Winkeljuffrouw MODEL 1948 OPHAALDIENST VOOR OPEN T.B.C.-KOEIEN J Eerste klas Piano (ARSOTE RUB Hebt (J al een VERVOLG STADNIEUWS Ir. F. Liebert t Theo Kramer kampioen 2e klas libre M.S.F.-feest en propaganda-avond Uit het politierappori Wielrijders! Laatste lezing Ribo WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? Oudeschild De a.s. boeren in de N.O.-polder )istrictsfokveedag voor beren Den Burg. Een nationale plicht Zijpe. Loop der Bevolking in 1947 Het Witte Kruis Burgerlijke stand Schoolbevolking „Huisverzorging'' Wieringen. Den Oever. Petten. Schietoefeningen Urk Burgerlijke Stand L Verwaarloos die kou niet JUTTERTJES Te koop aangeboden Te koop gevraagd Personeel Ruilen Diversen DE KOFFIE- EN THEEZAAK fl. 5.50 Gistermorgen heeft te Westerveld de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van lr. F Liebert, directeur van het Rljkslntstituut voor Visserij-onderzoek aan de Buitenhaven, die Donderdag 29 dezer na een korte hevige ziekte te Hoorn overleed Een spannende eind-race bracht de kampioensmedaille en de titel aan Theo Kramer van de ver. Royal. Het is een fraai en spannend tournooi ge worden, wat blijkt uit het tournooi- gemiddelde. Vorig jaar was dit 4,39, dit jaar 4,57,-een bewijs, dat er goed gespeeld is. Reeds de eerste partij bracht 2 recordverbe.teringen; n.1. de hoogste serie, welke op naam stond van G. Wit (67), werd door C. Kok ge bracht op 100. Ook het hoogst gemid delde in 1 partij kwam op naam van C. Kok met 12,50; houder hiervan was Jb. Smit met 11,11. Ook de sportiviteit was voortreffelijk, geen wanklank werd gehoord. Jammer was, dat door een telfout de eindstand verkeerd was op gegeven. De wedstrijdleiding was in handen van de heren C. Oly en M. Looy, die zich uitstekend van hun taak gekweten hebben. Na afloop van de wedstrijden dank te de voorzitter de aanwezigen voor hun belangstelling, die vrij goed te noemen was, en in het bijzonder de heer Van Loo, wethouder van Onder wijs, de heer v. d. Linde en de pers. Daarna bracht hij dank uit aan de gast vrijheid van de heer Woud en sprak zijn bewondering uit over de goede kwaliteit van zijn biljards. Ook de schrijvers en tellers werden niet ver geten. De heer Oly sprak een speciaal woord tot de 8 finalisten, welke hij roemde om hun vechtlust en sportivi teit. Op verzoek van het Districtsbestuur reikte de heen van Loo de prijzen uit. Voor elk der spelers had hij een vriendelijk woord. De heer Burger sloot daarna het tournooi. De eindstand was: 1. Theo Kramer, Royal 10 pnt., gem. 5,53; 2. G. Karman, Het Noorden, 10 pnt., gem. 5,46; 3. C. Kok, VOP, 8 pnt., gem. 4,91; 4. *j£Jp. Woud, O.G., 7 pnt. gem. 4.77; 5. P. Heijblok. De Poedel, 6 pnt., gem. 4,36; 6. J. Bruul, VOG, 6 pnt., gem. 4,07; 7. J. Rob, VOG, 5 pnt., gem. 4,00; 8. H. Veul, De Poedel, 4 pnt., gem. 3,83. Naar de 1ste klasse promoveren de heren T. Kramer, G. Karman, C. Kok en Jb. Woud. Voor de voorrondes voor de 1ste klasse hebben zich 14 spelers aange meld. De finale wordt gespeeld op 18 MaSrt. Op uitnodiging van de heren H van der Klein en G Aanen, beiden correspondenen van het Marina Sanatorium. Fonds, trad Zaterdagavond het Helders Amateur-To neelgezelschap „Tot ons Genoegen" op in „Casino", in de zg „Cocktail-Revue" Als eerste spreker fungeerde de heer.H van der Klein, die alle aanwezigen var. harte welkom heette en in 't bijzonder de autoriteiten van Marine en burgerij dank zegde voor hun belangstelling, waar van f zij door hun aanwezigheid blijk gaven. De opper-schrijver C Vermaat, penning- moester van het M S F, was speciaal voor deze avond uit Den Haag gekomen om, zeer in 't kort, het Helders publiek iets te vertellen. „Het gaat er ons deze avond niet om", aldus de heer Vermaat, „u van uw geld te beroven, ook al zullen wij al uw gaven in dank aanvaarden, maar de bedoeling is belangstelling te wekken voor dit werk, bekendheid te geven aan de noodzakelijkheid en de mogelijkheden van dit fonds, dat, opgericht op de 12e October 1918, tot taak heeft een krachtige bestrijding der tbc in alle gezinnen van het gehele marinepersoneel, beroeps marine en miliciens, de marva's en de weduwen en wezen van oud-marineman nen enz. Maar bovendien is grotere be- langselling nodig, om de 12e Oct van dit jaar het dertigjarig bestaan waardig te kunnen vieren. Met het openingslied, dat reeds geheel in de geest van dit jubileum was, werd het amusementsgedeelte aangevangen. Het uit. gebreide, maar vlot afgewerkte program ma bevatte geestige schetsjes, zoals „Het meisje uit de hoedenwinkel", aardig voor gedragen door A van Toledo en W Kra mer, en „Hoe kom ik aan een moeder' een dwaas-komische avontuurtje met in de hofdrol Siem de Jong. Een mooi effect maakte het Nonnen koor uit CaraAova, evenals de thuisvarende vissers uit Voca-Voca. De conférence werd met grappige on verschilligheid verzorgd door de voorzit ter der toneelvereniging, de heer J Steen- hoek, aan de vleugel zat mej J van To ledo, terwijl de algehele leiding in han den was van de heer A Holtman Zeer terecht sprak de heer Vermaat na afloop, namens alle aanwezigen, zijn waardering over het gebodene uit. Alle medespelenden hebben hun best gedaan en vooral aan de kleding was zeer veel aandacht besteed. Omstreeks middernacht begon het bal, onder leiding van de heer v d Berg, met muzikale begeleiding van het cikest van Jaap Kwak Weer werden verscheidene fietsers be keurd omdat hun achterlicht niet in orde was. Enkele onbeheerd staande fietsen werden naar het bureau overgebracht; te. gen de eigenaars werd proces-verbaal op gemaakt Een .Helderse schoenmaker kwam zijn beklag indienen, omdat een collega in de Anna Paulowna-polder op zijn naam schoenen van z ij n klanten repareerde Voor onze stadgenoot overigens geen slechte reclame, al is dit een vorm van oneerlijke concurrentie Houdt uiterst rechts! Wie daarnaar streeft, die handelt wijs en is beleefd! Voor de derde en laatste maal waren Vrijdag J.l. vele leden van de Midden standsvereniging „Den Helder" naar For- mosa gekomen om Franc. A Bibo's laatste lezing te horen „opvoeren" in de serl van drie gesprekken met Middenstanders Formosa bleek nü tot de laatste plaats bezet te zijn, zodat Bibo op deze laatste avond een zo groot mogelijk percentage middenstanders onder zijn gehoor had De middenstanders, die over 't algemeen juist r.u de noodzaak van een goed verkoop gesprek en een goede verkoophandeling nog niet toepassen, omdat de schaarste van artikelen de verkoop neg te gemak kelijk maakt. Weest echter gewaarschuwd, middenstanders, aldus Blbo, de tijd ls niet ver meer en zelfs dichterbij, dan U wel denkt, dat de concurrentiestrijd weer gaat aanbreken Laat deze strijd eerlijk en oprecht zijn, zodat de middenstand één groot stevig geheel vormt. Hij zal dan een onmisbare schakel vormen in onze econo mlsche wederopbouw! In zijn slotwoord dankte de heer Breg- man, voorzitter der Middenstandsvereni- ging, de heer Bibo voor zijn werkelijk interessante lezingen en sprak zijn vo'; doening erover uit, dat het bezoek op deze drie avonden seeds in sijgende lijn was geweest Meestal is het zo bij lezin gen, dat men begint met een groot aantal cursisten en eindigt met een klein aantal Geïnsuireerd door dit succes, heeft de Middenstandsvereniging dan ook de heer ■Bibo verzocht zijn lezingen voor de Hel derse Middenstand*voort te zetten Deze was gaarne bereid om weer naar Den Helder te komen, zodat wij deze spreker op drie achtereenvolgende Dinsdagen in Januari 1949 weer zullen ontmoeten Tevens ligt het in de bedoeling om leden der Jiiddenstandsvereniging uit te nodigen lezingen te houden Een prima idc-e, waar van wij de uitvoering met spanning te gemoet zien! Laatste positie Ned. passagiers vrachtschepen, Maandag 2 Febr.: Aagtekerk, R'dajn-Sydney, pass. Febr. Gibraltar; Abbekerk, Sydney- Aden, pass. 1 Febr. Kaap Guardafui Aichiba, R'da'm-Rio de Janeiro, pass 3jl Jan. Fernando Noronha; Alcor, Febr. v. Montevideo n. Antwerpen, Aldabi, R'dam-Rio de Janeiro, pass. 31 an. Finisterre; Alhena, 31 Jan. v. Rio de Janeiro n. R'dam; Amsteldijk, R'dam-Port Arthur, pass. 1 Febr. 18 u. Scillies; Amstelkerk, 1 Febr. v. Free town te Monrovia; Balanipa, R'dam- Java, 1 Febr. v. Suez; Boschfontein anga-Zanzibar, 31 Jan. te Dar es Sa laam; Breda, 1 Febr. v. Callao n. An- tofagasta; Congostroom, 1 Febr. v. Free town n. Dakar; Delft 31 Jan. v. Cor- ral te Valparaiso; 'Duivendijk, R'dam- Vancouver, 31 Jan. v. San Jose; Eem- djjk, 31 Jan. v. Lake Charles te New Orleans; Gaasterkerk, R'dam-Japan, 31 Jan. te Genua; Grootekerk, 1 Febr. v. Melbourne te Sydney; Helder, San Antonio-Amsterdam, 31 Jan. v. Madei ra n. Liverpool; Indrapoera, 31 Jan. v. Batavia n. R'dam; Kota Baroe, Ja- va-R'dam, 1 Febr. 16 u. te Port Said; Kertosono, Java-R'dam, 31 Jan. te Suez; Lindekerk, Calcutta-R'dam, 30 Januari te Savona; Maaskerk, Dakar- Rotterdam, w. 8 Febr. te Plymouth verw.; Mapia, Colombo-A'dam, via Londen, pass. 1 Febr. Malta; Melam- pus, Makassar-A'dam, 31 Jan. v. Port Said; Nieuw Amsterdam, 1 Febr. 13 u. v. R'dam te New York; Nieuw Hol land, A'dam-Java, 1 Febr. bij South- ampton ges.; Nigerstroom, 1 Febr. v. Lome te Cotonou; Noordam, 2 Febr. ca. 13 u. v. New York te R'dam; Oran je, 1 Febr. v. Singapore te Batavia verw.; Oranjefontein, Antwerpen-Zd Afrika, 1 Febr. v. Southampton; Ruys, 31 Jan. v. Saigon te Hongkong; Slo- terdijk, 2 Febr. v. Java te R'dam; Som- melsdijk, Lissabon-Havanna, pass. 1 Febr. Eleuthera eilanden (Bahama's); Stuyvesant, 2 Febr. v. Trinidad te Pontadelgada; Tabinta, A'dam-Java, 1 Febr. v. Aden; Tamo, R'dam-Montevi- deo, pass. 1 Febr. Vlissingen v. Ant werpen; Waterman, R'dam-Java, 1 Febr. 17.30 u. v. Port Said; Zuider kruis, Java-R'dam, pass. 2 Febr. 3 u. Kaap Guardafui. MOTORBAKFIETS-ONGEVAL Doordat de bocht op het Buurtje te breed genomen werd kwam de motorbak fiets, waarop de 76-jarige G B alhier ge zeten was, in aanraking met een hek en viel op zij. De oude heer werd hierbij gewond en kreeg een diepe snijwond in het linker been. Nadat ter plaatse verbonden was moest de wond later gehecht worden VISAFSLAG Aangevoerd werden van 19 Januari tot en met 1 Februari 1948: 85 kg bot," 2343 kg garnalen, 182 kg sardien, 76 kg schar, 56 kg paling en 2873 kg wulken Behalve de 105 reeds als pachters aan gewezen z.g. pioniers, staan nog 200 a 300 jonge boeren, die hun oefen- en proeftijd in de Noord-Oostpolder heb ben voleindigd, genoteerd als adspi- rant-boeren voor klei-bedrijven in deze polder. De meeste dezer jonge boeren verlieten jong het vaderlijk bedrijf of zijn afkomstig van kleine bedrijven op de zandgronden. Ter voltooiing van hun vorming tot volledig boer en be drijfsleider zullen genoemde 2 k 3 hon derd pioniers nog één of twee jaar op kleiboerderijen worden geplaatst. Door het Noordh. Groot Yorkshire Varkensstamboek zal op de Paasten- toonstellingsdag een districtskeuring worden gehouden van beren. De ver eniging tot het houden van Jaarlijkse Paastentoonstellingen heeft voor deze keuring enige prijzen uitgeloofd. Sedert onze bevrijding zijn reeds w enige Jaren verstreken. De tijd na 1945 is bijna voorbijgevlogen en we zijn bijna vergeten, hoe traag de degen schenen te gaan in de moeilijke oorlogsjaren; wat waren het donkere tij den en welk een geduld en moed heeft het gekost, gedurende de lange benau wende bezetting staande te blijven, toen de overwinning, de bevrijding moeizaam werd voorbereid, die tenslotte mede werd bevochten door Nederlanders, die hun overtuiging en geloof in de vrijheid trouw bleven tot in de dood Welk een offers heeft onfce bevrijding gekost. Talloze landgenoten vielen in de bittere strijd. We kennen ze ook uit onze naaste omgeving, van Texel Zullen wij die offers vergeten? Zullen wij onze doden vergeten? Allerminst, en daarom willen wij enkele monumenten oprichten voor de gevalle nen, gedenktekens, die ons en ook latere geslachten telkens weer zullen herinne ren aan de offers, die gebracht werden maar we willen meer doen, we willen trachten te zorgen voor de nabestaanden van hen, die hun grootste bezit, hun leven gaven Daartoe is opgericht de Nationale Mo numenten Commissie, die beoogt op ver schillende gedenkwaardige plaatsen in ons land een monument op te richten; zo als reeds in de dagbladen uitvoerig is ge schreven, en voor de radio is bekend ge maakt, komt het eigenlijke monument voor ons gehele land op de Dam te Amsterdam Om deze plannen te kunnen verwezen lijken, wil de Nationale Monumenten Com missie het terrein op de Dam te Amster dam symbolisch verkopen en wel tegen 50 cent per cm2 Uit de opbrengt zal, naast de bekos tiging van de bouw van gedenktekens) een belangrijk bedrag worden geschonken aan de verschillende stichtingen, die zich belasten met de verzorging van de na gelaten betrekkingen van de gevallenen cn met het onderhoud der graven van de Nederlandse slachtoffers Iedere Nederlander, die één of meer cm2 van het Damplein heeft gekocht, ont vangt als bewijs een certificaat De certificaten zijn op mondelinge of chriftelijke aanvrage te verkrijgen ter gemeente-secretarie te Den Burg Bovendien worden de certificaten over geheel Texel huis aan huis aangeboden. Niemand stelle daarbij degenen, die de bewijzen aanbieden, teleur „WIE KUST DE MUMMIE?" Op Woensdag en Donderdag bracht de R K Toneelvereniging „Sint Jan" in de schouwburgzaal „De Oranjeboom" een vrolijk spel in drie bedrijven door Lex Karsemeyer met als titel ,Wie kust de Mummie?" De eerste avond was de zaal druk bezet De tweede, avond was minder goed be zocht Dit vrolijke spel brengt een kostelijk ge geven, dat de lachspieren danig in wer king brengt Jammer dat de rollen er zo slecht in zaten en het geheel niet overtuigend ge noeg werd gespeeld De oplichter Prat werd wel erg slecht vertolkt, doch, zoals men mededeelde, was deze persoon een week geleden voor een ander ingevallen Het beste konden wij nog de professor en zijn huisknecht Herman waarderen Over het geheel -genomen was het een aardige avond, waarvan wij" Wel hebben genoten Bevolking op 1 Januari 1947: 3050 mannen en 2753 vrouwen, totaal 5803. Vermeerdering door geboorte: 76 m. 74 vr., totaal 150. Ingekomen. 159 en 186 vr., totaal 345. Totaal 3285 mannen en 3013 vrouwen, samen 6298. Vermindering door overlijden: 43 m. m. en 21 vr., totaal 64. Vertrokken 208 m. en 210 vr., totaal 418. Totale vermindering: 251 m. en 231 vr., totaal 482. Bevolking op 1 Januari 1948: 3034 mannen en 2782 vrouwen, totaal 5816. Dat het magazijn van de afdeling Zijpe-Callantsoog" van Het Witte Kruis in een behoefte voorziet, blijkt wel uit het feit, dat in het afgelopen jaar niet minder dan 680 maal ver- plegingsartikelen aan leden werden uitgeleend en wel aan 374 personen. Het aantal inschrijvingen in de re gisters van de burgerlijke stand dezer gemeente is in het afgelopen jaar niet onbelangrijk geweest. Niet minder dan 136 geboorten werden ingeschreven. Het aantal overlijdensakten bedroeg 71. 59 huwelijken werden voltrokken, terwijl 3 echtscheidingen werden in geschreven. COLLECTE. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben aan het Nationaal Bureau voor- Reclassering te 's Gfa- venhage toestemming verleend tot het houden van een collecte in deze ge meente in de week van 30 Mei tot en met 6 Juni 1948. Het aantal leerlingen der o. 1. scho len dezer gemeente bedroeg op 1 Jan. 1948: 446 (vorig jaar 488), t.w. te Bur- gerbrug 49, te St. Maartensbrug 110, te Schagerbrug 106, te Oudesluis 96, te 't Zand 50 en te Petten 35. In de onlangs gehouden ledenver gadering van de vereniging „Huisver zorging" alhier werd in de plaats van mevr. De Boer-Otter te Schagerbrug (die als bestuurslid had bedankt en mitsdien ook als Presidente moest af treden) benoemd mevr. Wittebol-Kooij te Schagerbrug, terwijl tot Presidente werd benoemd mevr. Geensen-Holman te Petten. BILJARTNIEUWS. In de zaal van café Klein te Ooster- land speelde de vorige week de biljart club „Tot ons genoegen" een vriend schappelijke wedstrijd tegen de polder- se biljartclub „De Poedelaars". De over winning op de poldersen was maar klein, echter groot genoeg om de pun ten op Wieringen te houden. Er werden 30 partijen gespeeld waarvan er 16 door TOG werden gewonnen en waarvan 1 remise werd gespeeld. Voor dit seizoen staan al weer vele wedstrijden op het programma, en we hopen dat ook die evenals deze, voor de beginnende bil jartclub succesvol mogen zijn. GESLAAGD. Bij de te Haarlem op 24 Januari jl. gehouden examens slaagde voor diplo ma machineschrijven mej. M. G. Bak ker. Op 3, 16 uur worden tot NW. 7,5 zm. 10 en 17 Febr. 1948 van 11 tot zal nabij Petten met scherp geschoten in de richting W. en op afstanden tot ongeveer Geboren. Jan, zoon van Cornelis Brouwer en Iedje Nentjes. Klaas, zoon van Evert de Boer en Dirkje van Urk. Pieter D., zoon van Pieter St. Kramer en Pieternella Geusè. Eli- sabeth, dochter van Tjalling Kramer en Marretje Brands. Overleden: Elisabeth Kramer, oud 26 jaren. DE EERSTE BUITENLANDERS OVER DE URKERWEG. Woensdag was er een conferentie ten raadhuize over de vis-export van Urk naar het buitenland. Hierbij wa ren 3 Belgen rechtstreeks van België met hun auto door de polder naar hier gekomen. Zij waren de eerste buitenlanders die over de nieuwe weg naar Urk kwamen. Ze werden als zodanig door de burgemeester ge feliciteerd en hartelijk begroet. Reeds lang kwamen er klachten en bezwaren van de veehouders bij ons binnen over het leveren der open vormen of de daarvan ver dachte dieren. De gang van zaken tot op heden is zo dat de open vorm die gele verd wordt op de leveringsmarkt daarheen vervoerd wordt met de vee-auto en uit economische over wegingen neemt de vervoerder dan tegelijkertijd één of meer gezonde runderen mee. Worden die aan de Centrale geleverd dan is daar nog niet zoveel bezwaar tegen, maar dikwijls zijn het gebruikskoeien die ten verkoop worden aangebo den. Die gebruikskoeien, het zij jong of ouder, hebben dan volop kans zich te besmetten. Bovendien gaan er op de terugreis in de zelf&e veeauto weer gekochte koeien mee terug. En die vee auto is natuurlijk niet ontsmet of schoongemaakt. Ook dat is dug een ernstig bezwaar tegen deze wijze van levering. Maar bovendien komen deopen- vormen tijdelijk aan de markt te staan waar zij met hun gehoest rijkelijk tu berkelbacillen kunnen verspreiden. Zij vormen ook daar dus een gevaar voor het gezonde vee. Deze kwestie heeft in het bestuur van de Gezondheidsdienst reeds meer dere malen een punt van bespreking uitgemaakt en tenslotte is men dan zo ver gekomen, dat besloten is een op haaldienst voor deze runderen in het leven te roepen. Met ingang van 15 Februari a.s. zul len wij dan de opgegeven open of daarvan verdachte vormen laten 'op halen door een speciale vee-auto, die tegelijkertijd geen gezonde runderen of andere dieren mag vervoeren. Op de aangegeven leveringsdagen zullen deze runderen dan rechtstreeks vervoerd worden naar één der hier onder aangegeven slachtplaatsen. 1. 2. 3. Amsterdam (Maandags); Alkmaar (Maandags) Haarlem (Woensdags voorlopig om de 14 dagdn); Hoorn (Woensdags) Schagen (Donderdags); Uithoorn (Vrijdags). De runderen dienen des morgens uiterlijk 9 uur op 't betrokken slacht huis aanwezig te zijn. De veehouder zal dus in de weidetijd zo'n rund uiterlijk 7 uur 's morgens op zijn erf dienen te hebben om een vlot verloop te verzekeren. De taxatie-commissie taxeert die runderen dan, vóór de leveringsmarkt begint, op het slachthuis, terwijl de marktadministratie voor de registratie zorgt. En nu hoor ik al in gedachten het bezwaar „dat de taxatie-commissie zo'n rund in een lagere klasse zal plaatsen omdat het hun nu natuurlijk bekend is dat het een open lijder is!" Daar hoeft u zich absoluut niet bang voor te maken want dat gebeurt positief niet! De taxatie-commissie-leden had den reeds lang opdracht dergelijke koeien normaal te taxeren. En voor deze nieuwe regeling heb ik mij nog weer eens verstaan met de bevoegde autoriteiten en zij hebben mij weder om uitdrukkelijk verzekerd dat de klassificatie verricht zal worden zon der met de t.b.c. rekening te houden. Het is mij bekend dat runderen met open tuberculose geklasseerd werden in A, terwijl de taxatie-commissie leden wisten dat het open lijders wa- ren. Dat waren natuurlijk goede slacht dieren. Dikwijls -zijn de open lijders in minder goede conditie, maar u kunt er van verzekerd zijn dat een D-koe bij wijze van spreken niet een krüis- koe wordt omdat bekend is dat zij tbc heeft. Dat blijft een D-koe. De veehouder is voor het vervoer 't normale bedrag verschuldigd wat hij anders voor het vervoer naar de markt had moeten betalen. De Gezondheids dienst betaalt de meerdere kosten van het vervoer. Ook het wegen is voor rekening van de veehouder. Wanneer uw dierenarts een open lij der in uw stal heeft ontdekt, .krijgt de Gezondheidsdienst daar bericht van. Dan stuurt de Gezondheidsdienst de veehouder "een groene kaart waarop vermeld staat wanneer de koe afge haald wordt. Op de onderste aange hechte kaart vult de veehouder in zijn naam, woonplaats, registratienummer 3n de dag waarop de open vorm wordt aangeboden. Deze onderste kaart moet met de chauffeur meegegeven worden zomede de beide sectieformulieren af komstig van de dierenarts, De Dir. v. d. Prov. Gezondheids dienst voor Dieren in Noord-Holland, D. REMPT. Heden nam de Heere tot Zich na een lang durig lijden, onze in nig geliefde on zeer zorgzame Vrouw en Moeder, 'Mevrouw EMMA JANNETJE GROEN, geb. NÖTEBOOM, op de leeftijd van 53 jaar. Zij is verlost, God heeft haar welgedaan. Dat de Heere Zelf ons vertrooste in deze smartelijke weg. Uit aller naam, Jb GROEN erp Kinderen. Den Helder, 31 Januari 1948. Javastraat 82. Geen bloemen De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag 4 Febr. a.s- des n.m 2 uur vanaf het sterfhuis op de Algemene Begraaf plaats te Huisduinen- Gevraagd: BANKETBAKKERIJ UIPKES, Breewaterstraat 23 TE KOOP. Brieven onder no. Bureau van dit blad. 135 Want kouvatten kan ernstige gevolgen heb ben. Wrijf keei. borst of rug met Karsote Rub en dan goed warm houden. De krachtige dampen vinden boven dien nog hun weg door neus en keelholte en brengen ook déér wel dadige verlichting. BettrIJdi hardnekkigkou van Iwofl kanten tegelijk Een wekker f 8, zakhorloge f 14 en herenpolshorloge f15 Westgracht 72; na 6 uur. Vijf witte leghorns f 25 Tromp, Sternstraat 26. Zw, fluwelen japon z g a n. mt 42 f 25, damesmantel met tijgerbont zgan. mt 42 f 30 en leren" herenvest z. m. f 15. Hugo de Grootstraat 10 Nieuw slaapkamer-ameuble ment f 300. Adres: Bur. van dit blad. Motorrijwiel 250 ccz. k. Ook genegen te ruUen voor lichte 2 tack. Zgan. donk-bl. dameshoed 10; tevens breiwerk gevraagd Adres: Bur. van dit blad. 100 m3 koemest. J de Goede, Breezand. Een pr nw schoenen mt 45 i 12,50, wat tuingereedschap f 15, l dam- en schaakspel met bord f 10 en 1 stormlamp f 2. Anemonenstraat 6. Een beste waakhond (Bou vier) f 25, Zuidstraat 29. Electr. wasmachine met of zonder motor. Adres: F V d Voort, Middenvliet 9, Jullana dorp. Jongensjas lft 10 jr. Br aan P Kooij, Balgweg 12, Bree zand. NATIONALE MONUMENTEN-COMMISSIE GIRO 463.009 Bouw mee aan het Nationale Monument door vierkante centimeter(s) te kopen. U steunt dan tevens de nagelaten betrekkingen van hen die vielen voor ons vaderland. 99 Dit moderne corset met 2 panden elas tiek en zij-sluiting wordt uitsluitend NAAR MAAT gemaakt en heeft geen VETERS. Gevraagd: kraamverzorgster voor de gehele dag tegen eind Juli. Goudsbloemstraat 20. Gevraagd voor direct: twee vlugge nette naaisters voor eenvoudig stikwerk. Adres: Kinderpension Frieja, Tlmor- laan 6. Huis van f 5,50 huur voor grotere woning. Adres: Bur. van dit blad. Verloren: Zondag 25 Januari een zilveren armband. Tegen bel. terug te bez.: Stations straat 16. Jarretelle- Gordels Model 12 Corsetlère Mevr. T. Walleboom, Molengracht 48, den HELDER. Maandag, Dinsdag en Woensdag van 2-5 uur thuis.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 4