Juticks' Den Oever 4 dagen in feeststemming Stad at Om Wij allen: Enfants du Paradis Een kunstwerk van grote waarde Hetty van Dongen in de Marine-cantine „Ons Genoegen" gaat jubileren Emma-bloemcollecte 1947 Texel. Bij Het baden verdronken Hoe Den Hoorn Koninginne dag vierde Urk. Visserij NET MEISJE S. KROM N.V. OFFICIËLE PUBLICATIE. Er is worst en er is goede worst. Er is mosterd en er is MOSTERD Abonneert U op dit blad L DE WIND GAAT DOOR, HOOR: HOE HIJ LACHT: HIJ WILDE NIETS MEER SPAREN, IK BEN ALLEEN EN IN DE NACHT ZIT IK HEM NA TE STAREN. De film „Les Enfants du Paradis" heeft een diepe indruk op me ge- 1 maakt, en heeft toch een onbevredigend gevoel achtergelaten. Dat laatste aehijnt geen compliment, maar ik geloof dat het niettemin aU zodanig moet worden opgevat. In deze zeer bUzondere film wordt ons immers een spiegel voorgehouden, een spiegel waarin zich het leven en streven van de mens sinds de oudste tyden reflecteert. Een blik in een dergelijke spiegel kan en mag ons geen bevredigd gevoel geven, anders zouden nóch wij nóch de spiegel eerlijk zijn. Er is zoveel ellende, er zijn zoveel voet angels en klemmen in't leven, vooral op het terrein van liefde en huwe lijk, waarvoor deze film onze aandacht vraagt. Dat is de grote tragiek in Marcel Carné's meesterlijke schepping, de tragiek ook in het mensenleven, dat de mensen zelf, die toch zo vurig begeren het geluk deelachtig te mogen zijn, zo dikwijls een bizar gedrocht daarvoor in de plaats ont moeten. Dat zij al zwoegende en wroetende om het geluk te vinden, steeds verder wegzinken in een poel van ellende en verdriet. Voor slechts wei nigen vermogen de tranen van het verdriet de bodem vruchtbaar te maken, waarop het geluk kan gedijen. Op een caféterras in Nice, midden in de jongste wereldoorlog, werd in de breinen van drie begaafde Franse kunstenaars de idéé voor deze film ge boren. Met filosofische blik bezagen zij het lot van Frankrijk, en zij plaat sten zich in gedachten terug in de sfeer van een andere tijd, meer dan hon derd jaar geleden. En zij zagen wei nige fundamentele \|-rschillen met het leven van thans. Drie historische figuren moesten in deze film de mid delpunten zijn, waaromheen alle han delingen gegroepeerd moesten wor den. En ik geloof hen goed begrepen te hebben, dat het hun er minder om te doen was, die mensen en hun tijd voor ons te laten leven, dan wel om deze slechts als symbolen te bezigen. Die mensen, hun belevenissen en het Parijs uit die dagen doen er weinig toe. Zij zeggen ons alleen dat er niets verandert onder de zon, en dat de mens tevergeefs het geluk zal zoe ken tot de jongste dag. Wij grijpen niet op tUd.... Adama van Scheltema, van wie ik boven enkele versregels citeerde, vergeleek eens het geluk met een witte schimmel die ons in snelle vaart voorbijgaloppeert. Wij kun nen het dier in de manen grijpen, maar we zijn meestal óf te vroeg, óf te laat. Ook Baptiste, de mime uit het „Théatre des Funambules", greep te laat, maar hij kon'niet anders. Zijn dromerige, romanti serende aard, en zijn bespiegelen de blik temperden de hartstocht, die ook in zyn ziel smeulde. ZUn karakter was en werd gevormd door duizenderlei mensen en om standigheden, er werkten sterke krachten in zijn ziel, en hij kon niet anders dan weifelen. Jaren later, toen hy wist en begreep, herhaalde hij nog éénmaal zijn po gen om zijn liefde aan de vrouw van zijn hart te schenken, maar het was te laat. Garance de vrouw met de bloemennaam was in het carnaval-gewoel verdwe nen. Het carnaval-gewoel, dat het gewoel van het dageiyks leven verbeeldt. Fréderick Lemaitre, de begaafde to neelspeler, vatte het anders op. Hij flirtte met Garance, en had succes. Zij het ook een schijnsucces. Hy moest tenslotte tot het besef komen, dat Garance's hart niet hem, maar Bap tiste toebehoorde. Voor het eerst in zijn leven voelde hij toen jalouzie. En merkwaardig genoeg hij was daar dankbaar voor, want daardoor pas voelde hij in zich alle capaciteiten groeien om „Othello" ten tonele te kunnen brengen. Zo effende een on gelukkige liefde zijn pad tot een die per bevrediging in zijn kunst. Nog twee mannen belaagden het Het gezelschap van Hetty van Dongen, dat voor het eerst in Den Helder optrad op de O. S. en O.- avond in de Militaire Sportweek, heeft andermaal aan een „uitverkochte" marine-cantine een gezellige avond bezorgd. De opstelling-aan-tafeltje» verhoogde ontegenzeggelijk de intimi teit. Om klokke acht uur werd de avond geopend door de nieuwe O. S. en O.-officier. de luitenant ter zee der le klasse J. G. M. D. van Grondelle. die van deze gelegenheid gebruik maakte om zijn voorganger, de luite nant ter zee der 2e klasse -KMR F. Wempe namens alle „afnemers" van O. S. en O. hartelijk te bedanken voor het vele werk dat hij in zijn functie heeft verricht. De heer Wempe zal over enkele weken naar de Oost vertrekken, waar hy evenals vóór de oorlog in dienst zal komen bij de Gouvernementsmarine. Hetty van Dongen, met haar tra wanten Rel Reiff achter de vleugel en de conferencier Garthoff hebben de aanwezigen een paar uur lang ge zellig bezig gehouden. Zo stelden zij o.m. hun anarte kennis op muziekge bied on de oroef waarbij de dames favoriet bleken Tijdens het laatste nummer, waarin Rel Reiff als accor- deonnist optrad, bauwden de Hawaaiian Revellers vast door een licht ap plausje begroet hun stelling op, zo dat na het aan de kant schuiven van de stoelen het bal direct een aanvang kon nemen. hart van Garance, en zy wisten beide oeze vesting te benaderen, al ver mochten de ervaringen met hen haar diepste inneriyk niet te beroeren. Zy was bij Baptiste, al was hy niet by haar. Al trouwde hy met Nathalie, het meisje, dat zo 'n zuivere liefde voor hem had opgevat. Pas een klein kindervingertje en een argeloos kin derstemmetje doen Garince zich terugtrekken. En dan zwoegt de onge lukkige Baptiste zich als in wilde agonie door de deinende mensenzee der dwazen die feesten op het carna val, hij zoekt Garance, maar hy vindt haar niet meer. Garance, de vrouw die als een krachtige magneet tussen Baptiste en Fréderick stond, is weg. Haar geluk is weg. En ook het geluk van Baptiste, en het geluk van Na thalie. Geen oplossing. Deze film vertelt ons dat verhaal. De vele figuranten scheppen de ach tergrond, en de suggestieve muziek van Joseph Kosma en Mauj-ice Thiriet, gespeeld door de Société des Con- certs du Conservatoire onder leiding van de beroemde dirigent Charles Münch, ondersteunt de boeiende dia logen en de kaleidoscopische beelden. Deze film constateert alleen, maar concludeert niet. Kan dat he laas ook niet doen. Wanneer zy zou k u n n en concluderen, wan neer zy de oplossing van de op geworpen vraagstukken zou kun nen geven, dan zou zU van we- reldhervormende betekenis zUn. En wanneer zy door een surro gaat-oplossing getracht had aan de verlangens van het grote publiek tegemoet te komen, dan zou zy zyn mislukt. Nu is het een kunstwerk geworden, een hoogtepunt in de cinematografie, waarvoor wy de makers dankbaar mogen zyn. W'y allen, „Enfants du Paradis", als zy.... ALEX OVANSA. Oproep aan alle jeugdvrienden. Het bestuur van de zang- en operet tevereniging „Ons Genoegen" ver zoekt ons om opname van de volgende oproep aan alle jeugdvrienden: De vacanties zyn weer voorby, en nu mogen wy hopen en verwachten dat allen met frisse moed hun arbeid hervatten. Voor de leden van „Ons Genoegen" geldt dat in byzondere mate, omdat de komende winter voor hen zeer belangryk belooft te- wor den. Het zal namelyk op 15 Februari a.s. vyftien jaar geleden zyn, dat „Ons Genoegen" werd opgericht Het tien jarig bestaan ging door de oorlogsom standigheden vrywel in stilte voorby, en daarom zouden wy nu graag het komende lustrum op waardige wijze willen vieren. Het moet een waardige gedenkdag worden, niet alleen voor de jeugd en de rypere jeugd, maar ook voor alle oudere vrienden. Hier voor is echter veel nodig. Ten eerste: echte, warme belang stelling, die tot uiting moet komen ir. het medeleven met het werk van onze vereniging. Verder daadwerkelij ke hulp waar die nodig is. Hulp zal niet alleen nodig zyn, maar zelfs on misbaar. Ten tweede: Willen wij onze plan nen verwezenlykt zien, dan zal ons koor snel moeten groeien en daarom zeggen wy tot de leden: komt allen by de eerste oproep en komt trouw. Tot de oude leden: denkt er eens rus tig over na, om uw oude plaats by „Ons Genoegen" weer in te nemen, want wy hebben u thans hard nodig En aan niet-leden vragen wy: toont uw belangstelling, door u aan te slui ten by „Ons Genoegen". En gy, ou ders, kunt ons door uw aanmoediging veel diensten bewyzen. Steunt ons waar ge kunt, en laat deze oproep niet tevergeefs klinken. Laten ook de oudere meisjes zich weer melden, v/ant wy zouden ook zo graag het grote koor weer in tact zien. U kunt zich alle dagen aanmelden aan de muziekschool. Koningstraat 31, tele foon 2552. Laat de toeloop groot zyn. Ten derde: Is het koor op het ver eiste peil gebracht, dan moet er hard gewerkt worden, want er staat een mooie operette op stapel. Wie weet de naam? Dit wordt een jubileum- priisvraag! Leest het bovenstaande met aan- di-cht. en laat spoedig iets van u ho ren. Wy wachten in spanning op het resultaat van deze oproep! De secretaris der commissie tot be- Stryding der tuberculose schryft ons: De Emma-bloem-collecte, die 1.1. Za terdag 30 Augustus in onze gemeente werd gehouden, kan ten volle ge slaagd worden genoemd. De bruto op brengst bedroeg f 1457.24. Aan alle ge vers en geefsters onze hartelijke dank, maar bovenal danken wij de dames en heren die als collectanten het moge- lyk maakten dit prachtige bedrag te verzameleen. Hartelijke dank ook aan de redactie van de Helderse courant en de radio centrale die voor de nodige publiciteit zorg droegen, alsmede aan de directies van de firma's gebrs. Meyer en Hin voor hun medewerking voor het ver- krygen van collectrices en de directie van de plaatselyke bioscopen voor de gaarne gegeven toestemming om in de pauzes van de Zaterdagavond-voor stellingen te collecteren. Ten slotte ook nog onze hartelijke dank aan de Helderse middenstand die gaarne voor onze raambiljetten een plaatsje in de etalages wilde inrui men. Door eendrachtige samenwerking is hierdoor een prachtig resultaat be reikt. Tot onze spyt vernamen wij dat onze collectanten niet overal heb ben aangebeld om de voor de Emma- bloemcollecte gereed liggende gift in ontvangst te nemen. Mogen wij aan hen, waar onze collectanten niet kwa men, beleefd verzoeken het bedrag dat zy hadden willen geven te storten op onze girorekening no. 455173, met vermelding „Emma-bloem collecte"? Elke gift, klein of groot, is hartelijk welkom en hoogst nodig. Moge het werk voor onze t. b. e.- patiënten ook bij de voortduur Uw levendige belangstelling biyven be houden! BEHENDIGHEIDSWEDSTRIJD MET JEEPS. Zaterdagavond werd door de plaat selyke Oranjecommissie een behen- digheidsrit georganiseerd door de dui nen achter de Koog. Honderden toe schouwers genoten van dit buitenge woon staaltje van rijkunst, door ver schillende Jeeps ondernomen. Steile duintoppen werden glansryk genomen en iedereen was vol bewondering voor deze mooie prestatie. De eerste prijs werd gewonner door J. P. Eel- man; 2e prijs Alb. Does en de derde door P. Witte. Zaterdagmiddag is bij paal 17 onge veer 3 km ten zuiden van De Koog aan het z.g. stille strand waar geen toezicht is, de heer R., afkomstig uit Cuijk aan de Maas, by het baden verdronken. Weliswaar heeft zyn vriend, die in de nabijheid was, hem een stuk al zwemmende medegeno men, doch blykbaar is hy onwel ge worden en in de diepte verdwenen. Zyn lijk is tot op heden nog niet ge vonden. In Den Hoorn is de Koninginnedag niet ongemerkt voorbij gegaan. Integen deel. De Texelaars hebben met veel enthousiasme Oranjefeest gevierd. Het begon al in de morgenuren, toen D.E.K. vrolijke klanken liet horen. Overal werd druk gevlagd. De uitslagen van de wedstrijden lui den als volgt: Balspel, jongens 1420 jaar, le prijs IJ. Kikkert, 2. J. Kikkert M.Jz., 3. G. Bakker. Hinderniswedstrijden voor dames vanaf 16 jaar: 1. W. Vijn, 2. D. Bakker, 3. A de Jong. Grappige staaltjes, die meestal met een nat pak werden beloond, waren te zien bij het touwtrekken over de brand- kolk. le prijs L. Commandeur, 2. W. Vyn, 3. M. Bakker. Behalve deze spelen werden natuur lijk ook kinderspelen gehouden. In de avonduren werd een spel ge speeld getiteld: Om de man en de vrouw. Uit de strijd om de man kwamen als winnares te voorschyn de dames R. de Bruin, Annie Hin en Joop Bakker. De strijd om de vrouw werd gewon nen door de heren J. Kok, D. Witte en Jb. Huisman. Des avonds bracht burgemeester Re horst een bezoek met zijn echtgenote, waarby beiden deelnamen aan de volks spelen. Flora-feesten: de gebeurtenissen van het jaar On Zaterdag Zondag, Maandag en spuisluizen demonstreerde. Het mo- Din^dag werden in Den Oever de tra- nument werd nog even met een be- Dlnsaag werueu m xs* „„rpprd waarna de lunch Door de z.g. rundveefokverenigingen worden op bepaalde tyden de koeien en de melk gecontroleerd, om de melkopbrengst zo hoog mogelyk op te vderen. Een controleur weegt de opbrengst van een koe. De vissery op paling was de vorige week beter dan veertien dagen geleden. De vangst was goed en de prijzen hoger. De gemiddelde prys van de kuilpaling van de zeilvaartuigen was 1. Over het globaal vangsten per etmaal van 6090 pond. De motorvaartuigen brachten vangsten boven water van 300450 pond. Dit soort paling dat dun ner van stuk is, werd gemiddeld ver kocht voor 90 ct. per pond. De vang sten van de lijn- of beugaalvissers va rieerden van 4090 pond. Veelal werd deze paling verkocht voor 1.401.50 per pond. Zeer dikke soort 2.20. De visserij op snoekbaars biedt goede vooruitzichten. In de kuil wordt zelfs al veel snoekbaars gevangen, wat voor de wintermaanden 'n hoopvol teken is. De gemiddelde prijs was 52 ct. per pond. Onze Noordzeevloot kon de vorige week betere resultaten boeken. Bij maximale pryzen waren de besommin gen 15002500. Met de gevangen vis van het laatste etmaal werd hier gemarkt tegen maximale prijzen. De vórige week werd aangevoerd: 82784 pond paling. 1462 pond snoek baars. 349 pond voorn. 22 pond tong. 19022 pond schol, 130 pond schar, 38 pond tarbot. Aan de afslag werd voor 92.000 ver handeld. ditionele Flora-feesten gehouden, die op Oost-Wieringen de gebeurtenis van het jaar vormen. Zaterdagochtend om elf uur werden de feestelijkheden door de voorzitter van de Flora-ver eniging, de heer C. Tysen, geopend met het toegankelijk stellen van de tentoonstelling der ingezonden bloe men, die in de lokalen van de kleu terschool voor het publiek te bezich tigen waren. Aanwezig was de heer Bergwerf, die twe-en-veertig jaar ge leden de Flora-vereniging mede heeft opgericht. De heer Bergwerf toonde zich verbaasd over de kwaliteit der ingezonden bloemen en planten, die van een grote liefde vóór en kennis van het kweken getuigde. Hoewel minder in aantal dan verleden jaar waren de inzendingen aanmerkelijk beter. De keuring had de voorafgaan de avond reeds plaats gehad, waarbij de volgende prijzen werden toege kend: Coleus: le pr. M. Tysen; 2e pr. P. Bakker: 3e pr. M. Gorter; 4e pr. B. Trap; 5e pr. C. Koorn Szn. Begonia: le pr. C. de Vries; 2e pr. W. Tysen; 3e pr. M. Tysen; 4e pr. N. Breed; 5e pr. J. Rotgans; 6e pr P. Klein. Fuchsia: le pr. C. Tijsen; "s pr. W. Keizer; 3e pr. Jb. ten Bokkel; 4e pr. J. Metselaar; 5e pr. J. Breed. Geranium: le pr. C. Bais; 2e pr. W. Kaan; 3e pr. S. Klein; 4e pr. A. Poel. Snijbloemen: le pr. N. Kool; 2e pr. G. Koorn. Cactus: le pr. Mevr. KooyOmis. Vrije groepen: le pr. H. Groote- maat; 2e pr. C. Tijsen; 3e pr. Wed. J. Koersen; 4e pr. Jb. Kuiper; 5e pr. Jb. ten Bokkel; 6e pr. J. Bakker. Bladplanten: le pr. M. Tijsen; 2e pr. Jb. Molenaar; 3e pr. J. Metselaar; 4e pr. J. de Wit; 6e pr J. Metselaar. Bloeiende hangplanten: le pr. Jb. ten Bokkel; 2e pr. V. Bakker; 3e pr. V. Bakker. Groene hangplanten: le pr. C. Ty sen; 2e pr. M. Half weeg. Bloeiende planten: le pr. C. Kaan; 2e pr. P. Rotgans; 3e pr. A. van Sabben; 4e pr. Wed. C. Tysen; 5e pr. S. Klein; 6e pr. M. Halfweeg. Des middags werden door de leden der Ryverenlging uit de Wierlnger- meer rijdemonstraties gegeven, waar voor flinke belangstelling bestond. We zagen aardige staaltjes van rijkunst, die bij het publiek zeer in de smaak vielen. Na de pauze werd een zgn. „Tqlly-Ho" gereden, waarvoor -door de Flora-vereniging een viertal me dailles beschikbaar werd gesteld. Deze vielen ten deel aan: 1. Hoogen- doorn, 2. Viersen, 3. Arendonk, 4. Kui per. WIRON OP HAAR BEST. Zondag zorgde de voetbalvereniging voor het amusement. Wlron speelde een wedstryd tegen een combinatie uit Wormerveer en zag kans me? 41 te winnen. Heel veel Oevenaren hadden zich op het Wiron-terreiD verzameld om van deze ontmoeting getuige te zyn. De harmonie „Apol- lo", die ook op de andere dagen haar v roljjke klanken deed horen, zorgde voor de muzikale noot In dit pro gramma. Vóór de wedstryd hadden des mor gens de leden van de club uit Wor merveer vergezeld van een deputatie uit bestuur en leden van Wiron, een excursie gemaakt naar de Wieringer- meer, waar onder leiding van de heer Luyt het gemaal Leemans werd be zichtigd. Daarna werd nog een be zoek gebracht aan de plek, waar de dykdoorbraak heeft plaatsgehad en toen ging het terug naar Den Oever, waar de sluismeester de werking der NET MEISJE, niet beneden de 18 j., ge vraagd voor halve dagen, hoog loon. Spoorstraat 79. Gevraagd voor de morgenuren. Vrijdags de hele dag. H. LUYCKX, Bassin gracht 1. Gevraagt nette SLAGERSLEERLING. Adres: SLAGERIJ VAN GELDER, Binnenhaven 35 HOFLtvC«ANClt« Chemische Wasserij en Ve ver ij ALKMAAR.Tei.4C4l 3 lijnen Onze bekende prima aflevering thans nog op zeer korte termijn. Filiaal DEN HELDER: Keizerstraat 31 Tel. 2703. INLICHTINGEN CENTRALE TE 'S-GRAVENHAGE. Het biykt voor te komen, dat degenen, die bespre kingen moeten voeren met ambtelyke instellingen te 's-Gravenhage, niet precies weten tot wie zij zich moe ten wenend. Ten einde behulpzaam te zyn met het vinden van de juiste weg heeft de economische voor lichtingsdienst een inlichtingencentrale geopend. Deze inlichtingencentrale is gevestigd: Bezujdenhoutseweg 62 en is voor publiek toegankelyk tussen 9 en 5 uur. Telefonisch is de Centrale bereikbaar onder nr. 720050, toestel 482. i\ zoekje vereerd, waarna de werd gebruikt bij „Zomerdijk Na de wedstrijd, waarin de doel punten werden gemaakt door Gruis, Holst en Hermans, werden door trai ner de Boer de prijzen uitgereikt. Deze bestonden uit een wisselbeker, aangeboden door de heer S. Zomer- ayk. en twee medailles. Nadat over en weer nog een aantal vriendelyke speeches waren gehouden, boden de gasten uit de Zaanstreek chocolade, muisjes en havermout aan. Dit ge baar werd door de Wieringer voet ballers zeer op prijs gesteld. Hierna werd in Hotel Zomerdyk ge zamenlijk gedineerd, waarna nog ee» kort bezoek aan de kermis werd ge- bracht. Tot slot werden de gasten tot het station Anna Paulowna uitge leide gedaan. ERNSTIG ONGEVAL. De feestelykheden op Maandag, de Nationale feestdag, kwamen ge heel voor rekening van de Oranje vereniging. Des morgen» werden kinderspelen gehouden, waaraan een ontijdig einde kwam door een ernstig ongeluk In de nabyheid van het terrein der spelen. By het over steken van de ryweg n.1. werd mevr. C. Wigbout door een bus van de dienst AlkmaarLeeuwarden gegrepen en tegen de grond geslin gerd. Ze bekwam daarby een ern stige schedell?asisfractuur en ver schillende vleeswonden en werd later in zorgwekkende toestand naar Den Helder overgebracht. Het Oranje-Comité besloot in verband hiermede de kinderspelen te staken. Des namiddags werden door de zwemvereniging „De Bruinvissen" uit Den Helder zwemdemonstraties en wedstrijden gehouden. De belangstel ling hiervoor was zeer groot. Als hoogtepunt van het programma kwam koning Neptunus, vergezeld van zijn ega en een zestal allerliefste zeenim fen, op bezoek om enige volgelingen ten doop te houden. Groot was de pret, toen hij zich onder het publiek begaf om enige oude kennissen te begroeten. Na het bezoek van Neptunus werd door tien Oeverse zwemmers en zwemsters een wedstryd gehouden- De uitslagen hiervan lulden: 'Dames: 1. mej. M. Visser, 29,6 sec.; 2. mej. M. Sperling, 29,8 sec.; 3. mej. P. de Vries, 30,7 sec. Heren: 1. K. Sperling, 23,8 sec.; 2. L. T. Sperling, 25,2 sec.; 3. K. Slag boom, 26,9 sec. De Bruinvissen gaven daarna nog een waterpolowedstrijd te zien, waar mede het programma werd besloten. Na afloop van de demonstratie wer den de zwemmers van Den Oever op gewekt tot de oprichting van een zwemvereniging over te gaan. De Bruinvissen zegden toe steeds met raad en daad ter zijde te zullen staan. Een onder het publiek gehouden collecte ten bate van de Oranjever eniging bracht iets meer dan veertig gulden op. Dit is echter veel te wei nig om de onkosten te dekken. De vereniging heeft momenteel iets meer dan tachtig leden, die de onkosten voor alle door het Oranje-Comité te organiseren feesten moeten opbren gen. In een plaats met meer dan 500 inwonende gezinnen Is een ledental van 80 veel te laag. Bij enig naden ken moeten de anderen toch inzien, dat het niet aangaat langs de kant te blyven staan en anderen de kas tanjes uit het vuur te laten halen. Oevernaren, geeft U allen op als lid van de Oranjevereniging en steunt haar zodoende in haar sympathieke streven. RINGRIJDERIJ OP RIJWIELEN Dinsdagmiddag organiseerde de Flora-vereniging nog een ringrydery CP rijwielen voor dames en heren. Winnaars in deze wedstrijd werden de heren H. de Groot, le prijs, f 15; P. Boorsma, 2e prys, f 10; W. Huizer. •.e prijs, f 7.50; J. Vink, 4e prijs, f 2.50. In de Oeverse café's en restaurants werden deze vier dagen bals en film voorstellingen gegeven, zodat er vol op gelegenheid was zich te verma- *?n-°°k de kermis trok behoorlijk pubuek en we geloven dat een leder zien voldoeninS °P dit feest zal terug- AUTOBOTSING OP AFSLUITDIJK Dinsdagmiddag, omstreeks 2 uur ond op de Afsluitdijk in de naby- van de spuisluizen te Den Oever een aanrijding plaats tussen een melk- ,„a*>en van de fa. Loos uit Spanbroek en een met kisten geladen vrachtauto an de fa. De Vries uit Tietjerkstera- aeei. De wagen van de fa. De Vries V.f j aan de linkerzijde ernstig be schadigd. Een zywand van de laadbak v' er<t totaal uitgerukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De oorzaak was gelegen in het feit, dat de chauffeur der fa. Loos op het ter Plaatse slechts op de halve wegbreed- te te berijden wegdeel geen voorrang verleende. VISSERIJ. In de vorige week werden op de Oeverse afslag de onderstaande boe" veelheden vis aangevoerd: Bot, 6330 kg; snoekbaars, 1818 kg; witvis, 733 kg; aal en paling,16274 kg; schol, 4933 kg; schar, 275 kg; tong. 1067 kg; tar" bot, 112 kg; ponen, 45 kg; pieterman. 14 kg; garnalen, 4839 kg; puf, 6160 kg-

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2