HELDER l-D.T.S, I Zeemacht kan zich in de kopgroep handhaven EEEIL" Helder C~HRC BKC Stad en Omgeving- M. Ekkers f Het Timorpark is geen prairie Oprichting Groninger Vereniging LicfcUwerk Oud Papier Bonnen halen De vlam sloeg in het stel Weer een clandestiene stroomverbruiker Nogmaalsde ontploffingen te Huisduinen wmmmmm W. Boelens t De BAT'A verhuisd Uit het politierapport In Indonesië gesneuveld Voor de NIWIN Inbraken De elftallen van morgen Het menu voor morgen Ripperda—H.R.C.Berdos-Watervogels In de Afdeling Noord-Hollard Zware taak voor H.R.C. 4 m??-ïïkct"'° C-AW" V. e. Doktersdienst Gistermorgen U in zijn woning. Mid denweg 140, na een korte maar he vige ongesteldheid op 49-jarige leef tijd overleden de heer M. Ekkers, chef van het goederenkantoor der Neder landse Spoorwegen te Den Helder. Op 28 Juni 1915 kwam de heer Ek kers in dienst der N S. op het station te Uitgeest. Na later geplaatst te zijn geweest op de stations H.-Hugo waard, Medemblik, Beverwijk, Hoek van Holland en Maassluis, kwam hij op 1 October 1923 als commies op het sta tion Den Helder. Gedurende vele ja ren is hij hier chef geweest van het goederenkantoor, en hij kwam als zo danig met zeer vele personen uit han delskringen in contact. Door zijn pret tige manier van optreden en zijn gro te bereidwilligheid heeft hij zich on der hen vele vrienden verworven. Voor het onder hem staande perso neel was hij een zeer gewaardeerd chef. Zijn zeer grote ijver en plichts betrachting kunnen een voorbeeld zijn voor allen, die hem in Zijn werk hebben gekend. De Nederl. Spoorwe gen verliezen in hem een toegewijd medewerker. Ook in zijn particuliere leven heeft hij zeer velen, die op hem een beroep deden, met raad en daad bijgestaan Gedurende 23 Jaar heeft hij deel uit gemaakt van het kerkkoor van de pa rochie der H.H. Petrus en Paulus. De teraardebestelling zal Maandag 3 November a s. te 10 uur plaats vin den op de R. K. Begraafplaats „St. Joseph" te Hulsduinen, nadat te 8.30 uur een H. Mis van Requiem zal zijn opgedragen in de O. L. V.-kerk aan de Jan in 't Veltstraat. Drie Helderse paarden hadden waar schijnlijk wel eens in het voorbijgaan opgemerkt, dat één der gazons van het Timorpark was aangeduid met bordjes, waarop stond „speelweide". Eli daaruit de conclusie getrokken, dat deze weide ook door spelende mustangs betreden mocht worden. Zo verlieten zij volko men te goeder trouw de grazige weide, waarop hun baas hen achtergelaten had en kuierden in V-formatie op de speel weide af. Het gras daar was sappig, de omgeving fleurig, en de ligging zacht. Er kwam echter een politieman deze lieflijke idylle verstoren. De paardjes zetten hun oren recht overeind van verbazing, maar zij bleven op de plaats rust, overtuigd als zij waren, dat de man met de glimmende knopen spoe dig zijn vergissing zou inzien. Hij deed dit niet, maar greep de paarden bij het bit en begeleidde ze naar het Hoofd bureau van Politie, waar ze op de bin nenplaats een minder fleurige* omge ving, een nauwelijks even -zachte lig ging en slechts luttele sprietjes graas- baar gras aantroffen. Ze hinnikte'n ver heugd, toen de baas ter verlossing kwam opdagen. En namen, om verdere moeilijkheden te voorkomen, maar ge noegen met hun oorspronkelijke weidje. Paarden zijn dikwijls verstandiger dan mensen. Ten huize van de heer Chr. Gro ninger, Lijsterstraat 18, kwam dezer dagen een twaalftal personen bijeen om de mogelijkheid te bespreken van oprichting van een Groninger Vereni ging, zoals men die ook in verschei dene andere plaatsen heeft. In princi pe werd tot oprichting besloten en werd een voorlopig bestuur benoemd, bestaande uit de heren J. Lenstra, Molenstraat 91b, voorzitter; P. Muller, Hoogstraat 30, secretaris, en Pols, Vio lenstraat, penningmeester. Zij, die zich bij deze vereniging willen aansluiten, kunnen zich op één van de genoem de adressen opgeven. Donderdagavond 6 November a.s. om 8 uur zal in de bovenzaal van café Postbrug de oprichtingsvergadering worden gehouden, waar de heer A. J. M. Deelman uit Den Haag hoopt te spre ken en waar het definitieve bestuur zal worden gekozen. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Het sedert tientallen van jaren be staande Liefdewerk „Oud-Papier" heeft in Den Helder een afdeling op gericht. teneinde de papierinzameling in goede en geregelde banen te lei den. Het is voldoende bekend, dat de inzameling van oud papier voor de devlezenpositle verre van onbelang rijk is, en toch gaat er ook in onze stad nog te veel papier verloren. Om dit te voorkomen, en tevens om de opbrengst te benutten voor doel einden, waarvoor anders geen geld beschikbaar zou zijn. heeft het lief dewerk zijn operatie-terrein ook tot Den Helder uitgestrekt. Het bestuur, bestaande uit de heren C. M. Schneiders, Javastraat 131, en I. J. Wittelaar, van Speijkstraat 7, stelt zich voor het papier op geregel de tijden te laten ophalen. Kleine par tijtjes zullen worden opgehaald door de R.K. verkenners, terwijl voor het ophalen van grotere kwantums een vaste ophaler in dienst genomen is. Een mondelinge of schriftelijke bood schap aan één der bestuursleden of aan de ophaler, en anders een tele foontje aan de heer Wittelaar (nr. 3276) is voldoende om uw oud-papier- voorraad kwijt te raken. Uitreiking bonkaarten 713, schoenen bonnen en bonkaarten voor aanstaande en jonge moeders. DEN HELDER, 3 November, 912 en 1416 uur, niet-zelfverzorgers, familie namen Pade t/m Ritten. Voor bijzonderheden wordt verwezen naar de officiële publicatie. De bewoners van een huis aan de Javastraat lieten tijdens hun afwezig heid in de keuken een petroleumstel laag branden. Waarschijnlijk is de vlam in het stel geslagen, want toen zij terugkwamen was de keuken het toneel van een klefri binnenbrandje. De brandweer werd gewaarschuwd, die echter niet meer behoefde in te grijpen. Een tafeitje, een stoel en 'n gedeelte van de vloerbedekking wa ren verschroeid. Het schijnt de laatste tijd nogal eens voor te komen, dat men meent het recht te hebben, h.t rantsoen electri- sche stroom eigenmachtig en zelfs zon der betaling te verh->gen, door „een draadje" buiten de meter om aan te brengen. „Dat komt toch niemand aan de weet", denkt men dan en sust daar mee tévens het protesterend geweten voorzover aanwezig. Een bewoner van de Ooievaarstraat kon tot zijn schade ervaren, dat men zelfs op de gas fabriek aan de weet kwam. Hoe, dat is een andere zaak. Men zij echter ge waarschuwd. Te beginnen Maandag 3 November a.s. zal telkens tien minuten vóór een explosie kan worden verwacht, een auto van de Helderse brandweer door Huisduinen rijden, en door sirene-ge- loei de bevolking op de klap voor bereiden. Het is dus wenselijk, om na het horen van de brandweer-sirene de rumen en deuren te openen, ter voor koming van glasgerinkel en andere onheilen. De strijd tegen de cholera in Egypte wordt met alle ten dienste staande middelen gevoerd. Hier een opname van inenting tegen cholera. Het kind, dat de injectienaald n de arm krijgt, trekt een angstig gezicht. Op deze manier worden duizenden personen tegen de cholera ingeënt met serum, dat door vele landen van de wereld beschikbaar is ge steld. De koeien worden momenteel overal uit de weide gehaald en In Noord- Holland ziet men nu de koeien in punters naar de stal brengen. Op vele plaatsen in Noord-Holland heeft men namelijk z.g. „Loslandgebieden", waar alle verkeer met punters geschied. In de ouderdom van 86 jaar is Woensdag te Haarlem overleden de heer W. Boelens, een oud-stadgenoot, die indertijd de burgerfunctie van onder wijzer bij de Koninklijke Marine be kleedde. Ongetwijfeld zullen vele oud gedienden van de Marine zich nog de karakteristieke figuur van de heer Boelens herinneren. Zijn stoffelijk over schot is heden te Haarlem, waar hij de laatste jaren van zijn leven woonde, ter aarde besteld. Een dichte drom mensen verdrong zich gistermorgen voor het perceel Spoorstraat, hoek Prinsenstraat, waar de Bat'a ter gelegenheid van de ope ning der nieuwe zaak enkele speciale attracties had aan te bieden. Voor hen, die niet kwamen om te kopen maar wel om eens binnen een kijkje te nemen, en de heer Borgerding ge luk te wensen, was het interieur van de nieuwe zaak op zichzelf reeds een attractie. Aan niets was te zien, dat het hier een perceel betrof, waarin aanzienlijke oorlogsschade was aangericht. Integen deel Gelijkvloers werd een keurige winkelruimte ingericht, met aan de vanden de gebruikelijke rekken, waar in de honderden schoenendozen op overzichtelijke wijze kunnen worden opgeborgen. Op de eerste verdieping is de pedi cure-afdeling, waar men stellig op de meest prettige wijze van voet-euvelen kan worden afgeholpen. Stromend wa ter en een grote mate van licht en lucht verzekeren de „slachtoffers" een aangenaam verblijf in één der cabines, waar zij door de vaardige handen van gediplomeerde pedicures worden ge holpen. Een bewoner van de Keizerstraat heeft aangifte gedaan, dat een jonge man, die een paar weken bij hem had gelogeerd, uit dankbaarheid 105 waar devolle buitenlandse postzegels nad meegenomen. „U hebt van mijn aan wezigheid mogen genieten", zal hij ge dacht hebben, „laat ik in ruil daarvoor een klein souvenir achterover druk ken." Bij graafwerk in de HectorTreub- straat troffen arbeiders een vreemd soortig voorwerp aan, dat bij onderzoek een stuk van een torpedo bleek te zijn. Personeel van de MOD heeft het appa raat opgeruimd. Onze plaatsgenoot soldaat S. van Es, legerno. 270724008, van 7e afd. art., sneuvelde op 27 October j.1. te Me- dan (Sumatra) De leerlingen van de dansschool „Mouton" hebben tijdens de lessen een bedrag van 40 bijeengebracht voor de NIWIN. Wéér acht Kerstpakketten! Er gaat geen week voorbij, of wij hebben melding moeten maken van één of meer inbraken, meestal van geniemg klein formaat. De politie houdt voort durend een oogje in het zeil, maar de burgerij moet het „voorkomen is beter dan genezen" niet alleen aan de sterke arm overlaten. Het publiek kan in de strijd tegen de kleine misdaad meehel pen, door deuren en ramen behoorlijk af te sluiten, en in ieder geval geld, bonnen en waardevolle voorwerpen niet voor het grijpen te laten liggen, wanneer men even het huis onbeheerd moet achterlaten. Dat het soms zelfs nodig kan zijn, om ook kistjes bier veilig op te bergen, on dervond een bierhandelaar uit de Lijs terstraat, in wiens pakhuisje aan de Ruyghweg was ingebroken. De dorstige dief had vier kistjes bier voor goede prijs verklaard. Helder I tegen D.T.S. I, 2.30 uur. Boogaard; Beekhoven, Teekelen- burg; Himpers, Hoebe, Bal; Rot tier, Puhl, Pater, Gast, Wieren. H-R.C. I tegen Ripperda in Haar lem. Dijkshoorn; Stins Swart; De Werker, De Jong, Roomeijer; De Vries, Nieuwstad, Van Dalen, Knijff, Rijkers. H.R.C. II tegen Assendelft II, 2.30 uur. Boon; Knol, Holdorp; Koster, Schoenmaker, Selderbeek; Ram- ler, Snijders, Hart, Bakker, Papo. Helder II tegen A.F.C. III in Am sterdam. Bouma; Noordeloos, Guittart; Heijblok, Kwinkelenberg, v. d. Bogaarde; v. d. Blom, Toes, Dor lijn, De Leur, Snijders. Zeemacht I tegen Koedijk in Koe dijk. Ploemen; Sikkema, Richel man; Ruyten, Peterse, Moesker; Haasdijk, Derksen, Nuyen, Klein, Bosman. HRC, Helder en Watervogels kun nen hun rol weer gaan spelen, mits zij morgen kans zien de volle winst te behalen. En dat moet toch moge lijk zijn. 2e klasse A. Elinkwijk is een wis selvallige vereniging. Alkm. Boys niet minder. Voor ons is het dus wel bij zonder lastig om ten aanzien van dit treffen, hetwelk in Utrecht plaats vindt, een voorspelling te doen. Vrienden schaar wint van Hercules. ZFC zal het Nieuwendamse DWV niet moeten on derschatten. Want DWV verraste ook KFC al reeds. Toch houden we het op ZFC. KFC krijgt het tegen Volendam in Volendam heel lastig. De wijdbroe- ken hébben een goed elftal en alleen een KFC in topvorm kan hier zege vieren. SDW en Watergraafsmeer zijn tot een puntenverdeling in staat. 2e klasse b. Alkmaar gaat Zondag juichen, zo niet, dan vrezen wij het ergste. ZW komt n.1. op bezoek. De Alkmaarse withemden hebben een suc ces nodig en wij hopen vurig voor hen dat nu morgen eindelijk de eerste pun ten binnen komen. Is dit dus een be langrijk treffen voor de laatste plaats; in Amsterdam gaat de strijd om de bo venste plaats. De Spartaan ontvangt n.L Velox. Wij houden het op de Am sterdammers. HVC kan het West-Frisia lastig maken, doch wanneer Simons weer van de partij is, menen wij toch niet dat beide punten in Amersfoort blijven. TOG heeft zich keurig hersteld en zelfs het bezoekende UW zal daar rekening mee moeten houden. WFC tenslotte heeft de beste papieren tegen AFC. Bij een overwinning staan de Wormerveerders heel gunstig. 3« klasse A. In d ze afdeling draait morgen een spannend programma. Al lereerst VitesseALO Een strijd die de Castricummers nog niet gewonnen heb ben. Voor de Heemskerkenaren bete kent een nieuwe nederlaag n.1. een stap terug uit de leiding. Toch houden wij het op de thuisclub. De ernstige candidaat APGS gaat op bezoek bij IVV. Weer juist iets voor de Ilpendam- mers om voor een verrassing te zor gen. De wedstrijd HelderDTS is in dit kader weer heel belangrijk. Een overwinning van Helder kon tevens wel eens een flinke stap omhoog bete kenen. Zover is het echter nog niet. De Deetjes gingen Zondag j.1. voor het eerst weer over tot de stopperspil en zie, de krachtige voorhoede van Hol landia kwam er niet door. Het werd 0--0 en dus wijst deze uitslag op een zwakke voorhoede en een sterke ver dediging. Helder zal dus met volle kracht moeten spelen. Want-al scoor den de Langendijkers in zes-Wedstrij den slechts 2 doelpunten, haar verde diging is zoals gezegd krachtig. Dat Helder kans ziet haar voorgenomen overwinningenreeks voort te zetten is ons aller wens. 3e klasse b. Zaandijk ontvangt QSC. Op papier een zwakke tegen stander voor Zaandijk. Maar de Wor merveerders wisten hun nederlagen- serie al lang te onderbreken. Twee overwinningen zijn er gevolgd en met cijfers 80. Zaandijk moet dus even oppassen en dat zullen zij zeer zeker. Beverwijk—Terrasvogels is eveneens 'n grote strijd, waarbij altijd puntenverlies te noteren valt voor een der leiders. Wij houden het op een Beverwijk-zege. En evenals Helder ligt HRC op de loer. De roodhemden gaan naar Rippeida dat met 6 nederlagen onderaan prijkt. Maar heus, Ripperda is niet zo zwak. De meest interessante ontmoetin gen van deze Zondag sullen wel in de eerste klasse C plaats vinden. Als grootste attractie staat op het programma Geel-ZwartZAP. Een wedstrijd, die met het grootste gemak 1500 bezoekers zal trekken. Voor plat telandsclubs een ongekend hoog aan tal. Nu zijn deze beide ploegen altijd er zeer op gebrand geweest elkaar de loef (in sportieve ziq dan altijd) af te steken. Zelfs al heeft één van beiden geen kans meer op de eretitel, dan nog is het de strijd van het seizoen Zo'n soort HelderHRC! Nu is het dit jaar echter nog een graadje erger, want beide ploegen hebben een serieuze kans op de eer ste plaats, die momenteel nog door Bergen wordt ingenomen. Met grote belangstelling zien we de uitslag van dit treffen tegemoet, temeer daar de overwinnaar er goed voor zal komen te staan, daar o.L Bergen in Winkel een zware strijd tegemoet gaat en het ons niets verwonderen zou, als de blauwhemden één of meer punten aan Moeijes c.s. zouden moeten afstaan. Winkel mag dan dit jaargeen voor aanstaande rol vervuilen, in dit soort wedstrijden en vooral voor eigen pu bliek, zijn het niet te onderschatten tegenstanders, daar kan ZAP nog van meepraten. Zeemacht, uit dit zware strijdgewoel zijnde, kan zelfs van deze uitslagen profiteren door met een zege op het sterke Koedijk haar positie in de kop groep niet gering te versterken. Waar op we dan ook rekenen. Alkmaar- Petten lijkt ons voor de volgelingen van „Meester Geensen" een te zware opgaaf, terwijl tenslotte SVW Egmon- dia wel met lege handen huiswaarts zal sturen, waarmee de Heerhugo- waarders zelf in het hoofd-peleton blijven en Egmondia's positie aan het staartje van de ranglijst bedenkelijk wordt. In de reserve eerste klasse eveneens twee belangwekkende wed strijden. De kopploegen HRC 4 en DT S 2 gaan twee zware uitwedstrijden tegemoet, n.1. tegen West Frisia 3 en Succes 2. Het konden wel eens neder lagen worden, waarmee dan drie clubs t.w. HRC 4, DTS 2 en Succes 2 pre cies gelijk aan het hoofd zouden gaan. Spannender zou het toch niet kun nen. Alcmaria 4—Alm. Boys 3 zal voor lopig beslissen over de bezetting van de laatste plaats. De tweede klassers. Zo op het oog schijnen ditmaal de wedstrijden in 2 C niet zo spannend te worden op Kolping BoysSRC na, twee ploegen, die beiden nog een be hoorlijke kans op de eerste plaats ma ken en waarbij o.L een gelijk spel niet ver van de werkelijke, uitslag zal afliggen. Maar KaagvogelsTex. Boys dient toch door de volgelingen van Blom gewonnen te worden en Dirkshorn dient in Waarland Con Zelo er toch onder te houden. Het is maar schijn, want zowel Tex. Boys als Con Zelo zijn best tot verrassingen in staat. Dat is het attractieve van deze afdeling. Er is geen club, die boven de andere uisteekt en geen club, die pertinent zwakker is dan de anderen. Ook Ran ges, hoewei nog puntloos, niet Dat kon het sterke Hollandia T wel eens ervaren Zondag in Den Heider. Tegen Tex. Boys zijn de adelborsten ongelukkig geweest. Nu misschien wat meer toegelonkt door Vrouwe Fortu- na zou het best kunen zijn, dat de Adelborsten hun eerste punten bin nenhaalden. Callantsoog Is op eigen terrein een niet te onderschatten tegenstander en de withemden mogen geen beste start gehad hebben, het op bezoek komende Hugo Boys zal o.L ervaren, dat ze daar zo maar niet een, twee drie ge wonnen hebben. De res. tweede klassers. Door het fraaie resultaat van Wa tervogels 2. dat Zondag j.1. RKAFC 2 haar eerste nederlaag toebracht, is hier de strijd weer volkomen open ge worden. Oudesluis 2, dat Wieringerwaard 2 ontvangt is wel de meest ernstige be lager, maar de roodbroeken reserves hebben slechts één verliespunt meer in hun credit. Winnen de zwarthem- den, dan wordt hun positie wel heel goed, temeer daar we RKAFC 2 in de Polder tegen ZAP 2 nog niet zien winnen. Op Tuindorp vindt om tien uur de interessante derby plaats tussen Ra- cing 5 en Watervogels 2, waarbij de Torren hun goede en HRC 5 haar kleine kansje verdedigen. Het zal ons benieuwen, wie hier als triomphator uit de strijd zal komen. Texel 2 wint van DTS 3 en blijft dus in de kopgroep, terwijl LSVV 2 —Winkel 2 van groot belang is voor de laatste plaats, waarop Winkel 2 bij een e.v. nederlaag stevig zou komen te staan. De overige wedstrijden. In 3 F kan BKC 2 haar positie nog onaantastbaar maken door Flevo met lege handen huiswaarts te sturen en in 3 G dient Wiron op te passen tegen Oosterend. Helder 4 speelt om tien uur thuis tegen JVC 2 en kan winnen. In 4H heeft SRC 2—ZAP 3 de eer ais belangrijk te worden opgeschre ven (12 uur) en in 41 kan men op het Watervogels-terrein diens derde tegen een concurrent tw. Geel Zwart 3, te velde zien trekken. Bij de Junioren ontvangt Schagen a om elf uur Helder a. hetgeen door de withemden gewonnen kan worden, Tenslotte het programma: 1B: KGB—Sporters, RKDVO Strandvogels, SEW—VZV, St. Victor— RK EDO, HEO—Berkhout. IC: WinkelBergen, Geel Zwart ZAP, AlkmaarPetten, KoedijkZee macht, SVWEgmondia. Res. IC: Succes 2DTS 2, West Fri sia 3HRC 4, Alcmaria 4Alkm. Boys 3. 2C: Kaagvogels—Tex. Boys, Kolp. Boys—SRC. Rangers—Hollandia T, Cal lantsoog—Hugo Boys, Con Zelo— Dirkshorn. Res. 2D. Vrone 2—RK AFC 3, St, Victor 2N. Niedorp 2. Res. 2F: DTS 3—Texel 2, HRC 5— Watervogels 2, Oudesluis 2—Wie ringerwaard 2, LSW 2—Winkel 2, ZAP 2—RK AFC 2. 3E: VIOS 2Berdos 2. 3F: VZV 2Succes 3, Petten 2— Winkel 3, BKC 2—Flevo. 3G: BKC 3Succes 4, Geel Zwart 2 ZDH Helder 4—JVC 2, Wiron— Oosterend. 4H: Con Zelo 2Oudesluis 3, Wie ringerwaard 3—Petten 3, SRC 2—ZAP 3, Hollandia T. 2—Dirkshorn 2. 41: Wiron 2—Oosterend 2. SRC 4— Tex. Boys 2, Watervogels 3Geel Zwart 3, Watervogels 4—BKC 4, ZAP 4Calantsoog 2. 4J: Succes 5—Flevo 3, N.-Niedorp 4 —Kaagvogels 3, ZAP 5—SRC 3. Jun. C: Alkm. Boys a—West Frisia a, Schagen a—Helder a. Jun. K: Hugo Boys a—VIOS a, VZV a—Geel Zwart a. ZAP a—ZAP b Hol landia T. a—LSW a. Adsp. J: DTS a—Texel a, HRC a— Schagen a. Adsp. K. CSV a-Vrone a. Adsp. L: Alcmaria V. dDTS c Adsp. M: Schagen b—ZDH a, HRC b—Succes a, Helder b—Wiron a a AmSm- Kaagvoge,s a—Callantsoog a. N.-Niedorp a-Petten a. g Adsp. P: Winkel b—Succes b Wa tervogels b—Wiron b, HRC c—Wie Adsp. FF: Zeevogels a—VIOS h Adsp. GG: RK AFC f-ZAP h Adsp. HH: ZAP c-SRC Vier nederlagen met 1 doelpunt ver schil is geen slecht teken. HRC dient dui op haar qui-vive te zijn. Direct het beste spel spelen, geen getreuzel en vechten tot de laatste minuut. Eerst dan kan rood-wit zegevieren. Alwayg Forward kan weer puntenwinst be halen, nu Kinheim op bezoek komt WEHFC is een strijd tussen gelijk waardige elftallen. 3e klasse C. BKC had Zondag Blok als invaller voor Van Wees. Nederlands snelste 400 m loper fabriceerde 4 doel punten. Zo'n schutter kan men nu toch moeilijk passeren. Tegen WZ in de Polder heeft BKC weer een kans op de punten. Succes gaat weer eens naar Mokum. Een bezoek aan DCG is las tig en waarschijnlijk te lastig voor de Wieringers, die nogal wisselvallig zijn. WA wint van Swift en De Meteoor var KW. Tenslotte verliest DEC van Zandvoortmeeuwen. 4e klasse A. JVC staat er nog steeds slecht voor en het wordt nu toch werkelijk tijd dat de Julianadorpers een. winst gaan boeken. Tegen Oude sluis zal het niet meevallen, maar on mogelijk komt het ons toch niet voor. Kunnen wij Zondag nu eens 1 punt no teren? Sijbekarspel kan op eigen veld winnen van West-Friezen. En ook Schoorl kan het o.i. niet red den tegen Schagen, vooral nu de wed strijd in Schagen wordt gespeeld. Ver rassingen zijn vanzelf niet uitgesloten. Texel komt er steeds beter in. W.Waard kunnen wij op het eiland dan ook weinig kans geven. Tot slot onze Waterpieten. Zij incasseerden twee ne derlagen achter elkaar en staan ius voor de opgave om zich te herstellen. Morgen gaat de reis naar Bergen om Berdos in eigen huis te bekampen. Theoretisch staan de Bergenaren na Schagen er het beste voor. Dus oppas sen is hier de boodschap. Wij hebben ons vertrouwen in de Vogels nog n'et verloren en rekenen dus op een kleine zege. Res. 2e klasse A. Helder 2 gaat op bezoek bij AFC 3 aan de Wandelweg. De Helder-reserves hebben weer ver sterking gekregen, althans Krab is ook weer gaan trainen en dus zal hij wel een plaats krijgen in het tweede elftal. AFC 3 zal dat ondervinden en de olm ten aan Helder moeten afstaan. Stormvogels 2Ajax 3; Zeeburgia 2— Hilversum 3; KFC 3—HFC 2; Alcm. 2 —EDO 2. De stand luidt: Stormvogels 2 6 Zeeburgia 2 5 Ajax 3 6 Alcmaria 2 5 Hilversum 3 5 EDO 2 5 K F C 3 5 Helder 2 6 Blauw Wit 3 6 A F C 3 6 H F C 2 5 Res. 3e klasse B. Doordat Alkm. Boys 2 Zondag j.1. de le nederlaag kreeg is de kans van HRC 2 weer aan merkelijk gestegen. De wedstrijd van morgen is daardoor weer hoogst be langrijk. Assendelft 2 zal dan ook goed voor de dag moeten komen om HRC 2 de voet dwars te kunnen zetten. Of Racing 2 moet zichzelf weer moeilijk heden scheppen, door getreuzel of egoïstisch gedoe. Wanneer HRC 2 op let zit in deze afdeling li ie zwakker is dan die van HRC 3) een kampioens<?hap voor haar. Hollandia 2—OVVO 2; Alkm. Boys 2 Zilverm. 2; Alcm. 3—Purmersteijn 2; 4 2 0 10 3 2 0 8 2 3 17 2 2 16 3 0 2 6 2 2 16 3 0 2 6 2 0 4 4 12 3 4 114 3 0 0 5 0 WFC 4Volewijckers 3. Hier is de situatie: Volewijckers 3 6 3 3 0 9 H R C 2 5 4 0 1 8 5 4 0 1 8 Z F C 4 6 4 0 2 8 Purmersteijn 2 5 2 2 1 6 O V V O 2 6 2 2 2 6 5 2 1 2 5 5 2 0 3 4 Zilvermeeuwen 2 5 1 1 3 3 6 1 1 4 3 W F C 4 6 0 0 6 0 Res. 3e klasse C. deze afd. is Watergraafsmeer 2 leider met 6 over winningen. En nu Kon,t HRC 3 op be zoek. Onder aanvoering van Chris Siersma zal Racing dit kunstje probe ren, n.1. 't eerste verliespunt voor de Amsterdammers op de lijst te brengen. Volewijckers 4Rodi 2; Haarlem 3— Zaandijk 2; KW 2—Kennemers 3; ZW 2—Velsen 2. Res. 3e klasse E. Heidei 3 kan in deze afd. een rol gaan n. Olymjus 2 wordt het nieuwe slachtoffer, al is bet ook een uitwedstrijd. OWO 3 ASV 2; DWS 4—ZSGO 2; WB 2—Vo lendam 2; Ahrends 2DWV 4. Gedurende dit weekeinde zal de huis* artsendienst worden vervuld door de volgende doktoren: Dr. A. W. F. Thorbecke, Javastraat 113, tel. 2103. Dr. M. G. Vroom, Plantsoenstraat 11» tel. 2485. Wij willen er in dit verband op wijzen, dat de centrale dokterstelefoon niet uitsluitend is ingesteld, om gedu rende de weekeinden boodschappen voor afwezige doktoren door te geven. Men kan het bewuste nummer 2244 draaien, wanneer men op werk dagen bij zijn dokter geen gehoor krijgt. Tijdens de weekeinden vervoege men zich uitsluitend bij de dienstdoen de doktoren Slechts wanneer deze Per telefoon niet te bereiken zijn, make men gebruik van de centrale dokters- telefoon. predikbeurt Chr. Geref. Kerk aan de Steen- gracht. Zondag 2 Nov. v.m. 10 en n-®* 5 uur ds. J. RebeL

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2