V STAM stoomt ELTHUYS S=ks H.R.C. krijgt bezoek van H.F.C. Stad en Omgeving- Dertienhonderd dieren in de B.L.O.-School EEN SPLINTERTJE.... Nieuwe K P M.-er vaart op 't Marsdiep de „gemeten mijl" VoeibaluHslagen van gisieren Schoenerême Poets-extract Naiionale pluimveeienioonsielling van „Den Helder en Omstreken VERLOVINGSRINGEN Dirk Mos overleden Nieuws van de Helderse Sportraad Predikbeurten Doktersdienst H.R.C.-nieuws Het vergiftigingsgeval De ,,Balanipa" op de rêe Voor hat eerst sinds zeven jaer Depot Peter» Nieuwediepers emigreren naar de zonnige Kaap Iets over ontstaan en ontwikkeling van het Postwezen Den Borg. OORSPOORKAARTJES Vitesse HelderWatervogels—Texel Wij kunnen weer verhuizen Weer een inbraak Met vele anderen waren wij Woensdagavond verenigd in de hall van de school voor B.L.O. aan de H. A. Lorentzstraat. De school had voor enkele dagen wel een heel bijzondere bestemming gekregen. Er was thans het ge- kraai van hanen, het gekakel van talrijke kippen en het gekwetter van een den. Honderden stuk pluimvee stonden op keurige wijze in kooien, verdeeld over de verschillende lokaliteiten, tentoongesteld. Het was de grote nationale pluimveetentoonstelling, die, zoals pluimvetentoonstelling, die zoals wij reeds aankondigden, wordt gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Pluimveevereniging „Den Helder en Omstreken". KEIZERSTRAAT 15 TEL 2626 DEN HELDER Staande op 'n geïmproviseerd spreek gestoelte was het burgemeester G. Rit meester, die op uitnodiging van de voorzitter de heer C. Schellinger met enkele humoristische opmerkingen de tentoonstelling voor geopend verklaar de. Hij roemde de samenwerking tus sen de Pluimveevereniging en de HCC waardoor deze tentoonstelling moge lijk is geworden. „Ge houdt nu deze tentoonstelling in een school. Uiteinde lijk moet u het zover brengen, dat ge 'n eigen tentoonstellingsgebouw krijgt. Ik moet opmerken," aldus spreker, „dat ge uw discipelen niet voldoende in be dwang hebt, dat kraait er maar lustig op los. Ge moet er voor zorgen dat ze meer eieren leggen. In de loop der ja ren hebt ge hier veel succes geboekt. Ik hoop dat uw bestuur ook verder veel succes zal hebben en wens u mede namens het gehele gemeentebestuur van harte geluk met dit jubileum' Het was daarna nog de bejaarde ere voorzitter de heer Verstegen, die het woord nam. In gedachten ging hij een halve eeuw terug. De pluimveehouderij stond er toen slecht voor. Met een groot aantal kippen kon de boer ongeveer het eigen gezin van eieren voorzien. De handelseieren waren de slechte z.g. „overzeese" eieren. Fokkerij vraagt in de eerste plaats liefhebberij, doch het is een liefhebberij met grote economi sche waarde. Het is te hopen, dat de kippenfokkerij in de toekomst weer goed zal worden, en dat de boer weer gaat begrijpen dat de eierveiling alleen winst geven kan. Als deze weer in Den Helder komt is dat in het voordeel van boer, handelaar, detaillist en consu ment. Met de hoop, dit op zijn oude dag nog eens te mogen meemaken, ein digde de heer Verstegen zijn gloedvolle rede. Een uitgebreide en prima collectie. Op uitnodiging van de voorzitter maakten de genodigden, waaronder zich behalve de burgemeester, ook wet houder L. F. van Loo, de directeur der Rijkswerf en de chef staf van het Com- mandement der Marine bevonden, een rondgang over de uitgebreide tentoon stelling. Groot was het aantal prijzen, dat was gevallen. Wij constateerden onder alle categorieën prachtige exem plaren. Eén der keurmeesters noemde het gehalte van het ingezondene pri ma. De tentoonstelling kan de verge lijking met andere landelijke tentoon stellingen met glans doorstaan. Menig uurtje zullen de liefhebbers temidden van de 1300 dieren doorbrengen en ook leken zal het verwijlen tussen dit kleu rige gedierte een waar genoegen ver schaffen. De tentoonstelling was de beide Kerstdagen geopend en trok alleen reeds op eerste Kerstdag meer dan dui zend en gisteren bijna 1500 bezoekers. Zij zal vandaag tot tien uur heden avond en morgen van negen uur 's morgens tot zes uur 's avonds nog voor bezoekers geopend zijn. Een lijst van de voornaamste prijs winnaars volgt in ons nummer van Maandag. Vriend en raadsman der „Blauwe Zeeridders" Op Eerste Kerstdag is de heer D. M. Mos in de ouderdom van 82 jaar te zij nen huize aan de Boerhaavestraat. na een langdurige ziekte overleden. Met hem is een bekende Helderse figuur, die eenmaal de vriend en raadsman van de „Blauwe Zeeridders", was, heen gegaan. In zijn taveerne in de Oude Helder hebben eenmaal Dorus Rijkers, Janus Kuiper, Piet Ostenbrug en de vele anderen van de oude garde hun zeeriddersbijeenkomsten gehouden, daar verdeelden de Jutters hun buit, en daar speelden zij op gezette tijden hun partijtje biljart. Oud Den Helder is van de kaart verdwenen, de taveer ne is er niet meer, de meeste van de blauwe zeeridders zijn vertrokken voor hun laatste reis, en thans is ook de oude heer Mos heengegaan. Zo gaat langzamerhand een brok echt Helders leven in de nacht der historie verloren, en ons blijft de herinnering, omweven met veel romantiek gehuld in een sfeer van heroiek. Zoals bekend nam de algemene ver gadering onlangs met vrijwel algeme ne stemmen het besluit alle sportver enigingen in de gelegenheid te stellen lid te worden van de Helderse Sport raad. Voornamelijk werden hiermede bedoeld de verenigingen die niet aan veldsport doen doch elkaar op andere wijze bekampen. Hoewel het doel en streven van de Sportraad reeds meermalen uitvoerig is uiteengezet, stellen toch mcermelen sportmensen hier ter plaatse de vraag: Welk nut heeft feitelijk een dergelijk comité? En nu is het merkwaardig, dat hier eerdaags op practische wijze op wordt geantwoord. De afdeling sport van de Purmerender Gemeenschap heeft zich namelijk tot de Helderse Sportraad gewend met het verzoek, in Januari a.s. naar Purmerend te willen komen met een team bridgers, dammers en schakers. Het bestuur van de Helderse Sport raad heeft onmiddellijk een vergade ring belegd met de plaatselijks bestu ren van deze denksportverenigingen, teneinde de mogelijkheden van een dergelijke sporuitwisseling te bespre ken. Onmiddellijk bleek, dat voor de ze invitatie grote animo bestond. Be houdens enkele technische regelingen zal op 31 Januari a.s. een team denk sportmensen uit Den Helde.' naar Pur- merqnd reizen, teneinde aldaar hun krachten te meten Ziehier dan een sprekend antwoord op de hiervoren gestelde vraag. Zondag 28 December. DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. Nieuwe kerk, Weststraat 10.30 uur, ds. Smits (Schtgen) Palmstraat, 10 uur ds. J. Borgharot. Geref. Kerk. Bethel- fcerk vm. 10 uur ds. M. Hamming, nm. 5 uur ds. J Hartkamp. Rehobothkerk 10 uur vm. ds. J. Hartkamp, 5 uur nm. ds. M. Hamming. Geref. Kerk, art. 31 Nieuwe Kerk Weststraat. 9 uur en 7 uur nm. ds J. van Bruggen Assen 1. Chr. Geref. kerk. Steengracht, vm. 10 en nm. 5 uur. Leesdienst. Luther se Kern. Weezenst aat 10.30 uur vm. ds H. J. Oldemans. Doopsgezinde Gem. geen dienst Baptisten gemeente, gebouw „Irene" 10.15 uur v.m. Zang- dienst, 10.30 uur, Br. v. Leeuwen. Geen Zondagsschool, N.m. 7.45 uur Zang- dienst. 8 uur n.m. Evangelist F. J. G. Hofhuis. Oud-Kath. kerk, vm. 10 u. H.-Dienst. Evangelisatie Vijzelstraat 10 uur v.m. de heer Bardelmeyer. 19.30 uur, idem; 12 uur Zondagsschool; 14.30 uur idem. Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 19 u'ir Open luchtsamenkomst. 20 uur Verlossings samenkomst. Maandag 14 uur, Vrou- wenkrans. Dinsdag 20 uur. Soldaten- samenkomst o.l.v Majoor Hordijk. JULIANADORP. Ncd. Herv. Gem. 10 uur v.m. ds. Salm. Geref. kerk. n.m. 2.30 uur ds. M Hamming (collecte hulpbeh. studenten). Star of Hope Mission 10 uur, de heer v. Binsbergen, 19 uur, idem; 14 uur Zondagsschool. HUISDUINEN, Ned. Herv. Gem. nm. 3 uur. ds. Salm. CALLANTSOOG. Ned. Herv. Gem., nm. 7 uur ds. Salm. ANNA PaULO'ANA. Geref. Kerk, art. 31 (Ned. Herv Evang. geb. Bree- zand11.30 uur vm. en 5 uur nm ds. J. van Bruggen (Assen). De doktersdienst gedurende dit week end zal worden waargenomen door de doktoren Dr. M. 6. Vroom, Plantsoen straat 11, Telef. 2485 en G. v. d. Most Weststraat 111, Telef. 2059. De redactie van de Helderse Courant wil even een kort persoonlijk woord richten tot de organisatoren van concertavonden en dergelijke. Wij hebben namelijk in hun oog een splintertje ontwaard, dat we graag even willen verwijderen. De balken in ons eigen oog hebben onze voortdurende aandacht, zodat men zich daarover geen zorgen behoeft te maken. De zaak is deze. Het is een goede gewoonte van de organisatoren van concerten, toneel voorstellingen. feestavonden, vergaderingen van algemeen belang, enzovoorts om ons voor het bijwonen daarvan een uitnodiging toe te zenden Wij maken daarvan steeds gaarne gebruik, en plaatsen in de meeste gevallen naar ra*- van de belangrijkheid naar aanleiding van ons bezoek een artikel..j in ons blad. Dat wordt ons meestal niet gevraagd, maar we nemen aan dat het gewenst wordt. Zo nemen we ook aan, dat men graag een artikeltje heeft, waarin we ons eerlijk oordeel over het gebodene uitspreken. Willen wij dat laatste garanderen, dan is het echter noodzakelijk dat wij het een en ander goed kunnen volgen, en dat wij ergo een behoorlijke plaats heb ben. Geeft men ons die niet, welnu, dan ontwaren wij een splintertje. Een enkel splintertje vermag onze gemoedsrust niet te storen. Wij weten wel dat het organiseren van een avond een verenigingsbestuur heel wat hoofdbrekens berokkent, en wij kunnen dus best begrijpen wanneer de pers een doodenkele maal zo'n beetje als sluitpost op de begroting moet fungeren. Honi soit qui mal y pense. We hebben in het afgelopen jaar echter minstens vier splintertjes ge signaleerd, en dat bij verenigingen die eigenlijk gezien hun repu tatie splinterloos moesten zijn. Toen „Toonkunst" het „Requiem" van Verdi uitvoerde, kwamen wij na enig geschuif op een dwarsstaande stoel ergens bij de ingang terecht. Toen „De Visbuurt" Clinge Doorenbos liet optreden, moesten wij met tegenzin gedogen, dat een reeds gezeten bezoeker een plaatsje voor ons ontruimde. Toen „Helders Mannenkoor" vorige week zijn uitvoering gaf, bleek om tien minuten vóór de aanvang geen persplaats meer aan wezig te zijn, en kwamen wij na enkele minuten als standbeeld te hebben gefungeerd en na enig gericocheteer via een keukenstoel en een paal op een behoorlijke plaats terecht. Toen „Halleluja" Vrijdag avond zong, hadden wij het genoegen met onze neus bovenop de sopranen te worden gedeponeerd, hetwelk de totaalindruk niet bevor derde en het uitspreken van ons oordeel niet vergemakkelijkte. Ziedaar enkele splinters. We signaleren ze alleen even en nemen nie mand iets kwalijk. Een goed vriend toont iemand zijn feilen, niet waar? C. A. D. De aanvang van de wedstrijd HRC 3- Velsen 2 is op half één gesteld, terwijl HRC 4 reeds om half tien tegen Scha- gen 2 speelt. Het vergiftigingsgeval, waarover wij schreven in ons nummer van Dinsdag heeft een gunstig verloop gehad. De beide personen zijn inmiddels uit het ziekenhuis ontslagen. Men dacht aan vankelijk aan een geval van vleesver giftiging, doch dit bleek niet aanneme lijk sinds 1902 Keizerstraat 51, Den Helder Tel. 2467. Dezer dagen vertrok de „Sibajak"uit het Vaderland om de eerste zevenhon derd emigranten na de oorlog naar Zuid-Afrika te brengen. Zij zullen de voetsporen gaan drukken van hen, die eeuwen geleden aan de Kaap de Goe de Hoop een Nederlandse kolonie stichtten en daarmede de grondslag legden voor de Staten, die er nu zo geweldig opbloeien. Aan boord van de „Sibajak" bevin den zich ook enkele voormalige bewo ners van den Helder. De heer J. Vlaming van beroep tim merman en zijn gezin, gewoond heb bende aan de Loodsgracht, begeven zich op weg naar Johannesburg. Deze plaats is ook het reisdoel van zijn neef de heer Vlaming, vroeger garagehouder in de Schagenstraat. Naar Louis Trichardt in Transvaal begeeft zich de heer J. Heres, die al daar bij een slagersfamilie uit Vlaar- dingen afkomstig, zal gaan werken met het doel er te zijner tijd een eigen zaak te openen en dan zijn gezin dat alhier achterbleef te doen overkomen. LEZING VAN DE HEER VAN DER LINDE. Over bovenstaand onderwerp hield de commieschef van het Post- en Tele graafkantoor hier ter stede, de heer A. G van der Linde, dezer dagen een causerie voor de leerlingen van de hoogste klasse van de Kweekschool voor onderwijzers en de vijfde klasse A van het Gemeentelijk Lyceum. De Directeur van de Kweekschool, de heer J. Nijkamp, heette de spreker welkom in zijn oude school en zette de leerlingen uiteen, waarom men er de voorkeur aan had gegeven deze les over het postwezen te laten houden door iemand van het Staatsbedrijf P.T.T. De heer Van der Linde prees zich gelukkig, nog eens in zijn oude school te mogen terugkomen en daarmede, zij het in geringe mate, iets te kunnen teruggeven van het vele, dat de leraren van deze school hem hadden geschon ken. Spreker behandelde in de eerste plaats het ontstaan van het briefver keer in de Middeleeuwen. De eerste stadsboden, die de brieven van het rijk van stad tot stad brachten. De tijden die destijds gemaakt werden, bijvoor beeld BrusselLyon in 4 dagen, ver schillen wel enigszins van de tegen woordige. 't Eerste postverkeer ontstond in Enge land onder Hendrik I in de Xlle eeu.v. De eerste Koeriersdienst tijdens de oorlog met Schotland in 1481 en de eer ste overeenkomst voor het vervoer naar het vasteland, tweemaal per week per postschuit. Ook het eerste verkeer met Oost- en West-Indië in het midden der zeven tiende eeuw over Lissabon en Sevilla werd óp interessante wijze door spre ker belicht. Reeds in het laatst van de dertiende Dinsdagav ond. Koud en winderig is het om het „Wierhoofd" als wij staan te wach ten tot de nu aan een paal hobbe lende „Pieterman", de motorbarkas van het loodswezen, ons zal meene men naar de „Balanipa", het prach tige KPM-niotorschip, dat voor de Texelse kust bezig is aan een deel van zijn technische proefvaart: het varen van de z g. „gemeten mül". Des te meer interessant is het, om dat dit sinds het uitbreken van de oorlog in 1940 niet meer was gebeurd, wat er op wijst, dat men het Mars diep en de Texelstroom nog niet ver geten is. Een paar kotters, steigerend en springend, draaien de haven binnen. Vlak voor de haven hebben zij gepro beerd of er al sardien zit. doch tot nu toe zonder resultaat. Wellicht een vol gende maal. Een matroos van een der H.D.'s ziet zich door plaaggeest wind van zijn ronde schipperspet beroofd. Bijdraaien, een haak over de reling en de golven moeten hun prooi weer af staan. Intussen doemt het hoge silhouet van de „Balanipa" weer op. Zou men klaar zijn? De intussen uitgevaren schoener van het loodswezen, de „Zee meeuw", vaart heen en weer en geeft zo nu en dan, schijnbaar wat ongedul dig geworden, een lichtsein. Wij verdrijven de koude met een kop thee in de warme cabine van de „Pie terman" Uit de golven in de havenmond duikt de gesnorde kop van een zeehond op. Hij laat de golfjes rustig over zijn kop slaan, even komt het grootste deel van het gestroomlijnde lijf boven wa ter om dan met een forse slag van de achterste vinpoten in het groene ele ment te verdwijnen. Wij lopen nog wat heen en weer. De „Balanipa" is nu geheel in het grijze waas boven de zee opgelost. De havenlichten branden al. Werklieden van het oude fort „De Harssens" stappen in een wankele vlet hoofd" op. Ja, daar komt het schip. De toplichten branden. Het heeft de Texelstroom verlaten en s.tevent nu in de richting van de haven. De „Zee meeuw" vaart nu ook op. Hij zal straks de Helderse loods Stadtman. die de „Balanipa" sinds Maandagmiddag vier uur vanaf „de Hoek" geloodst heeft, overnemen. Enige ogenblikken later danst ook onze barkas op het roerige water, dat vanmiddag nog prachtig groen was, maar nu grauw en grijs kolkt onder het ranke scheepje. Een pats water slaat zo nu en dan kletsend tegen de voorruiten van de cabine. Daar is de „Balanipa"*. De hoge steven snijdt een witte voor in het water. Snel klinkt het geluid van de Zweedse Atlas-Die- sel-motor: djok - djok - djok.... Dan wendt het schip de steven weer en stopt, de kop naar het Noord-Westen. Wij draaien bij en kunqen nu weer de mooie lijnen van deze 1800-tonner be wonderen. Het schip heeft een hoge opbouw voor passagiers-accomodatie, alsmede een tussendek, zoals in de tro pen voor het vervoer der inheemsen gebruikelijk is. De gehaalde snelheid bedroeg 10.5 mijl. Aan de lei-kant van de Balanipa" gaat in de wand een deur open. De schipper van de „Pie terman" stuurt zijn boot keurig langs en het gezelschap technici en autori teiten. dat de proefvaart mede maakte, komt overEen roep en een arm zwaai ten afscheid en dan draait de barkas weer, windje achter, in de rich ting van de haven, waar de lichten feller branden in de groeiende avond schemering. De „Balanipa" wendt de steven naar het Westen, terug naar Rotterdam, waar het van de scheeps werf „De Hoop" te water liep. Op zes Januari a.s. zal deze nieuwe aanwinst van Neêrlands koopvaardij vloot zijn maidentrip naar de Indische Archipel maken. „Balanipa", goede vaart! RotterdamZwaluwen 31 NOORD. Eerste klasse. VelocitasLeeuwarden 01 WEST I. Tweede klasse. WatergraafsmeerD W V 22 Alcm. VictrixT O G 1—1 Z V V—W F C0—0 Derde klasse. O S CBeverwijk 1—2 V V Z—V V A 1—4 MARKTBERICHT. 22 DECEMBER 1947. Aangevoerd werden 1 paard f 325— f 350, 1 koe f 400f 450, 4 biggen f 28 f 45, 180 kippen f 3f 4.50, 60 ko nijnen f 6f 9. Voor de levering zeven nuchtere kalveren. Koningstr.2 Tel. 2468 Corr. Liasone-Lindeman De heer Heres had reeds jarenlang in correspondentie gestaan met S. de eeuw ontstond in Nederland de eerste e" wor^en overgeroeid. Hun werkdag Waal van Texel en anderen, die zich regeringspost. De Abt van Egmond zond aan de Koning van Engeland een ge zant met een geloofsbrief. Vervolgens behandelde spreker de eerste veldpost tussen Den Haag en Den Helder welk vervoer in 12 uur ge schiedde. Ook het particuliere brieven vervoer en de eerste rijdende post in 1C49 door van der Heijde, die daarmede de eerste postiljon invoerde, kwamen ter sprake. Zeer interessant was onge twijfeld de vergelijking tussen die tijden en thans, zij het dan dat het heden daagse postwezen nog niet zo de vleu gels kan uitslaan als in 1939 in begin 1940 het geval was Zowel de rector van het Lyceum, de heer Berkhouwer, als de directeur van de Kweekschool, de heer Nijkamp, dankten de heer van der Linde voor in Zuid-Afrika bevinden, door middel van het Esperanto. Voorts is onze stadgenoot de heer E. L. de Zeeuw, thans leeraar lichaams oefeningen aan Lyceum en Kweek school alhier, benoemd tot leider van de „Greycleane Sports Club" te Queen- stown, Kaap in Zuid-Afrika. De heer de Zeeuw hoopt zodra passage dit toe laat eveneens spoedig te vertrekken. Het wagenpark van de heer Heykoop v-erd deze week weer uitgebreid door de komst van een geheel nieuwe Bed ford verhuiswagen met een laadvermo gen van 4 ton en een inhoud van 27 m3. De carosserie is door de fa. Vos te zit er weer op. ,Ik hoop dat het niet zo erg laat wordt", zegt de schipper van de „Pie terman". „Vannacht om twaalf uur werden wij ook van ons bed geroepen en wie weet wat ons de komende nacht weer wacht". Een Wieringer „mosselenkrabber komt zwaar beladen met mosselzaad de haven binnen. De lading is be stemd voor de mosselteelt in Zeeland. Wij klimmen nog eens het „Wier- Halfweg soliede gebouwd en de firma zijn interessante en leerzame lezing on Mebius heeft de wagen van een mooi laagje verf en sierlijke letters voorzien. De heer Heykoop kan met recht trots zijn op z'n nieuwe aanwinst. verzochten hem in de tweede helft van Januari het tweede gedeelte van zijn causerie te willen houden. Hoewel deze lezing in de eerste I plaats door spreker bedoeld is als jeugdvoorlichting. lijkt zij ons ook zeer geschikt voor ouderen, zij het dan in Uit het voormalige Duitse Ziekenhuis beknopte vorm. Wij vernemen dat de l aan de Nieuwe Weg naar Julianadorp I heer Van der Linde, daartoe gevraagd, j - in 52 rubber gaspakken ontvreemd. I zeker geneigd zal zijn. ,Bel«r don ootf" De laatste voetbaldag van 1947 staat voor de deur. Alle clubs willen op waa-rdlge wijze afscheid nemen van het oude jaar, maar juist het feit dat alle clubs willen winnen, zal de span ning morgen weer vergroten. 2e KLASSE A. In deze afd. staan drie wedstrijden op het programma die welbijzonder spannend zijn. Al lereerst K.F.C.—Z.F.C.! Wie zal dat winnen? In Zaandam werd het een geljjk spel en ook nu zal de uitslag daar niet ver van af zijn. Maar span ning zal deze Zaanse strijd zeker brengen. Midvoor Dijkstra van D.W.S. heeft overschrijving aange vraagd naar Z.F.C. HerculesS.D.W. is belangrijk voor de laatste plaats, evenals HilversumAlkm. Boys. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de Utrechtenaren Zondag de laatste plaats kunnen verlaten en dan komen verschillende clubs weer voor deze twijfelachtige eer in aanmerking. Ook de Boys, die het zonder Untled moe ten stellen. Deze heeft n.1. overschrij ving aangevraagd naarAlcma- ria. VriendenschaarElinkwjjk en is niet zo belangrijk meer. 2e KLASSE B. Z.V.V.—W.F.C. Is reeds gisteren gespeeld. Velox ls tegen H.V.C. niet kansloos. West- Frisia zal er goed aan doen A.F.C. zonder punten naar huis te sturen, willen de Enkhuizenaren zelf niet in de verdrukking komen. Alcmaria krijgt gelegenheid haar positie weer te verbeteren nu T.O.G. op bezoek k imt. Maar dan ook een Alcmaria in vorm. U.V.V. moet haar achterstal lige wedstrijd spelen tegen O.S.V. Wij kunnen niet zeggen, dat de Utrechte naren het bijzonder treffen, want O.S.V. is de laatste tjjd in grote verm. 3e KLASSE A. Het spijt ons, maar Helder kunnen wij in haar uitwed strijd tegen Vitesse weinig goeds voorspellen. Aan de spelers de eer «.m't tegendeel te bewijzen. Wij vinden het dan een knappe prestatie. Hollandia gaat twee punten halen uit Heems kerk tegen A.D.O. de wedstrijden I-V.V.Dem, G.V.O.De Germaan en A.P.G.S.D.T.S. zijn voor de thuis clubs. Iedere andere uitslag is een verrassing. Se KLASSE B. H.R.C. ontvangt mor gen Hollands Fijnste Combinatie, of liever gezegd H.F.C. De Haarlem mers hebben nog steeds naam van de periode uit de le klasse. En inder daad is het ook een club met een apart cachet. Zjj spelen heel goed voetbal, al is het elftal niet meer van die kracht als vroeger. De gebroeders Winter in de voorhoede en doelman Heytink vormen echter nog een goe de kern, die toch ook in staat bleek H.R.C. in Haarlem met 10 te ver slaan. In technisch opzicht zal H.R.C. niet veel minder zijn. De roodhemden zijn technisch één van de beste derde klassers. Toch moet in deze wed strijd niet de techniek, doch het enthousiasme en de productiviteit de doorslag geven. H.R.C. weet, hoe de H.F.C.-achterhoede uit haar spel ge bracht kan worden. Lange ballen op de vleugel, afgewisseld van links naar rechts. Wij zijn er van over tuigd, dat de punten dan thuis zullen blijven. En dat moet, want de kans is groot, dat Zaandijk in Haarlem tegen Ripperda een veec laat. En dan ligt de kans weer geheel open. Q.S.C. achten w(j tegen Beverwijk Kinheim achten wij tegen Terrasvogels lang niet kansloos. Deze wedstrijd staat onder leiding van Van Waalwijk van Doorn. Always FForward—V.V.E. kan 'n spannende strijd worden, waarbij de Horinezen niet kansloos zijn. 3e KLASSE C. Het is morgen wel de dag van belangrijke wedstrijden, waarbij op alle fronten aanvallen worden gedaan op de leiders. Wij noemen Haarlem—Ajax; K.F.C.— Z.F.C.; VitesseHelder; Ripperda— Zaandijk en in deze afd. De Meteoor B.K.C. Kjjk hier kan B.K.C. een prestatie verrichten, waarbij alle der- de-klassers respect krijgen voor de Poldersen. Veel behoeven we hier niet aan toe te voegen. Succes gaat op bezoek bij haar mede-concurrent K. V.V. Een lastige wedstrijd voor de Wieringers. Waarschijnlijk wel te las tig. Zandvoort—Swift is 'n strijd, terwijl de wedstrijd D.E.C.—D.C.G. ale reeds heeft plaats gevonden. 4e KLASSE A. Schagen gaat op bezoek bij J.V.C. En hoewel wij er van overtuigd zijn, dat Schagen ster ker is dan J.V.C., zijn wij ten aanzien van de uitslag nog niet zo zeker. De Julianadorpers doen het de laatste tijd uitstekend en ook in Schagen waren zjj al geen gemakkelijk te overwinnen tegenstander (1—0). Wa tervogels krijgt bezoek van Texel. Weer geen wedstrijd die zomaar ge wonnen is voor de Torren. En een overwinning wordt nu toch noodza kelijk. Waar blijven die wedstrijden van Watervogels, toen zij in staat waren met enthousiasme van de sterkste vierde klasser te winnen? Berdos wint van Sybekarspel en W.- Waard geven wij ook tegen St. Geor- ge weer een serieuze kans op de punten. Tenslotte West-Friezen Schoorl, welke wedstrijd o.i. voor de thuisclub wordt. Res. 2e KLASSE A. Helder 2 ont vangt BI. Wit 3. De Amsterdammers zegevierden afgelopen Zondag met 5—0 over Zeeburgia 2. Helder zal dus terdege aan moeten pakken om deze wedstrijd tot een goed einde te bren gen. Stormvogels 2Zeeburgia 2; A.F.C. 3K.F.C. 3; Ajax 3E.D.Ü. 2; Hilversum 3—H.F.C. 2. De stand is hier: Ajax 3 12 7 3 2 17 Stormvogels 2 10 6 3 1 15 E.D.O. 2 12 6 2 4 14 Alcmaria 2 11 5 3 3 13 Zeeburgia 2 11 5 2 4 12 Hilversum 3 11 5 2 4 12 BI. Wit 3 12 4 4 4 12 K.F.C. 3 10 5 1 4 11 A.F.C. 3 11 3 1 7 7 Helder 2 12 3 0 9 6 H.F.C. 2 10 1 1 8 3 RES. Se KLASSE B. H.R.C. 2 gaat op bezoek bij O.V.V.O. 2. De roodjes gaan nu eens demonstreren, dat zij cok een uitwedstrijd kunnen winnen. Afgesproken? Alkm. Boys 2 zal met Alcmaria 3 ook nog moeite genoeg hebben. Zilvermeeuwen 2W.F.C. 4; Assendelft 2De Volewijckers 3; Purmersteijn 2Z.F.C. 4. RES. 3e KLASSE C. H.R.C. 3 krijgt bezoek van Velsen 2, dat met 3 verliespunten meer dan Water graafsmeer 2 nog een goede kans maakt. Deze roodjakken zijn op eigen veld steeds goed op dreef. Of het nu ook zal lukken? Rodi 2 K.V.V. 2; Haarlem 3—Watergraafs meer 2. De Volewyckers 4—Z.V.V. 2; Zaandijk 2—V.V.Z. 2. RES. Se KLASSE E. Helder 3 gaat weer twee punten aan haar totaal toevoegen. Althans tegen Ahrends 2 zal dat wel lukken. Olympus 2— D.W.S. I'~dioe 2—V.V.B. 2; A.S.V. 2—D.W.V. 4; Z.S.G.O. 2—Volendam

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2