M TERRA INCOGNITA door J..D. VAN EXTER Regering miste de eerste bus HOE ZIT HET NU MET DE TURF? VAN (sJAg/J EN Een drama in twee bedrijven Wij spelen Bridge Armoede of derde loonronde9 V/at met de boeren? Van Bi oe k iot Boek VAN WALVISSEN EN IJSBEREN PHILISH VE ELECTR. SCHEERAPPARAAT Fa. GEBR. KAAL A'kmaar, Houitil 52, T el, 4374 NU 45 GULDEN orgen VERRE Diakenen stalen uit 't kerkezakje Trekking Staatsloterij door F, DE SINCLAIR Wij luisteren naar Wat Indië ons kost J Geen overneming slachtvee Copyright R.D.P. (Van onze economische medewerker) De ingewikkelde economische verhoudingen van de 20e eeuw, waardoor wij allen dag in dag uit hetzelfde werk verrichten en daar door slechts een deel van een pro duct voortbrengen, heeft onze kijk op het werk van anderen, op hun prestaties en hun beloningen, ver troebeld. Sterker, wij zijn daardoor niet meer in de gelegenheid te be oordelen of de schoenwinkelier recht heeft op een winstmarge van 30 procent, de diamantbewerker op een weekloon van f 80.de steno typiste op een salaris van f 190. En zo hebben wij stedelingen even min een flauw benul van wat de boer voor de door hem bewezen diensten behoort te ontvangen. Fei telijk, en het is hard om dat te zeg gen, laat zulks de stadbewoner koud, als hij maar niet te veel voor zijn eieren, melk, vlees, worst, groenten, fruit en brood moet be talen. Deze levenshouding is zonder meer afkeurenswaardig. Zij leidt er ook toe, dat aan de klachten en wij denken bijv. hier aan het request van de Stich ting voor de Landbouw tot de Staten- Generaal in Augustus j.1. van onze landbouw weinig of geen notitie wordt geschonken in de wereld der stedeling. Dat deze klachten niet geheel onge grond zijn, dat ook minister Mansholt erkent dat zij hout snijden, bewijst de recente verhoging van de melkprijs voor de boeren. Doch hiermede is de moeilijkheid voor de boer niet opgelost. Dit bleek wel zeer duidelijk uit de scherpe doch openhartige rede, die de heer H. D. Louwes, voorzitter van het Kon. Ned. Landbouwcomité. dezer dagen heeft ge houden. Een rede, waarin deze boer op voortreffelijke wijze een verband leg de tussen de inkomsten van de diverse bevolkingsgroepen en het gevaar aan toonde, dat in een bevoordeling van de loontrekker boven de landeigenaar, de pachter en de huiseigenaar, schuilt. Het is inderdaad en economisch en sociaal niet verantwoord, dat de over heid een deel van de bevolking, in dit geval de boerenstand, te weinig voor haar producten geeft, omdat al leen op die manier hej leven „goed koop" (lach niet lezer) gehouden kan worden. Het is dus ongetwijfeld ge' zonder om de boeren voor hun zul vel-, tuin- en graanproducten de wer kelijke kostprijs met inbegrip van een redelijke beloning te geven. Maar hoe? Durft de regering de prijzen niet te verhogen, dan moet zij sub sidie uit de schatkist geven. En als wij nu bedenken, dat de bestaande subsidies voor 1948 al geschat worden op f 500 millioen d.w.z. dat de re gering voor ieder van ons jaarlijks f 52.50 bij het voedselpakket legt, welk bedrag door de belastingbetaler natuurlijk weer moet worden terug betaald dan rijzen ons de haren te berge als wij denken aan de enorme subsidies, die gegeven zouden moe ten worden bij een algemene verho ging van de agrarische ropductieprij- zen. WELKE WEGEN OPEN STAAN Maar er leiden meer wegen naar Rome. De heer Louwes ziet de twee volgende: 1. De landbouwprijzen, de pachten S. Franke schreef een aardig jongens boek over de walvisvangst en de over wintering op Spitsbergen en Jan May en. Hij noemt z'n boek naar'de hoofdfiguur „Jan Kunst". W. A. van de Walle zorgde voor de illustraties. Jan Kunst, een Amsterdamse jongen waar eerst weinig doorzettingsvermo gen bij zat, monstert op een kleine vloot, die ter walvisvaart gaat in de Noordelijke IJszee. De slome Jan Kunst sluit er vriendschap met een harpoe nier Juan. Het harde leven in het ruwe Walvisbedrijf maakt hem in enkele maanden tot een flinke jonge kerel. Wanneer er dan ook mannen moeten Worden uitgekozen, die op Spitsbergen ea Jan May en zullen overwinteren om gegevens op te doen over de poolwi»- ter, is Jan daarbij. Dan beginnen pas de meest spannen de avonturen. Want ijsbergen zijn ten slotte nog gevaarlijker dan walvissen. Dat Jan Kunst alle belevenissen goed doorstaat, in tegenstelling tot sommige fijner makkers, hoort nu eenmaal in "et kader van een dergelijk romantisch avonturenboek. Een aardig jongensboek dus. Maar meer ook niet. Want tenslotte is het verhaal zeer traditioneel en al honderd maal gerepeteerd en gevarieerd. En om dan nog f 4.50 uit te gev-n voor nau welijks 240 bladzijden druks, die aw joegen in twee avonden gemakkelijk verwerken kan, dat vraagt van Sin terklaas wel heel wat goede wil. Het wordt uitgegeven door C. V. Uit geverij v.h. C. de Boer Jr. te Amster dam. en de huren worden verhoogd en de i subsidies worden ingetrokken, hetgeen natuurlijk een zeer gevoelige stijging 1 van de kosten van levensonderhoud ten gevolge heeft. Maar in geen geval mogen hiertegenover de lonen ver hoogd worden. M. a. w. hij wil de pro ducent volledig betalen voor de kosten, l die hij maakt. Door nu de lonen op het huidige peil te handhaven, dringt hij de consument tot een lager levens niveau terug. Wij zijn door de oorlog zo arm als Job geworden en wij moe ten ook beseffen, dat wij voor onze 1 niet-verhoogde lonen alleen maar de uiterst noodzakelijke dingen kunnen ko pen. Hetgeen wil zeggen, dat wij af stand moeten doen van alles wat fleur aan het leven geeft. Dit valt niet mee, maar waar niets is, verliest zelfs de keizer zijn recht. 2. En willen wij dat niet, dan zal door een 3e loonronde, door een strijd om hogere lonen de bel geluid worden voor het begin van steeds grotere prijs stijgingen (hogere lonen, hogere kost prijzen, hogere verkoopprijzen), die het altijd in snelheid winnen van de loonsverhogingen en die ons steeds dui delijker vertellen, dat voor een gulden minder te koop is en dat een inflatie voor de deur staat. De regering weifelt. Zij wil noch de ene noch de andere weg inslaan en zij probeert tussen deze Scylla en Charyb- dis door te zeilen door een prijsverla ging van industriële producten te for ceren. Wij hebben gelezen, dat Philips de stoot heeft gegeven. De regering heeft deze „zet" geweten en zij zal bin nenkort volgen met prijsverlagingen op het gebied van textiel, schoenen en meubelen in de hoop, zo de noodzake lijke prijsverhogingen, o.m. voor de boer, te kunnen compenseren en ons economisch leven te redden. Of zij zal slagen, hangt af van allerlei factoren. Maar voor alles is een grootscheepse goed geleide en psychologisch verant woorde prijsverlagings- en bezuini gingscampagne nodig. Zij had hier Phi lips vóór moeten zijn. Dat zij hier de eerste bus gemist heeft is een veeg te ken. Algemeen vraagt men zich af hoe 't nu eigenlijk zit met de prijzen en de verkoop van turf. Dienaangaande kunnen wij het volgende mededelen: Toen de distributievoorschriften voor turf vervielen en alleen de prij zen nog waren gebonden, bleek al spoedig, dat er grote verschuivingen bij de handel plaats vonden en dat in feite de normale handel werd uttge- scjiakeld. Alle mogelijke beunhazen en in het algemeen personen, die nim mer turf rechtstreeks uit de venen be trokken, gingen zelf de turf uit de ve nen weghalen. Het gevolg daarvan was, dat de turf niet kwam op die p'aatsen, welke voorheen als normale pfzetgebieden voor turf werden be schouwd en de kosten van het ver voer van de turf zo hoog werden, dat alleen daarvoor de vastgestelde prij zen werden overtreden. Bovendien was controle op deze ongeorganiseer de handelaren practisch uitgesloten, doch gebleken Is wel, dat zij in de venen sterk tegen elkaar opboden en de verveners maar al te gaarne be reid waren tegen hogere dan de vast gestelde prijzen af te leveren. Op aandringen van de Directeur- Generaal van de Prijzen is toen na besprekingen met alle betrokken autoriteiten weer een soort distribu- tiergeling ingevoerd, waardoor de handel weer in normale banen kwam Gezien de vrijbuiterij, die enige maanden heeft bestaan, kon worden verwacht, dat de verveners niet gauw bereid zouden zijn afstand te doen .van de hoge prijzen, welke zii enige t(jd hebben kunnen maken. Van de zijde van de Prijsbeheersing werd onmiddellijk nagegaan op welke wijze gecontroleerd diende te worden om de prijsvoorschriften te doen naleven, ïlet de controle in de venen kon wel worden bereikt, dat de handel via de normale handelskanalen liep, doch het was niet mogelijk direct tei plaatse vast te stellen of de prijs voorschriften werden nageleefd, daar de handelaren niet bereid bleken zich tegenover de ambtenaren uit te laten over jie mondelinge afspraken, welke bij het tot stand komen der trans- asties werden gemaakt. Zij vreesder. terecht door alle verveners van het betrekken van turf te worden uitge sleten. De enige mogelijkheid om de verveners te kunnen betrappen was gelegen in de controle op de afleve ring aan verbruikers, van welke con trole naar de verveners kan worden teruggewerkt. Tot deze controle is maanden geleden reeds besloten en de resultaten wijzen er ongetwijfeld op, dat zjj succes heeft gehad en nog steeds heeft. Het nadeel is ongetwij feld, dat de overtredingen bij de ver veners eerst achteraf kunnen worden vastgesteld en het eigenlijke kwaad dus niet direct wordt bestreden. De prijzencontroledienst heeft het uiterste gedaan om de turfprijzen in ae hand te houden. Het is alleen jam mer, dat van de zijde van het publiek geen enkele medewerking te ver wachten is. Het publiek heeft nog te zter de ellende van de vorige koude winter in de gedachten en zal, in dien het daartoe in de gelegenheid Kcmt, turf kopen, ongeacht de prij zen, welke worden gevraagd. VOOR (Ingezonden Mededeling) naar Radio-Technisch Bureau behandelt de Bijzondere Raad van cassatie de zaak tegen E. J. Voüte, oud-burgemeester van Amsterdam, die veroordeeld was tot zes iaar werkinrichting; begint te Parijs een Internatio naal Gastronomisch Congres; is het 50 j'.ar geleden, dat Ds. J. W. Beversum, eertijd.: Luthers predikant en een békend publicist, overleed. viert de Friese schaakclub Philidor te Leeuwarden haar 100-jarig bestaan, herdenkt de Amerikaanse roman schrijver en criticus Prof. Bor- gese, zijn 65ste verjaardag; is het 50 jaar geleden, dat de Nederlandse schilder Kuyten- brouwer te Parijs overleed. Voor de Arrondissementsrechtbank te Zwolle stonden twee diakenen van de broederkerk te Kampen terecht, die in de eerste maanden van dit jaar geld uit de collecte-busjes hebben gestolen. Het waren de voorzitter-diaken K. R. en de diaken W. D. Er werd destijds in de betreffende diaconie vermoed, dat er herhaaldelijk gelden uit de col lectebusjes verdwenen en zo kwam men er toe te trachten de schuldigen te ontmaskeren. Er werd gemr-rt geld in de busjes gedaan en later werd dit in de zakken van de beide ver dachten terug gevonden. Het merk waardige van de zaak was dat er geen afspraakje gemaakt was tussen beide diaken. Zij wisten van elkaar niet, dat ze zich beiden met diefstal bezig hiel den. In zijn requisitoir merkte de of ficier van justitie, mr. Brandjes, op dat dit wel een heel treurig misdrijf was waaraan de Kampense bevolking zich ten zeerste heeft geërgerd. De Officier van Justitie eiste tegen K. R. een gevangenisstraf van een half diakenen. Zij wisten van elkaar niet, dat jaar en tegen W. D. 'n "gevangenisstraf Spelmoment uit de wedstrijd VSVAjax om de leiding van District I. Een samenscholing voor het doel van VSV, waaruit het tweede doelpunt voor Ajax voortkwam. Een groot warenhuis in Den Haag heeft onder directie van een portier met een paedagogisch complex een parkeer terrein voor kinderwagens met „in houd" geopend ten behoeve van win kelende moeders. Zo langzamerhand wordt de klant weer koning, wordt in dit bericht gezegd. Inderdaad, de kroon- prinsjes en -prinsesjes hebben nu al een geuniformde lijfwacht gekregen. Overi gens een zaak waar men op de kleintjes weet te passen. xEen woordvoerder varf de Finse regering heeft vérklaard dat Finland niet zal deelnemen aan de besprekingen over een Europese tol- unie. Waarschijnlijk omdat Finland tij dens de laatste oorlogen zijn tol reeds aan Rusland betaald heeft. xMeer dan 500 personeelsleden van drie luxe hotels te Londen, die overvol zijn met gasten voor het huwelijk van Prinses Elisabeth zijn reeds twee dagen in sta king gegaan. Wij hebben nog niet ver nomen, dat het huwelijk daardoor uit gesteld zal worden. xDe meelfa briek „Holland" waar sedert 25 Augus tus gestaakt werd heeft thans weer zo vele vrijwilligers in dienst, dat haar beide molens weer kunnen draaien. Een verblijdend bericht voor de Vereniging „De Hollandse molen". xOp de ge meentelijke visafslag van Urk is dit jaar reeds voor meer dan twee mil lioen gulden omgezet. Blijkbaar is de vis de kurk waarop Urk kan blijven drijven. x- - Via een kabel en het kortegolfstation Victoria werden in Sydney radarsignalen naar de maan ge zonden. Er kwamen zwakke echo's te rug. Waarschijnlijk beschikt het man netje in de maan nog niet over vol doende zendmateriaal. xDe snel dalende melkvoorraad in Parijs is oor zaak, dat de moeders haar jonge kin deren wijn laten drinken. Dat wordt aanstonds dus „Wein, Weib en.... gehuil. xDe 32-jarige Fransman Jacques Cartonnet, die houder is geweest van de wereldrecords op de 100 meter, 200 yards en 200 meter schoolslag, is ge arresteerd. Waarschijnlijk kon hij niet lang genoeg onder water blijven. x Op de markt te Amersfoort kwam een bezoeker tot de milder prettige ont duiking, dat zijn portefeuille met in houd uit zijn binnenzak /as ontvreemd. De dader zal vermoedelijk iemand zijn, die van alle markten thuis is. x Het N.V.V. vraagt de invoering van een tippelverbod ter bestrijding van de zwarte handel, waardoor aan ambtena ren van politie de bevoegdheid kan worden gegeven om aan bepaalde per sonen te verbieden, zich naar bepaalde plaatsen te begeven, of hun te gebie den, zich vandaar tc verwijderen. Wij vragen ons af, of de Zwarte Piete» daar wel zullen intippelen! 502e trekking, vierde klasse, le ltfst. 25000.— 5379 1500.— 8670 1000.— 11510 1000.— 19608 400.— 3899 15680 18972 20675 200.— 2244 13911 100.— 7805 8008 10892 11652 11799 13513 14566 18159 18760 „Neen, U liegt, dat de stukken er af vliegen! En als ik U nu weer op een leugen betrap en ik weet veel meer dan U denkt! dan schei ik uit met ondervragen, dan is er geen spra ke van, dat U vandaag nog vrg komt en dan zal ik U noodgedwongen moe ten laten overbrengen naar de Wete ringschans. Dus nog eens, waar hebt U gisteren de avond doorgebracht?" De ondervraagde antwoordde niet dadelijk. „Komaan, een beetje opschieten. Ik zal U even helpen. Bjj Schiller, hè?" De man schokte even op, zag Bunt wat verward aan, dan liet hjj 't hoofd zakken. „Ja, dat is zo," sprak hij dan zacht „Juist! En nu moet U eens goed luisteren en pas op, dat U nu niet liegt. Wie heeft daar in Schiller zo al aan uw tafeltje gezeten?" „Aan mijn tafeltje? Geen mens." „Geen mens? Ik geef U één mi nuut om dat antwoord te herstellen en doet U dat niet, dan stop ik en zijn de gevolgen voor uw rekening." „Een vriendin van mijn vrouw is effies bij ons komen zitten," sprak de ander dan zacht. „Juist. Dat dacht ik toch ook! Anna, hè?" „Hoe weet U...." Er schokte iets in de man van schrik of verrassing. „Wat ik weet doet niets ter zake," antwoordde Bunt. „Die Anna, hoe heet die nog meer?" „Anna van Tïel niet beter te weten, maar ze treedt nu op als zangeres on der de naam vanja wacht es..." „Gladys," hielp Bunt. „O'Hara!" vulde de man aan. „Ik geloof, dat U alles weet!" en hij grijnsde nu eens. „Waar woont die juffrouw?" „Waar die woont? Gerust, al slaat U me dood „Dan zou ik het nog niet weten! Maar gaat U verder. Wie kwamen er nog meer aan uw tafeltje zitten?" „Nou, eerst een stuk Fransman, maar die bleef niet lang en toen kwam er nog een kennis." „Welke kennis?" „Toontje van Male." „Met zo'n wit,te kuif?" „Precies. Kent U hem ook?" „Zo'n beetje. Wat doet die voor de kost?" „Koopman in ongeregeld." „Anders niet?" „Niet dat ik weet." „Pas op, meneer Visser, het ging nu even goed, maar nu begint U weer te liegen. U weet heel goed, dat Antoon van Male croupier is bij clandestiene speelbankjes, nietwaar?" Visser schrok opnieuw zichtbaar en draaide onrustig op zijn stoel. „Wat U daar zegt, date weet ik niet zo precies, maar hij is ook gerust koopman in ongeregeld." „Ja, ja stil nu maar. Maar meneer Visser, nu eens wat anders. Wanneer hebt U de freule hrt laatst gespro ken?" Visser's mond viel open van schrik en hjj was enige ogenblikken blijk baar niet in staat een woord uit te brengen. „Een beetje doof?" vroeg Bunt. De ander schudde het hoofd, slikte een paar maal. „Ik zal de vraag nog maar eens herhalen," sprak Bunt dan. „Wanneer heeft U de freule het laatst gespro ken „Gistermorgen," antwoordde Visser nu heel zacht. „Waar?" „In 't blauwe paviljoen van het Vondelpark." „Ze heeft U daar geld gegeven." „Ja." „Een grote som?" „Vijfhonderd gulden." „Waarom gaf ze U die?" „Dat was afgesproken." „Dat begrijp ik. Maar welke dienst had U haar bewezen, dat ze U zo'n grote som gaf?" Visser staarde op de vloer, klemde zijn lippen op elkaar. „Het is FreuleDe Jager, hè?" zei Bunt. Visser keek nu op, glimlachte flauwtjes. „Ik loop er toch niet in," zei hij dan met een zwakke glimlach. „U weet best wie het is." „Zeg het toch maar." „Freule de Raet van de Keizers gracht." „Goed zo! Waarheid spreken is toch veel gemakkelijker dan liegen, hè En nu volhouden! Waarom was Freule Constance de Raet U geld schuldig?" „Dat was iets in verband met haar broer of haar halfbroer dan." „Met Jacques?" „Jawel^' „Wie heeft Jacques vermoord?" Visser vloog eensklaps op van zijn stoel. „Dat weet ik nietdat weet ik nietgerust nietdat weet ik niet!" kreet hij. „Goed, goed, kalm maarkalm maarsprak Bunt. „Blijf maar weer zitten. Vertel me nu alleen maar, welke dienst U aan de freule had be wezen, dat ze U zo'n grote som geld als beloning gaf." (Wordt vcfvolgd.) WOENSDAG 12 NOVEMBER HILVERSUM I, 301 m., geeft Nieuws om' 7. 8, 1, 6, 8 en 11,15 uur VARA; 8,18 Lichte morgenklanken. 8,50 Voor do huisvrouw. VPRO: 10,00 Morgenwijding VARA: 10.45 Voordracht 11,00 Kin deren met leermoeilijkheden. 12,00 Ma- lando en orkest. 1,20 The Ramblers 2.00 De levende natuur. 2,15 Jeugdcon- cert. 3,00 Jelle van Sipke—Froukjes 3,30 De Roodborstjes. 3.45 De Regen boog 4,15 Vragen staat vrij. 5,15 Ned. Radio-kwintet. 5,35 „Filmland". 6,13 Varia. 7,15 Zang. VPRO: 7,30 Cursus. 7,45 Lezen in de Bijbel. VARA: 8,13 Metropole-orkest. 9,15 Jean Jaures (hoorspel). 10,15 BBC zilveren jubileum concert. 11,30 Licht orkest-concert. HILVERSUM II, 415 m., geeft Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 10,30 uur. NCRV: 7,45 Een woord voor de dag. 8,30 Opgewekte morgenklanken. 9,00 Voor jonge zieken 9,35 Oude bekenden. 10,00 Sympho- msch morgenconcert. 11,15 Ondergang 12,00 Gemengd Omroepkoor. 12,33 Mendelssohn, orgelcyclus. 1,15 Conti nental qintet. 3,30 Cello-recital. 5,15 Zingende jeugd. 4,45 Voor jongens en meisjes. 6,00 Monteverdi-cyclus. 6,3» Over de grenzen van ruimte en tijd. 7,45 Engelse les. 8,15 Dankdienst voor het gewas. 9,30 Kamerorkest. 10,45 Avondoverdenking. 11,00 Sweelinck- kwartet. De Nederlandse regering heeft thans enige cijfers bekend ge maakt aangaande de bedragen, die Nederland sinds de capitula- ttie van Japan aan Indië heeft ten koste gelegd. Deze cijfers zijn vervat in een Memorie van Antwoord van minister Lieftinck op het V.V. der Rijksbegroting 1948. Voor de jaren 1945, 1946 en 1947 is dit tezamen 405 millioen gulden. Daarbij komt nog ruim 260 millioen voor herstel. De kosten van leger en vloot kunnen voorshands nog niet met nauw keurigheid worden opgegeven. De verwachting bestaat, dat in de loop van 1948 de toestand in Indië zodanig zal zijn, dat samen werking met de Indonesische deelstaten mogelijk zal zijn, waardoor bezuiniging op de mi litaire uitgaven mogelijk wordt. VI HET NUT VAN OVERSLAGEN! Bij wedstrijden is het van veel be lang, dat men niet alleen tevreden is n\et het voldoen aan het contract, maar de kansen op overslagen benut. Is het contract veilig, dan zóeke men dus naar eventuele overslagen. Men zie daarom het volgende spel: S. b - 7 - 6 - 4 H. 7 - 6 - 5 R. a - h - 9 - 5 - 3 KI. 8 S. 8 - 5 S. 10 - 2 H. h - v - 10 H. b - 9 - 3 - 2 R. v - 8 - 6 R. b- 10 - 4 KI. h-b-9-5-4 KI. v-7-6-3 S. a-h-v-9-5'" H. a - 8 - 4 R. 7 - 2 KI. a - 10 - 2 N.Z. waren op dit spel gekomen tot 4 sch. te spelen door Z. Nadat West met h. heer was opgekomen zag Zuid die natuurlijk alleen zijn eigen kaarten en die van N. zag, dat het spel safe was. Hij nam h. heer met het aas en speel de tweemaal troef. De troeven van de tegenpartij vielen er nu toevallig uit, maar als dat niet was gebeurd, had Z. toch maar tweemaal troef gespeeld en de twee troeven in N. gebruikt om twee klavers af te troeven na het spe len van kl. aas. Zuid keek ook naar de ruitens a, h, in de blinde en twee in dt hand. Als de ruiten eens 3-3 bij de tegenpartij zitten, worden in N. nog 2 ruiten vrij Dus a, h, van ruiten en de derde afgetroefd. Daarom is de beste wijze van spelen aldus: le slag h. aas, 2e en 3e slag aas en heer van troef. Dan tweemaal rui ten. 3e ruiten uit N. afgetroefd. Kl. .aas. Klaver afgetroefd. Tweemaal rui ten, twee harten in Z. weg. Harten in Z. -fgetroefd, de laatste klaver in N. afgetroefd en Zuid maakt als 13e slag de laatste troef. Alzo 7 sch. gemaakt. Dit zou bij een wedstrijd zeker een- groot voordeel kunnen zijn. Men spele het met open kaarten na, om de moge lijkheden te zien, waar men kan trach ten gebruik van te maken. Belanghebbenden wordt bekend ge maakt, dat op de markten, w'ke in de week van 10 t/m 15 November 1947 in de Provincie Noord-Holland zullen worden gehouden, geen slachtvee en geen slachtschapen zullen worden over genomen. Nuchtere kalveren zullen wel worden overgenomen, terwijl de reeds gepubliceerde markten voor export schapen eveneens doorgaan.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 3