Vrouwen slaan uren lang in de rij Siad m Omgeving, Jan Langedijk stopt er niet mee! Burgemeester Ritmeester bescherm heer van de band Nederland-lndië Frisse partij voetbal tussen H.R.C. en Velocitas Een Helderse tafeltennis- competitie Bridge-nieuws Zijpe. Urk. Petten. 't Zand. Wat eens „De ILtchfsfud" was Fantastische prijzen Een vos verschalkt Goedkopere groenten in grote steden ABONNEERT U OP DIT BLAD ,,De Zilvermeeuw" vierde feest J De afdeling Den Helder van de „Band NederlandIndië" hield Vrij dagavond in de Roskam haar eerste jaarvergadering. Deze drukbezochte bijeenkomst droeg een feestelijk ca chet, in de eerste plaats door de in stallatie van burgemeester Ritmeester tot beschermheer, en in de tweede plaats doordat de agenda niet uitslui tend uit zakelijke punten bestond. Het huishoudelijk gedeelte werd snel afgewerkt. Na een kort openings woord installeerde de voorzitter, de heer H. Jole, de burgemeester tot be schermheer. Mevr. Fritschi las daarop de notulen van de vorige vergadering en ook het verslag over het afgelopen verenigingsjaar, sinds de oprichting voor. Penningmeester Koning gaf 'n in smakelijke trant samengesteld finan cieel overzicht, waaruit duidelijk de gestadige groei van de Band in Den Helder tot uiting kwam. Mevr. Frit schi, die wegens de terugkeer van haar man het secretariaat neerlegde, kreeg een hartelijk woord van dank voor al het door haar verrichte werk te in casseren, alsmede een fraaie cassette, waarvoor zij met een sympathiek toe spraakje bedankte. Bij acclamatie werd mevr. Seewald tot haar opvolgster benoemd. Daarna volgde de verloting van een vijftiental pakjes lectuur, waarbij de burgemeester uit het dikke pak lidmaatschapskaarten de vijftien uitverkorenen mocht trekken. De rond vraag leverde niets op, zodat het huis houdelijk gedeelte kon worden beslo ten. Toen was het woord aan de le luite nant J. M. Smid van Gelder, die an derhalf jaar had gediend bij het twee de eskadron pantserwagens te Sema- rang, waarbij ook verscheidene Hel- derse jongens dienen. Hij had natuur lijk beloofd, aan hun ouders de groe ten over te brengen en hun iets van het leven in de Oost te vertellen. Op sobere wijze vertelde de heer Smid van Gelder het een en ander over de omstandigheden waarin onze soldaten in de Oost moeten leven en werken, en hij wist door zijn woorden veel on gerustheid, die onwillekeurig in de harten der achtergebleven familieleden aanwezig is, te verminderen. Ook spr. deed duidelijk uitkomen, dat het ac tief optreden, bijvoorbeeld in de poli tionele actie, de voorkeur verdient bo ven lijdelijk afwachten. Hij drukte de aanwezigen vooral op het hart, dat De Helderse tafeltennisverenigingen gaan een onderlinge compet*spe len. Dat is een verheugend feit. Niet alleen blijkt hieruit, dat de clubs elkaar goed verstaan, maar tevens zal dit het spelpeil ten goede komen. De Inschrijving was zo groot, dat men er toe overgegaan Is om in drie af delingen te spelen. Deze afdelingen zien er als volgt uit: Afd. A: IVA I, Adelborsten 11, Adelborsten I, IV A II; Afd. B: IVA III, Rijkswerf I, Rijkswerf II, Rijks werf III, Zeevaartschool II. Afd. C: 1VA VII, Zeevaartschool III, Adel borsten IV, Rijkswerf IV, Rijkswerf V, Zeevaartschool IV, IVA VI, Rijks werf VI, Zilvermeeuwen I, Zilver meeuwen n. De wedstrijden worden gespeeld volgens de reglementen van de Ned. Tafeltennis Bond (N.T.T.B.) Ieder team sueelt dus per wedstrijden 3x3 enkelspelen en één dubbel. Totaal dus 10 voor iedere wedstrijd. De thuis clubs behoren voor de ballen te zor gen. Wij wensen de clubs veel succes toe. Het programma voor de eerste week is: Afd. A: IVA I—Adelb. II; Adelb. I—IVA II. Afd. B: IVA III—IVA V; Rijks werf IZeevaaotschool I; Rijkswerf II—Adelborsten III; IVA IV—Rijks werf IH. AM. C: IVA VIIZeevaartschool IV; Zeevaartschool IIIIVA VI; Adelborsten IVRijkswerf VI; Rijks werf IVZilvermeeuwen I; Rijkswerf VZilvermeeuwen II. De eerste wedstrijd moet plaats vinden in de week van 1—8 Decem ber. Vrijdag vervolgde de H.B.C. „1945" haar wintercompetitie. Het leidend paar in de A-lijn BenekerVeenstra heeft zich niet kunnen handhaven, doch heeft zijn plaats moeten afstaan aan de heren DomsBakker, die deze week vrij waren, terwijl het paar Slemmer Bakker met eerstgenoemd paar de 2e en 3e plaats delen wegens gelijk gemid delde uit 7 drives. In de B-lijn heeft het paar Dukers Walleboom nog steeds de leiding, hoe wel hun concurrenten de heren Brede- rode—de Vries op de voet blijven vol gen. Genoemde paren werden resp. 2e en 3e. De uitslagen luiden: A-lijn pnt 1. BakkerSlemmer 51 2. SmitSwennen 43 3. OvereemStadtman 39 4. Mw. Kuitenshr Mud 36 5. GrandeSteinberg 35 6. Selierv. d. Berg 34 7. BennekerVeenstra 33 8. HarjerSchilperoord 32 Vt 9. Hr. en mw Schotmans 31 10. Hr. en mw Lelie 24;-£ B-lijn pnt Gebr. Kersbergen 47 DukersWalleboom 46 Brederodede Vries 44 Bak—de Graaf 41 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10 men niet moet vergeten dat zij daar feitelijk stuk voor stuk mannen ge worden zijn, die zichzelf hebben leren redden, die een krachtiger persoonlijk heid en een zelfstandige kijk op het leven hebben gekregen. „Wanneer ze straks thuiskomen, zult u andere men sen zien, althans uiterlijk andere men sen. In hun hart zullen ze uw zoon uw man, uw verloofde gebleven zijn. Maakt u zich niet ongerust, wanneer u eerst even aan elkaar moet wennen. Wanneer de jongens de eerste tijd wat onrustig door het huis lopen". Ook burgemeester Ritmeester, die na de toespraak van de luitenant een bezielend woord tot de aanwezigen sprak, vestigde de aandacht op dit be langrijke psychologische punt. Hij wees op de grote betekenis van een Band tussen onze soldaten en marinemensen overzee, en hun achtergebleven ver wanten. „Uw vereniging heeft wel *n heel sympathieke taak; ik zal haar steunen zoveel als in mijn vermogen ligt". Een speciaal woord richtte de bur gemeester tot de vrouwen. In de oor logsjaren zijn zij de mannen tot zo grote steun geweest. Zij kunnen dat thans ook zijn. door het schrijven van blijmoedige brieven. Burgemeester Rit meester getuigde met klem, dat de vrouwen en moeders zo ontzaglijk veel kunnen doen aan het weer gezond maken van onze samenleving en aan de universele wederopbouw van ons land. Na de pauze, waarin diverse aardige prijsjes werden verloot, volgde nog 'n gezellig samenzijn, waarin liedjes en pianospel, declamatie en enkele schets jes elkander afwisselden. GESLAAGD Bij het laatst gehouden examen slaagde te 's Gravenhage voor het di ploma 3e stuurman grote handelsvaart de heer G. C. Boogerd, leerling van de gemeentelijke zeevaartschool al hier. „Willem Ruys" vaart. Een fraaie drijvend hotel. Interieur-foto van het BUSDIENST URK—KAMPEN. Naar ons van bevoegde zijde werd medegedeeld zal de busdienst Urk Kampen waarschijnlijk reeds 16 Dec. worden geopend. De standplaats van de autobussen te Urk komt zeer waar schijnlijk op het Burgemeester Gra- vesteinplein in Tuindorp. Op dit histo- •ische feit komen wij nader terug. VERGUNNING TAXIBEDRIJF. De firma Hoekman, het transportbe drijf van Slooten en de ondernemer van de bootdienst UrkEmmeloord, de heer A. Hakvoort hebben vergunning ontvangen voor een taxibedrijf. NIEUWE WEGEN VAN URK. Bij de afsluiting der Zuiderzee ein digde in 1932 de slotzin van een ver schenen gedicht: „Voor het eiland Urk gaan nieuwe verten open. Wij aanvaar den dit en zullen nieuwe wegen gaan. Deze profetie gaat nu spoedig letterlijk in vervulling. Het gemeentebestuur van Urk is bezig nieuwe wegen voor Urk in studie te nemen. De weg vanaf de ijsfabriek tot de nieuwe, binnenkort te bouwen afslag, zal worden vernieuwd, terwijl het gebouw der Coöperatieve Inkoopvereniging moet verdwijnen. Zodra de gemeente een stukje van de N. O. P. krijgt, waarover reeds lang onderhandelingen gaande zijn, zullen vele gebouwen worden geplaatst. SOCIALE VERZEKERINGS COMMISSIE. Door kring 3 (Zijpe) van de Stich ting van de Landbouw in Noordhol land is de sociale verzekeringscom- missie als volgt samengesteld: N. T. Hopman te Schagerbrug, voorzitter; J. E. J. Kramer te Burger- brug; H. Nieuwenhuizen te St. Maar tensbrug, K. Jongerüng te Schager brug; A. van Dok te Oudesluls, P. Raatgers te 't Zand en W. Winkel te Schagerbrug, secretaris. Bovendien is in elk der dorpen met omgeving een kleine commissie ge vormd. Deze kleine commissies zijn elf volgt samengesteld: Voor Burgerbrug: J. E. J. Kramer, D. van der Hoorn en D. Timmerman. Voor St. Maartensbrug: G. Schuijt Kz., J. Hoogland en H. Nieuwenhui zen. Voor Schagerbrug: A. C. de Haas. J. Kranenburg en K. Jongerüng. Voor Oudesluis: A. van Dok, P. Kaashoek en J. Veeter. Voor 't Zand: P. Raatgers, N. J. Kraakman en C. Mosk. ONTWIKKELINGSCURSUS. Gedurende de wintermaanden zal in de o.l.school een ontwikkelings cursus worden gehouden, waarvoor zich een 15-tal Ingezetenen heeft aangemeld. De cursus wordt éen avcnd per week gehouden en zal on der leiding staan van de heer J. P. Geensen, Hoofd der School. MOLLEN. De Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland heeft aan en ze plaatsgenoot Krijn Koopman tot 15 Maart 1948 vergunning verleend tot het ten verkoop in voorraad heb ben, te koop aanbieden, verkopen en vervoeren van mollen of de huiden doarvan. HOORN. (Visafslag). Aangevoerd door 14 vaartuigen van 20 t/m 22 November: 1779 pond snoekbaars 5460 cent; 321 pond baars 1725 cent; 194 pond voorn 1520 cent; 1550 pond blei 1721 cent; 146 pond bot 60 cent; 17 pond karper 36 cent. Alles per pond. (Van een U.P.-correspondent.) Rijen voor de levensmiddelen winkels in plaats van de nieuwe mode is het erste wat de be zoekers opvalt in deze stad, die eens de vrolijkste der wereld was. De nieuwe „stijl" ziet men nau welijks op de straten van Parijs, waar zjj toch geboren werd. De Parisiennes hebben doorgaans veel te veel zorgen over voedsel en tof te ir.uke.j over de strijdvraag, lange of korte rok. De Inflatie is zó groot, dat zelfs elegante Franse vrou wen er niet aan kunnen denken een bezoek te brengen aan Chris- tian Dior, Jacques Fath of andere modekoningen. Ja, waaróm zou hij er mee ophou den? Omdat hij „al" 37 jaar is en dus tot de categorie der veteranen moet behoren? Maar waarom moet 'n 37-jarige veteraan zijn? We zaten Zaterdagavond met el kaar in de trein. De Nederlandse kampioen schaatsenrijden en ik. En we kregen het over het komende sei zoen, over de Olympische spelen, de Europese en Wereldkampioenschap pen. En op al deze wedstrijden hoopt de „veteraan" uit te komen. Daarom traint hij elke week op de kunstijsbaan in Amsterdam. Daar voor bereidt hij zich thuis voor, elke dag. Want zijn lichaam moet fit blij ven. En dan vragen ze, wanneer ik er mee ophoud! zeide Jan. Omdat je natuurlijk lang niet meer op je toppunt staat! ant woordde ik en verduidelijkte het: 't Is Mw. Snijdersmw. Veenstra 35 HocquéSchra v. PraagPolling Hr. en mw. Vries SpruitHuis VisserJong 35 31 27 V, 24 V, 23 Vi toch al bijna een seizoen geleden, dat je kampioen werd op alle afstanden, wat nog nooit eerder gebeurd was. En omdat je een maand of tien gele den een nieuw record maakte. Daar om ben je nu een veteraan! 't Is toch eigenlijk te gek, om iemand als 't ware voor te schrijven, dat hij met zijn sport moet ophouden. Tenslotte zal de beoefenaar dat zelf moeten bepalen. En de T.C. van de KNSB zal hem niet uitzenden, als Langedijk werkelijk een veteraan is geworden. Dit is zeker je laatste seizoen? vragen „belangstellenden" hem. 't Is best mogelijk, dat dit zijn laatste seizoen is. Er kan immers zo véél gebeuren in een jaar. Maar als de 36-jarige Nederlands kampiogp wordt, als de 36-jarige op alle afstan den de sterkste is, als de 36-jarige een nieuw baanrecord maakt, dan zal de 37-jarige nog geducht meetellen en dan kan de 38-jarlge nog heus wel zijn liedje meespelen. Vooral omdat Jan Langedijk zeer serieus leeft en zijn lichaam geheel fit houdt. Omdat hij systematisch traint. Omdat hij oer-sterk is, en over een enorme wilskracht beschikt. 37 jaar! En wat zou dat? De Noor se rijder Ballungrud is 43 jaar, heeft een paar jaar niet aan wedstrijdsport gedaan en zit nu weer in de Noorse Olympische ploeg. En als de Noren in een 43-jarige nog wat zien, moet Nederland dan een 37-jarige terzijde schuiven? Dat wil zeggen: de sterk ste van het vorige seizoen Jan Langedijk vertrekt met zijn ploegje 8 December naar Noorwegen om te trainen. En als hij blijkt te blijven behoren tot de allerbeste Ne derlandse rijders, dan zal hij drie maanden in 't buitenland vertoeven: trainen in Noorwegen, Olympische Spelen in Zwitserland, Europese kampioenschappen in Noorwegen, wereldkampioenschappen in Helsing- ki. Jan Langedijk, gehard dus door zijn dagelijkse arbeid als tuinder, ge traind als de beste, de allerbeste rij der van 1946/47, hij staat nog lang niet „buiten-spel". En als hij dan „veteraan" is, laten dan de jongeren maar betere tijden maken. Laten ze hem dan naar de tiende plaats verdringen in de eind klassementen, op de Nederlandse ranglijst. Tot zo lang blijft h\j voor ons een goede vertegenwoordiger in het bui tenland! Ondanks zijn 37 jaren! De gouden stoeltjes in de show rooms dier huizen worden nu ingeno men door dikke zwarte handelaars vrouwen, buitenlandse toeristen en (lnmes uit de kringen van het diplo matieke corps. Want zij zfln de eni gen, die zich kunnen veroorloven een 50.000 francs voor een japon uit te geven. Hetzelfde verschijnsel doet zich voor bij de spoorwegen: zwarte handelaars zitten eerste klas, en de „fatsoenlijke mensen" reizen derde. De huisvrouwengesprekken lijken sprekend op die uit de oorlogstijd, toen het ook vrijwel onmogelijk was over iets anders dan „eten" te praten. Het enige verschil is, dat de vrouwen nu mopperen dat zij in de oorlog meer te eten hadden. Het vet ls van de ketel. De Parijse hulsvrouw brengt een groot deel van de dag door in queus. Vaak moet zij al een uur wachten voor haar aardappelrantèoen. Kaas wordt op een bepaald uur van de dag verkocht: er staat een rij. Groenten zijn slechts op weer een andere be paalde tijd verkrijgbaar. Dikwijls staat zo'n vrouw een uur voor niets Ir de rij: uitverkocht. De Parijzenaars hebben hun maandelijks boterrantsoen nog niet gekregen. Boter was reeds lang schaars, maar nu Is het er prac- tisrh helemaal niet. Zwart kost het 1000 francs een kilo. Vlees is van de bon, maar slechts tweemaal per week verkrijgbaar en dan nog kunnen vele gezinnen het niet bekostigen, want rundervlees kost meer dan 400 francs per kilo. De berichten over Trumans ene vleesloze dag in Amerika laten de Fransen dan ook koud; zij hebben doorgaans vijf van zulke dagen. De prijzen zijn zo verschrikkelijk geste gen sinds de zomer, dat de meeste Fransen alle vertrouwen in de franc hebben verloren. Zjj zijn in staat fan tastische bedragen neer te tellen voor de meest vreemde zaken, waar van zij maar hopen enig nut te heb' ben. Het slecht-verlichte, eens zo vro lijke plein naast de Madeleine is nu een centrum van zwarte handel voor Fransen en vreemdelingen. Buiten \ands geld is het meest gangbare ar tikel. De dollar wordt daar verkocht voor 300 francs (officiële koers 120 francs). De stroombesparingscampagne draagt nog bij tot verhoging van de sinistere sfeer. De „Lichtstad" is don ker en verlaten des avonds, behalve c'an in Montmartre en Montparnasse. Sterke drank goedkoper. Wonderlijk genoeg is sterke drank het enige artikel dat goedkoper is ge worden. „Parijs is een stad, waar men alle luxe kan kopen, maar geen enkele noodzakelijkheid", constateren cip vreemdelingen. Nog moeilijker dan voor de Fransen zelf is misschien het leven van de buitenlandse emigré's. Zo moeilijk zelfs, dat vele van Parijs' talrijke Wlt-Russen naar de Sovjet-Unie terugkeren. Er zijn ongeveer 50.000 Spaans-republikeinen in de stad. de n,eesten intellectuelen, die echter slechts handenarbeid mogen verrich ten volgens de Franse wet en die van een klein loontje moeten leven. Zij zijn al even ontevreden als milltoenen F ransen. Het Noorden en het Westen \an ons land hebben gisterenmiddag hun krachten op het voetbalveld met elkaar gemeten. Het Noorden was hoger geklasseerd en het Wes ten moest een betere naam verde digen. Het Is nA geen geheim, dat het Westen over het algemeen beter voetbalt dan het Noorden en met ons waren velen mensen nieuws gierig of dit nu werkelijk in de praktijk tot uiting zou komen. Velocitas was voor dit doel uitge- rodigd en aangezien de Groningers le klassers zijn en H.R.C. slechts derde klasser, verwachtten wij een flink overwicht van de Groningers. Het is in deze wedstrijd wel heel duidelijk gebleken, dat H.R.C. in goede vorm voor een Noordelijke eerste klasser niet opzij behoeft te gaan. De Gro ningers stonden o.i. gelijk met een behoorlijke 2e klasser uit het Westen en ook H.R.C., ditmaal geïnspireerd door de tegenstander, kwam tot een dergelijk peil. Vooral vóór de rust was H.R.C. de Groningers veelal de baas en had in deze periode de llnker- wenk van H. niet zo zwak geweest, oan had de voorsprong zeker niet bij een bescheiden 1—0 gebleven. De gasten hadden een invaller voor hun midvoor. De mildhalf Luytink was voor de rode spelers een behoorlijke sta in de weg, hoewel zijn capacitei ten nu niet zo bijzonder groots wa ren. Door zijn lengte had hij vrijwel alle ballen en het was jammer, dat de rode spelers niet de taktiek bezaten om het langs de grond te proberen. Daarbij kwam nog, dat Rijkers uitge sproken lui was en Knijff nog geens- Z'ns zijn vorm had van verleden Jaar. H.R.C. had vóór de rust de wind mee en het pleit niet voor de Gronin ger^ dat doelman Dijkshoorn in deze periode niet een behoorlijk schot te verwerken kreeg. Dat ging na de rust bij H.R.C. beter. Alleen op dit verschijnsel al had H.R.C. misschien iets meer verdiend dan een gelijk spel. De doelman van de gasten begon riet best. Een zacht schot liet hij bij na in doel rollen. Later herstelde hij zich heel goed en de wijze waarop hij velschillende schoten wist te stoppen, stempelde hem tot een keeper van klasse. Vóór de rust domineerde H.R.C. dus grotendeels en ondanks de wind werd er ook heel goed gespeeld. Er zat vaart in en de combinatie was niet onverdienstelijk. Vóór het doel •-rilde het echter niet altijd goed vlot ten, hoewel doelman Van Dorst er verschillende malen aan te pas moest komen. Na 30 minuten wist de Werker ln een ver opgedrongen positie met een goed gericht schot doelman Van Dorst Ut passeren. De Werker wordt iedere week beter, hoewel het altijd jammer blijft, dat hij soms na uitstekend werk met een verkeerd geplaatste bal zijn eigen werk doet verwaarlozen. Vóór de rust wis' H.R.C. in de stand geen verandering meer te brengen. Ja, er werden nog wel goede staal tjes vertoond. Zo knalde Van Dalen eenmaal van een voorzet van De Vries ineens in, maar het verdiende 2e doelpunt bleef achterwege. In de tweede helft was de strijd vrijwel gelijkopgaand. Ook nu weer begon Racing met een geweldig ini tiatief en werden de gasten geheel ingesloten, maar langzamerhand kwam Velocitas los en liet ons toen aardige staaltjes voetbal zien. Vooral de linksbinnen was goed en knalde er lustig op los. Dit was trouwens een stevige knaap met een goede balbe handeling. Doordat nu ook de linker- wenk van H.R.C. actiever was en vooral Rijkers zich ging geven, werd de strijd nog beter dan vóór de rust. Werkelijk goede momenten deden zich voor. Van Dorst kreeg gevaarlijker werk dan Dijkshoorn en herhaaldelijk Enige jagers van de combinatie Sahger van de Willemsparkweg te Amsterdam gelukte het Zater dagmiddag een vos te verschalken. Zij waren in de Baursdorpermeer op de hazenjacht, toen zij eens klaps de vos in een koolveld ont dekte. Reinaart was meteen het „haasje" en de jagers hadden een goede vangst aan deze vreemde ling in West-Friesland, omdat het een buitengewoon exemplaar was. Het voorstel, door het Centraal Bureau van de veilingen en de han del aan de minister gedaan, om geen vaste prjjzen voor de wintergroenten aan te geven, doch de handel vrij te laten met die verstande, dat een deel der groenten in voldoende voorraad voor redelijke prijzen in de winkels zaï worden aangeboden, is door de minister zeer gewaardeerd. Juist nu deze suggesties eens kwamen van de zjjde van het zakenleven zelf. De pril- zen zullen voorlopig zijn: Uien 20 ct. per kg, gele kool 12 ct. per kg, kroten 14 ct. per ke. rode kool 15 ct. per kg, peen 14 ct! per kg, rapen 12 ct. per kg. Intussen dient men te begrijpen, r* J!!!Le!L der een experiment is. De grote steden zijn het eerst aan de S'aagt het. dan zullen ook klei- re steden worden ingeschakeld. meest hij zijn kunnen demonstreren. Eenmaal dook hij een schitterend schot van Rijkers uit de hoek. Het punt kwam echter aan de andera kant, een kanjer van 40 meter af, stand van de Gr. linksbinnen en to taal verrast kon Dijkshoorn de bal uit het net halen. De vreugde was echter van korte duur, want direct daarop schoot Knijff een goede bal door naar Rijkers, die met een magni fiek schot Van Dorst weer het nakij. ken gaf (21). VfJocitas gaf het echter nog niet op en het enthousiasme, waarmede de strijd werd voortgezet deed geweldig aan. Het was wederom de linksbinnen die de grondlegger was van de gelijk maker. Hij vuurde weer eens een gloei ende kogel af. De pet van Dijkshoorn deed echter wonderen, want hij stopte de bal nu meesterlijk, maar de toege schoten rechtsbinnen knalde de bal in een uiterst moeilijke positie in het net. Jammer was het dat scheidsrechter Van der Hoff niet geconstateerd had dat de linksbinnen buitenspel stond. Trouwens meerdere buitenspelgevallen bekeek Van der Hoff verkeerd. Was 't niet wenselijk geweest om ook eens een jonge scheidsrechter voor een der gelijke wedstrijd aan te stellen? Een prachtig staaltje voetbal kregen wij te aanschouwen van de HRC-voor- linie. Nieuwstadt gaf de bal keurig, aan Rijkers, deze zwenkte er mee naar binnen en de trekbal nam Van Dalen goed op zijn slof. Doelman Van Dorst redde echter meesterlijk. Onder grot» spanning kwam het einde van deze faire vriendschappelijke wedstrijd, waarbij Noord en West elkaar op sym pathieke wijze hebben bestreden. Een dergelijk initiatief verdient navolging. Zaterdagavond hield de wandel sportvereniging de „Zilvermeeuw" 'n welgeslaagde feestavond. Er werd 'n cabaret programma gegeven waaraan o.a. meewerkten „The D.P.O.-girls; Duo Ridel-Fidel; de Zenina's; enige leden van de Zilvermeeuw zelf. Het geheel stond onder leiding van Fred. Ouwens, die tevens als confe rencier optrad. Dat het programma goed in elkaar zat getuigde het mee leven vanuit de zaal. Na elk stukje werd er dankbaar geapplaudiseerd. Om ruim 20 minuten over achten opende voorz. de feestavond en heette dt ruim vierhonderd aanwezigen, waar onder vele genodigden, hartelijk wel kom. Hierna gaf hij het woord aan de meespelenden en allereerst traden op de D.P.O.-girls, een accordeon kwartet van de wandelsportvereni ging „De paden op" uit Schagerbrug. Zij speelden enige vlotte marsen. Nummer drie van het programma vermelde de schets, de schoonheids koningin, gespeeld door enige leden van de Zilvermeeuw. Daarna werd het optreden aan gekondigd van het duo „Ridel-Fi- del dat een geweldige bijval oogstte, vooral met 't liedje van de drie moe ders, geimiteerd op Henriëtte Davids. De Zenina's zongen een paar vlotte liedjes, waarna de beurt was aan het „Twevro" gezelschap, dat de scheti „Een goede buur" speelde. Hierop kwam het duo Ridel-Fidel dat als ex tra toegift het liedje de „Boksmatch" van Henriëtte Davids zongen. Na de schets „Een man die ging" kwamen d» Zenina's nogmaals voor het voet licht, nu met een paar Hawaii-lied- jes. Het laatste nummer voor de pau ze vermeldde het tweede optreden van de D.P.O.-girls. In de pauze die he laas wel wat te lang duurde werden de loten verkocht. Het geld van deze loten was bestemd voor het nieuwe clubblad. Na de pauze werd eerst het woord gegeven aan de bonds-official, de heer Muzerie, die een kort maar krachtig woord sprak tot de aanwezi gen in de zaal. Het hierop volgende toneelstukje, de één-acter „Een hui» vol gekken" was een stukje van goe de inhoud maar werd door de mee spelenden in zijn geheel, niet goed weergegeven. Mevr. Konig-Geervliet als juffrouw Kruishobbel en mejuffr. Dienaar als Erna Linnenhoed, had- den last van plankenkoorts en moes ten de helft van hun rol horen van de man in het souffleershokje. De man nelijke helft der meespelenden wai beter en vooral Fred Ouwens al» Taaie Joop en de heer B. Coessel al» Prof. Krabbedam waren voortreffe lijk. Het stuk verplaatste ons in de tuin van de villa van mej. Linnenhoed die een huwelijksadvertent'e had ge plaatst. Ze kreeg een brief van een Professor die op deze advertentie in ging en eens kennis wou maken. Maar even voordat de Prof. zou ar riveren ontsnapte Taaie Joop uit de gevangenis en verstopte zich in het huis van mej. Linnenhoed. Nadat de koffer van de Prof. was gekomen, kwam in Taaie Joop een plannetje op om zich als de Prof. te vermom men. Tegen juffrouw Linnenhoed zei hfi nu dat hij Prof. Krabbendam was, dat hij zijn opa had meegenomen. D' klucht die zich daarna afspeelde W kostelijk, en op het einde ontsnapte Taaie Joop met de kleren en het geld van de Prof. en kwam de eigenlijke Prof. in de gevangenis terecht. Na afloop van het toneelstukje vond de verloting plaats. Er waren enige mooie prijzen o.m- een levende haan. Tijdens het dansen, dat onder 1*'" ding stond van de heer Meijerink tra den de acrobaten de „Parola'»" °P met enige van hun wel bekende stunt»- Rest ons nog te vermelden dat 6e dansmuziek verzorgd werd door „Th® Tango Serenaders" o.l.v van Jan Ser ge rs.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2