De Tweede Kamer over Regeringsverklaring Wij leven nog van de hand in de tand J Internationaal beraad Nieuwe Bonnen De Koningin tooet rust nemen D€ NOORDHOLLANDSCHE COURANT VootttnMmtg won tic Tlgfete jaargang ïfe. 9^9 DAGBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINCEN EN ANNA PAULOWNA Felfe aanvallen van de oppositie Mofce van de C.P.N. Hors d'Oeuvre Weer 1500 doden in de Pendsjaab Prinselijk paar naar huwelijk prinses Elisabeth Sobere jubileumviering gewenst Het zwaard van Generaal Eisenhower Lagere prijzen, constante lonen Wxeeéedcht Ernstig vliegtuigongeluk Kt J. DBH&Mitg KV M HELDERSCHE COURANT A4w«rtao«tsc: M oent p«r millimeter. FantfUebertehter. 11 cent per m.m. Kleine *4- vertenetes (..JuWtrgM") tet B woorden 75 oent, elk nxnd meer 5 oent 1 J.—per poet 1 S.t HteMeederie**: M. H. K. OyMert, Reiyonpettadeureo c. A. Dekkers en W. Se debatten over de regeriageverMeriog, welke door Dr. Beel voor de Tweede Kamer werd afgelegd, zijn gisteren begonnen, hebben de ge hele dag voortgeduurd en zuilen vandaag worden hervat. Daarbij kwam Mie crHiek op het regeringsbeleid van de zijde der oppositie. „Het in de Republiek moet verdwijnen". De C.P.N. whde „Erkenning de soevereiniteit der Indonesiërs". de orde was dus de beraadslaging oyar de jongste regeringsverklaring. De heer SkAouten (A.R.) spreekt agn verwondering er over uit, dat niet al- le leden in het bezit gesteld zijn van het overzicht over het politiek gebeu ren rondom de Republiek. Spr. be- teori, dat de regering op 't standpunt staan, dat eerst beslissingen moeten zijn genomen, voor zij debat toelaat. Spr. vestigde de aandacht op een ar- tifcel van prof. Aalberse in de Maas bode, waarin gezegd wordt, dat de miotetevs van de P. v. d. A. blijkbaar WKWtdureod overleg plegen met het pdHSjfoestuur en ook op fractie verga deringen verschijnen, en dat zij zich gebonden achten aan deze beriniten. Wen bemerkt niet, aldus de heer SfdhoMteo. dot men daarvoor bezig is de grondslagen van het Staatsbestel principieel te wijzigen. Dat de polrtio nwe actie niet Ir de eerste plaats te- gpc het centrum der Republiek ge richt was, heeft zich op velerlei wijzen gewroken. Sjpr. was van oordeel, dat de Vei- bghötdsraad oribevoefld was zich met dé zaak in te laten. De uitlatingen der oppositie zijn nog te zacht geweest. Me maar een deel juist is van het requisitoir tegen de Republiek uitge sproken door officiële personen, dan h het al uitgesloten voor verontschnl- di^ng te pleiten. ERFENIS Etc-kroouprins Wilhelm stelt po gingen fe het werk, om de cr iante van zijn vader in handen ta krijgen, tenminste wat het deel betreA, dat zich ln Nederland be vindt. Teneinde Huize Doorn te bemachtigen behoeft hij evenwel een non-enemy-terklaring en het Bebeers-Instituut mag deze niet gevejt tenzij met toestemming van dp ministers van financiën, justi tie eri buitenlandse zaken. Daar over heelt zich de ex-kroonprins bg mU beklaagd. Ik ken hem Ag. nog van Wieringen en bij belde mij op en vroeg ol Ik er biels aan kon doen. „Nee, hoe ZOU lk", repliceerde ik. „ïk ben nog geen minister „Ja zei WiHy, „jammer ge noeg maar je kent Lieltinek toch? ■mi 'je geen goed woordje voor me doen? Je weet toch wel dat ik non-enemy ben? Ik had zo graag het huis van mijn pa. Ik zit Ai in een bunker, weet je." „Zeker ken lk Lieltinek", ant woordde lk, „au ik mag hem graag Ik zal nooit vergeten, dat en zo- hij mij een tientje heelt geleend, teen hij al ons geld had geblok keerd Nooit heeft Iemand an ders zoiets voor mij over gehad. Iedereen houdt dan ook van hem. Maar Buitenlandse Zaken is een moettdk heer met wie het kwaad kersen eten is. Hu kent Je ver laden te goed, Willy Hij heelt een geheugen als een ijzeren pot Maar mijn verleden is toch onberispelijk!", riep Wilhelm uit. „je hebt, bij het begin van wereldoorlog nummero 1 een woord gesproken, dat hier nog niemand vergeten heelt, een zo genaamd gevleugeld woord en ik vrees, ik vrees „Heb ik ooit een onvergelehjk woord gesproken?" vroeg Wil helm, verbaasd, maar toch"let zonder een zweem van trots. Wat heb lk dan gezegd? ,(Bin Irischer, fröhiicher Kri^jj Ziedaar dat gevleugelde woord. Een irisse, vrolijke oorlog. „Maar dat was toch geejh oor log tegen Nederland?", riep de grbze Hohenzollern uit. „Nee, dat wel niet", zei ik „Maar wie e©n oorlog, zoiets bloedigs en verschrikkelijks en rampzaligs als een oorlog, f"fen vrolijk noemen kan, geeft doar- mee toch blijk de vijand te rijn van wat men beschaving pleegt te noemen en zo iemand kan men toch geen non-enemy-verklaring vertenen, zie Je. Bn zo iemand ziet men in Doorn niet graag. We moesten inderdaad Je pa wel toelaten, er was zoiets als asyl- reottt, maar ook toen is het ntet van harte gegaan. Bovendien. Je hebt nu toah wat je altijd hebt begeerd? Wat kan je voor wo ning beter verlangen dan een Irieee vrolijke bunker? Het m°et een kolfje z0n naar je hand. De hoorde een zucht zuchten aan de andere kant van de kin. Toen zei de Hokenzollern-prins: „Aues goed an wel, maar lk heb een koopcontract, een verdrag. En recht is reoht. De Minister van justitie „Misschien vindt bij dat niet veel meer dan „een vodje pa- rl", zei lk nog. En toen was spreektijd om. K«®»FT. Het schijnt, dat men .welbewust opzettelijkheid de werkelijkheid lang mogelijk verborgen heeft gehou den. Dat acht spr. hoogst lakenswaar dig. Men streefde naar medewerking met een regering, waarmee geen land was te bezeilen. Men houde er reke ning mede, dat de Republiek een sy steem is, een regime, dat aan de be volking van Indie is opgelegd en dat in stand wordt gehouden door terreur. Dit regime moet verdwijnen. Ten aanzien der regeringsverkla ring zegt spr., dat deze is te ver gelijken met een dode tak. Door dit stuk komt niemand tot het inricht van de hoogst moeilijke situatie, waarin het Koninkrijk zich bevindt. De verklaring kan geen bezieling wekken. Spr. zegt ervan overtuigd te zijn, dat van de veeklaring velen hier en in Indië weinig of niets kunnen be grijpen, in deze zin dat zjj haar ver. staan, billijken en goedkeuren. De troepen zullen het in deze zin zeker niet verstaan. Er is en er wordt veel van de troepen ook geestelijk ge vergd. Zij blijven steeds bedreigd en de haarden daarvan worden niet aangetast, Spr. betoogt, dat velen, ook ouders der dienstplichtigen, er geen raad meer mee weten en ge steld worden: mogen we dit nog wel doen. De regering moet aandacht wijden aan die spanning. (De minister-president dr. Beel de regering wijdt haar aandacht aan die spanning) Niemand van wie naar Indie gaat, staat meer op het standpunt van de P. v. d. A. of van de C.P.N. De volkswil spreekt thans in een ande re richting. De heer Schouten verklaart zich be reid mede te werken aan de oplossing van het vraagstuk der verhouding Ne derland en Indië, als deze in overeen stemming is met de rede van 7 De vember 1942 en de nadere uitwerking daarvan in verschillende regerings verklaringen. Dank aan de troepen. Te half twee werd de vergadering voortgezet. De heer R o m m e (KVP) drukt al lereerst zijn bewondering uit voor onze troepen in Indonesië, die de dank van het vaderland hebben verdiend. Er zijn mannen, die het politioneel optreden een oorlog hebben genoemd. Er zijn er zelfs, die spraken van een koloniale oorlog. Men vindt hen in het buitenland en helaas ook binnen onze grenzen. De beheerste houding der troepen is volkomen in overeen stemming met het doel ervan. N.l. een broedervolk bevrijden van de terreur en medehelpen om de voorwaarden te scheppen voor de vrijheid welke in de Koninklijke rede van 1942 en het pro gramma van Langgadjati steeds is be oogd. Vervolgens brengt hij hulde aan de nagedachtenis van hen die voor de zaak van het rijk zijn gestorven. Tot de kern der moeilijkheden, zo betoogt spr. vervolgens, behoort een verschuiving van het steeds sterker overwicht van extreme en destructieve elementen. De heer Schouten heeft verzuimd te verklaren wat hij dan wel wil. Spr. zou van de heer Schouten gaarne vernemen of hij staat op het stand punt, dat een beleidslijn moet wor den gevolgd, volgens welke onder alle omstandigheden de politionele actie dient te worden hervat. Oor deelt hij het juist, dat onmiddellijk, vandaag, die actie hervat wordt? Dat het terreurregime verdwijnen moet, daarover zullen allen het wel eens zijn. Maar zo betoogt spr., dat be tekent niet, dat deze republiek moet verdwijnen. Als een politionele actie nodig blijkt, dan wenst spr. dat niet gelijk te stellen met een vernietiging der republiek. Spr. meent, dat een voorconferen tie in Indonesië en een zodanige voor Suriname en de Nederlandse Antillen wenselijk zouden zijn als voorberei ding voor de Rijksconferentie. De heer Tilanus (C. H.) verklaart, dat de regeringsverklaring hem met zorg heeft vervuld voor de ontwikke ling van het Koninkrijk. Vervolgens betoogt hij, dat de we reldmening twee jaar vergiftigd is zonder dat de regering er iets tegen ondernam. De heren Van Mook en Van Kleffens spreken thans dezelfde woorden, die aldus de heer Tilanus wij al twee jaar gesproken hebben. De regering is verantwoordelijk voor het voortbestaan van al die ellende, welke men er in vindt weergegeven. Nu blijft men weer hopen, om, naar spr. vreest, straks weer bedrogen uit te komen. Hij brengt aan het optreden der Nederlandse troepen hulde. (Zie vervolg pagina 4). 3ij de regeringsverklaring in de Tweede Kamer waren o.a. ook aan wezig Staatspresident Soekawati en Sultan Hamid H, die nu van de volksvertegenwoordiging de grote ljjnen in het Indonesische vraag stuk vernamen. Sultan Hamid II verlaat na de regeringsverklaring de Tweede Kamer in gezelschap van Minister Anak Anoeng. of of of 125 of 250 Een de convooi vluchtelingen uit Pendsjaab, bestaande uit 3500 Sikhs en Hindoes, is op weg naar India twee maal aangevallen. Slechts twee duizend vluchtelingen zijn in India aangekomen. 1500 vluchtelingen zijn vermoord, ook werden 150 meisjes uit dit convooi ontvoerd. Naar wij vernemen, hebben H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bern- hard de officiële uitnodiging ontvan gen tot bijwoning van de huwelijks plechtigheid van de Engelse kroon prinses Elisabeth op 20 Novembér a.s. Voor het tijdvak van 26 September t.e.m. W Oetober geeft elk der vol gende bonnen recht op het kopen van: Bonkaarten Ka, Kb, Kc 711 (serie N): N-01 Brood 800 gram brood. N-01 Boter 125 gram boter. N-02 Boter 125 gram margarine 100 gram vet. N-08 Boter 250 gram margarine 200 gram vet. N-01 Vlees 100 gram vlees. N-02 Vlees 400 gram vlees. N-01 Melk 4 liter melk. N-03 Melk 6 liter melk. N-05 Melk 6% liter melk. N-01 Diversen 100 gram kaas gram korstloze kaas. N 03 Reserve 1600 gram brood N-04 Reserve 200 gram kaas gram korstloze kaas. N-06 Reserve 800 gram brood. Bonkaarten Kd. Ke 711 (serie N> N-ll Brgod 800 gram brood. N-ll Boter 250 gram boter. N-12 Boter 125 gram margarine 100 gram vet. N-ll. N-12 Vlees 100 gram vlees. N-ll Diversen 100 gram kaas of gram korstloze kaas. N-13, N-15 Melk 10 liter melk. N-13 Reserve 800 gram brood. Bonkaarten Ma, Mb. Mc, Md, Me, Mf. Mg. Mh 711 (bljz. arbeid, a.s. moeders en zieken): (Serie N). N-2I Brood 800 gram brood. N-21 Boter 250 gram boter. N-22 Boter 250 gram margarine 200 gram vet. N-21 Melk 5 liter melk. N-21 Vlees 300 gram vlees. N-22 Vlees 100 gram vlees. N-21 Kaas 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. N-21 Eieren 5 eieren. Bovengenoemde bonnen kunnen of 125 Na een verblijf op de Ruigenhoek, waa r Hare Majesteit gedurende tien dagen herstel van gezondheid heeft gezocht, heeft de Koningin, die heden de landbouwtentoonstelling te Leeuwarden heeft bezocht, wederom haar intrek op het Loo genomen. Toen Hare Majesteit aan het begin van deze zomer haar voornemen te kennen gaf om zes weken vacantie te nemen, hoopte zij in de loop van September weer geheel uitgerust haar arbeid te kunnen hervatten. De uitzonderlijke warmte en de vele noodzakelijk gebleken onderbrekin gen van deze rustperiode maken, dat de Koningin zich nog zeer vermoeid voelt en zich opnieuw genoopt ziet rust te nemen. In verband hiermede en met het oog op thans reeds binnen komende verzoeken, acht de Koningin het gewenst er reeds nu de aandacht op te vestigen, dat nog niet gezegd kan worden of, en zo ja, welke plechtig heden naar aanleiding van haar regeringsjubileum zij met het oog op haar leeftijd en gezondheid zal kunnen mede maken. Het is overigens de wens van de Koningin, dat haar aanstaand jubileum in soberheid zal worden gevierd en dat daarbij het maken van grote on kosten zal worden vermeden. Men zal er de Koningin een persoonlijk genoegen mee doen de gelden, die men aan de jubileumfeesten ten koste zou willen leggen, te gebruiken ter leniging van de noden hier te larile en in Indonesië. of Sinds verleden week vergaderen de Verenigde Naties te Lake Succes en weer hebben de toonaangevende staatslieden gelegenheid om te getui gen van hun ernstige wil om de vrede te handhaven en broederlijke samen werking te bevorderen. Na ai wat sedert het tot stand komen van de U.N.O. voorgevallen is. na alle bijten de redevoeringen en militaire maat regelen van de laatste tijd behoeft men echter méér dan woorden, want het vertrouwen in de toekomst der Ver. Naties is zwaar geschokt. De voor malige Volkenbond te Genève is op da duur niet levenskrachtig gebleken csn had, van den beginne, te lijden onder de afzijdigheid van Amerika. Aan de U.N.O. neemt Amerika deel, maar nu blijkt samenwerking tussen Washington en Moskou ondoenlijk en de politieke en ideologische tegenstellingen zijn zó groot, dat twijfel aan de houdbaarheid van de internationale organisatie ge wettigd heten mag. Tegenstrijdige le vensbeschouwingen als die welke in de Ver. Staten en in de Sowjet Unie heersen laten zich bezwaarlijk verzoe nen. Zij zijn te essentiëel. Men moet Marshall de eer geven, dat hij het geduld waarmede, zoals hij on langs heeft verklaard, een zieke wereld behandeld moet worden, voortdurend betracht En dat hij de belangen van Amerika onwillekeurig met die van de Ver. Naties vereenzelvigt en de me ning verkondigt dat Amerika geen eigen voordeel zoekt doch slechts dat van de U.N.O. voor de hand ligt. De Amerikaan beziet het wereldcomplex nafimrliilr /-JA 1i natuurlijk door Amerikaanse bril. Maar het Kremlin is ervan overtuigd dat de wereld, en dus ook de U.N.O., alleen gebaat kan zijn als alle volken zich richten naar het communistische ideaal, waarvoor de Amerikanen ontoeganke- reeds op Vrijdag 26 September worden lijk zijn, en dat alleen de verwezenlij- gebruikt, met uitzondering van de ^ing van dit ideaal de wereld tot heil strekken kan. Dit ziin aeen te pro- waarop eerst op ,J tegtn- stellingen waarover m een politieke Maandag 29 September mag worden vergadering te praten valt, het zijn be- gekocht. ginselen, historisch gefundeerd en in Het melkrantsoen voor volwassenen Ë,e darten der volken stevig verankerd. En geen gepraat op een vergadering zal voor de hierop volgende 14 dagen 3% liter bedragen, zodat gerekend voor 4 weken per week 17/8 liter beschikbaar is. Het veertiendaagse rantsoen zal dus wisselen tussen 4 en 3% liter. Het gouden zwaard, dat generaal Eisenhower als blijk van dankbaar heid voor de bevrijding van Neder land van H.M. de Koningin ten ge schenke zal ontvangen, zal .dezer da gen door H.M.'s ambassadeur in Was hington, mr. E. N. van Kleffens, uit naam van H.M. aan de generaal wor den overhandigd. De president-com missaris van de K.L.M., jhr. J. A. G. Andbergh, is Vrijdag j.1. met het zwaard per vliegtuig naar Amerika vertrokken. rukt deze ankers los. Het is daarom wel zeer belangwekkend de debatten in de Assemblée te volgen, maar dat zij vruchtbaar zullen zijn en tot toena dering der naties zullen leiden, daar omtrent kan men zich moeilijk illusies maken, hoezeer men die ook te koeste ren wenst. Al dadelijk ten aanzien van Grieken land staan de beide grote tegenstanders onverzoenlijk tegenover elkaar. Maar er zijn veel meer punten van geschil, politieke en economische problemen waaromtrent de belangen botsen, ja, rij botsen overal, in China, op Korea, in het Nabije Oosten, in Duitsland, in de Veiligheidsraad waar Amerika aan Rusland misbruik van het veto-recht verwijt, en in de U.N.O. zelf, o.a. waar het de atoom-energie betreft. Een voorstel van Marshall tot instel ling van een „interim-commissie voor vrede en veiligheid", waarin alle 55 leden van de Ver. Naties zitting zouden hebben en die de al te ingrijpende in vloed van de Veiligheidsraad zou moe ten nivelleren, een commissie waarin k» lhe.1 vet°-recht niet gelder zou en door Massagra- Vliegveld middel waarvan de bemoeiingen met Tw»ntk» f Ide internationale conflicten van de i wciiuie Veiligheidsraad naar de Assemblée zou- Een voormalig lid van de Sicher- den worden overgeheveld, is. zoals men heitsdienst te Enschedé, Schöber, die gezien heeft, op felle wijze bestreden te Enschedé in arrest zit, heeft ver- door de Russische gedelegeerde Wis- klaard, dat zich op het vliegveld jinsky. die de schuld aan de bestaande Twenthe nabij een der hangars een moeilijkheden op Amerika en Engeland massagraf bevindt, waarin de stof- afgewenteld heeft. felijke resten van 80 100 Nederlan ders liggen. Prof. Brouwers over Prijs en Loonpolitiek „Br heerst ia brede kringen van ons velk ontevredenheoid over de gevolgde loon- en prijspolitiek. De boerenstand aoht rich te kort ge daan vergeleken bij de handel en de industrie. Men meent dat daar veel ruimer wordt gecalculeerd en dat men het loon- en prijsvraagstuk op de rug van de boerenbevolking wil oplossen. De oude tegenstelling stad- platteland gaat opnieuw een rol spelen", aldus sprak de directeur-ge neraal voor de prijzen, prof. G. Brouwers, gistermiddag te Amster dam in een algemene vergadering van de algemene Nederlandse Zui- veHwmd. „Bij de rol van de man, die de klap pen krijgt, ondervindt de boerenstand echter ernstige concurrentie van de middenstand", vervolgde sp„ „wanneer men de middenstandsbladen leest, dan is het de rug van de middenstand, waarop de spanning tussen lonen en prijzen wordt uitgevochten. De bak kers zijn .er om gaan staken en in een blad van de loodgieters wordt gespro- ken ven de wurgende greep, die de prijsbeheersing om de hals van het ambacht legt. De grote massa der ar beiders hoort deze betogen met enige bitterheid en ongeloof aan. Zitten zij niet in de eerste plaats in het hoekje waar de slagen vallen? Hoe kunnen de boeren, middenstan ders en industriëlen nu te kort komen, wanneer alles zo duur is, dat prac- tisch geen enkel gezin kan uitkomen, zelfs al heeft het een inkomen dat niet tot de laagste behoort. Eigenbehoud. Zo denkt ieder, dat hij als het er op aankomt de zwaarst getroffene is, waarna de* gezamenlijke toorn zich te gen de overheid richt, die niemand genoeg geeft en er om de een of an dere onbegrijpelijke reden niet voor heeft kunnen zorgen, dat de gavoR van de meest verwoestende oorlog, die 6e mensheid gekend heeft. binnen twee jaar waren opgeruimd. Wij le ven in een moreel en geestelijk va- cuum. waarin iedere groep nog slechts Prof. Brouwer ging daarop uit voerig in op de vraag, of er verschil in behandeling is tussen landbouw en industrie, waarbij hij tot de con clusie kwam. dat in de eerste plaats de boerenstand niet ongunstiger wordt behandeld dan de industrie, en in de tweede plaats dat de land bouw er belangrijk beter aan toe is dan vóór de oorlog. „Het is dan ook zaak", aldus spj., „de terbeschikking gekomen bedrijfs resultaten eens grondig te bestuderen alvorens verreikende én voor onze al gemene prijs- en loonontwikkeling eventueel fatale beslissingen worden genomen. Voorzichtigheid geboden. Enkele onberaden stappen op het hellend vlak kunnen ons gemakkelijk in een toestand brengen, waarin alles wat tot dusver is bereikt weer onge daan wordt gemaakt. Onze algemene economische toestand is uiterst zorg wekkend. Onze huidige productie is nog niet slechts veel te laag, zij kan alleen gehandhaafd worden, wanneer wij er in slagen binnen afzienbare tijd het gat in onze betalingsbalans te dichten. Wij leven van de hand in de tand, afhankelijk van credieten, die wij met veel moeite los kunnen krijgen. En hoe lang denkt men, dat deze credie ten ons worden verleend? Zolang men de overtuiging heeft, dat wij met taaie volharding de voorwaarden vervullen, Zolang niet slechts de staatsbelangen I voorrang genieten bij het wereldbe lang, maar, om het probleem nog iets dieper te peilen, zolang ook het we reldbelang ten achter wordt gesteld bij het belang van een bepaalde ideologie, zal de organisatie der Ver. Naties niet te lange tijd, op poten te zetten, zo-1 dat wij in staat zijn onze schuld terug te betalen. En wat zijn deze voorwaar-1 de waarachtige" vereniging kunnen" vel den In de eerste plaats een stabiel wezenlijken waarnaar zij streeft en die prijs- en loonniveau. dat de sociale in haar naarr tot uitdrukking komt, en rust verzekert en dat het bedrijfsleven meer in naam dan in werkelijkheid. oog heeft voor zijn eigen noden en 't die nodig zijn om ons economisch le- gsoepeegottMne hoogtij vievt. v®» weer eens, en dat bomen niet al in staat stelt op een vaste basis zijn plannen te volvoeren voor de opvoe ring van de productie en de uitbrei ding van onze industrie. Wanneer die stabiliteit niet is gegeven, wanneer de lonen en prijzen elkaar achterna lo pen, dan kan van opvoering der pro ductie geen sprake zijn. Wij moeten goedkoop zijn. Dan komt ons economisch leven op de duur tot een stilstand, zoals het voorbeeld ia andere landen leert. Doch Biet alleen een stabiel prijs- en loon niveau, ook een laag prijs- en loon niveau is nodig, teneinde ons te kun nen staande houden in de bandeloze concurrentie, die spoedig over de we reld zal losbreken. En dat kunnen wjj slechts wanneer wij goedkoop zijn Wij staan voor uiterst zware be slissingen, aldus prof. Brouwers, waar in ieder offers moet brengen en zich beperkingen moet opleggen. Wij moe ten een vaste lijn trekken en die vas te lijn is nog steeds deze: de lonen constant en de prijzen zoveel moge lijk naar beneden. Het is nodig, aldus besloot prof. Brouwers, dat niet ieder bang is, dat hij slechter behandeld wordt dan een ander, maar dat ipder verenigd in zijn organisatie, zijn deel draagt in de offers en de verantwoordelijkheid, die hot huidige moment van ons vraagt. U. Weersverwachting, geldig tot denavond: he- AFNEMEND BURG. Overdag wisselende bewolking en bijna nergens buien meer. Onge veer dezelfde temperatuur ris gister. Zwakke tot matige wind tussen Noord en West. Bij Great Yarmouth in Norfolk is een viermotorig vliegtuig tijdens het landen in brand gevlogen. Het was 'n Lincoln-bommenwerper van de RAF, die deel nam aan nachtelijke ma noeuvres. Van de 9 Jeden der beman ning zijn 3 lijken geborgen. Naar de vermisten wordt gezocht. Misschien liggen zij onder de wrakstukken, maar de mogelijkheid bestaat dat a*j boven het Kanaal per parachute uit het toe stel zyn gesprongen.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 1