Heideree gemeenschap bereidt feestvieringen voor [►BEHANG f 106,50 HET GflZELLEHUIS EEN PRIMA DOORTJE Helderse huizen onder de hamer Sluisdfïkstr. 55-37 Concert ten bate der t.b.c.-bestrijding Het SCHOOLVOETBALTOURNOOI 1948 NADERT pol •Y\O£ óe Van Brederode De climax: hei Regeringsjubileum Dinsdag a s. een belang rijke vergadering Gouden Verlnv<n"srinffen Fa. BEEMSTERBOER Indrukwekkende film over „Het Zonnehuis'' Schoencrême Wrijfwas Pb ets-extract WATERSNOOD op de eerste verdieping Nog geen Marine-verhuizing Ontvangen de nieuwe voorjaarscollectie Brood- en Banket bakkersbediende leveren uil voorraad E. N. HEIJLIGENBERG Keizerstraat II8, Telef. 2332 Drie Nationale Feestdagen staan ons dit jaar te wachten. Op 5 Mei zal het gehele Nederlandse volk zijn bevrijding vieren, en eerbiedig hen gedenken die voor deze bevrijding het offer van hun leven brachten. Op 31 Augustus viert H.M. Koningin Wilhelmina haar verjaardag, in het jaar van haar Regeringsjubileum. In aansluiting op deze verjaardag- viering zal het Nederlandse Volk in blijdschap terugzien op de vijftig Jaren dat H.M. Koningin Wilhelmina de Kroon der Nederlanden tot heil van deze Nederlanden heeft gedragen. Onze stad zal bij de viering van de ze hoogtijdagen zeker niet achterblij ven. en het is dan ook niet te verwon deren dat de Helderse Gemeenschap in haar kort geleden gehouden jaarver gadering reeds met bepaalde plannen naar voren is gekomen. Deze verga dering was niet zeer druk bezocht Niet eens alle 33 buurtverenigingen, die thans nog lid zijn van de Helderse Gemeenschap, waren in de trouwzaal van het raadhuis vertegenwoordigd. Toch kon een zeer vruchtbare bespre king over de uit te werken plannen worden gehouden. Vooraf gaf de penningmeester, de heer J. F. van Wijngaarden, een kort overzicht van de financiële positie van de Helderse Gemeenschap. Daaruit bleek, dat het saldo over het afgelo pen jaar f 2694.31 bedroeg, waarvan nog f 2000 geblokkeerd is. Er komen niet zo heel veel baten bij. De ver enigingen betalen een contributie van f 5 per jaar per vereniging. Dat is voor de Helderse Gemeenschap feitelijk te weinig, maar voor de verenigingen zelfs soms nog te hoog. Verschillende kleine buurtverenigingen hebben daarom aan sluiting gezocht bij zusterverenigingen, waaruit o.m. het verminderde ledental kan worden verklaard. Van verschillende zijden uit de ver gadering bereikten het bestuur voor stellen om de contributieregeling van f 5 per jaar per vereniging te wijzigen in f 0.10 per lid per jaar; met een be paald minimum. Een buurtvereniging met 80 leden betaalt dan een contri butie van f 8. Het bestuur zegde toe, een dergelijke wijziging in overweging te zullen nemen. Ter vervulling van de vacature-R. C. Gomes moest een bestuurslid worden gekozen.. De Vereniging van Oud-illegale Werkers en de Vereniging van ex-po litieke gevangenen uit de bezettings tijd, beide aangesloten bij de Helderse gemeenschap, hadden in overleg met het bestuur van de Stichting 1940-'45 candidaat gesteld de heer C. Jonker. Deze werd door de vergadering bij ac clamatie in het bestuur gekozen. Tot leden van de kascommissie werden de heren Arends (Loodsgracht), Fasol (2e Molenstraat) en Jutte (Diaconiestraat) benoemd. DE FEESTDAGEN. Evenals vorig jaar ligt het in de bedoeling op de vooravond van de bevrijdingsdag (Woensdag 5 Mei) de gevallenen te herdenken door het maken van een stille tocht en plechtigheden in de ker ken. De bevrijdingsdag zal dit jaar in alle soberheid worden ge vierd. De rijksdiensten werken op 5 Mei tot 's middags vier uur, zo dat weinig gelegenheid zal bestaan tot een algemene feestviering. Me de in verband met de tendenz om de Nationale feestelijkheden te doen culmineren bij het 50-jarig regeringsjubileum van Koningin Wilhelmina, zal waarschijnlijk op 5 Mei alleen een fakkeloptocht worden gehouden. De feestelijkheden ter gelegenheid van de verjaardag en het regeringsjubi leum van H. M. de Koningin zullen worden gecombineerd. Het bffctuur van de Helderse Gemeenschap stelt zich voor, dat op Koninginnedag 's morgens om acht uur een reveille wordt ge houden tot het houden van een parade, zoals die vóór de oorlog telkenjare zo veel luister aan de Koninginnedagvie ring in Den Helder bijzette. Wanneer de weersomstandigheden ditmaal gun stig willen zijn, dan kan nu eindelijk de Olympische middag eens worden gehouden. Een gondelvaart, zoals ook reeds eerder op het programma heeft gestaan, zal de dag kunnen besluiten. De volgende dag zal een allegorische optocht bijzonder veel tot een Verho ging van de feestvreugde kunnen bij dragen, al of niet in combinatie met een bloemncorso. De heer Van der Vaart deed zelfs de goede suggestie om de allegorische optocht 's avonds, begeleid door fakkeldragers, te doen herhalen, indien mogelijk besloten door een groot vuurwerk. De derde dag der feestviering kan dan bestemd worden voïr het houden Keizerstraat Een goede zaak met een grote keuze van kinderfeesten en buurtverenigings. bijeenkomsten, terwijl dan wellicht ook de kanowedstrijd kan worden gehouden. Over de mogelijkheden hiertoe en tot het houden van zwemwedstrijden zal overleg worden gepleegd met de be sturen van onze zwem- en watersport verenigingen. De gehele feestviering zal in niet geringe mate kunnen worden geaccen tueerd door het organiseren van een winkelweek en/of étalagewedstrijd waarvoor zeker bij onze middenstan ders interesse zal bestaan. DINSDAG VERGADERING. Het spreekt vanzelf, dat het bestuur van de Helderse Gemeenschap dit pro gramma niet alleen kan uitwerken, laat staan uitvoeren. Een behoorlijk overleg met alle mogelijke vereni gingen is daarbij noodzakelijk. Het ligt trouwens in de bedoeling om voor ieder onderdeel der feestviering een commissie van deskundigen te benoe men. Om de zaken definitief te bespreken, en om tot het benoemen der commis sies over te gaan, heeft het bestuur van de Helderse Gemeenschap op Dinsdag, avond 24 Februari a.s., om acht uur, een vergadering belegd in „De Roskam Koningstraat. Het is dringend ge wenst, dat daar niet alleen alle buurt verenigingen vertegenwoordigd zijn, maar verder ook alle verenigingen op culturëel en sociaal gebied, en alle sport- en jeugdorganisaties. Zij allen worden verzocht, naar deze belang rijke vergadering afgevaardigden te zenden. Wij willen dit verzoek met de meeste klem ondersteunen, opdat de voorbereidingen voor de viering der Nationale Feestdagen zo succesvol mo gelijk verlopen! Duizenden Nederlandse mannen en vrouwen, meisjes en jongens liggen voor hun gehele leven aan het bed gekluisterd, ten prooi aan geestelijke en lichamelijke verwaarlozing. Verstoken van elk contact met de ge jaagde, rusteloze wereld, zijn zij geheel afhankelijk van hen, die ze als gezonde mensen lief hebben, of van de nimmer verflauwende ouder liefde, die zelf helaas ten nauwste met de sterfelijke mens verbonden is. Maar is er dan niemand die zich over deze mensen ontfermt, bestaat er, na deze bloedige, ongelijke worsteling van millioenen mensen, dan geen barmhartigheid meer en Christelijke naastenliefde? Zal de wereld in geestelijke en morele armoede ten onder gaan? In onle VERVERIJ gebruiken wij uitsluitend de fijnste Franse verf stoffen. STAM STOOMT sinds 1902 Depót PETERS, Keizerstraat SI Den Helder. Tel. 2467 Dit zijn vragen die een antwoord eisen, niet van een enkeling maar van allen. En een goed antwoord gaf Jo de Haas, toen hij de film maakte 'die de mensen uit alle lagen der bevol king de uiterst tragische gang laat zien van een jong en levenslustig meisje, dat in de bloei harer jeugd t slachtoffer wordt van een chronische ziekte. Iris Man maakte in deze film haar debuut als film-artiste in de rol van Doortje Verkerk. Als dienstmeis je bij de familie Verduin heeft Doortje een werkzaam en prettig leventje. Haar oude moeder woont op het platteland samen met haar opstandige broer, die niet kan aannemen dat er een God is, die alle mensen lief heeft. In z'n hef tige uitingen van verontwaardiging over het vele onrecht dat er zijns in ziens in de wereld is, ziet hij zelfs niet de pijn die zijn woorden veroor zaken. Maar Doortje is gelukkig, ze houdt van haar werk, van de beide kinderen die zij verzorgt en van de heerlijke vrije natuur wanneer de wind speels door haar haren waait en de zon haar tintelend op het gezicht brandt. Maar hoe onberekenbaar is voor ons 't pad waarlangs wij worden geleid. Heel langzaam voelt Doortje haar gezond heid verminderen en de dokter ziet zich genoopt ofh haar op zekere dag te laten opnemen in het ziekenhuis Zij blijkt echter aan een slepende ziekte te «lijden, waardoor zij na enige tijd weer uit het ziekenhuis wordt ontslagen, «waarna Doortje Verkerk's lijdensweg begint. Overal wordt zij te veel, nergens ontvangt zij enige steun bij haar stoffelijke en geestelijke moeilijkheden. Zij wordt verbitterd en haar strijd bereikt een dramatisch hoogtepunt, als zij, evenals haar broer enkele jaren geleden, wankelt in b'«t geloof in God, waarbij zij in vertwij feling de tekst „God is liefde" ver scheurt. Maar eindelijk, eindelijk wordt zij verlost van de scherpe opmerkingen en verwijten van haar' zuster, bij wie ze dan in huis is. Zij krijgt een plaats je in het „Zonnehuis" een sanatorium voor chronische zieken te Beekber gen. Goede verzorging en vriendelijke mensen geven haar het vertrouwen terug. Genezing is echter uitgesloten en zij moet hierin berusten. Zij heeft afgedaan met de dingen waarvan zij vroeger droomde, haar moeder heeft zij verloren, haar .verloofde zond haar zijn ring. terug. Zij. kon alleen in alle stilte haar tranen laten vloejen over haar handen en over dingen waaraan zoveel lieflijke herinneringen waren verbonden. Jaren later, op een mooie Kerst avond, als allen rond dè Kerstboom zijn geschaard, en zieken en gezonden gezamenlijk enige Kerstliederen zin gen, wordt aan ieder een cadeautje geschonken. Ook Doortje wordt ver rast, zij krijgt een spreuk „God is liefde"! Dit is heel in het kort de inhoud vah het bescheiden filmwerk ..Doortie Verkerk". Jo de Haas heeft ongetwij feld lang geen gemakkelijke taak ge had. De film is ook niet geheel vrij van kleine oneffenheden of tekortko mingen, maar deze worden ruimschoots overstraald door de mooie en rijke in houd, de sprekende aanklacht van de hulpbehoevenden en het grootse werk dat voor deze mensen gedaan kan worden en ook gedaan wordt. Het „Zonnehuis" is biervan een sprekend voorbeeld, het is een symbool Van Christelijke barmhartigheid en naas tenliefde die in ieder mens schuilen, maar door allerlei factoren worden on derdrukt of tegengewerkt. @29 Beter dan oo ii" Dat viel gistermiddag te 'beleven in de school aan de Vismarkt. De waterleiding was blijkbaar bevrorén geweest, want toen het zonnetje eens even goed doorzette, kwam een venijnig straaltje de goede voort gang van het lager onderjvijs belem meren. Het bleek zelfs nodig te zijn, om de lessen te onderbreken en de kinderen naar het ouderlijk huis te don retireren. Als wij goed zijn inge licht, dan heeft geen der pupillen bezwaren tegen deze plotselinge pro- igramma-wijziging naar voren ge- braclft. Helders Mannenkoor, Ned.-Herv. Kerkkoor, Alkmaars Strijkkwartet en Jan Willems werken mede Ten bate van de Helderse commissie ter bestrijding der tuberculose aal op Donderdag 26 Februari a.s. een groot concert worden gegeven in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat. Daaraan zullen medewerken het Hel ders Mannenkoor o.l.v. de heer H. J. Arisz, het Ned.-Herv. Kerkkoor O.I.V. de heer Nico Snel, het Alkmaars Strijkkwartet -en de tenor Jan Willems met pianobegeleiding van zuster Van der Lans. De beide koren zullen, daar de heer Snel door drukke werkzaamhèden is verhinderd, worden gedirigeerd door de heer Arisz. Het is wellicht nog niet algemeen be kend. dat de Helderse commissie ter bestrijding der tuberculose (bestaande uit de heren dr. P. H. Eykman, voor zitter; C. Ran, secr.-penn.; dr. Bakker, dr. Thorbecke en P. van Dalen, advi serende leden) tot nu toe gemiddeld 25.000 per jaar heeft uitgegeven voor de bestrijding der tuberculose in de gemeente Den Helder. Iedere Woens dag houdt in het gebouw van de ge meentelijke Geneeskundige en Gezond heidsdienst het hoofd van het Consul tatiebureau, dr. Vrijman, zitting. Door hem worden de namen van tuberculeu ze en praetuberculeuze personen opge geven aan de commissie, die voor de uitzending naar sanatoria zorgt. Er is BIJ DOOORTJE VERKERK. Degenen, die met ons Donderdag avond in het Evangglisatiegebouw, Baanstraat, de propagandafilm „Doortje Verkerk" hebben gezien en de woorden van de verschillende spreker hebben aangehoord, zullen met ons dankbaar zijn geweest voor de confrontatie met mensen, die zo veel over hebben voor het stillen van zoveel leed. Door notaris A. M. Engelmann wer den Woensdagavond JJ. in „De Ros kam" de volgende percelen, alle ge legen te Den Helder, publiek verkocht: Huis en erf, 2e Goversdwarsstraat 7, groot 1.19 a, verhuurd voor 4.50 per week, aan v. d. Ham voor 2460. Huis en erf, Koningdwarsstraat 29, groot 71 ca, verhuurd voor 4.p. w. aan P. J. v. d. Oord voor 2145. Huis met duingrond, Kijkduinlaan 18, groot 4.10 a, verhuurd voor 5.50 p. w. aan Schut voor 4260. Huls en erf, Loodsgracht 44, groot 1.25 a, verhuurd voor 6.p. w., aan W. J. Braggaar q.q. voor 3770.—. Huis en erf, Vlamingstraat 32, groot 84 ca, verhuurd voor 2.75 p. w„ aan J. Heydenrijk voor 1200. Huis en erf, Schagenstraat 30, groot 75 ca, verhuurd voor 4.p. w., aan J. Heydenrijk voor 2240. Huis en erf, Schagenstraat 105, groot 88 ca, verhuurd voor 4.50 p. w„ aan J. Heydenrijk voor 2390.—. Huis met werkplaats en grond, Kor- tevliet 44-46 te Koegras, totaal groot 6.23 a, verhuurd van 25.p. m.. aan G. J. Reyers voor 2800.—. Woon- en Winkelhuis met erf, Ko- ningstraat 10, groot 86 ca, verhuurd voor 18.— p. w., aan A. v. d. Lage- maat voor 10.540.—. Het voortdurende recht van erfpacht op een perceel grond aan de Ruyghweg met het daarop staand huls, genum merd 159, groot 1.23 a, verhuurd voor f P- w„ aan C. S. Kolster voor 2470.—. Huis en erf, De Ruiterstraat 9, groot 86 ca, verhuurd voor 4.50 p. w„ aan J. Th. Hoogenbosch voor 2306.—. Huis en erf, Wilhelminastraat 33, groot 81 ca, verhuurd voor 4.85 p. w„ aan A. J. Klein q.q. voor 2860. Huis en erf, Molenstraat 30, groot 82 ca, verhuurd voor 5.— p. w„ aan M. Bregman q.q voor 3530.—. Huis en erf, Breewaterstraat 53, groot 1.07 a, verhuurd voor 5.— p. w„ aan H. G. Reitsma q.q. voor 2775.—. Huis en erf, Vlamingstraat 9, groot 1 a, verhuurd voor 5.— p. w., aan J. Th. Hoogenbosch voor 2002. Huis en erf, 2e Vroonstraat 34, groot 1 10 a, verhuurd voor 4.50 p. w., aan J v. d. Oord voor 2125. Huis en erf, 2e Vroonstraat 44, groot I.16 a, verhuurd voor 4.p. w. In combinatie met; huis en erf, 2e Vroon straat 46, groot 1.10 a, verhuurd voor 4.p. w., aan J. Hëtjdenrijk voor 5700.—. Huis en erf, Basstraat 58, groot 86 ca, verhuurd voor 4.50 p. w„ aan J. de Groot voor 2175.—. Huis en erf, Beukenkampstraat 52, groot 1.12 a, verhuurd voor 5.p. w„ Huis en erf, Beukenkampstraat 54, groot 1.12 a, verhuurd voor 5.p. w. Huis en erf, Beukenkampstraat 56, groot 1.12 a., verhuurd voor 5.per week, tezamen aan .A. Govers q.q. voor 8076.—. Huis en erf, Beukenkampstraat 58, groot 1.12 a, verhuurd voor 5.p. w« aan K. M. Pinkse VQor 2750.—. Huis en erf, Beukenkampstraat 60, groot 1.13 a, verhuurd \roor 5.p. w., aan P. Uipkes voor 2830. Huis qn erf, Beukenkampstraat 62, groot 1.12 - verhuurd voor 5.— p, w„ aan A. J. Klein q.q. voor 2780.—. Huis en erf, Beukenkampstraat 64, groot 1.40 a, verhuurd voor 5.p w„ aan J. Th. Hoogenbosch voor 28' Huis en erf. Van Galenstraat 106, g >ot 1.35 a, verhuurd voor 6.75 p. w„ aan A. J. Klein q.q. voor 4900.—. Huis en erf, Bassingracht 156, groot 90 ca, verhui rd voor 20.— p. m., aan J Heijdenrijk voor 2200.—. Huis en erf, v. d. Hamstraat 1, groot 1 a., verhuurd voor 5.25 p. w., aan J. Heydenrijk voor 2750.—. Evenals voorgaande jaren ligt het weer In de bedoeling tijdens de Paas- vacantie het schoolvoetbaltournooi te organiseren. De schoolvoetbalcom- missie is al weer enige malen by elkaar geweest en hoewel er naar buiten nog weinig van te merken is, zijn wij er \'an overtuigd dat de voorbereiding al in een vergevorderd stadium is. Schoolvoetbal. Wie heeft daar geen prettige herinneringen aan? Het feest waaraan iedere Hollandse jongen kan meedoe/i, waarin de jeugd in haar ge heel tot elkaar wordt gebracht. Zon der overdrijving kan dit tournooi als het feest van de jeugd betiteld wor den. Wij hebben naar aanleiding van dit feest eens enkele jaargangen van onze courant opengeslagen. Typerend is het dat namen die wij vroeger op de voorgrond stelden, later in onze Maan dagse sportrubriek waren terug te vin den. Van heel vroeger o.a. Dijkshoorn, Burgers, Rottier, Roomeijer e.a. Van enkele jaren terug Van der Hert, Nieuwstadt, Puhl enz. Is het wonder dat de clubs sympathiek staan tegen over het schoolvoetbaltournooi. Wij zijn er van overtuigd dat dit jaar een record aantal elftallen zullen inschrij ven. Dit baseren wij op het feit dat on ze stad momentee*I een ontzettend groot aantal jeugdleden telt. En de meesten dezer speïèrs Hög 'êp één der' scHdlëh lopen. WEER COMPETITIE-SYSTEEM? Wij vragen ons af of het weer in de bedoeling ligt om in de hogere afde lingen volgens competitie-systeem te spelen. De laatste jaren was dat de'gewoon- te. Tloewel daar wel goede kanten aan zaten viel de belangrijkheid van de fi nale geheel terug. De kampioen kan dan al reeds bekend zijn, terwijl als slot-wedstrijd een onbelangrijke wed strijd dienst doet. Om een dergelijke gang van zaken te voorkomen adviseren wij het volgende: In de hoogste klasse 2 afd. vormen, dat dus op waarschijnlijk drie clubs per afd. neerkomt. Er wordt een halve competitie gespeeld, waarbij de doel- cijfers van belang zijn om de kam pioen aan te wijzen. De twee kampioe nen spelen in de finale tegen elkaar om de le en 2e prijs. Eventueel de no.'s twee om de derde prijs. Vier van 6 clubs spelen dan dus zeker drie wed strijden. In de 2e klasse kan o.i. het zelfde systeem gevolgd worden, terwijl in de lagere klasse beter het afvalsy- steem gehandhaafd kan blijven. Wij gaven hier slechts een voorbeeld Wij willen dit de commissie, geenszins opdringen. Onze bedoeling is het slechts om die spannende finale-Zater dag weer terug te krijgen. En deze dag was vroeger de dag van het tour nooi. DE PRIJZEN. Voor zo'n tournooi, waarbij zeker weer 500 jongens aanwezig zullen zijn, heeft men prijzen nodig. De heren on derwijzers geven hun vrije tijd om de jeugd een week plezier te schenken. Prijzen moeten van een andere kant komen. Het gaat ditmaal niet om kle ding e.d. Die' tijd is gelukkig voorbij, waarmede wij niet willen beweren dat er geen gebrek meer aan is. Nu zijn er nuttige prijzen nodig, hetzij voor de school of voor de individuele speler. De jongens spelen om de eer van de school, maar de prijsuitreiking is toch ook een hoogtepunt van deze sport week. Zelfs een prijs voor de beste doelverdediger, of voorhoedespeler is ook welkom. Waarbij vanzelf voor de laatste niet het aantal doelpunten be slist. De meest sportieve speler moet vanzelf ook een prijs hebben. Enfin, de adspirant-gever zal het zelf wel het beste weten. Wie opent de rij? Opgeven bij de he ren Waalwijk van Doorn, Lorentzstraat 66. Quant, Ruyghweg 70 en Rudolph v. Duin van Maasdamstraat 33, Den Hel der. Nu de Koninklijke Marine naar Den Helder is vertrokken, rijst de vraag, welke invloed dit vertrek op Velsen's woonruimte-probleem zal hebben, een vraag, welke speciaal klemt voor hen, die „zoekende" zijn. Naar de IJmuider Crt. te bevoeg- der plaats vernam, heeft het verdwij nen der Marine nog geen enkele ver betering in de woonruimte mét zich gebracht: op het Huisvestingsbureau is nog geen geval van vertrek van Marine-mensen naar Den Helder in behandeling. Het wachten is natuur lijk op het tijdstip, waarop Den Hel der de verplaatste personeelsleden van de Mijnenveegdienst en aanver wante marine-bedrijfstakken kan bergen en zoals het er thans voor staat wij ontvingen hierover eni ge gegevens uit Den Helder is de kans zeer gering, dat de marine-ver huizing binnen-, afzienbare tijd haar invloed zal doen gelden op Velsen's huizenvoorraad. in de sanatoria echter een zodanig ge- brek aan plaatsruimte, dat een lange wachtlijst is ontstaan. In de naaste toekomst staat de Helderse commissie echter een be langrijke verruiming te wachten. Er wordt hard gewerkt aan de uit breiding van het gemeentelijk zie kenhuis, waarvan de t.b.c.-afdeling binnenkort kan worden geopend. De verpleging die de patiënten hier zullen ontvangen, zal zich in niets van de beproefde sanatorium-ver- pleging onderscheiden. In twintig bedden zullen tegelijkertijd twintig Helderse patiënten, die anders ver van hun woonplaats en familie moesten worden verpleegd, opge nomen kunnen worden. Voorts heeft de Commissie 'n schen king ontvangen van Volksherstel, waardoor de inrichting der in aanbouw zijnde lighallen in de Donkere Duinen geheel kan worcten bekostigd. In dezs lighallen, die eveneens binnenkort in gebruik zullen worden genomen, zullen de z.g. prae-tuberculeuze gevallen eveneens na aanwijzing door dr. Vrij man worden opgenomen. Het zal een ifder duidelijk zijn, dat door deze beide uitbreidingen van het werk der t.b.c.-bestrijding de jaarlijkse uitgaven van de Helderse Commissie niet onbelangrijk zullen stijgen. Tot nu toe kon alles worden bekostigd uit de vaste inkomsten, zoals de subsidies van de gemeente Den Helder, de Neder landse Sanatorium-Vereniging en de Ziekenfondsen, en de bijzondere baten, zoals de opbrengst der Emmabloem- collecte. Een wel zeer bijzondere bate zal de opbrengst zijn van het Donderdag a.s. te geven concert. HET KOMENDE CONCERT Blijkens het programma en de reputatie der medewerkenden be looft deze uitvoering niet alleen voor de Helderse Commissie ter bestrijding der tuberculose, maar ook voor degenen die Donderdag avond hun schreden naar de Nieu we Kerk zullen richten, een be langrijke, uitvoering te worden. Het Kerkkoor zal het concert openen met twee liederen uit Valerius' Ge- denckklanck en zal voorts het program ma vóór de pauze besluiten met o.a. „Domine salvam fac Reginam nostram" Na de pauze treedt het Helders Man nenkoor op met enkele werken, die op het laatste concert grote waardering der toehoorders oogstten. Zowel vóór als né de pauze speelt het Alkmaars Strijkkwartet, dat wer ken hoopt uit te voeren van Von Dit- tersdorf, Tschaikowsky en Dvorak. Onze Helderse tenor, de heer Jan Wil lems, zingt met pianobegeleiding van zuster Van der Lans o.m. het Largo van Handel en „Panis, Angelicus" van César Franck. De entrée bedraagt slechts 1.in clusief belasting, dus deze mag voor 't bijwonen van het concert geen bezwaar zijn. Toegangsbewijzen zijn thans reeds verkrijgbaar bij de heer J. Veen, „Het Kleuterhuis", Spoorstraat 35; in het ge bouw van de GGD, Middenweg, van 8.3012 en van 1417.30 uur; en bij de leden der koren. Programma's zullen tegen een door iedere bezoeker zelf te bepalen prijs aan de kerk worden verkocht. Het komt ons voor, dat wü de concertgan gers niet extra behoeven uit te nodi gen, deze prijs niet al te laag te stellen. Men weet nu immers, voor welk prach tig doel de opbrengst van het concert ls bestemd! TEL. 2257 Etalage-materiaal Golfcarton, Etalage-bord Cellophaan, Band, Staniool en diverse Zilveren Stangen. vanaf f 0.68 per rol en duurder. LOODSGRACHT 71 DEN HELDER TELEFOON K 2230 No. 2179 Voor direct gevraagd: een bekwaam Goed loon T. DEKKER, G 60. Grosthuizen Hoe bestaat het HERENRIJWIL met RgMNAAF voor slechts 22 inch en 24 inch (34)

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2