MONICA Draverijen en rennen te Alkmaar Schorsing bestuur N.M.R.B. en mogelijke gevolgen !rt I11 pi W^ I's -fSi -PIRAAT door J. D. VAN EXTER Wilton drievoudig tenniskampioen Blanke zeilen op het Alkmaarder Meer Verloofd Uiteenzettingen van K.N.M.V. en N.M.R.D. Alkmaarse races in gevaar I mpr. Heatdraverij eist heats vier Ideaal weer begunstigd wedstrijden Voetbaltournooien Noordhollandse Athletiek- kampioenschappen •FEUILLETON Men weet, dat naar aanleiding van het gebeurde in Tubbergen, waar een week geleden nationale wegwed strijden werden gehouden en de sterkste renners van Nederland niet aan de start verschenen, terwijl dexe wedstrijden golden om de nationale titels, het bestuur van de K.N.M.V. besloot, het bestuur van de Motor- rennersbond voorlopig te schorsen. Met het nemen van deze maatregel werd het conflict tussen K.N.M.V. en renners geboren, een conflict, dat al eens eerder dreigde, doch toen voor komen kon worden. Waar de motorsport ook in onze provincie een belangrijke plaats in neemt in het sportleven (Hoorn met zijn grasbaanwedstrijden, Alkmaar met zijn sintelbaanraces) menen we de ontwikkeling van het conflict nauwkeurig te moeten volgen en dit te meer, waar voor a.s. Zaterdag de Alkmaarse kermisraees op het pro gramma staan. Om te beginnen geven we hier een toelichting van de K.N.M.V. op het be sluit, om het bestuur van de N.M.R.B. voorlopig te schorsen. Het K.N.M.V.- bestuur zegt dan in deze toelichting: Ofschoon er zich aanvankelijk wei nig moeilijkheden voordeden en de N.M.R.B. er zich inderdaad toe be perkte de financiële belangen te be hartigen van de aangesloten renners, moest de KNMV toch na enige tijd vaststellen, dat de N.M.R.B. er ook andere aspiraties op na hield. Men kwam b(j de organisatoren allengs met eisen, welke niet slechts verband hielden met de financiële zijde van het wedstrijdwezen, men trachtte te dringen in de bevoegdheden van de landelijke bond, de K.N.M.V. IJlt houding en optreden van het bestuur van de N.M.R.B. bleek steeds duidelijker, dat het er om begonnen was het wedstrijdwezen tot zich te trekken. De agitatie tegen de K.N.M.V. vond haar hoogtepunt in het optreden van de N.M.R.B. voor de races te Tubbergen, welke races door de K.NM.V. waren aangewezen voor de nationale kam pioenscompetitie 1947. Het bestuur ont zag zich niet op alle mogelijke manieren te ageren tegen de organisatoren der Twentse races en getracht werd ette lijke rijders te bewegen hun inschrij ving voor die races niet gestand te doen. louter omdat de stichting circuit van Twente er niets voor gevoelde de N.M.R.B. te erkennen. De gebeurtenissen in, Tubbergen vormden de directe aanleiding tot het ingrijpen van de K.N.M.V. In een uitvoerig schrijven aan alle organisatoren van motor-evenementen heeft de K.NM.V. er op gewezen, dat zij zich zorgvuldig rekenschap heeft gegeven van de gevolgen ener breuk met de N.M.R B. Van de organisatoren wordt thans verwacht, dat zij ondubbelzinnig zullen aantonen een open oog voor de belan gen van de Nederlandse motorrenners te hebben ook zonder onder druk ge zet te worden. Vandaag valt de beslissing. Op een persconferentie heeft de voorzitter van de Motorrennersbond, Piet van Aartsen, het standpunt van de Nederlandse Motorrennersbond in deze kwestie nader toegelicht. „Het conflict" aldus Piet van Aart sen. „is ontstaan vóór de kampioens wedstrijden in Tubbergen. De voorge schiedenis luidt aldus: Toen na de oor log bleek, dat de publieke belangstel ling bij motorraces danig toenam, waardoor het kon gebeuren, dat een klein clubje, dat vroeger nooit meer dan een paar honderd gulden in kas had, nu plotseling met een nettowinst van 12.000 gulden bleef zitten, besloten de motorrenners, die voor veel grotere f'nanciële moeilijkheden zitten dan vóór de oorlog, te trachten de organisatoren te bewegen een gedeelte van de recette af te staan voor de renners. De organi satoren werd toegelaten om in onder handeling te treden met de N.M.R.B. Alles liep goed, tot de races in Tub bergen. De organisatoren van deze races wilden niet met de N.M.R.B. in onderhandeling treden, maar stelden voor, dat de K N.M.V. als het grote motorlichaam in Nederland, een finan ciële regeling zou vaststellen. Dit ge beurde niet. Het gevolg was. dat men niet tot overeenstemming kwam en de beste Nederlandse renners niet aan «tart verschenen. Piet van Aartsen wees op de gevol gen. die deze schorsing ook internatio naal voo? de motorsport in Nederland heeft. Alle soeedwayraces zijn nu afge last. omdat Hartman. Steman, en van Aartsen niet mogen starten. Bovendien wordt vandaag te Utrecht een ledenvergadering van de N.M.R.B gehouden en het is niet uitgesloten, dat de vergadering besluit, om niet eerder op wedstrijden uit te komen, dan dat de schorsing van het bestuur opgeheven zal zijn. In dat geval zou practisch geen wedstrijd in Nederland neer kunnen doorgaan. Over de vergoeding, die de renners toegewezen kregen, vertelde van Aart sen, dat deze slechts een kleine tege moetkoming is in de onkosten die de i enners zich moeten getroosten om aan wedstrijden deel te nemen. Er is geen renner, die van de ver goeding, die hij uitgekeerd krijgt, zijn deelname aan een race zou kunnen be kostigen. De uitlating van de K.N.M.V., dat de N.M.R.B. er op uit zou zijn om over de vergoedingen te marchanderen, is misplaatst Noot van de redactie. Het spreekt vanzelf, dat we in dit conflict geen partij kiezen. We kunnen dat ook niet doen, omdat we niet op de hoogte zijn van al de finesse rondom het gebeurde. Aan de ene kant kunnen we begrijpen, dat het K.N.M.V.-bestuur tegen Pijnen snelle zekere werking rWHSAlMHHMH APELDOORN tot een krasse maatregel overging. Zijn nationale kampioenschappen zijn im mers mislukt, doordat de beste renners afwezig bleven. In dit opzicht zijn de renners o.i. organisatorisch fout ge weest. Maar zijn die renners zo stug, zo...-, dictator-achtig? We hebben die vraag gesteld aan een organiserende vereniging en daar deelde men ons on omwonden mede, dat er met van Aartsen c.s. heel best te praten is en dat de renners zeker niet het onderste uit de kan willen hebben. Het wil ons daarom voorkomen, dat het conflict zeker opgelost kan worden, waarmee het belang der motorsport gediend kan zijn. De belangstelling voor de drave rijen van het Sportcomité „Vooruit", gisteren op het Alkm. Sportpark ge houden, was zeer bevredigend. De Beverwijkprijs met zijn 27 deel nemers werd in twee afd. gelopen. De eerste afd. van 14 p. was voor Lily the Great (na diskw. van Lee Axbit en Kitty Anville), de tweede afd. voor Lady Soprano. Jeanne d' Are won de Castricum-prijs. Hét belangrijkste nummer was de heatdraverij, die niet minder dan 4 heats vorderde. Guy Hanover won de eerste in 1.23. Maar in de tweede heat was Hanover de eer ste. Toen men dacht dat het in de derde heat zou gaan, kwam plotse ling Or du Rhin II, gereden door W. Geerse, zich melden en won de derde heat. Men gaf toen in de vierde en be slissende heat tussen de drie win naars Or du Rhin weer een goede kans. Maar zie, plotseling was Guy Hanover weer op volle kracht en won de beslissing in 1.26 km.-tijd. De Heiloo-prijs was voor Inge Ha nover, gereden door Nottelman. De twee rennen, die werden gehouden, werden resp. gewonnen door Zeester en Ormea. De gedetailleerde uitslagen volgen hieronder: I. Beverwijkprijs. Afstand 2040 m. Ingeschreven 34 paarden. Opgekomen 27. Gesplitst in twee afd., resp. van 14 en 13 paarden. Ie afd. 14 p. 1. Lily the Great 2080 m. van M. Jurgens, rijder E. Kruithof, tijd 3.11.8 (1.32.2). 2. Limbus; 3. Jacqueline K. De beide eerstaankomenden Lee Ax- kit en Kitty Auville werden uitge schakeld wegens springen door de finish. 2e afd. 13 p. 1. Lady Soprano 2060 m. van H. de Jong, rijder W. H. Geersen, tijd 3.10 (1.32.2); 2. Karei Dinmant; 3. Koningin Draisire G. De tweede aankomende Lycusgus werd gediskwalificeerd we gens onregelmatig draven. II. Castricum-prijs. Prijzendraverij voor Ned. paarden. Afstand 2040 m. voor amateurrijders. 4 deelnemers. 1. Jeanne d'Arc 2040 m. van J. Buis, rijder P. J. Ruiter, tijd 3.02.4 (1.29.4); 2. Heny's Gold; 3. Fred Mc. Klyo K. III. Araprijs. Handicap ren over 1600 m. 4 deelnemers. 1. Zeester van mevr. HeugensBruyn, rijder C. J. de Bruyne, tijd 1.26.2; 2. Ramana; 3. Good Luck. 3e aank. Easter Monday gedis kwalificeerd. IVè Heiloo-prijs. Prijzendraverij voor Ned. paarden. Afstand 2040 m. Ingeschreven 11 paarden. Opgekomen 8. 1. Inge Hanover, 2040 m. van D Leeuwenkamp, rijdé? A. R. Nottelman. tijd 2.59.4 (1.27.9); 2. Leo Axkit; 3. Louis Axkit. V. Alkmaar-prijs. Heat-prijzendrave- rij intern, zonder puntentelling. 8 deel nemers. Ie heat. 1. Guy Hanover 1680 m. van Stal Heidezicht, rijder M. Vergay, tijd 2.19.2 (1.22.9); 2. Hanover; 3. Guard. Gedistanceerd: Frits, Fleetness T en Boyke Norton. 2e heat. 5 paarden. 1 Hanover 1640 m. van H. Boer, rij der J. M. v. d. Berg, tijd 2.20.6 (1.25.7); 2. Guy Hanover; 3. Guard. 3e heat. 5 paarden. 1. Or du Rhin.II 1640 n>. van A- v, Straalen, rijder W. H. Geersen, tijd 2.22.6 (1.27); 2. Hanover; 3. Guard. 4e en beslissende heat. 3 paarden. 1. Guy Hanover, tijd 2.25 (1.26.3); 2. Or du Rhin; 3. Hanover. VI. Schoorl-prijs. Ren over 2000 m. 5 deelnemers. 1. Ormea van J. Koning, ber. Pex, tijd 2.12; 2. Funiculaire; 3. Rose Queen. Wilton heeft zijn twee kampioen schappen van vorig jaar kunnen hand haven en bovendien heeft hij er het kampioenschap gemengd dubbelspel aan toegevoegd. Mej. Couquerque behaalde haar veer tiende kampioenschap enkelspel en bo vendien nog het gemengd dubbel. Al leen het damesdubbelspel kwam aan de jongere generatie: mevr. Roos en mej. Hermsen. In geen van de eindstrijden is het spel tot hoog peil gerezen. Ja, het kan zonder voorbehoud ge zegd worden, dat vooral de finales van de beide enkelspelen teleurstelden. De uitslagen waren: Heren-enkelspel, halve eindstrijden: Wilton sl. v. d. Kruk 6—4, 6—3. 6—2. Krijt wint van Rinkel 57, 16, 22. Rinkel opgegeven wegens enkel-ver stuiking. Eindstrijd: Wilton slaat Krijt 6—3, 7—5, 6—4. Dames enkelspel, halve eindstrijden: mevr. Lubbers sl. mevr. Roosv. d. Wal 36, 63, 64, mej. Rollin Cou querque sl. mej. Hermsen 63, 36, 62. Eindstrijd: mej. Couquerque sl. mevr. Lubbers 6—3, 6—2. Herendubbelspel, halve eindstrijden: Karstens en Krijt slaan Holst en Volkmaars 4—6, 6—3, 6—1, 8—5. Wil ton en Rinkel slaan Borren en Knot tenbelt 86, 62, 75. Eindstrijd: Wilton en Rinkel slaan Karstens en Krijt 46, 86, 61, 6—3. Gemengd dubbelspel, eindstrijd: mej. Rollincouquerque en Wilton sl. mej. Hermsen en A. Borren 64, 26, 62. Damesdubbelspel, halve eindstrijden: mevr. Roos en mej. Hermsen sl. mevr. Jonquiere en mevr. Koopman 7-5, 6-4; mej. Couquerque en mevr. van Berkel sl. mevr. Lubbers en mevr. Scholten 2—6, 8—6, 9—7. Eindstrijd: mej. Hermsen en mevr. Roos slaan mej. Couquerque en mevr. v. Berkel 6—1, 8—6. Tenniskampioenschappen op de Mets- banen in Scheveningen. Het dubbel spel van Wilton en RinkelAkersdijk en Goest. Een moment uit de strijd. Wilton en Rinkel slaan tegelijk naar de bal. Dezer dagen is de eerste overspanning geplaatst in de brug bij het Kei- zersveer. De beide andere overspanningen zullen weldra volgen. Weer een belangrijke stap vooruit. Het is vooral van belang voor het verkeer tussen Nederland en België. Het Keizersveer is n.1. en strategisch punt in de verkeersweg UtrechtAntwerpen. Onder een stralende zon en bij een stijve O.-bries luidde Zaterdagmid dag om 3 uur het eerste startschot het vierdaagse zeilersfestijn in. Alk- maarderweerweek-1947, de Jaarlijks terugkerende Nationale zeilwedstrij den op onze eigen geliefde plassen. Zeven Draken met nieuwe versta- ging staken hun neus over de start lijn om vanaf de eerste seconden te vechten om de beste plaatsen. Kenmerkend is meteen de echte zei lerssfeer en de reuring van die ganse grote zeilersschare met hun uiteen lopende typen wedstrijdboten daar om en bij het starteiland midden in „De Meer". En d'e sfeer van gezellige druk te, van gezonde sportiviteit is de vier organiserende zeilverenigingen niet vreemd, want de prima organisatie, die de Z. Z. V., de Z. O., de „Alk maarse" en de Z. V. W. Uitgeest broe derlijk op zich hebben genomen na het eerste succes van vorig jaar, is een borg voor de deelnemers alom uit den lande. Uit alle zeilcentra zijn ze weer komen ondagen, de Regenbogen en de Valken, de Sharpies en 16-Kwadraten, de Pampussen en Olympiajollen. Ook de nieuwe Vrijheidsklasse zet hier reeds haar beste beentje voor en niet minder dan in totaal 24 twaalfvoets- jollen verschenen aan de start. Het aantal inschrijvingen voor deze Alkmaardermeerweek beloopt dan ook rond de 150 en gunstige factoren als 't bij uitstek geschikte wedstrijdwater (een keuze uit tien banen met mooie kruisrakken), de algehele accomoda- tie, de sportieve sfeer en de gezellige zeilersavonden tot slot, zij allen vor men de jaarlijkse trekpleister naar de Alkmaarder Meer, waar het een ren- dez-vous is van zeilers, die thuishoren zowel op de Westeinder plassen als de Nieuwe Meer, de Kaag en de Brase- mer, het Spaarne en Reeuwijk, het Zwet als „De Meer" zelf. De uitslagen van de eerste dag luid den: Drakenklasse: 1. Phecda, stmn G. Deichmann, R.Z.V.; 2. Ran, stmn Ph. H. Keegstra, De Kaag; 3. Luchtlooper, stmn P. Poorter, A.Z. en Z.V. Regenboogklasse: Eelko, stmn W. Bergsma, De Kaag; 2. Annemarie, stmn L. de Wit, Z.Z.V.; 3. Kikker, stmn J. C de Vries, Z.V.V. Valkenklasse: 1. Treeves, stmn S. M. v. d. Meer, A.R. en Z.V.; 2. 't Spul, stmn H. C. Kirkenier, A.R. en Z.V.; Pnnvnaht R D.P 3. Watergeus, stvr mej. M. v. d. Staat, Z.Z.V. 12 M2 klasse: 1. Huricane, stmn Jac. Kraan, W.V. Aalsmeer; 2. Aloka, stmn A Borra, W.V. de Koenen; 3. Pias jager, stmn A. Laaghwater, W.V. t Koenen. 16 M2 eenheidsklasse: 1. Argus 2, stmn Jac. Zwart, Z.O.; 2. Hollands Roem, stmn J. Roem Jr., Z.O.; 3. Zaankanter, stmn H. Schmitz, H.Z.V. Pampusklasse: 1 Windekind, stmn J. H. C. Sieverts, De Kaag; 2. Spotvogel, stmn Th Swart, Z.Z.V.; 3. Flevo, stmn W. C. Bakker, Z.Z.V. Olympia-jollen: 1. Willem Goze- wijn II, stmn W. Metelercamp Cappen- berg, Z.Z.V.; 2. Popeye, stvr mej. A M. v. Gooi, De Kaag; 3. Mars, stmn L. P. H. Gerhards, De Kaag. 12-voets jollenklasse: 1. Piraat, stmn J. J. Keyzer, A.R. en Z.V.; 2. Net An, stmn J. V. v. d. Staat, A.R. en Z.V.; 3. 208, stmn Roelvink, Z.V.V. Nog enkele weken en de voetbal competitie begint weer. En zoals ge bruikelijk gaan aan deze competitie diverse tournooien vooraf. In Amsterdam werd gisteren het Zil veren Ponttournooi, uitgeschreven door de Volewijckers, gewonnen door A G.O.V.V. De uitslagen waren: HaarlemVole wijckers 60; A.G.O.V.V.Heerenveen 6—0; VolewijckersHeerenveen 73; A.G.O.V.V—Haarlem 1—0. Het Westerkerktournooi van de Spartaan werd gewonnen door D.W.S. Nedat de vorige week de eerste ron den was gesreeld, werden nu de fina les gehouden. De uitslagen waren: O.S.V.—Spechten 1—1 (O.S.V. wint door strafschoppen) D.W.S.S.D.W. 3—2; finale: O.S.V.—D.W.S. 1—1 (D.W.S. wint door strafschoppen). A.D.O.-tournooi: A.D.O.—U.V.S. 2—0; G.V.A.V.—Quick 1—1, G.V.A.V. wint. Finale: A.D.O.—G.V.A.V. 0—2. Zilveren Bal-tournooi: Willem 2— Emma 33 (Emma wint); S.V.V.— Eindhoven 21; FeijenoordV.V.V. 22 (V.V.V. wint); Neptunus't Gooi 24; EnschedéB.V.V. 01; Heracles Sparta 20. Vriendschappelijk: Ajax—Windso. and Eton Football Club 80; Be Quick —Blauw Wit 0—0; N.E.C.—P.S.V. 1—1. Beverwijkse successen Het was jammer, dat de meeste cracks op de Noordhollandse district- kampioenschappen, welke Zaterdag en Zondag te Amsterdam werden gehou den, verstek lieten gaan. Daardoor kwamen er geen bijzondere prestaties. Wij noteren de .volgende resultaten voor de Noordhollandse 'athleten in ons gebied: Hinkstapsprong: 1. van Egmond (D.E.M.), 13.40 M.; 3. Langedijk (D.E. M.), 12,53 M. 1500 M.: 1. de Roode (Suomi), 4 min. 9,6 sec. 800 M.: 2. de Roode (Suomi), 2 min. 0,4 sec. Discuswerpen: 2. Bakker (Doves), 37,63 M. Speerwerpen: 3. Postma (Suomi), 50,85 M. Hoogspringen: 2. v. d. Werff (Suo mi), 1,77 M. Vèrspringen: 1. v. Egmond (D.E.M.), 6,50 M. 4 x 100 M.: 2. D.E.M. in 47,3 sec. IS NAAR HET ENGEL* VAN ÖERIA RUCK. ÜOORi J. JUKlibEN 62 „Dat meen je niet?" zei hij wel wal verslagen. Ik was enigszins verwon derd, toen ik er aan dacht, hoe hij er cp gesteld was geweest, dat de ande re typisten het, de eerste keer, goed zouden weten, met wie ik uitging. Ik was er zeker van, ofschoon ik hen niet kon zien op de gaanderij, dat drie paar ogen niet van ons af waren daar op de eerste rij van de stalles. Er was anders niets bijzonders aan ens te zien. We waren geheel het ty pe van een geëngageerd span uit de voorsteden. Ik, goed gekleed, met de onvermijdelijke doos bonbons op mijn schoot, hij, geheel opgewekt, bewees mij al de gewone beleefdheden, zorg de, dat ik een programma kreeg, nam mij mijn mantel af, lette op, of ik wel 'n toneelkijker bij me had, of ik wel goed zat, enz., en toch, al leek alles nog zo conventioneel, het was juist het officiële engagement er buiten gerekend, absoluut het tegenoverge stelde. Het was veel aangenamer on der deze omstandigheden dan 'n wer kelijk engagement of die platonische vriendschap, waarbij het meisje of de r.,an altijd hoopt, of vreest, dat het in iets anders mocht veranderen. Terwijl het gordijn opging, weer klonken de zachte tonen van een wys- je, dat ik niet kende, hoewel ik zo veel accompagnementen van liedjes van mijn leven gespeeld had: maar naast ons en achter ons zaten een paar oude dames, die fluisterden: „Hé, Zij droeg een krans van rozen". Het stuk begon, en een tijdlang ver gat ik al het andere. In de eerste pau ze amuseerden wij ons met naar het publiek te kijken. Het waren meest allen bejaarden dames, en de Baas merkte op: „Nancy, jouw hoofd en het mijne zijn de enige van de drie eerste rijen die niet grijs zijn. „Zij zijn gekomen, om echo's van hun verleden te horen", zei ik achte loos. maar de lust, om gekheid te ma ken was meteen uit, toen het gordijn opging. Het leek mij uren, voordat ik me neer Waters iets hoorde spreken over goed spelen en het sentimentele pu bliek. Toen hield hij opeens op en vroeg angstig: „Wat scheelt je, Nancy?" Ben le ziek?" „Wel. neen, ik heb genoten", zei ik snikkend terwijl de tranen langs mijn blouse rolden. „Het was prachtig", en is bette mijn gezicht met het poeder- oonsje, dat ik in mijn zakdoek had. „Een eigenaardig idee van genot", zei de Baas. „Niets eigenaardig", zei ik, toen ik wat bedaard was. „Je weet niets van meisjes af zij zijn haast altijd zo vraag het hun maar vraag het aan de andere typisten van je kantoor". „Ik geloof, dat ik die nooit als meis jes beschouwd heb", zei hij, „alleen als machines machines, die de hele dag kersen eten en de pitten op de grond gooien, en weinig presteren daarenboven; zij waarom lach je. Nancy? Je weet heel goed dat ik jou niet bedoel ,.St!" klonk het verontwaardigd uit d' mond van zijn buurvrouw. Ik schreide echter niet meer. Ik geloof dat het niet zozeer de .oorstelling was geweest, als wel de gedachte aan vroeger. Nu moest ik er weer aan denken, dat juffrouw Robinson, juffrouw Holt en Smithie Still Waters nooit als een man beschouwd hadden en dat hij hen nooit als meisjes beschouwd had. Se dert wanneer zou hij in mij iets an ders gezien hebben dan een typiste? Hoelang vóór die avond, dat wij vrien den geworden waren? Ik voelde opnieuw dankbaarheid voor 't verbond van die avond, toen ik hem volgde bij het uitgaan van de schouwburg, en hij een pad voor mij baande na&r de auto, die op ons wacht te. Ik geloof, dat ik het werkelijk al- tfjd gehaat heb, om alleen door Lon den te gaan of met niets dan een an der meisje tot gezelschap. „Wel, Nancy, waar gaan we nu heen om een kopje thee te drinken, Rumpelmayer, of het Piccadilly? Dan kan ik je daarna naar je vriendin brengen'. „Mijn plan was, om met haar thee te drinken. Ik dacht een bus te ne men naar mijn huis en daarna met de trein naar Sevenoaks terug te keren en nu hier afscheid van je te nemen". „Meen je dat? Waarom zou je mij niet meenemen naar je huis?" vroeg hjj. Nu, waarom zou hij ook niet eens zien waar ik woonde? Hij had van de grasperken en de tuin van mijn vroe gere tehuis gehoord waarom zou hij ook niet kennis maken met mijn tegenwoordige woning? Cicely was, toen ik uit logeren ging, nog niet best te spreken geweest over mijn engagement. Zij was er nog niet zo heel vast van overtuigd, dat ik het niet om het geld gedaan had. Zij zou nu meteen kunnen zien, dat mijn (officiële) verloofde een heel ge- wone jongeman was, een, met wis sommige meisjes zich werkelijk zou den kunnen engageren, zonder een ogenblik aan zijn inkomen te denken. "Cicely Harradine is een heel mooi meisje", zei ik; „wel de moeite waard om te zien „Is zij blond?" „Neen. ze heeft prachtig rood haar". „Nu, neem mij dan maar mee, om eens kennis met haar te m*ken", zei hij, en weldra reden wil i-ngs de Embankment naar Marconl Mansions. Ik had mijn huissleutel in mijn tas je. Ik opende de deur van ons por taal, dat mij even helder verlicht en even ruim leek als een flinke riool buis, nu ik het in gedachte vergeleek met de luchtige, marmeren vestibule van The Lawn. (wordt vervolgd)

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 3