NACO-bus door trein gegrepen RAUTER acht zich schuldig DE LAATSTE KONING Ernstig ongeval te Breezand Cacaorantsoen wordt gehalveerd WEERBERICHT Zaterdag 3 Jan. 1948 70stë Jaargang no. 7702 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Vier doden en enkele zwaargewonden Chocolade wordt duurder Franse regering trekt financiële voorstellen in Arabieren blokkeren Oud-Jeruza!em 1 500 Joden ingesloten Respect voor het verzet Ex-Koning Michael Zondag naar Zwitserland Pruiken van Nederlandse Opera gestolen Ambassadeurs bieden H.M. Nieuwjaarswensen aan Rijwielherstellers op Zondag open BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Directeur: J. Bijlsma Wrnd. Hoofdred. J. Broersen Rayonred. C. A Dekkers (MM TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 cent per mm. - Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woorden ƒ1.elk woord meer 5 ct. Abonnementen: per kwartaal 3.90 (Eigen berichtgeving) De Noordkop van onze provincie werd gisteravond om acht uur op geschrikt door een ernstig ongeluk, dat nu reeds vier personen't leven heeft gekost, terwijl enkele zwaar gewonden nog in ernstig levens gevaar verkeren. Een Naco-bus van de lijn Den Hel derWieringen wilde te Breezand in de Burgemeester Lovinkstraat de on bewaakte overweg passeren. De chauf feur, J. van Doorn uit Wieringen, be merkte zeer waarschijnlijk te laat de trein, die met grote snelheid uit de richting Den Helder naderde. Een bot sing was dan ook onvermijdelijk. De klap die gehoord werd, was geweldig. Een ooggetuige sprak van een grote vuurstraal. De autobus werd aan de achterzijde gegrepen en ongeveer dertig meter langs de lijn opgeschoven, duikelde vervolgens van de spoordijk en moet daarbij een slag om de lengte-as ge maakt hebben. Langs de spoordijk bleef de wagen liggen juist op de kant van de spoorsloot. Omwonenden schoten onmiddellijk te hulp en waarschuwden doctoren, poli tie en autoriteiten. De dichte duister nis bemoeilijkte de hulpverlening ten zeerste. D- van alle kanten opgeroepen automobilisten verlichtten met hun schijnwerpers de plaats des onheils. De eerste dode, die onder de wagen gevonden werd, was de heer W. Hoep van Anna Paulowna. Het 19-jarige meis je Maartje van Oosten Dd., dat tiental len meters weggeslingerd werd, was eveneens overleden. Zij werd op enkele meters van de plaats des onheils met haar hoofd in een sloot gevonden. De zwaargewonden werden voorlo pig overgebracht naar de woning van de gebroeders IJzendoorn, de lichtge wonden bij de familie Smakman. De chauffeur was lichtgewond, de conductrice mej. W. de Jong uit Wie ringen bekwam een schedelbasisfrac- tuur. Burgemeester Mijnlieff van Anna Paulowna en de commissaris van po litie te den Helder de heer K. Rijpma, waren ter plaatse aanwezig. Drie zwaargewonden werden naar het gemeente-ziekenhuis te Den Hel der overgebracht, alsmede drie licht gewonden. Een der zwaargewonden, de 19-jarige Neeltjé van Dalen uit Bree zand, is gisteravond om elf uur over- Zoals gemeld, maakt de stijging van de wereldmarktprijs van cacaobon nen een herziening van de prijzen van cacao- en chocoladeproducten noodza kelijk. Omdat in ons land evenwel nog partijen cacaobonen aanwezig zijn, welke tegen lage prijs zijn aangekocht, behoeft door deze partijen tezamen met de duurdere bonen te verwerken de stijging van de binnenlandse prij zen niet evenredig te zijn aan die van de wereldmarktprijs. Hierdoor wordt de prijsstijging tot het uiterste be perkt. Met ingang van 5 Januari a.s. zullen de prijzen maximaal mogen be dragen per 100 gram: cacaopoeder, los uitgewogen 24 cent (18 cent), stukgoed (repen) ongevuld 36 cent (30 cent), gevuld 31 cent (27 cent), wichtgoed ongevuld 45 cent (35 cent), gevuld (bonbons enz.) 35 cent (32 cent), cho coladekorrels los uitgewogen 28 cent (22 cent). Tussen haakjes de oude prijzen. Voorts zullen bij deze nieuwe prijs regeling voor een beperkt deel van de productie speciale kwaliteitsartike len met uitzondering van repen en andqr stukgoed tegen hogere prij zen mogen worden verkocht en wel chocolade aan stukjes voor ten hoog ste 60 cent (oude prijs 50 cent) en bonbons enz. voor ten hoogste 63 cent (oude prjjs 60 cent) per 100 gram. In dit geval moeten de artikelen echter verpakt, dan wel uit z.g. toonbankdo zen worden verkocht met vermelding van <je prijs en de naam van de fabri kant op de verpakking. De prijsstijging van cacaobonen heeft, zoals men weet, tevens ten gevolge, dat er bezuinigd moet worden op het binnenlandse verbruik, zodat, zonder wijziging van het versnaperingenrant soen, in het versnaperingen-assorti ment een verschuiving naar de sui kerproducten zal optreden. Het ca- caopoederantsoen zal binnenkort tot ongeveer de helft moeten worden te ruggebracht. leden, de overige zwaargewonden zijn de eerder genoemde conductrice en een tot nu toe onbekende vrouw, die nog niét tot bewustzijn is gekomen. De drie lichtgewonden zijn G. Mee- reboer, caféhouder te AnnaPaulowna, G. v. d. Stel uit Breezand en de 20- jarige militair W. F. Lichteringen, eveneens uit Breezand. Ook in de St. Lidwina-Stichting te Den Helder werden vier slachtoffers opgenomen en wel mevr. Duineveld uit Breezand met haar 13- en 14-jarige dochters. De moeder zal bloedtransfu sie worden toegediend, de kinderen bekwamen lichte fracturen. Bovendien werd een meisje met lichte verwon dingen opgenomen. Omtrent de juiste oorzaak tast men nog in het duister. Het zicht ter plaat se op de spoorlijn is vooral 's avonds zeer moeilijk, daar men dan de lichten in woonhuizen etc. in de omgeving van de overweg nauwelijks van die van een mogelijk naderende trein kan onderscheiden. Bovendien vernemen wij, dat de chauffeur eerst sinds kort op deze lijn in dienst zou zijn en dus minder op de hoogte met de gevaar lijke situatie ter plaatse was. De machinist van de trein heeft het ongeluk zien aankomen. Enige tien tallen meters voor de onbewaakte over gang zag hij de bus de rails over steken. Hij gaf onmiddellijk signaal, doch het heeft niet meer mogen baten. Onder het snerpend gefluit van de loco motief werd de bus aan de rechter- achterzijde gegrepen. De gehele rechter zijde van de bus werd weggeslagen. De passagiers, die aan deze zijde van de bus hebben gezeten, zijn er het slechtst afgekomen. Alle zitplaatsen aan de linkerzijde daarentegen zijn in tact gebleven. De gehele, uit vier personen bestaan de familie van der Stelt uit Anna- Paulowna, die allen links zaten, is ei betrekkelijk goed afgekomen. Van deze familie heeft een klein meisje een beerTgebroken, terwijl de overige leden er met onbeduidende schrammen en schaafwonden afkwamen. Mevrouw van der Stelt, die zelf uit de bus heeft kunnen klimmen, heeft verklaard, dat zij toen de bus tot stilstand was ge komen op dezelfde plaats zat als t toen zij had plaats genomen in de bus. Zij was niet in staat te vertellen wat er precies was gebeurd. Links en rechts liggen brokstukken van de autobus in het rond. De zware wielen zijn naar binnen gedrongen, maar de motor is vrijwel onbeschadigd. Luttele seconden zijn de passagiers noodlottig geweest, want de bus was reeds voor drie kwart het spoor gepas seerd op het ogenblik toen de locomo tief de Naco-bus aan de achterzijde greep. De trein, waarvan de voorkant van de locomtief werd beschadigd, heeft na een kort oponthoud de reis naar Alkmaar voortgezet. VIERDE SLACHTOFFER. Naar wü hedenmorgen vernamen, is in de afgelopen nacht in het Ge meente-ziekenhuis te Den Helder nog één der zwaargewonden over leden, waardoor het aantal slacht offers tot vier is gestegen. Weersverwachting, geldig tot he denavond: ZACHT. Meest zwaar bewolkt met tijde lijk regen of motregen. Matige, nu en dan vrij krachtige Zuidweste lijke wind. Zeer zacht voor de tijd van het jaar. haar financiële plannen in te trek ken. Zij zal deze door nieuwe ver vangen. De Franse regering heeft besloten Jules Moch, minister van Binnen landse Zaken, heeft na een kabinets zitting, die even vóór tien uur ein digde, de volgende verklaring uitgege ven: „De regering is van mening, dat de tekst van de financiële plannen, zoals deze uit de besprekingen van de Natio nale Vergadering te voorschijn is ge komen, slechts geheel en al onbevre digende resultaten zal opleveren. On der deze omstandigheden heeft de regering besloten haar gezag te tonen en heeft het volgende besluit geno men: Zij trekt haar tekst in. Zij zal er een andere voor in de plaats stel len, waarin opnieuw de maatregelen zijn vervat, waarvan de aanneming onontbeerlijk wordt geacht De regering zal verzoeken deze nieuwe tekst met spoed te behandelen. Zij heeft de pre mier gemachtigd de vertrouwenskwes tie voor het parlement te stellen, elke keer als nodig zal zijn." Het Franse kabinet heeft Robert Schuman, premier, gemachtigd de Na tionale Vergadering om een motie van vertrouwen te verzoeken. Het besluit van de regering om de oorspronkelijke tekst van het plan in te trekken komt na een aanzienlijke besnoeiing van de voorstellen door de beide Kamers. „RED-DE-FRANCE"-PLAN. De regering zal heden het parle ment in een speciale zitting de nieu we tekst van het „red-de-franc-plan" voorleggen. Mayer deelde tegenover een cor respondent van Reuter mede, dat vol gens het nieuwe ontwerp de speciale heffing naar verwachting 12S mil- liard fr. zal opbrengen, in plaats van de 150 milliard, die volgens het oude ontwerp werden verwacht. De laatste foto van ex-koning Michael van Roemenië, die op Oudejaarsdag de Roemeense troon opgaf, tezamen met zijn moeder Prinses Helena. De Arabieren hebben op alle we gen. die naar het Joods kwartier van het oude Jeruzalem leiden, versperrin gen opgericht en bij alle acht poorten met geweren en granaten gewapende eskadrons opgesteld, die alle verkeer, zelfs dat van Britse zijde, tegenhou den. Meer dan 1500 Joden worden in deze wijk door meer dan 20.000 Ara bieren omsingeld. Alle voedseltoevoer wordt afgesneden. De burgemeester van de Joodse wijk heeft een beroep gedaan op de Joodse organisatie der voedselconvooien, de Arabische blok kade te breken. De Joden zitten reeds drie dagen zonder brood. Andere levensmiddelen raken op. Naaiy ver luidt, heeft een autobusonderneming te Jeruzalem een aantal 2% tons „pantserlandkruisers" gebouwd, die gebruikt kunnen worden om met voorraden door de blokkade heen te breken. De Arabische gordel om het Joodse kwartier is versterkt sinds 10 Selectiewedstrijden te Hamar Bij de selectiewedstrijden te -Hamar reed Broekman uitstekend en maakte met een tijd van 47.6 sec. de beste pres tatie van de dag. Op hem volgde de Koning met 48.1 sec. en vervolgens Langedijk, die zeker nog niet op volle toeren draaide met 49.5 sec. Als vierde werd Huisjes genoteerd met 49.9 sec. en na hem kwam van der Voort met 50.2 sec. Ook Buyen reed mee en hij deed er 50.6 sec. over, terwijl Panne- koek, die sinds enkele dagen ook te Hamar traint, een tijd noteerde van 51.1 sec. Kortenover is zwaar verkouden en kwam koortsig op de baan, zodat een tijd van 53.2 sec. voor hem geen ver bazing behoefde te wekken. Meri wil op de volgende dagen nog meer selectiewedstrijden houden, doch hiervan zal voorlopig niets komen, aan gezien er in de avonduren veel sneeuw viel en de baan volkomen onder een zwaar sneeuwdek ligt verborgen. Meisje verongelukt te Zwaagdijk Gistermorgen is op de Wester-Zwaag- dijk een verkeersongeval met dodelijke afloop gebeurd. Het zestienjarige doch tertje van de familie C. Koo:pman wandelde met een vriendin aan de linkerzijde van de weg toen een auto uit de richting Hoorn haar van achte ren naderde. De chauffeur gaf signaal waardoor de meisjes schrokken en naar de rechterweghelft overstaken. De auto was echter reeds zo dichtbij, dat mej. Koopman werd aangereden. Het meisje werd zó verwond, dat ze enige ogenblikken later ter plaatse is overleden. „Op politieke en psychologische gron den moet ik geofferd worden Het Ne derlandse volk heeft daar recht op, het is rechtvaardig". Zo spreekt de voor malige General der Polizei, H. Rauter, over het vonnis, dat vermoedelijk in de maand Januari over hem geveld zal worden, aldus vertelde de inspecteur van politie, T J van Dien, hoofd van de PRA-recherche, aan een redacteur van het ANP. In tegenstelling tot generaal Christiaan- senf die alle schuld aan Rauter geeft en zich zelf onschuldig vindt, deed Rauter dit niet. Hij bekent zijn schuld, al toont hij absoluut geen berouw. De gevolgen van zijn optreden hier in Nederland beschouw hij als de logische consequentie van zijn opdracht: rust en orde in Nederland te handhaven. Hij weet, dat hij veroordeeld zal worden en geeft toe, dat dit recht- j vaardig is. Alleen wil hij bewijzen, dat Uit goede bron wordt vernomen, dat ex-koning Michael van Roemenië Zondag aanstaande per trein via Hon gaars grondgebied naar Zwitserland zal reizen. De benodigde visa voor hemzelf en zjjn gevolg zijn reeds bij de Hongaarse legatie te Boekarest aangevraagd. Volgens Gedye, de Weense correspon dent van het blad der Labour-party, de daily Herald, zou ex-koning Michael van Roemenië Boekarest nog steeds niet kunnen verlaten, daar hij „nog met de communisten aan het onderhandelen is teneinde zo veel mogelijk bloedver wanten en personen uit zijn omgeving te redden als hij kan. De Roemeense regering zou tot dusver niet bereid zijn, Michael en zijn verwanten toe te staan hun persoonlijk bezitjnee te nemen'. De correspondent, die verklaart, dat de „werkelijke geschiedenis" van de abdi catie van Koning Michael hem door een „belangrijk persoon uit Roemenië", die Donderdag in Wenen arriveerde, werd verteld, voegt er nog aan toe, dat Koning Michael pas na lange aarzeling en onder hevige pressie er toe overging het voor hem opgestelde abdicatie document te tekenen. hij „dienst" gedaan heeft en geen schweiri" is. „Was ik niét streng op getreden, dan was er nog een veel groter bloedbad ontstaan", zo zegt hij. Men heeft hem een duivel genoemd en hij ant woordde, dat de illegaliteit voor hem een hel was en in de hel is nu eenmaal een duivel. Over de illegaliteit heeft hij zich typisch uitgelaten. Hij beweert een groot respect te hebben voor de mannen van ,het verzet, die hij het beste deel van ons volk noemde. Had Duitsland de oorlog gewonnen, dan zou hij hen de beste banen geboden hebben en niet de NSB-ers, die hij veracht. Rauter was zelf geen lid van de NSDAP Hij wilde niet gebonden zijn aan een partij. Had er ook geen interesse en tijd voor. Geen tijd vooral. Heel zijn leven was hij een vechtjas. Rauter wacht nu af, kalm en beheerst, aldus de heer Van Dien-, Mensen, die hem in gevangenschap hebben kunnen gade- salan, bewonderen zijn ijzeren zelfbeheer sing. Hij is correct, moppert niet op zijn behandeling, die strenger is dan die van andere gevangenen. De stilte van zijn cel in de strafgevangenis te Schevenin- gen, die hij nooit verlaat, geniet hij als een weldadige rust. „Eindelijk eens tijd om te denken". Rauter zal voor het Bijzonder Gerechts hof te s-Gravenhage terecht staan Mr o Zaayer zal de aanklacht voorlezen, waarin hij beschuldigd wordt van men senroof, moord op Joden, doodslag en fusilleringen. Er zijn slechts enkele getuigen opge roepen. Men verwacht dat het proces niet lang zal duren, enige dagen wellicht. De Nederlandse Opera uit Amster dam is een ramp overkomen. Bij de terugkomst uit Brussel, waas het ge zelschap een opvoering heeft gege ven van „Hoffmann's Vertellingen", bleek namelijk, dat de gehele pruiken- kist met een collectie van 65 toneel pruiken spoorloos verdwenen is. Het betreft hier een zeer kostbare verza meling ter waarde van niet minder dan vijfduizend gulden, zonder welke het Nederlandse Operagezelschap voor lopig niet zal kunnen optreden. Een van de kostbaarste pruiken is wel het exemplaar „Rode Kaalkop", een waarde vertegenwoordigend van on geveer honderd gulden. Het zal zeer moeilijk vallen op kor te termijn nieuwe exemplaren van de ze empirepruiken te krijgen. De na sporingen, die inmiddels te Brussel Zijn verricht, hebben tot heden nog geen enkele resultaat opgeleverd. Arabieren door een bomaanval bij de Damascuspoort zijn omgekomen. Verdekt opgestelde Arabische scherpschutters hebben op de weg van Jeruzalem naar het Joodse kerkhof aan de voet van de Olijfberg begrafe nissen beschoten en de ter aarde be stelling verhinderd van meer dan 25 Joden, van wie sommigen reeds Za terdag gestorven zijn. De ambassadeurs en gezanten der bij het Nederlandse Hof geaccrediteerde Staten kwamen gistermorgen naar de hoofdstad, waar H. M. de Koningin hen in de gelegenheid stelde haar hun Nieuwjaarswensen aan te bieden. Het militaire onderdeel 3-x-8 R. I., order commando van de kapitein Beisma, stond als erewacht voor het paleis opgesteld. Meer dan 70 auto's brachten van half elf af de hoge ver tegenwoordigers, hun dames en de ve le civiele en militaire attaché's naar het koninklijk paleis. Vele Amster dammers vulden het Damplein en sloegen het militaire schouwspel gade v/aar de Pauselijk Internuntius, de ambassadeurs van Engeland, Ameri ka, België, Frankrijk, China, Rusland en Canada, de vele gezanten en ook de Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr. C. P. W. H. Baron van Boetzelaer van Oosterhout wer den ontvangen. Telkens wanneer één der ambassadeurs zich van de auto naar de paleisingang begaf, werd hem de vaandelgroet en de protoco- laire eerbewijzen gebracht Doodslag te Retranchement Op Nieuwjaarsdag is in het ziekenr huis te Gostburg overleden de 45-jari- ge loondorser A. V., die bezweken is aan de bij een vechtpartij opgelopen verwondingen. Deze vechtpartij ge schiedde op Eerste Kerstavond te Re tranchement tussen V. en een ex-be waker D„ die na in een café nog al veel gedronken te hebben, een woor dentwist kregen over de zuivering. Op straat vóór het café ontstond een handgemeen. D. gaf V. een klap, waar door deze viel en zo ongelukkig te recht kwam met zijn hoofd tegen een steen, dat hij bewusteloos bleef, liggen. De dader is naar het huis van bewa ring te Middelburg overgebracht. VAN NABSJ] I EN VERRE De 74-jarige Henri Piquart heeft zich onder grote be langstelling van z'n dorpsgenoten met een zware ijzeren ketting en een loden kogel om de hals te Dormeilles (bij Fontainebleu) naar de Seiije begeven en verdronkenx Meer dan 20 pet. van Spanje's uitga ven voor 1948 zal voor het leger be stemd zijn. xDe gevluchte eerste minister van Thuringen Dr. Paul is te München aangekomen. xBij het Rode Kruis te Semarang zijn onregel matigheden ontdekt. Duizenden kle dingstukken zijn spoorloos verdwe nen. x— Na een verlof in verband met de ziekte van zijn zoon is de voormalige Duitse bevelhebber Veld maarschalk Von Rundstedt uit Duits land naar Londen teruggekeerd. x— Het Brits Verbond van Vakvereni gingen heeft het verzoek van de Brit se regering om geen loonsverhoging meer te eisen, afgewezen. xDe speciale benzine-toewijzing voor de communistische partij in Frankrijk is ingetrokken. xDr. Loudon, onze vroegere ambassadeur in Washington is eervol ontslag verleend uit de bui tenlandse dienst. xIn Indonesië zijn ter voorziening in de behoefte aan pasmunt, muntbiljetten van 10 en 15 cent in omloop gebracht. x— Bel gië heeft zich als gegadigde opgewor pen om in Brussel huisvesting te ver lenen aan de algemene vergadering der Ver. Naties. x— Ook inZaandam wordt met de woningbouw begonnen. Dezer dagen werd de eerste paal ge slagen voor 81 woningen. In politiek opzicht heeft het jaar einde een sensatie gebracht, welke in andere vorm reeds lang werd verwacht, doch toch nog vrij plotseling een feit is geworden n.1. het einde van Roeme nië als koninkrijk. Toen Koning Michael ter gelegenheid van de huwelijksplechtigheden van Prinses Elizabeth te Londen vertoefde, werd reeds hardnekkig beweerd, dat de koning niet meer naar zijn land zou terugkeren, hetgeen nog versterkt werd door zijn daaropvolgend verblijf in Zwitserland en het bekend worden van zijn kennismaking met de in Dene marken wonende Prinses Anna de Bourbon. Onmiddellijk werden in Boe karest vooral van de links georiën teerde regering ernstige bezwaren kenbaar gemaakt. De wereld vermoed de een dergelijke sensatie te beleven als toen de koning van Engeland en keizer van India Edward de Achlste afstand deed van al zijn rechten en waardigheden om de liefde voor een vrouw. Michael keerde terug naar zijn land, doch blijkbaar slechts om de onafwend bare abdicatie voor te bereiden of wat wellicht waarschijnlijker is geweest, deze louter te ondergaan. Op 30 De cember j.1. werd de troonsafstand be kend gemaakt door middel van een door Michael uitgevaardigde (of slechis ondertekende?) proclamatie, waarin naar voren gebracht werd, dat de monarchie niet langer paste bij de levensomstandigheden van de staat. „Ik laat het aan het Roemeense Volk over een nieuwe staatsvorm te kiezen", al dus de koning. Enkele uren later werd eenstemmig door het parlement de Roemeense Volksrepubliek uitgeroepen. De laatste koning achter het „ijzeren gordijn" is verdwenen en heeft de rij der ex- monarchen als Zogu van Albanië en Peter van Joego-Slavië weer met één vermeerderd. De nieuwe staatsvorm, die het volk had te kiezen, was eigenlijk reeds een feit en langzaam maar grondig voor bereid. Hoewel men van de zijde van de regering nog altijd als hoofdmotiei de verloving van de Koning met Prin ses Anna aanvoert, zullen er wel dege lijk andere factoren in het spel zijn en waren de wensen van Michael voor een huwelijk met de Prinses de Bour bon voor de regering een welkome kapstok. Hoe het ook zij, het is wel duidelijk, dat de jongste ontwikkeling op de Bal kan sterk in de richting gaat van een Federatie van Staten, georiënteerd op de Sovjet-Unie. Dat wees de vriend schapstournee van maarschalk Tito uit en de vriendschapsverdragen door hem gesloten met Hongarije en Bul garije. Daarop wijst de strijd in Grie kenland en de oprichting van de re- gering-Markos. Dat wordt tenslotte onderstreept door het verschijnen van de Roemeense Volksrepubliek. De op positie in Roemenië zal na het zuive rende werk van Anna Pauker, de com munistische minister van buitenlandse zaken en de jongste maatregelen, die vergezeld gingen van het neerleggen van hun functie van diverse Roemeen se diplomaten in het buitenland werk zaam, wel zo verzwakt zijn, dat zij geen invloed van betekenis zal kunnen uitoefenen. Zo zien wij na het beëindi gen van de tweede wereldoorlog een sterke groei van de invloedsfeer van Rusland in westelijke richting, waar van het einde nog wel niet daar zal zijn, terwijl in het Verre Oosten de geweldige strijd in Noord en West China niet uit het oog verloren mag worden. Zal de volgende stap op het politieke schaakbord de oprichting van een stel sel van Verenigde Sovjet-Republieken op de Balkan zijn? Het zou geen ver bazing meer wekken. AD INTERIM. Telegraafemployes te New York in staking De telegraafemployé's van drie in ternationale telefoon- en telegraaf- maatschappijen te New-York zijn te middernacht in staking gegaan. De betrokken maatschappijen zijn: de Mackay Radio Incorporated, de Com mercial Cable Company en de All America Cables Radio Incorporated. De employ)'s van de Western Union blijven aan het werk, daar de onder handelingen ter regeling van hun eisen worden voortgezet. De employé's van de Western Union Telegraph Company zijn gistermorgen vroeg eveneens in staking gegaan, na dat de onderhandelingen waren mis lukt. Met de voorbeelden voor ogen hoe de apothekers, de auto- en motorher stellers deze materie hebben geregeld, trachten thans de Vakgroepen Rijwiel reparatiebedrijf en Detailhandel in rij wielen tot een regeling te komen, dat des Zondags niet ajle rijwieiberstel- Lplaataen gesloten zuHcn zgo.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1