De Orkestvereniging had een goede start r Stad en Omgeving. r J J Uit 't jaarverslag van de Nutsspaarbank Een kwart eeuw „voor hen die vielen SS-er gepakt LANGS DE VELDEN. V. Abonnementsconcerten r te Schagen Hoofddoek en hond, en nog wat Politionele flitsjes K.V.H.-nieuws Burgerlijke stand Oplichtster achter slot Den Helder Thans 20.000 spaarders met een tegoed van ruim 8è millioen Oude diefstallen opgehelderd Een hondenoffensief Jubileumavond Bond van Oud-onderofticieren hLrÏ nf6 86681 °nder hen Urk Zondagmiddag speelde voor de AVRO -microfoon het Twents Symphonle Orkest onder leiding van Klaas de Rook. We hebben met vrengde naar dit gezelschap gelnisterd en genoten van de wflze, waarop deze amateur-musici Schubert's „Rosamunde" vertolkten. Door onze luidspreker klonk niet alleen muziek, maar wij voelden ook Iets mee van de vreugde die deze muzikale Twentenaren by het geven van dit concert beleefden. En onwillekeurig dachten wjj aan de steeds vaster vorm krijgende plannen, die bestaan tot oprichting van een Helderse orkestvereniging. De eerste repetitie is al ge houden. Een flink aantal Helderse en Schager amateur-musici kwamen in hotel Bellevue bijeen, allereerst om het een en ander te bespreken, maar toch ook om te musiceren. Zjj, die hem nog niet hadden ontmoet, konden kennis maken met de dirigent, de heer Herman Zaal, wiens prettige wijze van leiding-geven op allen een aangename indruk maakte. De meeste aanwezigen hadden hun instrument meegenomen; anderen had den dit misschien om de kat eerst eens uit de boom te kijken thuis- gelaten. De laatsten zullen daarvan spoedig spijt hebben gehad, want er werd met veel animo gestudeerd, en er was een intens contact tussen diri gent en spelers. Na de pauze gaf de Toonkunst-voor zitter, de heer C. Prinsen, een korte toelichting op de bedoelingen van de initiatiefnemers; hij zette de noodzaak van oprichting uiteen en stelde daar na aan de vergadering voor, tot de definitieve oprichting over te gaan. Ook wethouder van Loo sprak in deze geest een stimulerend woord. „Er zijn thans een flink aantal goede krachten beschikbaar; doe het nu!" Enkele aanwezigen maakten be zwaar tegen een al te star contact me? het Toonkunstkoor, waarop werd me degedeeld dat een ruimschoots vol doende zelfstandigheid wordt gewaar borgd. De heer Zaal ziet voor een or kest als dit een prachtige toekomst. Er werd over de oprichting gestemd, waarbij bleek dat allen graag de nieu we vereniging wilden steunen. In het voorlopig comité werden benoemd de heren J. van Waalwijk van Doorn, H. de Gruijter Bohlen, G. de Graaf en J. J. van der Leek. Met genoegen denken alle deel nemers aan deze eerste gecombi neerde repetitie terug, en in het bijzonder aan de Ouverture „Eg- mont", waarmee het jonge orkest op waarlijke éclatante wijze zijn levensmoed uitbazuinde. De politie heeft een 24-jarige SS-er aangehouden, die hier sinds April was ondergedoken. Zondagavond. Na de voltooiing van de tribune, ik denk Zaterdagavond tegen half elf, vond dan Zondagmorgen de officiële opening plaats. Daar waren verschillende spre kers, om Racing met dit onge kende succes te complimenteren. Gelukkig was daar ook één van de Wethouders, die onze sport nog immer een warm hart toe draagt. Verder maakten we ook kennis met de gedachtengang van onze nieuwe Directeur van Open bare Werken. Met nog enige an deren gaveh zij zo hun beschou wing over dit evenement. De een hoopte spoedig op de tweede klasse, de ander vond deze uiting van clubliefde en kameraadschap feitelijk veel mooier dan een kampioenschap. Intussen staat daar aan de Sportlaan, een levend symbool van de innerlijke kracht van Racing. Mogen de gevoelens van trouw en hechte vriendschap, even duurzaam blijken, als het metaal, waaruit deze tribune is vervaardigd. Was er dus reeds een prima stem ming in het roodjakken gezin, daar zou 's middags nog een schepje bijkomen. Natuurlijk wist het publiek wel, dat de ontmoeting H.R.C.Zaandijk, één der beste films van 't seizoen zou worden. Terecht had de bondsleiding deze match toevertrouwd aan arbiter Meyer, die vorige week V.S V H.B.S. zo uitstekend leidde. Hij had deze 22 jongens volkomen onder de duim, er hadden er ook 44 mogen zijn. Met deze prima lei ding hebben wij genoten van een prachtige sportmiddag, die voor H.R.C. zonder meer een feestdag genoemd kan worden Niet alleen waren hiervan getuige duizenden toeschouwers, maar ook een aan tal jongens in Indië, zullen met Kerstmis een pakket ontvangen, waarop als afzender vermeld staat: „Voetbalvereniging H.R.C., 12 Oct. 1947". Het actieve Niwincomité mocht namelijk in de pauze collecteren voor de jongens over zee en U weet het, na een beetje aarzelend begin, is het dit enthousiaste en optimistische cluoje gelukt, de be volking van Nieuwediep te win nen voor haar streven. Ook al weer een wedstrijd lezers, dit maal in het volle dagelijkse leven. Intussen zij ook deze fraaie over winning van het plaatselijk Ni- win-comité, dit dappere groepje van harte gegund. Toean Tik-Tik. Deze eerste repetitie-avond was een veelbelovend begin. Het zal ons ver wonderen, wanneer vanavond als in hotel Bellevue de tweede repetitie gehouden wordt de opkomst niet nóg groter en het élan niet nóg meer unaniem is! De Schager Kunstkring is voorne mens in het a.s. seizoen evenals dat reeds enkele Jaren het geval was wederom een aantal solistencon certen te geven,waarop men zich kan abonneren. Deze concerten hebben steeds in een behoefte voorzien en trokken in Schagen en naaste omge ving grote belangstelling. Voor de, ongetwijfeld vele muziekminnaars ln Den Helder bestaat hier een mooie gelegenheid zich voor dit seizoen van een vaste plaats te verzekeren. De concerten worden als regel dit hangt vanzelfsprekend ook van de medewerkers af op Zaterdagavond gegeven op een dusdanig aanvangs- uur, dat men de laatste trein naar Den Helder altijd kan halen. Voor dit seizoen,waarin voorlopig 4 avon den zijn vastgesteld, is de medewer king gevraagd en verkregen van Jo Vincent (sopraan), Willem Noske (viool), Laurens Bogtman (bariton) en George van Renesse (piano). Men is nog in onderhandeling met o.a. het Hongaarse strijkkwartet. Zij, die deze concerten zouden wil len bijwonen, kunnen zich opgeven bjj de heer J. van Waalwijk van Doorn, H. A. Lorentzstraat 66, alhier. Gevonden: twee gouden armban den, kinderringetje, boek, bal, bood schappentas, bankbiljet, hoofddoek, hond, portemonnaie met inhoud, rij wiel, zilveren ringetje, twee schoentjes, sjaaltje, schaartje, vulpen, zilverbon. Verloren: twee armbanden, acte- tas met boeken, damespolshorloge, handwagen, twee honden, jas, sigaren koker met inhoud, zilveren lepeltje, vier portemonnaies met inhoud, twee vulpennen, windjack. Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. In de Torendwarsstraat viel een wiel rijder door een ruit. Ten nadele van een Julianadorper landbouwer werd een dekzeil gestolen. Een gedetineerde, die vorige week ontvluchtte van een werkobject in de Wieringermeer, werd kort daarop weer gevat en naar een strafkamp overge bracht. ATTENTIE SCHOOLVOETBALLERS Er zijn nog steeds drie aanvoerders die hun prijs niet hebben afgehaald. Laten deze heren dit nog even doen bij de heer Van Waalwijk van Doorn in de H. A. Lorentzstraat 66. Bovenstaand betreft de aanvoerders van de Groen van Prinsteren-school, Huisduinen en de Avondvakteken- school. OPBRENGST COLLECTE De collecte, die Zondagmiddag tij dens de rust van de voetbalwedstrijd HRCZaandijk ten bate van de NI- WIN-kerstpakkettenactie werd gehou den, heeft de somma van f 118.05 op geleverd. Het is nog wel lang geen Kerstfeest, maar toch worden er in de glasblaas- industrie reeds maatregelen genomen om aan de eerstdaags komende vraag naar Kerstboomversierselen te kunnen voldoen. De tere pieken en ballen worden geschilderd. K.V.H. I heeft haar derde uitwed strijd in een overwinning weten om te zetten. Het op papier zo sterke Animo-Ready I uit Haarlem werd met 64 verslagen. Het begin van de wedstrijd was niet erg hoopvol. Het wilde niet boteren. Reeds na 6 minuten spelen stond K.V.H. met 20 achter. Door deze 20 achterstand werden de Helder- sen echter wakker geschud. De twee de aanval toonde haar kunnen en met 2 fraaie doelpunten wisten zij de stand op 22 te brengen. De wed strijd werd nu het aankijken ten volle waard. Het spel golfde snel op en neer, maar het was Animo-Ready, dat er voor rust 32 van maakte. Na de thee begon K.V.H. in hoog tempo. Door goed combineren wisten de K.V.H.-ers Animo-Ready te over spelen en spoedig werd het 33. K.V.H. begon de overwinning te rui ken. Het spel werd steeds beter en werd beloond door een mooi doel punt. Hoewel Animo-Ready gelijk wist te maken (44), konden zij toch niet verhinderen, dat K.V.H. nog tweemaal hun korf doorboorden, zo dat K.V.H. deze wedstrijd met 64 won. Scheidsrechter H. Arents uit Haarlem toonde zich een scheidsrech ter van klasse. Zijn optreden was rus tig, maar resoluut. We hopen, dat hij K.V.H. nog vele malen mag fluiten. Bevallen:* A Gerssen—Kapitein, z. J Lokman—Thurkow, d. M J Oost- Moerland, z. E SchorsljKeizer, z. F J Harpe—Welle, d. W H Bal—Rieu- wers, z. J C ZeemanBurgmeijer, d. P Schoolderman—Melkert, z ME Ursem—Sanders, d. T Romkes—Unk, z. C H Wierenga—Boutkan, z. E K J de KeijzerJoffer, d. E W Bregman— Van de Geer, 2 z. J BakkerScheurs, d. W M Visser—Warmerdam, d. C Klij zing—Ruitenburg, d. A Stam—Van Pel, d. A KaterBergshoef, z. A H Gerrits—Pais, z. Ondertrouwd: A J Stam en T H Noordermeer. W de Vries en E Slikker J C Nlesthoven en M G Duin. A J Kesteloo en C D Relnink. Getrouwd: H Broersma en P C C van Reems. H J Mallet en D van Hou- wellngen. JA Mulder en H E Brood bakker. J M Verblauw en A van Dijk. A Mizee en M Baas. W P H Groot en M J Cramer. P Gorter en H T Ko ningstem. J Pama en A de Wit. Overleden: MHvd Aakster (m), 4 mnd. VERBETERDE SPORTBERICHTEN Er zijn gisteren enkele storende fpu- ten geslopen in de sportberichten, die wij gaarne even willen rechtzetten. In de afd. van HRC wist Beverwijk in Hoorn met 42 van Alw. Forward te winnen. Dit heeft tot resultaat dat m de Wijkers nu met drie gewonnen wedstrijden een serieuse rol spelen. Wij hebben hierbij de gestaakte wedstrijd tegen Ripperda, waarbij de stand 21 was, meegerekend. De Meteoor won niet van DEC, doch van DCG. Texel verloor van St. George met 21. Tot slot geven wij nog even de naam van de heer directeur van Gem. Werke!n, n.1. Ir. J. F. A. Alozery. Het blijkt nog steeds dat de uitsla gen-centrale niet helemaal goed werkt. Hoofdzakelijk is dat te wijten aan mensen die te snel te werk willen gaan en dan 't veld verlaten vóór de wed strijd is afgelopen. Zü geven ons dan de stand door, die op dat moment be kend was, maar houden geen rekening met het feit dat een wedstrijd 90 mi nuten duurt. Als erkenning van de waardevolle dienst aan de Britse Natie bewezen gedurende de overstroming van het Fen-district in Maart en April 1947, is aan Dr. Ir. J. A. Ringers op de Britse Ambassade door Sir Neville Bland, de Britse Ambassadeur, het Commandeurskruis voor civiele diensten verbon den aan de orde van het Britse Imperium uitgereikt. Een veertigjarige Helderse vrouw, genaamd J.-K., heeft onze stad geen goede naam bezorgd. In verschillende plaatsen van ons land lichtte zij dames op, meestentijds voor kleine bedragen. Zij sprak bijvoorbeeld af, van enkele knotten wol kledingstukken te breien. De wol nam ze mee, maar ze liet nooit meer iets van zich horen. Ook op an dere wijze heeft deze „dame" tal van personen opgelicht. Haar opsporing en aanhouding werd tenslotte gezocht door de politie van Den Helder, Alkmaar, 's- Hertogenbos, Nijmegen, Stavoren en Hoensbroek. De vorige week werd zij door de Helderse politie te Amsterdam gearresteerd, en zij verbluft op het ogenblik in het huis van bewaring te Alkmaar. Het is een verrassend verschijn sel, dat in 1946 de inlagen bjj de Nutsspaarbank met een aanzien lijk bedrag de terugbetalingen overtreffen. Ruim een millioen gulden werd dit jaar meer inge legd dan terugbetaald. In verband met de duurte der tijden, alsmede tengevolge van de geldsanering en het feit, dat veel inleggers voor extra kosten wegens herstel hun ner woningen kwamen te staan, werd het tegendeel verwacht. Toch zijn er ook redenen voor de toename van het spaarderstegoed aan te wijzen. In 1946 keerden namelijk vele geë- vacueerden, nadat hun woningen weer bewoonbaar waren gemaakt naar Den Helder terug en plaatsten hun in de oorlogsjaren teruggenomen gelden weer bij de Nutsspaarbank. Verschei dene uit Oost-Indië gerepatrieerden en nabestaanden van in Indië omgeko menen, lieten hun over vele jaren nog te innen salaris en pensioen op een spaarrekening storten. Enkele cijfers. Ingelegd werd in 1946 een bedrag van ƒ5.303.178.33, dit is ƒ468.957.70 meer dan in 1945. Terugbetaald werd ƒ4.302.111.53, dit is ƒ2.409.303.89 meer dan in 1945. Aan de inleggers werd ƒ158.854.92 aan rente vergoed, dat is ƒ27.462.11 meer dan in 1945. Het aan inleggers verschuldigde ka pitaal (op 1 Januari '45 7.451.906.39) vermeerderde met 1.156.610.54 tot 8.608.516.93. Er werden 3300 nieu we boekjes uitgereikt (vorig jaar 3150), daarentegen 1129 boekjes inge- de, Het is vandaag precies vyf en twintig jaar geleden, dat in een zeer grootse plechtigheid op het Havenplein het monument „Voor hen die vielen" werd onthuld. Velen onzer lezers zullen zich dat gebeuren herinneren, waarbij na een rede van onze oud-stadgenoot Professor P. J. Blok door H.M. Koningin Wilhelmina het monument werd onthuld. Onwillekeurig zal dit bericht voor sommigen aanleiding zijn, om tijdens de wandeling wat meer aandacht dan gebruikelük is aan het monument te schenken. Voor hen geven wij hier de betekenis van de symbolische voorstelling, die door de beeldhouwer A. G. van Lom werd aangebracht. De vrouwenfiguur stelt voor het Nederlandse volk, hulde brengend aan de omgekomenen, door zegenend de hand uit te strekken boven het slachtoffer. De linkerhand steunt op het onklare anker, het ver trouwen in de Marine voorstellende. Het slachtoffer, aangespoeld aan het strand, is gedekt door de Nederlandse vlag, waarvan de plooien worden vastgehouden door het kind, symbool van het komende ge slacht, dat hulde brengt aan de onverschrokkenen, die vielen als slacht offer van hun plicht. Het basement en de palen zün van gepolijst Saksisch graniet; het voetstuk is van dezelfde steensoort, doch ruw. De beeldengroep en de naald zijn van Moezelkalksteen. De ketting tussen de palen is afkomstig van Hr. Ms. torpedoboot „G 11", die bij Terschelling op een mijn liep en in tweeën brak. Voor onze dagen, nu het monument een kwart eeuw aan de geval lenen uit de vorige oorlog herinnert, heeft de symboliek van Van Lom's kunstwerk een nog diepere betekenis gekregen. Het geslacht, ge symboliseerd door het kind, is inmiddels volwassen geworden. Tal van vertegenwoordigers ervan hebben op hun beurt het offer van hun leven gebracht, in trouwe aan de Nederlandse vlag. Het kind op het door oorlogsgeweld geschonden monument symboliseert thans twee generaties, die hulde brengen aan de onverschrokkenen, gevallen als slachtoffer van hun plicht. 95 trokken (vorig jaar 1334). Het to taal aantal in omloop zijnde spaar bankboekjes loopt thans naar 20.000. De kosteloze tussenkomst van de spaarbank tot inning van salarissen pensioenen en ouderdomspensioenen ter plaatsing op spaarrekening wordt door menige inlegger gewaardeerd. Aan pensioenen werd in 1946 op deze wijze geïncasseerd een bedrag van rond ƒ132.000.aansalarissen rond ƒ25.000.en aan ouderdomspensioen rond 5000.Ook de gelegenheid, die de spaarbank biedt tot 't huren van safeloketten en 't beschikbaar stel- len van de kofferkluis, werd door velen op prijs gesteld; op 31 Decem ber 1946 waren 127 loketten ver* huurd. Boekjes voor baby's. Met het gratis beschikbaar stellen, ten behoeve van jonggeborenen van een spaarbankboekje met een eerste inleg van 1.— werd voortgegaan; op 31 December 1946 waren 1597 van dergelijke boekjes in omloop. Het spa ren van kleingeld door middel van spaarbusjes bleef constant; op 31 Dec. 1946 waren ongeveer 2350 busjes in omloop. De wereldspaardag. In 1946 werd voor het eerst na het beëindigen van de oorlog, de Wereld- spaardag herdacht onder zeer grote belangstelling van" de zijde van het sparend publiek. De cijfers van inleg, het aantal posten van inleg en het aantal nieuwe spaarders had nimmer van te voren zulk een hoogte bereikt. Op die dag werd ingelegd een bedrag van ruim ƒ57.000.— in 536 posten, terwijl die dag 84 personen als „nieu we" spaarders zich lieten inschrijven. Schoolsparen. De resultaten van het schoolsparen waren in 1946 opvallend gunstig. Ge spaard wordt thans op de scholen van de heren: J. Adolfs, S. de Böck, R. Gravenmaker, G. H. Groot-Enzerink, R. den Hartog, C. lest, A. Kramer, J. Kramer, W. F. Louwrier, H. J. Ma- rinus, H. N. Muts, C. Prinsen, J. Sin* jewel, W. C. J. Veth en R. Windsma. Het aantal op school sparende kin deren bedroeg aan het einde van het boekjaar 1739 (v. j. 1355). In 1946 werd er in 65 (v. j. 58) spaarkisten gespaard een bedrag van 16.773.12 (v. j. ƒ5.058.53). Het fabriekssparen voor personen in dienst van de Marinewerf werd dit jaar weer ingevoerd. Het aantal deel nemers bedroeg ruim 100 personen. Bij de totale schuld aan de spaar ders, groot 8.608.516.93, vermeld de balans een totaal aan reserves, groot 785.484.29. Wanneer we daarbij in aanmerking nemen, dat zeer belang rijke bezittingen (o.a. het gebouw met de gehele inventaris) elk voor 1.— op de balans staan genoteerd, dan moet als onze eindconclusie luiden, dat de financiële positie van de Hel derse Nutsspaarbank alleszins gunstig is. En dat de Helderse burgerij aan deze instelling haar spaargelden met een gerust hart kan toevertrouwen. De Haarlemse politie legde de hand op een edel Nederlands staatsburger, die van ettelijke diefstallen op het ge bied van auto's, motorrijwielen en ban den werd verdacht. Bij verhoor be kende hij het een en ander, en toen kon door de bemiddeling van de Leeuwar der politie nog een tweetal van derge lijke „heren" worden gearresteerd. Het nobele drietal had zich schuldig gemaakt aan diefstal van een zeer groot aantal automobielen (enkele honderden!), waarvan een deel over de Belgische grens verhuisde. Het bleek, dat zü ook de daders waren van de diefstal van een serie auto-binnen- en buitenbanden, die in April van het vorig jaar bij Garage Schnitfink was gepleegd. Ook kon door de politie te Bolsward na hun arrestatie een motor fiets in beslag worden genomen, die op 20 Juli 1946 të Julianadorp was gesto len. De politie heeft dus wel een heel goede vangst gedaan, en het publiek en ook eventuele dieven! kunnen hieruit opmaken, dat wat bij de po litie in het vat zit, niet gauw verzuurt! De blaren vallen van de bomen, en dat schijnt voor het ras Canis Familia- ris een zeer speciale betekenis te heb ben. Onopgevoede vertegenwoordigers van dit gedierte worden door onna speurlijke krachten gedreven om het mensdom met verdubbelde activiteit van stembanden en gebit te ïyf te gaan. Wij willen hier in het midden laten, of het optreden van genoemd mens dom tegenover het hondengeslacht al- tyd even correct is, maar stellen het toch ook niet op prüs, dat jonge kin deren, die nog nimmer een hond een strobreed in de weg hebben gelegd, zonder tüdige waarschuwing worden aangevallen. Een kind uit de Govers- dwarsstraat was het slachtoffer van een hond die thuishoort aan de Parallelweg een anaèr kind uit de Ceramstraat kreeg het aan de stok met een blaffer uit de Lupinestraat en een onbekend dertienjarig meisje werd door een even onbekende hond in het been gebeten. Wanneer de hondèn zo doorgaan kun nen zy op represailles rekenen! De afdeling Den Helder van de Koninklyke Nederlandse Bond van Oud-onderofficieren vierde Zater dagavond in „De Roskam" haar 55-jarig bestaan. Het 50-jarig be staan had men stilzwygend moeten voorbygaan, maar dit werd thans ruimschoots goedgemaakt. Bij het binnenkomen trof ons al direct de gezellige sfeer, die zo karakteris tiek is voor bijeenkomsten van oud-marinemensen. In zyn openingswoord riep de voor zitter, de heer Mazairac, een welkom toe aan burgemeester Ritmeester en aan de deputaties van hoofdbestuur, afdelingsbesturen en zuster-vreenigin- gen. Hy gaf een kort overzicht van de geschiedenis der afdeling, in het bijzonder gedurende de moeilijke oor logsjaren. Spr. zette het doel van de bond uiteen en noemde in dit verband de resultaten die op het gebied van de pensioenregeling en de sociale voor ziening reeds waren behaald. Tenslot te sprak hij de verwachting uit, dat de afdeling hier te plaatse weer het zelfde aantal leden zou krijgen als vóór de oorlog. Burgemeester Ritmeester opende hierop de rij sprekers die het bestuur en de afdeling kwamen com plimenteren. Spr. heeft altyd grote belangstelling voor de bond gehad en deze is nog gegroeid tydens de bezet tingsjaren. toen hij bij de oud-onder- officieren nog een grote dosis strydlust kon constateren. Hy betreurde de gepensionneerden die evacueerd zyn, nog geen kunnen aanbieden, maar het van de marine en van Den Heldëreist nu eenmaal dat de woningen die er ten aCti6Ve mar'ne"Personeel g° de komen- HiJ vertrouwde dan ook, dat de oud-onderofficieren hier- dTlr Ï?P Z°Uden tonen' kennende r,, ."De ru««egraat van de weer- De bnro tC°rps onder-officieren". De burgemeester hoopte, dat de jon- eee«t°r r°ttlCieren dezelfde krachtige geest zouden tonen. Het werk van de ouderen - waarin ook de vrouwen al- het, nog ge woning te belang tyd een groot aandeel hbben gehad moet worden voortgezet. De tyd van afschaffing van leger en vloot is voor- by. Spr. hoopte op een spoedig her stel van onze Koningin en eindigde met de beste wensen voor de bond. Als tweede kwam de bondsvoorzit ter, de heer Van der Linde, namens het hoofdbestuur zyn gelukwensen aanbieden. Spr. roemde de kameraad schappelijke geest die hier bij de oud- marinemannen heerst. Hy noemde de afdeling Den Helder „één van de schoonste parels aan de kroon van de bond". Hy overhandigde het bestuur een enveloppe met inhoud. Vervolgens werden nog gelukwensen gesproken namens de onderafdeling „Rust- en Vacantie-oord", de Algeme ne Militaire Pensioenbond, de Vereni ging van Beroepspersoneel der Ko ninklijke Marine, het Dames-comité, de „Postiljon" en door één van de oudste leden, mevr. Van Vliet. Hierna gaf de voorzitter de zorg voor het programma over aan de „Postiljon" en het cabaretgezelschap „Twevro", die voor de vrolyke noot zorg droegen. Zy brachten een bonte reeks schetsen en operettestukjes, ter wijl de conference op beschaafde wij ze werd verzorgd door de heer Ouwens. Vier jeugdige accordeonisten maakten hun debuut en zy vonden een dankbaar onthaal. Ook konden de aanwezigen kennismaken met de „Ka- loua's", jammer genoeg niet in volle dige bezetting. De zang by dit aardige Hawaiïan-ensemble werd verzorgd door Alwine Meyer, die hiervan een voor treffelijke rentrée maakte, vooral door „Grandfather's Clock". Het program ma werd besloten met het Wilhelmus en hierna volgde nog een gezellig ha onder leiding van de heer Snydersmet muziek van de Tango Serenaders. VISAFSLAG. URK, 13 Oct. '47. Door 45 vaartuigen werd j.L Zaterdag aangevoerd: 5731® pond Noordzeevis prys 1091 ct.; 207 Pond lijnaal f 1.30—f 1.57 en 2831 pof witvis 854 cent perd pond.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2