Nederland-Suriname- Curagao Franse socialisten tegen vrije goudmarkt Geen wijziging in Marinebeleid Woensdag 28 Jan. 1948 70ste Jaargang No. 7721 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Drie zuilen: Vrijheid, gelijkwaardigheid en verbondenheid Zweeds chirurg verricht merkwaardige operatie Receptie op de „Renville" Drama te Zoetermeer opgehelderd De Vierdaagse in 1948 Voetballer vrijgesproken Keizer smokkelde deviezen De minisier bezuinigt! DANSLERAAR als „reinheidsapostel" Hebt l een f al C. M. HET NEDERLANDSE MUNTWEZEN Kostbare hond doodgestoken Een vreemd incident Een kleine vergissing Tsjechische wapens voor Arabieren 70 Doden bij onlusten in Bagdad 1 Juli einde Amerikaans militaire bestuur in Duitsland VERVOER MET VRACHTAUTO'S Kamer van Koophandel adresseert WEERBERICHT BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 4*9041 Directeur: J. Bijlsma Wrnd. Hoofdred. J. Broersen Rayonred. C. A. Dekkers COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 et per mm Familieberichten 20 cent per mm. - Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 ct. Abonnementen: per kwartaal 3.90 Gisteren om 11 uur is in de zaal van de Eerste Kamer der Staten- Generaal de conferentie Nederland SurinameCura?ao officieel geo pend. Aanwezig waren: de voltallige de legaties van Nederland, Suriname en Curasao, de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal, de leden van de Ministerraad met hun respectieve lijke echtgenoten, mej. mr. A. M. Tellcgen, directrice van het kabinet van Hare Majesteit de Koningin, verschillende leden van de Raad van State, en vele andere autori teiten. De minister-president, dr. L. J. M. Beel, opende de bijeenkomst met het uitspre ken van een rede. Hij herinnerde o.rn. aan de radio-rede van H. M. de Konin gin d.d. 7 Dec. 1942, waarin Zij beves tigde, dat het in Haar bedoeling lag na de bevrijding de gelegepheid te schep pen om gezamenlijk te overleggen over een voor de veranderde omstandighe den passende bouw van het Koninkrijk en zijn delen. Zij hield zich overtuigd, dat het Rijk na de oorlog zou kunnen worden opgebouwd op een hechte grondslag van volledig deelgenoot schap, die de voltooiing zal betekenen van hetgeen zich in het verleden reeds heeft ontwikkeld. De in de Troonrede van Juli 1946 aangekondigde herziening van de staatsregelingen van Suriname en van Curagao binnen het raam van de Grondwet, zoals die thans luidt, kon pas eind 'November j.1. in een tweetal wetsontwerpen aan de Tweede Kamer worden aangeboden. De toege zegde zelfstandigheid der Rijksdelen en de van hen verlangde duurzame sa menwerking zullen hebben te rusten op de drie zuilen van vrijheid, gelijkwaar digheid en verbondenheid. Voor mij staat vast, besloot spr., dat in Nederland, Suriname en de Neder landse Antillen gezamenlijk sterk het bewustzijn leeft om als geordende groep tezamen te behoren, en dit spreekt voor ons te sterker waar wij allen opzien naar het Huis van Oranje, dat onpartijdig tronend boven de Staatsdelen zich wijdt aan het wel zijn van ons allen en waar wij allen steeds de toewijding mogen ervaren van H.M. Koningin Wilhelmina, wie de algemene en bijzondere vrijheid en de rechten van 'alle Harer onderdanen :.o zeer ter harte gaat. Onder de bede, dat het U met Gods hulp moge -/orden gegeven Uw taak voorspoedig te volbrengen, open ik deze conferentie. REDE MINISTER JONKMAN. In antwoord op de rede van de min.- president heeft de minister van over zeese gebiedsdelen, mr. J. A. Jonkman, een rede uitgesproken waarin hij na mens de delegatie uit Curagao mee deelde, dat zij met de meeste klem ondêr de aandacht der Nederlandse regering heeft gebracht, dat naar haar Op 26 Januari werd te Stockholm een wonderlijke operatie verricht. De Zweedse chirurg C. Graaford wist de Fransman Havard het leven te red den door een stuk van zijn aorta of grote lichaamsslagader te verwijderen, waarna hjj de twee uiteinden weer aan elkaar hechtte. Dat dit uiterst snel moet geschieden, behoeft wel geen betoog, als men weet, dat het hart op het critieke ogenblik als een stuk uit de slagader wordt gesneden, moet stilstaan en dit mag niet langer cian enkele seconden duren. Rayond Havard, die vierentwintig jaar oud en gehuwd is hij heeft een dochtertje van enkele maanden oud leed reeds twee jaar aan een vernauwing in de aorta. De artsen, die hem behandelden, beschouwden zijn geval als volkomen hopeloos en gaVen hem nog slechts anderhalf jaar te leven. Een redacteur van het blad Paris Presse, die toevallig van dit ge val op de hoogte was, had echter van de grote kundigheid van de Zweedse chirurg gehoord en stelde zich met hem in verbinding. Aangezien Havard niet in staat was de hoge kosten, aan een moeilijk operatie verbonden, te dragen, verklaarde Dr. Graaford zich bereid deze gratis te verrichten. De K.L.M., tezamen met de Air France vervoerden Havard naar Stockholm. De operatie, een unicum in de medische wereld, slaagde uit muntend en werd" bijgewoond door twee en dertig chirurgen uit acht verschillende landen. Havard bevindt zich thans nog in een hospitaal te Stockholm en het ziet er naar uit, dat hij spoedig naar Parijs zal kunnen terugvliegen. oordeel reeds vóór de staatkundige hervormingen uit, waarmede deze con ferentie zich heeft bezig te houden, ten spoedigste in feite hervormingen noodzakelijk zijn, welke volgens haar woorden in de eerste plaats, als in de koninklijke rede in het vooruitzicht ge steld, de gelijkstandigheid van de Ne derlandse Antillen en Nederland erken nen en welke in d^ tweede plaats Aru ba tot een zelfstandig gelijkgerechtigd staatsdeel maken, onafhankelijk van de andere Nederlandse Antillen.' Na het uitspreken van de rede van minister Jonkman werd de zaal ont ruimd en bleven alleen de delegaties met de secretarissen over voor een be sloten 'bijeenkomst onder voorzitter schap van de heer Jonkman. Aan boord van de Renville is 'n grote receptie gegeven waarbij prof. Graham er, de commandant van het schip met zijn officieren als gastheren optra den. Zoals prof. Graham aan Aneta meedeelde, werd de receptie gehou den, omdat de Amerikaanse delegatie van beide partijen zoveel gastvrijheid en hartelijkheid had ondervonden. Hij zeide, dat hij deze gelegenheid gaarne te baat nam om iets terug te doen. Op het bovendek van het schip zag men autoriteiten van beide partijen in gesprek. Onder de aanwezigen be vonden zich Dr. van Mook, minister Neher, Sjarifoeddin, Sjahrir, leden van beide delégaties, marine-officie ren en practisch alle te Batavia ver toevende Amerikanen. Een' orkest uit Batavia speelde dansmuziek. Ondanks het feit, dat geen sterke drank of bii aan boord van schepen der Ame rikaanse marine mag worden ge schonken, was de receptie zeer ge slaagd. Prof. Graham zeide te hopen, dat zij bij zou dragen tot het schep pen van een gunstige sfeer. De rijkspolitie te Zoetermeer heeft het geheimzinnige auto-ongeluk bij Zoetermeer, dat aan de Haagse dieren arts dr. P. Roodzant het leven gekost heeft, tot opheldering weten te brengen Dr. R had de 19-jarige L. G., die ten tijde van het ongeval achter het stuur zat, als lifter uit den Haag medegeno men. Onderweg heeft G. de dierenarts ge dwongen te stoppen en hem daarna bui ten de wagen beroofd. Na de stevige worsteling, die hieraan voorafging, nam dr. R. opnieuw achter het stuur plaats, waar G. hem echter wegsloeg. In snelle vaart ging de dader er toen van door, Op een bepaald ogenblik heeft dr. R. die naast G. op de voorbank zat, weer getracht het stuur in handen te krij gen. Tijdens dit gevecht is de Wagen op de scheidingsmuur gevlogen. De dader, die inmiddels een volledi ge bekentenis heeft afgelegd bevindt zich thans in verzekerde bewaring. De internationale Vier Daagse af standsmarsen van de NB VLO zullen dit jaar van 27 tot en met 30 Juli te Nijmegen gehouden worden. De inschrijving hiervoor sluit op 1 Juli a.s. Op zijn doorreis van Batavia naar Brussel, arriveerde op Schiphol, de heer Paul van Zeeland, lid van de Commissie van Drie. Paul van Zeeland om geven door Journalisten. Reuter meldt uit Parijs, dat de Fran se socialistische parlementsfractie be sloten heeft tegen het regerings wetsontwerp voor de vrije goudmarkt te stemmen. De commissie voor de financiën van de Franse Assemblee heeft, naar in de wandelgangen van het Palais Bourbon verluidt, met zeventien tegen vijftien stemmen 't gehele wetsontwerp strek kende tot wijziging van de valutarege ling verworpen. De drie hoofdbezwaren der socialis tische kamerfractie waren: 1. de rege ring had geen rekening gehouden met de bezwaren van Groot-Brittannië; 2. zij heeft de bezwaren van het intei- natiqpale monetaire fonds genegeerd; 3. zij opent de deur voor „een ver ouderd economisch liberalisme". Reuter meldt nader, dat de parle mentaire fractie der Franse socialist'i sche partij heeft besloten een deleg. - tie naar Minister Robert Schuman af te vaardigen teneinde wijziging in de politiek en tegemoetkoming aan de verlangens der socialistische partij te bewerkstelligen. De Franse premier, Robert Schuman, heeft in de Nationale Vergadering mee gedeeld, dat de regering niet zou kun nen aanblijven, wanneer de Nationale Vergadering tegen het wetsontwerp be treffende de instelling van een vrije markt in goud zou stemmen. Deze waarschuwing werd gegeVen na een kabinetsvergadering van bijna drie uur, waarin de oppositie van de socia listen, zonder wier stemmen de regering geen meerderheid krijgt, is besproken. Een motie van de regering om het wetsontwerp als dringênd te behande len werd met 373 tegen 184 stemmen aangenomen. Alleen de communisten stemden' tegen. De Zutphense rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen A. H. v. O., die in de plaatselijke ontmoeting AZCZutphania op 29 Dec. '46 de AZC-speler P. Luyken een opzettelijke kopstoot zou hebben gegeven, waar door deze een hersenschudding opliep. Na maanden lang onder behandeling te zijn geweest is Luyken thans weer hersteld. Zoals gemeld is van O. na 't incident door de KNVB voor zijn le ven uitgesloten van het spelen van wedsjrijden. De eis tegen hem luidde 6 maanden gevangenisstraf. De rechtbank sprak hem thans vrij. De Officier van Jus titie heeft tegen deze uitspraak appèl aangetekend. Gerrit P. Keizer, de doelverdediger van de nationale kampioensploeg Ajax, zal Vrijdag a.s. wegens deviezensmok- kel terecht staan voor de Amsterdam se economische politierechter. Gister morgen verscheen hij reeds als getui ge tegen zijn medeverdachte Barend Piller, evenals Keizer grossier in groen ten en fruit te Amsterdam, zodat een tip van de sluier over deze rechtszaak reeds werd opgelicht Zo bleek dat Keizer, die een filiaal in Engeland bezit, regelmatig uitvoer vergunningen voor groenten kreeg toe gewezen en uiteraard vele zakenreizen naar Engeland maakte. Hij maakte daarvan misbruik door vele Ponden Sterling naar Nederland te smokkelen. Hoe hij deze in Engeland wist te ver krijgen zal Vrijdag a.s. waarschijnlijk duidelijk worden. Gisteren werd een bedrag van 43.000.aan ponden ge noemd, dat hij op illegale wijze ons land had binnengesmokkeld. Een deel van deze ponden, n.1. 2000 pond ster ling, stelde hij zijn bevriende groen- tengrossier Piller in handen, die ze voor hem tegen de zwarte koers van ongeveer 15.verkocht. Ter terecht-: zitting wierp Piller de schuld van deze zwarte transacties op Keizer en omge keerd. De economische politierechter, mr. W. C. Hassoldt, wist er geen wijs uit te worden. Bewezen geacht werd tenslotte, dat Keizer 300.aan Piller had uitge keerd voor diens financiële bemidde ling bij de verkoop der ponden. Con form de eis veroordeelde hij Piller tot een gevangenisstraf van 5 maanden met bevel tot onmiddellijke inhechte nisneming plus een geldboete van 400 subs. 2 maanden. Piller barstte in tranen uit en werd huilend door parketwachten naar de cel gevoerd. WORDEN HEILIÖE PLAATSEN IN PALESTINA ONTZIEN? Volgens geruchten, die te Jeruzalem d.: ronde doen, zijn Joden en Arabie ren overeengekomen het vuur te sta ken in de oude stad Jeruzalem, waar zich verschillende plaatsen bevinden die voor Christenen, Joden en Moham medanen heilig zijn. Het was gisteren in de oude stad de rustigste dag sinds de V.N. 59 dagen geleden het besluit tot verdeling van Palestina namen. Zonder enige voorafgaande waar schuwing heeft de minister van financiën gisteren bepaald, dat uit bezuinigingsoverwegingen de trekkingslijsten van de Staatslo terij niet meer in de dagbladen mogen worden gepubliceerd. Wij betreuren deze even plotse linge als onbegrijpelijke beslissing in hoge mate, omdat wij weten, dat tal van onze lezers in hoge mate bij deze publicaties zijn ge ïnteresseerd. Onder de gegeven omstandighe den zal het echter geen zin heb ben, zich met klachten tot ons bureau te wenden. Men gelieve deze te richten tot het Ministerie van Financiën te Den Haag en er aldus toe mede te werken, dat deze maatregel ongedaan zal wor den gemaakt. De Parijse politie heeft de „magiër Ivanhoff", „hogepriester van een spi ritualistische secte", tevens dans- leraar, gearresteerd wegens zeden misdrijf. Ivanhoff, Bulgaar van geboorte, leefde sinds 1937 in Frankrijk, hij be weerde over een magisch geheim te beschikken en had een secte gesticht, die zich volgens zijn zeggen het stre ven naar reinheid ten doel stelde en waarbij zich reeds 150 personen van beiderlei kunne had aangesloten. Ivanhoff had in het bijzonder be langstelling voor jonge meisjes. Onder het teken van de god Pan werden in het huis van een zijner vriendinnen, voormalig ballerina van de opera Comique, rythmische dansen uitgC' voerd. Enkele uitverkorenen onder de jonge danseressen, wier leeftijd va rieerde van 12 tot 18 jaar, nodigde hij, uit in zij nvilla te Sèvres voor een hogere inwijding. De politie, *lie op de hoogte kwam van de zeer speciale aard dezer „inwijdingen", heeft Ivan hoff gevangen genomen. Gistermiddag heeft de' Tweede Ka mer met 51 tegen 8 stemmen het wets ontwerp betreffende het muntwezen aangenomen. In verband met de gehouden debat ten heeft de minister toegezegd, dat het nieuw geprojecteerde stuivertje gemakkelijk herkenbaar zal zijn. De halve cent zal niet terugkomen. Een amendement van de heer Hoog- carspel (com.) om het 21/* cent-stuk te handhaven, werd verworpen met 51 tegen 8 stemmen. Minister Lieftinck bepleitte het gebruik van zuiver nik kel voor de dubbeltjes en kwartjes. De bezwaren van technische aard te gen het aanmaken van zuiver nikkelen guldens en rijksdaalders zijn naar 's ministers opvatting niet van door slaggevende aard. Zuiver zilver zou opgepot of gesmolten worden of af vloeien naar het buitenland. De minis ter meent dat zich voor f 100 millioen aan zilveren guldens en rijksdaalders onder het publiek bevindt, waarvan naar schatting 50 a 60% zou terugko men als de zilveren munt wordt opge heven. Er zal niet lichtvaardig worden gehandeld t.a.v. het in facto herstéllen van de grote zilveren munten. Het wetsontwerp werd z.h.s. goed gekeurd. Zondagmorgen oefenden °P een ter" rein te Heiloo enige leden van de polltiehonden-dressuurclub „De Wa ker", teneinde hun honden het certlfi caat te laten behalen, dat voor de keuring van politiehonden noodzake- H)k is. De oefeningen, die iedere Zondag worden gehouden, hadden een normaal verloop, totdat zich plotseling een vreemd incident voordeed. De leider van de club, de heer Fok, oefende met een van zijn honden verder, terwijl een zijner herders op bevel terzijde van de weg bleef liggen. Wat er nu verder gebeurd is staat nog niet vast, daar de Rijkspolitie de zaak nog in onderzoek heeft, en er twee lezingen van het geval bestaan. Een voorbijganger met een fox-ter rier heeft de herder met een zakmes doodgestoken. Volgens de ene lezing bestond er geen enkele aanleiding tot deze daad, en zou de voorbijganger de heer Fok gelast heb ben zijn herder terug te roepen, hetgeen de heer Fok, daar er voldoende ruimte was, weigerde. De voorbijganger ging toen, onder het te voorschijn halen van een zakmes, recht op de hond af, die, denkend aan zijn lessen, opsprong en de man naar de keel vloog, slechts om door het mes in het hart te worden getroffen Anderzijds bestaat er een lezing, die erop wijst, dat de herder de fox-terrier van de voorbijganger heeft aangevallen Inderdaad bleek de fox vrij ernstig ge wond te zijn Om zijn hond te ontzetten, zou toen de voorbijganger tussenbeide zijn gekomen, met bovengenoemd noodlottig gevolg. De voorbijganger, die de hele dag ervan overstuur is geweest, wilde zijn hond niet laten aanvallen door de herder Het onderzoek zal mpeten uitmaken welke van de twee opvattingen de juiste is De waarde van de afgerichte politiehond bedroeg meerdere honderden guldens Lelong, eens een bekend chirurg, verhaalt uit zijn practijk het volgende voorval: In een kleine zeehaven viel een matroos zo ongelukkig dat hij 'n been brak. De bootsman verbond het been stevig met een eind touw en de matroos kon .zich kort daarop weer van zijn been bedienen als vroeger. Dit bericht werd aan Lelong doorge geven, die op zijn beurt de wereld er' van in kennis stelde. Algemeen be wonderde men de kundigheid van de eenvoudige zeeman, die in korte tijd een genezing had bereikt, welke anders weken had gekost. Een der heren ging zelfs zo ver een beschouwing te hou den, hoe zulk een wonderkuur kon zijn verricht. Men besloot een artikel in het vaktijdschrift erover op te ne men, toen een tweede bericht binnen kwam, waarin stond: „Deze brief dient •om eén kleine omstandigheid te ver melden, welke in het eerste bericht was vergeten. Het bewuste been, dat de matroos gebroken heeft, was.... van hout". De Arabische guerilla-troepen in Palestina worden voorzien van wa pens, die door Tsjechosiowaakse munitiefabrieken worden geleverd. Jn Damascus hebben Syrische auto riteiten en een Tsjechische militaire missie onlangs besprekingen gevoerd over de levering van geweren, ma chinepistolen, lichte machinegeweren en patronen voor geweren en automa tische wapens. Deze onderhandelin gen hebben geleid tot een transactie ter waarde van ruim vijf millioen gul den. De eerste wapenzending 300 Mausergeweren en 300.000 patronen is inmiddels in Palestina aangekomen. Het Iraakse kabinet is afgetreden uit protest tegen de oppositie, die is ont staan tegen het nieuwe verdrag met Engeland, dat de vorige week in Lon den is gesloten. De voorzitter van de Iraakse tweede kamer en 20 parlements leden hebben eveneens hun functie neergelegd. Bij gevechten in Bagdad tussen demonstranten en agenten zijn vandaag 70 personen gedood en ruim 300 gewond. Aan het aftreden der regering is een dag van heftige demonstraties tegen het verdrag voorafgegaan. Een groot aan tal demonstranten trachtte door te drin gen tot de ministerraad, doch werd door het vuur van de politie verdreven. Een poging om de woning van de Iraak se premier te bestormen, werd ver ijdeld. Naar te Washington officieel is be kend gemaakt, zal het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken 't bestuur van de Amerikaanse bezet tingszone op of omstreeks 1 Juli van dit jaar van het leger overnemen. Naar men aanneemt zou generaal Clay, de huidige opperbevelhebber van de Amerikaanse zone, in functie kunnen blijven als burgerlijke hoge commissaris. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Noord-Holland heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin betoogd wordt, dat nauwgezet te kennisneming van het ontwerp tot regeling van het vervoer van goederen met vrachtauto's de Kamer van Koop handel de overtuiging gegeven heeft, dat tegen de voorgestelde regeling zp- danige ernstige bezwaren zijn aan te voeren, dat deze alleen met belang rijke wijzigingen is te aanvaarden. De volgende punten zijn in het adres naar voren gebracht: 1. Een regeling van het vervoer van goederen met vrachtauto's dient teza men met die van het vervoer te water te worden behandeld, waarbij algeme ne richtlijnen voor de coördinatie van het lucht> spoorweg-, weg- en water vervoer niet kunnen ontbreken. 2. Aan coördinatie dient een vrijwil lige sanering vooraf te gaan. 3. De onderhavige regeling dient op veel beperkter schaal dan thans is ge schied nadere regelen over te laten aan een algemene maatregel van be stuur, doch veeleer zelf de richtlijnen aan te geven, volgens welke de onder nemingen in staat zullen worden ge steld aan het vervoer deel te nemen. 4. Als criterium voor het verlenen en intrekken van vergunningen is het algemeen vervoersbelang ondeugde lijk. 5. De samenstelling van een behoor lijk aantal commissies, belast met het geven van beschikkingen op de aan vragen ingevolge deze wet, dient in de wet zelf te worden geregeld, waar bij de nodige deskundigheid en on partijdigheid vérzekerd moeten zijn. Een eveneens zelfstandige instantie moet met 't beroep inzake de beslissin gen der bovenbedoelde commissie wor den belast. 6. De regeling betreffende het onge regelde vervoer vereist aanvulling én wijziging. Aan de Memorie van Antwoord be treffende het hoofdstuk Marine der Rijksbegroting 1948 is het volgende ont leend: Naar aanleiding van de opmerking, dat vele leden een vrij uiteenlopend standpunt meenden te moeten bespeu ren in de memories van toelichting der beide defensie-ministeries ten aanzien van de toestand van 's lands financiën en de Indonesische politiek, kan wor den medegedeeld, dat terzake geen ver schil van inzicht bestaat. Zoals de militaire situatie thans is, zal wel enige vermindering van het po litiële toezicht ter zee mogelijk zijn, doch geenszins in die mate als bij het opstellen der begroting werd verwacht. Overdracht van dit toezicht aan locale organen van de Nederlandsch-Indisehe regering kan voorshands nog niet plaats hebben, terwijl voorts de taak van de mariniersbrigade nog niet door leger onderdelen kan worden overgenomen. Het ligt in het voornemen de huidige taak van de tot een regiment georgani seerde mariniersbrigade uiterlijk 1 Jan. 1949 te beëindigen. Ten einde echter op tegenslagen, welke een langere hand having van het regiment nodig zouden maken, voorbereid te zijn, wordt er, wat personeel betreft, op gerekend, dat het eerste gedeelte van de voor het maririiersregiment bestemde dienstplich tigen van de lichting 1948 nog onder de wapenen komt. Indien de omstandig heden gunstig zijn, zal deze categorie dienstplichtigen van de lichting 1948, tweede gedeelte, nipt worden opgeroe pen. Zijn de omstandigheden ongunstig, dan zullen de voor dit personeel beno digde gelden suppletoir worden aange vraagd. De minister van marine a.i., luit. kol. A. H. J. L. Fievez, stemt geheel in met het door zijn ambtsvoorganger uitgestippeld beleid. De vraag, of laatstgenoemde niet al te consciën tieus aan het financieel beleid van het kabinet heeft medegewerkt, wordt door hem ontkennend beantwoord. Hij stelt zich daarbij op de basis van de werkelijkheid en meent er voor te moeten waken voorstellen te doen, wel ke, hoezeer op zichzelf aantrekkelijk en soms zelfs gewenst, als gevolg van de feitelijke omstandigheden, toch niet voor uitvoering vatbaar zijn. Uiteraard zal, zodra de taak van de Koninklijke Marine ten aanzien van het herstel van orde en recht in Indo nesië vermindert of is volbracht, een grotere krachtsinspanning kunnen wor den gericht op de afwikkeling van "de oorlogsorganisatie en op de weder opbouw. Weersverwachting tot Woensdag avond geldig: WEINIG VERANDERING. Overdrijvende wolkenvelden en overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. Hier en daar vorming van ochtendmist. Overdag onge veer dezelfde temperatuur als gisteren.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1