V Benauwde zege voor H.R.C. Stad en Omgeving, O. en O. in de Kerstweek 2—1 tegen H.F.C. De wedstrijd waar ik was OORSPOORKAARTJES Cl TUIIVC PaMa9* ®n EL I nu T O Assur. kant. Da Nutsspaarbank in December „De Jutter" in eigen home Uitslagen pluimvee tentoonstelling Jeugdherberg of Jeugd centrum Poeto - Poctol-PuCtOiirt.' De Ring komt weer tussen de touwen Wat gevonden en verloren werd T exel. Urk. Schagen. Onregelmatigheden op distributiekantoor Drie arrestaties gezonden Het verplegend personeel en hun beloning WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? De storm, die bgna recht over het veld stond, heeft ER-C. en H.F.C. geen voordeel geleverd. Integendeel, van goed voetbal kwam niet veel te recht, hoewel er individueel nog wel goede staaltjes verricht werden. De H.F.C.-ploeg telde enkele invallers, maar ondanks dat bood zij krachtig tegenstand en was vooral in de ver dediging heel goed te noemen. De doelman was zeer zeker de beste man van het veld en vooral in moeilijke situaties toonde hg zich zo safe als. de Ned. Bank. De H.R.C.-achterhoede had het over het algemeen niet druk. Dijkshoorn kreeg slechts enkele scho ten te verwerken, wat hem echter goed afging. Door de slechte weers omstandigheden was het niet moge lijk een goed oordeel te vellen over de spelers. Het komt ons echter nog steeds voor, dat H.R.C. te weinig van haar eigen kracht bewust is. De ploeg speelt te nerveus, wat vooral bij de schutters merkbaar is. Voor de rust had de stand met een weinig beter schot al 41 kunnen staan. Nu kon de doelman deze schijnbare doelpun ten steeds keren, met het gevolg, dat het zelfvertrouwen uit het elftal raakte. De scheidsrechter leidde zwak. Hfl hield de teugels niet strak genoeg en vooral Rijkers was daar steeds de dupe van. Het kwam voor, dat twee tegenstanders hem vasthielden zon der dat de fluit klonk. Wij willen hiermede in het geheel niet zeggen, dat alleen de Haarlemmers misbruik maakten van deze leiding. Ook H.R.C. deed wel eens iets te hard. Over het algemeen was de verstandhouding toch goed te noemen. De wedstrijd. H.F.C. kreeg de wind mee, maar van een overwicht was geen sprake. Integendeel, juist H.R.C. gaf de toon aan en het was Van Dalen, die de eerste gevaarlijke aanval op zijn naam bracht. De doelman redde ech ter subliem. Na 10 min. spelen dach ten wij, dat H.R.C. de leiding zou ne men. Rijkers en Van Dalen gingen door de Haarlemse verdediging heen en de eerste gaf een goede voorzet. De Vries schoot de bal wel goed in, maar ook nu weer was het de doel man, die succes in de weg stond. De Haarlemmers brachten er in de voor hoede nog weinig van terecht, hoewel linksbuiten Kammeijer eenmaal een goede voorzet presenteerde, waarbij Dijkshoorn de bal met grote moeite kon wegstompen. De baltechniek van Van Dalen bleek ook deze middag weer duidelijk, toen hij door vier te genstanders heen alleen voor de doel man kwam te staan. Jammer genoeg demonstreerde hij toen ook zijn ge brekkige schot, want ook de H.F.C. - doelman had met dit tikje geen last. Tweemaal achteréén moest Dijkshoorn er daarna aan te pas komen, waarbij tweemaal de bal tot corner werd ge werkt. Deze leverden echter niets op. Ook De Vries kreeg weer tweemaal'n kans, maar evenzo veel malen ging de bal naast. Racings rechtsbuiten was ditmaal toch niet erg gelukkig. Het wordt 10. Na 27 minuten spelen kreeg De Vries de bal. Hij gaf hem recht door, waar Nieuwstadt reeds naar buiten was ge lopen en in uiterst moeilijke positie het leder goed voor trok. De toesnellende Bakker liep de bal in de touwen, 10. HRC kwam nu stevig opzetten en bijna had Rijkers succes toen Stins een bal geheel in de doelmond bracht. Vijf minuten voor de rust hadden de gasten plotseling succes. De Winter en Van Zeeland flitsten door de rode ach terhoede en de laatste schoot de bal Het was een aardig idee van de KNVB om bij het afscheid van het oude jaar HFC naar Den Helder te sturen. Ik ben voor deze gelegenheid eens op de ka pitale staantribune gaan staan. Een aardig gezicht heeft men vanaf dit bouwwerk. Tijdens de rust keek ik even achter me en had er toen niet juist een boer derij in de weg gestaan, dan had ik JVC—Schagen kunnen volgen in Julianadorp. Ik voelde me op deze tribune precies als in het Amsterdamse Stadion, vooral toen HFC het veld op kwam met voor op de oud-internationaal en Ajaxiet Stroker, die al enige tijd oefenmeester is van HFC. De Haarlemmers hebben lang niet meer dat elftal van enige jaren terug. Zij zijn aan het „verjon gen" gegaan en ik moet zeggen dat het met enkele jaren weel een goed elftal kan worden. Hun enige doelpunt was een ouder wetse. misschien wel een van de Ajax-school. Is het U ook opge vallen dat HFC dit spelletje meer trachtte te herhalen. Nu lukte het nog niet. Wie weet over enkele jaren wel. Al het begin is moei lijk. Naast mij stond iemand die opmerkte dat Racing haar krach ten spaarde voor volgende week. Ik hoop het, ja zelfs dat zij ook de doelpunten voor volgende week bewaard heeft. Dan krijgen we er in ieder geval drie. En dan kon er wel eens gewonnen wor den. Trouwens tegen Zaandijk heb ik veel vertrouwen in HRC. Zij weet dan immers dat het moet ge beuren en ais het moet is HRC tot alles in staat. Overigens wens ik alle voetbalvrienden een ge lukkig voetbaljaar toe. En mijn wens is dat wij in onze stad toch nog promotiewedstrijden zullen zien. Aan HRC. onze enige troef, de eer! VOETBALENTHOUSIAST. langs de uitgelopen Dijkshoorn in het net 1—1. De tweede helft speelde zich vrijwel alleen op de HFC-helft af. Drie vrije schoppen. In de beginperiode kreeg H.R.C. drie vrije schoppen te nemen. Steeds ging Romeijer er achter. De eerste was al direct raak. Het schot was zo hard dat de doelman de bal niet kon vast houden, zodat Nieuwstadt onhoudbaar kon inschieten, 21. Goed werk van Romeijer en Nieuwstadt. De tweede bedoelde Romeijer als voorzet, die echter werd weggewerkt, terwijl de derde weer een kanjer was, waarbij de doelman echter op subliem'e wijze redding bracht. Vele aanvallen van H.R.C. gingen door buitenspel verlo ren. waar vooral Rijkers zich nogal eens schuldig aan maakte. Een vrije schop van De Werker kwam goed voor doel. maar Rijkers dook er on der door. Toen Rijkers eenmaal goed was doorgebroken, was zijn schot onzuiver gericht H.F.C. deed in deze tweede helft in de voorhoede maar weinig. Wel brak Van Zeeland een keer door en bleef heel H.R.C voor buitenspel staan. Ditmaal dacht Dijks hoorn er anders over en redde op sublieme wijze. Een corner van Bak- Nieuwstadt juist naast kopte. In de laatste minuten noteerden wij een ker bracht geen succes, doordat schot van De Werker op de lat en een kanjer van Van Dalen tegen de paal. Doelpunten bleven echter uit. Met 21 voor H.R.C. kwam het einde, zijnde een verdiende overwinning. DE SAMENSTELLING VAN HET HELDERS-JUNIOREN ELFTAL Zoals bekend spelen twee junio renelftallen Nieuwjaarsaag in Den Helder een oefenwedstrijd op het Helder-terrein onder auspiciën van de afdeling Noord-Holland. Zaterdag publiceerden we reeds het Afdelingselftal en hieronder laten we nu het Helderse team volgen. J. Buis (Helder); W. Tabeling (Helder), J. Looy (HRC); J. Bier steker (HRC). A. Hogerwerf (Hld), T. Léon (HRC); A. Schrier (Hel der), L. H. Leenaers (HRC), K. Puhl (Helder), K. Tabeling (Hld>, H. Vries (HRC); Reserves: T. Lingbeek en J. Fa- ber (HRC), P. Snel en A. Wortel (Helder). Wij behoeven voor deze wedstrijd geen verdere reclame te maken. De jeugd van H.R.C. en Helder in hun sterkste formatie tegen de uitverkoren jeugd van de rest van ons rayon. Dat moet goed worden. Daarnaast is het de kans voor Puhl om zich in het elftal te wer ken en ook Looy van H.R.C. krijgt nu op de back-plaats zijn kans. Koningatr.2 Te'. 2468 Coir Lissone Lindemcn De Helderse commissie voor O. en O., die zich onder leiding van de he ren Bouman en Landman, zowel vóór als na de oorlog vele malen beg'verd heeft om onze militairen te ontwik kelen en hen goede ontspanning te bezorgen, heeft in de Kerstweek al lereerst gedacht aan onze zieke mili tairen. In de „ziekenboeg", achter 't voormalig marine-hospitaal aan de Buitenhaven, liggen dertien meer of minder ernstige patiënten, die op Eerste Kerstdag door de commissie voor O. en O. werden verrast met fruit en versnaperingen. Op Tweede Kerstdag bereidde O. en O. een feestelijke middag aan de kin deren van militairen, die in de strijd voor onze vrijheid zijn gevallen, en van hen, die voor het vervullen van hun dienstplicht buiten de grenzen van het moederland vertoeven. Ruim tweehonderd kinderen emeen vijftigt/il moeders waren aanwezig, terwijl voorts Öe' beschermheer van de Hel derse O. en O.-commissie, burgemees ter G. Ritmeester, en de directeur der Rijkswerf, de hoofdofficier MSD der le klasse S. G. Barendregt met zijn echtgenote van hun belangstelling blijk gaven. De vlootpredikant ds. L. D. Bodaan hield een toespraak en do heer Landman vertelde een Kerstver haal, waarna de goochelaar Joe Bur- ton allen een uurtje prettig heeft be zig gehouden. De heer Kok, imitator, nam allen mee op een tochtje naar de boerderij, en de heer Boenderma ker, jongleur, vertoonde verrassende staaltjes van evenwichtstechniek. De kinderen werden getracteerd met chocolademelk en limonade en ze kregen heerlijke cantinekoeken. som migen zelfs door de heer Burton voor de dag gegoochelde kerstkransjes, die uitstekend bleken te smaken. Het Muzerhy-qmntet. Zaterdagavond bood O. en O. aan onze militairen met hun introducé s een ontspanningsavond aan in de ma- rinecantine. Om acht uur sprak de O.S. en O.-officier, de luitenant ter zee der le klasse I. F. van Veen, het openingswoord, waarna de che.-staf, kapitein-luitenant ter zee D. J. Kom mer, enkele woorden van waardering richtte tot de commissie voor O. en O. en tot de Helderse burgerij, die de commissie mede in staat stelt tot dit mooie werk. De vloopredikant ds. L. D. Bodaan herinnerde de aanwezigen hierna aan het bijzondere van deze eerste avond na het Kerstfeest, het feest, dat ons geschonken is opdat wij het Licht mogen gedenken, dat ons in de aller eerste Kerstnacht, temidden van een ruwe en verwarde wereld, ontstoken werd. Na dit ernstig woord deed de O.S. en O.-officier mededeling van het feit, dat adjudant Bosman spoedig de dienst zal verlaten. Ter gelegenheid hiervan, èn uit dank voor het vele werk, dat de heer Bosman voor de cantine heeft gedaan, werd hem een mooi cadeau aangeboden. De heer Bouman. voorzitter van de lommissie voor O. en O., sloot de rij sprekers, door het een en ander te vertellen uit de historie van O. en O. Hij deelde ten slotte m?de, dat O. en O. grote plannen heeft voor de toe komst. Hierna kon met het dansen v-orden begonr-a, waarbij de muziek op vlotte wijze werd verzorgd doos het dans- orkest „The Liberator3" uit Hilver sum, o.l.v. Bep v. d. Sand, met als zangeresje Bep Vos. Het programma werd afgewisseld door het uitsteken de optreden van het „Muzerhy-quintet" eve.ieens uit Hilversum, dac zich ook op 3 Januari van dit jaar in Den Hel der heeft laten horen. Een woord van waardering voor de violist en arran- ^gïeur .1. Wé vets en voor de jeugdige marimba-soliste Bertie Gerritse, is hier wel op zijn plaats Om half twee werd deze gezellige cn geslaagde avond gesloten. In de loop van December 1947 werd op spaarbankboekjes ingelegd 371.764 30 (vorig jaar 318 129.18) en terugbetaald 318.516.27 (vorig jaar 227.175.37). Er werd derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 53.248.03 (v j. 90.953.81). Het aan inleggers verschuldigde ka pitaal, bij de aanvang van het jaar 8.608.543.05, bedraagt nu 9.324.520.66 Het aantal posten van inleg bedroeg in December 2072 (2222) en dat van terugbetaling 1538 (1543). In December werden uitgegeven 138 (342) nieuwe boekjes, terwijl werden ingetrokken 54 (42) boekjes In om loop zijn thans 19.753 (18.391) boekjes. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich 11 (22) boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de spaarbank een eerste in leg van één gulden). De lediging van 144 spaarbusjes le verde een bedrag van 2.124.36 aan kleine besparingen op. Vrijdagmiddag 2e Kerstdag werd het ..Stormnest", het verenigingster rein van de Helderse padvindersgrosp De Jutter", officieel in gebruik ge nomen. Het is het voorste deel van de linie bij de Nieuwe weg. waar de jongens drie bunkers netjes voor hun doel hebben ingericht. Deze bunkers zijn electrisch verlicht en onderling telefonisch verbonden. Aan de openstelling was een ten toonstelling verbonden, die omstreeks 4 uur door hopman Niesthoven werd geopend. Er waren hier verschillende voorwerpen die door de padvinders zelf waren gemaakt alsmede foto's en boeken om het publiek met het stre ven en werken der padvinders be kend te maken. Gedurende de ten toonstelling werden voor de bezoekers in het welpennest aardige filmpjes vertoond, waarvan een deel op eigen terrein was opgenomen. Vele ingezetenen gaven van hun belangstelling en waardering blijk. De scouts van groep 4 kunnen met recht trots zijn op hun home. In aansluiting op hetgeen wjj Za terdag j.1., omtrent de grote Nationale Pluimveetentoonstelling van „Den Helder en Omstreken" hebben ge meld, volgen hier de voornaamste uit slagen: Konijnen, Vlaamse Reus: 2 witte rammen van J. P. PoolWit 2 x ZG; 1 voedster van J. P. Pool ZG; jong ram, wit, van J. P. Pool ZG; voedster jong van J. P Pool ZG; voedster jong van J. P. Pool ZZG: voedster, jong van J. P. Pool ZG; Franse Hangoor, bont ram van J. Stiekema ZG; Groot Zilver, lichtzwart ram van G. Tigche- laar ZG; Weners, wit ram van W. Groot ZG; Weners, voedster van H. v. d. Kooy ZG; Weners voedster van G. Jansen ZG; Weners, voedster, van L. Reinderman ZG; Weners, ram zwart van W. Groot ZZG; Havanna, blauw ram van G. Verbeek ZG; Ango ra, wit ram van P. Braen ZG. Hoenders: Koppel Oud Lavendel Pa relhoenders van G. van der Meulen ZG; Goudpel hen, jong, Friese, van P. Baard (medaille van de burgemees ter) ZG; Friese Roodpel Haan van A. Grandel (medaille gemeentebestuur) ZG; Noordhollandse Blauwe Hen van C. J. Schellinger ZG: Braekels Goud Haan Jong van J. Wiering ZG; Toom Friese Goudpel van P. J. Leenaars ZG; Hollandse Kuifkriel Witkuif, zwart hen van J. J. Schenkels GG; Engelse Vechtkrielen Birchen waren in gr<g)t aantal ingezonden door W. LuppeW; Columbia Zwart Haan van A. Huysman ZG. Sierduiven: Norwich Kropper Rood bont, doffer van R. J. Groot ZG; Oud- Hollandse Meeuw Blauw, doffer van J P. Schmidt ZG; Eng. Vlieg Tipplers Blauwgrijs, duif van W. F. J. Weis- senborn ZG; Sierduiven waren in een grote zending van Jac. Sulter, waar bij vele bekroningen; Krulduif Rood- schimmel, doffer Van L. C. Kolff ZZG; Stettiner Zwart Getijgerd, doffer van T. J. Hoffman ZG; Koper Roek, duif van T. J. Hoffman ZG; Modanezen Schietti Roodzilver, doffer van Jac. Sulter ZZG. Men schrijft ons: Bij de grote afbraak der Oude Hel der viel ook als slachtoffer onze in tieme eenvoudige jeugdherberg aan de Breedwarsstraat. Weliswaar zeer primitief, voldeed dit gebouw in de behoeften en van een Trekkershome. waarin men voor één of meer dagen kon vertoeven, genietend wat Den Helder en omgeving aan de Trekkers kon bieden. Reeds verschillende ma len is na de bevrijding de wens naar voren gekomen om weer "tót stichting van een jeugdherberg te geraken. Door de jeugdraad is deze ter zie le? de gemeenteraad en de Helder se V. V. V. werd gewezen op het grote gemis voor Den Helder van een der gelijke stichting Vooral in het afge lopen seizoen kwam dit bij de Trek kers tot uiting. Is echter, gezien de bepalingen bij bouw en verbouw, het stichten van een Trekkershome te verwezenlijken? Al te goed weet men, dat belangrijker objecten het beschik bare materiaal opeisen, doch met een neetje goede wil en met steun der overheid kan ook Den Helder te zij ner tijd weer over een Jeugdherberg beschikken. Het oog is gevestigd op het voormalig Kindertehuis van Bij zondere Jeugdzorg, „Het Baken", ge legen aan de Nieuwe Weg. gebouwd door de Duitsers en in gebruik ge weest als hulplazaret. Deze gebou wen, ressorterende onder Ministerie van Oorlog, sectie D. Oorlogsbuit, en onder beheer staande van de Rijksge bouwendienst Amsterdam, kunnen zeer zeker na een restauratie voor genoemd doel geschikt worden ge maakt. Opmerkingen zullen worden gemaakt over de plaats waar de ge bouwen gelegen zijn. Kan dit bezwaar wel gewicht in de schaal leggen, bij de urgentie van dit geval? Deze plaats De nieuwe ïaak van Bakkerg Bruin aan de Sluisdijketraat. ligt immers in de nabijheid van de Donkere Duinen, het N. H. Kanaal, waar meerdere malen daags de auto bussen rijden voor Alkmaar en Fries land. en niet te vergeten de bussen der N.A.C.O., die vele malen per dag voorbij het gebouw gaan op hun reis naar en van Schagen. Bezwaren zul len er zeker zijn. maar wanneer men met de steun der betrokken instanties Jeugdherberg Centrale, Gemeentebe stuur. V. V. V. enz. tot het inrichten van deze gebouwen kan overgaan, dan kan zeer zeker ook onze stad bin nenkort weer een Jeugdherberg of Jeugdcentrum rijk zijn. Op 3 Januari organiseert de Held. Boksvereniging ..De Ring", onder lei ding van Instr. Van der Reijden, grote wedstrijden in De Roskam, waarvoor een zeer sterke ploeg boksers is uit genodigd van de in ons land zeer be kende promotor Theo Huizenaar uit Rotterdam. De Ring komt deze keer voor een der allerzwaarste opgaven te staan, daar uit de school Huizenaar verschillende zeer grote boksers zijn voortgekomen, o.a. de huidige Ned. middengewicht kam pioen Luc. van Dam (professional) en de amateur Diessen, die onlangs van de Ned. kampioen Jan Schubart op pun ten won. Wij raden dan ook de Held. boksers aan goed voorbereid in de ring te ko men, zodat zij de volle drie ronden in tempo kunnen blijven draaien. De Held. favoriet Bekker krijgt zijn revanche tegen Maas (R'dam). een der Olympische candidaten. waarvan hij onlangs met gering verschil op punten verloor in Amsterdam. De jeugdige bantammer van De Ring is geweldig geladen om zijn geleden nederlaag uit te wissen, zodat deze nartij de clou van de avond belooft te worden. Weissenborn zal het ook al niet ge makkelijk krijgen tegen de techniscn zeer goed boksende Hol Huizenaar Als hij uitsluitend gaat „loeren" op een k.o.. geven wij hem weinig kans. Jan Colijn heeft in zijn partij tegen Wessel bewezen dat de kracht nog wel degelijk in zijn rechtse aanwezig is. Wanneer hij bokst als de laatste keer moet hij in staat zijn van de meestal fel counterende Spangenberg (Huizenaar) t? winnen. Brons (de Ring) treft_een tegenstander die wat lichaamsbouw be treft ongeveer hetzelfde is, echter met een geweldige ringervaring. Bij de kampioenschappen van Nederland '45 stond deze als derde geklasseerd, zodat oppassen deboodschap blijft. Hij heet A de Wolf (Ver. Amateur, R'dam). Bakker, de zwaargewicht, staat opge steld tegen J. van Dijk (Oorschot), evenals de halfzwaargewicht Verschoor tegen J. J. van Dijk (Oorschot). In de lichte klassen boksen voorts nog Oversluizen tegen Houtman (Ama teur), SandbrinkVersteeg (Huizenaar), Wisse tegen Matthey (Oorschot). Rol tegen van Diggele (Huizenaar). Josephs Hoek (Oorschot), Loos tegen Bel- laard (Huizenaar). Grolle tegen Vaan drager (Oorschot) en Zoon tegen Snoek (Huizenaar). Wij hopen, dat deze keer de Helderse boksers goed voor de dag zullen komen, want tegen een ploeg als deze moet voor de volle 100 pet worden gebokst om succes te behalen. Gevonden: Collier, fluit, hond, in leveringstrookje levensm.kaart. wind jack. lantaarn, muntbiljet, portem. met inhoud, rijwielketting met slot, schortje, tas met inhoud, paar kinderwantjes, want. Verloren: handschoen, paar hand schoenen, horloge (armbandhorloge, zil ver), wollen muts, vijf portemonnaies met inhoud, twee overjassen, tas met inhoud, zegelring (goud). VESTIGINGSVERGUNNING VERLEEND. De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening heeft aan de heer A. J. Wassink, vergunning ver leend tot het vestigen van een inrich ting waarin een kruideniersbedrijf zal worden uitgeoefend in het perceel Dorpsstraat 34, De Koog. De minister van economische zaken heeft aan J. Heikamp, p.a. mr. J. Mulder, Singel 143 te Den Helder, ver gunning verleend tot het vestigen van een inrichting, bestemd of mede be stemd voor de uitoefening van een kleinhandel in galanterieën, parfume rieën. toilet- en cosmetische artikelen in het perceel Weverstraat 98 te Den Burg, Texel. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Annegina en Lubbert, d. en z. van Jan Kramer en Grietje van Laar. Gehuwd: Jan de Boer en Antje Kaptein. Overleden: Lubbert de Vries, oud 1 jaar. SCHADEPOST. Het paard van de veehouder M. Hak- voort kreeg Maandag een schop van etr ander paard, zoda. het dier een poot brak. Het beest werd afgemaakt en werd voor noodslachting verkocht. SPORT. De voetbalvereniging ,.VVU" te Urk \erloor de wedstrijd tegen de voetbai- ereniging te Meppel met 3—2. Hier door komt Urk no. 3 te .De rijkspolitie te Schoorl is er na 'n uitgebreid onderzoek in geslaagd een fraude aan het licht te brengen op het distributiekantoor te Schagen. waarme de een bedrag van f 14.000 is gemoeid. Door bemiddeling van de 39-jarige H. te Amsterdam, een vroegere landbou wer uit Warmenhuizen thans zwarte handelaar, was de 51-jarige distributie ambtenaar S„ eveneens uit Warmen huizen, in het bezit gesteld van 90 wis selbonnen. Sedert Juni van dit jaar waren met deze wisselbonnen 300 levensmiddelen- en 160 tabakskaarten uit het regelmati ge verkeer verdwenen en op de zwarte markt verkocht. Enkele dagen geleden zijn S. en H. aangehouden. Zaterdag zijn zij voor de officier van justitie te Alkmaar voorgeleid. Bij 'n huiszoeking werden in de woning van S. verborgen in de oven van het fornuis, de 90 wis selbonnen aangetroffen. Verder is gear resteerd de 29-jarige D. uit Warmen huizen, eveneens werkzaam op het dis tributiekantoor, die bij deze onregel matigheden is betrokken, maar ervan wordt verdacht nog andere overtredin gen te hebben gepleegd. De politie zet het onderzoek voort. Als ex-verplegende zie ik mij voor het feit geplaatst te reageren op de vele artikelen en ook klachten, die er dage lijks te horen en te lezen zijn op het gebied der verpleging in alle diensten der volksgezondheid, te kort aan per soneel en het gebrek aan lust van jonge mensen, zich te geven voor het zo mooie en dankbare werk, de ver pleging van alle zieken en gebrek- kigen. Volgens mijn bescheiden mening moet de oorzaak gezocht worden in het feit dat de Overheid en tevens ook de di recties van inrichtingen niet doordron gen zijn van het feit, dat het belang der verplegenden ineenvloeit met dat der verpleging. Was aan dit onderwerp meer aandacht geschonken (en eens zal het toch wel de aandacht verdienen, die het zo dringend nodig heeft) dan was deze noodtoestand in de zieken verpleging voorkomen. Het is een ver schijnsel, dat veel voorkomt, het zo nodige verplegend personeel zoekt een ander emplooi, dat voor hem of haar, die wil werken, in ruime mate aan wezig is. De verwaarlozing van de belangen der verplegenden vindt zijn terugslag in het tekort aan personeel. Ook voor nieuwelingen is er totaal geen stimu lans meer aanwezig. Het is een beroep, zoals er weinig zijn, eervol en vol dagelijkse voldoe ning, doch er is ook een stoffelijk ver- iangen, het noodzakelijke waarvan iedereen zijn deel nodig heeft: finan ciële beloning. In het belang van het gehele volk zal dit onderwerp spoedig aandacht ver dienen, daar anders deze wantoestand niet overbrugd kan worden. Snel en afdoend ingrijpen is de enige weg en dan over alle rijks- en ge meente-instellingen. U dankend voor de eventuële be schikbare plaats. A. HOFMAN, Ex-verplegende. Bothastraat 19, Den Helder. Laatste positie Ned. passagierssche pen, Zaterdag 27 Dec.: Aardijk, 23 Dec. van Puerto Mexico te Tampico. Ab- bedijk 23-12 van New Orleans naar Rot terdam. Aldabi, 23-12 van Montevi deo naar R'dam. Algenib, 25-12 van San Francisco Do Sul te Victoria (Braz.) Alhena, 26 Dec. van Monte video te Buenos Aires. Alphacca, 27 -12 van Aden te Suez. Alphard, 24- 12 van Rio de Janeiro naar Rio Grande. - Alwaki, 25-12 van Buenos Aires n. R dam. Amsteldijk, 24-12 van Mo bile te New Orleans. Averdijk, 26-12 van Vera Cruz te Havanna.Bosch fontein, 24-12 van Marseille n. Genua. Blijdendijk. 26-12 v. R'dam te Phila- delphia. Bredero, 24-12 van Hong kong naar Manilla. Congostroom, 27- 12 van Amst. te Duala. Edam, 23-12 van New York naar R'dam. Eemdijk, R'dam—Havanna, 25-12 v. Antwerpen! Gaasterkerk, Dakar—R'dam, pass.' 26-12 Quessant. Grootekerk, R'dam— Sydney, 24-12 te Cochin. Helicon, 27- 12 van Antwerpen te Curacao verw. Indrapoera. R'damJava, pass. 26-12 3 uur Pantellaria. Joh. van Oldenbar- nevelt, AmsterdamJava, 25-12 ie Aden. Kalianda. R'damBatavia pass. 26-12 Suez. Kota Gede, R'dam —Java, 25-12 van Aden (om 8 uur). Leerdam, R'damNew York, 26-12 te Antwerpen (24 uur). Lemsterkerk R'dam—Bahrein, pass. 26-12 Gibralta-' Leopoldskerk. 24-12 van Singapore naar Manilla. Lievevrouwekerk, R'dam— Basra. 28-12 te Aden verw. Lisse- kerk, R'dam—Calcutta. 26-12 te Colom bo. Meerkerk, R'dam—Shanghai pass. 24-12 Gibraltar. Molenkerk, R'dam—Japan, 24-12 van Aden. Nieuw Amsterdam, 27-12 v. New York te R'dam. Ridderkerk, 25-12 v. Mar seille naar Havre. Rijnkerk, Bombay R dam, 25-12 te Genua. Sibajak, P.'dam—Kaapstad, 25-12 2.30 uur van Las Palmas. Streefkerk, 26-12 van Genua te Alexandrië. Tabian, Java— Amst., 21-12 van Singapore. Tabinta, Java—Amst., 26-12 van Southampton. Tarakan. 26-12 van Soerabaya naar Banjoewangi. Tegelberg, 20-12 van Rio de Janeiro naar Shanghai. Ter- nate. New Orleans—Kaapstad, pass. 26- 12 St. Lucia. Veendam, 26-12 te St. Thomas, wordt 30-12 te New York ver wacht Zuiderkruis, R'dam—Java, 36-12 16 mtr van Port Said.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 3