Coöperatie Helder ontvangt B.K.C. Stad ett Omgeving, r De schakers meten weer hun krachten Corrie Morée-Dol en het Bergens Meisjeskoor voor de radio Ver. voor Electrotechniek Vakonderwijs Postduivennieuws Weer f 12.000 voor het Rijk N.S.B.-er kwam tot andere gedachten KNIPCURSUS Wordt het Groenevelt ot Wijker? Het Marine-Rampenfonds Scheepstii dingen De Nutsspaarbank in Augustus Bekendmaking Doktersdienst Urk. Wieringen Burgerlijke Stand niet voor 't gewin maar voor *i gezin „Exodus" zet koers naar de Elbe West-Frisia—H.R.C.Zeemacht—Watervogels Adspirantendag in Alkmaar Predikbeurten Hippolytushoef. Loods in verkeerd vaarwater Frans Slaats rijdt weer Al meerdere malen hebben wij In onze kolommen over oud-stadgenoten geschreven. Met genoegen kunnen we thans van één van onze vroegere plaatsgenoten wij Hadden haar al lerminst uit het oog verloren het laatste succes mededelen. Mevrouw Corrie MoréeDol, de vrouwelijke helft van het doublé Henk HoogervorstCorrie Morée-Dol, de vroegere leiders van het Helders Meis jeskoor, woont tegenwoordig in Ber gen. Al spoedig nadat zij zich daar ves tigde, werd zij van verschillende zijden aangezocht om haar muzikale mede werking te verlenen op instrumentaal en vocaal gebied, en werd haar ge vraagd de leiding te willen nemen van de afdeling „koorzang" van de zeer grote Kennemer Jeugdvereniging. Zij accepteerde deze invitatie, en zij selec teerde daarop al spoedig het nodige stemmenmateriaal tot vorming van 'n meisjeskoor. Na een jaar zeer hard en serieus studeren trof het, dat bij één der re petities de bekende pianist Jean An- tonietti, criticus van de VARA, tegen woordig was, wat tengevolge had dat binnen één week de VARA het ver zoek richtte tot dit meisjeskoor om aan haar programma mee te werken. Woerisdagmiddag 10 September a.s., van 3 uur tot 3.20 uur, kunnen we het Bergens Meisjeskoor onder leiding van mevr. Morée-Dol voor de radio beluis teren. Dat ook de andere helft van deze bekende combine, Henk Hoogervorst, op zanggebied steeds grotere naam be gint te verkrijgen, mag blijken uit het feit, dat hij werd uitgenodigd om met zijn „Rustenburger Koorknapen" eni ge concerten in België te geven. Deze concerten hebben inmiddels met succes plaatsgevonden. Vanuit Den Helder wensen wij Henk Hoogervorst en zijn vroegere teamge note zeer veel succes met hun beider koren toe. Het Bergens Meisjeskoor telt zes en twintig meisjes van elf tot zestien jaar oud. Er zijn in Den Hel der toch ook wel meisjes van deze leeftijd, die zingen kunnen? Laten zij zich bij een koor aansluiten! Bij het op 26 Augustus j.1. te Am sterdam gehouden examen voor het diploma sterkstroommonteur der Ver eniging tot bevordering van Electro- technisch Vakonderwijs in Nederland (V. J!. V.) slaagden zes van de zeven leerlingen van de Helderse cursus, na melijk de heren P. van der Zee, J. Marsman, P. J. J. Heeres, C. H. Coelers, A. Bruinhout en C. G. 1'Istelle. Bij voldoende deelname zal de nieu we cursus op 1 October a.s. aan vangen. De opleiding duurt drie jaar, t.w. 1 jaar voor adspirantmonteur en 2 jaan voor sterk- of zwakstroom- monteur. Nieuwe leerlingen kunnen zich Maandagavond 8 September tus sen 7 en 8 uur opgeven in1 huize „Born", Hoogstraat 65, bij de cursus leider, de heer M. Groeneveld, Ooie vaarstraat 86, techn. ambtenaar der water- en lichtbedrijven, of b(j de heer K. Lastdrager, Herzogstraat 12, administrateur der Ambachtsschool. De postduivenvereniging ,,'t Noor den" heeft haar tweede navlucht ge houden vanaf Roozendaal, afstand 156 kilometer. Tengevolge van een stag natie in de treinverbinding konden de duiven pas om 1.25 uur worden ge lost. De eerste duif arriveerde om 4.14.5 uur, de laatste om 4.47.2 uur. De prijzen werden als volgt behaald; v. Pelt 1-30-39-42-44, Buis &J1-13-16- 17-24-25, Limonard 3, Nellesteijn 4-48, Blokker 6-21-38, Bosch 5, Klijzing 7- 8-49-50, Dirks 9-12-14, J. Manshanden 10-15-26-27-31-32-37-45, Wittenberg 18- 20, Ran 19-29-34, Landman 22-28, Die naar 23-35-46, Kooger 33-41, P. Pran ger 36-40-47. De Tweede Kamer van het Alkmaarse Tribunaal deed Donderdag de volgende uitspraken: Reijer L. te Texel: verbeurdverkla ring van 2.000. Petrus H. D. te Den Helder: beschul diging vervallen verklaard; Cornelis D. B. te Texel: 10.000 ver beurdverklaard. Voor de Tweede Kamer van het Alkmaarse Tribunaal, onder voorzitter schap van mr. Windhausen stond Don derdagmiddag terecht Cornelis T., woonachtig te Den Helder, beschuldigd van lidmaatschap van de N.S.B. en dienstneming bij het N.S.K.K. In September 1940 sloot T., die loon- boekhouder bij de gemeente-admi nistratie was, zich aan bij de N.S.B.. naar hij ter zitting beweerde, zuiver uit idealistische overwegingen. Van 1934 tot 1939 was hij ook reeds lid ge weest doch door het ambtenarenver bod was hij genoodzaakt zich te laten schrappen. Spoedig na zijn- hernieuwde toetre ding verliet hij de gemeentelijke dienst om, naar hij beweerde, geheel in de richting die hij gekozen had, te kunnen gaan werken. Hij vertrok naar Duitsland om bij een Duitse firma te werken en.... kwam na een paar jaar geheel gedesillusionneerd, weer terug. Niettemin nam hij als admi nistrateur dienst bij het N.S.K.K., waar hij na enige tijd weer vandaan vluchtte en sinds 1943 tot aan de be vrijding ondergedoken bleef en werk voor de illegaliteit verrichtte. De be vrijding was voor hem echter geen be vrijding. Nu kwam de angst voor het kamp waar hij tussen mensen zou zit ten wier inzichten hij helemaal niet meer deelde.... Hij zag hier erg tegen op en dook weer onder. Tot in November 1946 toen hij door P.R.A.- ambtenaren werd ontdekt. Aldus werden door beschuldigde de omstandigheden belicht. Mr. Jonker, T.'s verdediger, was van mening dat beschuldigde, ondanks zijn betrekkelijk korte internering, al voldoende heeft geboet voor zijn politieke misgreep! „Deze man heeft zich zelf heropgevoed, dus te dien opzichte is langere internering niet noodzakelijk" meende mr. Jonker, en verzocht de uiterste clementie van het tribunaal. Uitspraak over 14 dagen. -ét De Z&andamse harddraverij-vereniging kreeg voor haar 40-jartg bestaan het kampioenschap op de korte baan toegewezen, hetwelk onder enorme belangstelling werd verreden. Eenut de komende winteravonden om geheel zelfstandig Uw eigen kleding te leren maken. Binnenkort openen wij een schriftelijke cursus PA TROONTEKENEN, KNIPPEN en NAAIEN voor de abonné's van dit Wad. Het zijn wekelijkse lessen, die met talrijke voorbeelden rijk zijn ge ïllustreerd. Binnen 2 maanden maakt U al een leuke japon. Het lesgeld bedraagt 75 ct. per les. Geen verdere kosten. Materiaal ont vangt U er GRATIS bij. U kunt zich schriftelijk aanmelden vóór 15 Sep tember a.s. Wilt U daarbij duidelijk Uw naam en adres opgeven en op de enveloppe vermelden „NAAICUR SUS ILMO" BUREAU VAN DU- BLAD. (Ingezonden mededeling) Na drie weken vacantie hebben de Helderse schakers Woensdagavond de wedstrijden om het kar-pioenschap voortgezet. In vrijwel alle afdelingen heerst nog grote strijd om de eerste plaats. In de Hoofdklasse zal het waarschijnlijk gaan tussen de heren Groenevelt en Wijker. Eerstgenoemde heeft 2 verliespunten en Wijker slechts 1. De partijen GroeneveltGeus en GroeneveltWijker zullen dus wel be slissend zijn voor de einduitslag. De 11e ronde, welke gisteravond ge speeld werd, bracht tegenover elkaar de heren Geus en Marsman, terwijl Wijker de strijd moest aanbinden tegen Herderschee. De partij v. d. Kuyl— Groenevelt werd wegens uitstedigheid van de heer Groenevelt uitgesteld. De partijen van de heer Bund werden ver vallen verklaard, daar deze de ge meente heeft verlaten. De partij Mars manGeus was een Englund-gambiet, een opening die zeer zelden voorkomt. Geus behield van het begin af aan druk op de witte stelling en Marsman slaagde er niet in tot bevrijding te komen. Zonder zijn spel tot ontplooiing te hebben kunnen brengen, moest Marsman opgeven. WijkerHerderschee was een vinnige strijd. De opening was een oude variant van het Siciliaans, die onregel matig behandeld werd. Door een on voorzichtige zet van zwart won Wijker een pion. In plaats van nog een tweede pion te gaan winnen, wilde hij nu in de aanval gaan beslissen, doch Herder schee slaagde erin deze aanval af te slaan, zij het ten koste van twee lichte stukken voor een toren. In een zeer moeilijke stelling waarin Wijker iets betere kansen heeft, werd de partij tenslotte afgebroken. De volledige uitslagen luiden: Hoofdklasse: MarsmanGeus 01. Wi kerHerderschee afgebroken. Groeneveltv. d. Kuyl uitgeste1 d. Stand: 1. K. Geus 7 (uit 10); 2. J. Wijker 6 (uit 7) 4- hangpartij; 3. J. Groenevelt 5 (uit 7); 4. J. v. d. Kuyl 3 (uit 7); 5. J. Marsman 3 (uit 8); 6 A. H Verschuur 2% (uit 8); 7. H. A Herderschee IA (uit 9) 1 hp. Ie klasse: S. v. AmersfoortKelder 10. G. v. ZoonenD. Dokter 10. 1. S. v. Amersfoort 7 A; 2. P. P. v. Dijk 7; 3. G. v. Zoonen 7; 4. R. Dirks 5A; 5. P. N. Kelder 5; 6. D. Dokter 4A\ 7. J. Geurts 3A', 8. Th. Adriaanse 1. Het hout dat door Nederlandse arbeiders in Duitsland gekapt wordt, wordt verzameld in Winterswijk en Enschede. Het daarvoor ges-hikte hout wordt in Winterswijk uitgezocht en in planken gezaagd. Dit hout wordt voornamelijk in de meubelindustrie gebruikt. 2e klasse: J. v. AmersfoortN. Slem- mer 10 (regl.) J. LooyG. Brandhoff 01. K. GeestmanD. de Lange 01 (regl.) J. F. SteindelW. J. Geus 01. Stand: 1. W. J. GeuS»7H, 2. G. Brand hoff TA; 3. D. de Lange 6A; 4. J. Looy 4A; 5. J. F. Steindel 4'A; 6. J. v. Amersfoort 4, 7 en 8; N. Slemmer en K. Geestman 3A- 3e klasse: Stand: 1. F. de Vries 5 A\ 2. R. Ruiten 5; 3. J. Schippers 2; 4. D. v. d. Veen 1; 5. J. Kubbe A- Het bestuur van het Marine-Ram penfonds is thans als volgt samenge steld: G. Ritmeester, voorzitter; S. Koning, secretaris-penningmeester; H. van Zuylekom; Jhr. T. M. van Suchtelen van der Haere; J. Moen: W. A. Wachter; J. A. Hoexum. Tot le den werden benoemd de heren H. A. Boon; A. M. Engelmann; A. C. van Kampen; J. Ph. Klapmeyer; J. Mid dendorp; J. K. Schendelaar; dr. W. F. J. van Waveren en J. Zwart, en mevrouw De Jongde Ruyter. Op grond van hun on-Nederlandse hou ding gedurende de bezettingstijd wer den de heren P. J. de Jager, C. ter Poorten en H. C. J. Nijbacker uit het bestuur verwijderd. Zoals bekend, is het doel van de vereniging het verlenen van steun aan het militair marine-personeel en hun nagelaten betrekkingen bij ram pen, welke dit. personeel ziin overko men gedurende het mobilisatie-tijd perk 1914-'19. of zullen overkomen na dat tijdperk in de uitoefening van zijn heroen of tiHens het verrichten van diensten aan den Lande. TV. A' Na een korte rustperiode gaat het dameskoor „Con Amore", onder leiding van den heer Jan Willems, weer met de repetities een aanvang nemen. Het koor, dat dezer dagen een jaar bestond, kon door diverse omstandigheden bijvoor beeld het moeilijk op te lossen verwar mingsprobleem in de afgelopen winter het voorgenomen programma niet afwerken, zodat het zich nog niet in net openbaar heeft laten horen. Daar het koor en zijn directeur besloten hebben, trots vele moeilijkheden, door te gaan met het afwerken van het programma, doen zij een beroep op die dames, die serieus aan koorzang zouden willen deelnemen. Mogen velen aan dit beroep gehoor geven, en zich zo spoedig mogelijk op geven aan een van de adressen Meeu wenstraat il, Prof. Zeemanstraat 18. Lorentzstraat 95, Lombokstraat 2. Aan deze zelfde adressen kunnen belang stellenden alle gewenste inlichtingen verkrijgen. De repetities zullen Donder dag a.s. een aanvang nemen. Nederlandse schepen, vla Scheve- ningen-radio radio-telegrafisch be reikbaar: Alhena, Amstelkerk, Andijk, Bosch fontein, Boskoop, Brastagi, Congo- stroom, Duivendijk, Edam, Eemdijk, ürootekerk, Heemskerk, Helder, ln- drapoera, Java, Johan de Wltt, Johan van Oldenbarnevelt, Kertosono, Klip- fontein, Kota Agoeng, Kota Gede, Leeghwater, Mellskerk, Modjokerto Muiderkerk, Nieuw Holland, Noor- dam, Nijkerk, Oranje, Oranjefontein, Perlcles, Poelau Laut, Prins Alexan der, Prins Willem V, Pygmailon. -totti, Ruys, Socrates, Sommelsdjjk. Stuyvesant, Tabian, Talisse, Tarakan, lasman, Tawali, Tegelberg, TJibadak Ijibesar, Tjikampek, Tjimanoek, Tji- menteng, TJipondok, Tjisadane, TJt- tjalengka, Van Heutsz, Veendam, i Volendam, Weltevreden, Westerdam, In de maand Augustus werd op spaarbankboekjes Ingelegd f 437.393,15 (vorig jaar f 425.665,63) en terug betaald f 265.901,65 (vorig jaar f 266.137,65). Er werd derhalve meer Ingelegd dan terugbetaald f 171.491,60 vorig jaar f 159.527,98). Het aan inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het Jaar f 8.608.548,05, bedraagt nu f 9.126.403,73 (v. J. f 8.048.225,94). Het aantal posten van inleg be droeg In de maand Augustus 1953 tv. j. 1571) en dat van terugbetaling 1776 (v. j. 2074). In Augustus werden uitgegeven 173 (149) nieuwe boekjes, terwtj' werden ingetrokken 77 (81) boekjes. In omloop zijn thans 19.219 boekjes. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich 27 (11) boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1. De lediging van 157 spaarbusjes leverde een bedrag van f 3.115,57 aan kleine besparingen. Burgemeester en wethouders van Den Helder maken bekend, dat het gemeente-zwembad aan de Dijkweg, met ingang van 8 September a.s., op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrij dag van 14-18 uur (voorheeen van 14- 17 uur) voor vrouwelijke- en van 18- 20 uur (voorheen van 17-20 uur) voor mannelijke personen zal zijn geopend. I Van Zaterdag 6 Sept. 16 uur tot Maandag 8 Sept. 8 uur zijn bij geen ge hoor bij de eigen arts alleen voor spoedgevallen aanwezig, de artsen Ol- ree, de Groot, Tamsma, Werner, van Slooten, de Boer, Groenhart, v. d. Sluis en Swaters. In district West-Friesland zijn aan wezig de artsen Barnhorn, Blokker, Mulder, Midwoud; Pool, Hoogwoud. De dierenartsen Dekker, 't Zand en v. d. Koek, Nieuwe Niedorp, zijn aan wezig. NIEUW WEEGTOESTEL Aan de Gem. Visafslag is het twee de moderne weegtoestel in gebruik genomen. Vooral des Zaterdags, als de gehele vloot hier „markt", blijkt, dat men de vis niet vlug genoeg kan wegen. Hierin komt nu grote verbele- riiig. BEDANKT Ds. Nawijn, geref. predikant te Kam pen in Synodaal verband, heeft voor't beroep naar de Geref. kerk te Urk bedankt. GEMEENTE REKENING AANGEBODEN. De gemeenterekening 1946 werd ontvangen en de raad aangeboden, niet aan ontvangsten en uitgaven f 441.071,28. Uit de reserve moest een bedrag van f 35.470,70 worden geno men. VISSERIJ. URK, 4 Sept. 1947. Door 73 vaartui gen werd heden aangevoerd'. 13827 pond paling, waarvan 19439 pond per vaartuig, prijs f 1.03f 2.71; 249 pond witvis 12—57 cent per pond. 22 Aug. tot en met 4 Sept. 1947. Geboren: Elbert zoon van C. P. Rotgans en H. Douma. Cornelis, zoon van W. Burgier en J. Spanninga. Grietje, dochter van H. Stubbe en T. H. Jonk. Nico Albert, zoon van P. Portegijs en M. Wiegman. Ondertrouwd: R. van Hoolwerff en G. van Dijk. J. N. Looze en M. A. Bruul. W. de Vries en M. Smit. A. Molenaar en M. J. van Valkenburg. Gehuwd: M. Meijer en P. A. de Swart. S. Bakker en B. Kok. J. Kies en M. Kemp. J. H. Boersen en A. M. W. Rustenburg. S. Nu- meijer en G. C. Rustenburg. R. Spigt en J. G. Geerligs. Overleden: Guurtje Zomerdijk, 85 ja ren, wed. van N. Metselaar. Albert Klein, 73 jaren, echtg. van S. v.» d. Sluijs. (Ingezonden mededeling) De drie schepen met Joodse vluchte lingen, waaronder „Exodus", hebben Donderdagavond op ongeveer 540 km. van Hamburg koers gezet naar de kust. Men verwacht, dat de schepen Zaterdag buiten de mond van de El be piloten aan boord zullen nemen en ongeveer te middernacht Hamburg zullen bereiken. De Zondag voor de competitie noemt men de generale-repetitte. En alle elftallen willen daarvan nog even gebruik van maken. Helder krijgt bezoek van B.K.C., de nieuwe derde klasser. Wanneer wij de resultaten van de reeds eerder ge speelde wedstrijden als maatstaf ne men, dan gaan we morgen een span nend partijtje tegemoet. Beide clubs zullen trachten de eer aan haar z(Jde tc stellen Wij zijn geneigd Helder de overwinning toe te denken, maar dan baseren wij dit op de resultaten van vroeger. De aanvang is half drie. H.R.C. speelt hedenmiddag in An dijk een propaganda wedstrijd tegen West-Frisia. Wij zijn er van over tuigd, dat de Andijkers kunnen ge nieten van een spannend treffen waarbij de rood jakken ln hun hui dige vorm niet kansloos zijn. De aan vang is 6 uur. Zeemacht opent hedenmiddag haar veld op het Ankerpark. Om 4 uur speelt het eerste elftal tegen Water- ELFTALLEN VOOR ZONDAG. Helder I (tegen B-K.C.) Aanvang half drie. Boogaard; Teekelenburg en Beek hoven; Himpers, Hoebe en Voqk; Pater, Gast, Rottier, Blom en Dor- lijn. H.R.C. I tegen West-Frisia in Andijk, 5 uur. Dijkshoorn; Stins en Swart; De Werker, De Jongh en Roomeijer; De Vries, Nieuwstadt, Van Dalen, Knijff en Rijkers. Watervogels tegen Zeemacht he den 4 uur, terrein Ankerpark. Dirks; Schotting en Hoogvorst; Been, Snijders en Buys; Wijker, Snijders, v. d. Hert, Stuive en éf ijker. Zondagmorgen 10.30 u. H.R.C. 3 Helder 3; 2.30 u. Watervogels 2 B.K.C. 2; 9.30 u. Watervogels 3 H.R.C. 5. vogels. Om 3 uur vindt een ge- costumeerde wedstrijd plaats. De entree is vrij. H.R.C. 2 gaat een bezoek brengen agn Texel I, terwijl H.R.C. 4 tegen Texel 2 uitkomt. H.R.C. 3 speelt ln de morgenuren tegen Helder 3 en tot slot speelt Watervogels 2 haar laat ste nederlaagwedstrijd tegen B.K.C. 2 De Junioren- en Adspiranten-com- petities staan deze week geheel stil. Het feest voor de jeugd. In Alkmaar vindt n.1. de jaarlijk se adspiratendag plaats, waaraan door 180 elftallen wordt deelgeno men. Bijna 2000 jonge knapen komen deze dag naar Alkmaar. Wij overdrij ven niet door deze dag „Het feest van de Jeugd" te noemen. Uit onze stad nemen ongeveer 150 jongens deel. Dat het een gezellige dag mag worden, waarbij vele sportieve suc cessen behaald moge worden ls onze oprechte wens. Veel succes, Helderse knapen! Niet minder dan ruim 2000 jonge voetballers tussen 12 en 16 jaar zullen Zondag op de Alkmaarse voetbalvel den elkaar bestrijden op de z.g. Adspi rantendag van de Afdeling Noord- Holland van de KNVB. Ze komen uit alle delen van Noord-Holland, waar de Afdeling zijn aangesloten clubs heeft en wij weten uit al de vroegere jaren, dat het winnen van de Adspiranten- speldjes tot de hoogste hoogtepunten van de voetballoopbaan der Noord- Hollanders behoort. Van 9 uur des mor gens tot 6 uur des avonds zullen de vele voetballen rollen op het Sport park, de velden van de Alkmaarse Boys, Alkmaar en AFC. En overal zal het enthousiasme groot zijn, overal zullen de jeugdige spelers zich geven om de speldjes te bemachtigen. °ch we kennen dat allemaal zo goed En we hebb-n dat meeleven van enUgrf k l en ouders' van vrienden en clubaanhangers zo vaak gezien. nemen s®ns®tl°nele hoogtepunten het nemen vah strafschoppen, als de wed- 59SS VOOR ZONDAG 7 SEPTEMBER, DEN HELDER. Ned. herv. gern Nieuwe kerk, Weststraat, 10.30 uur <)s Van Deth; Palmstraat 10 uur ds, j' Borghardt (H.A.) Geref. kerk" Bethelkerk, 10 uur ds. M. Hamming 17 uur ds. J. Hartkamp; Rehobothkerk 10 uur ds. J. Hartkamp. 17 uur ds. m' Hamming. Geref. kerk (art. 31) Nieuwe kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tollenaar. Chr. geref. kerk Steengracht, 10 uur en 17 uur, ds. j' Rebel. Lutherse kerk, Wezenstrast' 10.30 uur, ds. H. J. Oldemans; 7.30 uur ds. J. G. Bahnmüller, van Hilversum.— Oud-kath. kerk, 10 uur H. Dienst, pas toor C. F. Nieuwenhuizen, van Haar lem. Baptisten-gemeente, gebouw Irene, Hoogstraat, 10.15 uur zangdienst 10.30 uur .heiligingsdienst, 12.15 uur Zon dagsschool, 19.45 uur zangdienst, 20 uur evangelisatie-avond, evang. Fr. Hofhuis. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 uur crj 19.30 uur samenkomst, 12 uur en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bijbelkring; Donderdag 19.30 uur vrou- wenkrans; Zaterdag 19.30 uur bidstond. Leger des Heils, zaal gebr. Meijerj Ruyghweg, 10 uur heiligingsdienst, 2<j uur verlossingsbijeenkomst, 19 uur openluchtsamenkomst Spoorstraat, alle o.l.v. de majoors Gladpootjes; Maandag 14 uur, gezinsbond, gebouw Jan in 'f Veltstraat. Doopsgezinde Gemeente, 10.30 uur Da T. KraftRothfusz. Ned. Herv. Gem., Palmstraat, 10 uur ds. Borghardt (Doop) en niet Avond maal. Julianadorp 10 uur ds. Salm. JULIANADORP. Geref. kerk, 14.30 uur ds. M. (Hamming. Star of hope, 14 uur Zondagsschool, 19 uur de heer Berkhout. Huisduinen, 7 uur ds. Salm. Callantsoog, geen dienst. Ned. Herv. Gemeente: Hippolytushoef 10.30 ds. v. d. Winden. Hippolytushoef 11.30 ds. v. d. Winden. Kinderkerk voor Zondagschoolleer lingen. Westerland, 14.30 de heer vd Berg. Den Oeve.r 10.30 de heer vd Berg. Barsingerhorn, 10 uur cand. Pool. Haringhuizen, 10 uur cand. Wagener. Ned. Herv. Evangelisatie: Hippolytushoef, 10 uur de heer Deen Den Oever, 14.30 uur de heer Deen. Dinsdag, 20 uur Meisjesvereniging; Woensdag, 20 uur Vrouwenvereniging. Doopsgezinde Gemeehte: Hippolytushoef, 10.30 uur. ds. Gouds bloem. Geref. Kerk: Hippolytushoef, 10 uur ds. H. Sweepe, van Opperdoes. 14.30 uur da. Schen- keveld. Den Oever, 10 uur ds. Schenkeveld; 15 uur (ls. Sweepe. Mid^enmeer, 9 uur Leesdienst; 16.30 uur ds. Wijnia, van Kolhorn. Slootdorp, 9 uur Leesdienst; 19 uur ds. Post van Wadwaay. Wieringerwerf, 10 uur ds. Post; 16 uur ds. Post. Na 2 jaar en 4 maanden geïnterneerd te zijn geweest werd Donderdag voor het Alkmaarse tribunaal gedagvaard Albert W., ten einde verantwoording af te leggen van zijn gedragingen tij dens de bezetting. Hij werd gerespecteerd. Ondanks het feit dat overal bekend was dat Albert W. lid van de NSB en enige aanverwante organisaties was, bleek uit vele schriftelijke verklarin gen, die door W.'s verdediger, mr. Schuurman, werden overgelegd, dat W. een algemeen gerespecteerd man was. „Over politiek sprak hij niet en hü gedroeg zich altijd correct", luidden di verse verklaringen. Gedurende de laatste jaren van de bezetting vervulde hij de functie van commandant van het Loodswezen te Vlissingen. Eén der leden van het tri bunaal wees verdachte op de verant woordelijkheid die hij bij het aanvaar den van een dergelijke hoge post bij een dienst die onder leiding stond van een fel NSB-er, op zich laadde. Mr. Windhausen achtte het meest ernstige feit, dat hij zich had geleend voor dienstneming bij de hulpland wacht. De verdediger, mr. Schuurman, voerde aan, dat reeds zeer veel men sen aan wie dezelfde feiten ten laste waren gelegd als aan deze beschuldig de, reeds lang in vrijheid waren ge steld. Mr. Schuurman verzocht het tribu naal W. onmiddellijk in vrijheid te willen stellen. Uitspraak over veer tien dagen. strijd eens in een gelijk spel was ge ëindigd. We hopen, dat dit grootste aller voetbaltournooien, ooit in Nederland gehouden, weer zal slagen. De voor bereiding is deugdelijk geweest, de medewerking van officials en scheids rechters is geheel toegezegd. Als nu de spelers en geleiders maar zorgen, dat zij zich stipt aan de uren, vermeld in het programma, houden, dan zal deze dag als gesmeerd lopen en zijn de wedstrijden op tijd geëindigd. mei, begrijpe goed: de indeling is een grote puzzle geweest door de massale deelname. Speling is er niet, zodat er werkelijk geen minuut verloren moet gaan. Dan kan voorzitter Sougé inder daad om 6 uur precies op het Sport park de speldjes uitreiken! De Waalwijkse wielrenner r ran» Slaats, die na zijn terugkeer uit rika de wielersport vaarwel zei, schijn °P zijn besluit te zijn teruggeko»® Hij zal zijn „come-back" maken Donderdag 11 September a.s. op sluitingswedstrijd van de Tiburg5® wielerbaan.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2