Spott Abonneert U op dit blad Vrijheid Blijheid Anna-Paulowna. Vergadering Volksonderwijs Opvoering „Dokter Bavino" Woonruimtewet Breezand L.T.B. vergadering Wieringer weekoverzicht Zijpe Ongeslagen record van B. K. C. gebroken Wieringen Kunstkring opent seizoen met „Van ander ras''. Texel Des Kerstpakettenactie Den Burg De St. Maartensbrug. Schagerbrug Texel IWatervogels I 13 Oud-Gereform. Kerk JUTTERTJES Te koop aangeboden Te koop gevraagd Te huur aangeboden Ruilen Diversen Dames SPORTSCHOOL J. KUILMAN. De afdelingsvergadering van Volks onderwijs, gehouden bij de heer De Boer, werd geopend door de heer Van Dijk, die in het bijzonder het nieuwe bestuurslid, de heer De Klerk, welkom heette. Opgemerkt werd, dat de laatstgehou den propaganda-avonden niet aan hun doel hebben beantwoord en financieel een tegenvaller opleverden. Toch staat het er met de kas nog niet zo slecht voor, deelde de penningmeester, de heer Kooiman, mede. Het ledental blijft vrij constant. Minder prettig voor het bestuur is echter, dat voor de ver gaderingen zo weinig belangstelling ge toond wordt. In de bestaande bestuursvacatures werd voorzien door de keuze van de heer Schouwstra, die zal proberen een tweede bestuurslid voor de Oostpolder te vinden. Indien dat niet lukt zal me- vrouv IJselstein het bestuur voltallig maken. Afgevaardigden naar de eerste provinciale vergadering zullen zijn: mevr. IJselstein en de heren Van Dijk, Kooiman en Noorman. Bij de bespreking van het punt: pro- paganda-avond werd het bestuur in overweging gegeven een avond te orga niseren waarop kinderen der hoogste klassen met zangspel, toneelstukjes enz. zullen meewerken, of een avond met krachten, die een bekende naam heb ben op het gebied van toneel, muziek of declamatie. Bij de rondvraag werd allereerst on der het oog gezien hoe men de leden vergaderingen aantrekkelijker kan ma ken. De heren Van Dijk en Noorman wilden daartoe wel een bijdrage leveren in de vorm van een lezing met licht beelden, een boekbespreking of iets dergelijks. Ook aan de ledenwerving zal, op voorstel van de heer Vergaay, meer aandacht worden geschonken en ten slotte werd de vraag geopperd, of de afdeling niet het initiatief kon ne men om weer te komen tot culturele avonden, zoals we die hier in de dagen van de vereniging T.A.G.O. kenden. Blijkens de besprekingen op deze avond wil Volksonderwijs zelf ook al dergelijke avonden organiseren, maar misschien is het beter om eerst 'n ster kere financiële basis te leggen door óf een onderafdeling van V.O. öf een aparte vereniging te stichten, die zich daar in het bijzonder mee bemoeit. Door verschillende personen werd 't ontbreken van een vereniging, die voor avonden van goede kunst en interessan te lezingen zorgt, betreurd. De vergadering voelde voor dit idee en vond het ook op de weg van Volks onderwijs liggen om het initiatief in deze te nemen, zodat besloten werd dat het bestuur en enkele leden contact zul len zoeken met enige andere personen en met hen samen te overwegen of dit plan te verwezenlijken is en in welke vorm dat het beste kan gebeuren. Om te zorgen dat de Stichting 1940-1945 ln aller aandacht blijft en de slachtoffers van het verzet niet vergeten worden, had de afdeling Anna Paulowna van genoem de Stichting in Veerburg een avond ge organiseerd, waarop de opvoering van Dokter Bavino" de hoofdschotel vormde De heer C Weeda opende de avond met het uitspreken van bovenstaande gedacht- ten en declameerde vervolgens „Cel- dioom", een gedicht van W van Rand wijk, die daarin zijn gevoelens en ge dachten, zijn hoop, verlangen en ver wachtingen uitsprak als gevangene van de Duitsers in bezettingstijd. Over de opvoering van Henk Bakker's toneelspel „Dokter Bavino" zouden we willen volstaan met wat een daarvoor naar Anna Paulowna gekomen hoofdbe stuurder van de Stichting aan het einde van de avond zei Spreker kreeg wel eens meer het verzoek het hoofdbestuur op een dergelijke avond te vertegenwoor digen en, na de daarbij opgedane erva ringen, waren zijn verwachtingen, toen hij naar de Polder ging, niet hoog ge spannen. Maar hij viel van de ene ver rassing in de andere. Hij zag een mooie zaal, een prettig publiek eneen goed stuk, dat over het geheel ver boven het middelmatige uitstak en waarin zelfs een paar rollen uitstekend werden vervuld. Spreker ging op geestige wijze nog oo enige détails in, om tenslotte het toneel gezelschap, het ijverige afdelingsbestuur, dt zaalhouder en de „Sunny Boys", die voor goede muziek zorgden, te danken Maar ook allen, die een prijs beschikbaar stelden voor de eveneens op deze avond gehouden verloting, de lotenverkoopster tjes en allen, die verder het hunne bij droegen tot het slagen van de avond, betrek spreker in zijn hartelijk dank woord. Het ligt in het voornemen van het gemeentebestuur tegen overtreders van de bepalingen der Woonruimtewet 1947 procesverbaal te doen opmaken. Onder de overtreding van deze wet valt ook woongelegenheid in gebruik of mede gebruik te geven of te nemen zonder schriftelijke toestemming van B. en W. Deze overtreding kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste 3 maan den of met geldboete van ten hoogste f 5000. De burgemeester kan bovendien bevelen aan overtreders van boven genoemde verbodsbepaling de ten on rechte betrokken woongelegenheid binnen een door hem te bepalen ter mijn te ontruimen en kan dit na afloop van deze termijn zo nodig met behulp van de sterke arm op kosten van de nalatige doen geschieden. Alc nalatigen gelden zowel degenen, die in strijd met het bovenbepaalde woongelegen heid in gebruik nemen, als wel dege nen, die hun woongelegenheid in ge bruik geven. ONTSLAG ONDERWIJZERES B en W stellen aan de raad voor het door mej. Veth gevraagde ontslag uit de betrekking van onderwijzeres aan school II tegen 1 December te verlenen. Op de oproeping tot sollicitatie ter voor ziening in de komende vacature, heeft zich geen enkele sollicitante gemeld. RAAD HUIS STRAAT De nieuwe straat achter het gemeente huis, die we zelf reeds eens, zij het met een vraagteken, Raadhuisstraat noemden, zal deze naam waarschijnlijk officiéél krijgen. B en W zullen althans in de eerstkomende raadsvergadering voorstel len aan deze straat met nieuwe woningen bovengenoemde naam te geven. Slijkhuis werd onbedreigd winnaar in de jaarlijkse Nationale Zwaluwen Veldloop, waaraan door 500 lopers werd deelgenomen. Een hindernis in de 4000 M. Rechts Slükhuis en Meerman. Naast de afd. van Bloembollencultuur ond de afd. van de LTB hier bijna nog uitsluitend een reden van bestaan in de taak van het tot stand brengen van de arbeidscontracten met de werkers in de bedrijven. De ledenvergadering, bij de heer Bossen gehouden, had daar om vooral ten doel het afdelingsleven wat te stimuleren en nadat de heer A. Meyer een kort openingswoord had ge sproken en de notulen van de heer G. Timmer, behoudens een kleine opmer king van een der leden, waren goed gekeurd, werden besprekingen gevoerd over de wijze waarop de afdeling meer betekenis voor de leden kon hebben. Als gevolg daarvan werden enige com missies in het leven geroepen en wel ten eerste een reiscommissie, die b.v. de excursies naar voor de vaklui be langrijke demonstraties zal voorberei den: dan een commissie voor het gees telijk leven, die o.m. zal kunnen zor gen voor een grotere deelname aan de bedevaart naar Heiloo; verder een fi nanciële commissie, waarvan de taak zal zijn de penningmeester te assisteren en middelen te beramen om de kas te versterken en tenslotte een feestcom missie die een jaarlijkse gezellige bij eenkomst (met de dames der leden) organiseert en zorgt dat de jubileum- dagen der afdeling beter gevierd kun nen worden dan onlangs bij het 10- jarig bestaan het geval was. Een ver deling van laarzen, oliepakken, werk kleding en fietsbanden, verstrekt door de Stichting voor de Landbouw, volg den nog vóór de rondvraag en daarbij was het belangrijkste een informatie van de heer G. v. d. Berg (Vroone over de omzetbelasting. Deze is van 1 pet. op 3 pet. gebracht -en men meen de, dat deze door de kwekers betaalde belasting aan de exporteurs wordt te rugbetaald! Het afdelingsbestuur zal, om klaarheid in deze kwestie te krij gen, zich wenden tot het hoofdbestuur en vragen of de kwekers die 3 pet. mo gen doorberekenen. Het record snoekbaars werd deze week verbeterd door de heer Jac. Rotgans, die een „diertje" van 22 pond ving. De Vlevo-bode heeft het over een Klondyke op Wieringen. Men dacht hier een goudader te hebben gevon den, doch meer lijkt dit op glimmer uit vergane stenen. Aan Den Oever zal een badpavil joen komen, dat gezet zal worden op kosten van de V.V.V. Binnenkort in de raad de vraagstukken over het zwemmen? Een frisse geschiedenis in ieder geval. Bij de volkstelling is gebleken dat. er 190 mannen meer zijn dan vrou wen. Jammer dat de import van ba by's uit Engeland is stilgelegd. De Oeverse orgelspeler in de kapel te Den Oever herdacht Zondag het feit dat hij 45 jaar als organist bij de Ned. Herv. Kerk in dienst was. ADVIESCOMM. WOONRUIMTEWET. De in de laatste raadsvergadering be noemde Commissie van Advies, als be doeld in art. 6 van de Woonruimtewet 1947, is dezer dagen geïnstalleerd. De Commissie heeft de heer K. Paarlberg tot haar voorzitter benoemd. Zondag is er een einde gekomen aan B.K.C.'s glorieuze voetbalperiode gedu rende het laatste jaar, een jaar waarin geen enkele wedstrijd werd verloren, doch thans was het de sterke Amster damse ploeg De Meteoor die paal en perkte stelde aan het ongeslagen record van B.K.C. In deze fair en goed ge speelde wedstrijd heeft de best spelen de ploeg gewonnen.Een uitslag 41 of liever gezegd 4—2 zou de verhouding echter beter hebben weergegeven. B.K.C. speelt de eerste helft met de zon mee en als de Meteoor aftrapt blijft de bal gedurende de eerste 7 minuten in het bezit van de Meteoor. BKC moet blijkbaar eerst wennen aan het kwikvlugge spel der Meteoren, die ge durende deze korte tijd uitnemend voetbal spelen. Juist in deze periode had de Schipper bij een van zijn safe's in zijn ijver de spelregels een moment vergeten en binnen het strafschopge bied een der Meteoren ietwat hardhan dig aangevallen, hetgeen vanzelfspre kend op een penalty uitloopt. Haarfijn wordt de penalty genomen en omgezet in een doelpunt (0D. In het verdere verloop komen de Poldersen er beter in. De aanvallen blijven echter nog steeds zonder succes, hetgeen echter niet van Meteoor kan worden gezegd, want men merkt wel, dat de aanvallen der Amsterdammers veel gevaarlijker zijn, dan die van hun tegenstanders. Bij een van deze snelle doorbraken stelt de linksbuiten met een goede voorzet zijn vleugelspeler in de gele genheid om de Schipper met een on houdbaar schot voor de tweede maal te passeren. Na de thee volgt een periode van vol komen Polders overwicht, waarin enige doelpunten hadden geboren moe ten worden. Er gebeurt echter niets van dit alles, want de Amsterd. verde diging biedt felle weerstand. Plotseling breekt de M-voorhoede weer een ogen blik door en de gevaarlijke rechtsbui- Dit toneelspel, dat Vrijdag door het Amsterdams Toneelgezelschap werd opgevoerd, behoort tot het moderne repertoire. Evenals „School der dap peren" (Home of the braves) een ras sen-probleem behandelt, zo wordt in „Van ander ras" het neger-vraagstuk or.der de loupe genomen. Men moet de geschiedenis van Amerika wel goed kennen om te beseffen, dat de neger in Amerika en met name in de Zuide lijke Staten als inferieur, althans als de mindere van de blanke, wordt be schouwd. De negerrassen zijn afkom stig uit Afrika en of het nu komt, dat zij als slaven in de achttiende eeuw naar Amerika werden gebracht, in ieder geval het feit ligt er, dat er n giote afstand bestaat tussen blank en zwart. Het lijkt ons een grote moei- lilkheid hierin partij te kiezen. Daar voor moet men de toestanden bestu deerd hebben. De inhoud van het stuk is zeer rea listisch en onwaarschijnlijk sterk voor gesteld. Dat een senator zich zo vernedert, dat hij een diefstal fin geert om een motief te "inden een ne ger een trap te geven, lijkt ons wel wat al te fantastisch. Niettemin heb ben de bezoekers kunnen smullen van het eminente spel van de artisten. De moeilijke rol van Paul Huf (als de „gemene" senator) werd een juweel tje van toneelspeelkunst. Direct daarna willen wij Cavia de Raet noemen. De mimiek van deze nog jeugdige artiste was volkomen beheerst. Zij beleefde hetgeen ze zeide. Maar ook haar zus ter Alice (Loudi Nijhof) liet goed spel zien. Zowel Bella als Honey wa ren uitstekend in haar negerrollen Honey gaf uitstekend de aardige, hup se negerdienstbode weer (Mies Ha- gens). Wat de mannen-rollen betreft: de schrijver (Frits v. Dijk) en de ad vocaat (Roy Maxwell) waren buiten gewoon goed. Rest ons de vertolker van de neger-luitenant (Johan Schmitzt die in zijn lange rol wel zijn best deed. doch niet opgewassen bleek te gen het spelpeil van zijn collega s. Al met al een geslaagde opvoering prachtig decor en een dankbaar en langdurig applaus. Schreven we niet enige tijd geleden over Texel, de parel der Wadden-eilanden, het eiland dat ieder die het leerde kennen ging liefhebben en dat jaarlijks door dui zenden mensen wordt bezocht? Echter niet alleen deze „vreemdelingen" denken nog dikwijls terug aan de tijdop ,,'t Gouden Boltje" doorgebracht, ook de gedachten van onze jongens in Indlë, die hun ouders, vrouwen, verloofden en familie op Texel moesten achterlaten, zullen ongetwijfeld dikwijls naar ons eiland. Hoevelen van hen zullen terug denken aan de prettige Zaterdagavondstemming die dan plotseling over het eiland komt; De huisjes proper en netjes. De voor bereiding voor de Zondag, die immer als een mijlpaal in het dagelijkse leven staat Hoe ze dan Zondagsmorgens bij moe der aan de koffie zaten en 's avonds met hun meisje door de schapenpaadjes dwaalden. Maar niet alleen hun gedachten gaah naar Holland, ook de gedachten van ge heel Texel gaan uit naar hen, die daar in de tropen hun plicht doen! Deze gedachten komen niet alleen tot uitdrukking in het zenden van brieven en kranten! Er moet een contact komen tussen het gehele eiland en onze jongens over zee! Hiertoe werd door de „Niwin" een Kerstpakketten-actie ingezet voor al onze jongens waar deze ook vandaan komen! Er worden etiketten verkocht, waarop de namen van de kopers kunnen worden ge plaatst en die daarna op de pakketten worden geplakt. Iedere soldaat wordt dan zo'n pakket toegezonden, dat ze met Kerstmis zullen ontvangen. De verkoop van deze etiketten gaat prachtig en overtreft zelfs de verwach tingen. Er waren zOO etiketten ontvan gen en verleden week werden er nog weer 100 bijbesteld. In Oudeschild werd een collecte gehou den, die f 351,— opbracht, waarvoor dus 70 pakketten kunnen worden verstuurd. Den Burg 52, Den Hoorn 40 en Oos terend 20 pakketten. Wanneer de uitgave voor een pakket wat hoog is voor iemand alléén, kan men het ook in combinatie met anderen doen Zo werden door het Ned. Herv. Kerk koor te Den Burg 3 pakketten, door de Bijzondere School te Oosterend 4 pak ketten gekocht. Door personeel van het notariskantoor te Den Burg, Beers, Rijkspolitie, Gewes telijk Arbeidsbureau, Raadhuis enz. wet den gezamenlijk eveneens pakketten ge kocht. Zo leeft Texel meemet de jongens over zee! Ook door „Con Amore" en het Ned Herv. Kerkkoor te Den Hoorn zal deze week worden gecollecteerd. Thans staat Oudeschild nog aan de kop met het grootste aantal pakketten. Zal dit zo blijven? Andere dorpen, doet uw best! Van de gemeente-secretarie is aan de familieleden van militairen om adressen van hen gevraagd. Laten deze familiele den die hu» antwoord nog niet hebben ingezonden, hiermee niet langer wachten, maar onmiddellijk het adres opsturen. Ook worden ter secretarie gaarne inge wacht de adressen van vrijwilligers over zee aan wier familieleden tot nog toe door onbekendheid, geen verozek om op gave werd gedaan. ERNSTIG ONGELUK. Woensdag werd de 68-jarige mevr, J. LapKrijnen uit 't Hoornder Nieuwland, die een bezoek te Den Burg zou afleggen bij de fam. Nan Eelman, aan de Hallerweg door een haar passerende auto van C. PKey- ser, waar aan de achterkant een eind hout uit stak, ernstig getroffen. Met twee gekneusde ribben en hoofwon- den werd zij bij Nan Eelman onder gebracht. ten is er als de kippen bü om voor de derde maal de Schipper te passeren. Deze bal was niet onhoudbaar. Weer trekken de Poldersen ten aan val. Zij geven de moed nog niet op en Jb. van Wees wordt bij een van deze operaties een beetje hardhandig in het Amsterdamse strafschopgebied aange vallen. De penalty wordt genomen door Tiel doch de kans om het eerste tegen- punt te scoren is ook hier weer ver keken als Tiel, waarschijnlijk tengevol ge van de felle zon, enige decimeters naast schiet. Er is nog pl.m. een kwartier te spe len en gedurende dit laatste kwartier probeert men van alles. Het mag echter niet baten. Op een gegeven ogenblik is de Meteoor-voorhoede er weer van door en het kost B.K.C. weer een doel punt (0—4). Zo blijft de stand tot het einde. Als W. de toss gewonnen heeft j8 T. die aftrapt en direct ten trekt. Het levert echter geen resuj. taat op, integendeel, het is W., dje p, de T.-aanval naar voren trekt en uit hard schot van haar linkshalf s Been weet te scoren. Dit doelPuJ was onhoudbaar. Texel niet ontmoe- digd, trekt weer ten aanval, doch weer is het W. die spoedig de score verhoogt door een kopbal van haar midvoor v. d. Hert. Het spel wordt er niet beter op en er wordt forser gespeeld. Doelpunten worden er niet meer ge. maakt en de rust breekt aan met een 20 voorsprong voor W. Na de thee denken we allen dat T er een schepje op zou gooien en trachi ten de achterstand in te halen. De aanvallen zijn echter te kort en er wordt te slecht geschoten. Het is W. die ongeveer 12 min. na rust een penalty krijgt te nemen door dat Beekhoven op ongeoorloofde wijze ten val werd gebracht. De straf is o.i. echter te Ewaar geweest. W. doelpunt hieruit door Snijders. Texel zet nu alles op alles, aanval op aanval wordt opgezet, doch de keeper van W. geeft niet thuis of de bal wordt slecht afgewerkt. Zelfs heeft T. nog een paar strafschoppen even buiten het strafschopgebied on benut gelaten. Als een ieder denkt dat er geen verandering in de stand zal komen, gelukt het Texel toch nog uit een goed opgezette aanval de stand op 1—3 te brengen door D. Huizinga. Na aftrap fluit de scheidsrechter einde. W. heeft nog een tijdje met 10 man moeten spelen doordat Schotting het veld heeft moeten verlaten met een gebroken sleutelbeen, terwijl Snijders vlak na de rust vervangen werd door Been. HARDDRAVERIJ. Ged. Staten van Noord-Holland heb ben aan de Harddraverijvereniging „Klein Begin" alhier op grond vap art. 6 der Wegenverkeersregeling vergun ning verleend voor het houden van een harddraverij op een gedeelte van de St. Maartensweg, van de Westfr.dijk tot St. Maartensbrug op 7 October 1947. VERLOTING. Burgemeester en Wethouders van Zijpe hebben aan de Schooltuincom missie alhier vergunning verleend tot het houden van kleine verloting. De op brengst komt ten bate van het school- tuinwerk. Het ligt in de bedoeling 1000 loten a 10 cent uit te geven. Watervogels heeft de volle buit me de naar Den Helder genomen, niet omdat zij sterker was, doch omdat zij beter geprofiteerd heeft van de kansen. Er is in deze wedstrijd nogal fors gespeeld en zijn er uitdrukkingen ge bezigd, die niet op een sportveld thuis horen. De midvoor van Watervogels maakte zich nog al eens sChuldig aan ongeoorloofd aanvallen van de doel- verdediger van Texel. Texel speelt het spel te kort en heeft gebrek aan goede schutters. De voorhoede is niet meer zoals zij ge weest is en dit is nog een moeilijk vraagstuk. Jullens speelde in de voor hoede een goede partij, terwijl Henk Boon in de achterhoede ook best spel te zien gaf. Bij Watervogels was het vooral de doelverdediger die een uit stekende indruk achterliet. De voorhoede van Watervogels is vlugger dan die van Texel en speelt 't spel breder. In het Paleis op de Dam te Amsterdam werden aan de leden van de Kon. Land- en Zeemacht onderscheidingen uitgereikt door Z.K.H. Prins Bernhard. Z-K.H. inspecteert de eerewacht, opgesteld voor het Paleis op de Dam. Met dankbaarheid en vreugde geven wij U kennis met de geboorte van onze zoon en broertje WILHELM CHRISTIAAN. W. CHR. SCHORSIJ E SCHORSIJ—KEIZER. CÖRRI. Huisduinen. 4 Oct. '47. Badhuisstraat 43. Met grote blijdschap geven wij hiermede ken nis Van de geboorte van ons dochtertje en zusje EDITH ELISABETH. J. H LOKMAN J. LOKMAN— THüRKóW. HENK. JOHNN. ROBERT. Den Helder, 4 Oct- '47. Brakkeveldweg 198. Getrouwd: M. H. KLERK en L. RAPIS. Heemstede, 7 October 1947. De Heer en Mevrouw KLERK—RAPIS Timorlaan 15, Den Hel der, zeggen hiermede hartelijk dank voor de bij hun huwelijk or/der- vonden belangstelling. JOOP VAN AMESFOORT en RURIE ROOMEIJER geven U, mede namens wederzijdse Ouders, ken nis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan D.V. de voltrekking zal plaats hebben op Maan dag 20 October a.s., n.m. 2 uur. Kerkelijke inzegening om 2.45 uur. in de Ned. Herv. Kerk (gebouw Palmstraat)door de Weleerw. Heer Ds. J. Borghardt. Den Helder, 1 Oct. 1947. Koningstraat 96. Hoogstraat 38. Gelegenheid tot felici teren: op de trouwdag van 7—8 uur, Hoog straat 38. De 14e October hopen onze lieve Ouders en Grootouders E. SNIJDER en A. SNIJDER- SCHENK de dag te herdenken waarop ze 35 jaar ge leden getrouwd zijn. Hun liefhebbende kinderen: JAAP. HANNY en kinderen. JAN, TONNY en kinderen. Den Helder, Bassingrasht 36. (Hoogstraat) A.s. Woensdag 8 October half 8. hoopt D.V. voor te gaan Ds. v. 't HOOG. van Utrecht. DE KERKERAAD. Een pr z g a n. damesschoe nen mt 42 f 15,—. Schagen- ictraat 70. Een kort astrakan jasje mt 40-42 f 30,—. H Treubstr. 49 Z g a n. windbóks prima f 12,50: ook ruilen voor trans formator; 1 nw dameswinter- mantel kleine maat f 30,— en 1 zinken badkuip f 10,—. Adr: Bureau van dit blad. Een kinderwagen f 70,I kinderwagen f15,—1 8-treeds trap 15,— en 1 3-delig konij nenhok f 15,—. Adres: Van Limburg Stirumstraat 30. Beste ventersket met tuig of bakker. A Meeldijk, Mid denweg 87, Breezand; Tel. 302 Zeer gesehikt voor kruidenier en gesloten venterswagen Een speelgoed-winkeltje. Adres: H Jas, Ceramstraat 44 Den Helder. Schuurtje aan de Linieweg voor alle doeleinden geschikt- ook voor koestal, ongev. 5 stuks. A Kuiken, Crocusstr. 44 Huis omtrek Watertoren, be vattende 4 flinke kamers, h.- prijs f 5,50 p. week voor kl. woning met 2 slaapkamers Adres: Bur van dit blad. Gevonden 22 Sept.: omg. Soembastraat, portemonnaie met inhoud. Tegen adv -kos ten terug te bekomen: Soem bastraat 37. Bejaard echtpaar zonder kinderen vraagt inwoning zon- der pension. Anjelierstraat 17 Dame met pension wenst *e,^*smaking met nette heer leeftijd 55 jaar. Br ond nr 787 Bureau van dit blad. 6.is de prijs voor een prima permanent met volledige garantie bij SALON SCHOONHOVEN, Spoorstraat 22—24. PORTRET-ATELIER 5 JAC. DE BOER. KEIZERSTRAAT 11} OEN HELDER OPNAMEN WOENSDAG-) DONDERDAG I VRIJDAG ZATERDAG J i 2-5ou« TROUWFOTO'S BeSPRlKtk CIRKELZAGER. SCHAVER zelfstandig kunnende werken, goed bekend met het houtvak, gevraaed. Schager Houthandel n.v- te Schagen. De ondergetekende melkslijters blijven als voorheen hun geachte klanten dagelijks de melk thuis bezorgen en sluiten zich niet aan bij de nieuwe wijkverdeling- Blijven zich beleefd aanbevelen: J. RAN, Ruyghweg 26. B. BAKKER, Goudsbloemstraat 7. A. BOSCH ZOON, v. Galenstraat 58. HENK DE BOER, Hector Treubstraat 32. A. GROET, Julianadorp. Het Departement van Overzeese Gebiedsdelen roept op, vrouwelijke krachten om te worden opgei®"* tot verpleeghulp voor uitzending naar Indië voor d« tijd van 2 jaar. In aanmerking komen ongehuwden, leeftijd vanaf tot en met 35 jaar, met einddiploma Mulo of wijzen van daarmede gelijk te stellen opleiding, nende overleggen. De opleiding is kosteloos en zal vanwege het Neder! Rode Kruis in de daarvoor aangewezen afdeling geschieden. Duur der opleiding 6 maanden. Aanmelding t/m. 15 October 1947, schriftelijk. Secretariaat Roede Kruis, Paviljoenslaan 3, Haan DE NIEUWE CLUBS VOOR JIU-JITSU-AMAT®®* DIPLOMA C, B, A. vangt aan: voor DAMES, DINSDAGAVOND van 6—7 ""r' voor HEREN, WOENSDAGAVOND van 9—1° DE NIEUWE CLUB INDOORTRAINING DA^ DINSDAGAVOND van 7—8 uur. Aanmelding iedere DINSDAG en WOENSDAG 4.30 tot 10 uur 's avonds aan het gynuia® lokaail Muloschool Molenstraat, Den Helder-

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 4