Shn Stad m Omgeving. Maison „Java" Spoct Uitbundige feestvreugde in Tivoli "van WILLIGEN Minister Mansholt sprak te Julianadorp CLINGE DOORENBOS op „Visbuurt''-avond SINT NICOLAAS bij de „Helder' -jeugd Tarieven vrachtautovervoer ABONNEERT U OP DIT BLAD WKÊmm Uitzending Diners, Indische Gerechten Croquetten, Salades enz. Krite „Gysbert Japicx" Schaakmat-niéuws Den Btirg. Winterconcert van Texels Fanfarecorps Breezand. Callantsoog. Anna Paulowna. Burgerlijke Stand Polderse klanken Urk. Kleine nederlaag voor H.D.C. Sinterkl aasviering door de schooljeugd Tweemaal duizend Helderse achoolkinderen hebben gisteren in Tivoli het Sinterklaasfeest gevierd, 's Morgens duizend kleintjes en middags duizend kinderen uit de hogere klassen. Het middagfestyn hebben wij bijgewoond en we willen eerijjk zeggen dat we al zitten we dan zelf niet meer in de vüfde klas minstens evenveel genoten hebben ais al het verzamelde grut. De andere genodigden burgemeester Ritmeester, de heer Ferlnga (inspec teur van het Lager Onderwijs), de luitenant ter zee Van Grondelle (O.S. en O.-offlcier) en enkele raadsleden zullen dat zeker met ons eens zijn. Wij hebben wel eens meer enig ka baal gehoord indertijd wel aan het rroduceren ervan meegewerkt maar 't ontzaglijke rumoer, de intense feest roes. de uitbundige vrolijkheid, die gistermiddag voor de aanvang van de voorstelling de Tlvoli-zaal schier deed uitéénbarsten, overtrof zelfs de grenzen van hetgeen wij als mogelijk en waar schijnlijk hadden verondersteld. We ho ren het nog, de cacophonie van Sinter klaasversjes en kwetterende kinder stemmetjes, en het doet ons nog goed. Voor het doek openging dachten wij: „Hoe krijgt men een eind aan dit spektakel?" Welnu, men kreeg er een eind aan. Adri van Oorschot wond deze duizend luidruchtige ver tegenwoordigers van Den Helder's hope om zijn vinger, hij bespeelde ze als een duizendpijpig orgel en liet ze naar verkiezing juichen en joelen, of stil zijn als muisjes. Dit spelletje al leen al was voor de grote mensen een feestje apart. Maar ook de rest van het program ma was voor ons, die het Sinterklaas feest helaas niet meer met het hart van een kind kunnen vieren, allerplezierigst. Adri van Oorschot goochelde dat het een aard had, en dat onder de tweedui zend ogen van een critische schare. Charley-op-de-kogel demonstreerde ver rassende staaltjes van evenwichtstech- r,iek, en hij gaf er zelfs les in ook. Oom Just liet de kinderen even hun zinglust afreageren met een serie toepasselijke versjes (we horen ze nóg), waarvan het laatste was: „Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht". Nu, Sinterklaas je kwém binnen, zelfs met twee knechts, minzaam al de zoete kinder tjes (want er waren geen stoute bij) toewuivend. De goedheiligman leek wel enigszins vermoeid, en dat was geen wonder. Hij was een beetje mat en hij miste enige procenten van zijn aartsva derlijkheid. maar dat hebben de kinde ren gelukkig niet gemerkt. Ze waren zo blij en zo dankbaar, en ze zongen hem uit volle borst een hartelijk vaar wel toe. We zouden zeker Adri van Oorschot te kort doen, wanneer we verzuimden zijn optreden met Dicky, de spreken de pop, te vermelden. Dat was beslist geestig en origineel, en het sloeg dan ook verbazend in. Geen van de kinde ren heeft enige verwantschap opge merkt tussen Dicky's stem en die van Catrijn, die een half uurtje later in de poppenkast optrad. Vol spanning was de berenjacht, waarin Jan Klaassen zich wist te verzekeren van de mede werking van duizend fanatieke helper- tjes, en waarin juffrouw Kijf zich de jeugdige haat van deze veelhoofdige schare op de hals haalde. Wie bij zo'n poppenkastvertoning de kinderen ob serveert, kan tot merkwaardige con clusies komen. Het sterk-ontwikkelde rechtsgevoel, de oplettendheid, het spontaan partij-trekken, deze dingen bewijzen dat het kind in vele opzichten wel degelijk volwassene-in-zakformaat kan zijn. Het Centraal Sint Nicolaas-comité kan met vreugde op dit feest terugzien. Men zal in ons nummer van giste- ïen een bijdrage hebben opgemerkt van de hand van de bekende dichter- zanger Clinge Doorenbos. Dit liedje „Eén hoera voor de Speeltuin" plaat sten we niet „zomaar", want de heer Doorenbos heeft het Maandagavond gezongen en hij heeft het refreintje door de volle Casino-zaal laten mee zingen op de ouderavond van de Speeltuin „Visbuurt". De voorzitter van het afdelingsbe stuur, de heer Th. Mallet, opende de avond, waarbij hij de heer en mevr. Teune speciaal namens de afdeling „Visbuurt" bedankte voor het werk dat zij voor de speeltuin hadden ver richt. Ter complimentering van de pijp, die de heer Teune reeds eerder op een afscheidsavond had ontvangen, bood de heer Mallet hem een tabaks zak met insciptie aan. Aan mevr. Teu ne gaf hij een bloemetje. Het pro gramma vóór de pauze werd be houdens enkele bijdragen van het ac cordeon-duo „De aspirama's" en het mandoline-orkest „Tremolando", ge heel verzorgd door de heer en mevr. Cinge Doorenbos, die de aanwezigen anderhalf uur lang in hoge mate heb ben geamuseerd met hun eenvoudige levensliedjes. De heer Doorenbos is 'n man met een warm hart, die in alle kleinigheden des levens poëzie ont waart. Hij maakt daarover puntige, geestige, fijngevoelige of weemoedige liedjes, en zijn .huisorkest"' mevrouw Doorenbos, die ha*r man al 34 jaar op zijn tochten vergezelt schrijft en speelt er de muziek bij Het laatste nummer van hun optreden was het liedje over de Speeltuin „Vis buurt", waarin de heer Doorenbos passend propaganda-element had ver werkt. Na de pauze, waarin steunbonuen werden verkocht, werd een ineer ge varieerd programma afgewerkt, waar aan medewerkten de Graheka's, het acrobaten-kwartet, dat werkelijk zeer behoorlijke stunts verrichtte en dan ook veel succes oogstte, weer de „As pirama's" en het mandoline-orkest onder leiding van de heer J. Ge.'uk, dat zijn bijdragen netjes verzorgde. De potpourri van vadeilandse liedjes maakte de kelen der aanwezigen, voor zover nodig, nog even los. De heer Van Engelsdorp Gastelaars fungeerde als conferencier, en tezamen met zijn zuster zong hij enkele moderne songs. Het was bij de verschillende nummers, en vooral bij het gesproken woord, wel wat hinderlijk dat de geluidsver' sterker een te groot vo'ume prodü ceerde. Dat kwam het cachet van de avond niet ten goede. Niettemin kan deze eerste „grote" ouderavond volle dig geslaagd worden genoemd Het or ganiseren ervan mag dan al niet op 't terrein van een speeltuinvereniging liggen, uit propaganda-oogpunt is een avond als deze zeker het houden waard. De jeugdcomm. van de voetbalver. Helder had het innitiatief genomen om een feestavond voor haar adspi- ranten en Junioren te organiseren. Maandagavond J.l. werd deze avond gehouden in de grote benedenzaal van Formosa. De Helder-Jeugd was onge twijfeld volledig aanwezig en om half negen was de zaal tot ln alle hoeken gevuld. Aan het programma werkten o.a. mede Jan de Man, de Grabeka's en een aantal adspiranten. Het ge heel werd afgewisseld met de muziek van de uitstekend spelende Jeugdband o.l.v. IJff Blokker. Wanneer men aan een jeugdband denkt, dan zal men al gauw veronderstellen iets primi tiefs te moeten horen. Dit was met deze band echter niet het geval. De vier knapen waren stuk voor stuk uitstekende muzikanten. Vooral de pianist Herman Verwoerd speelde be wonderenswaardig. Wij hoorden hem zelfs in de pauze enige fragmenten uit de „Rhadsody in Blue" spelen. Het was ruim half negen, toen de voorzitter van de jeugdcommissie, de heer van Pelt, voor het voetlicht trad en de aanwezigen in de zaal een har telijk welkom toeriep. Ook de voor zitter van de v.v. Helder kwam nog even op het geïmproviseerde toneel en hield een kleine toespraak, waarin hii de junioren en de aspiranten als voorbeeld stelde voor de senioren. Hierna begon men met het pro gramma. Voor de pauze traden ver schillende adspiranten op in een bonte reeks van schetsen. Vooral de gebroe ders Tabeling weerden zich geducht. De schetsen „Clowns-entree" en Twee buitengewone leugenaars werden heel aardig gespeeld. De drie Heider-Boys zongen met guitaarbegelelding enige vlotte wijs jes, wat de stemming in de zaal nog meer deed stijgen. Ook Jan de Man zong een van zijn populaire liedjes, waarna het optreden van de „Grabe ka's" werd aangekondigd. Deze acro baten-groep vertoonde enige mooie en moeilijke stunts uit haar repertoire welke de aanwezigen tn de zaal tot verbazing brachten. Helaas moester zij het bij het eerste optreden laten, daar zij die avond ook nog in Casino moesten spelen. Als beloning kreeg mej. Tinie de Bont een fraaie ruiker bloemen. Als laatste nummer voor de pauze kwam St. Nicolaas Formosa binnenstappen. De oude grijze bis schop schreed met waardige tred, ge volgd door Zwarte Piet door de zaal naar het toneel. Nadat hij de aan we zigen had toegesproken, moesten eni ge jongens bij hem komen. Toen de Sint en zijn knecht weer waren ver trokken, brak de pauze aan. In deze pauze werden de jongens getracteera op gebak, koek en limonade. De loten, die werden verkocht, gingen grif van de hand, zodat na een betrekkelijk korte pauze het programma weer begon. Ook nu volgden weer enige schetsen, de Heider-Boys zongen „Cheerio", waarbij de hele zaal mee- deinde en ook Jan de Man verscheer op het toneel en zong een van zijn tekende liedjes, „Wie kent Huisdui nen". Dat de avond omvloog, v.us niet te verwonderen en toen de heer Van Pelt als laatste weer op het toneel ver scheen, was het al bij éénen. Hij be dankte de medespelenden hartelijk en bood de dames bloemen aan. Hierna behoorde ook deze avond weer tot het verleden. Bfl de uitgang kreeg elke adspirant nog een appel; voldaan gingen de jongens naar huls. Het bleek wel duidelijk, dat de geest bfl Helder on der de jeugd buitengewoon goed Is. En wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Noordholland, kantoor Alkmaar vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat te haren kan tore ter inzage ligt de „Prijzenbeschik- king Interlocaal Vrachtautovervoer van Partij goederen 1947" met bijbeho rende afstandenwijzer. Met de „Van Kinsbergen" Is ook de „Loden Verrader" weer eens in ons land teruggekeerd. Voor de eerste maai sinds 1937 heeft de gelegenheid zich voor gedaan de „Loden Verrader" te stelen en daarvan is prompt door de sergeant adelborst R. A. Jager gebruik gemaakt. De dief met zijn trophee. Zuidstraat 7-8 Tel. 2568 Den Helder Doet uw bestelling voor St. Nicolaasavond vroegtijdig, opdat wij er dan de meeste zorg aan kunnen besteden. Beleefd aanbevelend De zaal van Casino was zo goed als bezet met Friezen bij de eerste win- teruitvoering. Na het openingswoord van de voorzitter, die een bijzonder woord van welkom toeriep aan de ere-voorzittêr en de voormalige regis seur, de heer Schokker (deze was spe ciaal uit Leeuwarden gekomen), was het woord aan het Krite-toneelgezel- schap, dat ten tonele bracht „De Gou den Swipe" van Abe Brouwer. Het stuk zelf heeft veel gebreken en het pleit voor de spelers, dat zij zich zó goed van hun taak hebben ge kweten, dat die gebreken voor de aan wezigen niet opvielen. Het eerste be drijf is het zwakste te noemen, wat 'n direct gevolg is van het gebrek aan handeling daarin; het meest verklaar bare is, dat het dient als een soort in leiding voor het 2e en 3e bedrijf. Deze twee bedrijven werden zeer goed naar voren gebracht. Bijzonder waren op dreef de dames mevr. v. d. Woude, Sjoerdsma en mej. Wijnia (deze be looft gezien haar jeugdige leeftijd veel voor de toekomst) en de heer K. Hol- trop. Direct daarna volgen de heren Grijpstra en Heeringa die de grootste en zwaarste rollen hadden te verwer ken. en zich daarvan op een wijze kweten die aller waardering verdient, hoewel hier en daar een kleine cor rectie op haar plaats zou zijn geweest. De kleinere rollen werden op ver dienstelijke wijze naar voren gebracht door mej. D. Smit (zij stond voor het eerst op de planken) en de heren Wijnia, Brandsma, de Jong en Ru- dolphi. Een klein beetje minder druk te als bierdrager ware het geheel ten goede gekomen. Het drietal eigenaars van harddravers deed zijn best, doch kon niet geheel de indruk geven van zwetsende en zuipende kerels. Een wat vlottere houding voor het vervolg, kan veel goed maken. Alzo een klinkende uitvoering, waarvoor de aanwezigen alle waardering hadden en die werd besloten met een gezellig bal met als begin „De Skotse Trije". De Friezen die wegbleven hebben een prachtige avond gemist. Maandagavond speelde „Schaakmat" I haar tweede competitiewedstrijd voor de 2e klasse van de NHSB, en wel tegen de Schaakclub ,,KTV" uit Enkhuizen. Daar Schaakmat niet min der dan 4 invallers telde, werd dit voor haar een zware opgave. Hoewel 3 van de 4 reserves een winstpunt konden bemachtigen, bleek toch de kopgroep zodanig verzwakt te zijn, dat het resultaat, een 55 gelijk spel, eigenlijk wel een kleine tegenvaller betekende. Overigens gaf echter deze uitslag de verhouding zeer goed weer, De gedetailleerde uitslag luidt: J. Wijker (Schaakmat)A. David (KTV) '/t-'/i; J. Marsman IG. Zwaan 10; H. HerderscheeD. Loots 'It J. Marsman II—Jb. Struik 01; J. NoordeloosS. Kroese 01; G. v. ZoonenD. de Boer 01; R. DirksS. D. Sietzes 10; W. PetersP. Ruiter 01; J. GeurtsF. v. d. Leek 1—0; K. LengersL. Wagenaar 10; totaal 5—5. "I.VM- A. jJk WCJU WAOutA KONINGSTRAAT 12- ia TEL.??05 OEN HELDER J.V.C.-NIEUWS Het is JVC niet gelukt meer één puntje thuis te houden. 'Wat was de oorzaak hiervan? Ten eerste speelde Schoorl beter en zat goed op de bal. Bij JVC ging het te stroef. De mid- voor kwam er haast niet aan te pas. mede door het goede verdedigingswerk van de S.-achterhoede. Het eerste doelpunt kwam door niet snel genoeg ingrijpen van de J-rechtshalf. Dat had absoluut voorkomen moeten worden. Het tweede doelpunt had vrijwel het zelfde verloop, niet resoluut ingrijpen. En zo heeft Schoorl verdiend met 20 gewonnen. De scheidsrechter was er met buitenspel nog al eens naast. Het veld was in prima staat. JVC a won in de morgenuren met 21 van Scha- gen b. JHC 2—Vlug en Vaardig werd een xo overwinning voor de JHC- dames. Het was een behoorlijke wed strijd en de uitslag is dan ook volko men verdiend. Zondag a.s. JVC 2—Cocksdorp 1 om 2.30 uur. Landbouwpolitiek en voedselvoorziening Voor de afd. Julianadorp van de Partij van de Arbeid sprak Zaterdag avond voor een volle zaal in het café „Prins Hendrik" Z. Exc. Min. S. L. Mansholt over „Landbouwpolitiek en Voedselvoorziening." De afdelingsvoorzitter, de heer Hen- öerikx, heette allen welkom en in het bijzonder Z. Exc. en het Gewestelijk bestuur, en bracht dank aan de Voet balvereniging J.V.C. die de zaal voor deze bijeenkomst afstond. Rede van de minister. Minister Mansholt stelde in het licht dat hij enkele problemen wilde ver duidelijken. Men moet niet de illusie hebben, dat men hier tevreden van daan zal gaan, maar wij moeten be grip krijgen van de moeilijkheden. Van een rijk volk zijn wij een arm volk geworden en er is in de gehele wereld een schaarste aan grondstoffen. Om de tekorten zo rechtmatig moge lijk te verdelen, moet ieder een offer brengen. Niet alleen de boeren zeggen dat de prijzen te laag zijn. Men kan ze verhogen maar men moet een chaos vermijden zoals die thans in Frankrijk heerst. Wij hebben nog grond onder de voeten, dank zij de maatregelen van minister Lieftinck om de buiten sporige winsten voor 100 pet. af te ro men. Door het beheersen van prijzen en lonen staat Nederland er het gun stigst voor. De grote vakorganisaties steunen hierbij de regering. Door de thans genomen maatrege len komen wij in de toekomst weer op een gezonde basis. Men zegt, dat de regering zich niet houdt aan de af spraak over de prijzen der landbouw producten, maar de richtprijzen zijn vastgesteld en met diverse cijfers toont spr. de billijkheid daarvan aan. De landarbeidersionen zijn met 145 en die in de industrie met 87 gestegen. De geldovervloed tijdens de oorlog heeft een ontevreden bevolking ge kweekt. In October 1946 werd de loon stop aanvaard. De minister behandelde op duidelijke wijze diverse dagelijks voorkomende problemen en wees er op, dat de maat regelen der regering hun terugslag vin den in de bevolking. Hij wees er op dat 700 millioen mensen in de wereld meer voor zich nodig hebben dan vroe ger. De import en export, het vast stellen van prijzen en lonen en hon derd andere zaken meer vragen dage lijks aandacn. en dat raakt alle groe pen van onze bevolking. De mechanisatie der bedrijven werd ook onder de loupe genomen. Die is noodzakelijk wil men een zo laag mo gelijke kostprijs krijgen om op de we reldmarkt te kunnen concurreren. Grondverbetering en Onderwijs wer den eveneens belicht. Wij leven in een critieke periode, maar door hard te werken, door orde en een sober leven kan alles weer terecht komen. Na de pauze werden diverse vragen gesteld, waarop de minister uitvoerig inging, zodat veel verduidelijkt werd. men moet medewerken met de rege ring om alles weer te doen function- neren. Doet men dat niet dan zouden inflatie en totale verarming ons wach ten, met alle gevolgen daaraan ver bonden. De voorzitter bracht dank aan Z. Exc. voor de gehouden uiteenzetting en sprak namens allen toen hij de mi nister een man noemde die weet wat hij wil. Wij moeten niet afbreken, maar achter de opbouwc s staan. Met dank voor de grote belangstelling werd deze bijeenkomst gesloten. Vrijdag en Zaterdag gaf Texels Fanfarecorps zijn winterconcert onder le'ding van directeur A. J. Vonk. Na de pauze verleende de toneel vereniging „Het Masker" haar mede werking. Texels Fanfarecorps begroette de aanwezigen op originele wijze met het trio uit „Klankfestijn", waarna de voorzitter, de heer Schrama, de aan wezigen welkom heette en wel in het bijzonder burgemeester Rehorst, de zusterverenigingen en de directeuren er- besturen der zangverenigingen. De samenwerking tussen de Texel se muziek- en zangverenigingen ls steeds prettig en dit is thans nog mooier, nu hier de toneelverenigingen c k aan toegevoegd mogen worden. De uitvoering. Het concert was enigszins aan de lichte kant gehouden, waarschijnlijk door de korte voorbereiding, welke hieraan vooraf kon gaan. Enkele nummers van het programma, zoals ,Une soirée au village", „Rendez- vous" en „Gavotte des baisers" moch ten we deze zomer reeds beluisteren. Niettemin kunnen we zeggen, dat het Texels Fanfarecorps, dat zo'n sympathieke plaats inneemt in de 1 :ten der Texelaars, een uitmuntend concert heeft gegeven, waarvan allen hebben genoten. De marsen zaten er goed in. „Anti- gone" en „Le diamant noir", beide ouvertures waren geen gemakkelijke opgave voor Texels Fanfarecorps, t' ch werden behoudens enkele onvol komenheden zeer goed vertolkt. Jammer, dat „Le petite scène de tallet" van S. Vlessing en uitgevoerd dooi piston, bugle, bariton en tuba. ui het water viel door het slechte spel van de bariton. De mars van Dreissen „De bas tn zijn sas", een leuk nummer en de wel haast zo langzamerhand tot „lijf mars" geworden „Mooi Nederland" deed het bijzonder. Het is opmerkelijk, dat het lichtere genre er altjjd beter in wil bij het publiek. Het is thans het eerste jaar, dat 'fixels Fanfarecorps in de eerste af- d( ling concerteert en we kunnen zeg gen, dat ook dit concert prima was. Thans gaat ons corps zich weer bekwamen voor het concours op de a.s. Hemelvaartsdag. Na de pauze bracht „Het Masker" een vrolijk spel ln twee bedrijven: „Het weggestopte pleegkind" door Frits van Duinen. Mevr. v. d. Struys als directrice van het pensionnaat, waar het pleegkind Liesje (mevr. Boom) was verstopt, was wel het meest te waarderen. Het spel van Hans was werkelijk slecht te noemen. We moeten bij de beoordeling van het spel zowel als de inhoud van deze klucht eigenlijk meer de wijze van samenwerking met de muziek- en zangverenigingen waarderen. De bedoeling was in ieder geval goed. Over de samenwerking tussen de Tfxelse verenigingen kunnen we ons terecht verheugen. Men begrijpt en waardeert eikaars kunnen en streven. De avond werd besloten met een gezellig bal. EEN NIEUWE BRANDSPUIT. In de loop van deze maand is de aflevering te verwachten van een nieuwe brandspuit, waarvan de leve ring is opgedragen aan Geesink tc Weesp en die in Breezand gestation- neerd zal worden. Deze spuit gemon teerd op een 5 tons chassis, geheel af gesloten en met een capaciteit per mi nuut van minstens 2500 liter bij 60 m hoogte en van 2000 liter bij 80 m, zal dan de zwaarste in onze gemeente zijn. Een .belangrijke aanwinst die hopen we, niet al te veel dienst zei behoeven te doen. RATTENBESTRIJDING Naar wij vernemen zal ook in deze gemeente tussen 15 en 20 December a.s. een rattenbestrijdingsactie worden georganiseerd. Door een hiervoor ge vormde commissie, bestaande uit de heren J. H. v. d. Plas, T. Mooij Tzn„ A. Schenk, T. Mooij Jbzn. en de bur gemeester, is een beroep gedaan op 'n aantal ingezetenen, om vrijwillig als uitlegger te willen fungeren. Gebruikers van percelen wordt ver zocht alle mogelijke medewerking bij deze rattenbestrijdingsactie te willen verlenen. Geboren: Cornelis, z. v. P. Kep- pel en P. G. Snooij. Johannes H. W. z. v. Joh. J. van Dijk en Th. H. van den Braak. Willebrordus Jac. z. v. C. van Dijk en Joh. C. Koning Anja S. d. v. J. Broers en K. Kaaij. Aga- tha Jac. d. v. Jac. N Veenis en A. F. Klaver. Adolf C z. v. G. J. J. Geert- zema en S. C. Jansen. Mariaf M. E. d. v. C. Th. Kortekaas en Chr. M. van Rooijen. Grietje K. d. v. K. Bergs- ma en D. Veenstra. Ondertrouwd: C Hoep en N. Walraven. Getrouwd: P. H. Alders en C. M. Smiers. R. J. van den Hengel en Joh. M. van Oosten. Overleden: R. L. Waiboer, oud 57 jaar. De avond in Veerburg, georganiseerd door het Niwin-comité, Band Ned.- Indië, Kath. Thuisfront Anna Pau lowna en Breezand en Prot. Chr. In terkerkelijk thuisfront, die tot doel had versterking van de kas, waaruit geput wordt om maandelijks het blaadje Polderse klanken, aan de 83 jongens uit onze gemeente in Indone sië te zenden, is uitstekend geslaagd.. Mr. H. Jonker Hz., sprak bij de aan vang de geheel bezette zaal toe en wees op de betekenis van Polderse Klanken voor de jongens, voor hen, die op eenzame posten gelegerd zijn. Geregeld worden zij op de hoogte ge houden met Polderse nieuwtjes, bur gerlijke stand, vak- en verenigings- nieuws, de verrichtingen der voetbal verenigingen, enz. Een prachtig con tact tussen hen en ons. Het Helderse Hawaiian-ensemble The Kalua's en de toneelclub „Het kleine begin" en Veerburg verleenden hun medewerking. Van het opgevoerde blijspel „Tumult op Fleurstein" gaf ons blad reeds verslag nadat div in Breezand ten tonele is gebracht. Ook nu sloeg het weer danig in. De bezoe kers van de avond, die door hun en- trée-geld een offertje voor de jongens in Indië brachten, kregen, naar hun voldoening daarover, gelet op het ge- bodene, ook „waar voor hun geld". Mr. Jonker kon dan ook aan het einde van de avond van harte allen danken, die tot het welslagen hadden meegewerkt. Voor een jaar is de zen ding van Polderse Klanken naar de jongens in Indonesië weer verzekerd. NIEUWE BRANDWEER COMMANDANT. Op diens verzoek is aan de heer I. Taillie tegen 1 Januari 1948 eervol ont slag verleend als commandant van de brandweer. De heer D. J. Doets is tot zijn opvolger in deze functie benoemd. TWEETAL. Bij de Chr. Ger. kerk te Urk werden in de vacature van ds. van Doorn op het tweetal geplaatst: Dr. W. F. Laman te Rotterdam en ds. E du Marchie van Voorthuyzen te Sliedrecht. CONTRACTLONEN IN DE WIERINGERMEER De aannemers in het bouwbedrijf in de Wieringermeer hebben in een gis termiddag te Nieuwe Niedorp gehou den vergadering de kwestie van de loonstop en de zwarte lonen bespro ken. Eenstemmig werd besloten zich met ingang van de eerstvolgende werkweek te houden aan de officiële contractlonen. Dam mgfc n. H.D.C. I heeft haar laatste compe titie-wedstrijd tegen Oostzaan 1 met minimum verschil verloren, n.1. 9—11 en is door deze nederlaag nog een plaats op de ranglijst gezakt. Het was jammer, dat enkele spelers ln een totaal gewonnen stand de winst over zagen, o.a. Leibbrand en Kwast. Deze partijen werden remise en hierdoor werd een zeker schijnende winst voor H.D.C. een verloren wedstrijd. Het 3e tiental deed het beter door in Alkmaar van D.D.D. 2 te winnen met 119. Een mooi resultaat, als wij bedenken, dat het le tiental van D.D.D. ook in de Hoofdklasse speelt en dus gelijk geklasseerd staat als H.D.C. 1. De uitslagen waren: H.D.C. 1 Oostzaan 1 C. J. J. LeibbrandW. Koning A. J. JoseJ. Kuiper R. DamenK. Bruin A. A. BremerPh. Ewoud J. v. d. MolenD. Veen S. Slort—P. Schaft P. v. VeenA. Claasen J. W. BezemerJ. Kooring M. KwastC. Engel J. BoumanC. Oderkerk D.D.D. II H.D.C. III C. P. MooiboerP. Geus P. de WijnA. B. v. Ooyen M. J. Langras Sz.—L. Simonse A. v. LeeuwenH. Beke Brede M Langras Jr.F. Post O. BijwaardP. J. Arends C. J. HelderA. v. d. Sloot A. HeldenaarA. Ouwens I». BruggemanP. Oost A VeenW. Ouwens 9—11 1—1 1—1 1-1 2—0 02 2—0 2—0 02 02 02 9—11

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2