HET ONGENAAKBAAR VUURSCHIP Stad e*i Omqevwa De „Amsterdam" zwoegt tevergeefs door de woelingen van Kapermeulen Koe op de loop Het zeilseizoen gesloten Burgerlijke Stand LANGS DE VELDEN. Verkeerd verkeer Een dagje op bezoek Voor de politierechter HOCKEY Alkmaar 3Hermes 1 0 K.V.H.-nieuws Anna Paulowna »- oïr F'aai resultaat van B.K.C. Voor mijn geestesoog stond op een reusachtig spandoek te lezen „Samen uit, samen thuis", en aan deze dwingende lijfspreuk hield ik mij vast toen ik gistermorgen in de prille vroegte mijn vege lijf door regenbarrières en windvlagen worstelde, op weg naar de Buitenhaven. Daar lag de „Amster dam", rukkend aan haar trossen, als in spanning het tijdstip verbeidend waarop een luttel aantal nietige mensjes zich tussen haar boeg en haar achtersteven zouden gaan meten met de elementen. „Samen uit, samen thnls!" Op Vrijdag 28 Maart van dit jaar had de „Am sterdam" het lichtschip „Texel" naar zijn positie gesleept, en ik was mee- geweest op deze reis. Thans, precies een half jaar later, ging de „Amster dam" het lichtschip uit zijn kluistering verlossen, en het sprak dus vanzelf, dat lk weer mee ging. Je bent zeeman, of je bent het niet, nietwaar doen belanden. Toen de mokken leeg waren hadden we handen te kort om deze serviesgoederen die ook aan boord van een schip kostbaar zijn binnen de tafelrand te houden. Als Zo stond in dan om zeven uur op een wind- en vochtvrij plaatsje naast de machinekamer van de „Amsterdam", wier ijzeren hart reeds ongeduldig klopte. Het groenig water achter haar roer kolkte, niet alleen door de wente lingen van de zchroef. maar ook door de vloedstroom, die zijn weg zocht tus sen de steigerpalen en scheepslijven. Dat ongeduld was misplaatst, want De Bilt en haar onderhori gen meldden slecht weer. Boven het land stond reeds een bolle bries, maar de marconist van het licht schip vertelde door de aether het een en ander over windkracht acht, aanschietende zeeën en schuimkop pen. „We gaan nog niet weg", be sloot dus kapitein Roetman, „maar we wachten tot het een beetje afge- buid is!" Welaan dan, wachtenOm acht uur had in de radiohut van de „Zee meeuw" weer de stem van kapitein Fillerup geklonken, die vertelde dat de elementen nog steeds in hoge mate ac tief waren. Om half tien zou hij weer in de aether komen. Voordien waren de schamele kadetjes, die ik als ontbijt had meegenomen, reeds binnensbuiks verdwenen. Wanneer we uitvoeren, zou het zeker avond worden voor we weer binnen waren, en de „Amsterdam" had niets eetbaars aan boord. „JULLIE MOESTEN MAAR KOMEN....!" „Samen uit, samen thuis", stond ech ter nog steeds op het spandoek, dat langzamerhand drijfnat hing te wappe ren in een stijve bries boven een aan schietende zee met schuimkoppen. Om half tien meldde kapitein Fillerup zich weerwordt beter, wordt beter, er staat tamelijk wat swell, tamelijk wat swell, windkracht zes, jullie moesten maar komen... Over, en sluiten maar!" „Ei!" dachten wij, en „Boe!" loeide naargeestig en sinister de boei, die ach ter de „Amsterdam" lag te dobberen. Deze boei zou de „Texel" moeten ver vangen tijdens haar halfjaarlijks verlof. Zij lag aanhoudend te kreunen, tot dit meelijwekkend gesteun kapitein Roet man te machtig werd, en hij „Klaar maken" ordonneerde. Klaarmaken dan, los de trossen en de haven uit. Op de vleugelen van de ebstroom, die inmiddels was gaan lopen. Het manoeuvreren met zo'n onhandelbaar rond ding als een boei op sleper viel niet mee. De assistentie van de RS 24 moest dus worden ingeroepen. Toen stak wel dra de „Amsterdam" haar neus in de golven van het Marsdiep, waar in Koning Neptunus met zjjn drie- tandige staf al vrjj grillige kol kingen roerde. De bewegingen, die ons stoomschip maakte, kwamen mij reeds tamelijk enthousiast voor, maar zij werden op zijn minst uitbundig, toen we 't Molen gat binnenstevenden. De „Amsterdam" maakte de meest uitgelaten capriolen, waarschijnlijkter amusering van de me- neren-met-wit-voor, die in genoemd waarschijnlijk ter amusering van de me ren. Deze meneren-met-wit-voor ver nietigden bij mij die behalve met zeebenen ook met een bespiegelende aard ben geboren de laatste rudi menten van het bespiegelende deel mijns geestes. DE MACHINIST HOUDT DE MOED ERIN. Werkelijk, wanneer de spiegel van een zeeschip zich bij tijden vadems hoog verheft boven de spiegel der zee, dan zijn bespiegelingen uit den boze, en dient men zich te spiegelen aan mon tere mannen, zoals bijvoorbeeld machi nist Te Boekhorst. Deze wist door het lanceren van doldrieste zeemansverha len, sappige anecdotes, geestige opmer kingen en andere uitingen van een speelse geest zelfs de meest tegen even- wichts- en zwaartekrachtswetten strij dende capriolen van de „Amsterdam" te doen aanvaarden als iets zeer nor maals, en zelfs als iets bijzonder aan genaams. Derhalve voor deze- man een woord van hulde. De eerlijkheid gebiedt echter, de woorden van kapitein Roetman aan te halen: „Hoe slechter weer, hoe spraak zamer onze machinist!" En waarschijn lijk dacht hij erbij: „Hoe zwijgzamer mijn passagiers!" Maar de kapitein is naast een geboren zee- ook een wel levend man, en dus zei hij zulks niet. Inmiddels was de „Amsterdam" mid den in de baaierd van het Molengat, alias Kant meulen, aangeland, en daar schudden de elementen haar, haar in ventaris en haar opvarenden, dooréén, als hadden zij een peperbus-met-klon ten onderhanden. Wij, armzalige peper- klonten, dronken onze koffie, of liever: trachtten zo goed en zo kwaad als het ging de uit onze koffiekommen sprin gende druppelen op onze tongen te sjoelschijven dartelen ze van de ene kant van het blad naar het andere, en onze handen dartelden mee. Dat gaf een beetje afleiding, en dat deed je vergeten, dat de gele mast van de „Am sterdam" beurtelings naar alle hemel streken wees. DE BOEI DOORSTAAT DE VUURPROEF. Achter ons zwalkte de boei, en zij had de grootste moeite het hoofd boven water te houden. Dat is voor een lichtboei nog belangrijker dan voor een mens, want wanneer haar hoofd ook maar een halve seconde onder water vertoeft, is het met haar levenslampje gedaan. Zij hield zich echter kranig, en keurig op de afgesproken tijd gaf zij telkens een gelig en vertrouwelijk knipoogje naar ons, bij elke op-en-neergang luidkeels loeiend. Het werd bar, waarde lezer. Mijn spandoek hing in zielige flarden, nu eens boven de swingende Lange Jaap, dan weer boven een Texelse wal in looping-the-loop. Het was onmisken baar: wind en golven in deze zee streek wilden hun chtschip nog niet prijsgeven. Zij vochten om het te be houden, en de „Amsterdam" vocht om het te veroveren. Kapitein Roetman zoog nog eens extra aan zijn pijp, ma chinist Te Boekhorst vertelde nog een extra zilte geschiedenis, en ik trachtte wijs te worden uit het rhythme van de wilde rondedans, die de meneren-met- wit-voor uitvoerden. DE STRIJD OPGEGEVEN. Het lukte niet, en toen besloot de ganse levende have van de stuur hut, om de strijd maar op te geven, de steven te wenden en haven- waarts te keren. Na dit besluit volgden nog enige ogenblikken van de meest onmenselijke schuddingen en rollingen. Dwarszees scheen de „Amsterdam" neigingen te hebben om ln 'n horizontale vrille te gaan, en om alles wat niet spiJkervast was achteloos over de zeebodem uit te strooien. Onkruid vergaat echter niet zo gauw, en dus lagen we weldra weer met de kop in de golven. „Allé," ze' de roer ganger en hij richtte zich tot mij, „kent u de geschiedenis van Jona?" „Die ken ik," antwoordde ik, nattigheid voe lend. „Ze hebben die Jona overboord gezet," sprak hij, de duimschroeven ve nijnig aanzettend. „Ja, maar daar waren walvissen," verdedigde ik mijn dierbaar bestaan. En *oen kon ik ge lukkig binnenboord blijven. En met nauw verholen vreugde de vertrouwde aanblik van Nieuwedieps haven als een onverdiend geschenk terugzien. Het was twee uur, mijn spandoek was in atomen gesplitst an achter de „Am sterdam" kojangde nog steeds de :ht- en brulboei, spijtig roepend: „boe!", maar toch hoopvol knipogend. ALEX OVANSA. Reeds eerder mochten wij in onze kolommen gewagen van een koe, d-e de wijde wereld introk. Die de engte van de slachtbank ontvluchtte in de richting van het ruime sop, alwaar zy langer dan een ncht zwemmende bivakkeerde. Eén der verwanten van deze roem ruchte koe die inmiddels reeds de weg van alle rundvlees is gegaan reisde Vrijdag per Texelse boot van Oudeschild naar Den Helder. On ler- weg herinnerde zij zich blijkbaar de historie met haar nichtje, die natuur lijk als een lopend vuu-tje order het koeiendom was verspreid. „Welaan", zal zij gedacht hebben, „nichtlief trok van de stad naar de zee. laat ik nu eens ln omgekeerde richting henen- vlieden!" Zy liet van dit voornemen niets biyken, maar wachtte rustig tot de loopplank was uitgelegd. Achteloos slingerde zy met haar staart en sla perig knipperde zy met haar ogen. alsof het ganse gedoe op de steiger haar niet dót Interesseerde. Zodra ztj echter haar kans schoon zag, ver dween deze lethargie als sneeuw voor de zon. Tot verbazing van alle omstanders was het dier in een minimum van tfld een stip ln de verte. Het scheen alsof een onzichtbare beryder het koebeest meedogenloos de sporen gaf. In de buurt van de Spoorgracht vond de koe waarschyniyk, dat zij deze sporen ruimschoots verdiend had, en zy gaf in ruil daarvoor de stryd op. Een welverdiende rust werd haar aangeboden door het personeel van de politiepost Spoorgracht, waar zy de nacht heeft mogen doorbren gen. De volgende morgen werd zy door baar rechtmatige eigenaar gemolken en teruggehaald. GEEN POND, MAAR EEN HALVE KILO. In de volksmond mag een pond het zelfde betekenen als een halve kilo voor de wet niet alzo. Voor de wet bestaan er zelfs geen ponden. Zo doende mag een winkelier zyn artike len ook nooit per pond prijzen. Ook niet per ons. Hy mag uitsluitend wer ken met grammen en kilogrammen, Enkele winkeliers, die zich hieraan niet stoorden, werden geverbaliseerd „H.W.N." houdt wedstrijden op het Amstelmeer. Snel spoedt de tijd. De maanden, die verstreken zijn tussen Hemelvaarts dag toen het zeilseizoen werd ge opend en de jongste Zondag, zijn met verbazingwekkende vaart in het zandglas van de tijd vergleden. Het waren maanden met veel zonneschijn. Dag aan dag spande zich een strak blauwe hemelkoepel boven de wereld, die weldra haast vergat dat het ook nog kon stormen en regenen. Zondag, de dag van sluiting van het zeilseizoen. waren de weersomstan digheden vrijwel gelijk aan die op He melvaartsdag. Er stond een bolle bries en de lucht was betrokken. Weer was het Amstelmeer tot strijdperk verko ren, en op weg daarheen verlieten de deelnemers, begeleid door een flink aantal motorboten, het intieme club huis aan de Binnenhaven. Bij ontstentenis van de voorzitter, de heer Coen Bot, en derhalve ook van zijn bij uitstek geschikt start- en pers schip „Janny", fungeerde de heer G. Veenman aan boord van zijn motor jacht „Zilvermeeuw" als starter. De wedstrijd-commissie werd evenals de vorige maal gevormd door de bestuurs leden J. Molenaar en F. Fels. De nodi ge boeien werden gelegd door de Ber", stuurman de heer W. Uipkes. Toen omstreeks één uur de wedstrij den een aanvang namen bij het ha ventje aan de Van Ewijcksluis, was de temperatuur vrij laag, en lag het Am stelmeer er tamelijk ruw bij. Door 't overkomende buiswater hadden de meeste zeilers dan ook in een mini mum van tijd een nat pak. De inschrijving was heel bevredi gend. In een vijftal klassen ingedeeld hebben zij op sportieve wijze om de ereplaatsen gestreden. Enige leden van de Adelborsten-roei- en zeilvereniging namen als gast aan de wedstrijden deel. De uitslagen waren als volgt: Kleine BM: 1. „Jeep", stuurman Tie- lemans; 2. „Stormvogel", stuurman A. Roovers. Sharpies: 1. „Aafke", stuurman T. van Est. Sloepen: 1. „Marja", stuurman G. Visser. Vogelklasse: 1. „Lieuw", stuurman A. den Broeder; 2. „Onrust", stuurman H. Roovers. Grote BM (16 m2): 1. „Skua", stuur man J. Noot; 2. „Weeda", stuurman A. Visser, Adelborsten; 3. „Peddemok", stuurman G. P. Slikker, Adelborsten. Een extra prijs voor de snelste tijd over het grote parcours dat 2 maal moest worden bezeild verwierf de heer J. Noot met 1 uur en 3 minuten. In zijn slotwoord na afloop van de prijsuitreiking in het clubhuis van „H.W.N." dankte de secretaris, de heer Molenaar, alle aanwezigen voor hun medewerking in het bijzonder de schenkers der prijzen, de wedstrijd- leding en de eigenaren der motorbo ten, die zich door het uitzetten der baan en het slepen op de terugreis tegenover hun medeleden bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. Hij hoopte een volgend jaar ook voor deze categorie leden in de een of andere vorm wedstrijden te kunnen organise ren. Na een lange zomer van buitenge woon zeilgenot nam hierop de schare met enige weemoed afscheid van het seizoen en ging men tevreden uiteen. Bevallen: J Reitzema—V an Leeu wen, dochter, O v d Zandt—Staaauk. dochter J M A Jungerlua—Van Doorn, zoon. J van Panhui»—Veen, zoon. F F FlerieFreljer, dochter. HE van Gijzen—Klink, zoon G Tolhoek—Pij pers dochter. - J Hartsuiker-Geus, dochter. - H P Koke—Arendse, zoon. - A M Jansen—Wiering, dochter. G Wind Wcuda, zoon. J de Jaeger—De Jong, ZOOn. j Rieuwers—Roke, zoon. 0 Möis—Dienst, dochter. G J Wesselink Veurink, dochter. AA KooiJ De Wlldt, zoon. G Brouwer—Bakker, doch ter T Kleine—Vart Dalen, dochter Ondertrouwd: J A Mulder en H E Broodbakker. -AA Bruinhout en R Riteco. - J Kuijs en J C Riechelmann J M Verblauw en A van Dijk. w F H Groot en M J Cramer. - W G Boon 0„ tt pioov - T G F Buytendijk en L de Vlieger. - E J Rebel en G Augustijn Getrouwd: G van Hoesel en A M P v d Knaap. - F Böeseken en M C. Grömmel. - H Verhage en M Schu W F Bakker en W K v Vliet. en A J Lengers. - P J de Beurs en T Huig g C Bakker en J Scheurs. K de Groot en E Stins. ZONDAGAVOND. Evenals bij Racing, ontdekken x-e vanmorgen tot ons genoegen ook bij de witjakken het streven, de kleedkamers en bestuurskamer keurig in te richten, om daardoor de bezoekers op een be schaafde wijze te kunnen ontvangen. Vandaag zijn dat de spelers van de Am sterdamse vereniging de Germaan. De club die met opzet niet zo sterk uit komt als wel mogelijk is. Dat klinkt wat vreemd, maar de motivering is zeer verstandig en volkomen begrijp», lijk. De derde klasse vereniging „de Ger maan" beschikt namelijk over zevrn junioren-elftallen, waarvan de ouds'e twee ingedeeld zijn in dezelfde afde ling, als de junioren van Ajax, de Vole- wijkers en nog een aantal eerste klasse clubs. Zij zijn daar niet alleen bij inge deeld, maar slaan in wedstrijden een uitstekend figuur. Dat het bestuur van deze club deze jonge uitblinkers niet temin rustig in deze junioren omgeving laat voetballen, en ze niet aanwendt voor het behalen van overwinningen van"" Nlel (m), II Jaar. - f J de la Fon- teij i (m), 4 Jaar Alweer 2 nieuwe koopvaardijschepen aan onze koopvaardijvloot toegevoegd. Het zijn het m.s. Tamo en m.s. Prins Fred. Hendrik, resp. gebouwd bij P. Smit, Rotterdam en De Merwede te Neder-Hardinxveld. Deze foto werd te Rotterdam genomen, waarop men tevens kan zien hoe de fietsers die door de Maastunnel willen, queue moeten maken voor de roltrappen. De kruik gaat zolang te water tot zo breekt. Men kan ook zeggen: Een kinderwagen rijdt net zolang op de „grote straat", tot een auto hem kraakt. Wy juichen het natuuriyk toe, dat onze moeders hun prille kroost meenemen op de wandeling, en wy zyn met hen verheugd, dat zij daartoe over een kinderwagen kun nen beschikken. Het is wel eens an ders geweest, en de nog aanwezige kinderwagen-wrakken werden wel eens voor andere doeleinden gebruikt. Onze moeders springen evenwel somtijds vrij onvoorzichtig met hun kostbaar kroost om. Iedere automo bilist en motorist zal ons toegeven, dat hy soms de wonderlijkste wen dingen moet maken om een kinder wagen of een convooi kinderwa gens te omzeilen, wy vestigen hierop de aandacht van iedere kin derwagen-bestuurster, opdat zij de rijweg schuwe en het trottoir bewan- dele. Ter versterking van deze at tentie zij medegedeeld, dat de politie reeds honderdvyftig ryweg-bewande- laars heeft bekeurd. Zij schenkt echter ook haar aan dacht aan de rywegberyders. Ook zij moeten zorgen, dat ze het verkeer niet in gevaar brengen. Verscheidene fietsers zonder bel of zonder licht en automobilisten zonder achterlicht, kregen een proces-verbaal. Hoe gevaarlijk het is. wanneer het stoplicht van een auto niet werkt, of wanneer het achterlicht niet brandt, ondervond een tienjarig meisje, dat pardoes met de fiets tegen de achter kant van een geparkeerde vrachtwa gen aanreed. Gelukkig was alleen de fiets beschadigd. NIET RIJP VOOR DE BIOS. "De Commissie voor de Filmkeuring verricht haar bezigheden niet uitslui tend voor de gezelligheid of voor tyd- verdrijf. Wanneer zy een film niet toelaatbaar acht voor personen be neden een bepaalde leeftyd, heeft zij daarvoor terdege haar redenen. En Tangezien telkens tal van Jongelieden biyk geven, daarby misschien ge steund door hun ouders, de juistheid van deze redenen in twijfel te trek ken, is het goed dat de politie een oogje in het zeil houdt. Enige te ieng- dige filmbezoekers werden uit de bioscoop verwijderd. Gis.eim.uuas mui» cornena n. uit Amsterdam voor ae poxitierecnter te Alkmaar verschijnen, ornaat ze m het Kamp „De Vlijt flad laten horen hoe ze scneiaen kon. Aan die scnempartij was een en ander voorafgegaan. De eciugenoot .an Desch. was in genoemd kamp ge detineerd en mocht om een of andere overtreding geen post en geen bezoek ontvangen, ue kampieiaing nad dit zijn echtgenote doen weten, doch tege- iijn.ei.iju Kwam er een „zwart" orieije van de man, dat zijn vrow hem toch maar moest bezoeken. In het kamp gekomen deed besch. het voorkomen, alsof zij geen brief ontvangen had en haar werd door de wnd. kampcommandant een bezoek van een kwartier toegestaan, omdat hij het zo sneu vond, als ze de hele reis voor niets had moeten maken. Het bleek echter al spoedig, dat de viouw deze gunst niet waard was. want ze overhandigde haar man een pakje. Ze moest toen onmiddellijk vertrekken, waarna ze enkele minder mooie opmerkingen maakte als: jullie teien op de zak van de N.S.B.-ers, enz. Ter zitting verklaarde de vrouw, dat ze niet wist dat ze geen pakje mocht afgeven en dat ze er ten onrechte van beschuldigd was tabak te hebben mee genomen, waarna ze nerveus was ge worden. De officier requireerde een gevange nisstraf vim veertien dagen. De poli tierechter was wat milder en legde voor deze overtreding, die reeds ge ruime tiid geio,3on b-"-1 en G. een geldboete van 50.— subs. 25 dagen hechtenis op. Pieter W. uit Den Helder had zich clandestien van een gasaansluiting voorzien. Het feit was op zichzelf ern stig, doch W. had het uit nood gedaan omdat hij bij gebrek aan meters niet door de gemeente kon worden aange sleten. De Alkmaarse politierechter veroor deelde hem conform de eis tot een geldboete van 50, subs. 25 dagen Jan V., eveneens uit Den Helder, had zich schuldig gem-r'-t aan dief stal van loden pijpen. Hij werd ver. ocrdee'd tot een geldboete van 75, «nihs. 5 dagen hechtenis. De officier reonir-eerde een hogere straf, namelijk 100, subs. 30 dagen. Overleden: N E plaatsman (v) 4 voor jjaar eerste elftal, getuigt van een a a f Snel (m), lo jaar uitstekend inzicht. De kansen voor de Germaan om tot sprekende grote suc cessen te komen, liggen in het seizoen 1948/49. Niettemin had de ontmoeting van he denmiddag aanvankelijk wel enige be koring, voornamelijk, omdat beide elf tallen ongeveer hetzelfde karakter heb ben. Zowel Helder als de Amsterdam mers trachtten uitsluitend door goed voetbal tot successen te komen. Dat is helaas niet in alle opzichten gelukt. Aanvankelijk ging dat wel aardig en 't grote contingent Germaan-aanhang sters vond het hier in Nieuwediep be langrijk gezelliger, dan vorige week in het Stadion bij HollandZwitserland. Dr tweede helft echter had niet alleen weinig met voetbal te maken, zij le verde door een tekort aan beheersing ook nog een strafzaak op. Dat kost weer drie heren, die de commissie vormen, een vrije Zaterdag middag. Een zitting, waarop verschei- denen moeten verschijnen en tenslotte een jongen, die je voor een aantal wed strijden het medespelen moet ontzeg gen. Van alle functies in ons voetbal bestuursapparaat is deze laatstgenoem de de beroerdste Het is moeilijk te zwijgen, als men de indruk heeft van onrechtvaardigheid. Maar het is voor het aanzien van onze sport absoluut noodzakelijk. Ten aanzien van dit punt kan men telkens weer genieten van „de Rangers", het elftal van onze adel borsten. Daar is maar één man, die een enkele maal iets zegt en dat is de cap tain. De overigen krijgen daarvoor de gelegenheid in de kleedkamer. Gevoegd bij de prima wedstrijden die zij spelen, vormen de jonkers hierdoor een team, dat een sieraad genoemd kan worden in d» afdeling Noord-Holland van de K. N. V. B. Toean Tik-Tik. TE LAAT OPEN EN TE VROEG BEGONNEN. Een caféhouder werd gekeurd, om dat na sluitlngstyd zich nog klanten in de zaak begonnen. Ook deze klan ten kregen een proces-verbaal. Iets anders presteerden een paar bakkers. Zy waren juist te vroeg aan de slag gegaan en kregen des wege een bon. Nadat de begin bully is genomen, wordt door de Alkmaarders gedurende vijf minuten een hevige druk op de Hermes-veste uitgeoefend, maar dan weet Hermes zich los te werken en wordt de voorhoede aan het werk ge steld. Legio zijn de scoringskansen en met grote regelmatigheid wordt 't doel van Alkmaar zes maal doorboord. De doelpunten werden gemaakt door Broekhuizen (3 x), Verfaille, Lager - veld en Van Loon. Gememoreerd dient te worden, dat Hermes nog twee doel punten maakte, die afgekeurd werden en een strafbully miste. HERMES II—BMHC V 3—1 Hermes II speelde Zondag zijn eerste wedstrijd in het seizoen tegen een welbekende tegenstander. Als om 2 uur de scheidsrechters Veen en v. d. Meulen de elftallen in het veld fluiten en de bully is genomen zijn direct reeds de eerste aanvallen voor Hermes. De jeugdige voorhoede weet echter het doel nog niet te vinden. Na pl.m. 15 mi nuten gelukt het Ton Pottinga om de linksback van de Bloemendalers te pas seren en na 'n fraaie voorzet, die met n uitstekend schot vat Jaap de Boer be ëindigd wordt, heeft Hermes de leiding, die ze tot aan de rust weet te hand haven. Na de rust is meteen Bloemen- daal in de aanval, echter zonder direct resultaat. Als tenslotte de Hermesdoel- man Han Zegel op een doorgeschoten bal te lang in zijn hok blijft, weet de middenvoor var BMHC gelijk te ma ken. Kort daarop scoort Jaap de 3oer na mooi doorzetten, pl.m. 10 minuten later gevolgd door het derde doelpunt, nu van de stick van Ton Pottinga. Met deze stand „omt het einde, en heeft Hermes II zijn eerste punten binnen. Zondag speelde KVH I haar derde competitiewedstrijd en wel tegen OB ZB I uit Amsterdam, welke in een ge lijk spel eindigde. (55). Als de scheidsrechter 't beginsignaal geeft, valt OBZB in een zeer hoog tem po aan waar KVH geen weerstand aan kan bieden. Reeds na 5 minuten is de stand 2—0 voor OBZB. Na het vak wisselen hetzelfde spelbeeld. KVH kan zich niet loswerken en speelt zeer slecht en slordig. Als na een kwartier spelen de stand 3—0 wordt, begint KVH uit een ander vaatje te tappen. Het opstel len en plaatsen wordt steeds beter en reeds spoedig is het 3—1. De strijd golft nu gelijk op i neer. Maar het is OBZB dat vóór rust nog eenmaal de korf weet te vinden. 4—1. Na de rust is het KVH die de toon aangeeft. De stand wordt na een geweldig offensief omgezet in een 5—4 voorsprong. Waarna OBZB in de laatste minuten de stand nog gelijk maak'. De reserves boekten een prachtig re sultaat, door KZ 4 met 3—0 te kloppen. Alzo de volle winst te halen uit drie competitiewedstrijden. Het derde dat zeer gehavend tegen ZKV 4 uitkwam kon het niet bolwer ken en verloor met 4—0. Een volgende keer beter Benjamins! TUINBOUWBEDRIJFSLEER Bij voldoende deelname wordt deze winter een cursus in tuinbouwbedrijfs- leer gegeven. Het onderwijs zal dan omvatten de leervakken: tuinbouwboek- houden, algemene tuinbouweconomie tumbouwbedrijfsleer en recht. De kern van deze vakken vormt de toegepaste tuinbouwbedrijfseconomie. Tot deze cursus worden'toegelaten de bezitters van een diploma van een al gemene tuinbouwwintercursus of van een lagere tuinbouwschool. Volwasse- dle niet de gelegenheid waren algemene tuinoouwcursus te vol gen, kunnen als toehoorder deze nieu- E tenminste wanner htH deelnemers dit toelaat. Het ligt in de bedoeling aa T-ï18 met vrucht doorl wettelijk erkend diploma te ervoor opgeven bij de heer Schi Nieuweweg 19, Schlaman, 'pen, jen verstrek- B.K.C. I vertrok voor haar eerste uit wedstrijd naar Zandvoortmeeuwen en hetgeen velen niet zullen verwaent hebben voltrok zich. Als de wedstrijd begint heeft B.K.C.'s aanvoerder Paar- dekooper de toss gewonnen en heeft de wind, die schuin over het veld stond, als voordeel gekozen. Gedurende de eerste 10 minuten ontplooit B.K.C. een ener giek, goed spel, waarop Zandvoort meeuwen geen vat kan krijgen. In deze periode is het Buning, die een uitste kende kans krijgt maar het doel op een haar mist en de bal keihard tegen ce Z-doelpaal laat ketsen. Eerst na deze 10 minuten gelukt het Zandvoortmeeu wen iets meer los te komen en als eed kwartier gespeeld is ziet de Z-midden- voor kans om De Schipper met een goed schot te verschalken en zijn club de leiding te geven (1—0). Het is alsof B.K.C. op dit sein heeft gewacht, want gedurende enige minuten volgen thans weer meerdere aanvallen van B.K.C.'s voorhoede en zeven minuten na het vorige doelpunt is het Tiel, die door een pracht trekballetje van Ligtendag, met een uitstekend schot de Z-keeper het nakijken geeft (1—1). Er is thans nog plm. 20 minuten te spelen en^ het is Zandvoortmeeuwen, dat in deze periode het meest de toon aangeeft. B.K.C. komt echter ook nog enige malen los, maar alle aanvallen worden tenslotte door de beide verdedigingen in de kiem ge smoord en de rust gaat in met gelijke stand 11. Na de hervatting is het Zandvoort meeuwen, dat gedurende de eerste tijd van leer trekt en door een ongelukkig toeval veroorzaakt een der geel-zwar- ten een vrije schop op 5 meter buiten het strafschopgebied en het is zelfs mo gelijk voor de Z-speler om van een afstand van 20 meter de Schipper, die volgens ons niet goed stond opgesteld, te passeren en de stand op 2—1 voor Zandvoortmeeuwen te brengen. En weer is het de achterstand die de B.K.C.-ers prikkelt en actiever wordt er dan ook gespeeld. En deze grotere activiteit wordt ook beloond, als na 10 minuten spelen, Buning door een goede voorzet van Jn. van Wees in de gelegenheid wordt gesteld om de gelijkmaker te scoren. Dit schot was door de Z-keeper niet te stoppen geweest. Hierna komt er echter een eind aan de vechtlust van Zandvoortmeeuwen, hun spel luwt enigszins en daaruit kan B.K.C. nu haar volle kracht putten. In een stevige eindspurt dringt B.K.C. meer en meer op en 7 minuten vóór het einde is het B.K.C 's linksbuiten, Jb. van Wees, die naar binnen gezwenkt een voorzet van Tiel weet te benutten en de keeper voor de derde maal met een onhoud baar schot weet te passeren. Rest ons nog te vermelden, dat vlak vóór het einde Buning voor de tweede maal de bal keihard met de Z.-doelpaal doet kennis maken en een voorzet van Ib. van Wees zo op zijn schoen neemt, dat de bal met een ferme slag tegen de bin nenkant van het Z-doel schiet, waarna deze weer in het veld terugspringt en weggewerkt wordt. In de laatste minu ten gebeurt echter niets sensationeel meer en heeft B.K.C. haar eerste uit wedstrijd met 3—2 van het sterke Zandvoortmeeuwen gewonnen.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2