Stad w Omgeving Takelaars en werksjouwers geven elkaar geen centimeter toe J Genoeglijke wedstrijden op het Werfsportterrein Helderse huizen onder de hamer Geslaagd r" Het schoolfeest in De Cocksdorp Chileens noi-Ws^'p in de hoofdstad Bridg enieuws Najaarsvergadering Helderse Bruinvissen Verschillende subsidies worden verleend Gratificatie voor lager gemeente- personeel Krigée gaat met zijn tijd mee Julianadorp Buitengewoon concert „Zanglust". Urk. Texel Anna Paulowna Het zal niet zo heel dikwijls voor komendat het personeel van de Rijkswerf in de vrije tijd het werf- terrein opzoekt Toch passeerde Za terdagmiddag een groot percentage van dat personeel de werf poort, zonder dat de gebruikelijke pen ning-proceaure behoefde plaats te vinden. De sportvereniging „Rijks werf" hield athletiekwedstrjjden op het werfsportterrein, en ook zonder de wetenschap dat deze wedstrijden werden gehouden om het werf- kampioenschap 1947 wilden velen van dit sportieve gebeuren getuige zijn. Drie en zeventig beren de lijst van deelnemers vermeldde geen enkele dame! hadden voor aeze wedstrijden ingeschreven. Zij zouden elkanders krachten meten op het gebied van hardlopen, verspringen, speerwerpen, touwtrekken, discuswerpen en hoog springen, zodat een alleszins afwisse lend programma te verwachten was. Dat is net ook geworden, al was de organisatie nog niet zodanig in orde als we bij de H_A_V. gewend zijn. En ook ai waren het geen adembenemende prestaties, die werden verricht. Dat be hoefde ook niet Het is reeds van be lang, dat een grote groep van werf mensen in de vrije tijd een sport wil beoefenen, gedachtig aan het „mens sana in corpore sanoEn het is in de tweede plaats belangrijk dat dergelijke wedstrijden een unieke gelegenheid bieden en het saamhorigheidsgevoel tussen de leden van een uitgebreid personeel te versterken. Het was Zaterdagmiddag prachtig weer, er stond weinig wind, facto ren die veel tot het welslagen van deze sportmiddag bijdroegen. We zullen de wedstrijden niet stuk voor stuk bespreken. We herinneren al leen even aan de zware strijd tus sen de takelaars en de werfsjou- wers, die elkaar met het touwtrek ken geen kamp gaven. Zwaar hin gen de lichamen in het touw, drie minuten lang, maar de strijd bleef onbeslist. Bij de tweede ontmoeting echter kwamen de takelaars met een tikje meer techniek en tactiek in het veld, en ze wisten een zwaar bevochten overwinning in de wacht te slepen. Het was allemaal erg genoeglijk, en weinigen zullen zich hebben verveeld. Voor de organisatoren was het boven dien prettig, dat niet alleen de direc teur van de werf, maar ook de com mandant marine een kijkje kwamen nemen. Door notaris J P Loots werden op Don derdag 2S September in „De Roskam" de volgende percelen, alle gelegen te Den Helder, publiek verkocht: huls en erf Van Leeuwenhoekstraat J4, groot 1 a. en 14 c a., aan W A Crone \oor f3805,—; huis en erf Van Leeuwenhoekstraat 38, groot 1 a. en 11 c.a., aan J v d Oord voor f 3780,huls en erf Middenweg 184, groot 1 a. en 38 c.a. aan D Pot qq voor f 3830,—; huls en erf Jan ln 't Veltstraat 38, groot 90 c.a. aan J T Hoogenbosch voor f 3040,—; huls en erf Keizersgracht 110, groot 47 c.a., aan C G Gomes voor f 1180,—; huis en erf Gasstraat 8, groot 77 c.a., aan M C Hoogenbosch voor f 2220,—; huls en erf L v Berkstraat S, groot 57 c.a., aan J Booy voor f 728,—; huls en erf L van Berkstraat 7, groot 71 c a., aan A J Klein voor f 1000,—; huls en erf Vlsstraat 34, groot 77 c.a., aan J T Hoogenboch voor f 1375,—; huls en erf Schagenstraat 88. groot 81 c.a., aan J J Dito qq voor f 1650,—; het recht van voortdurende erfpacht op de grond met het daarop staande huls Ruyghweg 41, grot 1 a. en 15 c.aaan J G Kuiper qq voor f 4050,het recht van voortdurende erfpacht op de grond met het daarop staande huls Ruyghweg 81, groot 1 a. en 38 c a., aan J v d Brande voor f 2600,—' huis en erf Violenstraat 73, groot t a en 13 c.a., aan C N Konlngsbruggen voor f 4250,—; huis en erf Vlamingstraat 12, groot 59 c aaan J T Hoogenbosch, voor f 1420,huls en erf Vlamingstraat 14, gioot 56 c.a., aan C Makelaar voor f 1510,huis en erf met schuur Violen straat 38, groot 2 a. en 9 c.a., aan W G Manshanden voor f 5364,—; huls en erf Ooievaarstraat 81, groot 1 a. en 68 c.a aan G H J Ruiters voor f 4950,—; huis en erf Begoniastraat 60, groot 1 a. en 37 c a., aan A Govers Rzn qq voor f 2900,—: huls en erf Begoniastraat 62, groot 1 a. en 40 c a., aan A Govers Rzn qq voor f 2924,—; huis en erf Begoniastraat 64, groot 1 a. en 38 c.aaan K Heerkes voor f 3000,huis en erf Jonkerstraat 45, groot 68 c.a, aan J van der Oord voor f 1127,huis en erf Goudsbloemstraat 4, groot 1 a. en 24 c a., aan H Rlemers qq voor 3483,huls en erf met tuin Jan Verfailleweg 2, groot 3 a. en 40 c.aaan W Engelsman voor f 5400,—; woon- en winkelhuls met pakhuis en erf Van Ga lenstraat 100, groot 1 a. en 23 c a., aan J L Slmonse qq voor f7000,woon- en winkelhuis en erf Keizerstraat 78, groot 91 c.a., aan A J Klein qq voor f 8000, woon- winkelhuls en erf met schuurtie Sluisdijkstraat 81, groot 1 a aan G Bandt voor f 11,200,—. Bij het op 25 Sept. jl. te 's Graven hage gehouden examen slaagde voor derde stuurman grote handelsvaart de heer D. A. C. Vermeulen, leerling van ce Helderse Zeevaartschool. Onze vroegere stadgenoot de heer J. H. Peeman, commies ter sceretarie der gemente Heiloo. «'aagde op 24 September j.1. aan de Vrije Universi teit te Am'ie—'am voor het doctoraal examen rechten. Uitslagen: Serie A: leeftijd 1425, serie B: leef tijd 2635 en serie C: leeftijd 36 jaar en ouder. Kogelstoten: 1. J. Bakker 9.60, 2. H. Kramer 8.96; 3. J. Starink 8.64. Speerwerpen: 1 Van Leeuwen 31.90; 2 J. v. Tetering 26.40. Hoogspringen, serie B: 1 H. Schoen makers 1.55,5; 2 J. Visser, 1.55,5. Serie A: 1 H. Kramer 1.45; 2 H. Visser 1.40. Serie C; 1 H. Kok 1.40; 2. A. van Leeuwen 1.35. 800 meter hardlopen: 1. Schoenma kers 2.22,2; 2 Toes 2,26,3; 3 H. Koek 2.27,1. Touwtrekken: 1 Takelaars 1.77 min.; 2 Sloepenloods. 4 x 100 meter estafette: 1 Admini stratie 56.1; 2 Smederij 58.5. Discuswerpen: 1 H. Kramer 33.05; 2 J. Starink 25.29. Verspringen. Serie A: 1. H. Visser 5.01; 2. R. Eelman 4.37. Serie B: 1. J. Visser 5.29; 2. C. Lokkers 4.94. Serie C: 1. F. Clouting 5.00; 2. H. Kok 4.62. 100 meter hardlopen. Serie A: 1. H. Visser 13; 2. W. P. Longte 13,2. Se rie B: 1 B Verschoor 12,7; 2. C. Bakker 13. Serie C: 1. H. Kok 19,9; 2. J. v. d Brande 14.00. Na afloop las de directeur de namen der prijswinnaars voor en reikte hij de prijzen uit. De takelaars wonnen de wisselbeker voor touwtrekken. De administratie won de wisselbeker voor de 4 x 100 meter estafette. WEG MET DE ZWARTE HANDEL!!!! Aangezien er in de grote steden van ons land geen middelen zijn om de heren Zwartjoekers voldoende respect in te boezemen, is men er nu toe overgegaan, de politiehonden in te schakelen, waarvoor tot nu toe groot respect bestaat- Komt de Zaterdagavondmarkt weer terug? Plotseling kunnen we soms wor den herinnerd aan oude, vertrouw de dingen, waaraan we indertijd gewend waren, maar die inmid dels historie zyn geworden. Zo ging het ons Zaterdagmiddag, toen we door de Spoorstraat kuierden en daar een paar marktkraampjes zagen, met er omheen een dichte schaar publiek Al een paar we ken eerder hadden we daar een enkel kraampje gezien, maar Za terdagmiddag kregen we plotse ling het beeld voor ogen van de vóóroorlogse Zaterdagavondmarkt. We zouden nu uit het boek der herinnering een kleurige schilde ring kunnen opdiepen aan dat echt Nieuwediepse Zaterdagavond festijn uit de dagen toen alles nog goed was en mooi. Toen we nog zoveel niet wisten wat we nu wel weten. Misschien wijden we nog wel eens een artikeltje aan dat stukje kleur en fleur, aan de Montelimar-nougat en de sokop houders, aan de porseleinen beeld jes en de binnenband-uittrekkers, aan de portemonnaie-inhoud-ver- tellers en de tweede hands-boe- ken-stalletjes. Het is vandaag echter Maandag, en dan eist de sport haar kolom men op. Die we haar gaarne af staan. Woensdagmiddag 24 September is in De Cocksdorp het schoolfeest gehou den. De scholieren uit Zuid- en Midden- Eierland werden op platte wagens naar het dorp gebracht. Deze waren gratis beschikbaar gesteld door A. Dros Bzn. Om half twee werden alle kinderen op het schoolplein opgesteld en werd gezamenlijk het le en 6e cou plet van het Wilhelmus gezongen. Daarna ging het in optocht naar het sportterrein van S.V.C., waar de wed strijden gehouden zouden worden. Bij aankomst begon het te gieten, zodat allen moesten schuilen in de grote schuur van Reuvers. Gelukkig werd het weer gauw droog, zodat de spelen tcch konden doorgaan. Het weer heeft zich verder goed gehouden, zodat al les vlot kon verlopen. Achter' elkaar werden de verschillende nummers af gewerkt, opgeluisterd door de ge luidsinstallatie van De Wildt. Tussen tijds werden herhaaldelijk versnape ringen uitgedeeld, zodat ook op dat punt de kinderen zeer tevreden wa ren. Na afloop van de wedstrijden ging het weer in optocht terug naar de school, waar de poppenkast met Jan Klaassen en Katrijn vertoond werd. Het voortdurend gelach verkondigde ook hier het slagen van het feest. De prijsuitreiking, die na de pop penkast volgde, maakte een einde aan deze zeer geslaagde middag. Burgemeester Rehorst en mvr. Re- horst toonden hun belangstelling, door enige tiid op het feestterrein te ver toeven. Ook vele Cocksdorpers toon den dit. doordat zij de vlag uitgesto ken hadden. 's Avonds was er voor de ouderen ook nog gelegenheid feest te vieren. Tn de „Hoop" was n.1. bal en velen hebben hiervan gebruik gemaakt. Op 2 October a.s. zal de „Presidente Errazuriz", een Chileens oorlogsschip onder commando van Gerald Trudgeit een bezoek brengen aan de hoofdstad. Het schip meet 6800 ton. Aan boord bevinden zich 10 officieren en 39 adel borsten. Vrijdag 26 September werd door de Helderse Bridgeclub "1945" de 3e com- petitiewedstryd van he>t seizoen ge speeld. In de A-lijn zien we een strijd, waarin de prominenten zich niet Kunnen handhaven en een veer moe ten laten. De uitslag typeert dit ten zeerste. De paren, welke vorige week als le, 2e en 3e eindigden, moesten nu genoegen nemen met resp. 10e, 6e en 7e plaats. In de B-lijn wist het leidend paar DukersWalleboom zich te handha ven en moest de eerste plaats delen met het paar Wijnantsvan Drimme len. Overigens precies hetzelfde beeld als in de A-lijn. De uitslagen luiden: A-lijn: 1. Echtpaar Schotmans 42i/2 pnt.; 2. ZoonDekkers 42 pnt., 3. Be- nekerVeenstra 41 pnt., 4. Smit Swennen 40 pnt., 5. Kuitems Mud 38y, pnt., 6. DomsBakker 38 pnt., 7. PolSnoerwang 32i/2 pnt., 8. GrandeSteinberg 30 pnt., 9. echtpaar Lelie 291/2 pnt., 10. SlemmerBakker 25 V2 pnt. B-Ujn: 1. en 2. Wijnantsvan Dri- melen en DukersWalleboom 43 pnt., 3. echtpaar Krijnen 35l/2 pnt., 4. v. PraagPolling 31 pnt., 5. echtpaar Bester veld 30i/2 pnt., 6. Dames Snij dersVeenstra 30 pnt., 7. en 8. echt paar Planken en SpruitHuis 29l/2 pnt, 9. en 10. HocquéSchra en Bak de Graaf 28 pnt. Zwemmen 78 EEN CHIQUE NAJAARSDOIME. 77 Woensdag j.1. hield de Sportclub „Helderse Bruinvissen" haar najaars vergadering. In zijn openingswoord kon de voorzitter gewagen van een goede opkomst der leden en van een aantal verheugende feiten in het afge lopen seizoen: naast goede sportieve prestaties van de Bruinvissen gaf ook het orgaisatorische deel reden tot te vredenheid. Dank zij een training, die door het prachtige weer zeer werd be vorderd, liepen de gemaakte tijden be hoorlijk terug. Zelfs zodanig, dat op de Kringkampioenschappen niet m - der dan 9 van de 15 titels wei den veroverd. Dit biedt perspectieven. Men kon op deze bijeenkomst tevens spre ken over de wintertraining onder lei ding van de heren Wildenburg en Ko ningstem, die beiden hun sporen heb ben verdiend. Ook de waterpolo-trai- ning zal voortgang hebben, hetgeen nodig zijn omdat volgend jaar deel maanden een competitie zal worden gespeeld tussen twee vijftallen van de Bruinvissen, de Adelborsten en de Zeevaartschool. Maar vooral zal het nodig zijn, omdat 't volgend jaar zal worden deelgenomen aan de Bonds- competitie. Het spelpeil gaat aardig vooruit: van de 2e klasse-ploeg DAW werd slechts met 20 verloren! En dat was heus geen geflatteerde uit slag. Voor de baanzwemsters en dito zwemmers wordt op 't oogenblik door het Bestuur gezocht naar enkele aan trekkelijke wedstrijden, waar wat ge leerd kan worden vanwege het natio nale karakter. Dit zal dan een begin kunnen zijn van een contact met het centrale westen van het land, waar 't hart van onze nationale zwemwereld klopt. Er is groei. Het aantal leden gaat gestadig voor uit. In het voorjaar 1948 zal een le denwerfactie worden opgezet. Voorts zal het Bestuur zich reeds nu gaan beraden over wedstrijden voor de Hel derse schooljeugd, zulks in overleg met de betreffende commissie van de Kon. Ned. Zwembond. Financiëel staat de vereniging er ze ker niet ongunstig voor, vooral dank zij de actie voor 't Trainingsfonds. In tussen is dat hard nodig, want de win tertraining zal ongetwijfeld geld gaan kosten. Ook een aantal huishoudelijke zaken kwam ter sprake. Vele dingen staan op het programma en op het verlang lijstje, een bewijs dus dat de Helderse Bruinvissen een bloeiende club vor men. Door een der leden werd voor gesteld een wisselbeker beschikbaar te stellen, uit te reiken aan het lid dat in een of ander opzicht de club een grote steunpilaar is. Het idee werd direct tot besluit gemaakt. Tot erelid werd benoemd de heer P. de Ridder, die na de vereniging mede te hebben opgericht, steeds veel heeft gedaan voor het welzijn der club. Har telijke worden werden er natuurlijk bij gesproken. De rondvraag bewees nogmaals hoe zeer de Helderse Bruinvissen meeleven met alles op zwemgebied. Vele vragen werden gesteld, mogelijkheden over wogen en suggesties aan het adres van de groene tafel gericht, hetgeen vruchtbare resultaten opleverde. De Helderse Bruinvissen nemen een waardige plaats in in de rij van sport verenigingen hier ter stede! -Wieringer Raad vergaderde Vrijdagavond kwam de raad bijeen. Na opening van de voorzitter worden de geloofsbrieven van de heer J. A. Borgdorff (A.R.) onderzocht als nieuw gem. raadslid, welke in orde werden bevonden. De notulen werden ongewijzigd vast gesteld. Mededelingen en ingekomen stukken. Hierbij was een telegram van de heer Blom, welke zijne benoeming als onderwijzer te Oosterland aanneemt. Naar aanleiding van een schrijven van de Vereniging van Brandweer commandanten omtrent een jaarlijkse subsidie te verlenen van 25 per jaar het welk werd aangenomen, informeeri de heer Bosker naar het slangen- materiaal. en is hij goed ingelicht, laat dit nog al wat te wensen over. Voorzitter zegt. dat hierin al voor zieningen getroffen zijn en de nieuwe slangen al zijn gearriveerd. Als punt 4 werd aan de orde gesteld Onderhandse verhuring van het secretariegebouw aan de Dis- tributiedienst. B. en W. vragen naar aanleiding van dt besluiten ter vorige vergadering tot ovei brenging van de secretarie naar het voormalige notarishuis, machtiging het huidige secretariegebouw aan de openbare dienst te onttrekken en te ver huren aan de Distributiedienst voor 1 350 per jaar, verhoogd met 25 voor het gebruik van de gemeentelijke brandkast. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit goedeekeurd. Aanleg gedeelte stauiriool be zuiden de Rijksstraatweg te Hippolytushoef. Nu de ruilverkavelingswerken vor deren, moet de afvoer en zuivering van het rioolwater te Hippolytushoef en Den Oever onder ogen worden gezien. Er moet een stamriool komen bezui den de Rijksstraatweg te Hippolytus hoef, van Oosterklieverweg tot Lonje- weg. De uitvoering van deze werken, waartoe B. en W. machtiging vragen, zal een uitgaaf vorderen van rond 1 49.000. Naar aanleiding van dit onderwerp vraagt de heer Bodde (C.P.N.) of ook in dit geld verdisponteerd zijn de kos- t envan de riolering te Westerland. De voorzitter antwoordt, dat evenals ,j Den Oever het geval zal zijn de oestanden nog nader bekeken zullen vorden en nieuwe ramingen gemaakt worden. Vergoeding waarnemend ontvanger. B en W. stellen voor de waarnemend .meente-ontvanger met het oog op zijn srantwoordelijkheid voor de gemeen- rlijke gelden bij vervanging, een jaar- '•kse toelage te verlenen van 100. Dit werd goedgekeurd. Subsidie. Voorgesteld wordt aan het bestuur ,an de Stiehting Kweekschool voor >nd.:rwijzers te Den Helder, bij welke stichting de gemeente in verband met de bijdrage fgeling voor leerlingen ge ïnteresseerd is in haar huishoudelijke uitgaven een bijdrage te verlenen van 1 eert per inwoner per jaar, wat even- ens werd goedgekeurd. Verbetering finan-'ële gemeente-personeel. positie Ged-puteerde Staten wensen dat in '1 ter vorige vergadering vas. ste' '3 besluit tot tijdelijke verhoging der salarissen met 8 alsnog een bepa'in'g wordt opgenomen, dat gehuwden tij dens de overgangsregeling nimmer meer zullen ontvangen dan 95 van het loon van een gehuwde in dezelfde rang en met gelijk aantal dienstjaren. Deze wens ging in vervulling. Gratificatie voor het personeel In navolging van het Rijk kan aan het gemeentepersoneel een gratificatie worden toegekend van 2 er beloning tot een maximum van f 50. B. en W. stellen voor een dergelijke gratificatie toe te kennen, waarmede de raad accoord gaat. De Woonruimtewet 1947, die spoedig in werking treedt eist in iedere ge meente een commissie van advies, wel ke B. en W. moe! adviseren bij de toe passing der wet. Bij de samenstelling moet gelet wor den óp een vertegenwoordiging van huiseigenaren en hypotheekhouders en voorts op technische en sociale des kundigheid op woninggebied en op ken nis en ervaring in sociale aangelegen heden in het algemeen van de leden. De tegenwoordige woningcommissie zal haar taak dus moeten beëindigen. De heer Bodde brengt de wens an de comm. fractie naar vore- om hier voor raadsleden te benoemen daar deze toch ook reed- het vertrouwen der ge meentenaren genieten. Verder zou hij gaarne zien dat B. en W. toezicht op deze commissie zouden verlenen. Zoals het geweest is, aldus Bodde, kan hét toch ook niet verder gaan. De taak in de commissie is een bijzonder moeilijke taak en hij brengt dan ook naar voren dat wanneer tr van boven genoemde personen, welke nog niet gevraagd zijn of zij een eventuele func tie willen bek]'den, die hiervoor niet in aanmerking wensen te komen. Voorzitter antwoordt dat ook vanuit de raad personen gek» en mogen wor den, doch voegt hierbij toe, dat in ra„„ nog personen zijn welke niet op elk gebied d kundig zijn. Bij een gehouden stemming werden de heren D. Oden, voorzitter: P. D. Spaander, A. Buma. H. Bodde en C. Boersen benoemd als leden der nieuwe commissie, terwijl de heer J. Kaaijk als secreta werd toegevoegd. Voorzitter dankt in enkele toepas selijke woorden de commissie welke haar taak heeft neergelegt en hoopt, lat de nieuwe commissie met deze'fde ijver zal werken om het urgente wo ningvraagstuk zoveel mogelijk tot een oplossing te brengen. In de M. hoeverkaag heeft de ge meente twee percelen land in verband met de ruilverkaveling gekregen, bei den grasland, en B. en W. stllen voor, dit land te verhuren aan een tweetal landbouwers voor de tijd van 6 jaar, hetwelk wordt besloten. RONDVRAAG. De heer Visser informeert wanneer of de Ulo-school te Oosterland zal worden overgeplaatst naar de Wie- ringermeer. In een onderhoud dat de voorzitter heeft gehad met de burgemeester van de Wieringer- meer, zal dit, wanneer er geen stag naties in de opbouw werkzaamhe den voordoen geschieden op 1 Nov. Op de vraag van de heer Visser, of er reeds al voorbereidingen worden gedaan kan de voorzitter dit gedeel telijk bevestigen, daar nog veel zal afhangen of de school op 1 November verplaatst zal worden. Direct wan neer de school vrij zal zijn zullen leraren worden opgeroepen. Voorts informeert de heer Visser r.aar de verbinding met de Wieringer- meer, door bemiddeling van de pol- dersteigerbrug. Onderhandelingen met B. en W. van Wieringermeer hebben tot heden nog niet veel vrucht geleverd, doch door de brug toch ook in de toekomst van groot belang is zal zeer zeker dit punt nogmaals bij B. en W. in de Wie ringermeer aan de orde worden ge steld. De heer Bosker heeft nog weinig vooruitgang gezien na 1 jaar gemeen teraad. Hij wijst ondermeer op het onder- wijzersvraagstuk, het uitbreidings plan wat een fiasco is geworden, en de muziektuin nog nooit is verrezen en de woningen. Voorzitter en de heer Bosker lich ten deze zaak nog verder toe. Verder wordt het ventersvraagstuk nog door de heer Bosker aan de orde gebracht. Hierna sluiting. HEEMRADEN BENOEMD Bij Kon. Besluit zijn benoemd met ingang van 1 October 1947, tot heem raad van het heemraadschap Wieringen, J. Kooij Cz., te Wieringen en tot heem raad van de polder Waard Nieuwland op Wieringen, D. Lont Dz„ te Wierin gen. Zaterdagmorgen opende de herho ren zaak van de fa. C. Krigée in 4, Van Galenstraat voor het eerst na een onderbreking van enkele waken haar deur. Haar deur. die zich bevond in een gemoderniseerde gevel, en tus sen twee étalages, die aan Luilekker land deden denken. Ook het interieur van de winkel heeft een aanmerke- lyke verbetering ondergaan. Alles »et er licht en zindelijk uit, de gesloten etalagekasten waarborgen een stofvrij verblijf voor de bakkerij-producten, en er is thans een bonbonkast, die wordt afgesloten door glas- in lood- deuren, zodat insecten van het lek kers gespeend kunnen blijven. De achter de winkel gelegen bak. '•erij heeft een flinke uitbreiding on dergaan. De beschikbare werkruimte is meer dan verdubbeld, terwijl de zolder niet meer als zodanig behoeft te worden gebruikt. De verschillende machines zyn zo economisch mogelijk geplaatst, zodat ongetwijfeld in de vernieuwde bakkerij met veel meer genoegen zal worden gewerkt dan vroeger het geval was. Dat laatste is niet alleen voor de bakker en zijn personeel, maar ook voor de cliëntéle van belang. Een zeer goede uitvoering. In de zaal van het café „Prins Hen drik" van de heer C. A. Rol, gaf de Chr. gem. zangvereniging Zanglust on der directie van de heer J. Jongkees, ter gelegenheid van haar twee-jarig bestaan j.1. 'cuagavond een bui- tol gewoon concert. Als solisten werk ten mede mevr. G. Horn-Ploog, sopraan, mevr. J. van Baars-Hollestelle, alt en mej. D. Roosendaal, orgel. Een behoor lijk aantal belangstellenden was aan wezig. De voorzitter, de heer E. Otten, liet openen door gezamenlijk te zingen „Lof zij de Heer, enz.", ging voor in ge bed en heette allen welkom. Hij memo reerde in het kort de jaardag van „Zanglust" en kondigde aan dat in de pauze loten voor de te houden verlo ting gepresenteerd zouden worden. Het woord was vervolgens aan de jubilerende vereniging en deze voerde vervolgens uit het Bondslied van Gr. van Hogendorp, Lentezang van J. N. Bosch. De sopraan-soliste zong vervol gens, begeleid op het orgel, De Levens- zonne en In deez' droeve wereld, ge volgd door koorzang van Onze Duinen van Htiber, Mijn Vaderland van J. Nauta en Zomerliedje van H. W. de Wolff. In de thans volgende pauze werden de loten uitgezet, wat nogal veel tiji in beslag nam, waardoor h verband tussen het eerst- en het tweede gedeel te van het concert wel enigszins heeft geleden. Na de pauze zongen de alt en sopraan Avondklokken van Fr. Abtt en Door heel de nacht van D. Orven, ge volgd door de alt-soli O, kind van God en het Recitatief en Aria uit Pau- lus van Mendelsohn. Met veel genoe gen werd er naar het gebodene geluis terd en het was werkelijk zeer goed te noemen. Er schuilen onder de n heel goede krachten. Het hoogtepunt van dit concert werd bereikt door de uitvoering van de „Grote Cantate voor koor, soli en orkest De Starrenhemel, woorden van Hieronymus van Alp' _n, muziek van J. Kasta. Hiermede hebben het koor, de solisten en het orgel, alle eer ingelegd en de dirigent kan h gelukkig prijzen met de uitvoering op zulk een grootse wijze van dit mooie nummer. Zanglust verdient een een woord van hulde. Elk der mede werkenden gaf zich hieraan in volle overgave, zich -»r van bewust zijnde dat het dan alleen een goed geheel zou worden. En dat is volkomen gelukt. Vervolgens zegde de voorzitter alle medewerkersistersdank. Aan direc teur en solisten werden bloemen en een rokertje aangeboden. Voor de verloting waren eer 90-tal prijzen beschikbaar gesteld, hetwelk ook nogal enige tijd in beslag nam. Het was een volkomen geslar -'e uit voering. VISSERIJ. 25 September. Door 74 vaartuigen werd heden aan gevoerd: 12441 pond paling, van 21 215 pond per vaartuig, prijs f 1.25 f 2.75 en 4726 pond witvis, 663 cent alles per pond. BESCHULDIGING VERVALLEN VERKLAARD De tweede kamer van het Alkmaar- se Tribunaal deed Donderdag uit spraak in de zaak tegen Reyer Sch. te Texel. Het Tribunaal verklaarde hier bij de beschuldiging vervallen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jacob M„ z. v. Jan D. Koning en Jannetje Bruin. Jans, z. v. Jans Grit en Sara van Tatenhove. Arie z. v. Abram Blom en Martje Knol. Ondertrouwd: Pieter de Graaf en Maria W. Bakker. Getrouwd: Marinus A. Idema en Ympkje J. van der Woude. Jan Kasper Meijer en Arina Froon. GEVONDEN VOORWERPEN: Vulpen, dasspeld. WERK AAN DE BOERMANSWEG Door de dienst van de Rijkswater staat is opgedragen aan de aannemer J. Moeijes te Obdam het verrichten van grondwerken ten behoeve van de in aanleg zijnde Rijksweg StolpenVan Ewijcksluis voor de som van f 29.500. (De raming bedroeg f 25.500).

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2