f)UC SCHUURPOEDER Stad en Omgeving. uers! Nog steeds gevolgen van de evacuatie spaart zeep en schuimt Oefenwedstrijden te Hoorn Levenslange gevangenisstraf voor Marinus Ik bak met het allerfijnste: met eer blue band! Schapen op De Economische Rechier onverklaarbare wijze gestorven Zo erg was het niet Zeventien schapen verscheurd Anna Paalowna. Prachtige Apollo-avonden Sinterklaasfeest van de „Band'' Breezand. Wieringen. Polder Waard Nieuwland Jaarvergadering IJsclub Westerland JMQezoudeii Marijke-pakketten Weekoverzicht Urker visserij Het requisitoir Verschil in smaak, vraagt U En of! Dat heerlijke verse aroma, die koste lijke smaak is niet te overtreffen. Daarom gebruik ik altijd Blue Band. Blue Band is gezond en voedzaam. Vraag dus Uw winkelier om Blue Band! [ET SMAKELIJK- BELANGRIJK! Schrijf voor extra smakelijke recepten aan de Blue Band Keuken, Postbus 1, Rotterdam. De evacuatie heeft Den Helder geen goed gedaan en nog steeds komen de gevolgen hiervan naar voren. Het is reeds verscheidene malen voorgevallen dat de politierechter in Alkmaar personen in verband met diefstal of zwarte handel moest ver oordelen, die vóór de evacuatie een behoorlijk bestaan hadden, doch te rugkomende uit Friesland of elders hun huis of huisraad vernield of in 't geheel niet meer aantroffen. Zaken waren verlopen en alle andere moge lijke oorzaken die een financiële klap kunnen betekenen voor arbeiders en kleine middenstanders, waren oor zaak dat vele zich zelf weer op het paard trachtten te helpen door op een of andere ontoelaatbare, doch in sommige gevallen wel verklaarbare manier zo spoedig mogelijk het ver loren terrein in te halen. ZIJ STIERVEN ZO MAAR. De vroegere melkslijter (vóór de evacuatie) thans melkrijder A. D. uit Den Helder, kwam ook in zijn totaal verlopen zaak terug. Hij werd melk rijder en zwarthandelaar en kocht van de winst verscheidene schapen daar hij meende dat deze handel vrij was. Er was dan ook niets gebeurd als niet de meeste schapen op onverklaarbare wijze waren gestorven. Mr. Vellinga was van mening dat dit sterven wel door verdachte was bevor derd, doch had hier geen bewijzen van zodat alleen voor het verhandelen van zeep en suiker een straf kon worden opgelegd. Conform de eis van de officier ver oordeelde mr. van de Wall Bake tot f 400 of 4 maanden en 3 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. STEUN NIET VOLDOENDE. De steun die H. G. uit Den Helder van het Maatschappelijk Hulpbetoon ontving was niet toereikend om in zijn levensonderhoud te voorzien, althans hij had enkele malen distributiebeschei den verkocht. De officier en politierechter hielden echter rekening met verdachtes slechte gezondheidstoestand, zodat hij twee voorwaardelijke gevangenisstraffen kreeg toegewezen. Een maand met een proeftijd van 3 jaar en één week met een proeftijd van twee jaar. GEEN BIERTJES MEER. De 27-jarige kellner H. de G. had met witte suiker zwart gehandeld. Mr. v. d. Wall Bake merkte hiernaast op dat hij wel eens wat te veel borreltjes en bier dronk, waardoor men in het reclas- seringsrapport vrij strenge voorwaar den had gesteld voor het geval dat de G. tot een voorw. straf zou worden ver oordeeld. f 150 boete of 60 dagen benevens een voorw. straf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar en de voorwaarden gesteld in het reclasseringsrapport was de uitspraak. Dit houdt o.a. in dat de G. niet in openbare gelegenheden mag komen waar alcoholhoudende dranken worden getapt zodat hij voor 3 jaar is drooggelegd. ZEEP. Het verhandelen van 100 stukken zeep kostte de heer A. F. uit Den Helder f 100 of 60 dagen. In ons nummer van Dinsdag j.1. deelden wij mede, dat een vee houder hier ter stede sinds Augus tus gemiddeld 60 A 70 liter gecentri fugeerde melk had afgeleverd aan 'n banketbakker. Zó erg was het echter gelukkig nog niet. De genoemde hoe veelheid was namelijk gemiddeld per week afgeleverd. In de Wieringermeer hebben bloed dorstige honden in de nacht van Zondag op Maandag een vreselijke slachting aangericht onder de schapen van de veehouder H, J. Smit, wonende in de polder Waard Nieuwland op Wieringen. De die ren bevonden zich op een stuk weiland aan de Hippolytushoever- weg, waar zjj door de honden zjjn overvallen. Behalve de 17 scha pen, die werden gedood, worden er nog 3 vermist. De politie stelt een onderzoek in. CULTURELE AVONDEN De afgevaardigden van de acht ver enigingen, die willen samenwerken om gezamenlijk culturele avonden te organiseren, kwamen wederom in Veerburg bijeen. Zij besloten o.m. een werkcomité te vormen en benoemden genote was geworden, gaf een goede stuur van Wieringen en het Heem raadschap Wieringen. Eveneens wordt besloten tot het verlenen van een gratificatie aan het waterschapspersoneel van 2% van hun jaarwedde tot een maximum van f 50. Rondvraag: De voorzitter deelt me de, dat inmiddels aan aannemer J. J. Boeker Ozn. opdracht is gegeven het uitmalen van sloten machinaal te ver richten. In verband met het vergevor derde seizoen stelt spreker voor om met voornoemde aannemer in verbin ding te treden om dit werk voorlopig niet uit te voeren en eventueel in Aug. 1948 hiermede een aanvang te maken. Vervolgens komt in bespreking het ondrehoud der wegen, die in een minder goede toestand verkeren. Er wordt besloten voorlopig geen ho ge kosten hieraan te besteden. Alleen het afsteken der hoge kanten in ver band met het afvoeren van het wa ter wordt het noodzakelijk geacht. Hierna volgt sluiting. De Apollo-avonden behoren weer tot het verleden Met Prins Etel Friedriech, een pit tige mars van Blankenburg. opende Apollo de rij der muzieknummers. Vooral het tweede muziekstuk Souve nir de Roses (Frans Schubert) naar bewerking van HebL werd keurig uit gevoerd. Met ditzelfde stuk wist Apol lo op het muziekconcours een prijs in de ere-afdeling te behalen. Si j' etais Roi, een ouverture van Adam, was keurig in haat- uitvoering. Den Oever beschikt over een geweldig or kest, dat voor de dag kan komen. Wat 't tweede gedeelte dezer avon den betreft, Apollo had goed gedaan om de toneelver. „Amicitia" het pro gramma mede te laten verzorgen. Op gevoerd werd het blijspel „Het paard van Troje". Hiermede heeft „Amici tia" gegeven, wat het toneelminnend publiek verlangt. Er is dan ook volop genoten. Kostelijk en tevens tragisch was het hoe de oer-conservatieve en strenge vader (Js. Bosker Ozn.) van zijn voetstuk werd gestoten door de viouw (mej. Grie Bosker) met wie hij vroeger een laison heeft gehad. Voor al de ontknoping bracht een verras send effect. Wat de persoonlijke pres taties betreft, willen we eerst van de dames mej. Grie Bosker Jd. noemen, die de rol van Ita Strebor op prach tige wijze vertolkte. Haarfijn was ze afgesteld op haar tegenspeler Js. Bos ker Ozn. Haar uitspraak en voordracht waren voortreffelijk. Mevr. Ruiten burg in de rol van moeder, die door het tyraniserend optreden van haar man een angstig en onderworpen echt- Wanneer er één persoon is, met wie we een tikje medelijden hebben, dan is het wel onze goede Sint Nicolaas. Wat moet deze man op vele plaatsen tegelijk zijn, en wat moet hij in een paar dagen tijd vele zoete en stoute kindertjes prijzen of kapittelen. Een waarlijk bovenmenselijke taak, en het verwonderde ons dan ook niet, dat de Sint ons gistermiddag toen we hem aantroffen op het Sinterklaasfeest van de Band Nederland-Indië toever trouwde: „Mijnheer, ik kan wel twin tig paar handen, tien paar ogen en vijf lichamen tegelijk gebruiken". Nu moe ten wij zeggen, dat de Sint wat dat betreft, veel weg heeft van een dui zendkunstenaar. Het mag vreemd lij ken, maar gistermiddag om half twee zagen wij hem te paard rijden op de Huisduinerweg, een half uur later ont waarden wij zijn karakteristieke ver schijning ergens ter hoogte van het Kuitje, en nog geen kwartier later kon digden blijde Sinterklaasversjes zijn komst aan in café Sanderse, waar een kleine honderd peuters van „Band"- leden het feest van de goede Heilige vierden. Ieder kind verschilt van het ande re, maar stop honderd, vijfhonderd of duizend kinderen bij elkaar in een zaal, en ge hebt een verzameling klein goed, die in niets verschilt van iede re andere grote kindersamenkomst. Zo heerste ook gistermiddag daar in de bovenzaal van café Postbrug die blijmoedige sfeer, die alleen door het samenzijn van feestvierende kinderen wordt geschapen. Wat is er toch wei nig nodig om kinderen een heerlijke middag te bereiden, maar wat is dat weinige fabelachtig kostbaar. Er werd een poppenkastvertoning gegeven, meer niet. maar mijnheer Slager en zijn jeugdige assistente demonstreer den daarbij zo'n grote liefde voor het kir.d, dat deze vertoning niet anders dan een feest kon worden. De kin deren kregen na het eerste optreden van Jan Klaassen en zijn bentgenoten een kop chocolademelk, en toen kwam Sint Nicolaas zelf met één van zijn zwarte knechts. De kinderen kregen stuk voor stuk een pakje, en uit een groot boek putte de Sint voor de mees te van zijn klantjes een waarderend of een gemoedelijk vermaan. .Er ble ken heel wat „slechte eters" onder de ze kleintjes te schuilen! Deze middag heeft geld gekost. Zij, die op de jaarvergadering van de Band hebben meegedaan aan de pop- penverloting. mogen wel weten, dat de opbrengst van deze verloting werd besteed aan het bekostigen van dit feest. Zij hebben er dus aan meege holpen, een kleine honderd kinderen uit de „Band"-familie deze heerlijke middag te bereiden. daarvan tot voorzitter de heer Noor man, tot secretaris de heer P. Glim en tot penningmeester de heer Jac. Veenebos. Daar de heer Strijbos tot eind April 1948 geen lezingen meer kon aanvaar den, werd besloten dokter Melchior, één der scheepsartsen van de Willem Barendsz voor de eerste avond uit te nodigen. De gehele commissie noemt zich voortaan ACCO (alg. comm. Cul turele ontwikkeling). In een vorige bijeenkomst was reeds besloten dat leden der aangesloten verenigingen met hun echtgenoten tegen geredu ceerde prijs toegang tot de avonden zullen hebben en anderen voorzover er plaats is, tegen hoger entrée. De secretaris zal daarom van de aangesloten verenigingen de leden lijsten ontvangen en daaruit volgens kaartsysteem een lijst voor de ACCO samenstellen. Nadat nog enige andere zaken, voor al de voorverkoop van entréekaarten, besproken waren, volgde sluiting. GESLAAGD. De heer J. v. d. Goes slaagde bij 'n in Den Haag gehouden examen voor adjunct referendaris bij de PTT. Hij werd aangesteld bij het PTT-hoofd- bestuur te Den Haag. Dinsdag j.1. vergaderde het College van Hoofdingelanden in Hotel De Haan, onder voorzitterschap van de heer J. Breebaart Kzn. ,Na onderzoek der geloofsbrieven van J. Veerdig Szn. wordt tot diens toe lating als Hoofdingeland besloten. De voorzitter deelt mede dat het nieuwe pomphuis in het gemaal in middels is gemonteerd, en is overge gaan tot verkoop der zuilen aan de Polderdijk en rietoogst 1947-1948. Voorts wordt mededeling gedaan van benoeming van de heer D. Lont Dzn. als Heemraad. Besloten wordt tot bijdrage van 1/8 gedeelte in gezamenlijke aanschaf van een sneeuwploeg met het gemeentebe- vertolking. Hetzelfde kan gezegd wor den van mej. Henny Rezel, die de rol van de 17-jarige dochter vlot ten to nele bracht. Mevr. Duijnker als Elina heeft over het algemeen in haar rol na een nerveus begin, voldaan. Mej. Nelie Lont als dienstbode speelde zeer verdienstelijk. Jannes Bosker Ozn. gaf een sublie me vertolking van de vader. Meester lijk was zijn overgang van tyranniek- hooghartig man tot het slaafs-onder- worpene, van het komische naar het tragische: een all-round toneelspeler. Simon Duijnker als Ferdinand en Js. Bosker Jzn. kregen als commissarissen der uitgeverij de lachers op hun hand. Zij gaven de respectievelijke rollen geestig weer, wat van oude rotten in het vak ook verwacht kan worden. Jo Takes als zoon des huizes had een zeer lastige en moeilijke rol, welke door hem op uitstekende wijze werd vertolkt. Alleen het dramatisch ge deelte werd o.i. niet sterk genoeg ge bracht. De heer de Jong, in de rol van een aan de grond geraakte vroegere minnaar, had hiervan wel iets meer kunnen maken. Alles met elkaar een pracht opvoe ring. Onder regie van Js. Bosker Ozn. zal „Amicitia" nog veel lauweren oog sten. Deze mooie Apollo-avonden werden met een gezellig dansje besloten. EX-NOTARIS OBREEN VOOR HET TRIBUNAAL. Naar wij vernemen, is de tenlaste legging van de heer Obreen van die aard, dat hij zich niet zal behoeven te verantwoorden voor het Bijzonder Ge rechtshof te Amsterdam. Voor zijn pro-Duitse gevoelens (lidm. NSB, enz.) zal hij voor het Tribunaal moeten verschijnen. 'n Erdal-producidus goed In café C. Metselaar vond Zaterdag avond de jaarvergadering plaats van de ijsclub Westerland onder presidium van de heer P. Portegijs. In zijn ope ningswoord sprak de voorzitter zijn leedwezen uit over de kleine opkomst. Hierna volgde rekening en verant woording van de penningmeester, de heer K. Hakvoort. De ontvangsten bedroegen f 3063.91 en de uitgaven f 2302.49, zodat 't batig saldo f 761.42 was. Aldus goedgekeurd. Vervolgens was de bestuursverkie zing aan de orde. Aftredend waren de heren K. Hakvoort, C. Doesburg en G. Omis Szn. Beide eerstgenoemden stelden zich niet meer herkiesbaar. Terwijl de heer Omis werd herkozen, werden P. Ot- tens en Tonnij de Vries in de vacatu res gekozen met resp. 17 en 18 stem men. De heer Ottens werd met algemene stemmen tot penningmeester benoemd. Hierna volgde een mededeling van 't bestuur omtrent de pachttijd der ijsbaan. Daar deze tijd was verstre ken is de baan weer opnieuw in pacht genomen De pachttijd werd aangegaan voor zes achtereenvolgende jaren voor de prijs van f 40 's jaars. gelijk aan voorgaande iaren. Een ernstige moei lijkheid heeft zich thans voorgedaan. Door de ruilverkavelingswerkzaamhe den ter plaatse is het practisch uitgesloten dat de baan zonder machi- nepompen vol water komt, wat hoge kosten medebrengt. Tevens ligt het in de bedoeling de baan waterpas te maken, daar er dan minder water nodig is. Echter bi.i na der onderzoek is gebleken, dat ook dit haast niet mogeliik is. door de hoge kosten van circa f 1000. Mocht het be stuur er in slagen om de baan elders te krijgen, dan zou die f 1000 beter zijn te besteden. Hierin zal het be stuur een beslissing nemen. Bii de rondvraag dankte de heer Hakvoort allen, en vooral het bestuur, voor het in hem gedurende 25 jaren gestelde vertrouwen Hij sprak de wens uit. dat de IJsclub nog lange jaren na deze mag bestaan. De heer J. Kooii opperde het voor stel om de heer Hakvoort. die 27 jaar de belangen der vereniging heeft ge diend. te benoemen tot ere-lid, waar mee de leden zich spontaan accoord verklaarden. De contributie zal dit jaar geen wii- ziging ondergaan. Tenslotte dankte de voorzitter de scheidende penningmees ter en overhandigde hem een toepas selijk cadeau. Den Helder, 28 November. Geachte Redactie. Vergun mij voor het onderstaande een plaatsje in uw blad. Bij voorbaat dank. In uw blad van 25 Nov. j.1. kwam een bericht voor van Bedrijfscorporaties, welke bezwaren hadden, dat onze jon gens vanuit Indië bovengenoemde pak ketten sturen voor het Kerstfeest van hun ouders, echtgenoten, verloofden of anderszins. Ik begrijp waarlijk niet waarom sommige Nederlanders bezwa ren kunnen hebben, dat de ouders we derkerig een pakje uit Indië ontvangen. Hun bezwaren zijn geenszins steek houdend en getuigen van afgunst en dit is echt on-Nederlands. De meeste arti kelen, zoals kaneel, peper, enz. zijn hier weer ruimschoots verkrijgbaar en kof fie, thee en suiker, hoewel niet royaal, worden periodiek gedistribueerd. Blijft over dat zo'n jongen eens een pondje rijst en een paar ons apenootjes zal zenden. Is dit nu heus zo'n bezwaar, om te veronderstellen, dat er van een zekere bevoorrechting gesproken kan worden? Het is een schande daarover te vallen. De jongens zijn dolblij (al is het een kleinigheidop hun beurt hun familie eens te verrassen en een zekere categorie afgunstige vaderlan ders zou hun dat willen beletten? Van de f 3.50, die ze hiervoor gestort heb ben, zullen heus zoveel niet van die dure artikelen te zenden zijn. Het was meer wenselijk, dat de Be- drijfsgemeenschappen zich vierkant te gen de zwarte handel keerden, dat was beter dan dit kleinzielig gedoe. Ver beeldt u, dat de Nederlanders, die ver wanten in het buitenland hebben en textiel toegezonden krijgen, nu eens geen textielkaart kregen, 't Was te gek om over te praten. Ik kan best zien dat mijn buurman 'n mooie jas draagt van een oom uit Amerika of mijn buur- vrouw een japon van een vriendin. Ik hoop maar dat onze regering in deze nu maar eens geen slappe houding aanneemt en deze lieden terecht wijst met de opmerking: Ga in een hoek staan en schaam je wat. J. G. NOORDERMARKTBOND, 3 December. 18.000 kg Rode kool 10,80—18,30; 127.000 k£ Witte kool 9 00—13,50; 18.000 kg Gele kool 6,00—6,30; 14 000 kg Groene kool 8,40 —17,30; 12.000 kg Andijvie I 14,30—20,90 en II 9,90—14,40; 3800 kg Bieten I 6,10—8,10 en n 6,oo. BROEK OP LANGENDIJK, 3 December 40.000 kg Rode kool 9,50—16,90; 17 000 kg Gele kool 6,006,60; 55.000 kg Groene kool 9,00—22,70; 60.000 kg Witte kool 9.00—13,60; 1000 kg Bieten I 6,00 en II 2,00; 33 000 kg Andijvie 14,60—19,60; 1000 kg Uien 19,30— 19 40; 5000 kg Peen II 8,00 en III 9,00—9,20. MARKTBERICHT. DEN BURG, 1 Dec. Aangevoerd werden: 4 koeien f 300375; 2 paar den 275325; 5 biggen 1735; 80 kip pen 23.50. Voor de levering 4 koeien en 6 nuchtere kalveren. Op Zondag 14 December zullen in Hoorn oefenwedstrijden plaats vinden tus sen 2 Senioren en 2 Junioren teams van de Afd. N.H., aldus „De Nop". De op stelling van de Junioren-teams is als volgt: „Kop van Noord-Holland" P. v. d. Oord (Schagen) E. C. Zwaan R. de Moei (Bergen) (SRC) W. v. Grieken H. Stikkelman C. Portegijs (ZAP) (SRC) (VZV) A. Schrier J. v. Oosten G. Schouten J. Boswijk M. J. Bedorf (Helder) (ZAP) (Schagen) (Texel) (Alcm. Victr.) Reserves: J. v. Pappelendam (Bergen); C. Bruin (VZV); F. Folge (ZAP); J. Looij (HRC). „Drechterland" Over het globaal werd de visserij op het IJselmeer, Waddenzee er Noordzee zeer bemoeilijkt door het ruwe weder. Op het IJselmeer kon door onze binnenvloot twee etmaal worden gevist. De vangsten van snoekbaars varieerden van 100270 pond per etmaal. De gemiddelde prijs v/as 55 ct. per pond. De slepers had den de vorige week besommigen van 340575 per span (twee vaartui gen). De staandwantvissers brach ten per etmaal vangsten aan de markt van 75130 pond. Verdiensten 79 f 160 per etmaal. In totaal werd 22270 pond snoekbaars aangevoerd voor f 12385,83. De vangsten van rode baars en voorn waren minder. Er werd 6375 pond van deze soorten aangevoerd voor 1090,58. Noordzee vis werd de vorige week niet aange voerd. Onze grote Noordzeevloot ligt door het slechte weer al een maand gemeerd aan de kant. De garnalen visserij was door het slechte weder van zeer weinig betekenis. (Vervolg van pagina 1). Get. Butter ging met vijf leden der redactie naar het Departement en perschef Ditmar vroeg hem: „Hoe denkt u over de artikelen van Ma rinus?" Get. zei: „Ik zie ze nooit vóór ze in de courant hebben gestaan." Hij deelde mede, dat misschien 5 van de lezers N.S.B.-ers waren en dat deze ze wellicht mooi zouden vin den. Op de vraag of getuige Marinus als hoofdredacteur wilde aanstellen antwoordde hij: „slechts over mijn lijk zal Marinus een kans krijgen". Hij kreeg daarna van Ditmar en Blokzijl opdracht om een andere hoofdredacteur te benoemen en ver klaarde zich noodgedwongen tot een dergelijke benoeming bereid, echter op voorwaarde, dat hijzelf een keuze zou doen en het Departement alleen de sanctie zou geven. De president las daarna een brief van Marinus voor waarin deze een ultimatum stelde dat hij vóór 15 Maart 1944 tot hoofdredacteur moest worden benoemd. Getuige Werkman gehoord Getuige Werkman legt een gelijk luidende verklaring als de heer Butter af. Get. had Marinus op de bewuste avond niet zelf opgebeld. De Proeureur-Fiscaal: „Het was alle andere redacteuren dan Marinus door deze verboden om politieke artikelen te schrijven". Verdachte geeft de loop van zaken toe. Het gesprek met getuige Butter duurde l'/s uur, i..et omdat hij voor gestelde wijzigingen niet wilde aan brengen maar omdat hij het ingrijpen van getuige Butter in redactionele za ken afkeurde. President: „Waarom heeft u dan la ter klachten tegen getuide Butter in gediend als u met de wijzigingen in het artikel accoord ging?" Verdachte: „Ik heb zelf de wijzigin gen aan getuige Werkman doorgege ven". Getuige Werkman ontkende dit. President: „U heeft 23 klachten te gen getuige Butter ingediend en stel de hem later nog een ultimatum. U schreef als politiek redacteur aan Van Mechelen, de voorzitter van het Verbond van Ned. Journalisten 'n Duitse instelling dat de heer Van den Aardweg ontoelaatbare handelin gen deed, o.a. plaats gaf aan artike len van de weerspannige dichter Han Hoekstra en dat Van den Aardweg lak had aan de voorschriften van 't Verbond. U wees op de openlijke te genwerking van getuige Butter, die als uitgever mannen als Hoekstra voorschotten verleende om na de oor log hun boeken te kunnen uitgeven en drong op een accountantsonder zoek aan. Verdachte gaf dit toe. President: „hoe vindt U dat nu?" Verd.: „weinig fraai." President: „dat is wel zeer zacht uitgedrukt". Verd.: „ik was verantwoordelijk voor de artikelen en schreef Van Me chelen om wat van mij te kunnen af schuiven". Uit het verdere verhoor blijkt, dat Blokzijl van verdachte niets moest hebben en perschef Ditman herhaal delijk had gewaarschuwd. De verdediger: „maar Marinus schreef in nat. soc. geest en niet in pro-Duitse geest". Na de middagpauze nam de Procu reur-Fiscaal, mr. Ry, het woord en bracht naar voren, dat, op enkele kleine onderdelen na, al het ten laste gelegde was bewezen. Spr. eiste ten slotte wegens voort gezette hulp aan de vijand levenslange gevangenisstraf, ontzetting van het recht ambten te bekleden en bjj de gewapende macht te dienen, ontzet ting uit de kiesrechten, verbod op te treden als journalist of technisch of commercieel leider van een dagblad onderneming, benevens teruggave van de in beslag genomen leggers van „De Telegraaf" en het „Dagblad voor N oord-Holland". De verdediger, mr. Piccardt, hield vervolgens zijn pleidooi. Nadat verdachte, ditmaal blijkbaar bewogen, had medegedeeld af te zien van het laatste woord, bepaalde de president de uitspraak op Woensdag i'. December, des morgens te tien uur. Uad! P. Schoen (W.-Frisia) J. Popma (RK AFC) D. Steltenpool (WW) W. Kastein (Sporters) B. Bergman (RK DVO) Reserves: J. de Flart (Holl.); G. Hofland (Strandvogels); J. Peerdeman (Strand vogels) C. Tuinstra (Sporters) J. Zwier J. Grent (Holl.) (WW) P. Hes (Hollandia) K. Vos D. de Vries (Berkhout) (W.-Frisia) BLUE BAND 34X-0B0-5*

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2