MONICA Het eerste treffen in de eerste klasse PIIRGACEEH Telepaath sloot weddenschap at DE PAMPUS-PIRAAT door J. D. VAN EXTER Ongenaakbaar Arsenal Verloofd. JUizzCeudtiek V.S.V. tegen Wilkes e s. \/AN I^ABIJ EN yERRE Eerste klassers Een kurhaus-concert viel in duigen Rottend fruit Gandhi logeert bij multi-millionnair FEUILLETON Wij luisteren naar Het voorspel is uit: de zilveren bal len en bekers hebben een plaatsje gevonden in de grote medaillekas- ten van onze clubs, de vriendschap pelijke wedstrijden met proefne mingen zijn achter de rug, de bran dende kwestie Stopperspil of aan vallende spil zal niet meer vele ko lommen vullen van voetbalorganen, maar de echte, onberekenbare com petitie begint! Ziedaar alles: de competitie begint! Dertig eersteklas-wedstrijden zullen er elke week afgewerkt moeten wor den en als we even zien, hoe het met de eerste-, tweede-, derde en vierde klasse KNVB gesteld is, dan blijkt, dat voor de eerste Zondag zo'n 450 wedstrijden zijn vastge steld. En als we daar nog eens de wedstrijden der reserve-elftallen bü voegden en die van de onderafde lingen, dan.... Enfin, half Nederland voetbalt weer! Het is natuurlijk niet mogelijk, zelfs ook maar alle eersteklaswedstrijden onder de loupe te nemen. We verwij zen dus voornamelijk naar het pro gramma. Toch zijn er wel een paar ontmoetingen, welke,hier even bespro ken moeten worden. Daar is bijvoorbeeld in afdeling I Neptunus't Gooi. Beide ploegen startten verleden jaar voortreffelijk, zakte naderhand wat af. En ook nu weer zijn het gevaarlijke tegenstan ders, die echter eerst onder elkaar een robbertje zullen moeten vechten. De Rotterdamse ploeg lijkt ons steviger en iets hechter.... T.z.t. zou de uitslag van HBSZee- burgia wel eens belangrijk kunnen zijn. De Hagenaars hebben geen sterk elftal en zullen niet al te veel punt jes veroveren; Zeeburgia is pas ge promoveerd en vermoedelijk nog niet rijp genoeg voor de eerste klasse, Daarom belangrijk dus! En dan VSVXerxes! Als er één ploeg is, die een verras sende rol kan spel in deze competitie, dan is het wel VSV, dat over een goed getrainde en goed voorbereide ploeg beschikt. Wanneer VSV een constante vorm zou hebben, zou ze een kansloper zijn. Nu zal elke tegen stander met angst naar de pont gaan.. En Xerxes met de goochelaar Wilkes zal zeker niet gerust uit Rotterdam starten! Mogen we VSV een kansje geven voor de volle inzet? In district II wijzen we alleen op de Amsterdamse ontmoeting DWS Blauw Wit, waarbij de stadionclub o.i. de beste papieren heeft. DWS is ook in het AROL-tournooi tegengeval len en laboreert nog steeds aan een onproductieve voorhoede, die van Raalte moeilijk zal kunnen passeren. In het Oosten heeft AGOW natuur lijk grote plannen en ze zal al direct kunnen tonen, of ze werkelijk mee telt. De thuiswedstrijd tegen NEC is daar juist geschikt voor! Van belang is hier ook Heracles Go ahead, omdat hier twee kam- pioenscandidaten tegen elkaar uitko men. Er zal weinig krachtsverschil zijn. En eigenlijk is er hetzelfde geval met de ontmoeting tussen Quick en Enschedé: twee gelijkwaardige ploe gen, die in de bovenste helft thuis horen. Tenslotte zijn we nieuwsgierig, wat Achilles thuis zal doen tegen de eeuwige kampioenen Heerenveen.... ABE LENSTRA IN ACTIE. Nog even een paar woorden over de oefenwedstrijd van. het voorlopige Ne derlands elftal, Woensdagmiddag in M 1J1NHAKD 1 Hel- ideale Laxeermiddel In Tsjecho-Slowakije is een aantal huishoudelijke voorwerpen van ver vóór Christus opgegraven. Wij hebben thuis ook nog een partijtje. Nu we het toch over oucie rommel hebben: in Am sterdam wordt een internationaal rei nigingscongres gehouden. Men besloot een Vuiligheidsraad op te richten. Burgemeester d'Ailly zal Zondag voor Radio Moskou spreken. Men ontkent dat zijn speech over het vete recht zou gaan. Voor het geval dat de bur gemeester niet mocht terugkeren heeft het Amsterdamse publiek, dat nu vrij toegang heeft tot de bibliotheek voor dramatische kunst, het ^toneelstuk „A'dam in ballingschap" in studie ge nomen. Verder blijft het in de hoofdstad een melige boel. De staking bij de meelfabriek Holland is nog steeds niet afgelopen. Een glazenwasser in Heerlen zette een privé-actie „Dui ten Troef" in een verduisterde zesdui zend gulden door middel van gefin geerde overschrijvingen. Het "1 hem heel wat moeite kosten dit glashard schoon te praten. Generaal Kruis heeft de militairen verlof gegeven deel ta nemen aan klaprozen-collecte voor de oorlogsgra-'°n. Een stormaan val met de colle-tebus. De eerste cellist van het Concertgebouworkest zal by zijn 25-jarig jubileum gehuldigd worden. In Leeuwarden kan je levens lang „cellist" zijn zonder huldiging. Het weerschip Circus is naar de Golf van Biskaye vertrokken. Bij wind kracht 10 verwachten we misselijke weerberichten. In de Rotterdamse haven arriveerde het 4000ste schip. Ne derland mag dan wat haveloos zijn, ha venloos zijn we allerminst. DISTRICT L Neptunus—'t Gooi. R.F .C.Haarlem. H.D.V.S.Volewijckers V.S.V.Xerxes. H.B.S.Zegburgia. DISTRICT II. D.F.C.Excelsior. D.O.S.—A.D.O. F eijenoordStormvogels. D.W.S.—Blauw-Wit. E.D.O.Sparta. DISTRICT m. HeraclesGo ahead. VitesseBe Quick. A.G.O.V.V.N.E.C. QuickEnschedé. WageningenZev. Boys. DISTRICT IV. LongaSitt. Boys. JulianaT.S.C. MauritsWillem II. SpechtenB.V.V. HelmondEindhoven. DISTRICT V. G.V.A.V.Sneek. LeeuwardenVelocitas. H.S.C.Frisia. AchillesHeerenveen. VeendamBe Quick. DISTRICT VI. N.A.C.—V.V.V. EmmaBl.heide. VlissingenLimburgia. BrabantiaLimburgia. NoadHelmondia. Rotterdam gespeeld tegen een goede Engelse prof-club. Het werd een gro te overwinning voor de Oranje-men sen. De Engelsen werden overspeeld door de onzen. Natuurlijk vroeg ieder zich af, of de proefneming met Abe Lenstra als rechtsbuiten zou voldoen. Het antwoord was duidelijk: deze ge boren voetballer speelde een prachtige wedstrijd en werd begrepen door de anderen, speciaal door Wilkes. Zijn voorzetten waren gaaf, zijn doelpun ten van buitengewone kwaliteit. Abe Lenstra heeft zich in het Oran je-team gespeeld, zoals Schijvenaar er zich in speelde. Het ziet er waarlijk niet zo somber meer uit, als een week geleden. En misschien wordt de wedstrijd Neder land—Zwitserland nog wel een aan gename verrassing! Cnnvrlsrht R.D.* Er zün van die mededelingen en geruchten, welke men aanhoort zonder daar bijzondere waarde aan te hechten. Aldus werd ons reeds enige dagen geleden een ijse- lijke „primeur" L» de oren gefluis terd, waarom wij eens gemoedelijk glimlachten, maar achteraf blijkt toch, dat wij ons iets heel moois voor de krant hebben laten ont gaan! Woensdagavond 3 dezer was er het laatste zomerconcert van het Residen tieorkest in het ,Kurhaus" te Scheve- ningen. Solisten waren de pianiste Ja- nine Weill en de eerste concertmeester Sam Swaap, onder leiding van de huis dirigent Ignaz Neumark. Deze uitvoe ring werd een schrikkelijke „comedy of errors"; de solisten geraakten hun geheugen kwijt, de dirigent miste plot seling zijn bekende routine om „onge lukjes" op te vangen, kortom: 't werd een deerlijk geknoei, hetgeen alle re censenten de volgende avond deed schrijven, dat men deze uitvoering slechts met de mantel der liefde be dekken kon.... Een paar dagen later deed in Den Haag plotseling het sensationele ver haal de ronde, dat een onbekende tele paath om f 500.gewed had, met eni ge vrienden, het concert in de war te zullen sturen en dan ook het fortuin tje had opgestreken. Wat zou u doen bij het horen van zo'n verhaal? Allicht denken, dat het LIET Engelse League- voetbal beleeft weer hoogtijdagen! Nau welijks toch is het sei zoen begonnen, of er is een club, die in het mid delpunt van de belang stelling staat, niet al leen op het eilandenrijk, maar in schier alle lan den van Europa. Die club is Arsenal, het Londense Arsenal. Er was eens een tijd, dat de Arsenal ver-uit de beste club uit de Engelse League was. Er was een manager, die wist wat hij deed en die een team wist samen te stellen, dat bijna niet te ver slaan was. Hij zocht ge heel Engeland af om spelers, die in zijn sy steem pasten en toen de ploeg tenslotte geheel was ingespeeld, werd het een wonderploeg. Waarmee de geboorte van het stopperssoil- systeem gevierd kon worden. Nadien is Arsenal nog lang de sterkste of één der sterkste ploegen ge weest. totdat er een periode kwam, waarin de club niet meetelde. De ploeg klopte niet meer, toen de manager was verdwenen en zijn op volger zag geen kans, om goede aankopen te doen. En yerleden jaar was geheel Londen blij, dat de Arsenal niet de gradeerde. En nu? Er breekt vermoede lijk een nieuw gouden tijdperk aan voor de Arsenal. Er is eindelijk weer een elftal opge bouwd, dat ingespeeld is en waarvan de spelers op elkaar zijn ingesteld. En dit elftal is in de jongste leaguecompetitie gestart met de beste voornemens. Het won zijn eerste wedstrijd, het won de tweede ook en succes nummer drie. vier en vijf volgden. Totdat Woensdag j.1. een record gebroken werd: de Arse nal na acht wedstrijden niet alleen fier aan de kop maar bovendien met het maximum aantal pun ten! Gevolg: een magische aantrekkingskracht. Uit verkochte huizen, als ze thuis speelt, uitverkoch te huizen, als ze op be zoek is. Zodat de hele League er wel bij vaart, althans financieel. Wie zal de Arsenal ver dringen? SWIFT Arsenal's doelman. Dat is de grote vraag, die ieder zich stelt. Manchester United deed een poging, die mislukte, de Wolves leken een kans te hebben, maar verloren hun jongste wedstrijd, Blackpool is nog slechts drie verliespunten achter, maar de beste papieren heeft Preston met twee verliespunten en een wedstrijd minder ge speeld. Onderaan bungelt Black - burn Rovers, dat nog slechts één puntje ver overde uit een gelijk spel tegen Aston Villa.... Zo is dus de Engelse competitie begonnen. Het belooft een interes sante competitie te wor den. waarbij de Arsenal voorlopig de grote rol speelt! een allercharmantst bedacht verdicht seltje is om het falen van vermaarde musici te verklaren, terwijl natuurlijk niet anders dan de afmattende warmte een rol zal hebben gespeeld. Maar het schijnt nu toch bloedige ernst te worden, want niet alleen, dat het gebeuren in de pers als 'n geheim- zinig iets aandacht heeft gevonden, maar naar wij uit goede bron hebben vernomen is door de Kurhaus-directie ontdekt, wie dat gftpje heeft uitge haald en overweegt men tegen die man een proces wegens het moedwillig ver storen van de orde en het in gevaar brengen van de reputatie van bekende concerterende kunstenaars aanhangig te maken. Als dat inderdaad doorgaat zal Nederland in de rechtszaal een on gehoord, uniek proces kunnen beleven, waarom de vacfcerlandse rechtsgeleer den ongetwijfeld nü reeds zitten te „likkebaarden!" Intussen is het de vraag, of men er de belhamel-telepaath een heel ---ge „strop" mee zou bezorgen, want zou wijlen Phileas Barnum, de Amerikaan se reclame-koning, niet watertanden van zo'n buitenkansje?! Uit LimbUrg bereikten ons dezer dagen berichten, waarin er op ge wezen werd, dat de vruchten- oogst in deze provincie dreigt te mislukken, omdat men daar niet beschikt over de nodige werk krachten, die het fruit willen plukken. Zoals men weet, zijn de pluklonen bijzonder hoog, maar desondanks herhaalt zich nu, wat zich reeds eerder ten aanzien van de kersenoogst schijnt te hebben afgespeeld. In België moet de si tuatie al niet veel anders zün. Men vraagt zich af, waarom de rege ring, die van oordeel is, dat zij alleen ons economisch leven lei den kan en die maatregel na maatregel neemt, waardoor de ontplooiing van het bedrijfsleven wordt belemmerd, geen maatrege len neemt om te verhoeden dat, nu misschien als een gevolg van de droogte een hongerwinter voor de deur staat, het fruit aan de bomen verrot. NIET MEER VEILIG VOOR EIGEN VOLGELINGEN In de zwaar door de broederstrijd geteiserde hoofdstad van het nieuwe dominion India trad Dinsdag de vre delievende figuur van Mahatma Gan dhi binnen, doch zó fel wordt de hei lige oorlog tussen Mohammedanen en Sikhs gevoerd, dat zelfs het leven van deze verheven persoonlijkheid niet veilig kan worden geacht. Zes politiemannen waren aangewe zen om de bewaking op zich te nemen van de tengere 78-jarige leider, die arriveerde voor zijn voorgenomen reis door de Pensjaap. Het is echter niet uitgesloten, dat zijn tournée voor onbepaalde tijd moet uitgesteld wor- deh, omdat eerst een einde gemaakt moet worden aan de onlusten, die, terwijl de kentekenen van de orgiën van moord en brand van de vooraf gaande dag nog duidelijk zichtbaar waren, opnieuw in alle heftigheid in de oude stad zijn opgelaaid. Gandhi zelf is niet meer veilig, niet alleerf voor de Mohammedanen, maar ook voor sommige fanatieke leden van zijn eigen Hindoevolk, die geen genoe gen nemen met de campagne van de oude leider om aan de vicieuze cirkel van vergelding, die millioenen in el lende dompelt en aan vele duizenden het leven heeft gekost, een einde te maken. Zichtbaar vermoeid na zün tocht van 36 uur van Calcutta naar New Delhi, trok Gandhi zich terug in een voor stadje, waar hij verwelkomd werd door zijn gastheer, de multimil- lionnair Birla, een Indisch industriëel die zijn woning ter beschikking van de Mahatma heeft gesteld. Bij elke ande re gelegenheid zou Gandhi de voor keur hebben gegeven aan de nederige Banghi-kolonie, thans echter hadden zijn vrienden hem voor zijn eigen vei ligheid geadviseerd het aanbod van Birla aan te nemen. Birla is één van de leiders der beweging tegen het wet telijk afslachten van de „heilige koeien". Nadat Gandhi de trein verlaten had, bracht een auto hem onmiddellijk naar de woning van de millionnair voor 'n conferentie met Pandit Nehroe. Gan- dhi's plannen zijn onbekend, maar ver moedelijk zal hü drie of vier dagen in New Delhi blijven, omdat hij zich ernstige zorgen maakt over de nieuwe onlusten in de hoofdstad. 'Jh eex&te cuitoiand gepifixicewd in Het GeuwjxU Medexlwtd IS NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOOR: J. JOR1SSEN 77. Toen ik eindelijk wakker werd, door het kloppen op mijn deur, was myn kamer al half donker, en hing een purperende nevel over de duinen en het strand. „Ja?" riep ik slaperig en wist voor het eerste ogenblik niet, waar ik was. De deur ging open, en mevro :w Waters kwam binnen met een blaadje de hand. Er stond een glas warme wijn op en een schaaltje met biscuits. „Je bent vanmiddag, vrees ik, wel wat te lang in zee gebleven. Je leek me doodop, toen je thiuskwam. Drink clit nu even op. Het zal je goed doen Ik kwam overeind en zij streek langs mijn vochtige haar, terwijl ik 't glas gehoorzaam leegdronk. „Doet het je goed?" vroeg ze. „Ja. het knapt mü helemaal op", i ik dankbaar, want de wijn had mij werkelijk goed gedaan. Ik had ook wel een opwekking nodig, want alles, wat ik die dag had doorgemaakt, die morgen en ook 's middags, stond mij weer duidelijk voor ogen. Zijn moe der wist noch van het een noch van het ander. Dat zag ik duidelijk. Wat zag ze er toch lief en moeder lijk uit! En ik moest haar verlaten.... „Ik heb nog wat anders meege bracht" zei ze, op enigszins verlegen toon, zoals een schoolmeisje het soms zegt, als ze niet zeker is van het ant woord, dat zij krijgen zal, „iets, wat je wel graag zult willen hebben". Zij stak haar hand tussen haar blou se en haalde er een ouderwets dun, gouden medaillon uit aan een gouden kettinkje. Zy deed het medaillon open en gaf het mij in de hand. Ik stond op en liep er mee naar het raam, waar het nog licht genoeg was.. Onder het ovale glas zag ik een goud-blond krulletje, zacht als zyde. „Het is het eerste krulletje, dat ik van Billy afknipte. Ik deed het op de dag, dat hij gedoopt werd", zei ze zacht. Zij was naast myn bed blijven zit ten, en ik stond nog bij het raam. Ik wist niet, wat ik antwoorden moest. „Hij had altijd zulk mooi haar", zei ze. „net als Theo het nu heeft. Jon gens mannen schijnen krullend haar echter altyd een soort beproeving te vinden. Ze rusten nooit, voor ze het met brilliantine en hun borstel zo glad hebben, dat er geen sprake van krullen meer is. En als we weer he lemaal in Sevenoaks terug zijn, dan Ik keek op, ik wilde haar in de rede vallen en zeggen, dat ik al eer \*g moest, maar ik kon geen woord uitbrengen. Zij ging voort, het was of zy meer tot zichzelf dan tot iemand anders sprak, en het was over een on derwerp, dat ik op het ogenblik bijna niet hebben kon. „Dan zal ik je van allerlei laten zien, dat ik nog van hem heb, toen hij een baby was. Zijn eer ste hemdjes! Toen droegen ze altijd hemdjes, zoals je weet. Fijn linnen met smalle, echte kantjes om hals en mouwen.... Ik weet wel, dat de tegen woordige kleertjes practischer zyn, maar ik kon ze toch niet wegdoen. Ik heb ook nog een heel mooie, geborduurde ooopjurk van hem.... al zijn kleertje: heb ik nog. Voor Blanche en Theo maakte ik weer nieuwe. Ik vond het zo aardig, dat ze elk hun eigen kleer tjes zouden hebben, zodat als ze trouw den. ik hun die mee zou kunnen ge ren. Jij krijgt ze dus allemaal van Eilly en het medaillon ook. Ik weet, dat je dat wel graag zult willen heb ben". „Ik?" riep ik, verschrikt en met ge breken stem en gaf het haar weer te rug. „Neen, o, neen het is niet voor niy!" „Zeker is het voor jou. Ik had altijd plan om het op zyn trouwdag aan zijn bruid te geven". „Bewaart u het dan zo lang voor haar", zei ik. Zij antwoordde niet dadelijk. Een ogenblik later sloeg zy echter haar arm om my heen, en met haar lieve, aarzelende stem zei ze zo ern stig en zo droevig: „Nancy, je houdt toch van mijn jon gen. is het niet?" En toen kwam er nog een emotie by op die dag, die reeds zo vol emoties giweest was. Ik hoorde my die vraag van zijn moeder beantwoorden, maar ik her kende mijn eigen stem niet. Toch was nu geen hersenschim, zoals die mid dag in ht water en later op het strand. Ik was het zelf, ik, Monica Trant, die tr.et bevende stem op wanhopende toon uitriep: „O, ja! Ja! U weet, dat ik hem lief heb!" En het was mij, alsof eene vreemde mij een geheim bekend gemaakt had, een geheim dat ik nooit vermoed had, maar dat ik met zekerheid wist, dat de waarheid was. Ik stak mijn handen uit, als om die bekentenis tegen te houden. Ik moest haar ter zyde zetten. Ik moest het doen, tenminste, zolang ik nog hier bleef. Ik liet myn armen zakken, en spande al mijn krachten in, om weer gewoon te praten. „Hoe laat is het, mevrouw Waters?' zei ik. „Half acht. Je gaat toch zeker vroeg naar bed, is het niet? Je blijft niet op zitten?" „Neen, ik ga naar bed". „En morgen Nancy, ik zal maar niet veel meer zeggen, maar het le ven belooft nog zoveel voor jullie!" Toen voegde zy er iets aan toe, dat mij pijn deed, en wat ik maar wilde, dat ik vergeten kon. Ik zal het ook wel vergeten, maar gauw zal het niet gaan. „Jullie hebben elkaar op zo wonder bare wijze leren kennen. Bederf je weg niet. Morgen Ik klemde één ogenblik de hand, waarin zij het medaillon hield in de mijne en fluisterde: „Morgen zal alles anders zijn". Wat ik daarmede bedoelde, zei ik niet Ja, het zal alles anders zijn, dat is zeker. (Wordt vervol.J PUZZLE 50. EEN LASTIGE PUZZLE. Inderdaad was dit een lastige opgave, getuige het geringe aantal goede oplos singen dat ditmaal binnenkwam. Wij laten hier twee verschillende oplossin gen volgen die aan de gestelde voor waarden voldeden: A. 19—23—11— 5— 7 1—10—17—24—13 22—14— 3— 6—20 8—162512— 4 15— 2— 9—18—21 B. 11—17— 5—19—13 3—22—23—16— 1 8—20— 7— 6—24 18— 4—21—10—12 25— 2— 9—14—15 Inderdaad verrassende mogelijkheden. Onze wekelijkse prijs van f 5 is dit maal, na loting, ten deel gevallen aan de heer C. Brinkhof, Zocherstraat 21a te Alkmaar. Gefeliciteerd. De prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave: PUZZLE 51. TWAALF WOORDEN UIT 39 LETTERGREPEN. Er moeten 12 woorden gevonden worden van de volgende betekenis: 1. dichter uit de oud-Romeinse geschiede nis; 2. eiland bij Afrika; 3. iets waar onze militairen behoefte aan hebben; 4. denkbeeldige lijnen (nat. aardr.); 5. toonkunstenaar; 6. bekend operage bouw; 7. strafrede; 8 Let op!; 9. voelt men zich op een eenzame post; 10 Al tijd groene heester; 11. wat ieder be hoorlijk mens moet tonen; 12. Heeft men graag in de winter. Voor deze woorden mag men de vol gende lettergrepen gebruiken: an an at be ca ciet cus dei der di i la la le lip ma men mu ning o o ont phi pi ra sca scha si span so ten ther thra ten tie ver vi ving us. Heeft men de juiste woorden onder elkaar staan in de aangegeven volg orde, dan leze men de 2e en 4e ver ticale ry van boven naar beneden. Welke zijn de bedoelde woorden en wat geven de twee ryen? De prijs is weer f 5 te verloten onder de goede oplossers. Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 18 September aan de redactie van Uw blad. ZONDAG 14 SEPTEMBER HILVERSUM I, 301 m., geeft Nieuws om 8 1, 7,30 en 10,30 uur. NCRV: 8,15 Ba silica-koor. 8,30 Morgenwijding KRO 9.45 Divertimento. - 10,00 Hoogmis. - li 30 KRO-trio. - 12,03 Alt en bas-bariton 12 15 In 't Boeckhuys. 12,30 en 1,20 M%- tropole-orkest. 1,15 Welk boek? 2,00 Concert. 3,00 Strijkconcert 3,3a V/eens Philharmonisch Orkest. 3,45 Vau deville-orkest. 4,30 Ziekenlof NCRV f.00 Kerkdienst. 7,15 Kent ge uw Bij- bel? KRO: 7,45 Leo Pagano. 8,05 Prins Bernhard spreekt voor de NIWIN 8 25 De Zilvervloot. - 9,00 Vrolijke vidolkla'n- ken. 9,15 Aan hen de glorie. 9,40 Werken van Jean Sibelius - 10,50 Con cert. HILVERSUM n, 415 m„ geeft Nieuws om 8, 1, 6, 8 en 10,30 uur. VARA: 8,40 Zondagmorgenmelodieën. 9,15 Geeste lijk leven. 9,30 Men vraagtVPRO: 10,00 Zondagshalfuur. 10,30 Kerkdienst! 11,45 Tot het hart van het volk. - AVRO: 12,00 Harmonie „Onderling Genos-, §en". 12,30 De Zondagclub. 12,40 Zang en vriendschap. 1,15 Renova-Septet 2,05 Boekenhalfuur. 4,15 Skymasters' 4,40 Sportflitsen. VPRO: 5,00 Gesprek ken me luisteraars. VARA: 5,30 Ome Keesje. 5,45 Zangvereniging. $,15 Sport. 6,30 Vindobona 7,05 Stockholms Omroeporkest. - 8,05 Prins Bernhard spreekt, 8,17 Boston Symphonie-orkest 8,45 „Bandjir". - 9,15 De speeldoos - 10,40 Nocturne. 11,15 American Melodies MAANDAG 15 SEPTEMBER HILVERSUM I, 301 m., geeft Nieuws om 8, 1, 7. 8 en 10,30 uur. NCRV: 7 30 L-ondens Symphonie-orkest. 7,45 woord voor de dag 8,15 Ggwijde mu ziek. 9,15 Voor jonge zieken. 9.39 Licht klassiek morgenconcert 10,30 Mor gendienst. 11,15 van oudé en nieuwe schrijvers 11,35 Metropole-orkest 12,20 Orgelconcert. 2,00 Voor jonge moe dors. 2,30 Bilthovense muziekweek 4.00 Bijbellezing. - 5,15 Gemengd Omroep koor 6.15 Over fotograferen. 7,15 on der de leeslamp. - 8,15 Radió-Philharmu- ntsch orkest. 9,35 Avondmelodieën. 10,00 Willem Pijper herdenking. 10.45 Avondoverdenking. 11,00 Werken van Blzet. HILVERSUM II, 415 m., geeft Nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. AVRO: 8,45 Symphonie-concert. 9,15 Morgenwijding 9,35 Arbeidsvitaminen. 10,30 Van vrouw tot vrouw. 11,00 Op de uitkijk. 11,15 Licht Symphonisch orkest. 12,33 Charlo zingt 1,15 De papavers 1 50 Pierre Palla. 2,35 Concertgebouw Ko perkwartet. - 3,00 Bonbonnière. - 4,50 Don Giovanni. 5,15 Jascha Heifetz 5.36 Hoort, zegt het voort. 6,15 The' Roman- cerg. 7,15 Inleiding tot muziekbegi- - 8,05 Rad.vscoop 10,30 De wei- spreekt tot _u 1115 skymasters. - 11,% Wil'eu. ivi» van Rossini.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 5