Sterke staaltjes van hypnose jongste Bediende Regeringsverklaring over Indonesië Komt Amerikaanse hulp te laat De hoofdstad zonder brood? TIVOLI DOOR DIK EN DUN Abonneert U op dit blad JUTTERTJES WiltU van het roken of het drinken af? Russen bezetten strategische punten Amerikaans schip op mijn gelopen Doktoren -weinig enthousiast DISTRIBUTIEKRING DEN HELDER. Gevraagd: ALBERT HEIJN, van Galenstraat 41. SPORTSCHOOL J. KUILMAN. Jiu-Jitsu Amateurs-diploma C. B. A., Dames! tHaiulka .Vy"> koop aangeboden Diversen: (Vervolg van pagina 1). Toen gedurende de behandeling der Indonesische kwestie in de Veiligheids raad de ondermijningstactiek van de republiek het opbouwwerk in de be vrijde gebieden meer en meer ondoen lijk scheen te maken, groeide allengs djè mogelijkheid van een noodzakelijk verder oprukken tot steeds dreigender waarschijnlijkheid. Tegelijkertijd ech ter groeide het -sef, dat een dergelijk verder oprukken, gegeven de stemming in de Veiligheidsraad, steeds ernstiger bezwaren zou meebrengen. De span ning tussen het Indonesische en het internationale aspect van het beleid werd groter. De regering heeft de indruk, dat de greep van de republikeinse propagan da op de bevolking der bevrijde ge bieden begint te verzwakken. De regering heeft, ten einde zich met hem te beraden, de Luit.-Gouverneur- Generaal uitgenodigd naar Nederland te komen en in overleg met hem en met de Commissie-Generaal, na zijn bezoek aan de Ver. Staten, de richt lijnen van het verder te voeren beleid uitgestippeld en stelt het op prijs de Kamer hiervan mededeling te doen. HET VERDERE DOEL Het gestelde doel was drieledig. Voorop stond de onhoudbare toestand te beëindigen, die zich door de onver zoenlijke houding van de republiek binnen de oude demarcatielijnen had ontwikkeld. Welnu: het gebied waarover de po litionele actie zich heeft uitgestrekt, is op zichzelf voldoende om dit doel te bereiken. De consolidatie in deze ge bieden is inmiddels reeds begonnen. De zorg voor orde en veiligheid zal worden opgedragen aan een gemengd, voornamelijk Indonesische politie-appa- raat. Deze consolidatie zal voortgang vin den door de opbouw van een eigen voorlopig bestuur in deze gebieden. HET TWEEDE PUNT van de doelstelling der politionele ac tie was: het scheppen van betere voor waarden tot het uitvoeren van het staatkundig hervormingsplan, neerge legd in de overeenkomst van Linggad- jati. Ondanks alle moeilijkheden met de republiek gaat het staatkundig her vormingswerk gestadig voort. De staat Oost-Indonesië heeft zich in korte tijd onder de goedkeuring van het eigen parlement op het regerings program, met een dynamiek, die tot voldoening stemt, verder ontwikkeld. Het binnenlandse bestuur en de politie, de zorg voor de volksgezondheid en voor het lager-, middelbaar-, oplei- dings- en vakonderwijs, verschillende taken en bevoegdheden, behorende tot de werkkring van de departementen van justitie en van waterstaat, zijn door de regering van deze staat in eigen hand genomen. Constant ook vordert de voorberei ding van de vestiging van de toekom stige staat Borneo. De daerah West- Borneo heeft door de ondertekening van het West-Borneo-statuut op 12 Mei de status van op zich zelf staand ge bied met eigen bestuur verkregen en daarmede het recht om, indien met de vorming der Verenigde Staten van In donesië en met de oprichting der Ne derlands-Indonesische unie wordt be gonnen voordat de staat Borneo tot stand is gekomen, met gelijke rechten als een staat aan deze handelingen mee te werken. In Zuid-Borneo werden de daerah's Groot-Dapimz Borneo Tenggara op Zuid-Oost-Borneo gevormd, terwijl in Oost-Borneo op 26 Augustus j.1. de eerste zitting plaats vond van de fede rale raad van Oost-Borneo. Het enige gebied, dat tot dusver ten achter ge bleven is bij deze staatkundige opbouw en dientengevolge de oprichting van de staat Borneo nog niet mogelijk maakt, omvat de afdeling Bandjermasin en Hoeloe Soengei van Zuid-Borneo, waar mede ten gevolge van terreur en inti midatie o.m. uitgeoefend door van uit Java geïnfiltreerde T.R.I.-eenheden, nog geen vrije verkiezingen hebben kunnen plaats vinden, doch waar het ogenblik nadert, waarop dit wel het geval zal kunnen zijn. Ten slotte zijn in Juli op Banka, Billiton en de Riouw Archipel raden ingesteld, die zullen optreden als overheidsorganen en het bestuur zullen voeren over de betrok ken gebieden. Ten tweede steltt de regering -zich voor om, gelijk in de troonrede reeds werd aangekondigd, te bevorderen door een beperkte herziening der grondwet de mogelijkheid te openen, dat wettelijke voorzieningen ter voor bereiding van de nieuwe staatkundige structuur van het koninkrijk op de kortst mogelijke termijn kunnen wor den getroffen. Een definitieve herzie ning der grondwet kan uiteraard eerst plaats vinden, wanneer deze nieuwe structuur, door de rijksconferentie voorbereid, als 'n afgerond geheel kan worden overzien. De regering heeft be sloten een onderzoek naar deze moge lijkheid op te dragen aan een beperkte commissie, waarvan de samenstelling dezer dagen bekend zal worden ge maakt. EINDE COM.-GENERAAL Ten slotte meent de regering, dat de wet op de Commissie-Generaal niet meer aansluit aan de inmiddels zozeer veranderde omstandigheden. Zij overweegt, o.m. ten einde in de naaste toekomst de bijzonder zwa re taak van de Luit.-Gouverneur- Generaal te verlichten, de instelling van een collegiaal orgaan, waarin de Luitenant-Gouverneur-Generaal zijn verantwoordelijkheid mede door an deren gedragen zal zien. In verband hiermede hebben de beide leden der Commissie-Generaal zich bereid verklaard hun mandaat ter beschikking te steHen. De rege ring zal beide heren uitnodigen haar voorshands van advies te blijven die nen. Ik kom thans op het DERDE PUNT in het doel, dat de regering zich bij de aanvang der politionele actie had ge steld, de republiek als zodanig niet te vernietigen, doch voor haar de moge lijkheid open te houden om, zodra aan bepaalde voorwaarden zal zy'n voldaan, alsnog in het federatieve verband naast de andere delen van Indonesië haar plaats in te nemen. Ook aan deze doelstelling houdt de regering vast. Zij ziet de situatie binnen de repu bliek aldus: Na een zekere tijd van op gang hebben zich in het inwendige van deze organisatie, die aanstonds als een volwaardige staat wenste te worden beschouwd, verwordingsverschijnselen voorgedaan. Men had een gebouw ge schapen, dat in alle onderdelen zWakke punten vertoonde. De constructief denkende leiders wil den de weg van samenwerking op basis van vrijwilligheid met Nederland. Daartegenover stonden echter de fana tici zonder gevoel voor de juiste ver houding en de kwaalwillende elemen ten, die zich indertijd van de Japanse wapenen meester maakten, vóórdat de gealliëerden deze hadden ingenomen en die door de Japanse geest en door eigenbelang werden geleid. Toen het politioneel ingrijpen ging dreigen, ver scheidene der constructieve elementen in Djocja ter zijde geschoven of werden gedesavoureerd, bewees dit onmiskenbaar dat deze groep het on derspit had gedolven. Het is deze om standigheid, die hernieuwd overleg tus sen Nederland en de Republiek voor alsnog ernstig dreigt te bemoeilijken. De regering realiseert zich zeer wel, dat door het optreden van de Veilig heidsraad het internationale aspect van het Indonesische vraagstuk een bijzon dere belichting heeft gekregen. Deze bemoeienis heeft zich aanvankelijk te gen ons gekeerd. Thans echter heeft de wereld de gelegenheid de feiten beter te leren kennen, de consuls zullen rap port uitbrengen en de Commissie van Drie zal- de toestand in ogenschouw nemen. De regering ziet het resultaat van dit alles met vertrouwen tegemoet. De regering wijst er echter met na druk op, dat de thans bestaande toe stand niet bestendigd kan blijven en voorts, dat het „staakt het vuren"-bevel door de Republiek in woord en daad dient te worden toegepast. Zij spreekt de dringende wens uit, dat binnen zeer korte tijd de arbeid der commissie tot resultaten zal leiden. Nogmaals: De regering blijft hopen, dat aan Republikeinse zijde de wil tot werkelijke samenwerking aanwezig blijkt. Wil de regering der Republiek langs vreedzame weg tot oplossing van de gerezen moeilijkheden geraken, wil zij inderdaad aan de vorming van de Verenigde Staten van Indonesië deel nemen, dan zal de leiding moeten be rusten bij de constructieve elementen, die willen werken aan het scheppen van welvaart en rechtsorde in het re publikeinse gebied, en aan de opbouw van de Verenigde Staten van Indonesië en de Nederlands-Indonesische Unie. Elementen, aan welke de samenwer king tussen Oost en West en tussen alle volken in de kring der Verenigde Na ties ter harte gaat. Meermalen reeds heeft de regering een beroep op deze constructieve ele menten gedaan. Zij moge- dit beroep thans herhalen, daarbij er op wijzend, dat de samenwerking nu meer dan ooit geboden is, en dat de goede diensten van de Veiligheidsraad een ontwikke ling in deze richting kunnen verge makkelijken." Hier een opname van het rulter-défHé voor het Prinselijk Gezin te Soestdjjk tijdens de jaarlijkse rjjdag, waaraan 1000 ruiters deelnamen. Volgens een correspondent van de liberale „News Cronicle" zijn de Rus sische strijdkrachten in de Sowj et- zóne van Duitsland bezig strategische punten te bezetten om aan elke situa tie het hoofd te bieden, die zou kun nen ontstaan wanneer de Londense conferentie van ministers van Buiten landse Zaken in November zou mis lukken. Volgens de correspondent ge looft de Sowjet-regering, dat de con ferentie de strategische positie van de SoWjet-Unie in Centraal-Europa onze ker kan maken, met het oog waarop „voorzorgsmaatregelen" gewenst zijn. De troepenbewegingen worden offi ciéél herfstmanoeuvres genoemd. In verschillende plaatsen moeten de Duit se burgers plaats maken voor de Sow- jet-strijdkrachten. Gisterenmiddag is het 4000 ton me tende Amerikaanse s.s. „New London" ongeveer 40 mijl ten Noorden van Schiermonnikoog op een mijn gelopen. Het schip liep schade op en kon niet op eigen kracht zijn reis vervolgen. De rederij Doeksen van Terschellingg liet direct haar moderne sleepboot „Oce aan" uitvaren hulp te bieden. De Amerikanen hadden echter Duit se sleepboothulp uit Bremershaven ge- requireerd, zodat de „Oceaan" over bodig was. De Nederlandse sleepboot is thans onderweg naar de thuishaven. De situatie in de Amsterdamse bak kerswereld begint zich in ongunstige zin te ontwikkelen. Naar de stakings leiding ons mededeelde, wordt sedert enige dagen een actie gevoerd voor stopzetting der brandstofvoorziening aan de bakkers. Dit betreft niet alleen de bakkers, die hun meel betrekken van de bij de staking betrokken meel fabrieken „Holland" en „Ceres", doch alle bakkers van Amsterdam. De sta kers motiveren dit door aan te voe ren dat de nog werkende meelfabrie ken, in het bijzonder Wessanen, die normaal 25 pet. van de Amsterdamse meelvoorziening verzorgt, thans veel meer leveren dan voorheen en zo doende de actie der stakers schaden. De stakingsleiding stelde er prijs op te verklaren, dat zij het conflict niet tot een algemene staking wil doen uitgroeien. Zij heeft in de vier weken van de staking alle pogingen gedaan tot overleg te komen. De uitwerking van de stopzetting van de kolenaanvoer zal niet direct merkbaar zijn, daar de bakkers tij dens de bakkerstaking een zekere buffervoorraad konden vormen. En kele kleine bakkers zouden echter reeds zonder brandstof zitten en bij voortzetting van deze actie zou ern stig gevaar voor de Amsterdamse broodvoorziening ontstaan. Volgens de directie van de „Hol land" is de meelpositie tamelijk pre- ciar. Men leeft in Amsterdam, wat meel betreft, van dag tot dag. De voorraden Amerikaanse bloem raken op en de verdeling van meel, die van het oude dok uit dagelijks over de bakkers geschiedt, is mondjesmaat. Er staan nog steeds ongeveer 6000 ba len meel, die via 't Aan- en Verkoop bureau Akkerbouwproducten zullen worden gedistribueerd als veevoer. Hierover worden thans onderhande lingen gevoerd. In de fabrieken zelf heeft de broeiing in de machines aan leiding gegeven tot een ware insec tenplaag: larven, motten en klanders vermenigvuldigen zich in de warm vochtige atmosfeer met ontstellende snelheid en vormen een plaag voor de omgeving. Bij de „Ceres" is de toe stand stationnair. Hier staken 60 man. Ook hier zijn de machines in ongereinigde staat achtergelaten. Er is hier een voorraad van 3000 balen meel, die eveneens met AVA-personeel zullen worden afgevoerd. Enkele dagen geleden heeft Bidault, de Franse minister van buitenlandse zaken, in Amerika een onderhoud ge had met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, generaal Marshall. Na in zeer welingelichte kringen te Parijs verluidt, heeft Marshall open hartig verklaard, dat het Amerikaanse congres op zijn vroegst in December bij eengeroepen kon worden om het ont werp voor de hulp aan Europa goed te keuren. De besprekingen zouden dan minstens twee maanden in beslag ne men, zodat de hulpverlening niet eer der zou kunnen beginnen dan in het voorjaar. Inmiddels stellen de gedele geerden op de Parijse conferentie zich de vraag of de hulp dan niet te laat komt. De toestand in de belangrijkste landen van Europa, voornamelijk in Frankrijk en Italië, heeft namelijk het stadium van een crisis bereikt. Frank rijk zal tegen de helft van October geen dollartegoed meer hebben, van welke aard ook, waarmee het zijn import van kolen, vetten en tarwe uit Amerika zal kunnen betalen. Volgens genoemde kringen te Parijs zijn de Europese staatslieden dan ook meer vervuld van het vraagstuk om overbruggingssteun te verkrijgen dan van de Parijse conferentie, hoewel men haar werk niet mag onderschatten. In de lente van 1943 bracht een Amerikaanse destroyer bij de kust van Delaware een Duitse onder zeeër tot zinken. Als door een wonder kregen de Amerikanen de kapitein in handen. Hoge Ameri kaanse marine-autoriteiten die in lichtingen, welke alleen door 'n duikboot-commandant kon geven, nodig hadden, wreven zich in hun handen. Maar de Duitse kapitein wou niet praten. Maar willen of niet, hij moest..... Howard Klein, een van Amerika's bekendste hypnotiseurs vóór hij dienst nam in het leger, knapte dit zaakje op. Rustig praatte hij met de Duitse officier. Hij heeft feitelijk niets meer gezegd dan „U is erg moe, probeer te slapen, adem diep, adem diep.... Bin nen drie minuten was de Duitser on der hypnose en kon het verhoor be ginnen. Klein kon gaan, maar moest terugkomen, daar de officier begon bij te komen. Na het verhoor verklaarde de Duit ser grimmig „Er zijn nu geen gehei men meer". EEN NIEUW TYPE Howard Klein is een nieuw type van hypnotiseur. Hypnotiseurs zijn reeds zo oud als de wereld en varié- té-artisten onder hen maakten dwa zen van hun slachtoffers. Klein heeft dit nooit gedaan, maar het verschijn sel zeer nauwgezet bestudeerd en hij is ervan overtuigd, dat indien psycholo gen hypnose leren gebruiken, zij hun patiënten beter zullen kunnen helpen. Klein gaf verschillende verbazing wekkende staaltjes. Op 4 October 1941 veroorzaakte hij een internationale sensatie door te bewijzen dat luiste raars via de radio gehypnotiseerd kun nen worden. Een Engelsman haal de daarna voor de televisie uitzen dingen van de B.B.C. hetzelfde uit, met het gevolg, dat er een regel werd uitgevaardigd waarbij het hypnoti seurs verboden is voor de Engelse ra dio op te treden. Klein gelooft niet wat velen aannemen dat hypnose 'n gevolg zou zijn van 'n zekere kracht in de ogen, maar hij is er wel van over tuigd, dat de hypnotiseur niet slechts 't gedacht-, doch ook 't gevoelsle. ven van de patiënt volkomen be heerst. Experimenten wezen uit, dat het gehoor van een gehypnotiseerde zo scherp kan worden gemaakt, dat hij een speld op 35 meter afstand kan horen vallen. Maar Klein haalde ook andere grie- zelige dingen uit. Hij maakte in de hand van een gehypnotiseerde twee kleine, bloedende wondjes en beval zijn slachtoffer dan de bloedtoevoer naar een der wondjes stop te zetten. Ogenblikkelijk hield dan die wond met bloeden op. MEDISCHE KANSEN. Ook voor de medische wereld kan hypnose van groot nut zijn. Een 17. jarige jongen, zo bijziende, dat hjj slechts de bovenste rij der letterkaart kon lezen, werd door Klein genezen. Hij bracht de jongen onder hypnose en vertelde dat de kaart dichter bij kwam en de jongen kon dan alles Ie- zen. Doordat vaak te herhalen wer- den de oogspieren van de knaap zo geoefend, dat zijn bijziendheid ver dween. Volgens deze crack op dit griezeli- ge gebied is ieder gevoelig voor hyp. nose al zijn er mensen bij wie de angst zich te laten gaan remmend werkt. De gemakkelijkste slachtoffers zijn volgens Klein mensen met zorgen. In de regel kan men niet tegen zijn wil gehypnotiseerd worden. Op deze re gel zijn echter uitzonderingen. Wel hebben de onderzoekingen van Klein aangetoond, dat niemand, zelfs niet on der hypnose, iets zal doen wat tegen zijn gewoonte of moraalleer is. Een zaken man weigerde een blanco chèque te tekenen en een meisje, dat gezegd werd uit 't raam van een derde verdieping te springen, deed dit niet. WILT U VAN HET ROKEN Aft Tot slot een toekomstfantasie van Klein. Als u straks vai. het roken of drinken af wilt, zal uw dokter met hypnose dat weten klaar te spelen. Stotteren en schele kinderen zullen op deze wijze genezen kunnen worden. Slapeloosheid zal uit de wereld zijn e:i Uw kiezen worden zonder verdo vingen pijnloos getrokken. Alleen de doktoren en psychiater» voelen nog niets voor deze genees middelen. Even duren zal het dus nog wel. Met blijde dank aan God geven wij U kennis van de geboorte van een lief dochtertje en zusje dat wij ANNELISE noemden. J REITZEMA J REITZEMA— v. LEEUWEN. GREETJE TINEKE BERTIE. Den Helder, 20 Sept. 1947. Weezenstraat 3. Op de 27ste September 1947 hopen onze geliefde Grootouders, Oom en Tante, Oud-Oom en Oud- Tante G. SCHENK en S. SCHENK— VOLKERS de dag te herdenken dat zij vóór 55 jaar in het huwelijk tranen. Hun liefhebbende kleinzoon. RUURD v. d. ZEE. Wed. N. J. PLAIZIER VOLKERS. (Rotterdam) HUIG PLAIZIER (Ned. Ind.) Receptie 27 September van 3—5 uur De Ruyter- straat 47. Op de 6e Oct. a.s. hopen onze lieve Ouders J. KOOG en T. KOOG—BAYS de dag te herdenken dat zij vóór 25 jaar in het huwelijk traden. Hun liefh. kinderen: TRUUS en MAARTEN. Den Helder, 23 Sept. Ruyghweg 259. De Valera, de Eerste minister van Ierland, is in Londen aangekomen voor het houden van besprekingen met de Engelse regering over het Ierse kolen-, voedsel- mi geldvraagstuk. Vooral het kolenvraagstuk is voor Ierland van groot belang, er is n.1. een groot tekort aan koten. Heden overleed onze innig geliefde Man, Va der, Behuwd- en Groot vader, ABIE ANTHONIUS FRANCISCUS SNEL, op de leeftijd van 60 jaar. Namens de familie, M. SNEL— BOOGAARD Den Helder, 20 Sept. '47. 3e Emmadwarsstraat 6. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 24 Sept. a.s., des nam. 2,30 uur, op de Algemene Begraaf plaats te Den Helder. Geen bloemen. Heden ging van ons J heen na een langdurige ziekte, in 't Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, ons innig geliefd Zoon tje en Broertje FRANCISCUS JOHANNES, op de aanvallige leef tijd van bijna 4% jaar. Zjjn diep bedroefde ouders en broertje, J. C. de la Fonteijne A. de la Fonteijne Uithol en Aart. Den Helder, 20 Sept. '47. Jan Blankenstraat 28. De teraardebestelling heeft plaats a.s. Don derdag 25 Sept., v.m. 11.15 uur, op de Alge mene Begraafplaats te Huisduinen, gem. Den Helder. DANKBETUIGING. Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank aan de heer Rosenmöller, directeur van de fa Vroom en Dreesmann te Den Helder, voor het ruime pensioen, waardoor mijn verdere leven onbezorgd is. Tevens mijn hartelijke dank aan de heer Groene- wegen, aan de chefs en het verdere personeel voor hun stoffelijk blijk van waardering bij mijn af scheid op 15 September J.I.. en voor de onverge telijke dag die zij mij toen hebben bezorgd. Ten slotte een woord van dank aan het personeel van de behangerij voor de prettige samenwerking. Ai. A. MIDDELKOOP, naaister V. en D„ Pa rallelweg 13, Den Helder. Daar wij Zondagmiddag weer honderden bezoe kers moesten teleurstellen, geven wij WOENS DAGMIDDAG nog één voorstelling van de film met STAN LAUREL EN OLIVIER HARDY. Zaal 25 ct. Balcon 40 ct. Opening kassa 1.30 uur. UITREIKING BONKAARTEN 741 TE JULIANA- DORP en CALLANTSOOG. JULIANADORP: Café Rol op 25 Septembe*. CALLANTSOOG, Café van Scheyen op 24 September. Kantoortijden 1012 en 1315 uur. Voor bijzonderheden wordt verwezen naar de officiële publicaties hieromtrent verschenen. 16 S. 17 jaar. Hoog loon. Vakkennis geen vereiste. PORTRET. ATELIER - JAC. oe ROER. KEIZER STRAAT OEN HELOER OPNAMtN WOENSDAG DON OER O AG VRIJOAO ZATCROAO |WAN2-« TROUWFOTO1» BESPREKEN RUILEN: W oning te Hippolytus- hoef voor woning in Den Helder. Verhuiskosten worden vergoed. Br. on der No. 788 bw. v. d, blad, NIEUWE CLUBS VOOR voor DAMES, HEREN, MEISJES en JONGENS. Aanmelding iedere DINSDAG en WOENSDAG van 4.3010.uur aan het gym.-lokaal der Mulo-school, Molenstraat, Den Helder. 6.— is de prijs voor een prima permanent met volledige garantie bij SALON SCHOONHOVEN, Spoorstraat 22-24. Een 1-pers. opklapbed npe' bed en ombouw 1 90,— ™- mingstraat 36. Duits Woordenboek (2 dA* f 6,—. s. ScheTHnger, Van Ga lenstraat 48. Massief eikenhouten kiD" derledikant (tot 19 jaar) fa*- Bureau van dit blad; na 4 uur Crème kinderwagen me^_ bedje f 50,—, 1 pr hoge heren schoenen mt 40 f 8,— en 2 P br. kinderschoentjes mt 12,—.en f4,— Adr.: soemba- straat 35. Ge Pi iéöit e.er;gr,,,cq De Adressen Bureau enz. uit 6luitend TniriH o l Qurü! 's middags na vin Een best herenrijwiel f 60,— Adres: Bur. van dit blad Prinvi herenrywiel op ban den f90,—. Sluisdijkstraat 23. Jong echtpaar (Rijks-amt- tenaar) zonder kinderen, zoea 2 ongem, kamers met kook gelegenheid of gebr van ke ken. Br ond nr 732, Bur. dit blad _u, Aankomen lopen, mul3f™ poesje, witte bef en Terug te bekomen: Singel Wil dame, die Zaterd^. dag bij V en D een te*"* kaart heeft opgeraapt, oi terug bezorgen: Goverf" is 49, daar signalement beken Donderdagmiddag op Helder-sportterrein late" gjd gen een wit met rood -j vest. Meisje zeer gedup n J Kikkert, Hoogstraat i«. Helder

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 4