MENINGEN OVER DE KWESTIE VAN DEN BURG Weerbericht MACKENZIE KING IN ONS LAND Donderdag 13 Nov. 1947 70e Jaargang no. 7660 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Schijnwerpers op de Alkmaarse P.R.A. Onderschrift van de redactie. Han van Meegeren krijgt een jaar Vaste veilingprijzen voor groenten Enquête-commissie der Tweede Kamer benoemd Bruidsauto verongelukt Meisje te A. Paulowna geëlectrocuteerd Engels stoomschip op Noordzee vergaan Brand op „Normandie" werk van Duitse spion India geen lid van Veiligheidsraad De stand der Brusselse Zesdaagse Canadese premier bezocht de graven van zijn landgenoten Nederlands schip in brand in de Chinese zee Bomaanslagen te Brussel Nieuwe Bonnen Pfeiffer te New-Yorlc Padvinder vindt geraamte BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Dir.: J. Bijlsma HELDERSE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberichten 20 cent per m.m. Kleine ad vertenties („Juttertjes") tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 cent Abonnementen: per kwartaal 3.90. Wrnd Hoofdredacteur: Jac. Broecsen, Rayonredacteur C. A. Dekkers Mijnheer de Hoofdredacteur, Naar aanleiding van Uw artikel „Wat gebeurt er achter de scher men", geplaatst in Uw blad van 8 dezer, verzoek ik opneming In Uw blad van het volgende: Het bedoelde artikel vangt aan met een algemene beschouwing en enige voorbeelden van rechtspraak, die velen onbevredigd laten. U acht het een vereiste, dat vooral zij, die bij de bijzondere rechtspleging tot een taak zijn geroepen, een smetteloos blazoen hebben, in welk verband U dan komt tot de opspraak t.a.v. de Alkmaarse P.R.A., die ook blijkens rechterlijke uitspraak juist Is. In deze sfeer van opspraak betrekt U daarna rechercheur Van den Burg; Ik ontkom niet aan de indruk, dat U het eerst nodig achtte die sfeer te scheppen om dan in dié sfeer rech. v. d. B. te plaatsen. Wat „men" zegt, zegt nog niets en wat „men" roddelt, nog minder. Ernstiger is het, dat U meedeelt over gegevens te beschik ken, over welker juistheid U een diep gaand en onpartijdig onderzoek nodig acht. Ik vraag U: waarom heeft U die gegevens niet gesteld in handen van de bevoegde autoriteiten, terwijl U in de laatste zin van Uw artikel beweert de beantwoording der gere zen vragen gaarne aan haar op te dragen? Nogmaals, waarom heeft U dat niet eerst en, onmiddellijk ge daan? Deze zaak k$n niet door een krant worden berecht en mag eerst dén aan de publieke opinie worden voorgelegd, wanneer, om welke reden cok, de officiële weg versperd blijkt te zijn. Deze indruk wekt Uw artikel in het geheel niet. Blijkbaar is U niet de juiste weg, maar Uw eigen weg gegaan, een weg, die voor een krant wel zeer verleidelijk is, maar die aan de hoogheid van Uw taak m.i. tekort doet. Zodoende komt U daar terecht, wsar U beweert juist niet te willen zijn, n.1. bij het toegeven aan de zucht naar sensatie. Daarmede pleegt U m.i. onrecht, in dit geval t.o.v. rech. v. d. Burg. Immers, het is nu een maal zo, vooral ln de na-oorlogse tijd, dat iemand, die op een wijze, als door U in dit geval is gedaan, wordt ge plaatst in de publieke belangstelling, blijvend door een groot deel van het publiek wordt beschouwd als één, waaraan dan toch wel een vlekje kleeft, maar die te glad is om zich te laten vangen. Juridisch zult U met Uw artikel wel vrijuit gaan, moreel meen ik dat zeer in twijfel te moeten trekken. Dit alles is erger, waar het hier betreft iemand, die mede het ge zag vertegenwoordigt. Zonder twijfel zal ook rech. v. d. B. fouten hebben gemaakt, die, gezien zijn positie, zwaarder wegen dan die van een willekeurig burger. Voorzo ver er fouten zijn gemaakt, zijn ze voortgevloeid uit een verkeerd taxe ren, een fout zien der dingen, wat vooral in die vreselijke tijden, bij zó omvangrijke en talrijke, onoverzich telijke en gecompliceerde gebeurtenis sen, onvermijdelijk is te achten. Nim mer is het eigen belang, de eigen positie, ja zelfs ook het eigen leven van rech. v. d. B. leiddraad geweest bij zijn handelen, maar alleen dót, wat hij naar eer en geweten zijn plicht achtte. Reeds in 1941 verzocht rech. v. d. B. de Burgemeester om ontslag of overplaatsing naar een andere tak van dienst. Op diens dringend ver zoek bleef rech. v. d. B. op zijn post om te helpen en te redden, wat er te redden viel. Velen zijn hem voor dat niet terugdeinzen voor de toen reeds door hem geziene moeilijkheden en gevaren blijvend dankbaar. Vfjf jaren lang heeft deze man gewerkt en ge leefd op een post, waar de levens nood en de verschrikkingen dier da gen op zo afschuwelijke wijze aan de dag kwamen en dat onder het onmid dellijk toezicht van een burgemeester en commissaris van politie, als Alk maar in die dagen bezat. Ik weet en heb ook zelf ondervonden, flat ieder, die kennelijk met eerlijke bedoelingen om hulp en raad bij rech. v. d. B. kwam, dat niet tevergeefs deed. Klin kende namen uit de illegaliteit zijn hierbij te noemen. De geslotenheid, eigen aan rech. v. d. B., verbiedt mij daarover verder te spreken. Nog zij opgemerkt, dat herhaaldelijk van on betrouwbare zijde de hulp van rech. v. d. B. is ingeroepen, uitsluitend met het doel hem te vangen. Uit de aard van zijn positie moest hij de uiterste voorzichtigheid betrachten en ik ach* het niet onmogelijk, dat er gevallen zijn geweest, waarbij goede trouw on voldoende bleek en, om het grote risi co voor zeer vele anderen, van hulp moest worden afgezien. Meermalen moet dat rech. v. d. B. voor uitermate moeilijke beslissingen hebben geplaatst, zó moeilijke, dat niemand daarover kan oordelen en niemand die verant woordelijkheid zou willen overnemen. Evenzeer als rechters kunnen oor delen over overtredingen, die zij zei* ook wel eens hebben begaan en nochtans de wet hebben toe te pas sen, zo zullen er ook bij de beoor deling van „verkeerde" elementen mensen zijn, wier blazoen niet ^smet teloos" is. Dat is te betreuren, maar wie onzer Is „smetteloos" En ook, wie wist in de eerste tijd der bezet- t*ng, wat hij precies doen en laten moest? Hebben wij niet allen geleden aan gebrek aan de zo hoognodige voorlichting Het vele, zéér vele prachtige en moedige werk, door rechercheur Van den Burg onder voor gewone burgers ondenkbaar moeilijke omstandigheden met ongewoon grote risico's verricht, wordt door velen, van de hoogge plaatsten tot de kleine man toe, graag erkend en met dankbaarheid in de herinnering bewaard. Velen hebben hun leven aan hem te danken, zeer velen heeft hij weten te bewaren voor gevangenschap en wegvoering. Waar liij niet helpen kon of niet helpen mocht, heeft hij er onder geleden, wat vooral door diegenen kan worden be grepen, die toen grote verantwoorde lijkheid hebben moeten dragen, zon der steeds volledig deze te kunnen laten gelden. Mijnheer de Hoofdredacteur, ik vraag veel van Uw geduld en plaats ruimte. Waar U aan deze zaak een hoofdartikel wijdde, meen ik aan spraak te mogen maken op een meer uitvoerige uiteenzetting van de mo tieven, die mij er toe brachten te po gen een m.i. onjuiste gang van zaken tegen te gaan. Zeker bedoel ik niet het recht tegen te houden, waarom ik de wens uitspreek, dat U uw twee de artikel over deze zaak in de pen houdt en alles, wat U aan materiaal in deze meent te bezitten, ter beschik king stelt van de bevoegde autori teiten, opdat het recht worde besteld. J. H. BESIJN. Waarom vraagt de heer Besijn gaat U over het geval-Van den Burg de grote trom roeren? Waarom hebt U zich niet rechtstreeks tot de be voegde autoriteiten gewend? Het antwoord hierop is doodeenvou dig, namelijk, dat de bevoegde autori teiten, plus zij, die v. d. B. op deze post hebben gebracht, geacht moeten worden met zijn antecedenten op de hoogte te zijn geweest. Dit is iets, wat men toch redelijkerwijze mag veron derstellen. Dat de officiële weg ver sperd was, willen wij niet beweren, maar wel beschikken wij over aanwij zingen, waaruit zou kunnen blijken, dat ook van andere zijde deze zaak reeds aanhangig is gemaakt, doch dat dit onderzoek in de kiem is gesmoord. Dit feit is mede aanleiding geweest, dat wij tot publicatie zijn overgegaan geenszins uit sensatiezucht, doch veel eer om dit onderzoek, dat ons nog altijd noodzakelijk lijkt te stimuleren. Ware het verwekken van sensatie ons doel geweest, wij zouden ongetwijfeld nóg een aantal andere gevallen op schrille wijze hebben belicht, waarvan wij althans voorlopig hebben afgezien, omdat hetgeen wij schreven voor hen, die hier hebben te oordelen, voldoende moet worden geacht. Als de heer Besijn hier clementie bepleit, omdat hethiei iemand betreft, die mede het gezag vertegenwoordigt, vindt hij ons vier kant tegenover zich. Hij had, zou hij onze beschouwing goed hebben gele zen, kunnen weten, dat wij, juist om dat het hier een gezagsvertegenwoor- diger betreft, de feiten zwaarder aan- Op 29 October heeft de Amsterdamse Officier van Justitie, mr. H. A. Was- senbergh, 2 jaar geëist tegen de kunst schilder Han van Meegeren, wegens „oplichting met behulp van listige kunstgrepen" en het „opzettelijk val selijk signeren van kunstvoorwerpen" Uitspraak doende veroordeelde de rechtbank, onder presidium van mr. V. G. A. Boll, hem gisteroch tend tot een gevangenisstraf van I jaar., De rechtbank achtte het ten laste gelegde bewezen. Ten aanzien van de schilderijen heeft de rechtbank bepaald, dat zij aan de eigenaars zullen worden terug gegeven. (Van onze parlementaire redacteur). Het is bekend geworden, dat op 22 November a.s. de veilingprijzen van groenten aan een vaste regeling zullen worden onderworpen, waardoor een bepaalde handelsmarge voor de groot- en kleinhandel gaat gelden. Een en an der zal de consumentenprijs bepalen. Een Portugese vissersboot raakte lek en bij zeer onstuimige zee slaagde de bemanning van het Amerikaanse hospitaalschip „Charles A. Stafford" op de Oceaan erin de bemanning van de vissersboot met reddingboten in veilig heid te brengen. De Portugese boot ging totaal verloren. rekenen. Als iemand, die zelf fouten maakte zowel de heer Van Tuyll van Serooskerken als de heer Besijn erkent dit mede over soortge lijk fouten van anderen moet oor delen, ligt hier juist de belangrijkste reden, die ons tot schrijven dwong. Of wij daarmee onrecht deden is iets, waarvan Ij beoordeeling niet is aan de heer Besijn. Waar hij de loftrompet over de heer v. d. Burg steekt, mogen wij inzender verwijzen naar ons antwoord op het ingezonden stuk van gisteren. Wij randden het gezag niet aan, niet wij brachten de naam van de P. R. A., d'e hier overigens maar zij delings bij betrokken is, in discrediet, doch dit gebeurde sinds jaar en dag door vrat in Alkmaar en omgeving van mond tot mond ging en dat méér was dan een publiek geheim. Wij hebben de gegevens op tafel gelegd en zijn thans in afwachting. De gang van zaken zal verder moe ter uitwijzen, of wij het nodig oorde len nog vei der op deze kwestie terug te komen. Wordt aangetoond, dat de heer v. d. Burg vrij uit gaat, welnu, dan hebben wij geschreven in zijn be lang, en valt het resultaat van het on derzoek uit in negatieve zin, dan zal hiermede aan een bestaande misstand een einde worden gemaakt. Dit betekent dus over beide kanten winst. Wij wachten af. WISSELENDE BEWOLKING. Weersverwachting, geldig tot he denavond: Krachtige, aan de kust tijdelijk nog harde wind tussen West en Noordwest. Wisselende bewolking met enkele buien. Minder zacht. In de gisteren gehouden vergadering der Tweede Kamer heeft de voorzitter benoemd tot leden der commissie, in gesteld overeenkomstig het besluit tot het houden ener enquête naar het be leid der opeenvolgende kabinetten sinds Mei 1940, de volgende kamer leden: Schilthuis, Donker, Ruys de Bee- renbrouck, Algera, Jnkvr. Wttewaall van Stoetwegen, Korthals, Stokvis, Koersen en van Dis. Tot plaatsvervan gende leden werden benoemd de ka merleden van Walsum, Stufkens, Roel- vink, Bruins, Slot, Schmal, Hacke, Hoog- karspel. De termijn van het onderzoek werd bepaald op één jaar. Woensdagmiddag is te Hijkersmilde, een der streekdorpen, die langs de Drentse Hoofdvaart zijn gelegen, de 80-jarige mevr. de wed. Visser uit Groningen slachtoffer geworden van een ongeval. Die morgen was een luxe-auto op weg naar het gemeente huis te Smilde, waar ijet huwelijk zou worden voltrokken tussen een doch ter van mevr. Visser en de heer van Sleen, bakker te Smilde, die beiden tot de inzittenden van de auto be hoorden. Toen een stilstaande vracht auto gepasseerd moest worden, is de auto vermoedelijk tengevolge van een ht.rde rukwind op de tramrails geslipt en boven op de vrachtauto gereden met het gevolg, dat mevrouw Visser, die naast de bestuurder zat, vrijwel op slag werd gedood. Het bruidspaar en de chauffeur kregen slechts enige onbetekenende verwondingen. Het hu welijk werd na het droevige ongeval op het gemeentehuis voltrokken. ais Jhr. de Geer ontslagen Minister van Staat Naar het A.N.P. verneemt, is bij Kon. Besluit Jhr. Mr. D. J. de Geer, oud minister-president, ontslagen als mi nister van Staat. Thuis gekomen van „Keuvel tjesavond" (Sint Maarten) wilde het 12-jarige dochtertje van de heer Pronk aan de Wallerweg Dinsdagavond in de schuur licht maken. Het meisje moest daar voor het licht van een onbe schermde looplamp aandraaien. Doordat het nat van de regen was en op een vochtige plaats stond, ging de stroom doe? het kind heen, dat op slag gedood werd. Geen devalua evan Belgische tranc Naar aanleiding van het artikel in de „New-York Times", volgens hetwelk binnenkort een devaluatie van de Bel gische franc te verwachten zou zijn, schrijft „Le Peuple", dat gezaghebben de kringen te Brussel dit bericht for meel tegenspreken. Volgens deze zegs lieden heeft de Belgische invoe- dit jaar een ongekende hoogte bereikt en overtreft deze, wanneer men met de prijzen rekening houdt, die van vóór dé oorlog. Verwacht wordt, dat de export aan het einde van het boekjaar het record cijfer van Frs. 72 milliard zal hebben bereikt. Volgens telefonische informaties van de opzichter kustverlichting in de vuurtoren „Brandaris" op Terschel ling is het het Engelse stoomschip Aqueity" geweest, dat gisternacht op de Noordzee benoorden de Wad deneilanden noodsignalen h\eft uitge zonden. De uit 16 koppen bestaande bemanning is opgepikt door het Duit se s.s. „Ibis", dat de bemanning naar Lowestoft zal brengen. Bekend is geworden, dat de „Aquei ty" Dinsdagavond om elf uur tijdens noodweer op de Noordzee op een mijn is gelopen. Het blad „France Amerique", dat te New York in de Franse taal ver schijnt, meldt, dat de brand, die de reusachtige Franse mailboot Norman- dic in 1942 te New York vernielde, het wtrk was van een Duitse spion, die thuis, verdacht van moord, in Duitsland wordt gevangen gehouden. De Normandië, welke toentertijd als troepenschip werd ingericht, zou hoofdzakelijk onder bewaking hebben gestaan vtn leden van de „German- American Bund" (een organisatie van in de V. S. woonachtige Duitsers. Red.) en Wit-Russen, die weinig waren in genomen met de Amerikaanse hulp aan de Sowjet-Unie. India heeft zijn verzoek om toeken ning van het lidmaatschap van de Vei ligheidsraad ingetrokken, nadat de keuze tussen India en de Oekraine na de stemming onbeslist was. De Indische afgevaardigde heeft als reden opgege ven, dat India de verandering in de verkiezingsprocedure, die velen wen selijk achten om de algemene vergade ring tyd te besparen, niet juist vindt en zich daarom terugtrekt ten einde zelfs niet gedeeltelijk verantwoordelijk geacht te worden voor het doorvoeren van een dergelijke verandering. Na de sprints van gisteravond 10 uur luidt de stand als volgt: 1. BruneelNaeye 350 pnt., 2. SchulteBoeyen 115 pt. Op 1 ronde: 3. ThyssenDepauw 165 pnt., 4. Speltede Kuysscher 154 pnt., 5. Kintde Predomme 129 pnt., 0. van SteenbergenStreckx 120 pnt. De overige koppels hadden 2 of meer renden achterstand. Ruim een uur later dan werd ver wacht arriveerde gistermiddag aan de Nederlandse grens te Putte de Canedese minister-president William Mackenzie King, die een vierdaags bezoek aan ons land komt brengen. Putte was destijds de eerste Neder landse gemeente, welke door de Cana dezen werd bevrijd en thans is het de eerste Nederlands gemeente, welke door de premier van dit land werd bezocht. In het eenvoudige douane-lokaal bracht burgemeester Hofmans de Ca nadese minister-president de gevoe lens van dankbaarheid en piëteit over van de Puttese bevolking voor welker vrijheid 12 Canadese militairen het le ven gaven. Als herinnering aan Putte bood pastoor Wolters daarna namens de burgerij een fraai Delfts blauw bord aan. dat omklauwd wordt door de vier poten van een leeuw, die op de achterzijde van het bord in gedre ven zilver is aangebracht. De leeuw draagt een schild, waarop de namen voorkomen van de in Putte gesneu velde Canadezen. De premier was zeer verrast met dit fraaie geschenk. MACKENZIE KING IN BERGEN OP ZOOM. Het was half zes, toen de Canadese minister-president met zijn gevolg aan Bergen Globe-Radio bericht uit Manilla, dat het Nederlandse vrachtschip „Alphe rat", van de Stoomvaartmaatschappij Nievelt-Goudriaan en Co., zich bevin dend op 20.53 graden noorderbreedte en 15.24 oosterlengte in de Chinese Zee, in brand staat. Twee andere schepen, de Chama en de Boonesborough, snel len ter hulp. De Boonesborough be vond zich te 14.30 gmt gistermiddag op dertig mijl afstand van het in nood verkerende schip. De „Alpherat" meet 5500 ton. de Canadese begraafplaats te op Zoom arriveerde. De duisternis was reeds ingetreden, maar de bejaarde premier kon toch de lange rijen graven van zijn ge sneuvelde landgenoten nog over zien. Zijn eerste daad was vervolgens een krans te leggen aan de voet van het kruis, dat temidden van de gra ven is opgericht. Ter ere van de dappere mannen, die hun leven voor de bevrijding van ons vaderland hebben geofferd. 's Middags waren de graven reeds met bloemen versierd. Een marineka pel speelde daarna het Canadese, het Engelse en het Nederlandse volkslied. Mackenzie King betuigde de burge meester zijn grote erkentelijkheid en verzocht hem zijn dank over te brengen aan de bevolking van Bergen op Zoom voor de wijze, waarop het de graven zijner landgenoten onder houdt. Gisteravond omstreeks 8 uur is de Canadese minister-president op Kasteel Oud-Wassenaar gearriveerd. Gisternacht zijn te Brussel vier bomaanslagen gepleegd. De eerste bom was neergelegd op de hoek van Place des Bienfaiteurs en de Avenue Rogper. De tweede is tussen 2 en 3 uur ontploft voor een bakkerij. De bakker, zijn vrouw en twee kinderen werden licht gewond. Eerstgenoemde was wegens verraad in Juni j.1. tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld, doch op 15 October weer ln vrijheid gesteld. De derde aanslag was gericht op een groot pand, waarin o.m. ook de Bulgaarse legatie is gevestigd. De glasschade, ook aan omliggende hui zen, is vrij aanzienlijk. De vierde bom oi.tplofte in een café, waar geregeld personen uit de Brusselse onderwe- teld zouden bijeenkomen. Ook hier (s ce schade groot. voor het tijdvak vau 16 t/m 29 November 1947. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 711 serie R R-04 Diversen 500 gram suiker, boter-f hamstrooisel of 1000 gram jam, stroop, enz., of 5Ó0 gram versnaperin gen. R-05 Diversen 225 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep. Bonkaarten KD, KE 711 serie R R-ll, R-12 Diversen 250 gram suiker, boter hamstrooisel, of 500 gram jam, stroop, enz., of 250 gram versnaperin gen. R-13 Diversen 450 gram huishoudzeep of 360 gram toiletzeep. R-16 Reserve 500 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kin dermeel (alle soorten) of kinderbiscuits. Bonkaarten MA, MD, MH 711 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (serie R R-21 Suiker 250 gram suiker, boter hamstrooisel, of 500 gram jam, stroop, enz., of 250 gram versnaperin gen. Tabak- en Versnaperingenkaarten enz. QA, QB, QC 711: R-01 Tabak R-02 Tabak 1 rantsoen sigaretten of kerftabak. ROü Tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. R-01 Versnape ringen 200 gram versnaperin gen, of 200 gram suiker, boter hamstrooisel, enz., of 400 gram jam, stroop, enz. R-03 Versnape ringen 100 gram versnaperin gen, of 100 gram suiker, boter hamstrooisel, enz. of 200 gram jam, strooD, enz. De reeds aangewezen bon R-03 Vlees voor 100 gram vlees is geldig t/m 22 November. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 14 November worden gebruikt. De niet aangewezen bonnen van serie Q kunnen worden vernietigd. Zoltan Pfeiffer, leider van de Hon gaarse oppositiepartij, die sinds enkele dagen uit Boedapest is verdwenen, is gistermiddag per vliegtuig met vrouw en dochter te New York aangekomen. In afwachting van de instructies van het ministerie van Buitenlandse Za ken hebben de autoriteiten het drietal gedetineerd. Laszlo Acsay, eveneens lid van de oppositiepartij in Hongarije, is met zijn vrouw ir. het zelfde vliegtuig te New York aangekomen. Padvinders hebben in het Foret de Soignes, ter hoogte van het Fort Jaco bij Brussel, het geraamte van een man gevonden, die volgens de op hem ge vonden papieren de 60-jarige Neder lander Martin Joseph de Vries zou zijn. Deze de Vries werd geboren te Aalsmeer en droeg tijdens de oorlog de raam Max Zurek, geboren in Polen. Men neemt aan dat de man, waarvan men het stoffelijk overschot heeft ge vonden, een natuurlijke dood is ge storven. Bij navraag in Aalsmeer wist de politie aldaar mede te delen, dat ongeveer 6 maanden geleden Max Zurek nog in deze plaats geweest is. In samenwerking met de Belgische po litie wordt een nader onderzoek in gesteld. Schrijfster van „De Rode Pimpernel" overleden Barones Orczy, de schrijfster van de beroemde boeken over de Rode Pimpernel, is Woensdag op 80-jarige leeftijd te Londen overleden. Barones Orczy was een Hongaarse van geboorte, doch huwde een Engels man. Gedurende de oorlog verbleef zij te Monte Carlo, waar haar villa door de Duitsers streng werd bewaakt. PRINSES ELIZABETH RIDDER IN DE ORDE VAN DE KOUSENBAND. In de „Daily Telegraph" wordt ge meld, dat de Britse koning Prinses Elizabeth in de Orde van de Kousen band heeft opgenomen. Deze orde telt, buiten de mannelijke leden, slechts vier vrouwelijke: de Koningin van Engeland, Koningin Mary, Koningin Wïlhelmina van Nederland en thans Prinses Elizabeth.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 1