V Stad w Omgeving. Uitstekend verzorgd koorprogramma STAM STOOMT STOUTENBEEK - BEVERWIJK ELTHUYS «2 Burgemeester LOVINK ERST-AANBIEDING Schoencnême Wrijfwas Poets-extract ten grave gedragen Het „Helder's Mannenkoor'' met medewerking van een Haarlems kwartet Depot Peters Optimisten-show Winkelsluiting Hedenavond de „Sportshow" Concert Verenigde Helderse Zangers Enide voorbeelden t 865.— 695.— 1115.— Bakkerij Bruin geopend KOOPT KINDERZEGELS Jeugddienst Lutherse Kerk Publicatie Bekendmaking Kerstconcert Stedelijk Muziekkorps De Kerstpotten staan er weer Een reuze-ram J. M, P. J. Verstegen Geslaagd OOR SPOORKAARTJES Predikbeurten Doktersdienst T af eltennis-nieuws H.D.C. 2 onderschatte zijn tegenstander Hippolytushoef. GesL. gd Een vruchtbaar en welbesteed leven Ons Helders Mannenkoor heeft een volle Nieuwe Kerk Donderdagavond laten genieten van een uitstekend verzorgd zangprogramma, waarmee het koor bewezen heeft zowel kwantitatief als kwalitatief zeker niet te zijn achteruit gegaan. De aanwezigen konden tevens kennis maken met de opvolger van de heer Leewens, de heer Henk Arisz, die zich als dirigent wel de juiste man op de juiste plaats heeft betoond. Zijn dirigeerwijze is eenvoudig en duide lijk, en hij heeft zijn mannen goed in de hand. Hij weet door het op gepaste wijze scheppen van tegenstellingen de klank van zijn koor bloeiend en levend te maken. Het koor was zeer volgzaam en kweet zich gedisciplineerd van zijn taak, zonder dat het geheel een al te mechanisch karakter kreeg. Door de medewerking van het dub- bel-gemengd kwartet „J. S. Bach" uit Haarlem werd een zeer aangename af wisseling verin egen. Deze acht dames en heren legden hoogstaande kwalitei ten aan de dag, zij demonstreerden een homogeniteit en toonvastheid, die bij amateurs zelden worden aangetroffen. De dirigent, de heer P. Germes, had blijkbaar een zwak voor het roman tische genre, want zelfs het koor uit Bach's Matthaus Passio werd in een zoetig waas gehuld. Op zichzelf kan men daar bezwaar tegen hebben, maar niettemin hadden wij bewondering voor de beheersing waarmee werd ge zongen, voor het prachtig samenklin- ken der stemmen en voor de zeer muzikale nuancering. Vooral de so praan- en baspartij werden door eer ste klas krachten verzorgd. DE OUDE EN DE NIEUWE DIRIGENT. Het gehele programma bezat een ze kere climax. De openingsnummers, de „Cantate Domino" van Hasler en „In nomine Jesu" waren niet de sterkste werken van het mannenkoor. De ruim tachtig zangers bleken tijdens het ver dere verloop van de avond tot grotere prestaties in staat te zijn. Het volgend optreden van het koor stond onder leiding van de ere-di- rigent, de heer A. J. Leewens, die zijn mannen een tweetal goede oude bekenden liet zingen. Het prachtige „O bone Jesu" van Pa- lestrina en het indrukwekkende „Israël" van Keereweer. Reeds menig keer heeft het Helders Man nenkoor onder leiding van zijn grijze dirigent met deze werken lauweren geoogst. Wellicht hebben de zangers daaraan gedacht, en hebben zij iets begrepen van het geen in de bejaarde maestro om gaan moest, nu hij hier op zijn levensavond stond en werken di rigeerde, die hij eens, toen hij nog overbruiste van energie, met het koor heeft ingestudeerd. Na „Israël" werd van dirigent ge wisseld. Onder directie van de heer Arisz werd het vijfstemmige „Soave" van Palestrina uitgevoerd, en het kleurrijke „In epiphania Domini" van Matthieu Neumann. Laatstgenoemd werk, dat vrijwel vlekkeloos en met bijzonder veel élan werd gezongen, was wel uitermate geschikt als con coursnummer, en het verwonderde ons dan ook niet, dat Helders Mannenkoor hiermee te Amsterdam een goede beurt heeft gemaakt. Met „Paschen" van Nico Hooger- werff was het al niet anders. Het laat ste nummer. „De ruïne" van Brandts Buys, was als slotnummer weer niet het meest geslaagd. De bassen die overigens vergeleken bij vorige con certen een krachtiger partij zongen begonnen een enkele maal iets te vroeg. Niettemin was dit het werk waarin de volgzaamheid van het kpor het meest opviel, vooral in het Tral- lantando. DE INTERMEZZI. De intermezzi werden voortreffelijk verzorgd door „J. S. Bach". Wij zei den reeds dat critiek mogelijk was op de opvattingen van de dirigent, maar dat nam niet weg. dat de zang van het dubbel gemengd kwartet zo su bliem en de kwaliteit van het stem- menmateriaal zo uitnemend waren, dat sinds 1902 Keizerstraat 51, Den Helder Tel. 2467. r Na de succesvolle zomertrips naar Hilversum, waar ons Helders dansor- kest „De Optimisten" o.a. voor de VARA-microfoon optrad en enkele weken later in Theater Gooiland de le prijs wisten te bemachtigen op een Nationaal Jazz-concours. hadden wij geen enkel teken van leven meer van hen vernomen. Dat het orkest aller minst ingedommeld was, bewees over duidelijk het goede bericht, dat wij enkele dagen geleden wisten te ach terhalen. Ja, „De Optimisten" draaien op volle toeren. Er wordt hard ge werkt aan het gloednieuwe program ma voor hun as. showavond in het begin van 1948. Er werden namen van medewerkers genoemd, die naar men ons verzekerde de harten van de liefhebbers van goed amusement en muziek zullen veroveren. Het staat vast, dat dit een ouderwets festijn zal worden, waarvoor oud en jong veel belangstelling zullen hebben. Bespre kingen worden momenteel gevoerd met een first-class tango-quintet, be sprekingen, die 100 pet. kans van sla gen hebben Het zou te ver voeren, nu reeds uitvoerige mededelingen te doen over hetgeen, naast dit tango- quintet. nog op deze „Optimisten show" gezien en beluisterd kan wor den. We zullen binnenkort meer aan onze lezers bekend maken, aangezien zeer velen deze uitvoering stellig wil len meemaken. we de verschillende werkjes met zeer veel genoegen hebben beluisterd. De pianissimi in het „Abschiedslied" van Brahms waren bijzonder mooi. Het slotaccoord van „O süsse Mai" van de zelfde componist was een tikje onzui ver. maar in het daarna volgende „Kerstlied" van Bernard Diamant her stelde het kwartet zich volkomen. Wij kunnen volledig instemmen mft de woorden van burgemeester Rit meester, die aan het eind van het pro gramma de medewerkenden aan deze schone avond bedankte voor hetgeen zij hadden geboden. Ongetwijfeld sprak hij namens alle aanwezigen. Luide bij valsbetuigingen waren in het kerkge bouw uiteraard niet gewenst, en daar om voldeden allen spontaan aan het verzoek van de burgemeester om op te staan en de uitvoerenden met een licht handgewuif te huldigen. In een officiële publicatie maken B. en W. bekend, dat de winkels hier ter stede op de avond voor Kerst mis (Woensdag 24 December) tot 7 uur geopend mogen zijn. Om half acht hedenavond zet „de Roskam" zijn deuren open, terwijl precies acht uur het programma aan vangt. U weet natuurlijk al wat er gaat gebeuren. Vele prominenten wer ken mede, zoals Jan Molenaar, vele malen kampioen van Ned. op gebied der turnkunst, alsmede Marinus Strij- bis (de bekende schaatsenrijder) en Groenendijk. Dan de jiu-jitsuers Kuil man en Tadema. Judo wordt hier ook gedemonstreerd. Bij de boksers zien we ook al een kampioen van Ned. nl. Jan v. d. Reijden. Hij demonstreert met Bekker, die een goede kans maakt voor de Olympische training. Verder nog zwaargewichten als Bak ker enz. Deze avond moet een propa ganda zijn voor sportlievend Den Hel der. Wat dacht U van een schermvereni- ging? Wij moeten toch uit ons isole ment vandaan. Kijkt U eens naar de demonstratie schermen onder leiding van majoor Mersie. De Morali's zullen hun nummer acrobatiek speciaal belichten. Dan de' spieracrobaat, de heer Tol. Tafeltennis is een sport die er meer en meer in komt. Hier komen een stel cracks, de een eenmaal kampioen van Nederland, de andere kampioen van Nijmegen. Circus-werk laten de heren Heiligenberg en collega's zien, n.L rij- wielacrobatiek in optima forma. Ver der nog de gewichtheffers. Vermelden wij nog dat tijdens de pauze gecollecteerd wordt voor het Rode Kruis, terwijl uit de baten een bijdrage aan deze instelling geleverd zal worden. De „Verenigde Helderse Zangers" onder leiding van de heer Geert, de Boer stellen zich voor op Dinsdag avond a.s. in de Nieuwe Kerk een Kerstconcert te geven. Zij hebben zich daarbij van de medewerking verze kerd van de altzangeres Riek van Veen uit Amsterdam, terwijl de heer G. van der Kuijl bereid werd gevon den het orgel te bespelen. In de betrekkelijk korte tijd van hun bestaan hebben de Verenigde Hel derse Zangers steeds betere prestaties geleverd. De concerten, die tot nu toe werden gegeven, mochten Zich te recht in een behoorlijke belangstelling verheugen. Kort geleden nog heeft het koor met succes een radio-uitvoe ring gegeven voor de AVRO-micro- foon. Wij hebben toen een enkele brief gepubliceerd, die de secretaris van het koor „ergens uit Nederland" van een dankbare luisteraar had ont vangen. Nadien is ambitieus verder gestu deerd. Met het oog op het karakter van het komende concert werden voor het merendeel werken in studie ge nomen, die passen in de Kerstsfeer. De organist zal het programma ope nen met een compositie van zijn leer meester Feike Asma, terwijl hij voorts de Finale uit Guilm§nt's eerste orgel- symphonie zal uitvoeren. De alt Riek van Veen zal voor die genen onzer leeers, die in het bezit zijn van radio, geen onbekende zijn. Zij heeft zich nog himmer in Den Helder laten horen, maar in alle an dere plaatsen, waar zij is opgetre den, oogstte zij zeer veel succes. Zeer zeker zal deze zangeres, die een goede reputatie heeft, bijdragen tot het wel slagen van het concert. En dan is er de medewerking van het Helders Meisjeskoor, dat enkele maanden onder leiding van de heer Geert de Boer met de repetities is be gonnen. Op een eigen uitvoering zal dit meisjeskoor zich officiëel den volke presenteren, maar zij willen nu door hun medewerking aan het komende Kerstconcert de nodige af wisseling verlenen. Wij zijn benieuwd naar wat de meisjes presteren! In onze etalages hebben wij een tiental bijzonder mooie kamers geëtaleerd, die wfl tegen speciale prijzen aanbieden. Eiken Old Finish slaapkamer, drie-deurige kast, llts f C OD Jumeaux. 1 nachtkastjes, tafel en stoelen Dito met 2 pers. ledikant 485.— Eiken Old Finish huiskamer, met dressoir 200 cm. br., schuiftafel, 2 fauteuils en 4 stoelen met rugbekleding, t Gestoffeerd met prima velours of epinglé J Zware gothieke eetkamer, best. uit dressoir 220 cm br. met groot bordenrek, royale tafel met dubb bladen, 1 4 C fi prachtig garnlt. stoelen, bekleed met wollen kelim J at-/U.- Mahonle eetkamer: dressoir, tafel en garnit. stoelen met kulp-model. Bekleding effen velours Palissander eetkamer: best uit dressoir 2S0 cm. br prachtig van tekening en de deuren omlijst met blank ahorn. Tafel op kolon^voet, garnituur stoelen in kulpmodel en bekleed met velours d'Utrecht. Een zeer fraaie kamer f 1550.- Royale salon, I zttsbank en 2 clubs, met losse kussens „AU spring'- binnenwerk Prima gobelin bekleding Al deze meubelen dragen onze gouden label voor 5 Jaar schrift, garantie. O Levering franco door gebeel Nederland. De voorraad van deze meubelen ls beperkt en niet alle kamers kunnen nabesteld worden. Brengt dus zo spoedig mogelijk een bezoek aan de 120 modelkamers van: Gistermiddag om drie uur is op on officiële wijze de nieuwe bakkerij en winkel van de heef Bruin, Sluisdijk straat 53, geopend. Zals men zich wel licht herinnert, is dit pand het eerste waaraan na de oorlog werd begon nen. Het is niet het eerste klaargeko men, maar dat vond zijn oorzaak in het feit, dat de materialen, die men wilde verwerken, uiterst moeilijk te krijgen waren. De heer Bruin wilde zijn zaak echter tip-top voor elkaar hebben, en hij heeft daarom maar enkele weken langer op de opening gewacht Hij behoeft daarvan waar lijk geen spijt te hebben! Het huis en de bakkerij werden door de aannemer J. H. Keijzer ge bouwd volgens de tekeningen vim de architect J. J. van der Leek. Met de assistentie van de schildersfirma Grootveld en de installateur Van der Blom uit Alkmaar, is een bijzonder smaakvol geheel verkregen, dat op ieder, die de zaak betreedt, een pret tige indruk moet maken. De etaleur Verburgt heeft ervoor gezorgd, dat de étalage bij de opehing een zeer aan trekkelijke aanblik bood. In de bakkerij staat een grote, mo derne oven, gebouwd door de fa. Pop- pelaars te Tilburg. Deze oven, die een capaciteit heeft van 140 broden, wordt op hypermoderne wijze verwarmd. Direct na de opening toonden velen uit de burgerij hun belangstelling. Niettegenstaande dit jaar het huis aan huis verkopen van de kinderzegels tot de onmogelijk heden behoort, zijn de resultaten verblijdend. Velen geven gehoor aan het verzoek, om de .zegels aan de stand in het postkantoor of aan de loketten te kopen. Reeds nu is de verkoop zodanig, dat vier kinderen gedurende een half jaar kunnen worden uitge zonden. De macht van het kleine spreekt hieruit wel heel sterk! Voor een niet gering deel heb ben hiertoe de vele kindervrien den bijgedragen, die op kantoor of in de werkplaats bestellingen verzamelden, deze samenvatten in één bestelling, en de zegels kochten aan de stand in 't post kantoor. Alle hulde aan deze medewerkers! Zullen ook dit jaar veertien kinderen dank zij de opbrengst van de Kinderzegelactie in Den Helder voor uitzending in aan merking komen? A.s. Zondagmorgen half elf. Zoals bekend, wordt in de Lutherse kerk, Weezenstraat, in elke maand cp een der Zondagavond een jeugd dienst gehouden. Deze serie kerkdiensten voor jonge mensen in de avonduren wordt nu on- derbroken door een morgendienst en wel a.s. Zondagmorgen, half elf. Deze dienst is bedoeld als een proefneming. Want al zijn in de eerste plaats jon ge mensen hartelijk welkom, het spreekt vanzelf, dat in deze hoofd dienst ook de ouderen niet behoeven te ontbreken. Het is dus zo, dat nie mand behoeft weg te blijven! Temeer, omdat in deze dienst de bekende Viootpredikant Ds. L. A. Bodaan hcopt voor te gaan. Zijn onderwerp luidt: „Ruisen, druisen, bruisen". Aangezien ds. Bodaan de jongerén van deze tijd van nabij kent, zullen zeker velen willen komen om te luis teren naar hetgeen hij te zeggen beeft. Daarnaast zal hij zeker ook een woord voor de ouderen hebben. Mevr. A. GraaffKamp bespeelt in deze dienst weder het mooie orgel der Lutherse kerk. Burgemeester en wethouders der ge meente Den Helder maken bekend, dat, ingevolge bij beschikking van de minis ter van Economische Zaken van 6 No vember 1947, no. 80865 J. Z., verleende machtiging, door hen is besloten, dat de winkels in deze gemeente op 24 De cember a.s. tot 7 uur namiddags voor het publiek geopend mogen zijn. Den Helder, 17 December 1947. Op de morgen van de Eerste Kerst dag, om négen uur, geeft wanneer de weersomstandigheden het toelaten het Stedelijk Muziekcorps onder leiding van de heer D. H. Steinroth 'n openluchtconcert in de muziektent Ju- lianapark. Het programma luidt als volgt: 1 „Stille Nacht"; 2 „Dankgebed". Vale- Valerius. 3 „Wij allen danken God"; 4 „Hymne", Ludwig van Beethoven; 5 „Ave Verum", flfozart; 6 ..Sweet Helle MahoKe"; 7 „Ere zij God"; 8 „O Tan- nenbaum", Kling; 8b .O Sanctissima"; 9 .Schafer's Sonntagslied", Conradi'n Kreutzer. Vandaag staan ze er weer. de Kerst- potten van het Leger des Heils. Even als andere jaren houden de soldaten van het Leger de wacht bij de drie poten, waaraan de ijzeren potten han gen te wachten op de gulle gaven, die de voorbijgangers zeer zeker in ruime mate zullen offeren. Het Leger des Heils kan door de gaven, die in de potten worden gedeponeerd, aan vele armen een heerlijk Kerstfeest berei den. Dit goede werk verdient de steun van velen. De potten staan ook Maandag en Dinsdag nog op hun post. Loopt ze niet voorbij, lezers! Onze stadgenoot H. Kruize, Tuin straat 79, lid van de konijnenfokver- eniging „Streven naar beter", behaal de 14 Dec. j.1. op de tentoonstelling te Purmerend met een witte Wener ram 't predicaat ZZ, twee ereprijzen. Het dier werd als het mooiste konijn vai. de tentoonstelling gekwalificeerd. Onze vroegere stadgenoot, de heer J. M. P. J. Verstegen, voorheen amb tenaar ter secretarie alhier, is be noemd tot adjunct-directeur van het bureau der Vereniging van Neder landse gemeenten. Bij de te Amsterdam op 13 Decem ber jl. gehouden examens slaagden voor het diploma machineschrijven de dames G. Koedijker; T. Wever; A. Langhenkek F. J. Zwagerman en de heren G. C. Veer; J. J. Talens; A. J. Berkhout. Te Leiden slaagde® op 15 November j.1. voor Nederlandse Handelscorres pondentie de dames D. de Roode; H. Bak; J. Verschoor. Allen waren leer lingen van mej. D. M. de Vroome, lerares, van Hogendorpstr. 24, alhier. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen slaagde voor 3e stuurman Gro te Handelsvaart de heer A. M. A. van der Looveren, leerling van de Helder se zeevaartschool. Aan de Nederlandse school voor coupeurs en coupeuses te Doetinchem slaagden de dames mej. G. Brouwer voor coupeuse en mej. G. Smit voor costumière. Beiden waren leerlingen van de mode-vakschool van mevr.. M. C. van ToledoRump, alhier. K>ninq»tr. 2 .el. 2468 Corr. Lissone-Lindeman DEN HELDER: Ned. Herv. gem. Nieuwe kerk, Weststraat, 10.30 uur De. Klein Wassink. 20 uur Kerstsa menkomst voor iedereen, ds. Börg- hardt en ds. De Hoest; Palmstraat, 10 uur, ds. J. Borghardt Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur, ds A. A. Leen- houts, van Enschedé, 17 uur ds. M. Hamming; Rehobothkerk, 10 uur ds. M. Hamming, 17 uur ds. A. A. Leen- houts. Geref. kerk, art. 31, Nieuwe kerk. Weststraat, 9 uur en 17 uur ds. F Tollenaar. Chf. geref. kerk, Steengracht, 10 uur en 17 uur ds. J. Rebel. Oud-gerf. kerk, Hoogstraat 10 uur en 17 uur ds. De Jong, van Kralingseveer. Geref. gemeente, Janzendwarstraat 8. 10 uur en 16 uur Itesdienst; Donderdag 19.30 uur lees- dienst. Lutherse kerk, 'Wezenstraat, 10.30 uur ds. L. A. Bodaan, jeugd dienst. Doopsgezinde gemeente, 10.30 uur ds. E. Boer; 23 December 19.30 uur Kerstwijdingsavond. Oud- kath. kerk, 10 uur Heilige dienst, 19 uur, Vespers, pastoor Verheij. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 uur en 19.30 uur ds. H. C. v. d. Flier, 12 uur en 14.30 uur Zondagsschool. Van Zaterdag 20 December 16 uur tot Maandag 22 December 8 uur zijn bjj geen gehoor bij de eigen arts, al leen voor spoedgevallen aanwezig de artsen Bouwman, Koning, Schreuder, Brand, Verheul, Veenis'Beeker, Hoog kamer en Schut. District West-Friesland de artsen Barnhoorn, Blokker; Mulder, Midwoud en Pool, Hoogwoud. De dierenartsen Hakkesteegt, Scha- gen en Reitsma, Slootdorp, zijn ook aanwezig. Morgen organiseert het afdelingsbe stuur van Noord-Hollands Noorder Kwartier der Nederlandse Tafeltennis- bond een stertournooi voor de tien sterkste spelers. De Keuze Technische Commissie heeft het oog laten vallen on de heer A. H. Keijzer van HTTC „IVA". De heer Keijzer is een speler van goede kwaliteit, en wij hopen dan ook dat hij succes mag hebben. De wedstrijd wordt gehouden in Hoorn. Het is het 2e tiental van de Helderse Damclub niet mogen gelukken de pun ten uit Broek op Langendijk mee naar huis te nemen. De Broeker dam club, die Zaterdag met 15—5 van Texel had verloren, had eindelijk de vechtlust gevonden, die nodig is om een competitiewedstrijd tot een goed einde te brengen en de Helderse spe lers zijn hiervan het slachtoffer ge worden, en omdat het 2e tiental van H.D.C. al met de overtuiging begon te spelen dat deze wegrijd reeds bij voorbaat was gewonnen, werd hun taak door deze houding gemakkelijker gemaakt. De overwinning met 128 was dan ook volkomen verdiend voor de Langedijker spelers. Het 3e tiental, tegen Br. op L. 2, deed het beter en maakte geen fout. Hier werd het 17—3 en mocht Scha- gen I een fout maken, dan is het nog zeer goed mogelijk, dat ^eide tiental len gelijk zullen eindigen. De ged. uitslag ïs: Broeker damcl. 1 H.D.C. 2 Fr. SlotJ.J. Vink 20 W. StrijbisE. Molema 20 D. v. d. MadeS. Slort 20 J. BakO. Ottevanger 2—0 K. KaasJ. Bouman 02 J. M. Wagenaar—D. Groot 0—2 J. W. Bakker—P. Kwast 2—0 P. Otto—J. Jagel 2—0 C. Bakj. v. Zijderveld 02 B. Balder—F. Post 0—2 12—8 Broeker Damcl. 2 P. de HartighA. B. v. Ooyen 02 P. BakkerL. Simonse 20 P. KroonP. Verkerk 02 H. BalderW. Brederode 02 J. BakA. v. Veen 11 Mevr. de HartighA. v. d. Sloot 02 H. BalderA. Ouwens 02 J. VeenstraA. Bekebrede 02 P. TimmermanW. Ouwens 02 C. TimmermanH. Rietveld 02 3—17 .Beterdan ooit" Bij de te Amsterdam op 13 Decem ber jl. gehouden examens slaagden voor het diploma machineschrijven de dames G. N. •Tijsen; T. G. Tijsen, N. Lont. Zij waren leerlingen van mej. D. M. de Vroome, lerares, van Hogendorp- straat 24, Den Helder. Onder zeer grote belangstelling vond gistermiddag op de Algeme ne Begraafplaats te Alkmaar de teraardebestelling plaats van ex- burgemeester G. J. Lovink. De rouwstoet trok vanaf het sterf huis langs huize „Westerlicht", al waar nog een aantal kransen ge voegd werden bU de vele, die aan de lijkkoets waren gehecht en door een volgkoets werden meegevoerd. Nadat de kist onder diepe stilte in de groeve was neergelaten nam, als eerste spreker, dr. W. Huygens, bur gemeester van Bergen, het woord. Hij vertelde hoe de heer Lovink na de bevrijding als zeventig-jarige nog de leiding van de gemeente Bergen op zich nam en met krachtige hand orde schiep in de chaos. Het moet een ge not voor hem geweest zijn, dit te mo gen doen. Persoonlijk ben ik ook veel dank aan hem verschuldigd. Hij maak te 'mij wegwijs in de gemeentezaken. Namens de gemeente Bergen nam spr. vervolgens afscheid van burgemeester Lovink. De volgende spreker, de burgemees ter van Schoorl, noemde het een ge luk, burgemeester Lovink in het mid den der gemeente te hebben mogen zien. Wij zullen U blijven gedenken als een goed en oprecht burgemeester. Gij waart steeds joviaal en vriende lijk. Zich tot de familie wendende, gaf hij hun de verzekering van de in nige deelneming bij dit verlies van de gemeente SchoorL Namens de kring van burgemeesters waarvan er zeer vele aanwezig wa ren, sprak de heer Nieuwenhuizen, een woord van afscheid. De heer Dekker, loco-burgemees ter van Anna Paulowna, trad daar na naar voren. HU herinnerde er aan hoe de heer Lovink van 1920 1938,dus achttien jaar, lang de lei ding had van de gemeente Anna Faulowna. Hij was een man van groot formaat, tact en buitengewoon veel doorzettingsvermogen. Toen de strenge winter van 1929 een ramp voor de gemeente dreigde te wor den, was het de heer Lovink die al zijn krachten inspande om de zaak te redden en die er in slaagde fi nanciële bijstand van de regering te verkrijgen. Hij was ons tot een grote steun en veel zegen. Zijn le ven, dat nu geëindigd is, was vrucht baar en goed besteed. Hij ruste in vrede.». Ook de burgemeester van Caliants- oog, de heer Lovink's eerste gemeen te, voerde het woord. De heer Lovink heeft steeds zijn uitstekende krachten aan de gemeente Callantsoog gegeven. Ki) verkreeg de hartelijke sympathie van de gehele bevolking. Dat hij rus te in vrede. Voor de Ver. Diaconieën van de clas sis Alkmaar sprak ds. Boerman uit Bergen enkele worden. In de heer Lovink rustte de hele ziel van ons werk. Zijn arbeid stond steeds in het licht der Christelijke barmhartigheid Laat het evangeliewoord: Gij goede en getrouwe dienstknecht, ga in de vreug de des Heren" U een troost zijn. Wij kunnen geen schoner monument op richten dan door te arbeiden in zijn geest. Rust in .vrede". De heer Lovink, die de leiding had van de Centrale Den Helder van de Partij van de Vrijheid werd herdacht door mr. J. Rutgers, lid van het Hoofdbestuurder partij. De heer P. Komen, voorzitter van Bloembollencultuur, zeide dat het passend is aan de groeve van de heer Lovink, ook dank te zeggen voor Bloembollencultuur. Hij was voor ons meer dan eenburgemeester. Hij zette zich geheel in voor ons. Wij brengen hem hier voor het laatst een woord van oprechte hulde en warme dank. Nadat nog het woord was gevoerd namens de V.V.V. te Bergen, de Boe renleenbank te Anna Paulowna, de Voogdijraad te Alkmaar, waarvan de heer Lovink bijna 25 jaar voorzitter1 was, naderde de plechtigheid het einde. De oudste zoon van de overledene z -gde namens zjjn moeder, broer en zuster dank voor de vele deelneming,- dl» men heeft willen tonen bij het heengaan van zijn vader en dankte tenslotte zijn vader voor al hetgeen h{j voor hen heeft gedaan. Pastoor J. G. Verhoef uit Bree- zand sprak een woord van afscheid namens de neven en nichten. Zich tot de familie richtend, zeide hjj) „WO vragen God dat HO u sterke in deze dagen en u de kracht moge geven om verder te leven met het lichtende voorbeeld van uw vader voor ogen. Heer geef hem de eeuwi ge ruste Zo was een einde gekomen aan deze droeve plechtigheid, dit af scheid van een goed en edel mens, die al zijn krachten gaf voor zOn naasten en de gemeenschap.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2