Siad en Omgeving. Hoe gaat Den Helder er uitzien? Weereendenderendezege van H.R.C. D.T.S.-HELDER 2-2 Nu Ripperda met 5-1 geslagen Helder 2 wint van AFC 2 De juiste verhouding De wedstrijd waar ik was Watervogels-Berdos 1-0 Verdiende overwinning van B.K.C. De Noord-Holland had een drukke week Herstel rijwielpad met afrit naar Paal 3 Wederopbouw-tentoonstelling op komst SPORT OP ZONDAG „MEISJES OP EEN OORLOGSSCHIP" Voetgangers Krite Gysbert Japicx Nog 1000 voor de visafslag Aanvulling Raadsagenda Onder ideale weersomstandigheden, een goed veld en voor ongeveer 2000 bezoekers, hebben de roodhemden hun goede vorm gedemonstreerd. Ripper- da, dat ondanks de nederlaag een goede Indruk achterliet, moest «net etn 5—1 nederlaag huiswaarts keren. Voorbeschouwing. De wedstrijd stond op een behoorlijk peil, waarbij HRC bewees er heel goed in té zijn en waarin de bezoekers lieten zien dat zij te sterk zijn voor de vierde klasse. Dat zij desondanks verloren met 51 lag aan de meer dan goede vorm van HRC. De roodhemden spelen nu einde lijk hun eigen spel. En de aange kweekte techniek ging daarbij niet ver loren. Integendeel, er werd behoorlijk gecombineerd en als geheel maakte HRC een frissere indruk dan haar te genstanders. Van Dalen goochelde er lustig op los en vooral zijn spelverdelon was weer honderd procent. Het be stuur van Ripperda maakte ongevraagd de opmerking dat HRC beter voetbalde dan Zaandijk. Wel heeft men daar wei nig aan, doch tenslotte is het spel doel en doet het toch prettig aan zoiets te vernemen. De doelpunten. Men zal zich afvragen hoe het moge lijk is dat Racing nu in twee wedstrij den 12 doelpunten scoort, terwijl men eerst hoogstens tot drie doelpunten per wedstrijd kwam. Het is niet onze be doeling dit punt haarfijn te behandelen, daar men dan namen, moet gaan noe men en dat leidt steeds tot ontstem ming. Vast staat het voor ons dat nu de nodige verrassing in de aanval zit en deze aanval een kans weet te benutten. Er zullen personen zijn die willen be weren dat een bepaalde speler nog wel meer doelpunten had kunnen maken, Inderdaad, maar dat deze speler nu iedere wedstrijd enkele doelpunten maakt (in tegenstelling met anderen) pleit in zijn voordeel. Dat wij met deze speler Bakker bedoelen ligt voor de hand. Wij blijven er echter bij dat hij geen linksbuiten is. De linksbuiten van HRC, Rijkers, zat nu als reserve aan de kant. Nemen wij echter de vorm van Rijker's laatste wedstrijden aan, dan was het gisteren de juiste opstelling. Blijkt het dat Rijkers weer in vorm is en ook mentaal geschikt, dan lijkt ons een omzetting gewenst. Ripperda had een slechte naam. Ge ruchten over deze club deden daar geen gced aan en ook de gespeelde wed strijd BeverwijkRipperda niet. Voor een groot aantal bezoekers hebben de gasten echter bewezen die naam niet te verdienen. Het zijn stoere spelers, maar unfair stond gisteren niet in hun woor denboek. Toen De Werker van HRC ge wond raakte, trapte de linksbinnen der gasten de bal zelfs uit. Hij kreeg een open doekje. Stins had toen bij het in gooien de bal weer uit moeten werpen. Hü vergat dit. Volgende keer beter, Stins! De wedstrijd. De heer Van der Schilden, die zijn weg wel zal vinden, liet even over tijd aanvangen. Er werd van beide kanten een geweldig initiatief ingezet en hoe- Wel het aanvankelijk nog niet zo ge smeerd ging, was het tempo bijzonder hoog. De gasten hadden de laatste zes wedstrijden niet meer verloren en ook nu voelde men daar weinig voor.-Het was aan hun spel duidelijk merkbaar. De rechtshalf speelde een prima wed strijd en Bakker en Kruijff hadden de grootste moeite hém een enkele maal te passeren. Van Dalen probeerde het met een ver schot, maar de doelman bleek ook al uit het goede hout gesneden. Een goede pass van Nieuwstadt was voor Van Dalen, doch nu ging de bal rakelings naast. Over het algemeen speelde HRC iets te veel op links, wat het logisch gevolg is'van rechtse spe lers. De linksbuiten van de gasten, Koster, was de gevaarlijke man in do Ripperda-voorhoede. Een voorzet van rechts kopte hij subliem in, maar Dijkshoorn wordt iedere week beter en had er niet de minste moeite mee. Een handige manoeuvre van Van Dalen bracht hem in een goede schietpositie, maar ook nu was de doelman hem te vlug af. Eerst na 27 minuten spelen kwam het eerste doelpunt voor HRC. 1—0. Een waarlijk groots opgezette aanval kwam tenslotte bij De Vries, die de bal keurig voorzette. Bakker, die naar bin nen was gezwenkt, schoot de bal met het rechterbeen in doel, 10. Toen de rechtsbuiten van Ripperda was door gebroken gaf hij een juweel van een trekbal, maar Dijkshoorn onderschepte de bal mét een moedige duik, zodat ook dit gevaar weer was geweken. Kort voor de rust ontstond er een scrim- mage voor het R.-doel, waarbij Bakker heit leder voor de tweede maal in de touwen werkte. Met een enigszins ge flatteerde 2O-stand kwam de rust. In de tweede helft was HRC al direct weer op stap. De Vries probeerde het enkele malen alleen, doch de eerste maal stond Bakker buitenspel en later hield de doelman de ingeschoten bal. Een schitterend doelpunt volgde er daarna. Van Dalen speelde de bal su bliem naar Bakker, die ineens naar binnen speelde, waar Nieuwstadt klaar stond te doelpunten. Zeer terecht werd dit doelpunt voor buitenspel geannu leerd. Toch bleef succes niet uit. Want na een kwartier spelen kreeg Bakker weer de bal. De Ripperda-verdediging bleef staan voor buitenspel en hoewel Bakker eerst nog tegen de doelman aar speelde,'liep hij de bal toch nog in het net, 30. Het was voor de Haar lemmers een tegenslag, waarbij vooral de doelman de moed liet zakken. Want toen enkele minuten daarna De Vries een ver schot inzond en Van Dalen tóe liep, trapte hij finaal over de bal heen en de stand was 40. Het pleit voor de gasten dat zij daarna fair en moedig volhielden. Een goed ingekopte bal van de tot inidvoor gebombardeerde links buiten, wist Dijkshoorn met een zweef- duik te keren. Toch kregen de gasten loon naar werken. Een corner, van rechts werd door midvoor Koster juist onder de lat ingekopt. Ook deze vreug- Eindelijk heeft Helder 2 weer eens 'n overwinning geboekt. Het derde elftal van de „Old A.F.C."-club kon het in Den Helder niet bolwerken en verloor met 20. Voor Helder 2 is deze zege geen moment in gevaar geweest. Van het begin af aan ging het goed bij Hel der, alles lukte en de spelers kregen meer zelfvertrouwen. De voorhoede schoot er lustig op los en de achter hoede was trapvast. Ook keeper Scheurleer ruimde alles keurig weg Bij A.F.C. ging het niet van een leien dakje en het is dan ook aan hun doel verdediger te danken dat Helder niet meer goals maakte. Het is A.F.C. 3 die de bal aan het rollen brengt. Ver komen zij echter niet want Kwinkelenberg, die deze middag geen onverdienstelijk werk deed, zette zijn voorhoede aan het werk. De Hel fier-motor werkte meteen op volle toe ren en al gauw moest de keeper van de gasten zijn capaciteiten tonen door een keihard schot van Snijders over de lat te werken. De corner die hierop geno men werd, wist de keeper achter het veld weer in te storApen. Nadat A.F.C, een aanval op het Helder-doel had on dernomen werd het te ver opdringen van de backs hen noodlottig. Een ver schot van Kwinkelenberg belandt over de beide backs en Dorlijn onderneemt een run. De doelverdediger die niet op tijd uitliep werd kansloos geslagen en kon niet anders doen dan de bal teleur' gesteld uit 't net vandaan halen. Lan ge tijd blijft de stand zo, echter onge veer een vijf minuten voor de rust v/eet de Leur zich vrij te spelen, een scherpe voorzet volgt. Van de Blom, die handig stond opgesteld, kon met een harde kopbal de A.F C.-keeper voor de tweede maal laten vissen. Na de rust was het een zelfde spel- beeld. Helder speelde nu tegen de on dergaande zon in, De gasten konden echter niet door de Helderachterhoede komen. Hoe meer de wedstrijd ver streek hoe moedelozer werd A. F. C jlelder speelde nu een gewonnen wedstrijd. Nadat de goed leidende scheidsrechter voor de laatste maal had gefloten ging een dolgelukkig Helder 2 naar de kleedkamer. de was van korte duur, want Van Da len had het antwoord al klaar, waarbij hij gebruik maakte van een misver stand en de bal onhoudbaar inschoot, 51. Met deze stand kwam het einde. Ik had de laatste weken al ver schillende malen vernomen dat Watervogels 2 een behoorlijke kampioenskans had. Dus besloot ik eens naar deze zwartjakken te gaan kijken. Ik trof het wel fa- zonder dat Oudesluis 2 de tegen stander was, want eerlijk gezegd heb ik voor deze sympathieke vierde klasser een beetje liefde. Hoe dat ontstaan is weet ik niet, maar het feit ligt er nu eenmaal en dus spreek ik daar niet verder over. Maar laat ik u direct vertel len dat mijn liefde zich in de toe komst alleen tot het eerste elftal zal beperken. De oorzaak hiervan ligt in de meer dan onsportieve houding van het tweede. Althans van sommige spelers. De Bosko- mensen hadden een lief doelman netje in doel staan. Een jong, maar moedig ventje, dat het on der serieuze training een eind zal brengen. Voor de rust hadden de Oudesluizers het aan hem te dan ken dat de voorsprong van 1—0 gehandhaafd kon blijven. In de tweede helft kreeg hij 'n onnozel balletje dat door zijn handen in doel glipte 1-1. Dat kan een ieder gebeuren. Maar de rechtshalf, midhalf en rechtsback van O. gin gen toen die jongen uitschelden. Mijnheer Wind 'n ware sportsman (de r niet lezen) feliciteerde zijn doelman, doch was 't zelfs niet be grijpelijk dat hij later nog twee fouten maakte? En dat kostte Oudesluis de zege. Die drie ge noemde spelers waren daar de schuld van en niet de doelman. Overigens was het een verdien- 32 nederlaag, want Water vogels was sterker. Opvallend was het dat ook hier een voetballer op leeftijd de grondslag voor de overwinning legde door zijn door zetten. En wat kon die vent „pe ren". Blijkbaar iemand van het vak. VOETBALENTHOUSIAST. Helder heeft geen kans gezien beide punten te behalen in de uitwedstrijd tegen D.T.S., hetgeen echter niet wil zeggen dat het ééne behaalde punt onbevredigend is. Als we de elftallen onder de loupe nemen dan kan gezegd worden dat de verdedigingen het sterkste deel vormden. Helder speelde weer met het ver trouwde backstel en als spil Hoebe. Beekhoven heeft deze middag wel een buitengewoon gave partij gespeeld en de samenwerking tussen hem en Himpers was zeer goed. Boogaard was vooral voor de rus goed op dreef. In de voorhoede van H. boterde het niet, beide binnenspelers waren zeer matig en vooral de linksbinnen (Gast was vooral voor de rust goed op dreef, bindingsspeler tussen middenlinie en voorhoede slecht te noemen. Heyblok heeft op de rechtsbuitenplaats aardig werk verricht. Hij kijkt terdege uit waar hij de bal moet plaatsen. Hij zou echter nog meer presteren als hij wat meer van zich afbeet en niet zo 'schuchter bleef. Zoals gezegd was bij D. T. S. de achterhoede zeer goed en de mid half schakelde Rottier nagenoeg uit. De voorhoede van D. zette wel aar dige aanvallen op maar aan de af werking mankeert nog al wat. De scheidsrechter floot zeer veel, ook als de gedupeerde partij in hét bezit bleef van de bal. Afgezien hier van was echter zijn leiding wel goed. De wedstrijd. De eerste 10 minuten zün voor D. T. S. Aangemoedigd door een vrü talrijk publiek zwermen de zwarthem- den steeds voor het H. doel. Tweemaal achtereen wordt een goede kans voor D. door buitenspel om zeep gebracht. Hoebe redt ten koste van een doel- schop. Deze wordt zeer goed geno men en daar Beekhoven de bal ver keerd op zün doel krijgt leverde dit bijna een doelpunt voor D. op. De bal vloog juist langs het doel, waarna de D. rechtsbinnen door treuzelen zich de bal door Boogaard liet ontnemen. Eindelijk zien we Rottier doorbreken, hü schiet hard in. De keeper is echter op zü'n post en stopt fraai. Even later is het Heyblok die tactisch afgeeft. Puhl mist echter. Wieren krijg t een hoegschop te nemen neemt deze te laag, zodat de bal ge- makkelük weggewerkt kan worden. Metéén is D. er vandoor. De rechts buiten heeft alleen nog Boogaard voor zich. Laatstgenoemde loopt uit, wat tot gevolg heeft dat de D. speler, over Boogaard heen, hard langs het verlaten doel schiet. Kort hierop moet Boogaard weer handelend optreden en dan is het weer Rottier die de D.- ioelman aan de tand voelt; ook deze geeft „niet thuis". Hoekschop voor H., nu door Heyblok genomen. Ook deze wordt te laag genomen. De bal wordt weggewerkt, en nu inge schoten, maar Wieren staat buitenspel. Het spel verplaatst zich zeer snel. Nu een hoekschop voor D. Deze wordt goed genomen en door de midvoor wordt de bal met de hand in het H.- doel geslagen. Nog steeds is de stand dus 00. H. krijgt een vrije schop te nemen. Bal neemt deze en schiet hard op doel. Rottier heeft zich in het strafschopgebied opgesteld en hü is het, die de bal stopt, zich omdraait en hard en onhoudbaar inschiet. Een buitengewoon fraai doelpunt. (01). Even later weer een corner voor H Heüblok neemt deze nu zeer goed Hoogerwerf kopt prachtig in, echter juist in de veilige handen van de D doelman. Kort hierop is het rust ge blazen en de stand is dus 01. Na de rust is Helder eerst aan bod en het is Wieren die hard inschiet zonder resultaat. Hoekschop voor H., de bal komt goed voor doel en na wat heen en weer getrap schiet Him pers over. Een ver schot van Bal wordt door de D. doelman gestopt. Een ogenschijnlijk ongevaarlijke aan val van «D wordt H. noodlottig. Er wordt niet resoluut ingegrepen en na veel gemodder belandt de bal in het H.-doel (1—1). D. komt nu geducht opzetten en achter krijgt men het bü H. zwaar te verduren. Boogaard redt en even later is het Himpers die ten koste van een hoekschop redt waaruit de bal weer door Hoebe wordt weggekopt. De D. rechtsbuiten is doorgebroken, hü zet de bal voor en daar er nu spelers van D. vrij staan wordt de stand 21 voor D. Er is nog 7 minuten te spelen en het ziet er dus weer som ber uit. Himpers gaat naar voren en Rottier in de halflinie. Wieren geeft een goede voorzet, waaruit de bal bij Himpers terecht komt. Daar Himpers schuin voor doel staat is de kans van succes al zeer gering maar tot onze verwondering kwam de bal nog juist tussen doelman en paal in het net terecht zodat de stand weer gelijk was (22). Met deze stand komt het einde. In een sphnnende, sportieve wedstrijd is het Watervogels gelukt Berdos met een 10 nederlaag naar huis te sturen. Direct na de aanvang begint Berdos met enige goed opgezette aanvallen. De achterhoede van Watervogels is echter op haar post. Weldra is W. de over rompeling té boven en verdeelt het spel zich ook meer op de Berdos helft. Na pl.m. 4 min. spelen lukt het Beek hoven een fraaie voorzet te geven van links, waaruit Beers een mooi doelpunt scoort. Het spel golft op en neer. De Berdos aanvallen lopen echter dood op de goede W.-achterhoede. Het gevolg is verre schoten, maar keeper Dirks is op zijn post en redt enige malen fraai. Ook Watervogels doet enige aardi ge aanvallen. Beide ploegen schijnen echter geen doelpunten te kunnen ma ken. Midvoor Bos van Berdos, de goal- getter is wat lui en zijn schoten leve ren niets op. Zo breekt de rust aan met een 10 voorsprong voor W. De tweede helft bracht hetzelfde spelbeeld, leven dig spel, goede doorbraken maar geen doelpunten. Berdos is nu iets sterker en de ene aanval volgt op de andere. Een groot aandeel hieraan hebben de gebroeders Schmidt, de linkerwenk. Er ontstaan voor het W.-doel hachelijke momenten, maar het lukt B. niet te doelpunten. Watervogels weet zich ech ter onder de druk vandaan te werken, en het overwicht van B. vermindert. De wedstrijd wordt wat rommelig en ie scheidsrechter moet enkele malen optreden tegen fors spel. De vrüe schoppen leveren echter niets op. Ber dos probeert steeds door te breken en als de scheidsrechter voor het laatst fluit heeft Watervogels de overwinning rit het vuur gesleept. Als klap op de vuurpijl van B. K. C.'s jubel-Zondag kwam het eerste uit Zaandam thuis met een verdiende kleine 21 overwinning op de hek kensluiters. De eerste aftrap is voor de Zaan dammers, daar Paardekooper zijn gewoonte getrouw, de toss won.Ge durende de eerste periode is het veld- overwicht aan de.zijde der gastheren, die direct in hoog tempo de zaak aan pakken en verschillende malen in de buurt van het heiligdom van Schab- bing, die voor de Schipper is ingeval len opereren. De aanvallen der Zaan dammers hebben echter een gebrek, zü missen de doortastende kracht, die noodzakelijk is voor het maken van doelpunten en gedurende deze tijd komen dan ook geen doeldoorboringen voor. Aan de andere kant zijn het echter de Poldersen, die zich thans realiseren wat hen te doen staat, want allengs maakt men zich wat los uit de aanvalsgreep der Zaandammers en neemt men langzamerhand 't spel in handen. De geel-zwarte voorhoede is enigszins anders dan gewoonhjk want Smit speelt rechtsbuiten, terwül Tiel de linksbuitenplaats bezet. Buning fungeert als midvoor en de beide binnenspelers van Wees en Ligtendag zijn onveranderd. Bij een der Polderse aanvallen weet van Wees een bal door te geven aan Smit, die van zijn buitenplaats is toegestormd en de bal zuiver in het Zaandamse doel weet te schieten. Zo na plm. 25 minuten de stand 10 in het voordeel der geel-zwarten, een voorsprong, waarop zij volkomen recht hebben. Voortdurend blijft B. K. C. nu in de aanval en verschillen de malen ontsnapt het Zaandamse doel aan een doorboring. Daar tus- schendoor echter ondernemen de gast heren ook nog pogingen om de ge lijkmaker te scoren doch alles stuit af op de hechte verdediging der B. K. C.-ers. Na de hervatting begint V.V.Z. uit hetzelfde vaatje te tappen als bü de aanvang. In een overdonderend snel tempo, willen de Zaandammers de gelükmaker forceren. Ongelukkiger wijs maakt een der B.K.C.-ers free- kick in het strafschopgebied, op plm. 8 meter van het Polderse doel, een rij geel-zwarten heeft zich bü Schabbing opgesteld en de vrüe schop wordt over de lat gekopt. Hier mede is dit gevaar echter weer be zworen, doch na verloop van 5 mi nuten komt het bij een schermutse ling voor het Polderse doel voor, dat van Teulingen de bal even terug speelt op Schabbing. Hij doet dit echter te zacht en het is voor een toestormende Zaandammer een klei nigheid, om de gelijkmaker tot een voldongen feit te maken. Er is thans plm. een kwartier gespeeld, en even als in de eerste helft neemt B.K.C. het aanvalsysteem over. Dit blijkt o.m. uit een serie gevaarlüke aanval len op het doel der Zaandammers, waar de keeper handen vol werk krijgt om zijn doel schoon te houden. Voortdurend is echter B.K.C.'s voor hoede weer terug en eenmaal schiet Buning de bal tegen de lat, waarbü de terugspringende bal door Tiel, die naar binnen is gezwenkt, wordt opge vangen en opnieuw met een uitste kend schot in een voorsprong wordt omgezet. Er is nu nog een 25 minuten te spelen en de kansen voor B.K.C. wordt steeds groter. Als de scheidsrechter voor de laat ste maal fluit, heeft B.K.C. met 2 in vallers deze strijd verdiend gewon nen. Schabbing als doelman voldeed uitstekend, terwijl de anderen ook niets dan lof verdienen. BRITS STOOMSCHIP BIJ TERSCHELLING OP MIJN GELOPEN. Gistermorgen om 5.46 uur i* het Britse stoomschip „Landaff Castle" op ongeveer 20 mül West-Noord- West van Terschelling op een mün gelopen. De juiste positie van het schip was 53.33 Noord, 5.15 Oost. Het schip, waarvan de machineka mer water maakte, seinde om 7.07 uur, geen sleepboothulp meer nodig te hebben, en binnen het uur de reis te zullen vervolgen. De „Landaff Castle", die 4822 brt meet, Is onderweg van Baltimore naar Hamburg. Inmiddels was echter de sleepboot „Noord-Holland" uit Den Helder uitgevaren; zü keerde tegen 12 uur in de haven terug. Dit was voor de „Noord-Holland" de tweede vergeefse tocht binnen een week tijd. Dinsdagavond was zü namelük nogmaals uitgevaren om assistentie te verlenen aan de Britse marinesleper „Bushpur", die er nog steeds niet in geslaagd was opnieuw verbinding te krügen met het 12000 brt metende casco van het Duitse stoomschip „Sier ra Cordoba". Op order van de rederij voer de „Noord-Holland" in de richting van de Deense kust, waar het casco zich vermoedelijk bevond. Tezamen met de sleepboot „Holland" van de rederij Doeksen te Terschelling werd voor de Deense kust; de Noordzee üverig naar sporen van een scheepsramp afgezocht. Blijkens radiografische mededelingen van de „Bushpur" had men de „Siërra Cordoba" het laatst gezien met een slag zij van veertig graden. De zes runners hadden het sóhip inmiddels reeds ver laten, en werden door de „Bushpur" op gepikt. Tenslotte keerden beide Hol landse sleepboten Vrüdagavond naar hdn havens terug. Zaterdagmorgen ar riveerde de „Noord-Holland" te Nieu- wediep. In het jaar 1933 heeft de gemeente het bekende tegelpad laten aanleg gen, lopend van het hoekpunt Jan VerfaillewegZanadijk naar het strand bij Paal 3. Tijdens de bezetting is dit rijwielpad opgebroken; de tegels zün vermoedelijk naar Texel vervoerd. Na de bezetting bleek, dat de Duitsers, ter. plaatse van het voor malige tegelpad, een straatweg van klii.kerkeien hadden aangelegd. Deze weg is evenzeer geschikt te achten voor het verkeer naar en van het- strand. Het rijdek vertoont echter op verschillende plaatsen gaten, zodat herstel noodzakelük is. Het pad geeft toegang tot een ge deelte zeestrand. De gemeente moet zorgen voor het qnderhoud van de bultenduinregel van dit strandgedeel tl door het plaatsen van rietscher men, het planten van helm, het poten van stro, enz. Destijds heeft de gemeente de ver plichting op zich genomen tot het uit voeren van bepaalde onderhoudswer ken aan het duinterrein en het ma ken van afrasteringen aan de zuid zijde van het rijwielpad en voor een gedeelte langs de Zanddük. Deze af rasteringen zijn tijdens de bezetting verdwenen, en moeten thans weer worden aangebracht. Ten slotte is het gewenst om teh behoeve van net publiek aan het ein de van het rüwlelpad nabij het strand weer een behoorlijk plankier aan te brengen. De kosten van de verschillende werkzaamheden worden in totaal ge raamd op 6350. Voor dit bedrag vra gen B. en W. aan dc raad een crediet, Ten einde aan de bevolking en aan diverse belangstellende autoriteien een beeld te kunnen geven 'van hetgeen tot nu toe is verricht ten behoeve van de wederopbouw van de gemeente Den Helder hebben B. en W. het plan opgevat op dit gebied een tentoonstelling te doen organiseren. Aan de hand van kaarten, perspec tieven van de toekomstige bebouwing, grafieken, foto's en maquettes van de verschillende in voorbereiding zijnde wederopbouwplannen zal een duide- lük inzicht kunnen worden verkre gen, hoe in de toekomst de herbouw, sanering en uitbreiding van de stad is gedacht. Er Zullen lezingen kunnen worden gehouden en het publiek moet bovendien in de gelegenheid worden gesteld, de nodige deskundige voorlichting te ontvangen. Daarnaast zal het uitgeven van een goed ver zorgde brochure er veel toe kunnen bijdragen, dat ook elders in den lande de belangstelling voor plannen ten aanzien van Den Helder wordt gewekt. Kerken richten adres aan de raad. De besturen van de Gereformeerde Kerk, de Chr. Gereformeerde Kerk, de Gereformeerde Kerk (onderhoudende artikel 31 der Kerkenordening) en de Oud-Katholieke Kerk hebben een adres aan de gemeenteraad van Den Helder gericht, houdende het vorzoek om de beoefening van sport op Zon dag te verbieden. Voorgesteld wordt, het adres om advie. te stellen in han den van Burgemeester en Wethou- deis. Het verzoek is onder het hoofd Ingekomen stukken" op de raads- agenda van morgenavond geplaatst. B. en W. stellen zich voor, deze ten' toonstelling zo spoedig mogelük, doch uiterlijk op 1 Mei a.s., te doen houden in een aan de Kanaalweg te plaatsen barak, welke bestemd is voor de noodzakelüke uitbreiding van het gemeentelijk lyceum. De aan deze tentoonstelling verbonden kosten wor den geraamd op 12.000, voor welk be drag B. en W. aan de raad een crediet vragen. HERMES-NIEUWS. STRAWB. III—HERMES I (heren) 1—1. Voor de rust gaf Hermes het tempo aan, daarentegen na de rust ging de strijd gelük op. Ongeveer 15 min. na 't beginsignaal scoorde B. Klüzing (0—1). De strüd werd toen 'een wei' nig feller maar er werden geen doel punten meer gemaakt. Na de rust slaagde Strawb. erin gelük te maken Het gelukte Hermes niet meer te scoren. Onveranderd kwam het eind signaal. Verdere uitslagen zün: Strawb. IIHermes I (dames) 33 Strawb. IIIHermes II (dames) 00 Strawb. IV—Hermes III (dames) 6—2 ZANDV. rv—HERMES II (heren) 1-4. In een buitengewoon snelle en sportieve wedstrüd is het Hennes II gelukt de punten mee naar Den Hel der te nemen. H. Aberson (3 x) en J. de Boer wisten het Zandvoortse goal te doorboren. Het fluiten van de scheidsrechter was zeer goed. Laten onze heren zo doorgaan, dan- bereiken ze nog de derde plaats. ROMANTIEK EN HUMOR IN DE MARINE-CANTINE. Op uitnodiging van O. S. en O. trad Zaterdagavond in de Marine-cantine op 't Cabaretgezelschap „De Plankeniers" uit Naarden in de cabaret-revue „Meis jes op een oorlogsschip". De O. S. en O.-officier, luit. ter zee I U. F. van Veen, heette bij de opening van de avond alle aanwezigen hartelijk welkom en gaf direct hierna het woord aan de artisten get toneelstuk, een romantisch avon tuur van twee meisjes, speelt zich af aan boord van de Falcon, een kruiser van het Chinees Eskader. Door een on gelukkige samenloop van omstandighe den Runnen de beide gasten aan boord van de kruiser Fay Eaton (mej. M. de Meester) en haar chaperonne (mej. M. v. d. Kolk) niet naar de wal terug, zo dat zü de nacht temidden der sailors moeten doorbrengen. Deze overnach ting wordt een lijdensweg voor allen die bij deze affaire betrokken zijn. Oer-komische scènes volgen elkaar op en werkelük angstige mo menten brengt de commandant (mr. H. M. Planten) door, wanneer plotse ling de admiraal Slr Here Hewitt (H. Harms) in hoogst eigen persoon aan boord komt en z'n intrek wil nemen in een der reservehutten, waarin de beide verstekelingen zijn ondergebracht. De situaties waarin de admiraal deze nacht komt te verkeeren zijn zo ingewikkeld en spannend, buitenge woon goed gespeeld en zo uitermate geestig, dat het lachen niet van de lucht is. Maar de admiraal weet de leiding te behouden, totdat Lady Hewitt (mevr. M. Saalborn—Sibinga Mulder) in vol ornaat in de deuropening verschünt en met haar vrouwelijk „instinct", de voor haar echtgenoot zo benauwde toe stand aanvoelt. Edoch, ook hier komt een happy-end, en wel als gevolg van de verschijning van Charlotte Hopkin- son (mevr. D. Henke), die in Lady Hewitt haar luchthartige jeugdvriendin herkent. Het is een schitterend geslaagde avond geworden, waarvoor alle mede werkenden hun uiterste best hebben gedaan. Doen dan ook aan het einde der revue luit. ter zee Van Veen mede na mens alle aanwezigen de Plankeniers bedankte, brak een ware en welver diende ovatie los. Tot slot van het pro- gramma werd de artisten een bloemen hulde gebracht. Wilt U de rijweg oversteken? Dan eerst naar links en rechts [gekeken! Op Woensdag 21 dezer trad het Krite-gezelschap van Wieringen in Casino voor het voetlicht met het stuk „Oermacht". Nadat de voorzitter het welkom had toegeroepen aan de zeer vele aanwezigen en staande het Friese volkslied was gezongen, was het woord aan het Wieringer gezel schap. Dit trachtte zich op de beste wijze van zijn taak te kwijten, doch daarbij bleef het dan ook. Weliswaar waren er zo nu en dan goede spelmomenten, doch over het geheel genomen bleef het spel te vlak en ontbrak daaraan handeling en actie. Voornamelijk in het eerste bedrijf waren de spelers kennelijk nog niet goed op dreef en waren ze slecht te verstaaft. De twee laatste bedrüven waren aanmerkelijk beter. Dat het gezelschap, dat vrijwel geheel uit -nieuwe krachten was sa mengesteld, het zware stuk toch nog zó naar voren bracht, dat het publiek dit met ineresse volgde, geeft hoop voor de toekomst, vooral als de spe lers wat aan de „planken" gewend zün. Na afloop sprak de voorzitter daarin zijn vertrouwen uit en werd de avond besloten met een zeer ge animeerd bal. In het crediet van f 16.900, dat ae gemeenteraad op 18 November 1947 beschikbaar stelde voor het treffen van enkele voorzieningen aan de vis afslag, was voor de aankoop van een electrische truck met toebehoren een bedrag van f 6500 begrepen. Blükens een rapport van de Direc teur van Openbare Werken zal ech ter dit bedrag niet toereikend zijn. Zo zün b.v. de kosten van aanscharfing van de bü de truck behorende laadin- richting aanzienlük hoger dan waar op destüds kon worden gerekend. Bovendien zullen oosten worden be rekend voor het vullen der eerste la ding van de batterü der laaamrich- ting, voor bfllevering van een hoes, alsmede voor vracht in Engeland, Mede als gevolg van een hogere om rekeningskoers dan waarop het aan- vankelijk geraamde bedrag was ge baseerd, zal daardoor thans in totaal moeten worden gerekend op een uit gaaf van f 7500. In verband hiermede vragen B. en W. thans aan de raad een aanvullend crediet van f 1000. Op de aanvullinsagenda voor de raadsvergadering van morgenavond komen o.m. de volgende punten voor: Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend crediet voor het treffen van enkele voorzieningen ten behoeve van de visafslag. Voorstel tot het beschikbaai stellen van een crediet voor het bestraten, rioleren, enz., van de gronden, gelegen tussen Javastraat, Billltonstraat, Middenweg en Timorlaan. Voorstel tot het be schikbaar stellen van een crediet voor het ophogen, egaliseren en afrasteren van een terrein, gelegen tussen Sper werstraat, Burgemeester Houwingsin- gel en Reigerstraat. Voorstel tot aankoop, plaatsen en inrichten van een barak ten behoeve van het ge meentelijk lyceum.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3