Tentoonstelling van vee te Sehagen Stad en Omgeving, JnqzMMdm Het Speeltuinwerk vraagt ruimere belangstelling Zijpe's Raad vergaderde Voorzitter van de N.U.S.O. spreekt op jaarvergadering Het begon bij Eva Evangelisatie Vijzelstraat T ribunaal-uitspraken Het onbekende meisje was een 14-jarige jongen Deuren op slot! H.D.C.-nieuws Dienstregeling TEXELSE BOOT Wisselbekers voor de heren K. Reijne Kz. W. v. d. Oord Cz. K.V.H.-nieuws Economische perikelen. Veel kleingoed opgeruimd De Zaterdagavondmarkt Op de dezer daten In „De Rol kam" gehouden alsemene ledenver- fadering van de Speeltuinvereni ging Den Helder heeft de heer J. dn Bol», voorzitter van de Neder landse Unie van Speeltuinorganisa ties, gesproken over „Het nut der speeltuinen voor de kinderen Vooraf werden enkele huishoude lijke zaken afgewikkeld. In zijn openingswoord gaf de voor zitter, de heer P. S. van der Vaart, een overzicht van hetgeen gedurende het afgelopen Jaar was verricht, waar na de heer J. N. E. Teune. secretaris en penningmeester, zijn jaarverslag voorlas. Uit deze overzichten bleek voldoende, dat het plaatselijke speel tuinwerk groeiende is. In het bijzonder verdient hetgeen door het bestuur van de speeltuin Visbuurt. die thans pl.m. 500 leden telt, werd verricht, een woord van waardering. In totaal heb ben de drie afdelingen thans meer dan 1400 leden, welk aantal evenwel nog een sterke uitbreiding kan ondergaan. Mogelijk kunnen er dan nieuwe tuinen worden ingericht, In een stad met 32000 inwoners is dit zeer zeker moge lijk. GEMEENTELIJKE SUBSIDIE? De heer Th. Mallet, voorzitter van de afdeling Visbuurt, stelde aan de heer Van der Vaart de vraag, of het ge meentebestuur niet kan overwegen, een subsidie aan de speeltuinvereniging te verstrekken. De voorzitter antwoordde daarop, dat de liefde niet van één kant kan komen. Mogelijk zou bij een flinke stijging van het aantal leden op een gemeentelijke subsidie aangedrongen kunnen worden. De heer Van der Vaart bedoelde hiermee blijkbaar, dat de gemeente zich pas geroepen voelt om bij te springen, wanneer een brede groep uit de bevolking zijn belangstel ling voor het speeltuinwerk toont. De begroting voor het jaar 1948 werd daarna zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Tot lid van het centraal bestuur der speeltuinvereniging werd gekozen de heer Jansen, Ooievaarstraat 115. Tot leden van de raad van toezicht en advies werden in de vacatures Muts en Houtman gekozen de heren K. Rijpma en D. J. Luyendijk. HET NUT DER SPEELTUINEN. Na de pauze was het woord aan de heer Du Bois, die allereerst uiteen zette, hoe het speeltuinwerk niet al leen beoogt, de baldadigheid der jeugd te bestrijden, maar daarenboven ook in de vorm van cursussen e.d. de ontwik keling van de jeugd wil bevorderen. Juist het spel van het kind kan onder Deze welbekende titel Is van toepas sing op hetgeen enkele dagen geleden in de Koningsmaat passeerde. In dan cing „Du Commerce" werden twee Jeugdige matrozen beiden bekoord door hetzelfde vrouwelijk wezen. Er ont wikkelde zich een strijd aer geesten, waarbij genoemd wezen, een zeventien jarig meiske, een weinig Belangrijker rol speelde dan die van een begerens waardig voorwerp. Haar mening in deze zaak rd althans niet van be lang geacht. Toen dan ook één der adspiranten met het meisje dreigde schoot te gaan (wellicht letterlijk en figuurlijk), sprong zijn rivaal voor zijn eigen belangen in de bres. Het kwam tot een treffen op de blote vuist, waar bij de Koningstraat tot strijdperk werd verkoren. Een politieman echter, die uit hoofde van zij" functie dergelijke bloedige worstelingen niet kon tole reren, greep krachtdadig in. Tenslotte zelfs met de gummistok. De geschiede nis vermeldt niet, welke gelukkige derde zich over het meisje heeft ont fermd. Toen wij op het slagveld arri veerden was zij namelijk reeds in het duister van de nacht verdwenen. In het gebouw van de Evangelisatie „Maranatha" aan de Vijzelstraat wor den door de jeugdgroep a.s. Zaterdag en Zondag bijzondere bijeenkomsten gehouden. Daar zal spreken de evan gelist L. Pasman uit I aarlem, o.a. be kend door het JNVC-werk, hier in Hol land verricht. Dan spreekt nog de candidaat-zendeling W. Baas uit Am sterdam. Deze bijeenkomsten zijn spe ciaal bedoeld voor jonge mensen. De bijeenkomst van Zaterdag begint om half acht, die van Zondag eveneens om half acht. Zondagmiddag om drie uur wordt in de Spoorstraat naast het dis tributiekantoor een openluchtsamen komst gehouden. De tweede kamer van het Alkmaarse tribunaal deed gisteren uitspraak in de zaken tegen: Antonlus J. K. te Den Helder: Voor waardelijke internering voor de tijd van 8 maanden met een proeftijd van 3 jaar. Onder toezichtstelling van de Stichting Politieke Delinquenten, ont zetting uit de rechten voor het leven en verbeurdverklaring van café en inven taris. Hendrikus A. J. v. d. T. te Den Hel der: internering voor de tijd van 4 jaar en 6 maanden, dus tot 8 November 1949. Ontzetting uit kies- en ambsrech- ten. ae welbewuste leiding van ouderen van zo grote betekenis zijn. De eerste speeltuin in Nederland werd opgericht in 1898 in Amster dam. Het aantal bij de NUSO aan gesloten speeltuinen bedraagt thans 240. Het is wel typerend voor de toenemende belangstelling voor het speeltuinwerk, dat bijna het derde deel gedurende het laatste jaar er bij gekomen is. Vooral in Amster dam en andere grote plaatsen vindt het werk een uitstekende voortgang, vooral dank zij de steun der gemeentebesturen. Er worden subsidies verstrekt voor het onderhoud van het materiaal en de lonen der opzichters. De heer Du Bois hoopte ten slotte, dat de Helderse bevolking in zeer brede kring zich zou gaan interesseren voor het speeltuinwerk, dat van zo groot be lang is voor onze jeugd, en dus voor onze toekomst. Na de prettige lezing van de heer Dubois sprak de heer Van der Vaart een slotwoord, waarin hij de heer Teune, die het bestuur ging verlaten, dank bracht voor alles wat hij in de afgelopen tien jaar als lid van het cen traal bestuur voor de speeltuinen heeft gedaan. Wat hierboven staat, mag dwaasheid schijnen, het is toch de waarheid. De werkelijkheid is immers wel eens meer dwaas. Herinnert u zich nog dat meis je, dat zich buitengewoon amuseerde door bij garagehouders taxi's te bestel len? De chauffeur reed voor op de af gesproken tijd en bij het afgesproken adres, maar daar bleek men van niets te weten. Zo ook werden door dezelfde (althans men vermoedde toen dat het dezelfde wasjongedame bij een cafétaria tele fonisch bitterballen besteld, die ge bracht moesten worden bij een dame aan de Singel. De rekening moest ge presenteerd worden bij een andere Sin gelbewoner. De bitterballetjes bleken niet welkom te zijn, en de rekening nog minder. De jeugdige delinquent is thans ont maskerd, en bleek met een jongedame slechts het jonkvrouwelijk stemgeluid gemeen te hebben. Het is een veertien jarige jongen, die op deze wijze wat fleur in zijn eentonig bestaan trachtte te brengen. Dat deze fleurigheid door geen der .slachtoffers" op prijs werd gesteld, behoeft geen betoog. Zijn moe der zal straks nog aansprakelijk wor den gesteld voor de nodeloze ritten, door de taxi's gemaakt. Men houdt er nu eenmaal geen taxi's op na, uitslui tend voor het genoegen van vlegel achtige pubers. Weer zijn twee stadgenoten 't slacht offer geworden van de steelzucht van een grote onbekende. Een dame uit de Ambonstraat vermist uit een doosje op haar dressoir een brandstoffenkaart. Zij was 's morgens sle-' ts een ogenblik de deur uit geweest om een bezoe.c te brengen aan de groenteleverancier, en had daarbij de achterdeur los gelaten. Een andere stadgenote, die een bood schap deed in de Haka-winkel aan de Ruyghweg, liet op de toonbank r 10de handtasje, inhoudende vier bon kaarten, liggen. Toen ze enkele minu ten later het tasje miste, keerde ze met spoed naar de winkel terug, maar daar was het tasje niet meer te bekennen. Blijkbaar had een andere klant zich 'n bijzonder sociaal voelend mens betoond. DE HOGE PAPIERPRIJZEN HEB BEN ONS GENOODZAAKT DE ABONNEMENTSPRIJS TE BRENGEN OP 3,90 PER KWARTAAL. DE ADMINISTRATIE. Tengevolge van de staking in de grote Meelfabriek „Holland" te Amster dam is het meel in de goten en apparaten van de fabrieksinstallatie door diverse soorten insecten aangetast. Als een pluk watten wordt het meel uit een griespoetsmachine verwijderd. Als de staking afgelopen zal zijn, zal het nog enige weken duren, voordat men alles heeft kunnen reinigen. Te Utrecht is men op het station bezig een belangrijke tunnel te bouwen, die vooral van belang is voor de verbinding met het buurt- spoor. Zondag speelde het le tiental van HDC haar eerste uitwedstrijd in Am sterdam tegen ODV. Doordat enkele spelers verstek lieten gaan kon HDC niet in haar sterkste opstelling uitkomen hetgeen ook op het moreel der ploeg van invloed was. Ook wil het ons voorkomen dat en kele spelers zich in deze wedstrijden niet ten volle geven waardoor er nog al eens verliespartijen voorkomen, die bij betere concentratie vermeden kun nen worden. Wij geven deze spelers de raad, het niet te mooi te willen doen, maar er steeds aan tj denken dat elk bordpunt in deze wedstrijden dubbel zwaar telt. Hierdoor is het te verklaren dat deze wedstrijd, die toch volgens de ranglijst gewonnen had moeten worden, in een gelijk spel eindigde. De uitslag was: ODV I HDC I J. de WeerdC. J. J. Leibbrand 1 1 J. MeijerA. J. José 20 A. J. P. v.d. VeldeO. Ottevanger 20 G. N. v. WijkA. A. Bremer 11 K. v. ProosdijJ. v. d. Molen 20 N. TeddenaW. Wieren 02 F. v. d. HeuvelJ. Stoll 11 K. ZeemanP. v. Veen 02 V' v. GorkumJ. W. Bezemer 02 J. de PruisM. Kwast 11 10—10 A.s. Maandag vindt, eveneens in Am sterdam, de wedstrijd plaats CDA I HDC I. Wij hopen dat onze vertegen woordigers dan voor een beter resul taat zorgen, al behoort CDA tot één der sterkste verenigingen van Amster dam. Met ingang van Zondag 5 October geldt de volgende dienstregeling van de Texelse boot: Op werkdagen: vertrek van Texel 5.20, 7.45, 12.00, i4.40, 17.30 uur; vertrek van Den Heidei 6.30, 10.30, 13.00, 16.00, 19.00 uur. Op Zon- en feestdagen: vertrek van Texel 7.45, :2.00, 17.30 uur; vertrek van Den Helder 10.30, 13.00, 19.00 uur. KVH I speelt Zondag om 2 uur haar vierde competitie-wedstrijd tegen Roda I uit Westzaan. Roda heeft een zeer sterk twaalftal; en zo KVH één of twee punten in Den Helder wil houden, zal zij zich van het begin tot het einde voor de volle 100 moeten geven. Maar denk om het eerste kwartier KVH! Reeds tweemaal in deze competitie stonden zij binnen dit bewuste „kwar tiertje" met 30 achter. Hoewel deze achterstanden werden ingelopen, zal dit tegen Roda niet meevallen. Past dus op! Het derde speelt ook thuis en wel tegen WWKC I uit Wijde Wormer, om 12 uur. De kans op de punten is o.i. niet groot. Wat daarom een reden te meer voor de benjamins is hun uiter ste best te doen om te winnen. Economische delicten worden over vloedig geconstateerd en het is de taak van de Justitie, aan dergelijke overtredingen paal en perk te stel- len, tüsieren waren er zoveel zaken te behandelen, dat er zelfs een mor gen- en een middagzitting moest wor den gehouden. Bonkaartenhandel. Jan H. W. uit Den Helder had aan een' berucht opkoper van distributie- Descheiden een tabaks- en een textiel- kaart verkocht. Hij werd daarvoor na een eis van veeiv.en aagen veroordeeld tot acht dagen gevangenisstraf. De koopman Johannes J. V., even eens uit Den Helder, werd er van be schuldigd een textielkaart te hebben gekocht. Hij verklaarde echter, dat hij de kaart slechts in pand had. Teneinde enkele getuigen te dag vaarden, zal de zaak worden aange houden tot 29 October. Een derde ingezetene van Den Hel der, Petronella C. H., zou eveneens een levensmiddelenkaart hebben verkocht Ze verklaarde, dat zij de kaart uit ar moede in pand had gegeven. Haar echtgenoot zit in het kamp en ze moet van 19 ondersteuning haar vier kin deren onderhouden. Conform de eis werd haar een voor waardelijke gevangenisstraf van een v eek met een proeftijd van twee jaar opgelegd. Clandestiene bollen. De bloembollenkweker Johannes G H. uit Anna-Paulowna had zich en kele malen schuldig gemaakt aan over tredingen t.a.v. de bloembollenverorde ning. Zonder vergunning beteelde hij namelijk in 1947 36,64 are en in 1946 22,29 are grond met tulpenbollen. Hij verklaarde dat hij dat wel moest doen omdat hij veel schade had geleden en daarvoor geen vergoeding had ontvan gen. H. kan het echter voor een groot deel aan zich zelf wijten, dat hij telkens in financiële moeilijkheden verkeert, want hij haalt zich steeds hogere kos ten op de hals. Door clandestien te telen heeft hij zich het vorig jaar een heffing van 2250 bespaard, welke wel door bona fide kwekers moest worden betaald. De officier achtte dan ook een geld boete van de zelfde grootte wenselijk en eiste verder het opleggen van een gevangenisstraf van vier maanden. De verdediger, mr. Groen, was het met de gevraagde geldboete eens, doch vond een onvoorwaardelijke gevange nisstraf niet de aangewezen strafmaat De politierechter, mr. Stoffels, uit spraak doende, veroordeelde H. tot een g< vangenistraf gelijk aan de eis, doch voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. plus de door de officier ge elste geldboete. Met gebak van de Coöperatie Daar legt U eer mee in als gastvrouw Dat's Vakwerk Dal's pas een sortering Banketwinkel Koningstr. 102 Te'ef. 2685 Door de vereniging tot het houden van jaarlijkse Paastentoonstellingen van Vee te Sehagen werd Donderdag een tentoonstelling gehouden van vet weidevee, handelsvee en geregisteerde fokschapen onder begunstiging van mooi najaarsweer. De inzending en de belangstelling waren zeer groot. Volgens de jury was uitstekend vee ter beoordeling ingezonden. De uitslag: Rammen, geboren in 1944 of vroe ger: le pr. eig. H. J. E. van Hoorn te Wieringerwaard, fokker de heer Jac. Reijne te Barsingerhorn. 2e pr. de heer D. Donker Pz., Sehagen, fokker de heer A. C. Keijzer te de Waal, Texel. Rammen, geboren in 1945: le pr. A. tevens winnaar van de wisselbeker de heer K. Reijne Kz. te Sehagen. Fok ker de heer Joh. J. Roeper Johz., Oosterend, Texel. De heer Reijne, die de wisselbeker reeds 3 maal had ge wonnen, kwam thans definitief in 't bezit. Het is ook een zeer bijzonder beestje en het liet voor de jury, de heren P. Kistemaker Wz., L. Kreij- ger en C. Roeper, geen twijfel over. 3e prijs de heer A. Wit, Tolke, Seha gen, fokker de heer Ruijter, Ooster- Blokker. Rammen, geboren in 1946: Geen eerste prijs toegekend. 2e prijs A de heer H. C. Kooij, Harenkarspel, fok ker de heer J. C. Borst, Heer-Hugo- waard. 2e prijs B de heer C. v. d. Oord te Nieuwe Niedorp, fokker de heer N. Ruijter te Beemster. 3e prijs A de keer A. Brak te St. Maarten, tevens fokker. 3e prijs B de heer M. Kant, te Weere Winkel, fokker de heer K. Korver te Oterleek. Ramlammeren (drietallen) van één vaderdier, geboren in 1947: Hier een zeer grote inzending van verschillen de prachtige beesten. De eerste prijs verwierf de inzending van de heer C. Borst Pz. te Heer-Hugowaard. 2e prijs A inzending van de heer D. Donker Pz. te Sehagen. 2e prijs B in zending van de heer Jac. Reijne te Barsingerhorn. 3e prijs inzending van de heer C. v. d. Oord te N. Niedorp. Ooien met hare in 1947 geboren lammeren, waaronder telkens minsten» één ooi of een ramlam: Geen eerste prijs toegekend. 2e prijs de heer C. Borst Pz., Heer-Hugowaard tevens fokker. Ooien met hare in 1947 geboren lammeren, waaronder geen ooilamme ren (ooi met 2 of meer ramlamme.en) 1 inzending van de heer A. Wit, Tolke te Sehagen, welke de vierde prijs ver wierf. Eigenaar was hier tevens fok ker. Ooien (viertallen) geboren in 1945 of vroeger: Hier waren vier inzendin gen, welke alle bekroond werden, le prijs de heer Jac. Reijne te Barsinger horn. 2e pr. de inzending van de heer W. v. d. Oord Cz. te Barsingerhorn. 3e pr. de inzending van de heer K. Reijne te Sehagen. 4e pr. de inzen ding van de heer M. Kant te Weere Winkel. Ooien (viertallen), geboren in 1946: Ook in deze rubriek 4 inzendingen, welke alle vier bekroond werden. De inzending van de heer W. v. d. Oord Cz. te Barsingerhorn haalde de eerste prijs en tevens de wisselbeker. 3e pr. de inzending van de heer W. v. d. Oord Cz. te Barsingerhorn. 3e pr. de inzen ding van de heer H. J. E. van Hoorn te Wieringerwaard. 4e pr. de inzen- De raad kwam Dinsdagmiddag in vergadering bijeen onder leiding van burgemeester Breebaart. Mededelingen. Van Ged. Staten is bericht ontvan gen dat de wethouderssalarissen op 400.— per jaar zijn vastgesteld De voorzitter gaf vervolgens ant woord op in de vorige vergadering gestelde vragen. De bordjes van de straatnamen zullen worden aange bracht. De kwestie van de woningen te Oudesluis is door de Woningcommis sie in onderzoek. Het vuil dat aan de kant van de sioot wordt neergeworpen, dient voor opvulling van de berm. Voorts werd meegedeeld dat op Maandag 20 October het monument te Petten door de commissaris der Koningin zal worden onthuld. Benoemingen en ontslagen. Als wijkverpleegster werd benoemd in de vacature-Dijkema, Zuster J. C. Schout te Rotterdam. Aan de heer W. G. M. Kohier werd op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. In zijn plaats werd benoemd de heer C. de Leeuw. Regent Weeshuis. Als regent voor het Weeshuis werd wegens overlijden van de heer J. Rampen de heer P. Wittebol te Scha- gerbrug benoemd. Een andere dokter. Dr. J. J. Boerma vroeg wegens ver trek eervol ontslag wat hem werd verleend. Zijn opvolger, de heer J. F W. G. Verheul, zal de pracktijk voort zetten en we-d als gemeentegenees heer benoemd. De voorzitter zeide, dat in verband met de komende reorganisatie van de geneeskundige dienst het salaris na der zal worden vastgesteld. Aan Mej. Krul, onderwijzers aan de o. 1. school te Schagerbrug, werd op de meest eervolle wijze, op haar ver zoek ontslag verleend. Diverse besluiten. B. en W. stelden voor het raadsbe sluit waarbij de rechten voor kam- peervergunningen werden verhoogd in te trekken. De Minister is n.1. van mening dat de leges te hoog zijn. De raad kan zich met het voorstel verenigen. Het vastgestelde reglement voor de Sociale Dienst werd gewijzigd aange boden en vastgesteld. De begrotingswijziging voor het Burgerlijk Armbestuur werd goedge keurd terwijl de Kweekschool voor onderwijzers te Den Helder een bij drage van 1 cent per inwoner zal ontvangen. B. en W. stelden voor van de heer K. Nottelman te Sehagen aan te kopen een perceel duingrond groot ruim 2 H.A. voor 1750,wat geen bezwaren ontmoette. Verordening keuringsdienst. De wijziging van de verordening op de Keuringsdienst van vee en vlees kon de goe-ine-i-i-m van de raad ver werven, evenals de gratificatie van 2 pet voor het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel. Drie der leden waren tegen het voorstel n.1. de heren Kramer, Hooy en Doorn. J De heer Doorn zeide, dat de rüks- saiarissen ten achter staan bij het ge- meentepersoneel en het leek spr niet gewenst om de 2 pet. te geven De voorzitter meende dat de meente-ambtenaren in verhouding tot ontv*n£Tbtenaren l3gere SaIarisser' De heer Doorn meende dat wij moe ten ophouden steeds maar te geven De voorzitter zeide dat er nood is ding van de heer A. Brak te St Maarten. Ooilammeren (viertallen) van één vaderdier, geboren in 1947: le pr. de inzending van de heer W. v. d. Oord te Barsingerhorn. 3e pr. de inzending van de heer K. Reijne Kz. te Sehagen. 4e pr. de inzending van de heer K. Paarlberg te Schagerwaard, gemeen te Harenkarspel. Vet weidevee: Prachtige exemplaren waren ter markt aangevoerd, een lust voor het oog. Voor de beste, fijnste, zwaarst gemeste koe afgewisseld le pr. de heer K. Schenk, Kolhornerweg, Middenmeer. 2e pr. de heer J. Jon- ker te Alkmaar. 3e pr. de heer Jac. de Veer te Sehagen. Voor de beste, fijnste, zwaarst gemeste koe met 6 brede tanden: le pr. de heer J. Nie- rop te St. Maartensbrug, gem. Zijpe. 2e pr. de heer Jac. de Veer te Seha gen. 3e pr. de heer J. Nierop te St. Maartensbrug. Voor de beste, fijnste, zwaarst gemeste koe met 2 brede tan den: le pr. de heer D. Spaans te Bar singerhorn. 2e pr. de heer D. de Jong te Hoogwoud. 3e pr. de heer D. de Jong te Hoogwoud. De jury bestond hier uit de heren Jn. Groot en A. Stins. Handelsvee. Hoogdrachtige koeien, afgewisseld: le pr. Gebr. Baars te Sehagen. 2e pr. de heer H. van Hoorn te Wieringerwaard. 3e pr. de heer A. Blokker te Oudesluis. Hoogdrachtige koeien, niet afgewisseld: le pr. de heer E. Asjes te Bergen. 2e pr. de heer D. Sleutel, Tjallewal, Sehagen. 3e pr. de heer A. Blokker te Oudesluis. Ver se melkkoeien, afgewisseld: le pr. de heer 3e pr. de heer A. Blokker te Oudesluis. Kalfvaarzen: le pr. de heer A. Blokker te Oudesluis. 2e pr. de heer D. Sleutel, Tjallewal, Sehagen. 3e pr. de heer A. Blokker te Oudesluis. Geldevaarzenle en 3e pr. de heer A. Blokker te Oudesluis. Graskalveren (kuikalveren)le pr. de heer D. Sleu tel, Tjallewal te Sehagen. 2e pr. 3e pr. de heer A. Blokker, Oudesluis. De rubriek handelsvee werd beoor deeld door de heren W. Boom en J. Borst. Zo behoort dan deze tentoonstelling weer tot het verleden. Dit zijn altijd van die hoogtijdagen voor de cen trumgemeente Sehagen. Het weer werkte mede en de belangstelling was zeer groot. Het werd daardoor een buitengewoon goed geslaagde dag. Geachte redactie, In Uw blad van Maandag 29 Sept. j.1. stelde U de vraag „Komt de Zater dagavondmarkt weer terug?" Mijns in ziens zou het terugkeren van de Zater dagavondmarkt niet wenselijk zijn. Ik geef toe, dat al het nieuwe het oude van vóór 1940 niet kan benaderen, wat betreft prettig kopen en zaken doen, en ook niet wat de gezelligheid in de stad aangaat. We hebben geen verlichte étalagekasten meer e.d. Ik vraag mij echter af: is het niet verkeerd, om het oude, de marktverkoop, althans wat dat nu is, terug te halen in onze stad? Ik geloof dat de Helderse zakenmensen het niet zouden toejuichen, vooral om- dal op een markt alles kan en mag gedaan worden, terwijl de H.H. w'n- keüers aan zovele voorschriften gebon den zijn. Ook zal de gemeente er, ge lijk met het kermisvermaak, niet zo veel beter van worden. Geef onze éta lages licht, en doe de marktverkoop uit ons midden! THEO MALLET, Bestuurslid Helderse Gemeenschap. bij de ambtenaren. Er is achterstand in kleding enz. De heer Doorn: Dat is er ook bij de burgerij. De voorzitter: Dat ontken ik niet maar iemand die gestudeerd heeft kan niet met een boerenarbeider worden gelijk gesteld. Het voorstel werd na nog enige bespreking aangenomen. Woonruimtecommissie. Als leden van de Commissie van Advies inzake de Woonruimtewet werden benoemd de heren D. Eriks Kz. te Burgerbrug, Aid. Groot te Stolpen, K. Paarlberg te Oudesluis, C. de Leeuw Wz. te 't Zand, C. Vries man Cz. te Petten. B. en W. stelden voor aan de ge meente Den Helder 200.— te betalen voor de kosten van de instandhouding van het gemeentelijk lyceum daar het andfis niet mogelijk is dat de leerling W. A. de Wit te 't Zand aan genoem de school de lessen volgt. Niemand verklaarde zich tegen het voorstel. Voorgesteld werd aan de kleuter scholen te Schagerbrug en Burger- brug een subsidie te verlenen van lek 100,—. Allen waren biervoor. B. en W. boden een wijziging van de gemeenterekening 1944 aan waar mee de raad accoord gaat evenals met de vaststelling van de werkelijke uit gaven voor het lager onderwijs. De uitgaven waren totaal 9046,81. OUDESCHILD. (Visafslag). Aange voerd van 21 tot en met 27 Sept. '4T: 4133 kg Garnalen; 3 kg Kaan; 3 kg Kabeljauw; 633 kg Sardien (Spaanse); 250 kg Schar; 30676 kg Schol; 294 kg Paling; 52 kg Poon; 691 kg Tarbot; 4420 kg Tong; 3010 kg Wijting; 6999 kg Puf- garnalen en 7 stuks Zalm.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2