter aan als een terrier. De 4e ronde had de Zijpenaar Kuiper, Moejes gelapt en lag op de tweede plaats met voor hem de nog altijd springende Ruiter. Moejes had toen reeds 3 minuten achterstand. In deze vierde ronde werd om het bezit van de eerste plaats gevochten. De Alkmaarder de Ruiter had het zwaar tegen Kuiper en wat we ver wacht hadden gebeurde. Boven aan de hoge wal verscheen in de 5e ronde als eerste Kuiper op z'n DKW en toen reeds had Ruiter een achterstand van 49 sec. Ze raasden voort, grote stof wolken achterlatend het bos weer in. De laatste ronde bracht no. 14, berij der G. Kuiper, de stoere Zijpenaar, ge decideerd aan de kop en werd winnaar in een goede tijd van 28 min. 50 sec., gevolgd door A. Moejes, no. 87, die kans had gezien Ruiter nog te lappen; 3. A. H, Overkamp, Delft; 4. W. J. Smit Heerhugowaard; 5. A. Ruiter, Alkmaar; 6. J. Lengers, Baarn. Uitge vallen waren J. Karzor, Oudesehild en D Thoma, Hoorn. Nieuwelingen 250, 350 en 500 ec gelijk'aan de start. Dertien renners verschenen aan de start, verdeeld in bovenvermelde gros- pen. Bij de 250 cc nam Kooger van Oudesehild de leiding, gevolgd door Roemer uit Akersloot en als derde Baas uit Abbenes. De 350 cc betwistten elkander direct reeds elke duim gronds maar D. Feenstra uit Oranjewoud had de kop direct te pakken met achter hem Hoogenboom uit Rijpwetering en Grift uit Soestdijk als derde. Bij de 500 cc nam J. Vetter uit Haarlem de leiding voor Houweling 2ijn plaatsgenoot en heeft deze plaats niet meer afgestaan. Na vijf ronden te hebben gereden ep dit uitermate zware parcours was de stand: 250 cc: 1. Baas op DKW; 2. Roemer. 350 cc: 1. Feenstra op Matchless; 2. op 1 min. 10 sec.: H. Grift, Soestdijk; 3. A. Hoogenboom, Rijpwetering op Velo- cette. Eind-uitslag: 250 cc klasse: 1. L. C. Baas, Abbe nes op OK, tijd 46 min. 32 sec.; 2. N. C Roemer, Akersloot op OK Suprè me. 350 cc klasse: 1. H. Grift, Soest dik. in 44 min. 37 sec.; 2. D. Feenstra, Oranjewoud op Velocette; 3. A. Hoo- geboom, Rijpwetering, Matchless. 500 cc klasse: 1. J. Vetter, Haarlem, Triumph; 2. E. J. L. Houweling, Haarlem, op AJS. Start 350 cc Junioren. In deze klasse waar zeven renners startte, nam de favoriet B. van Dijk, rijdende op Velocette, uit Amstelveen, direct de leiding. Eerst werd hevige strijd geleverd met H. v. d. Kooij vit Soest op Matchless en met W Roest Et Nieuwveen. Ontzettend hard werd fr gereden. Na twee ronden lag v. Dijk practisch reeds veilig vooraan. Roest en v. Kooij vochten nog een sportief lobbert je. Het mocht Roest tenslotte gelukken om in tweede positie te ko men, maar ook deze kon van Dijk niet bijhouden en moest toezien dat hij langzaam maar zeker uitliep. Bij de 4e ronde lag van Dijk reeds 1 min. 50 sec. voor Tussen v. Kooij en de opkomen de E Oldenhof uit Amersfoort werd nog heftig gestreden. In de 5e ronde werd v. Kooij direct voor de hoge wal gelapt, v. Kooij hield echter dapper vol en wijziging kwam er niet meer. Buiten mededinging reed nog mede Cor Bas uit Alkmaar op een 125 cc mo tor. Wat deze op de motor presteerde i Dooi de finish. Uitslag: 1. B. van Dijk, Amstelveen, tijd 29 min. 37 sec.; promove m; tevens tiaar de Seniorenklasse; 2. F Oldenhof, Amersfoort; 3. H. van Kooij, Soest: 4. C. Jongemaat, Amsterdam met 2 ron den achterstand mede rij derrie met 'n 125 cc. Na afloop volgde prijsuitreiking in café De Waal, door de burgeme--ster van Callantsoog, van de vele bes'.liik- baar gestelde bekers, kransen, takken en medailles. Moeten we nog vermel den, dat de organisatie prima verzorgd was? BROEK OP LANGENDIJK, 23 Aug. 32000 kg. aardappelen: Eigen heimers 8.50—8.60, bl. Eigenh. 9.20— 9-40, driel. 5—5.30, kriel 4.50—5.10, 116000 kg. rode kool 3.90—10.60, 15000 kg. gele kool 8.60—13.40, 34000 kg. witte kool 7.7010.50, 5000 kg. uien 11.5012.40, 24000 kg. slabonen 26 49.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2