WEER TUMULT IN FRANS PARLEMENT Carré bestond 60 jaar Nieuwe Bonnen PAUL HENRI SPAAK Donderdag 15 Jan. 1948 70ste Jaargang no. 7711 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Communisten verlieten de zaal Eerst tunnel te Velsen dan een IJ-tunnel Vrijstelling voor broederdienst uitgebreid 70-jarige grijsaard overmeesterde berucht inbreker In terlandwedsirijden in 1948 J Opvoedingsgesticht in brand TERUGBETALING VERHOGING KOLENPRIJS Bioscoopbrand tijdens kindervoorstelling WEERBERICHT i Geheimzinnigheid rond een lijk Europese kampioenschappen kunstrijden Herziening percentages Vermakelijkheidsbelasting Ans van Dijk terecht gesteld Hoofdredacteur van „De Waarheid" afgezet Ook jongens overzee kunnen stemmen Gandhi spreekt op hese toon Half millioen onwettige kinderen van Amerikaanse militairen HIJ„ bevestigde zijn zienswijze Maandag j.1. in Den Haag met de uitspraak, dat hij het werk der Ver. Volkeren in hoge mate onbevre digend achtte. „Van de hooggespan nen verwachtingen van San Fran- cisco is weinig overgebleven. Men moet de realiteit onder ogen zien: De wereld is in twee kampen verdeeld.... In het ene tracht men de democratie en de menselijke vrijheden zoveel mo gelijk tot recht te laten komen, in het andere is dit volstrekt niet het geval". BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Directeur: J. Bijlsma Wrnd. Hoofdred. J. Broersen Rayonred. C. A. Dekkers HELDËRSE (MAIT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 cent per mm. - Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 ct. Abonnementen: per kwartaal 3.90 De Franse Nationale Vergadering is gistermiddag weer onder voorzitter schap van de oudste afgevaardigde Cachin (comm.) bijeengekomen om over te gaan tot de verkiezing van haar bureau. Er wordt direct al levendig gediscus sieerd. De radicaal-socialist Queuille is van mening, dat het reglement van de vergadering Dinsdag geschonden is, daar de bijeenkomst werd verdaagd, zonder dat het woord was gegeven aan degenen, die hierom hadden gevraagd. De communisten zijn van mening, dat de grondwet is geschonden, daar er geen communist is gekozen als eerste vice-president. Onder protesten van alle afgevaar digden, behalve de communisten die hem toejuichen, verklaart de commu nist Peron, dat het de bedoeling was ,.de deelneming van de belangrijkste 'groep in de Assemblee van't parlemen taire werk te beperken". In 'n steeds rumoeriger zitting protesteert Peron tegen de „manoeuvres, die tot doel heb ben de communistische partij de klein ste plaats toe te delen en Jacques Duclos uit de functie van eerste vice- president te zetten". De radicaal-socia list Giaccobi onderbreekt hem onder de toejuichingen van rechts en het cen trum en het tumult dat uiterst links ontketent: „Uw leden, die voor het bu reau zijn voorgesteld, zijn geen secre tarissen van de Assemblee, maar van de communistische partij". Peron veroordeelt tqnslotte de onder worpenheid van de regering aan de wil „van de regering der trusts aan de andere zijde van de Atlant. Oceaan". De socialist Louis Nogueres ver klaart onder donderende toejuichingen van de meerderheid, dat Herriot de huidige vergadering behoort te leiden, dit op grond van het reglement. Robert Lecourt (M.R.P.) dient daarop een mo tie in, volgens welke de oudste afge vaardigde niet het recht heeft zijn oor deel uit te spreken over de lijst van candidaten voor het bureau en de lijst moet worden opgehangen. Deze motie wordt later in stemming gebracht en aangenomen, waarna de bijeenkomst wordt verdaagd. Tevoren had Duclos (communist) echter ver klaard, dat zijn partij niet kon aan vaarden, dat de namen van de acht communisten op de lijst van candida ten voorkwamen. Bij de hervatting van de vergadering werd de oppositie tegen de lijst van candidaten, geformuleerd door de com munisten, met 387 tegen 182 stemmen afgewezen. Cachin verklaart daarop, dat hij weigert een onvolledige lijst voor te lezen en verlaat de voorzitters zetel. Daar men in het tumult zijn laat ste woorden niet verstaat weet men niet, of de vergadering al dan niet verdaagd was. De communistische afge vaardigden verlieten hun jetels, de an dere bleven. De vergadering werd voortgezet on der voorzitterschap van Violette (rad.- socialist)die op een na de oudste afge vaardigde is. Violette proclameerde daarop de lijst en verklaarde, dat de Assemblee voor de huidige zitting is samengesteld. ONRUSTIG PALESTINA Vanuit dit "machinegeweer-nest beheersen de Arabieren de tramlijn, die naar het Hadassah-ziekenhuis en de Hebreeuwse Universiteit leidt. De Arabieren poseren rustig voor de fotograaf. In de gistermiddag gehouden ver gadering van de Amsterdamse ge meenteraad deelde wethouder L. See- gers mede, dat het college er bij de regering op had aangedrongen het IJ-tunnel-plan urgent te verklaren. De regering zal evenwel de bouw van de tunnels bij Velsen en vervolgens bij de Hembrug laten voorgaan. De bouw van de IJ-tunnel is eerst over 10 of 15 jaar te verwachten. Geruime tijd reeds zocht de politie van Amsterdam en omgeving naar een inbreker van flink postuur, die in de Jordaan bekend stond onder de naam „Gerrit de stotteraar". Deze man verdacht men ervan en kele tientallen insluipingen te heb ben gepleegd. Bovendien had hij nog een jaar gevangenisstraf tegoed. Alle pogingen de man te arresteren ble ven tot nu toe vruchteloos. Eergiste ren echter slaagde een 70-jarige Am sterdamse grijsaard er in „Gerrit de stotteraar" eigenhandig te overmees teren en uit te leveren aan de poli tie. Een buurman waarschuwde des avonds de oude man, dat zich in de woning van zijn broer, enkele huizen verder, vermoedelijk een vreemdeling bevond. De oude man trok op onder zoek uit en ontmoette in het duiste re trapportaal van de woning een grote man. Deze trachtte hem opzij te duwen, maar de grijsaard voor geen kleintje vervaard versperde hem de doorgang en wist zeirs ae in dringer te bewegen de trap weer op en de kamer binnen te gaan. Daar was de inhoud van de buffetla en de linnenkast over de vloer gestrooid en lagen enkele costuums gereed om meegenomen te worden. Kennelijk was de inbreker gestoord in zijn werkzaamheden door het geluid van de opengaande voordeur. De oude man maakte vervolgens kordaat aanstalten de stotteraar ge- gevangen te nemen. Gerrit, die tot zijn verbazing bemerkte, dat de grijsaard hem niet goedschiks wenste te laten vertrekken, trachtte ten tweede male zijn heengaan te for ceren. Daarbij greep de oude man hem bij de keel, kneep deze toe en wierp hem op de divan. Intussen riep luidkeels om politie en daar het raam openstond, sloegen de buren alarm, waarschuwden de politie en betrokken de wacht btf de voordeur. Enkele ogenblikken later werd de stotterende inbreker door agenten in gerekend. OPNIEUW DOODSTRAF GEëlST TEGEN HANDLANGERS VAN ANS VAN DIJK. Het echtpaar H.S. uit Amsterdam wam in cassatie tegen de doodvon- 'ssen, die hen door het Bijzonder Ge- chtshof wegens het verraden van entallen Joodse Nederlanders werden Pgelegd. In beide beroepen conclu- eerde de procureur-fiscaal tot ver werping. Tot dusver kan vrijstelling van de militaire dienst slechts worden ver leend aan hen, die kunnen wijzen op drie broeders, die een voor broeder- dienst geldige dienst hebben vol bracht. Thans hebben de ministers van Oorlog en Marine, teneinde tegemoet te komen aan de gezinnen, die reeds een belangrijk aandeel bij de vorming van het leger hebben geleverd, voor lopig voor de lichting 1948 beslist, dat ook dienstplichtigen, die twee broeders hebben, die dienen of ge diend hebben, in aanmerking kunnen komen voor bestemming tot buiten gewoon dienstplichtige. Zij moeten daartoe vóór 1 Februari een aan vraag indienen bij de burgemeester van de gemeente voor welke zij voor de dienstplicht zijn ingeschreven. Van hen, die reeds zijn ingelijfd of een oproeping ter inschrijving hebben ontvangen, kan geen aanvraag in be handeling worden genomen. 10 Februari (Mardi Gras): R. DuivelsZwaluwen (Gent 14 Maart: BelgiëNederland (Antwerpen) 17 Maart: EngelandSchotland (New Castle) 18 April: NederlandBelgië 8 Mei: Zaterdagmiddag-voetbal BelgiëNederland (Antwerpen) 17 Mei: ZwitserlandSchotland 23 Mei: FrankrijkSchotland 9 Juni NederlandZweden Gisteravond brak brand uit in het opvoedingsgesticht te Harreveld on der Lichtenvoorde in de Gelderse Ach terhoek. In dit gesticht worden on geveer tweehonderd regerings- en voogdijpupillen verpleegd door onge veer veertig broeders van de Congre gatie van onze Lieve Vrouwe van Ze ven Smarten te Voorhout. Alle bewoners zijn volgens mede delingen ontvangen door de admi nistrateur van het gesticht ongedeerd uit het gebouw gekomen. De rechtervleugel van het gebouw is uitgebrand, men hoopt de linkervleu gel waarin zich de kapel bevindt te kunnen behouden. De pupillen werden bijeengebracht in een buiten de onmiddellijke omgeving van de brand gelegen gymnastieklokaal onder toezicht van enkele broeders, ter voorkoming van ontvluchtings pogingen. Van 19 Januari tot en met 25 Febr. a.s. zal de restitutie op de per 1 Juli 1947 verhoogde kolenprijs aan de hou ders van een brandstoffenkaart TA 707 (z.g. gezinskaarten) of TB 707 (kamer bewoners) 'worden uitbetaald. Hiertoe zijn aangewezen de bonnen 78 BV en 81 BV van de brandstoffenkaarten TA 707, waarop resp. 2.40 en 1.60 zal worden uitgekeerd en de bonnen 78 BV van de brandstoffenkaarten TB 707, waarop 2.40 zal worden uitgekeerd. De uitbetaling zal geschieden door de PTT-kantoren volgens een bepaald let- terschema, waarvoor wordt verwezen naar de betreffende officiële publicatie. Tijdens een voorstelling voor kinde ren van de film „Het lied van Berna- dette" in de Astoria-bioscoop te Bruns- sum brak gistermiddag brand uit in de film-cabine. De zaal was met ongeveer vijfhonderd jeugdige toeschouwers ge vuld. Bij het bemerken van de brand stormden enkele kinderen onder het geroep van „brand" naar buiten. De directeur van het theater wist echter erger te voorkomen, zodat de ontrui ming ordelijk en zonder ongelukken geschiedde. Voordat gisteravond op de gala voorstelling ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het theater Carré te Amsterdam het jubileumprogram ma een aanvang nam, richtte de bur gemeester van de hoofdstad, mr. Arn. J. d'Ailly, het woord tot de directie in de persoon van Alex Wunnink. Staande in de piste zei de burgemees ter o.m. het volgende: „In de afgelo pen 60 jaar zijn er in het populaire theater voorstellingen geweest van velerlei aard. Carré is altijd een der meest geliefde theaters van Amster dam geweest en heeft steeds bijgedra gen tot de triomfen van de familie Weersverwachting geldig tot Don derdagavond. WISSELEND BEWOLKT. Wisselend bewolkt met hier en daar een regenbuitje. Aan de kust tijdelijk krachtige overigens meest matige wind uit westelijke rich tingen. In de ochtenduren iets kouder dan gisteren. Carré, die het 60 jaar geleden op richtte. Het succes in dit theater", zo vervolgde de burgemeester, „is zeker in de eerste plaats te danken aan de voortreffelijke leiding der directie". De burgemeester besloot zijn toespraak met de woorden: ,Ik hoop dat Carré zal blijven wat het steeds was en wens de directie en Amsterdam veel geluk met dit bijzondere feest". De president-commissaris van het theater, Jhr. J. Six van Hillegom, dankte de burgemeester voor zijn toe spraak en complimenteerde de heer Alex Wunnink onder wiens leiding, naar hij zeide, Carré groot geworden is. Vóór de pauze betrad een groot aan tal personen de arena om de heer Wunnink toe te spreken. De heer J. M. Bendien, directeur van de Stads schouwburg, Karei Strassburger, de heer J. Korthals Altes, voorzitter van de Hollandse Carrousel Sociëteit, de heer Bob Peters, directeur van de Na tionale Revue, Clinge Doorenbos en Henriëtte Davids, allen richtten zij woorden van warme waardering tot de heer Wunnink. Onder grote bijval van het publiek bood een viertal leden van de Konink lijke Nederlandse Marine, vertegen woordigers van het Marine-sanatori umfonds, de heer Wunnink in de are na een bord met snert aan als hulde aan een oud zee-soldaat. De „Daily Telegraph" van gister morgen publiceert het volgende be richt van het persagentschap „Exchan ge Telegraph: „Na besprekingen tus sen hoge autoriteiten te Singapore ge houden, is toestemming gegeven aan een Douglas-vliegtuig om naar Suma- tra te vertrekken. Dit vliegtuig maakte op 29 Decem ber een noodlanding en vervoerde een niet geïdentificeerd lijk. Hoewel er grote geheimzinnigheid heerst over de identiteit beschouwen welingelichte kringen te Singapore het als van veel betekenis, dat te Djogjakarta stilzwij gen wordt bewaard met betrekking tot een gerucht, dat dit het stoffelijk overschot is van Soekarno, de presi dent van de Republiek. Tijdens de Europese kampioenschap pen kunstrijden te Praag behaalde 't Hongaarse paar KekessyKiraly de Europese titel voor paren. Onder gro te bijval van de 8000 toeschouwers werd hun door alle vijf jury-leden de eerste plaats toegekend. De uitvoe ring van hun programma op Weense muziek was schitterend. Ook het Tsje chische paar Zoena Kittlova en Ka- rol Vosatka, dat als tweede eindigde, ontving veel waardering. De weersom standigheden waren nog steeds zeer slecht. Er stond een harde wind en 't ijs was met een laagje water bedekt. De uitslagen luiden: 1. Andrea Ke kessy en Ede Kiraly (Hongarije) (11.2 punten); 2. Zdena Kittlova en Karol Vosatka (Tjecho-Slowakije) 10.68 pnt.; 3. Hertha Ratzenhofer en Emil Ratzen- hofer (Oostenrijk) 10.66 p., 4. Jan- Ogilvie (Engeland) 10.52 pnt.; 5. Jen- nifer Nicks en John Nicks (Engeland) 10.48 pnt.; 6. M. Nagy en L. Nagy (Hongarije) 10.20 pnt.; 7. G. Morr-Bo- tand en Ference Kiraly (Hongarije); De Amerikaan Button is kampioen van Europa kunstrijden geworden. Naar het „Vrije Volk" verneemt, wordt bij het departement van Bin nenlandse Zaken gewerkt aan een nieuwe circulaire inzake de vermake lijkheidsbelasting, waarin de bekende percentages van de verhoging worden herzien. Ans van Djjk, de beruchte mede werkster van de S.D. in Amsterdam, die honderden Joodse Nederlanders heeft aangebracht en aldus de dood ingejaagd, is Woensdagmorgen te rechtgesteld. Zij is de eerste Nederlandse vrouw, wier doodvonnis is voltrokken. Haar verzoek om gratie was afgewezen. Blijkens een mededeling in De Waarheid heeft het Partijbestuur van de CPN besloten de heer A. J. Koeje- mans als hoofdredacteur van dit blad te vervangen door de partijsecretaris, de heer Paul de Groot met de heer F. Schoonenberg als plaatsvervangend hoofdredacteur en de heer Koejemans te verzoeken zijn zetel in de Eerste Kamer en in de Provinciale Staten van Noord-Holland ter beschikking te stellen. Bjj de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend, waarbij ten be hoeve van militairen die buiten 's Rijks grenzen hun vaderlandse plicht ver vullen, de mogelijkheid wordt geopend bij een in 1948 te houden Kamerver- kiesing bij volmacht te stemmen. Voor het tijdvak van 18 t.e.m. 31 Januari 1948 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 802 121 Melk 124 Melk 125 Melk 126 Vlees 127 Vlees 128 Boter 129 Boter 146 Algemeen 148 Algemeen 149 Algemeen 133 Reserve 134 Reserve 136 Reserve 4 liter melk. 6 liter melk. 6'/t liter melk. 100 gram vlees. 300 gram vlees. 250 gram boter of margarine of 200 gr. vet. 250 gram margarine of 200 gram vet. 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. 1600 gr. brood (gel dig t/m 24 Jan. a.s.) 400 gr. brood of 1 rants. vermicelli e.d. (geldig t.e.m 24 Jan. a.s.) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 800 gram brood (gel dig t/m 24 Jan. a.s.) 400 gram brood (gel dig t/m 24 Jan. a.s.) BONKAARTEN KD, KE 802 624 Melk 10 liter melk. 625 Melk 11 liter melk. 626, 62V Vlees 100 gram vlees. 628 Boter 250 gram boter of margarine of 200 gr. vet. 629 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet. 648 Algemeen 400 gram brood (gel dig t/m 24 Jan. a.s.) 649 Algemeen 400 gram brood of 1 rants. vermic. (gel dig t/m 24 Jan. a.s.) 633 Reserve 400 gram brood (gel dig t/m 24 Jan. a.s.) 635 Reserve 100 gram kaas of 125 gr. korstloze kaas. BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH 802 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) 1043 Brood 800 gram brood. 1048 Boter 250 gram boter of margarine,of 200 gr. vet. HJ42 Margarine 250 gram margarine of 200 gram vet. 1044 Kaas 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 1049 Eieren 5 eieren. 1047 Melk 5 liter melk. 1041 Vlees 300 gram vlees. 1046 Vlees 200 gram vlees. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 16 Jan. worden gebruikt met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 19 Januari a.s. mag worden gekocht. Een rantsoen vermicelli e.d. bedraagt 300 gr. vermicelli, macaroni, spaghetti, noedels, mie, maizena, tarwezetmeel, aardappelmeel, geoxydeerd aardappel meel, aardappelsago, aardappeltapioca, puddingpoeder, custard, tarwegries- meel of 400 gram vermicellisoep (d.i. droge soep, waarvan ten minste 75 pet. uit vermicelli bestaat of de vermicelli- vorra heeft). Men doet verstandig bovenstaande opgave uit te knippen en te bewaren. Dertig uur na zijn laatste maaltijd heeft Gandhi, de geestelijke leider van India's millioenen, tegen het ad vies van zijn geneesheer in, op hese fluistertoon een gehoor van 500 per sonen, die zijn gebedsbijeenkomst bij woonden, toegesproken. Er is geen teken van verandering in de toestand van de Mahatma te bespeuren, be halve dan dat hij niet zo veerkrachtig meer loopt en bedaarder spreekt dan gewoonlijk. „De dag is niet ver meer, dat ik niet genoeg kracht zal bezit ten om te spreken of mij te bewe gen", aldus Gandhi. „Ofschoon de dokters mij aangeraden hebben deze bijeenkomst niet bij te wonev ben ik toch gekomen. Mijn leven is niet in de handen der dokters, maar in die van God. Ik zie er zelfs niet tegen cp, te sterven". Gandhi zeide, dat de Mohammeda nen in Pakistan definitief het bewijs moesten leveren van hun goede ge zindheid jegens de Hindoes en Sikhs. De recente gebeurtenissen in Ka- ratsji, waarbij onschuldige Sikhs werden vermoord, stelden Pakistan niet in het licht als een „werkelijk land van, de reine" de betekenis van „Pakistan". Volgens de New York Daily News zouden de Amerikaanse militairen mfn- stens 'n half millioen onwettige kin deren, verspreid over de gehele we reld, achtergelaten hebben. Volgens de resultaten van een inge steld onderzoek zouden zich in Groot- Brittannië 22.000 onwettige kinderen van Amerikanen bevinden, elders in Euro pa een honderdduizend en in het ge bied van de grote Oceaan ook minstens honderdduizend, doch dit zijn dan al leen de gevallen waarin de moeder of vader de origine van het kind heeft toegegeven. F de woeling der gebeurtenissen, die na de capitulatie van Duits land en Japan geen ogenblik zelfs de schijn van meer rust, meer neiging tot kalmte heeft doen zien, vragen duizend-en-een zaken de aan dacht van de mens, die verantwoor delijk mee wil leven met en deel wil hebben aan hetgeen de oorzaken zijn van deze altijd kolkende, steeds luid ruchtiger woeling. Zo groot is het aantal van deze dingen, dat het ons meermalen deed duizelen. Nationale en internationale problemen leggen ook op ons beslag. Zelden wordt er een oplossing gevon den, herhaaldelijk groeit het aantal vraagstukken. Daarom doet het goed te weten, dat er ook in West-Europa iets opgebouwd wordt, dat van grote betekenis moet worden geacht; iets, dat zoals de Belgische oud-minister Vos dezer dagen nog zei: „de wereld tot stralend voorbeeld zou kunnen strekken". Men zal reeds begrijpen, waarop wij hier doelen. Het is de wil en het streven van België, Luxemburg en Nederland om na de strijd op leven en dood tegen de Duitse bezetter, na gezamenlijk groot lijden te trachten met en voor elkaar in elk opzicht hechtere bestaans- en levensvoor waarden te scheppen. Economische en culturele samenwerking in overtref fende trap kunnen op deze weg de eerste en beslissende schreden bete kenen. De Benelux werd een feit. LIET is in dit verband, dat Beigië's eerste minister Paul Henri Spaak ons land bezocht. Het is daarom, dat v/fl rondom dit bezoek en zijn persoon enkele opmerkingen willen maken. Paul Spaak is een van die staats lieden, welke voortgekomen zijn uit de oude school, de school, die zo vele grote mannen van het internationale leven heeft voortgebracht, mannen die niet alleen in het eigen land, doch in het internationale politieke leven een gezaghebbende stem hebben en waardering vinden bij voor- en tegen stander. Voor de oorlog deed hij reeds veel van zich horen, na de bevrijding was hij de man, dié in België een einde maakte aan een reeks fnuiken de kabinetscrisissen en de touwtjes sindsdien stevig in handen hield. (Op de rol, die hij speelt in de z.g. ko ningskwestie willen wij nu niet in gaan). De internationale waardering voor zijn persoon bleek uit het feit, dat hjj uit enkele sterke mede-candi- daten werd gekozen tot voorzitter van de algemene vergadering der Ver. Volkeren te Londen in 1946. Hoe an ders was de wereld toen nog, hoe veel meer idealisme was er nog te vinden,- hoe sterker de hoop op een stabiler internationaal levenEnhoe veel veranderde er in de tijd van een jaar! In 1946 voorzitter te Londen en dus optimist. In 1947 te New York lid der vergadering en in meerdere op zichten pessimist. Teruggekeerd in zjjn vaderland, kwam hij er toe de verzuchting te slaken, dat de U.N.O. niets had bereikt Het is duidelijk tot welk kamp wij ons mogen en wensen te rekenen en het is daarom van zulk een onmeet baar groot belang, dat de Benelux op dit continent een hechte eenheid zal gaan vormen, die naast economisch en politiek en zoals Spaak reeds zei in de toekomst ook militair ook in geestelijk en cultureel opzicht wederzijdse steun zal inhouden tot het uiterste. De betekenis van dit alles kan in ons land niet te dikwijls naar voren worden gebracht. Wanneer de Benelux in al deze voornemens slaagt en van nu af aan de verdeeldheid in de wereld door haar voorbeeld beschaamd weet te zetten, zal het een grootse daad ge steld hebben. Daarbij is de mogelijkheid niet uitge sloten, dat uit dit alles toch nog een zeker evenwicht in Europa tussen Oost en West zou kunnen groeien. i,Ik geloof niet, dat de wereld aan de vooravond van een nieuwe oorlogs- catastrophe staat", aldus Spaak Maandag op een persconferentie. Wij hopen dit van harte en verheugen ons, dat ons land in Spaak een vriend heeft als persoon en als premier van België, die zich kan noemen: voor vechter voor vrijheid en sociale recht vaardigheid. Want deze idealen zjjn ook de onze. AD INTERIM. SPOORWEGONGELUK IN CANADA. Ongeveer 400 km ten Noord-Westen van Quebec zijn twee treinen op elkaar ingereden. Vijf personen werden ge dood.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1