j_aatste N I Schellinger's „Selecta" Strijkijzer! SCHELL1HGER y1' 4 Nederlandse hardrijders trainen r Stijlvolle avond in het Koninklijk Instituut Bijzondere gevallen voor het Tribunaal v_ BUITENGEWONE BONTVEILING Wat dragen we met de Kerstdagen Hartelijke ontvangst te Hamar Koopt Kinderzegels Een aartsoplichter ieuws Huurverhoging bij inwoning van 5-30 pet. Toelagen Engels prinselijk paar WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? Een bijzonder Kerstgeschenk? Van Galenstraat 48 O Garage Manshanden Abonneert U op dit blad HET ALGEMEEN VEILINGBEDRIJF JUTTERTJES Te koop aangeboden Te koop gevraagd Op DINSDAG 16 DECEMBER EEN TONEELAVOND „EEN HUIS VOL HERRIE" d>r. NIKS.) Ruilen Te huur aangeboden Personeel Diversen Assaut 1947 Een geslaagde avond en een sfeerrijk bal De gebeurtenis, waarop de jonkers van het Koninklijk Instituut voor de Marine zich wekenlang hebben voorbereid, het Assaut 1947, behoort weer tot het verleden. En waarlijk, deze voorbereidingen zijn niet tevergeefs geweest. Inderdaad is dit Assaut, zoals de president van de Senaat, de sergeant-adelborst W. Gonggrijp in zijn openingswoord reeds voorspelde, beter geweest dan het vorige. Wellicht kwam dat door het grotere aantal adelborsten, door 't grotere aantal gasten, maar zeker is dat voor een niet gering deel te danken aan de zorg en de toewijding waarmede onze jonkers hun feest hebben gearrangeerd. Een van de traditionele doeleinden van het Assaut, het zich presenteren van het Korps Adelborsten aan een groep vertegenwoordigers van het Ne derlandse volk, is op dit Assaut 1947 wel in zeer grote mate tot zijn recht gekomen. En daardoor zal tevens de band tussen het corps en de burgerij van Den Helder, zoals de president vertrouwde, zijn verstevigd. De voortreffelijke regie van de gehele avond heeft veel daartoe bijgedragen. In oorsprong is het Assaut een militair gebeuren, een soort wapenschouw, en dat was het nu ook. Maar daarnaast kregen de vele gasten op aantrekke lijke manier iets te zien en te horen uit het leven op het Koninklijk Insti tuut, over de wijze waarop de jonker zijn dagen doorbrengt, alvorens hij de eed van trouw aan H.M. de Koningin kan afleggen. KENNIS IS MACHT, KARAKTER IS MEER, Hopelijk zal eenmaal ieder der adel borsten, die wij gisteravond op het Assaut bijeenzagen, door het afleggen van die eed bij het corps officieren der Koninklijke Marine worden ingelijfd. Hij zal daartoe over vele kwaliteiten moeten beschikken. De toekomstige of ficier moet technisch, theoretisch en practisch flink beslagen ten ijs komen; een staf van bekwame leraren zorgen ervoor dat het hieraan niet zal ontbre ken. Maar bovenal zal de toekomstige marine-officier een man van karakter moeten zijn. Bij de laatste installatie der adel borsten heeft de Commandant van het Koninklijk Instituut, kapitein ter zee F. Th. Burghard, daarop nog gewe zen, en hij heeft bij die gelegenheid de ouders der jonkers verzekerd, dat op het Instituut aan de karaktervor ming der toekomstige officieren zeer veel aandacht wordt besteed. Op dit Assaut hebben de aanwezige burgers kunnen constateren, dat het de Com mandant met deze woorden ernst ge weest is, Zij hebbén dat kunnen zien aan de prettige en vlotte wijze, waarop de adelborsten hef ontspanningsge deelte van de avond hebben verzorgd, en zij hebben dat kunnen opmaken uit de uiterst correcte wijze waarop de jonkers zich als gastheren gedroe gen. ALS IN EEN SPROOKJE. Alles was even keurig verzorgd, of wij nu terugdenken aan Chopin's nocturne, aan de partij sabel, aan de turndemonstraties, 't schermspel of de colonne geweer. Buitengewoon veel zorg was besteed aan de aan kleding en verlichting van de feest zaal en aan de inrichting van de originele cosy corners. Wij overdrij ven geenszins, wanneer wij verkla ren, dat het interieur van het Ko ninklijk Instituut gisteravond en vannacht herinneringen opriep aan de sprookjespalëizen die wij in onze jeugd door fantasierijke auteurs be schreven vonden. En daarmee willen wij niet zeggen, dat er met zulk uiterst kostbaar materiaal is ge werkt, integendeel. Ook hier bleek eenvoud het kenmerk van het ware te zijn. He spreekt vanzelf, dat de sfeer niet zo aangenaam geweest zou zijn, wan neer niet enkele honderden „feeën" dit Assaut door hun charmante aanwezig heid hadden opgeluisterd, en het was dan ook niet te verwonderen dat zij gistermiddag na de aankomst van de „feeëntrein" door hun jonkers met blijdschap werden begroet. Deze jonge dames waren immers niet alleen hun vriendinnen en hun gasten, maar te vens hun bondgenoten in de strijd voor het welslagen van dit Assaut. Wanneer de bruikbaarheid van een toekomstige officier kan worden aangetoond door te letten op de bondgenoten die hij zich weet te kiezen, dan komt het met onze jonkers best in orde! Het bal, waarbij een dansorkest uit de Marinierskapel voor uitstekende muziek zorgde, droeg een gedistingeerd cachet. Wij hebben geen wanklank ver nomen, of het moest zijn het gekraak in het gebinte van de dansvloer tijdens de polonaise, toen de balken het rhyth- misch potentieel van vele honderden voeten te verwerken kregen. Wij heb ben ons tijdens deze massale zwaarte krachtdemonstratie afzüjdig gehouden, om ons te verlustigen in de aanblik der correcte uniformen en der fleurige toi letjes. Een woordje van waardering voor de koks en de hofmeesters, die de gehele avond door paraat waren, en die wellicht de finishing touch aan dit Assaut hebben aangebracht, mag hier zeker worden neergeschreven. Om klokke twee uur werd het Assaut met liet Wilhelmus en een driewerf „Hoe zee!" op Koningin en Vorstenhuis be sloten. MARS DOOR DE STAD Zoals te doen gebruikelijk ter gele genheid van een Assaut, hebben de adelborsten zich vanmorgen op hun mars door de stad aan de Helderse Zes overlevenden Labrador in Officieel wordt medegedeeld, dat zes inzittenden van de Amerikaanse Sky- master. die Dinsdag ten noorden van Goose Bay (Labrador) is neergestort, °m het leven zijn gekomen. Zes perso nen werden gered. burgerij vertoond. En onze burgerij heeft daarbij de belangstelling aan de dag gelegd, die wij van haar gewend zijn. Een belangstelling en een sym pathie zoals alleen de bevolking van Den Helder bij dergelijke gebeurte nissen weet te tonen. Er is een tijd geweest dat de Neder landse vloot bestond uit houten sche pen, bemand met ijzeren kerels. Later, toen de ijzeren schepen hun intrede deden, is wel eens smalend gesproken over „houten matrozen". De strijd ter zee in de tweede wereldoorlog heeft afdoende bewezen, dat de combinatie ijzeren schepen" en „ijzeren kerels" zeer wel mogelijk is. Mogen onze adel borsten van thans zonodig in het voet spoor kunnen treden van degenen, die zich op onze oorlogsschepen onder moeilijke omstandigheden „kerels van Ijzer" hebben betoond. Voor de Vrouw I Ja, op feestdagen zoals Kerstmis komen wij vrouwen graag goed voor de dag. Niet alleen wat het Kerstmenu betreft, maar ookuiterlijk. Heel misschien geeft het hierbij afgebeelde modelletje U de inspiratie voor het ver anderen van een japon, die U nog be zit. Of.... voor het aanschaffen van iets nieuws. Er zijn nog altijd van die gelukkigen, die ook als het jaar ten einde spoedt zich die weelde ja, dat is het kunnen veroorloven. Men lette in het bijzonder op het ge drapeerde heupstuk. dat met een kope ren gesp wordt versierd. En het boven stuk vertoont zo'n aardig koperen ket tinkje, dat wie zal het zeggen? ons deel werd op de zo pas gevierde verjaardag van St. Nicolaas. Gekleed in een toch vrij eenvoudig japonnetje zal men er ongetijfeld fees telijk uitzien, ook al dank zij de volant, die uit de taille soepel omlaag valt. Tegenstrijdigheden in de tenlastelegging Na een onafgebroken reis van 36 uur zijn de Nederlandse hardrij ders, die door het bestuur van de KNSB naar Noorwegen zijn uitge zonden in verband met de voorbe reiding voor de Olympische Win terspelen, in Hamar aangekomen, waar zij" op het station verwel komd werden door hun gastheren, de oud-wereldkampioen Peter Sin- nerud en diens zoons Arve. Donderdag zijn Langedijk, Broek man, Huiskes, De Koning, Van der Voort en Kortenoever begeleid door de heer Nap naar de baan gegaan om daar voor het eerst op het ijs te trai nen. De nachtrust op de oude boerde rij „Fjetre", niet ver van Hamar ge legen, had onze landgenoten goed ge daan, zodat zij volkomen fit op het ijs verschenen. Voor enkelen van hen was de2e sneeuwwereld in het Noordelijk landschap een indrukwekkende ge- v/aarwording en de overgang van de miezerige Hollandse motregen naar de krachtige winterse wereld in Noor wegen was dan ook wel heel groot. In het laatst van October is het hier, in midden Noorwegen, reeds met vrie zen begonnen en er is ook de nodige sneeuw gevallen, waarvan de dikte op sommige pieken welhaast een hal ve meter bedraagt een verbluffende indruk op onze jongens maakte. Op de boerderij zijn de zes rijders intussen niet alleen, want ook een drietal No- len bleek reeds geruime tijd op „Fjet re" te zijn ondergebracht voor de da gelijkse ijstraining. En op de baan trof men vijf Tsjechen, met wie Langedijk en Broekman het vorig jaar in Stock holm hadden kennis gemaakt en toen de in Noorwegen zo populaire Engel se hardrijder, Johny Cronshey ook in de kleedkamer verscheen was het in ternationale gezelschap voorlopig com pleet. Voor de rijders, die voor de eer ste maal in het buitenland trainen, was dit alles nog wel wat onwennig en het kostte enige moeite zich snel aan te passen, maar na verloop van enkele dagen zal dat zeker het geval zijn. De stemming is buitengewoon goed. Na een paar uur op de baan te hebben doorgebracht en er de stijf heid te hebben uitgereden, keerde het ploegje naar „Fjetre" terug, waar de allerhartelijkste ontvangst van de fa- millie Sinnerud hen direct thuis" deed zijn. Tenslotte zij nog vermeld, dat !le baan uitstekend is bij onge veer 8 graden vorst. Het ijs is zeer mooi, erg hard, zodat de jongens hun schaatsen op de tweede avond moes ten slijpen. Herinnert ge u nog, lezer, dat Den Helder verleden jaar aan de top stond wat de verkoop van kinderzegels betreft? In onze stad werd een prachtig record gebro ken, doordat niet minder dan 54 van de gewone post en 90 van de Kerst- en Nieuwjaarspost met kinderzegels waren gefran keerd. Onze stad met 25000 inwo ners gebruikte in die korte perio de voor f 13750 aan zegels, en het derde deel van dit bedrag kwam ten goede aan 't misdeelde kind. Wij geven toe, dat mooie resul taat zou nooit bereikt zijn, wan neer onze Helderse postambtena ren niet zo'n grote activiteit aan de dag hadden gelegd. Huis aan huis zijn zij geweest, om kinder postzegels te verkopen en om te vertellen waarvoor de opbrengst was bestemd. Dat is van 't jaar helaas niet mogelijk, omdat de diensttijd der PTT-mannen dat nu niet toelaat. Wij twijfelen er echter niet aan of onze stadgeno ten zullen niettemin bij de aan koop van hun postzegels zoveel mogelijk kinderzegels betrekken. Den Helder heeft op dit gebied een naam hoog te houden, dus le zers, u kent uw plicht! Weersverwachting tot Zaterdag avond. Zoals gemeld, werd een kappersbe diende uit Zutphen aangehouden, die zich schuldig zou hebben gemaakt aan diefstal van 30.000 textielpunten te Vorden. De man heeft echter nog niet bekend. Wel was er een ernstig vermoeden tegen hem gerezen. In ieder geval zou met zijn arrestatie een goede vangst gedaan zijn. Tal van zakenlieden zou hij hebben opgelicht en ook particulieren. Zo heeft hij een winkelier, bij wie hij eens kwam om serviesgoed te kopen en die de gevraagde artikelen niet kon leveren, voorgespiegeld, dat hij aan de grens een partij serviesgoed betaald moesten worden. Hij sprak der mate overtuigend, dat hij het vertrou wen van de winkelier wist te winnen en een som gelds los kreeg. Op analoge wijze moet hij bij anderen filmtoestel len, meubels, textielgoederen en wat niet al in het vooruitzicht gesteld heb ben. De bedragen, die hij met deze praktijken incasseerde, moeten enkele duizenden guldens belopen. Koning Leopold geeft een diner Koning Leopold van België zal van avond op het landgoed „Reposoir" te Pregny, nabij Genève, als gastheer op treden bij een diner, waarvoor een dertigtal vooraanstaande Zwitserse en buitenlandse persoonlijkheden zijn uit genodigd. Onder de genodigden bevinden zich Koning Michael van Roemenië, de Zwitserse minister van buitenlandse zaken, Petitpierre, Generaal Guisen en waarschijnlijk ook mevrouw Roosevelt. Van bevoegde zijde acht men het wenselijk erop te wijzen, dat dit diner geen politiek karakter draagt. Met ingang van 1 Febr. a.s. treedt een nieuwe huurbeachik- king in werking. Indien de hoofd huurder overgaat tot het verlenen van inwoning zal de huiseigenaar de huur mogen verhogen. De hoofdverhuurder zal slechts in enkele gevallen tot verhaal van die huurverhoging op de on derverhuurders mogen overgaan. Voor alle gevallen moet de nieu we regeling worden aangehouden. De regeling geldt uitsluitend voor woningen, meldt „De Volkskrant". Er mag geen verhoging op grond an inwoning plaats hebben als deze al bestond vóór Mei 1940. De volgende opslagpercentages zijn geoorloofd: voor één mede-inwonende 5 pet.; voor twee 10 pet.; voor drie en vier 15 pet.; voor vijf of zes 20 pet.; voor meer inwonenden 30 pet. In geval de hoofdverhuurder een pensionhouder of kamerverhuur der is, ingeschreven bij Bedrjjfs- horeca 30 pet. Alle bijzonderheden zullen te vinden zijn in een brochure, die van Woens dag 17 December af verkrijgbaar is bij de kantoren van het Directoraat- Generaal voor de Prijzen, de Prijzen» bureau voor Onroerende Zaken en de plaatselijke prijzencommissie. In reeds 400.000 huizen zijn onderhuurders. Reeds in Londen, voor dat het tri bunaal-besluit was aanvaard, beston den er al bezwaren tegen dit besluit. De heren mr. van Heuven Goedhart en Burger bijv. voorzagen toen reeds moeilijkheden, die zich met de Bij zondere Rechtspleging zouden kunnen oordoen. Dat er inderdaad weieens moeilijk heden zijn gerezen, behoeft waar schijnlijk geen betoog, evenmin als 't feit, dat zich zo af en toe bij zondere voorvallen, tijdens de zittin gen van de resp. tribunalen, plegen oor te doen. Dat het echter mogelijk was dat de vrouw van een door de Russen tijdens hun opstand op Texel doodgeschoten landbouwer thans, 2 jaar na de bevrijding, nog moest voor komen in verband met 'n vermogens kwestie omdat haar man ongunstig bekend stond en geacht werd lid te zijn van de NSB, is weer een nieuwe nieuwigheid van de „bijzondere" Bij zondere Rechtspleging. Dat tijdens de zitting, van de Twee de Kamer van het Alkmaarse tribu naal van Donderdagmorgen het be wijs niet kan worden geleverd dat de man inderdaad NSB-er was geweest, vel verscheidene naamgenoten van hem, en de zaak daarom voor de twee de maal werd aangehouden, zullen wij dan ook maar als bijkomstigheden beschouwen. Een tegenstrijdige tenlastelegging. Aan het einde van zijn pleidooi kwam mr. Buiskool tot de conclusie, dat de tenlastelegging aan zijn cliënt, de groenten-commissionnair C. R. uit Medemblik, op beide punten verval len diende te worden verklaard. De tenlastelegging luidde: „Dat hij Nederlander zijnde, tijdens de vijandelijke bezetting van het Rijk in Europa, voordeel heeft getrokken, uit de door de vijandelijke bezetting geschapen toestand door: a. Van 1941 tot in 1945 regelmatig groente te verhandelen bestemd voor de Duitse Wehrmacht, na afgifte van door de bezetters verstrekte Bezug- scheine. b. Groente, betrokken op deze Be- zugscheine, aan de Duitse Wehrmacht heeft onttrokken en vervolgens deze tegen hogere prijzen dan was toe gestaan, aan bandelaren te verkopen. Deze twee punten, betoogde mr. Buiskool, staan in de eerste plaats lijnrecht tegenover elkaar, want in a wordt hem verweten groente te heb ben geleverd, terwijl in b wordt kwa lijk genomen groente te hebben ont trekken. Bovendien had R. zelf niet met de Duitsers gehandeld, doch functioneer de hij als tussenpersoon, daar de hande laren met hun, door de Duitse instantie afgegeven Bezugscheine, bij hem kwam. Als commissionnair ontving hij dan ook alleen de vergoeding voor de ze functie, zijnde f 15 per wagon. Ver volgens sprak mr. Buiskool zijn ver wondering er over uit dat juist deze man terecht stond, terwijl iedere han delaar van enige betekenis op deze Bezugscheine heeft geleverd. Wanneer deze leveranties niet waren gebeurd, dan hadden de bezetters vermoedelijk wel hun portie bij de veilingen wegge haald. De bron van alle ellende zat niet bij de handelaren, die slechts een schakel in deze leveringen betekenden, zei verdediger, doch moest veel verder gezocht worden en wel in de Haag. Ook het tweede punt werd doormr. Euiskool uiteen gerafeld. Op zichzelf is het onttrekken van groente be stemd voor de Duitse Wehrmacht geen onvaderlandse daad. Als fout zou al leen het duurder verkopen van deze producten aangerekend kunnen wor den, doch als allen die zich aan deze feiten hadden schuldig gemaakt voor het tribunaal berecht moesten worden, was het eind zoek en voorspelde mr. Buiskool nog een lang leven van de tribunalen. Tijdens de zitting bleek nog, dat beschuldigde meerdere malen perso nen en scholen aan groente had gehol pen. v Uitspraak in deze zaak op Maandag 22 December. STELDE BELANG IN DE BEVRIJ DING. De voormalige directeur van een Brood-, Beschuit- en Koekfabriek, de heer Th. L. uit Enkhuizen, had zich Woensdagmorgen te verantwoorden voor het feit, dat hij arbeiders had gedreigd met aangifte, toen zij in Mei 1943 staakten uit protest dat krijgsge vangenen naar Duitsland werden ge zonden. Ook zou hij zijn medewerking hebben verleend met het tewerk stel len van arbeiders uit zijn fabriek in Duitsland. Een der stakers was als getuige op geroepen en bevestigde het eerste ge deelte van de tenlastelegging. Tegenover deze ene getuige a char ge stonden vier getuigen k decharge, die stuk voor stuk verklaarden dat l. nooit blijk had gegeven van Duitse sympathieën en ook was hun niets be kend van een dreigende houding tij dens de staking in Mei 1943. Verder zou beschuldigde steeds alle mogelijke moeite hebben gedaan om arbeiders uit Duitsland weg te houden. Een der getuigen, de huidige direc teur van de fabriek, verklaarde zelfs dat L. weieens op de Ortscommandan- tur kwam, doch dat dit was om eten te halen en dat hij belang stelde in onze bevrijding. Prinses Elizabeth van Engeland en de Hertog van Edinburgh zullen toe lagen van in het totaal 50.000 pond sterling per jaar ontvangen, indien de aanbevelingen van een parlements commissie van alle. partijen, heden ge publiceerd, door het Britse parlement worden goedgekeurd. De prinses zou behalve haar huidige jaargeld van 15.000 pond sterling een toelage van 25.000 pd. st. per jaar ontvangen. De Hertog van Edinburgh 10.000 pd. st. Op beide jaargelden zal inkomsten belasting worden geheven. De schat kist heeft de bevoegdheid toelagen uit te keren voor „gepaste uitgaven". AMERSFOORT KRIJGT EEN DIERENPARK. Het plan om in het recreatieoord Birkhoven te Amersfoort een 8 hectare metend dierenpark in te richten krijgt thans vaste ^orm. De exploitatie komt in handen van de directeuren van het in den lande welbekende wandel-, dieren- en vogel park te Wassenaar. Laatste pos. Ned. passagiersschepen, Vrijdag 12 December: Abbedijk, 10 Dec. v. Tampico te Hous- ton. Alkaid, Pernambuco-Rotter- dam, vermoedelijk 13 Dec. te Antwer pen. Arnedijk, Antwerpen-New York, 11 Dec. 21.15 u. Lizard gepass. Batavia (KPM), 11 Dec. 15.30 u. v. Rotterdam -n. Batavia. Boschfontein, A'dam-O.-Afrika, pass. 12 Dec. Vlis- singen n. Antwerpen. Grote Beer, 11 Dec. v. Menado n. Makassar. Hu- go de Groot, 11 Dec. v. Colombo n. P. Said. Johan de Witt, Java-A'dam, 11 Dec. v. Algiers. Kalianda (KPM), R'dam-Batavia, pass. 11 Dec. St. Vin-1 cent. Kamerlingh Onnes. 11 Dec. 7 u te Singapore (New Orleans-Bat.) Kota Gede, R'dam-Java. 11 Dec. v.m. te Londen, vermoedelijk 11 Dec. v.m. van Lissabon. Kota Inten, R'dam-Java, 11 Dec. van Aden. Lamsterkerk. Rot- terdam-Bahrein, 12 Dec. v. Antw. Lieve Vrouwekerk, R'dam-Basra. pass. 11 Dec. Gibraltar. Lindekerk, 10 Dec. v. Rangoon te Calcutta. Merwe- de, R'dam-Oost Azië. 12 Dec. te Genua. Nigerstroom, 11 Dec. v. A'dam n. Hamburg. Prins Alexander, 9 Dec. v. Jaffa n. Glasgow. Prins Maurits. Montreal-Antwerpen. 11 Dec. 700 mijl van land's End. Prins Willem 2, 12 Dec. v. Quebec te Antwerpen. Prins Willem 4. 11 Dec. v. Catania n. Pales tina Rondo, 11 Dec. van Suez te Penang. - Ruys. 8 Dec. v. Buenos Aires te Santos. Samarinda, 11 Dec. van Makassar n. Balikpaparf. Sloterdijk. R'dam-Java. pass. 11 Dec. 15 uur Mal ta. Streefkerk. R'dam-Calcutta. pass. 11 Dec. Gibraltar. Tasman. 10 Dec. v. Batavia te Brisbane. Willem Ruys, R'dam-Java, pass. 11 Dec. 9 uur Suez. Robuste bouw, Prijs: vernikkelde zool, 11^ 90 le jaar garantie. I IHi A Middenweg 189. Telef. 2953. Al onze wagens zijn cen traal verwarmd en des gewenst met radio. VEILT a.s. DONDERDAG 18 DECEMBER, 2 UUR in HOTEL-CAFE- RESTAURANT „BELLEVUE" te DEN HELDER, EEN ZEER MOOIE COLLECTIE BONTMANTELS, ZILVERVOSSEN, ENZ. Daarbij komen voor: Lapin, Chevrette, Biberette, Bisam, Mol, Genotte, Genotte naturel, Persianer-Pattes. KIJKDAGEN: DINSDAG en WOENSDAG van 10 tót 5 uur en DONDERDAG van 10 tot 1 uur. VOOR IEDEREEN EEN BONTMANTEL. Prijs geen bezwaar meer. Deurwaarder: S. PRINS. Veilingmeester, J. P. G. KOK. De Adressen Bureau enz., uit sluitend 's middags na via uur:!! Een zgan, herenrijwiel (compl., gemoffeld en zonder banden) f 65,—, fototoestel in leren étui f 20,en paarden* wagen met 5 wielen (zonder banden) en tuigen f 300,— 2e Vroonstraat 63. Een nw winterherenoverjas kl mt Eng. stof, bruin, f 55,-, zonder punten. Vijzelstraat 52. Een in beste staat zijnde octant voor f 100,—. Te bevr.: Ruyghweg 107, na 6 uur. Een Bouvier (ia mnd). prijs f 65,Zuidstraat 29. Een zgan. d. b. herenjekker f 30,zonder punten en vloer, kleed f 20,—. Adres: Bur. van dit blad. Een haardkachel, 1 stof zuiger (Miele), 2 schoolman- tels en 1 luidspreker Rijksweg 68, Julianadorp. Prachtige krulharige Bouvier (7 mnd oud) f 50,—. Adres: Bureau van dit,blad. Een herenwinterjas donk - br., nw, voor lengte 1,68 mtr f 80,—, zonder punten Adres: Bur. van dit blad; vóór 6 uur Kasregister, Krupp of Na tionaal. Br. ond nr 978. Bur van dit blad. Defecte radio-apparaten Spoorstraat 64. CANTINE wordt in de MARINE Buitenhaven alhier aan de gegeven door het toneelgezelschap JAN NOOY. Opgevoerd zal worden: NA AFLOOP DANSEN. MUZIEK wordt verzorgd door DE MUSICAL RAMBLERS. Aanvang 20 uur. Zaalopening 19 uur. Toegankelijk voor militairen in uniform met introducée. Kaarten verkrijgbaar bij BUREAU O. S. en O./MARVO tot MAANDAG a.s. 17 uur. BUREAU O. S. en O./MARVO. 105 Woning Schagenstraat voor een andere woning. Flinke slaapkamer voor juffrouw of werkman. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd: net jong meisje voor de ochtenduren. Stevers Koningstraat 94. Baker gevraagd tegen haif Maart. Adres: Bureau van dit blad. Verloren: kinderschoentje, molière, bruin. Govers, West- straat 70. Gezin zonder kinderen (ma- r rine-officier) zoekt p. 1 Febr. gedeelte van woning met ge bruik van keuken, gemeub of ongemeub. Br. ond nr 979, Bureau van dit blad. Hollandse Herder (teef), zeer waaks en lief voor kinderen. Liefst buiten Den Helder. C J Smit, Narcisstraat 44. Verloren: een heren-polshor loge (gedachtenis), merk „No vice", roestvrij met nikkelen armband. Gaande van Ruygn weg (Fabrieksgr.)—Parallelweg Tegen bel. terug bez.: Ruygh weg 62. Degene, die een paar bruine glacé dameshandschoenen (in oe bus) heeft opgeraapt, wordt vriendelijk verzocht deze terug te bezorgen bij J Trouw Rijks weg 7a.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 5