Stad en Omgeving. Prima elftal, afdeling N.-H., weerstond Schagen Heldersen voor de Alkmaarse Bijz. Politierechter Kerk-kolen-kwestie füti c~ - Voormalige directeur gasfabriek voor Politie-Reckter De Raad Dinsdag a.s. bijeen Verbeurdverklaring van 10.000 Wieringen Hoge geldboeten voor kolenhandelaars en een expediteur Urk Texel 1—1 gelijk spel Breezand Denk om het slipgevaar Wieringermeer We komen er wel! Feesten in 't zicht Anna-Paulowna Burgerlijke Stand Marktoverzicht Purmerend Hoewel de volgende winter al bijna weer voor de deur staat, worden er voor de politierechter te Alkmaar wekelijks nog strafbare handelingeft, meestal kolenleveranties en turftrans- acties. gepleegd tijdens de barre koude va:> de vorige vorstperiode, berecht Enkele weken nadat een Zaandamse Dinsdag IS Sept. a.s., des avonds om 8 uur, zal de gemeenteraad van Den Helder vergaderen. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: Instal latie van de heer J. C. Rijk als lid van de raad; Voorstel tot het verlenen van medewerking aan het bestuur van de Stichting „Het R.K. Onderwijs" door beschikbaarstelling van de nodige gel den voor de bouw van een nieuwe school ten behoeve van het gewoon lager onderwijs; Voorstel tot het bc- sehikbaarstellen van een crediet voor collega in Haarlem op het matje was de uitbreiding van het aantal lokalen geroepen, stond gisteren de vroegere directeur van de Helderse gasfabriek, J. E. N. T. in Alkmaar terecht Hem werd ten laste gelegd dat hij zonder toestemming van het Rijksko- lenbureau ongeveer 11.000 hl. zoge van de openbare school voor u.l.o.; voorstel inzake rechtsherstel overheids personeel; voorstel tot vaststelling van een regeling betreffende vergoeding van verplaatsingskosten voor het ge meente-personeel; Voorstel tot het be- De eerste Kamer van het Alkmaar- se Tribunaal deed Woensdag uitspraak in de zaak tegen de Helderse caféhou der Gijsbertus H. K., die tegen het hem destijds opgelegde vonnis in ver zet was gekomen. Het betreffende von nis werd echter bevestigd en daardoor werd aan K. een verbeurdverkalrlng van f 10.000 en 2 radiotoestellen opge legd. POSTDUIVENNIEUWS Zondag j.1. hield de postduivenver eniging „Het Noorden" haar derde na- vlucht vanaf St. Kathelijn Waver, af stand 212 km. Gelost om 9.30 uur be reikte de eerste duif te 12,53,5 en de laatste 13,8,10 het hok. De uitslag was als volgt; J. Manshanden 1, 8, 21, 30, 36, 37, 40; Dirks 2, 3, 29, 32; Ran 4, 31, Dienaar 5, 25, 34, 35, 39; Limonard 6; Buis 7, 9, 15, 17, 19, 20, 23, 38; v. Pelt 10, 11, 18; Klijzing 12, T. Kos 13, 26, 34; Wittenberg 14; Landman 16, 28; Bosch 22, 24; Blokker 27, Kooger 33. WAAR IS DE EIGENAAR? Op het politiebureau bevindt zich een jonge bruingevlekte hond, welke gevonden is in de omgeving van de Piet Heinstraat. Wanneer de eigenaar zich niet spoe dig komt melden, zal de hond worden „gegast". H.D.C. WINT HAAR EERSTE WEDSTRIJD Het eerste tiental van Oosterkwar tier uit Haarlem kwam Maandagavond op bezoek bij H.D.C. in Den Helder, voor het spelen van de eerste wed strijd van dit seizoen in de Hoofd klasse. Veel belangstelling ging ernaar uit hoe 't le optreden van de Helderse Dam club, de nieuw gepromoveerde Hoofd klasser, zou zijn en de belangstelling van de zijde der dammers was dan ook groot. Zij zagen een strijdlustig H.D.C., dat met 2 invallers om 8 uur de strijd aanbond. Het eerste fraaie succes was aan de zi.de van Den Helder, waar J. Stoll zijn partij op fraaie wijze wist te win nen. Hiermede verkreeg H.D.C. een voorsprong die zij niet meer heeft af gestaan, en toen om 12 uur de strijd was afgelopen, had H.D.C. een 12-8 overwinning behaald, waarmede zij zichzelf een grote morele steun heeft gf geven voor de verdere wedstrijden De gedetaileerde uitslagen zijn: H D.C. Oosterkwartier C. J. J. LeihhrandA de Jong 1-1 A. J. JoséY. "e Jong 0 R. Damen— W. v. Pelt 2-0 A A. BremerJ. Poppen 0-2 J v. d. MolenC. M. Beek 0-2 E MolemaF. W. de Pater 2-0 J StollA. Douma 2-0 P v. Veen—H. Wals 1-1 W. WierenG. Hekelaar 1-1 "1. KwastH. v. Duyn 1-1 crediet voor het aanschaffen van een vrachtauto voor de water- en lichtbe- drijven; Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het ver beteren van het gasbuizennet; Voor stel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het instellen van een onderzoek naar de toestand van het waterwinningsgebied dezer gemeente; Voorstel tot wijziging van de Veror dening: Voorwaarden voor de leve ring van gas; Voorstel tot het aankopen van voormalige spoorweggronden ten behoeve van de uitvoering van het wederopbouwplan „Centrum". Tenslotte twaalf benoemingsvoorstel len. naamde gascokes bries (gruis beneden 1 schikbaarstellen van een^ aanvullend 8 mm.) aan particulieren had afgele verd. Uit een verklaring van de getui- ge-deskundige, de heer Visser, bleek, dat dit afvalproduct door het Rljksko- lenbureau meesttijds aan grote in dustrieën, zoals de Hoogovens en de Velser papierfabriek, werd toegewezen. Verdachte gaf volmondig toe, dat hij van de bepalingen op de hoogte was geweest. Gezien de geringe op slagruimte op het gasfabrieksterrein, kon hij eerstens nooit een behoorlijke scheepslading btJ elkaar krijgen, ter wijl bovendien het scheepvaartverkeer destijds praktisch stil lag. Tenslotte had hij weliswaar eens 75 ton aan een kalkoven geleverd, doch deze afne mer begeerde geen verdere leveranties, tenzij een groter kwantum ineens gele verd kon worden, wat met het oog op de opslagruimte weer niet mogelijk was. Tenslotte was hij er toen toe over gegaan de volgens hem en de heer Visser voor particulier gebruik nage noeg waardeloze cokesbries aan aard appelverbouwers en bollenkwekers af te leveren. Volgens de heer T. en zijn verdediger was hierdoor de gemeenschap geen economisch "ideel berokkend. De officier wees er in zijn requisi toir echter op dat de bovengenoem de grote industrieën nu waardeloze brandstoffen hadden moeten ge bruiken, terwijl bovendien het afval voor veel te hoge prijzen was ver kocht, zodat de gemeente den Hel der hiermede een winstpotje van f 1600 had geboekt. Daar het echter geen nut heeft geld van de gemeentekas naar de rijkskas over te hevelen en de heer T. er geen voordeel van heeft gehad, oordeelde de officier een boete van f 150 of 2 maanden voldoende. Nadat verdediger mr. de Jong in -en uitvoerig pleidooi nogmaals op de ge ringe opslagmogelijkheden had gewe zen en voorts juridische bezwaren te gen de in de dagvaarding genoemde data had aangevoerd, veroordeelde de politierechter de heer T. tot f 100 boe te of 40 dagen Z.KH. Prins Bernhard bracht een bezoek aan de Jaarbeurs te Utrecht. Z.K.H. verlaat het Secretariaat van de Jaarbeurs, teneinde zich over 't Vree burg naar het hoofdgebouw te begeven. V.l.n.r.: Mr. Milius, Z.K.H. Prins Bernhard en Dr. Fentener van Vlissingen. POLITIENIEUWS. Komen aanlopen een bouvier. Gevon den een zilveren broche. Inlichtingen bij de gemeentebode. het echter de eerste maal is, eiste hij I De beschuldiging, die gisterenmiddag door de officier van justitie op de zit ting van de bijzondere politie rechter te Alkmaar aan vader en zoon J. de H., kolenhandelaars al hier, ten laste werd gelegd, was zeker zeer ernstig. Door slordig en onjuist beheer bleken bi) controle 700 toewijzingen voor brandstof niet meer te vinden te zijn. Ja, zegt de Haan Sr., als de politierech ter vraagt hoe dat eigenlijk is gekomen, ik had in Februari van dit jaar geen voorraad meer. De mensen hadden hun bonnen voor 3 eenheden afgegeven cn slechts één eenheid ontvangen. Ik raakte de kluts kwijt. De klanten wil den hun bonnen terug hebben en ik was dus idem zoveel eenheden kw'jt. Voorts kwam ait dat de H. Jr. bij een kaartspel als inzet een aantal brand stofbonnen ter beschikking had gesteld. Er ontwikkelde zich vervolgens een gesprek tussen de deskundige O. Vis ser (vroeger te Den Helder), de ver dediger mr. H. Jonker en de politie rechter. V. had vastgesteld dat de zaak niet klopte en een rapport ingediend. Mr. Jonker veronderstelde dat er ook bonnen bij de groothandel zoek geraakt zouden kunnen zijn, wat door de heer V. niet als waarschijnlijk kon worden geacht, daar deze bij ontvangst van bonnen dit altijd met een bepaald for mulier moeten bevestigen ter con- tróle. Als getuigen décharge werden ge hoord W. Postuma, tot voor kort secre taris van de brandstoffencommissie en de heer Pels, directeur van de Verenig de Brandstoffenhandelaren, secretaris van de vakgroep afd. Den Helder Beiden legden verklaringen af ten gunste van de heren de H. De deskundige de heer V. zeide voorts te vermoeden dat de vader de zoon niet voldoende onder contróle had. Requisitoir. De officier van justitie achtte de tenlastelegging bewezen. De klant zou hier ernstig de dupe geworden zijn als het Rijkskolenbureau hier niet regelend was opgetreden. Hier WEEKOVERZICHT VISSERIJ De vorige week liep de aanvoer der kuilpaling terug. De prijs was weer aanmerkelijk hoger, zelfs veelal bo- van f 1 per pond. De zeilvaartuigen brachten per etmaal vangsten aan de markt van 3280 pond. Door de vis sers kon wegens windstilte maar 13 etmaal gevist worden. Voor de motor vaartuigen was het weder gunstiger. De gehele week kon er gevist worden. Per etmaal werden vangsten boven water gehaald van 100-200 pond. Voor heen tot 500 pond. De lijn- of beugaal- vissers hadden voor hun visserij ook geschikt weder. De vangsten varieer den van 60100 pond per vaartuig; gemiddelde prijs f 1.60, dik soort f 2 per pond. De vooruitzichten voor de zoetwatervis, zoals snoekbaars en rode baars, zijn goed. Ook de Noordzeevis serij was beter dan de laatste weken. Betere vangsten en maximale prijzen. In de week van 1 t.e.m. 6 Sept. werd aangevoerd: 71508 pond paling voor f 81982.36; 920 pond snoekbaars voor f 525,14; 454 pond baars en voorn voor f 128,10; 13212 pond schol; 90 pond tong; 72 pond tarbot; 358 pond schar; 130 pond ponen. Er werd de vorige week voor f 84.000 verhandeld. BEROEPEN Bij de Ned. Herv. Kerk te Urk (va cature ds. Pietersma) is berennen bij toezegging ds. Gelderman van Longer- tiouw (Fr.) VISSERIJ URK. 9 Sept.: Door 60 vaartuigen werd heden aangevoerd: 13375 pond paling, van 54—370 pond per vaartuig, prijs f 1.05—f 1.18; 4129 pond witvis prijs 463 cent per pond. BEGIN VAN BRAND. Een der dochters van de heer M. Lont op Zandburep bespeurde rook achter bij de hooiberg. Daar zij er di rect op afging, had dit brandje een minder ernstige afloop. Naar later is gebleken lag hier de schuld bij enige nog jeugdige kinderen, die in het bezit van lucifers waren. Bij het niet tijdig bemerken, was de schade onge twijfeld groter geweest. De ouders dienen op te letten dat lu cifers buiten het bereik der kinderen Olijven. KEURING LICHTING 1944. De keuring van de dienstplichtigen, werd niet juist gehandeld, temeer behorende tot de lichting 1944, is blijk- daar het een vertrouwenspositie be- j baar bijzonder streng geweest. Tot ou treft. Eigenlijk zou sluiting van de j toe zijn van deze lichting niet minder zaak hier op haar plaats zijn. Daar dan n dienstpiichtigen voorgoed onge schikt tot het vervullen van de dienst een geldboete voor de H. Sr. f 500 of 5 maanden, voor de zoon f 100 of 00 verklaard en slechts 11 geschikt, dagen. De verdediger kon zich in grote trekken met het requisitoir verenigen. WINKEL. Slabonen 6089, Andijvie De sociale werkster van de Ned. herv. 2124, Komkommers 67, Tomaten 21, kerk had hier waarschijnlijk al goed Appelen 12—42, Peren 8—48, Pruimen werk verricht. Daar er veel klanten Q, j tt 4147, Druiven 7681. van de H. zijn weggelopen en dit dus al een zware straf is, vroeg hij voor de H. Sr. een lagere boete. De politierechter, mr. Peereboom. deed vervolgens uitspraak. HU achtte de daad van de vader niet opzette- lUk verricht en vonniste op f 400 boete of 4 maanden hechtenis en veroordeelde de H. Jr., wiens daden wel bewezen waren, conform de eis tot f 100 boete of 60 dagen hechtenis. De expediteur Johan T. alhier had zich eveneens voor de bijzondere po litierechter te Alkmaar te verantwoor den. Een bij hem als voerman in dienst staande persoon had hq in plaats van het door de rijksbemiddelaars vast gestelde bedrag van f 35.50 een loon van f 32.08 uitbetaald. T. verweerde zich door op te merken, dat de man zich voor dat loon had aan geboden. Ter zitting bleek dat T. in deze meermalen van de Centrale Bond van Transportarbeiders een aanmaning haa ontvangen. De officier van justitie merkte op, dat richtlijnen er zijn om er zich ook aan te houden en eiste een boete van f 750, of een hechtenis van zes maan den. De politierechter vonniste con form. Als laatste zaak werd gistermorgen voor de Alkmaarse politierechter een onverkwikkelijke kolen-affaire afge daan. De scriba van de Ned. Herv. Kerk te Oosterend, P. S. K. stond terecht daar hij kolen, bestemd voor het ene kerkgebouw, in het andere had ge stookt. Zo op het eerste gezicht een geval van spijkers op laag water, ge zocht door een zeer ijverig controle rend ambtenaar. Tijdens de zitting bleek echter dat beide kerkgebouwen (een aan de Pe perstraat en een aan de Wetstraat) op het tijdstip waarop de kolen werden aangevraagd weliswaar aan de Ned Herv. Kerk toebehoord hadden, dit bleek o.a. uit een door verdediger overgelegde notariële acte, doch dat er later door een protest van de gemeen te in Hersteld Verband wijziging in de ze status was gekomen. Ongeacht deze wijziging had K. toch alle kolen voor de kerk aan de Wetstraat gebruikt, waarschijnlijk daar hij het niet met bovengenoemde wij ziging eens was. De scriba van de andere ke rk liet het er, toen hy by het indienen van een brandstoffen-aanvrage achter de gang van zaken kwam, ook niet bij zitten en liep, zonder K. eerst gespro ken te hebben, onmiddellijk naar de politie. Daar K. een door de Officier aan geboden schikking (een boete van f 30.-) niet had aanvaard, was het gevolg dat deze kinderachtige ruzie tussen twee scribae die elkaar dt kolen in de kerk niet gunden, thans in het licht der openbaarheid kwam te staan. Bij een kort geding kwam niet vast te staan dat de Ned. Herv. Kerk in de kerken-kwestie het recht aan haar zij de had, zodat, wat dit betreft, de ci viele procedure moet worden afge wacht. Een verzoek van K.'s verdediger de zaak uit te stellen totdat in deze een u'tspraak was gedaan, werd door de politierechter niet ingewilligd. K. kreeg een boete van f 50.-, sub sidiair 30 dagen hechtenis. Hoewel wij van de toestand in Oos terend niet geheel op de hoogte zUn, wil het ons voorkomen dat deze ge hele weinig fraaie geschiedenis be ter binnenskamers had kunnen wor den afgedaan. Een reclame voor de Christelyke leer is zij o.i. allerminst. De Kolfvereniging „Onder Vrienden" te Oudkarspel hield haar 59ste nationale koifwedstrUd, waarvoor weer grote belangstelling bestond. Vooral in de kop van Noord-Holland wordt deze sport druk beoefend. De gisteravond ten bate van de Ni- win gespeelde licht wedstrijd tussen Schagen 1 en een vertegenwoordigend elftal van N -H. had een tweeledig succes. Want niet alleen was er een zeer behoorlijke belangstelling, maar ook het vertoonde spel was veelbelo vend. Wij hadden verleden jaar een soort gelijk elftal aan het werk gezien tegen Schagen en onze verwachtingen waren niet erg hoog gespannen. Het team van gisteravond echter was zeker twee klassen sterker en vormde een volko men gelijkwaardige tegenpartij voor 't eveneens goed op dreef zijnde Schagen. De ster van het veld was ongetwijfeld Stikkelman (SRC), die als spil fungeer de en die, mits onder doelmatige trai ning gesteld, het een heel eind zou kunnen brengen. In de achterhoede vlotte het overigens best want èn Leeg water (VZV) en v. d. Berg (ZAP) waren een vrijwel onoverkomelijk struikelblok voor de geelzwarte aan- valslinie. Het enige Schager doelpunt ontstond dan ook uit een fout van doelman Raven (Petten) die v. Strien (Schagen) afstrafte. In de halllinie deed Moejes (Winkel) ook nuttig werk al was hij één van de mindere goden. v. d. Molen (Dirkshorn) aan de an dere zijde toonde uit het goede voet balhout gesneden te zyn en vooral op bouwend was hij uitstekend. In de voorhoede blonk de vleugel Groen ■'VZV), F. Berckvens (SRC) uit door snelheid en activiteit, waarbij het jam mer was dat laatstgenoemde wat on gelukkig was met zijn schoten en kop ballen. Zijn welverdiende beloning kreeg hij tenslotte één minuut voor 't eind, toen midvoor Driehuis (Geel zwart) al vallende zijn pass inkopte, daarmede de stand op gelijke voet brengend. Driehuis had het zeer lastig tegen de nog altijd zijn plaats waard zijnde Groot, maar de Geel-Zwart-man veroorzaakte veel spanning in het Schager-doelgebied, waar Slikker al zijn capaciteiten nodig had om een doorboring te voorkomen. De rechter vleugel was iets minder. Timmer (ZAP) zakte na een goed begin iets af en Kohnhorst zette na vaak goed doorzetten de bal meermalen te laag of te scherp voor doel. Al met al kan de afd. N.-H. met dit team zeer te vreden zijn. Het team vertoonde spel- begrip te bezitten en bestond uit spe lers die technisch op een behoorlyk peil stonden en die door open snelle aanvallen een frisheid aan hun spel gaven, die de wedstrijd het aanzien ten volle waard maakte. Het is nu toch wel duidelyk dat het spelpeil der lagere afd. met rasse schrede vooruit gaat POSTDUIVENNIEUWS „Altyd Verder" hield een wedvlucht vanaf St. Kath. Wavre, afstand 204 km, waarbij de duiven om 9.30 urn- werden gelost. De eerstaankomende duif, om 12 uur 50 min. 51 sec. ge constateerd, vloog met een snelheid van 1015 meter per minuut. De laat ste prijswinnende duif werd om 1 uur 1 min. 2 sec. getoond en had een snel heid van 967 meter. Prijzen en punten behaalden: A. Liefhebber, 1, 2, 3, 4, 5, 7. 8, 9. 10, 11, 12, 13 met 43 punten. W. Blauwboer 6 met 20 punten. BOEKENLIEFHEBBERS VOOR De lange avonden komen aan en daarmee de behoefte aan een goed boek. Evenals vorige jaren heeft de Reizende Bibliotheek weer een kist met 200 boeken beschikbaar gesteld voor Breezand. Bij de beheerder, de heer S. T. van Dijk, kan men zich reeds als lezer aanmelden. De kosten zijn, zoals bekend zeer gering. Ook vak boeken op allerlei gebied zijn ver krijgbaar! De A.N.W.B. schrijft ons: Tenge volge van de zeer langdurige droogte zijn straten en wegen stof figer dan gewoonlijk. Een korte regenbui kan, zoals reeds hier en daar is gebleken, het wegdek plotseling glad maken, daar de dunne laag stof en rubberslijpsel bij geringe regenval niet weg spoelt, doch als een modderig laagje blijft liggen. De A.N.W.B wyst er dan ook op. dat een en ander bij plotseling krachtig rem men zeer gevaarlijk kan zijn en fatale gevolgen kan hebben. Men zij dus bij regenbuien op hoede voor slipgevaar. zijn Door het bestuur van de Stichting voor Land-, Tuinbouw- en Landbouw- n uishoudonderwys in de Wieringer- meer is aan de ouders van de aange melde leerlingen medegedeeld, dat wJb T !unStig naar 8estreefd is de agere landbouwschool, de primaire landbouwhuishoudcursus en de land- bouwhuishoudcursus in September '47 te doen aanvangen, dit door verschil- briÏkkinB'tntb^8"' W6lke Zich met betrekking tot de oprichting van de school en de cursussen voordoen niet 'S gelukt- «et blijft echter het\o^r nemen van het bestuur zowel de In De Cocksdorp en de polder ïier, land werd alom de behoefte gevoeld om weer eens ouderwets feest te vie. ïen. Daarom werd verleden week in de openbare school te De Cocksdorp een vergadering gehouden van voor standers hiervan. Daar werd de moge- lijkheid onder ogen gezien om dit jaar nog een volksfeest te organiseren. D» tijd bleek echter te ver gevorderd en de tijd van voorbereiding te kort. Wel werd besloten om een kinderfeest door de schoolgaande jeugd te houden, nml op Woensdag 24 September. De kinderen zal gevraagd worden een snoepbon mede te nemen. Er ij echter ook geld voor nodig, zelfs veel geld, door consumpties, prijzen e.d. Ongeveer 200 kinderen zullen aan dit feeest deelnemen. Om de benodigd de gelden bij elkaar te krijgen, zal daarom een huis-aan-huis-collecte ge houden worden. Voor 17 September zal één der collectanten U bezocht hebben. De kinderen in het noordelijk deel van Texel, zijn de laatste jaren op 't punt van feestvieren niet erg verwend en op grond daarvan durven wij U dan ook vragen: Weest gul en geeft met milde hand! Het ligt verder in de bedoeling om het volgend jaar op 5 Mei en in Sep- tember volksfeesten te organiseren. Het bestuur, dat gekozen is, bestaan de uit 7 leden 3 De Cocksdorp, 2 Midden-Eierland en 3 Zuid-Eierland) treft nu reeds voorbereidingen. Ter zijner tijd zult U hier wel meer van horen. We willen eindigen met de hoof uit te spreken, dat 24 September voor de kinderen een onvergetelijke dag moge worden en dat ook het weer hiertoe moge medewerken. OUDESCIIILD. Visafslag. Aangevoerd van 1 tot en met 6 Sept. 1947: 6751 kg garnalen; 5 kg hammen; 53 kg kaan; 3 kg kabeljauw; 14 kg horsmakreel; 11 kg makreel; 1268 kg schar; 18023 kg schol; 31 kg paling; 12 kg pieterman; 918 kg poon; 1804 kg tarbot; 5195 kg tong; 19 kg hake; 5927 kg wijting; 10245 kg pu/- garnalen; 291 kg bot. Geboren: Petronella M., d. v. N. J. Vaars en B. Pijnacker; Trijntje, d v. Jb. Mul en C. M. Zasburg; Adri- ana L. E., d. v. Johan de Water en A J. C. Peerdeman; Johannes G., z. v. G. Th. Weijers en Joh. E. Duin; Steffen, z. v. J. van der Wal en Sj. Elzinga; Zwaantje, d. v. Joh. K. da Jong en J. Schurer; Meiert P., z. v. A Schouten en Jac. Boon; Lucia M., d v. P. J. H. Huijbens en M. Smiers; Johanna Th. M., d. v. Joh. W. Alke made en G. Verlaan; Jacob, z. v. C. Weeda en S. C. M. Neervoort; Johan H., z. v. M. Jansen en C. A. Geertze- ma; Johanna J., d. v. A. J. Helmus en G. Jeninga; Adriaan, z. v. C. Ver schoor en Joh. C. Esseveld; Klazina M. F., d. v. Joh. G. Joor en M. A. J. van den Berg; Jan L., z. v. J. de Boer en Joh. Wal; Fillippus Joh., z. v. A. Romar en A. Beikes; Nicolaas P. S., z. v. D. Angevare en Joh. W. van Gijlswijk; Delia M., d. v. C. H. van Kuijeren en C .B. Koning; Geertruida d v. H. Zeinstra en A. M. Broersen; Johanna, d. v. A. Esseveld en G. de Jager; Cornelia M. A., d. v. W. A. Alkemade en N. Grande. Ondertrouwd: Joh. Buis en Nuijens; G. Nieuwenburg en N. V>it; L. N. Onderwater en W. Kloosterman. Getrouwd: W. J. Peetoom en J. Geerligs: J. Engel en W. P. van der Werf; V. Jac. Smiers en I. W. M. Braam; A. Knip en A. M. de Beurs; A. Druijven en Joh. M. Portegijs; W M. L. Prins en M. G. C. van den Berg; E. Boeckling en C. M. Telleman; R. Pasterkamp en W. Petter; B. Zon er, K. van den Hoonaard. Overleden: W. Joh. Bottema, oud 5 jaar. C. de H. Het was op de runderenmarkt heden morgen heel wat stiller dan de vorige week. Daar er nu geen vrye levering meer is was het aantal heel wat min der. Bovendien maakte de regen van gister de geest onder de mensen heel wat opgewekter en al kan men nu juist niet zeggen dat er een vlugge handel was, toch kon men reeds op de verse melkkoeienmarkt meer belang stelling ontdekken. Wat verkocht werd was flink prijshoudend. Ook naar de kalfdragende koeien was meer vraag. Met de geldekoeien voor 't leven was het nog even stug maar de bonnen werden iets hoger verhandeld. Deze deden 4 centen. Er werd nog wel wat gezocht voor de levering. Het scheen wel dat er nog enige kaarten van leve ring waren te verkrijgen. Daar er nog geen vraag naar de pinken was kwa men deze ook bij de levering terecht. Met de stiertjes was het ook een stille boel. De keuze was dan ook niet groot. Op de wolveemarkt was het iets drukker maar ook daar speelt de 1®' vering wel de hoofdrol. Het was niet zo troosteloos als de vorige week. Br was nu toch wel iets te doen voor 't le ven. Men kon zien dat de tijd dat men fokmateriaal moet hebben nu begint 'e naderen. Op de jokken- en geiten markt blijft het stil. Men heeft daar weinig animo voor. Dit is ook zo op de biggenmarkt. Het aanbod was daar n'e zo groot en kooplust is er weinig zodat daar de prijzen van week tot wee kelderen. Op de paardenmarkt was e druk er was een flink aanbod maar waren grotendeels veulens. Op de pluimveemarkt was het aa bod van jonge haantjes heel wat m der maar er werd goed gevraagd. J ge hennen waren er genoeg. Daar ook nog wel liefhebberij voor.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2