De regen spelbreker bij A.P.G.S.- Helder 2-2 Ook V.V.E. verliest van H.R.C. M Watervogels klopt J.V.C. met 4-0 Schulte-Boeyen in de Brusselse Zesdaagse Oudesluis verloor van Texel Lastige 3-1 zege Taf eltennis-nieu ws Verjaarsdagspakketten voor Indië Post voor de „Van Galen'' Morgenmiddag schoolconcert Te dure ijsjes Concert „Stedelijk Muziekkorps' Vitaminen en hormonen JjtQ&zoiide*i Papierinzameling of „belletjetrek''? Persoonlijke biljartkampioenschappen Contactavond Militair Tehuis Callantsoog Callantsoog mag 9 woningen bouwen orgen Op het uiterst gladde veld van A.P. GS. moest men heel wat in zijn mars hebben om een goede wedstrijd te spelen. Dit is het dan ook niet ge worden. Beide partijen hadden het ge ducht te kwaad met glijden en de doorschietende bal, zodat van het plaatsen en stoppen van de bal niet veel terecht kwam. In tegenstelling met de vorige wed strijden was de achterhoede (d.w.z. de beide backs) en middenlinie van H. niet in vorm. De vleugelspelers van A.P.G.S. werden nogal eens vrijge laten en het was maar goed, dat vóór de rust de rechtsbuiten van A. enige kansen om zeep bracht. Boogaard heeft zijn doel op uitstekende wijze verde digd. De doelpuntenmachine werkt nog steeds niet zo het moet en vooral niet nu in deze wedstrijd te weinig stoom geleverd werd door de middenlinie. Van de beide binnenspelers was Gast wel de beste en hij was het, die voor de rust enige malen goed inschoot, zij het zonder succes. Puhl moet wat meer honger naar de bal zien te krij gen, capaciteit bezit hij wel, zoals hij al in vorige wedstrijden heeft laten zien. Pater had weinig geluk op de middenvoorplaats en kon niet tot 6chieten toekomen. Rottier was weer als van ouds de gevaarlijke man en nu hij op de rechtsbuitenplaats opgesteld staat, heeft hij wat meer bewegings vrijheid. Zijn snelheid en doorzettings vermogen stelden hem in staat de 2 zeer goede H.-doelpunten te maken. Wieren speelde beneden normaal en kan veel beter, ook hij kon maar niet in zijn spel komen door de gladheid van het terrein en de gladde bal. Het Amsterdamse politie-elftal be staat uit stevige knapen. Doelman Bonneveld was niet van de partij, zijn plaatsvervanger was echter uit het goede hout gesneden en was zeker geen verzwakking. Borst, die we in onze stad als middenvoor zagen, stond nu als back opgesteld en ook hij was een geducht struikelblok. A.P.G.S. heeft, net als Helder, veel last gehad van de gladheid en wij zouden haast zeggen, dat er te lang op droge velden gespeeld is. Er is fair gespeeld en de goed lei dende scheidsrechter J. J. H. Meijer kon het dan ook op zijn slof:"s af. De wedstrijd. Reeds direct na de aftrap blijkt het, dat de gladheid van het terrein de spelers parten speelt en de bal wordt vaak half geraakt of in het geheel niet. Als er 10 minuten gespeeld is, zien we Gast zeer hard inschieten, doch de A.-doelman redt op fraaie wijze. De eerste hoekschop is voor H. en deze wordt op zeer goede wijze door Rottier genomen. Na een schermutse ling voor het A.-doel wordt dl bal ein- oelijk weggewerkt en nu is het A.P. G.S., die gevaarlijk doorbreekt. Tecke lenburg redt, maar krijgt een vrije schop tegen zich even buiten het straf schopgebied. De rechtshalf van A. l eemt deze, maar inplaats van een schot zien we de bal bij de cornervlag over de doellijn gaan. (Gladheid!) Door het niet zo resolute ingrijpen van het H.-verdedigingsblok ontstaan er enige hachelijke situaties voor het H.-doel, die echter door naast schieten verloren gaan en de op doel gerichte schoten worden door Boogaard be hoorlijk verwerkt. Weer is het Gast, die hard inschiet, maar nu kopt een back de bal even voor de doellijn weg. Helder komt weer terug en nu is het Himpers. die geweldig hard inschiet, deze bal stuit echter op het lichaam van een tegen stander. De wedstrijd WatervogelsJ.V.C. is gespeeld onder buitengewoon slech te weersomstandigheden. De regen viel in malse buien en geholpen door ce wind was het in en om het veld verre van aangenaam. De Watervo gels (de naam zegt het reeds) pasten in deze omstandigheden zich het best aan. Ondanks de harde tegenwind na men de Vogels verschillende malen het initiatief. De Dorpers bleven de situatie echter voorlopig goed mees ter, hoewel het al direct opviel, dat reserve-doelman van J.V.C. niet de juist man was. Het was Beekhoven, die het eerst in deze wedstrijd het net vond. Hij kreeg de bal onverwacht in zijn bezit en schoot in. Scheidsrechter Annyas gaf echter buitenspel, on danks het feit, dat de bal van de tegenpartij kwam. Wij stonden echter van te grote afstand om te kun nen constateren of bij de inzet van Beekhoven misschien een zijner mede spelers buitenspel stond. Het was echter uitstel, want kort hierna scoorde Beers uit een scrimage een goed doelpunt (10). J.V.C. onder ham wel verschillende aanvallen, maar voor doel was het hopeloos mis. Vooral over links dreigde er nog al eens gevaar, doordat de rechtsachter tan W. niet al te trapvast was. Met de stand 10 kwam de rust. In de tweede helft duurde het aan vankelijk nog geruime tijd alvorens W. haar voorsprong wist te vergro ten. Het was de bewegelijke midvoor Beekhoven, die uit een verwarring niet een hard schot de stand op 20 bracht. Het bleef er niet bij, want reeds de volgende minuut had Beek hoven weer succes, toen hij een hoge bal langs de verraste doelman kopte En nog vóór er 3 piinuten verlopen varen, had Beers op handige wijze het vierde doelpunt gescoord. Hoewe J.V.C. alles deed om de eer te redden en dit zeer zeker ook had verdiend Kiocht zij daarin niet slagen en had V, atervogels dus een verdiende over winning behaald. Het wordt 1—0 voor A.P.G.S. Bij een algemene aanval van A. wordt de bal op het juiste moment door de linksbuiten afgegeven en de midvoor van A. benut deze kans (1—0). Even later krijgt de midvoor van A. weer een unieke kans. Teckelenburg weet echter nog juist op tijd redding te brengen. Nadat Gast nog éénmaal een poging gewaagd heeft en Wieren oe kans van de dag onbenut voorbij heeft laten gaan, breekt de rust aan met 1—0 voor A.P.G.S. De eerste 10 minuten na de rust zijn voor A.P.G.S. en het heeft er veel van, dat men de overwinning nu wil vast leggen. Boogaard redt een paar maal meesterlijk. Een hard schot weet hij nog juist over de lat te tippen. De hoekschop le vert niets op en nu zien we H. in de aanval. Rottier loopt de doelwachter en bal over de doellijn, de scheidsrechter geeft terecht A. een vrije schop te ne men. Er komt nu echter weer meer le ven in de brouwerij en nadat een cor ner voor H. is afgeslagen komt Helder weer met kracht terug. Een doelpunt voor H. hangt in de lucht en Rottier is het die eerst verwarring sticht in de A.-achterhoede en dan naar binnen ge komen met een frraie kopbal de stand gelijk maakt (11Nog geen vijf mi nuten later is het (12) Rottier is weer naar binnen gezwenkt. De back probeert nog wel Rottier het scoren te beletten maar tevergeefs. De H. rechts buiten schiet onhoudbaar in. 21 voor H Er ls nog plm. 10 min. te spelen en 't leek er veel op dat H. toch met een overwinning thuis zou komen. Kort voor het einde weet A. echter noch nog een doelpunt te maken, men liet enige A.-spelers volkomen vrij staan en zo werd onnodig de stand toch nog gelijk, hetgeen echter wel de ver houding was. Na de sprints van Zondagavond 10 uur zag het klassement er als volgt uit: 1. BruneelNaeye 111 punten; 2. Schuit eB o e y e n 77 punten; 3. Thyssende Pauw 62 punten; 4. Lape- bieSeres 58 punten; 5. Spelte—de Kuysscher 57 punten; 6. Adriaenssens Bruyland 54 punten. Op 1 ronde: 7. KintDepredhomme 55 punten; 8. BartaliBini 47 punten; 9. v. SteenbergenSterckx 45 punten. Op 3 ronden: 10. Carrara-Le Nizerhy 55 punten. Overige ploegen op 4 en meer ronden. Het is de zwarthemden niet gelukt de thuiswedstrijd tegen Texel in een over winning om te zetten. Integendeel, de groen-zwarten verdienden de zege vol komen. In de le helft speelde Dosko veel te traag, ze zaten niet op de bal en het plaatsen was slecht Texel had het heft dan ook volkomen in handen, waarbij de Graaf op de rechtsbuitenplaats op viel. Na een half uur spelen scoorde Texel het enige doelpunt van de wedstrijd toen de linksbuiten een mooie voorzet van de Graaf inkopte. Dit doelpunt kon Oudesluis niet wak ker schudden, eerst in de 2e helft kwa men ze gesteund door de wind wat meer los enige gevaarlijke aanvallen waren er 't gevolg van. Eenmaal dach ten we de zwarthemden te zien doel punten, maar doelman Goënga redde 't van dichtbij veranderde schot van Wa- terloo op 't nippertje. Dit was vrijwel het enige gevaarlijke, wat Goënga te verwerken kreeg, daar het schot in de Oudesluis-voorhoede ver te zoeken was. Met onveranderde stand kwam ti - slotte het einde. H.R.C. heeft kans gezien ook het pittige V.V.E. van zich af te schud den en door deze derde zege in successie hebben de roodjakken nu de tweede plaats bereikt. Het weer was slecht, het veld was giad en H.R.C. telde twee spelers, die met geheel fit waren; n.1. Stins en Dijkshoorn hadden beiden last van een enkel. Maar deze factoren konden toch niet van zulk een groot belang zijn, dat H.R.C. ditmaal een minder goede wedstrijd speelde. Het eerste kwartier n.1. speelde H.R.C. uitste kend en kregen de Wijkers geen schijn van kans. Handig ging de bal van man tot man en zeker viermaal achtereen wist Rijkers door te bre ken en goede trekbellen te serveren. Niet éénmaal wist men daarvan te profiteren en het was maar gelukkig, nat Rijkers na 7 min. spelen met een goede schuiver H.R.C. de leiding had gegeven. Overigens was dit doelpunt i ntstaan door een juweel van een pass van Bakker, die lang niet onver dienstelijk als linksbinnen debuteerde. Na deze eerste periode kwam de bij kans tradionele inzinking. Men ging achter weer „knoeien" en het bleek nu duidelijk, dat Stins niet zo goed mee kon. Voorlopig kon men het ge vaar nog keren, mede het gevolg van zwak voorhoedespel der gasten. Na precies 30 minuten spelen ontstond de gelijkmaker. Een tamelijk ver schot beoordeelde Dijkshoorn verkeerd en door zijn handen heen verdween de bal in de touwen (11). Hij herstelde zich echter weer kranig, want het volgende moment keerde hij reeds een hard schot in de hoek, waarbij Swart voor de verdere afwerking zorgde. De druk op het Racing-doel bleef aanhouden, bij tijden afgewis seld door een gevaarlijketegenaan val, waarbjj vooral De Vries meer en meer liet blijken zijn plaats als rechtsbuiten te hebben gevonden. Eenmaal gaf hij hoog voor doel, maar vóór Rflkers gevaarlijk kon zijn, had de doelman de bal reeds uit de lucht gegrepen. Rijkers kon er op links niet meer doorkomen en ondanks dat trachtte hij toch steeds zonder com binatie gevaarlijk te zijn. Met gelijke stand kwam de rust. In de tweede helft bleek het duidelijk, dat H.R.C. al haar reserve nog niet had opgebruikt. Men begon weer enthousiast en mede doordat de gas ten nu tegen wind veel beter speelden, werd de strijd aantrekkelijk. Vooral over rechts kwamen de meeste ge vaarlijke aanvallen van H.R.C. De Vries liep er nogal eens door en ook hi) heeft het „trekballetje geven" ai aardig onder de knie. Voorlopig kwam daar nog geen succes uit, want Van Dalen schoot éénmaal te zartit in en Rijkers zocht het doel veel te hoog. Aan de andere kant deed Dijkshoorn ons zijn blunder volkomen vergeten Een kanjer van de linksbuiten stopte hij meesterlijk en even later dook hij er moedig tussen, toen de midvoor gevaarlijk zou worden. H.R.C. neemt de leiding. De Vries kreeg op het middenveld de bal toegespeeld. Hij doet er meest heel logisch mee, geeft de bal n.1. een tik vooruit en door zijn snelheid pas seert hij zijn tegenstanders. Ook nu weer. Een pracht van een trekbal was het resultaat. Van Dalen stapte er handig overheen, zodat de toelopende Bakker de bal in het net kon schie ten. (21). H.R.C. ging nu vrijer ?I>elen en reeds direct daarop hao Bakker weer een trekbal van De Vries benut. Terecht floot scheids rechter Hoek echter voor buitenspel. Toch bleef het derde doelpunt niet leng uit, want na 28 minuten speelde Van Dalen zich handig vrij en be loonde zichzelf met een goed schot (31). Vanaf dit moment was de wedstrijd gewonnen en speelde H.R.C een stuk beter. Het gevaarlijke van de V.V.E-voorhoede begon te zakken en achter was men de situatie nu wel meester. Naarmate de tijd verstreek werd de wedstrijd trouwens minder en al leen een sublieme kopbal van Nieuw- stadt was in deze periode nog het ver melden waard. De doelman redde echter toen keurig. De vrij goed lei öende scheidsrechter Hoek floot kort hierop voor het laatst en H.R.C. was weer twee punten rijker. EEN NEDERLAAG VOOR IVA Gisteren is de tweede competitie wedstrijd gespeeld tussen IVA en Disnie I uit Hoorn. Niettegenstaande IVA met 28 verloor zijn er goede partijen gespeeld. Vooral de wedstrijd tussen de heer Keyzer (IVA) en Hey- mans was bijzonder goed en spapnend tot het einde. Tegen Schouten was Keyzer er uit en hij verloor deze dan ook. N. Hemelrijk speelde tegen Wees 'n goede partij en 't was jammer dat hij niet wist te winnen, hoewel hij een flinke voorsprong had. J. Sinjewel was tegen Heymans niet op dreef en verloor in 3 stes. Ook te gen Schouten verloor hij in 3 stes. Toch was IVA niet veel minder in spel als Disnie. De meeste partijen werden dan ook in 3 stes verloren. Hier volgen de gespecificeerde uit slagen: SinjewelHeymans 23-21, 16-21, 16-21, 12; SinjewelSchouten 22-24, 21-16, 19-21, 12; Sinjewelv. Wees 11-21, 19-21, 02; HemelrijkHeymons 13-21, 21-19. 19-21, 1—2; Hemelrijk—Schou ten 16-21, 11-21, 02; Hemelrijkv. Wees 21-17, 20-22, 20-22, 1—2; Keyzer Heymans 21-15, 21-13 20; Keyzer Schouten 21-12, 21-18 20; Keyzerv. Wees 14-21, 20-22, 0—2; Sinjewel en Hemelrijkv. Wees en Schouten 17-21, 30-29, 17-21, 12 (onbesl. set). De secretaris van het plaatselijk NIWIN-comité deelt ons mede, van het Nederlandse Rode Kruis vijftig com plete dozen met toebehoren te hebben ontvangen, welke door familieleden van militairen in Indië kunnen worden ge bruikt voor het verzenden van verjaar dagspakketten. De dozen zijn verkrijgbaar bij de volgende adressen: W. C. de Bie, Loodsgracht 55; J. F. van Wijngaarden, Koningstraat 7; mevr. Pluimvan der Mark. Polderweg 25. De dozen kosten, inclusief labels en verzendkosten, twee gulden per stuk. Zij moeten drie maan den, vóór de datum, waarop de geadres seerde ze in het bezit moet krijgen, worden verzonden. Daartoe kunnen zij na natuurlijk door de afzender met de nodige geschenken, geheel naar eigen keuze te zijn gevuld ten post kantore worden gepost. Van 18 tot 20 November zal Hr Ms torpedojager „Van Galen" in Malta ver toeven. De opvarenden kunnen daar gewone en aangetekende brieven en briefkaarten ontvangen, mits deze uiter lijk 13 November gepost worden De frankering kan geschieden volgens het binnenlandse tarief. TONEELAVOND AMBACHTSSCHOOL De leerlingenvereniging der Am bachtsschool houdt Woensdagvond 3 December- a.s. haar jaarlijkse feest avond, in Casino. Enkele weken geleden werd met bij zonder veel succes voor de leerlingen der Rijks HBS een schoolconcert gege ven, waar de „cello" werd besproken en gedemonstreerd. In overleg met de wethouder van onderwijs, de heer L. F. van Loo, werd besloten, in deze geest voort te gaan, maar dan ook voor de leerlingen van het gemeentelijk lyceum, de kweekschool voor onderwijzers, de gemeentelijke, christelijke en katholie ke ULO-scholen en de ambachtsschool, terwijl ook een beperkt aantal ouders in de gelegenheid gesteld zal worden, de concerten bij te wonen. Het ligt in de bedoelir- om de stichting „Een uur muziek" nog vijf van derge lijke concerten hier ter stede te laten geven. Morgenmiddag is het eerste concert van deze cyclus aan de beurt. Van vier tot vijf uur zal de heer Hubert Bar- wahser, eerste fluitist van het Concert gebouworkest te Amsterdam, de ver schillende soorten fluiten demonstreren en laten horen. De naam van deze kun stenaar waarborgt de bezoekers een be langwekkend uurtje. Wij willen de scholieren van de genoemde scholen 't bijwonen van dit concert met warmte aanbevelen. Wanneer we de kalender en onze thermometer mogen geloven, dan heb ben we de hondsdagen „goed" achter de rug. De dagen zijn soms al vrij guur en in menige huiskamer „brandt de kachel al zo'n beetje. Nog Steeds zijn er echter mensen die aan een scheutje zonneschijn zomerse illusies verbinden en op straat een ijsje verschalken. Een dergelijke optimistische levenskijk is op zichzelf niet zo kwaad. En zo kan het gebeuren dat op een Novemberse zitting van de tuchtrechter van de prijzen zich nog ijsventers te verantwoorden hebben. Wegens het maken van te grote winsten werd W. L. veroordeeld tot f 10.boete, alsme de tot het in 's Rijks kas storten van zijn overwinst, welke werd getaxeerd op f 250.Zijn broer J.A.L. had even eens te veel voor zijn consumptie-jjs berekend, naar zijn zeggen omdat hij duurdere grondstoffen verwerkte; de tuchtrechter uitte zijn waardering voor dez„ kwaliteitsverhoging door f 500. boete op te leggen. Het Stedelijk Muziekcorps geeft Za terdagavond 15 November a.s. zijn eer ste winterconcert onder leiding van de heer D. H.' Steinroth, in Casino. Aan 't programma wordt medegewerkt door de toneelvereniging „Excelsior". Het muziekkorps speelt o.m. de mars „Per aspera ad astra", de ouverture „Or- pheus in de onderwereld", het Adagio uit de sonate „Pathétique" van Beetho ven en een fantasie uit de opera „Hoff- mann's Erzahlungen" van Offenbach. „Excelsior" speelt de klucht in twee be drijven „De truc van Tinus". De dans muziek .wordt verzorgd door de „Musi cal Ramblers" o.l.v. Jaap Kwak. Voor de cultus over bovenstaand onderwerp, die Dinsdagavond 8 uur in de Vakschool voor de Volksuniversi teit wordt gehouden, zijn vanaf 7.40 uur nog kaarten verkrijgbaar aan de zaal. De Jeugdactie voor de Papier-inzame ling, („J.A.P.I.") gaat als een wervel storm over Nederland en over onze stad. Onze jeugd in te schakelen om onze deviezen op te voeren, moge een lofwaardig streven worden genoemd. Edoch! vele huismoeders klagen er over, dat de kinderen gedurig bellen voor oude courante i, wat steeds een loop naar de vojrdeur betekent. Gis teren heb ik nog iemand gesproken, die op één dag voor de „J.A.P.Ï." veer tien maal de deur móest opendoen. Wanneer nu deze zaak wordt geor ganiseerd, zal dit zowel de huisvrouwen als de jeugd ten goede komen. Ouders, hier mijn voorstel: Laat uw kinderen een wijkje trachten op te bouwen, door b.v. eens per maand de couranten en andere periodieken bij familieleuen en vrienden op te halen. Dit zal meer lo nend zijn dan in het wild weg bij de mensen aan te bellen. Bovendien be hoeven dan de bewoners niet geregeld naar de deur te lopen. Beide partijen zijn dus tevreden gesteld; en ook onze deviezenpositie zal er wél bij varen. T. J. Dekker. Met de „Kota Inten" is de Prins Bernhard Kapel met zijn onafscheidelijke mascotte vanuit Indië in Rotterdam aangekomen. De bok kijkt weer belang stellend naar zijn Hollandse geboortegrond. Bij de heer Van der Linden in het „Wapen van Den Helder" zijn in de afgelopen week onder auspiciën van de N.B.B. kampioenswedstrijden ge speeld voor de 4de klasse libre klein biljart van het District Den Helder, ingeschreven hadden 56 spelers (vorig jaar» 38), waarvan zich 8 geplaatst hebben in deze finale. Het is een spannend en vooral ook verrassend tournooi geworden. Het begon al met de eerste partij, toen de laagst geklas seerde (N. Verver) de hooggeplaatste (H. Wriede) tot ieders grote verba- sing versloeg. En bij iedere ronde kwam men weer voor verrassingen te staan. Tenslotte is een van de jong- sten: de heer P. Kos, lid van de ver. VOP, kampioen geworden, zij het dan met zeer klein verschil op no. 2, de heer H. Vriede. Beiden eindigden met 10 matchpunten (5 gewonnen, 2 ver loren), maar het gemiddelde van Kos (2,03) was iets hoger dan dat van Wriede (2,00). Daardoor kan P Kos zich kampioen noemen en, ondanks het geringe ver schil: verdiend. Hij maakte ook de hoogste serie uit het tournooi, n.1. 25. No. 3 werd de heer R. Krijns, een rustig, prettig speler, met 8 punten en een gemiddelde van 1,95. Hij ver sloeg in de laatste partij zijn clubge noot Kos, waardoor diens kampioen schap nog lang niet zeker stond. Een staaltje sportiviteit van R. Krijns. Op zulke leden kan VOP trots zijn. No. 4 werd N. Verver uit Juliana- dorp, lid van de Poedel, een speler, die heel goede partijen speelde, maar daartegenover ook zeer ^slechte. No. 5 werd de heer T. van Amstel van VOG. Deze oude heer wekte ieders bewondering, door zijn onverstoorbaar heid en zijn volkomen concentratie. No. 6 werd P. in 't Yeld van de ver. Royal met een gem. van 1,81. No. 7 werd de heer D. v. d. Wallen vaq. de ver. D.O.R. uit Breezand. Een prettige speler, maar die waar schijnlijk iets te veel last heeft gehad van zijn zenuwen. Prettig deed aan de belangstelling van Zijn clubleden voor zijn deelname. Dat moet voor Daan een goede steun geweest zijn. No. 8 werd de heer C. Hollander van De Poedel. Won slechts een partij maar toonde zich een prettig tegen stander en een goed verliezer. Het tournooigemiddelde was 1,78, vorig jaar 2,10. Hieruit blijkt, dat er niet bijzonder goed gespeeld is, maar oaartegenover staat toch winst. Want dit tournooi toch is op een zeer hoog staand sportief plan gespeeld. Winnen is makkelijk, maar verliezen is moei lijk en eist veel zelfbeheersing en goede karaktereigenschappen. De wed strijdleider sprak dan ook aan het slot een woord van dank tot de 8 spelers, waarin hij zijn bewondering voor hun gedrag niet onder stoelen of banken stak. Ook de schrijvers en tellers van de ver. VOP onder leiding van de heer Bot hadden aandeel in het slagen van dit tournooi en dus recht op de dank van het bestuur. De voorzitter van het Districts- bestuur, de heer Jac. Burger, stelde het zeer op prijs, dat de heer L. van Loo, wethouder van onderwijs, zijn belang- steling toonde door zijn aanwezigheid. De heer Van der Linden kwam zijn dank toe voor het gratis beschikbaar stellen van zijn materiaal en tevens voor de extra prijs, welke gewonnen werd door de heer H. Wriede voor de hoogste serie, gemaakt op de laatste avond. Daarna reikte de heer Van Loo met een toepasselijk woord de prijzen uit aan de deelnemers, 't Was een goed einde van een uitnemend geslaagd tournooi. Tot slot de einduitslag: 1. P. Kos (V.O.P.) 10 punten, gem. 2,03; 2. H. Wriede (H.B.C.) 10 punten, gem. ?,00; 3. R. Krijns (V.O.P) 8 pun ten, gem. 1,95; 4. M. Verver (De Poe del), 8 punten, gem. 1,61; 5. T. van Amstel (V.I.G.) 6 punten, gem. 1,90; 6. P. in 't Veld (Royal) 6 punten, gem 1,81; 7. D. v. d. Wallen (DOR) 6 pun ten, gem. 1,63; 8. C. Hollander (De Poedel) 2 punten, gem. 1.39. De heren H. Wriede en P. Kos pro moveren naar de 3de klasse. Hedenavond voor de radio In het Christelijk Militair Tehuis aan de Kanaalweg werd Donderdagavond, door het gedwongen uitstel juist een jaar na de datum van heropening én op de verjaardag van de huisvader, een contactavond voor onze militairen ge- ge\pn. Aanwezig waren de directeur der Rijkswerf, de commandant van Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck", de com mandant der marine-kazerne, de chef staf, het afdelingsbestuur van de bond ,Pro Rege", ds. J. Rebel, en verschei dene adelborsten, marva's, onderofficie ren, korporaals en manschappen. De voornaamste programmapunten van deze avond werden door de NCRV op de gramofoonplaat vastgelegd. De op namen zullen hedenavond 10 November in het programma „Het actueel ge luid" over Hilversum II, 415 meter, worden uitgezonden. Het openingswoord werd gesproken door de heer P. van Dalen, voorzitter van het Tehuis. De vlootpredikant ds. L. A. Bodaan hield een korte, kernach tige toespraak naar aanleiding van het woord „contactavond". Hij vergeleek het hiermee bedoelde contact met het contact dat door Jezus werd gelegd, toen Hij de gestorven jongeling te Nain door een vluchtige aanraking van Zijn handen het leven hergaf. Iets van de heilige ontferming, waarmee Jezus de scharen ziende werd bewogen, is terug te vinden in de harten van het bestuur en de ouders van dit tehuis. Zij zagen de jonge marinemannen en begrepen, dat hier een taak voor hen lag. Zonder twijfel zal voor velen der bezoekers 't aanvanklijke contact tussen hen en het tehuis zijn uitgegroeid tot een con tact met Jezus. Ook de huisvader, de heer W. Knol, sprak de aanwezigen en de radioluiste raars toe. De aanwezige jongens dankte hij voor hun hartelijkheid en hulpvaar digheid, waardoor zij steeds medegehol- pen hebben aan het verkrijgen van een goede sfeer in het tehuis. „Wij kunnen als vader en moeder niet im de scha duw staan van vader en moeder thuis, maar wij willen hier toch jullie vrien den zijn, en in alles met je meeleven". De luisteraars aan de luidspreker wek te hij op, het mooie en nuttige werk der militaire tehuizen financieel te steunen. De avond werd verder gevuld door zang van mevr. Betsy Riekwel-Bruin met mej. Paula Prins aan de vleugel, een liedje en een praaje van de heer Joh. van Garderen, „community-sin- ging" o.l.v. de heer P. Riekwel en en kele accordeonsoli. Een tweetal lieftalli ge Marva's zong „Home sweet home" en „Sentimental journey", welke reis een minder sentimenteel einde vond... Nadat de commandant van de „Heemskerck", kapitein ter zee M. M. Merens, namens alle aanwezigen de organisatoren voor deze geslaagde con tactavond had bedankt, werd tot be sluit het Wilhelmus gezongen, waarna de avond op de gebruikelijke wijze werd besloten. DE KRO MAAKT REPORTAGE VAN DES SINTEN ONTVANGST De reportagedienst van Öe KRO zal Zaterdagmiddag 29 November a.s. aan wezig zijn bij de ontvangst van St. Ni- colaas door de Helderse schooljeugd. Wij zullen te zijner tijd mededelen op welk tijdstip deze Helderse radio-repor tage zal worden uitgezonden. Zaterdagmiddag kwam de raad van Callantsoog gedurende een half uurtje bijeen. De voorzitter deelde mede, dat het Herbouwplan goedgekeurd is en dus met het bouwen van woningen kan worden begonnen. Callantsoog zal 9 woningen mogen bouwen, terwijl er 13 gegadigden zijn. Aan de heer P. de Jong zal ,op zijn verzoek een tegemoet koming worden gegeven in de kosten van het schoolvervoer voor één zijner kinderen. Bij het bouwen van een huis blijkt, dat een draad vap het Electri- citeitsbedrijf over het huis hangt en het bouwen dus niet door kan gaan. Met algemene stemmen wordt besloten een overeenkomst met het PEN aan te gaan om in dergelijke gevallen de kosten te betalen. De gemeente zal nu 900 moeten betalen voor het om leggen van het net en deze kosten kunnen vermoedelijk worden opge voerd bij de Volkshuisvesting. Alle in gekomen bezwaarschriften over de straatbelasting worden ongegrond ver klaard en de heren Breebaart en Pes- man worden aangewezen als vertegen woordigers van de buitengemeenten voor het Centraal Ziekenhuis te Alk maar. Als commissie voor het nazien van de rekening van de gemeente werden de heren van Diepen, van Twuijver en de Haan aangewezen. - Hierna volgde sluiting. is het de dag van de Wapen stilstand. (Klaproosdag), is het St Maarten, begint de Tweede Kamer ver moedelijk met de behandeling van de begroting. hoopt Kroonprins Gustaaf Adolf van Zweden zijn 65ste verjaar dag te gedenken. houdt Churchill te Parijs een oropaganda-rede over het plan- vlarshall en over de Verenigde 3taten van Europa. viert Columbia zijn onafhanke lijkheid van Carthagena (1811). speelt de Engelse voetbalclub Arsenal haar jaarlijkse wedstrijd tegen de Racing-Club te Parijs.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 3