^DE JEUGD-KOERIER. SCHUDT UW LEVER WAKKER OP WACHT-in de geheimzinnige tropennacht Wu im 1 am 11 THERMOGENE D De geschiedenis van vrouwtje ALRUIN Hallo, Jongens en Meisjes! De soldaat in Indonesië leeft zijn eigen leven HIJ loopt soms veelvuldig risico, maar daar denkt hg weinig over. Hg heeft het te druk om te vra gen naar de reden van de een of an dere maatregel. Hg kankert zo nu en dan en gaat weer door met de op drachten, die hij krijgt. Hg snapt niets van dure woorden en diploma tiek woordenspel. Hg ziet, dat door zgn activiteit de bevolking in goede doen komt, orde en rust worden her steld, dat de dorpen weer worden onderhouden, de velden bebouwd. Hg, die in de lente van dit jaar met tegenzin en met een onbestemde vrees voor dit verre vreemde en warme land in zgn hart aan boord van het transportschip stapte, moet diep in zichzelf bekennen, dat het goed is zo en dat hij hiel- niet ver geefs is gekomen. GRIEP VERKOUDHEID SPIERPIJN RHEUMATIEK PIJNSTILLENDE WATTEN AN NABIJ EN VERRE LUISTEREN NAAR.... Om door J. D, v. Exter*^ FEUILLETON Durf ie L even Beste neven en nichten Hallo allemaal! Oplossing prijsraadsel Om te onthouden! Verstrooid Hei nieuwe Prijsraadsel rvAT de taak van de soldaat te velde zwaar en veeleisehd is, niemand zal het durven ontkennen. Patrouillelopen bijvoorbeeld! Waar uit bestaat dat nu eigenlijk? Is het een groep soldaten, die het geweer over de schouder slingert, een eind langs 's Heren wegen loopt en een paar kampongs bezoekt, waar hg met een kop thee en een: „Tabeh Toean" wordt ontvangen? Inderdaad, soms is dit het geval. Maar meestal liggen de zaken wel enigszins anders. Eten patrouille loop je als regel niet langs de weg, maar dwars door het terrein. Dit terrein kan niet worden verge leken met het Nederlandse landschajp van weiden en bouwland en van bos sen, die op parken lijken met hun nette paadjes. Het bos is hier een verwarde, bijna ondoordringbare massa van bomen en struiken, van woeker- en slingerplan ten, waar je een weg doorheen moet kappen en je je gelukkig kunt prij zen, als je met een snelheid van meer dan*een kilometer per uur voorwaarts komt. Weilanden bestaan hier niet. Het enige wat je er enigszins mee zou kunnen vergelijken, zijn de uitge strekte alang-alangvelden met hun vaak meer dan meterhoog gras, waar de tropenzon in al zijn onbarmhar tige hitte op staat te branden, zodat de temperatuur tot zelfs voor Indië enorme hoogten stijgt. Nederland met zrjn auto's, zijn treinen, bioscopen, gebouwen en ker ken, met z(jn grote steden en geas falteerde wegen is voor de soldaat te velde vervaagd tot een soort droom beeld, een soort onbereikbaar ideaal, Iets waarvan ze weten, dat het be staat, maar dat niet te bereiken is momenteel en waarvan je alleen nog maar hoort via de post. J^E soldaat te velde heeft zijn eigen leven. Hij staat op wacht in de vreemde, geheimzinnige tropennacht met zijn mysterieuze geluiden van krekel» en kikkers en nog vele andere soorten dieren en diertjes. Hij ziet de vuurvliegjes hun grillige banen be schrijven in het nachtelijk donker. Gespannen staat hg te turen, want leder ogenblik kan er iets gebeuren dat zijn optreden noodzakelijk maakt. Van hem hangt de veiligheid van velen af. Door zijn waakzaamheid kan hij soms het leven van anderen red den. Is het wonder, dat hg soms een boomstronk voor een naderbgsluipen- de.vijand aanziet? Hg gaat met zgn makkers op pa- troulle, door weke moerasgrond, waar hij soms tot over zijn heupen inzakt, door bgna ondoordringbaar bos, waar alleen een vigmscherp kampes de mogelijkheid tot voorwaarts gaan biedt. Over alang-alangvelden, waar van het gras hem in zijn handen en zyn gezicht snijdt en waarboven de zon genadeloos staat te branden en waar niets beschutting biedt voor deze verzengende hitte, die hem het zweet in stralen doet uitbreken. En vaak moet er ook 's nachts een patrouille op uit. Mieren, muskieten en andere insecten vinden dan in de soldaat een welkome prooi. Hg moet immers volkomen stil bigven in zgn eenmaal ingenomen positie om te voorkomen dat zgn opstelling wordt verraden. De ambtenaren van het Burgerigk Bestuur, in samenwerking met de In heemse autoriteiten zorgen voor aan voer van textiel en andere benodigd heden, zodat de mensen zich weer fatsoenlijk kunnen kleden. De wegen worden hersteld, de afwatering wordt iri orde gemaakt. Rode Kruis-teams en doktoren trekken de kampongs In en behandelen de bevolking, die aan deze hulp zo'n behoefte heeft. De soldaat ziet dit alles en met een vage glimlach om zgn lippen over denkt hg, dat dit alles mogeigk is ook door zijn harde onverdroten en verbeten pioniersarbeid. d. •lak. bwtrëdt ENZ. dozan 4, SO au 75 ct en u zult 's morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die titer gal op te wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. NIEUWE IRAAKSE REGERING VERWERPT ANGLO-IRAAItSE VERDRAG. Volgens personen, die nauwe betrek kingen met de nieuwe Iraakse rege ring onderhouden, heeft de waarne mende Britse ambassadeur in Irak, officieel mededeling ontvangen, dat de nieuwe regering van Irak het te Portsmouth gesloten Anglo-Iraaks verdrag verwerpt. De Portugese mi nister van Bui tenlandse Zaken en de Ameri kaanse ambas sadeur in Lissa bon hebben een overeenkomst getekend waarbij de overeenkomst van 30 Mei 1946 betref fende het gebruik van het vliegveld Lageus (Azoren) door Amerikaanse vliegtuigen wordt verlengd. xKa tholieke bisschoppen uit vele delen der wereld zijn uitgenodigd voor een bezoek aan Keulen in Augustus van dit jaar om deel te nemen aan de vie ring van het 7e eeuwfeest en de we- deropstelling van de kathedraal van Keulen xDe woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft' de Sowj et-Unie aangeboden om een vrachtschip en ze ven tankschepen als gedeeltelijke ver effening van haar 11 miliiard dollar- leen- én pachtschuld terug te geven. De V. S. hadden verzocht om de te ruggave van 100 geleende schepen of terugbetaling" in contanten. xHet Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft bekend gemaakt, dat regelingen zijn getroffen voor de verscheping van ongeveer 70.000 ton aardappelen naar Italië en Frankrijk in het kader van de Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland. xDe Amerikaanse Commissie voor atoom-energie heeft te kennen gege ven, dat het in haar bedoeling ligt te komen tot massaproductie van atoom bommen en dat er gewerkt wordt aan plannen voor nieuwe atoomkracht wapenen. xLemster vissers heb ben in het IJsselmeer een snoekbaars van niet minder dan 19 pond en 3 ons gevangen. xPersoneel en oud-per soneel van een meubelzaak te Roozen- daal hebben in complot deze zaak voor f 8000 opgelicht. xDoor de devaluatie van de Franse franc in de mosselhandel met Frankrijk geheel stil gelegd. xEen, melkfabriek te Breda kreeg f 10.000 boete en sluiting van het bedrijf voor een half jaar we gens het achterhouden van 43034 blik jes gecondenseerde melk. xOp 23 April zal in de bollenstreek het jaar lijkse bloemencorso gehouden worden als feestelijke inleiding van het bol- lenseizoen. xAls een bewijs van de abnormaal zachte winter lyordt uit De Bilt gemeld, dat Januari 4 vorstda- gen had tegen 15 normaal. x„Opa Jansen" te Nijmegen die op 14 Fe bruari zijn 70-jarig huwelijksfeest zou vieren is overleden. xEen dame in Culemburg kwam, toen zij haar baby van boven wilde halen, tot de ontstel lende dhtdekking d^ het kind in het kussentje was gestikt. - HILVERSUM I, 301 m., geeft Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur KRO: 7,30 Mor gengebed 7,45 Or gel 8,15 Pluk de dag 9.00 Ochtend concert 10,15 Uit het boek der boeken 10,40 Gramofoon platen 11,oo De Zonnebloem 11,35 Al ae ziele luistert. 11,45 Clavecimbel ter- pi). 12,00 Angelus 12,03 Zang en orgel 12,30 Het orkest zonder naam 1,2: Vervolg Orkest zonder naam 1,50 Van man tot man 2,00 Ned Kamer-kwartet 2,20 Elck wat wils 3,30 Peter en de w°lf 4,00 Viool en piano 4,30 Koor zang 5,00 Na schooltijd. 5,15 Qartet 5,45 Wat het buitenland leest 6,00 G: amofoonplaten 6,30 Ned. Strijdkrach ttn 1.15 Kaht. jongeren 7,30 Oude me lcdieën 7,50 Gramofoonplaten 8,05 JDe gewone man 8,12 De Zilvervloot 8,45 De drie landen 9,00 Metropole-orkest 9,50 Uit de schatkamer van het oude testa ment 10,30 Piano (gr.pl.) 10,45 Avond gebed 11,15 Gramofoonplaten HILVERSUM II, 415 m., geeftjNieuws om 7. 8, 1, 6, 8 en 11 uur,. VARA: 7.15 Gramofoonplaten 8,18 Gramofoonplaten 8,50 Voor de huisvrouw 9,00 Schubert 9,30 Waterstanden 9,35 Kamermuziek 1— VPRO: 10,00 Morgenwijding VARA: 10,20 Gramofoonplaten 10,30 Voor de vrouw 10,45 Benedict Silberman, piano 11,00 Een liefdadigheidsbezoek 12,30 Gramofoonplaten AVRO: ,12,00 Tony Marena (gr.pl.) 12,30 Weerpraatje 12 33 Sportagenda 12,38 Pierre Falla - 1,15 Het Virtuoso Sextet 1,45 Oude Songs 2,00 Kookkunst 2,20 Gramofoonpla ten 3,00 Ons volk en zijn dichters 3 Johann Strauss concert VARA: 4,00 Omroep-Kamerorkest. 1 4,30 Tussen twaalf en zestien 5,00 Omroep- Kamerorkest 5,20 Wij en de muziek 8,15 De Vara feliciteert 6,40 Jan Cor- duwener 7,00 Denk om de bocht 7,15 Nederland op zee 7,22 Appèl ex-poii- tieke gevangenen VPRO: 7,30 Gursus 0,05 Het Röntgen Kwartet. 8,30 Cursus VARA: 9,00 Op vleug'len van muziek 10,00 Buitenlands Weekoverzicht 10,15 Gramofoonplaten VPRO: 10,40 Vandaag 10,45 Avondwijding VARA: 11,15 Sym- phonisch Vrijdagavond-concert Gandhi's laatste artikel Uit een posthuum artikel van Gandhi in zijn weekblad „Harid- jan" („Onaanraakbaar) blijkt, dat hij stierf met het verlangen in het hart, dat het Nationaal Con gres van India, waar hij in 1924 president van was, de economi sche, sociale en morele vrijheid voor India zou verwerven. „Het Indische Nationale Congres, dat de oudste nationale politieke organi satie is en zich na veel strijd een weg naar de vrijheid gebaand heeft, mag men niet laten ster ven. Het kan alleen met de natie sterven. Het Congres heeft de politieke Vrijheid veroverd, het moet nog de economische, sociale en morele vrijheid veroveren". Gandhi verzoekt het Congres zich uitsluitend Gods dienaar te ver klaren, „niets meer en niets min der". „Indien mij de tijd en de gezond heid gegeven worden, hoop ik in deze kolommen te bespreken, wat de dienaren der natie kunnen doen om zich in de achting van hun meester, de gehele manne lijke en vrouwelijke volwassen be volking, te doen stijgen". 105. En zo besluiten de drie broer tjes om de gang maar eens te verken nen. De vriendelijke glimwormpjes zullen voor licht zorgen. Voorzichtig lopen ze achter elkaar door de ruime gang. „Ik ben erg benieuwd, waar we terecht zullen komen", zegt Pim. „En ik", roepen de anderen. „Als het in ieder geval maar een eind uit de buurt van het spook is", zucht Pam. 106. Plotseling zien ze in het sche merige licht iets opdoemen. „Wat is dat daar?" roept Pim. „De deur", zegt David Glimworm vriendelijk. „De deur, waar ik U daarstraks al over gespro ken heb. Zullen we nu maar terug gaan? Zonder dat we achter die deur gekeken hebben?" Door: HILLFGONDA VAN REENEN Dat is mooi, zei Dolly, toen het langs haar heen gedragen werd. E11 haar ogen volgden de gouden feeks, zi; zag dat dit meisje tot het exotische type behoorde, dit meisje behoorde tot het soort mensen, tot wie Frank teruggekeerd was. Deze herinnering joeg haar angst aan. En voor een ogen blik leek het dat op dit grote atelier al haar hoop vernietigd zou worden. Doch slechts voor een ogenblik; zij wist, dat hij van haar hield; thuis had zij seringenboompjes bloeiend in pot ten en lelies en viooltjes, haar afge sloten heiligdom met hun geuren vervullend. Hij moest van haar hou den, anders kon hij haar niet zo goed begrepen hebben! Downing kwam tèrug, brandend van verlangen met dit nieuwe model te beginnen. Hij had er al die tijd naar gehunkerd dit fabrièksmeisje te schil deren, maar eerst toen zij in zijn ate- ier stond, wist hij, hoe groot zijn ver langen was. Geen wonder dat hij niet tevreden was over het portret van Li- lian! Hij wilde de aarde, en had, van het eerste ogenblik, dat hij haar zag, geweten, dat dit meisje haar verte genwoordigde. Hij was onbeschrijfelijk blij haar te zien. Achter zijn kille, sar castische glimlaéh én zijri sluw glim lachende ogen, was hij krankzinnig. Zij was iets nieuws. Zij zou een sen satie worden. Hij trad op haar toe. Zij was natuur lijk nog niet gewend aan het werk. - Trek je kousen en schoenen uit, zei hij. Laat mij je voeten zien. Ik moet goede voeten hebben, als de jouwe niet goed zijn, houd je die kousen maar aan. Want tegen lelijke voeten kan ik niet. Oh! Als alle vrouwen toch maar evenveel zorg aan hun voe ten besteedden als aan hun handen en hun gezicht! Zij stond op, met blote voeten. Zij waren smal en slank en onberispe lijk. Doe. je mantel uit, zei Downing ongeduldig. De armoedige, vale, kleurloze man tel hij kon hem niet zien! Arm zalig! En de japon, die zij er onder droeg, was niet veel beter. Een vale rok, kleurloos van ouderdom en- het vele wassen, een gebreide jumper. Luister eens, zei Downing. Ik zal je vertellen wat ik doen zal. Het is nu half een. Ik zal een potloodschets van je maken, zoals je nu bent...ga daar staan. Ik lunch om één uur. Je kunt om 2 uur terug komen. 's Middags terug in het atelier, vond ze Do\vning in een goed humeur na zgn lunch, die hij zich in de Ritz Grill in amusant gezelschap uitstekend had laten smaken. Hij begon te schetsen, werkte met koortsachtige ijver. Linda had haar vele beschrijvingen van kunstenaars en hun manieren ge geven: Als je vreselijk in elkaar zit, of volgens je zelf precies ver keerd staat, roepen zé: Blijf zo staan. Zo sprak Linda, spottend, over een der Groten, die thans haar opvolg sters schilderde. Dus bleef Dolly dood stil staan, Downing gehoorzamend, haar mantel dicht om zich heen ge trokken, en haar gehele wezen wei gering en opstand uitdrukkend. Dit angstige, felle en trotse verweer inspireerde Downing tot zijn schilde rij dat hij later „Verontwaardiging" noemde. Talloze gedachten doorkruisten haar brein, terwijl zij zo stond, gehoorzaam en hij werkte. Hij werkte als bezeten van de duivel. v (Wordt vervolgd.) Toen nog verhalen de ronde deden van boze heksen, van weerwolven en meer dergelijke spookgeschiedenis sen, wist een ieder ook te vertellen over vrouwtje Al ruin, dat in haar eenzaam huisje op de hoge heksenberg woonde, waar zij haar toverdrankjes brouwde, haar kruiden en toveï- wortels bereidde. Maar nu behoort dit alles reeds zo lang tot het verle den dat alleen de verweerde, stok oude schaapherder, die jaren lang met fijn kudde in die streek vertoefde, er weet van heeft. Hij kent als nie mand anders de kleinste kronkel paadjes en verbor gen weggetjes, die langs dicht struik gewas en geurende kamperfoelie naar 't vervallen huisje leiden boven op de heksenberg, waar eens vrouwtje Alruin gewoond moet nebben. Misschien dat jullie ook eens, "et als ik, toevallig langs die heuvel komt en nieuwsgierig omhoog kijkt, De- meuwd te weten wat dat vreemd ge bouwde huisje, thans onbewoond en bouwvallig, wel -geweest mag zij/i. Maar dan is er waarschgnlijk niet meer oie goede oude schaapherder in de buurt, die je in geuren en kleuren het Verhaal -doet. Daarom zal ik het maar doen. Vrouw Alruin was eenmaal een mooi meisje geweest; niet alleen mooi, neen, felfs mooier dan Sneeuwwitje. Óp een dag, toen zij in de diepe bosvgver zien Weerspiegeld zag, ontdekte zij, dat haar rechteroor iets verder van haar hoofdje stond dan haar linker. Hierdoor ge schrokken en erg verdrietig barstte zij ln snikken uit. Toen zij haar betraand gezichtje eindelijk weer ophief ontdekte ze vlak naast zich een bosfee. „Vind je het zo erg meisje?" vroeg deze, toen ze van haar verdriet hoorde, „ik zie er haast niets van". „O, maar ik wel, ik vind het vrese- Igk. Nu ben ik lang zo mooi niet als ik dacht." „Zo, zo", sprak de fee nadenkend. „Wat vind je erger, een mooi meisje te zijn en niet lief, of een lelgk meisje en wel lief?" „Neen, ik wil mooi zijn, heel mooi; de rest kan mg niet schelen". „Zo", zei de bosfee weer, „maar dan ook van binnen en van buiten. Niet zonder schade zal je dit bereiken". Ze zwaaide driemaal met haar toverstokje envoor haar stond in plaats van het jonge meisje een oud gerimpeld viouwtje. „Voortaan heet je vrouwtje Alruin. Alleen door anderen te helpen kun je je schoonheid eens terugwin nen". Het jonge meisje, thans veranderd in een oud besje, voelde zich opgenomen. Snel door de lucht ging 't en plotseling stond ze in een vreemd huisje, spaar zaam verlicht door een lantaarn die aan de zolder hing. Een grote kniidenpot werd haar aangewezen, waarin ze al lerlei bosplanten, die de fee haar voor ziekten en kwalen deed kennen, moest bereiden. Vanaf die tijd kwamen velen naar haar om genezing. Eerst vond ze het vreselijk zoveel narigheid te zien en over niets anders dan pijn te horen spreken. Het geluk van hen, die gene zing vonden, gaf haar echter grote be- viediging. Steeds meer mengsels en kruiden vond ze voor de zieken uit de wijde omtrek. Eens kwam èen meisje bij haar, dat net als zijzelf vroeger, mooier wilde zijn. Haar gezichtje was haar niet blank genoeg. Ópeens herinnerde vrouwtje Alruin zich haar eigen dwaas heid. „Wees toch tevreden, zoals je bent, besteed liever je tijd goed en help an deren". Het meisje ging echter ontevreden en verdrietig heen. Toen vrouwtje Alruin hierna een gedroogd bosplantje, dat ze een week tevoren voor het eerst gevon den had, verpulverde en het poeder der fijngewreven wortel in haar kruidenpot liet vallen, was het, als werd ze opge nomen. Ze voelde zich geheel verande ren. Daar stond ze opeens weer voorde bosfee bij de vijver. Maar nu als het wonderschone meisje van voorheen. Haar oortjes bleven echter dezelfde; op dat ze de les, die de bosfee haar had gegeven, niet vergat. Vandaag schrijf ik voor het laatst voor jullie in de Jeugd Koerier! Ik vind het erg jammer, dat ik nu van jullie afscheid moet nemen, maar andere bezigheden eisen mijn volle aandacht. Gelukkig echter heb ik iemand gevonden, die hier mijn werk zal overnemen. Tante Iet zal voortaan jullie brief jes beantwoorden en puzzlen met .jullie zoals ik dat gedaan heb. Zullen jullie haar even trouw schrijven als jullie het mij deden? Beloven jullie me dat? Dag allemaal! OOM WIM. Nu Oom Wim afscheid van jullie neemt, zal ik in het vervolg de Jeugd Koerier verzorgen. Oom Wim heeft mij al heel veel over jullie verteld en ik ben er blij om dat jullie zo trouw schrij ven en meedoen met het oplossen van de raadsels. Misschien hebben sommigen on der jullie een paar weken geleden aan Oom Wim geschreven en nog geen antwoord gevonden in de Jeugd Koerier. Willen die jongens en meisjes nog eens schrijven, dan krggen zij vast allemaal antwoord hoor. Voor de volgende Jeugd Koerier verwacht ik van alle jongens en meisjes een gezellige brief en ik verheug mij nu al op de grote stapel brieven die de post mg zal bezorgen. Doen jullie je best maar hoor! Tot de volgende week! TANTE IET. De oplossing van het vorige prijs raadsel was als volgt: 1. drie, 2. twee, 3. negen, 4. een, 5. zes, 6.. tien. De prijzen werden gewonnen door: ANNIE VAN 'T HUL, Groenelaan 67, Beverwijk; PAULINA LOOY, Dahliastraat 96, Den Helder; JACOB DE HART, Berkhout, A 64. HANS KAPER, Dr. Schaepmanplein 5, Alkmaar. JANSJE WAAG, Oudesluis H 49. Deze kinderen krggen boeken toege zonden. Houdt uiterst rechts! Wie daarnaar streeft, die handelt wgs en is beleefd! Verstrooidheid is een eigenschap, die wel heel in het bijzonder aan professo ren wordt toegeschreven. Dat zij echter niet het alleenvertoningsrecht bezitten blijkt uit het volgende voorval, dat pro fessor Du Bailly indertijd aan de ver getelheid heeft ontrukt, mogelijk om zijn ambtgenoten van een zekere repu tatie te zuiveren. Een boertje uit Zuid-Frankrijk ging op een goede dag naar de markt in de stad en deed daar zijn zaken af. Op weg naar huis had hij af en toe het on-# aangename gevoel, dat hij iets verge ten had. Maar wat wilde hem maar niet te binnen schieten. Hoe meer hij zijn huisje naderde, hoe sterker het gevoel werd en wel drie maal bleef hg midden op de weg staan en keek in zijn zak boekje, waarin hij de boodschappen had opgeschreven. Maar wijzer werd hij niet. Eindelijk thuis werd hij door zijn dochter ontvangen met de uitroep: „Maar vader, waar heb je moeder ge laten?" Er bestaat een spreekwoord, dat vier woorden heeft. Als elke letter door een cijfer wordt weergegeven, waarbij elk cijfer steeds weer dezelfde letter voor stelt, ziet het spreekwoord er zó uit: 1123 5423 36792 -6423 Nu gaan we eerst woorden raden, waarbg een zelfde cgfer dus telkens eenzelfde letter aanduidt. 's Middags drinken we een kopje 3 6 4 4 en eten er soms een lekkere 2 14 2 bü. Kinderen die 2 3 7 3 zijn krijgen straf. Een 8 T 9 2 is een holle staaf. Zet nu elke gevonden letter boven het cgfer van het spreekwoord en dan kun je het hele spreekwoord lezen. Oplossingen kunnen uiterlgk tot Maandag a.s. aan de Jeugd-Koerier wor den gezonden p.a. Bureau van deze krant. Op de adreskant van de brieven of briefkaarten moet je de naam „Jeugd- Koerier" zetten. Onder de goede oplossers zullen weer boeken verloot worden. Nu ga ik maar eens vlug de briefjes beantwoorden, die jullie aan Oom Wim hebben geschreven. Er ligt een grote stapel voor mij Leen Slort, wat kreeg ik een lange brief jou. Wil je mij nog eens wat meer van je schelpen vertellen, want daar heb ik ook veel belangstelling voor. Martha Zoetendorp, fijn, dat ik de volgende week een brief en een raadsel van Ie krijg Atie List, hartelijk dank voor de sigarenbandjes en de leuke tekening Schrijf 'e nog eens een lange brief? Gerda Paaas. wat prettig, dat je zo'n mooi rapport had Je mag mij ook sigarenbandjes sturen, heor! Tony Bok, ik weet niet of Oom Wim de lucifersmerken heeft Ontvangen. Hoe is de naam van je zusje' Zij vergat die er bij te schrijven. Ik zal jullie sigarenbandjes sturen. Ria Heertjes, wat heb je een leuk postpapier. Blijf je trouw schrijven? ijiem Nieuwbuurt, als ik eens buitenlandse postzegels heb, zal ik om je denken. - - Ineke Booy, ja, het adres was goed. Schrijf maar eens welke bandjes je nog niet hebt Een leuke wedstrijd komt er nog wel eens. Anneke Levering, je naam staat weer in de krant, hoor! Krijg ik van jou en je vriendinnetje gauw weer eens eer. lange brief? De sigarenbandjes zal ik sturen.'Wlllie Lomans, hartelijk dank voor de sigarenbandjes. Wat veel zeg! Nico Ridder, ik zal onderzoeken waar het boek voor je broertje blijft Ansje Meurs, ik vond het papier erg mooi. Blijf je mij trouw schrijven? Toean Blanda, blanke heer, want dat betekent je naam toch? Hartelijk dank voor de zegels. Je ziet, dat Tante Iet ook we! een beetje Maleis kent. Toetie Roetmop, ik houd heel veel van muziek achrijf je mij hoe de uitvoering is geweest? Veel succes! Martha Stolk, de oplossing van Je raadsels is „Zeeziekte" Heb ik dat goed? Geja Geus. de Jeugd Koerier gaat gewoon door, hoor. Ik hoop, dat de poesjes nog eens vriend schap s.uiten. Jacob Willems, zorg. dat het zwarte nest blijft winnen, hoor. Schrijf ie er nog eens over? Micky Mous, raadsels bedenken is niet zo moei lijk. Doe maar goed je best voor de repetitie! Snoet, misschien win je nog wel eens een boek Blijf maar trouw mee doen! Dora Drijven, welke sigarenband jes wil je graag hebben? Ik heb alleen maar Hollandse postzegels. Henny Kranen, hartelijk bedankt voor de zegels en sigarenbandjes. De postzegels zijn voor de kinderen, die ze voor t b c-patiënten sparen. Alie Wilnes, je werkt zo trouw mee, zegt Oom „Wim. Schrijf je gauw eens een lange brief? Fannie en Gerard Ekkebus, wat een leuke tekening stuurden jullie. Krijg ik gauw weer eens een brief? Nellie in 't Veld, de sigarenbandjes wil ik graag hebben voor andere kinderen. Aaltje Regtop, ik zal proberen om de Engelse woorden van .Grootvaders klok" te vinden Doe vooral je best met rekenen. Bennie Hooyenga, fijn, dat je mee blijft doen. Tineke Alexander, hartelijk dank voor de sigarenbandjes. Ik zal het aan de heer Bijlsma vragen, dan hoor je het nog wel eens. Trgnle en Tonnie Aggenbach, wat een feest is dat geweest, toen jullie zoveel op de markt hebt gekocht stuiten de ballen goed? Paulina Loov, ik hoop. dat je gauw beter zult worden. Is je hondje nog erg jong? Ik heb er ook een Nu liggen er nog wat briefjes voor mij, die ik deze week niet meer kan beantwoorden, maar volgende week komen zij allereerst aan de beurt Dag allemaal! Tot de volgende week! TANTE IET.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1