J)E JEUGD-KOERIER C-J Kattenwedstijd i li DAMRUBRIEK r Uit het leven van de Ameri kaanse Schaakkampioen TERRA INCOCNITA door J. D. VAN EXTER bs im m De prijsvraag Hallo, Jongens en Meisjes! Reshevsky is handig Als Rheumatische pijnen U het leven vergallen i i Durf te L even wm. mw/. 2ÜÜ I Oplossing van de vorige week Onder sterke mensen PRIJSRAADSEL gAMUEL RESHEVSKV werd op 26 Nov. 1911 in Osorkow, in Russisch Polen (ook al achter het ijzeren gordijn) geboren, doch werd reeds op jeugdige leeftijd Amerikaans staatsburger. In zijn schaken is hij volbloed Ameri kaan; hij speelt nuchter, degelijk, energiek, volhardend, technisch. Zelden of nooit ziet men bij hem fantasie of emotie een rol spelen; alles gaat even glad en gemakke lijk als bij een perfect gesmeerde en goed lopende machine. Heeft hij eenmaal een voordeeitje en weinigen zien dat zo vroeg als hij dan stelt zijn perfecte techniek hem in staat dat voordeel vast te houden en te vergroten tot de partij gewonnen is. Niets herinnert er nog aan, dat Samuel eens een wonderkind is geweest, dat op achtjarige leeftijd simultaan-seances gaf en een keer zelfs bijna gewonnen heeft van prof. Vidmar, toen een meester met gevestigde reputatie. Alles is even glad en afgewerkte hij doet weinig brillante dingen, maar maakt ook zelden grove fouten; in de vervelendste stellingen let hij nog goed op, terwijl de aandacht van zijn tegenstander dan ver slapt. Op dat ogenblik is Reshevs ky het gevaarlijkst. Moeten we zijn spel met één woord kenmer ken, dan is dat woord: handig. Alles is dus „gewoon", zij het dan gewoon op een zeer hoog plan. In één ding blinkt echter de kleine Amerikaan uit en dat is in het spelen in tijdnood. Zoals alle Ame rikanen heeft Reshevsky zeer veel vluggertjes gespeeld, waarbij soms behoorlijke geldbedragen op het spel stonden, het beste middel om de geest te scherpen. Dank zij de- '.3 ervaring bezit Reshevsky een zeer snelle en diepe kijk op wille keurig welke stelling en daarvan maakt hij een dankbaar gebruik in tijdnood. Dikwijls wint hij de partij met nog slechts enkele se conden beschikbaar voor tien en meer zetten, terwijl zijn tegen stander nog zeeën van tijd heeft. Een nadeel van deze kwaliteit is, da, Reshevsky vaak in tijdnood komt. Hij is een belangrijk beter tournooi- dan matchspeler, omdat zijn psychologie niet zo diep gaat als die van de meeste anderen. Wel beschikt hij over een grote intuïtie voor het spel. Men kan hem qua stijl het beste vergelij ken met Capablanca. Reshevsky -s accountant van beroep. Dr. S. TARTAKOWER. CoDvrieht R.D.P. IA-LA "LAATSTE MieuWS B-D-DE CHEF EN DE L-LANGE* zbM HIEQ sEAJ^gveaeD WIE Tl£T DIE SE^CHTEN 70 3E?0e£D Tooq? IK. HEB HIEJ3. h06 WAT NIEUWS 0VE5. OE CHEF EH DE ja eh van- ja, die hebben ze toch eihdel'jk u\t ons te pakken y standpunt hè? )t bezien janmes genobs. het beqicht, dat de chef en de lange opgesloten 7uh j gaat als een lopehd vuurtje doop. het huis van bewaking. Een nieuw stuk van Jan de Hartog Jan» de Hartog heeft zijn pas vol tooid toneelwerk „The ark at Rest", waarvan de Nederlandse titel .nog niet vaststaat, ter opvoering voor ons land afgestaan aan het Nederlandsch Toneel (dir. Cor van der Lugt Melsert). Het ligt in de bedoeling om de premières in New York, Londen en Amsterdam op dezelfde dag te doen geschieden. dan is het hoog tijd een Kruschen-kuur te beginnen. Iedere morgen de kleine dosis Kruschen doet wonderen. In thee proeft ge er niets van, maar de wel dadige werking doet zich spoedig voelen. Kruschen staat bekend om zijn stimulerende invloed op de bloed zuiverende organen. Die doen dan Uw bloed weer krachtiger circuleren, on zuiverheden kunnen rfch niet meer vastzetten, ze worden regelmatig af gevoerd en zo neemt Kruschen de oor zaak weg van die slopencie rheuma tische pijn. Weifel niet langer; begin Uw kuur dadelijk. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apothe ker of Drogist. (Ingezonden Mededeling) Oplossing probleem 20. STAND: zw. 13 sch. op: 7, 8, 9, 10, 11, 13, 15, 17, 19. 21, 34, 37, *5. Wit: 11 sch. op: 18, 22, 25, 28, 32, 33, 38, 39, 41, 43, 44. i WS. 'ii :m. OPL. 1. 33—29 (24x42), 2. 39—33 (37x46), 3. 25—29 (15x24), 4. 44—40 (45x34), 5. 43—39 (34x43), 6. 33—29 (24x33), 7. 28x37 (17x28), 8. 32x1 (46x12 of 7), 9. 1x15 en wint bij de volgende zet door 15—10! Dit probleem werd ruim 50 jaar geleden gemaakt. En nu nog even het volgende standje: Zw. 2 sch. op: 14 en 18. Wit 3 sch. op: 35, 37 en 48. Wit wint hier alleen door 48 43, waarop 1419 van zwart gedwongen is. Men gelieve dit als studiemateriaal te gebruiken en het geheel te onderzoeken. Ter oplossing voor deze week: FEUILLETON W/>. .iü Probleem 21 van A. Dienske Zw. 11 sch. op: 7, 8, 9, 10, 12, 18, 22, 24, 26, 29, 36. Wit 11 sch. op: 21, 27, 32, 35, 7, 38, 40, 44, 47, 49, 50. Wit speelt en wint. Door: HILLEGONDA VAN REENEN Dolly moest voortdurend denken aan Lilian, de stralende bruid, schrijdend langs de zekere en geëerbiedigde weg der mooie vrouwen, die tevens rijk zijn, behoed van de wieg af, gekroond met aanzien. Voor Lilian geen loerende elemen taire gevaren, geen slagen, zo hard, dat men er zich niet meer van herstellen kon. Die avond gaf Dolly haar hoge taart weg; de witte, met zilver versier de bruiloftstaart. Het oudste kind van de Gladstones was de volgende dag jarig. En practisch van aard als zij was, vond zij dat de hongerige magen van kleine kinderen het beste graf voor de taart waren. HOOFDSTUK XV. Dolly kocht nooit de duurdere, ge- illustreerde weekbladen; een dergelijke géwoonte was aan haar levenswijze volkomen vreemd. Anders zou s.ij waarschijnlijk hier en daar gezien heb ben: „Lady Lilian Preston en haar ver loofde mr. John Riverside", gedrukt onder een mooie foto. Maar Dolly zag niets van die aard. En in de volgende drie maanden zag zij Lilian ook niet, evenmin als veel van de rijke mensen, van wie zij zo veel hoopte te leren. Een paar wipten eens het atelier binnen, maar meeStal kreeg Alphonse opdracht ze er buiten te houden. Want Downing was bezield met een ware ^werkwoede. „Verontwaardiging" was bijna vol tooid en verbijsterde Dolly, „Preuts heid" was bijna voltooid. „Huichelaar ster" was bijna af; een geraffineerd, op vallend doek met de vrouw, van haar blote voeten tot aan haar kin in een rode mantel gehuld. Hij veranderde er niets aan, het oorspronkelijke werk schitterde hier in al zijn genialiteit. Op een dag in de zomer kwam hij later dan gewoonlijk. Een vriend had hem de vorige avond overgehaald mee te gaan naar een belangrijk bal en ner veus als hij reeds was, was hij thans nog veel nerveuzer. Hoewel volkomen uitgeput toen hij binnen kwam, kwa men zijn zenuwen, toen hij Dolly zag, tot rust. Het was Alphonse, de immer begrij pende, die zijn meester op haar attent maakte. Zij speelde met zijn Perzische katjes; op de grond liggend, in een halve cir kel, had zij alles vergeten behalve de katjes, en de zon speelde op haar Eerst toen Downing zei, kalm. zacht: „Blijf zo liggen", werd zij zich van zijn tegenwoordigheid bewust. Het werd een gemakkelijke ochtend, haar geest uitrustend in kinderlijk spel, haar lichaam uitrustend, languit op de. grond; en van tijd tot tijd stak Alphonse zijn hoofd om de deur van het keuken tje, waar hij cocktails mengde en zijh sigaretten rookte en in zichzelf lachte. Jonge meisjes en jonge dieren, dacht Alphonse; heel aantrekkelijk. Zij hiel den niet op om te lunchen. De katjes vielen in slaap en rolden zich als don zen balletjes tegen haar ineen, maar Downing wèqkte voort. Toen hij eindelijk ophield, zei hij Op gewekt: „Ik zal je zo ook eens schilde ren op een grasveld, onder een boom, in een park. 'Een paar bladeren zullen neervallen.' Je bent alleen op de we reld. Je hebt niets en de winter is in aantocht. Kan het je schelen? Nee. prachtig haar, dat op de naakte grond Kan het de katjes schelen? Nee. Je rustte. Een niet begrijpend katje, jacht makend op de zonnestraal, had haar gevolgd naar heur haar; het pootje van het katje'flirtte met de zonnestraal m heur haar; en het andere katje speelde met een draad, die zij over de grond heen en weer trok. Zij droeg een strak verkleurd katoenen japonnetjé, en de kousen en schoenen die de buurt, waar zij woonde, kende. Want zij bewaarde de kleren van Lilian voor Voor de grote dag. Voor de dag, waarop zij van Frank horen zou waar hij woonde, plannen voor hun ontmoe ting maken kon. En die ochtend zag zij juist zo bleek als Downing het graag had. Het kwam door de warmte, door de warmte en het uren poseren en het uren aan de naai machine zitten. Maar zij voelde zich ge lukkig. Zij had voor een ogenblik haar verlangen naar het vage doel vergeten; zij was gelukkig met de katjes, liggend op de grond, spelend. hebt de zon en de grappige bladeren. Het doek zal „Geluk" heten. Hij zei op een dag, half in ernst en half uit verlangen om haar te plagen: „Zodra het seizoen voorbij is en de hertogin haar tentoonstelling van mijn schilderijen gehad heeft, ga ik naar Venetië". „Welke hertogin?" vroeg zij met een klank van verwachting irr haar stem, naar aanleiding van Downings vage zinspeling op zijn tentoostelling. (Wordt vervolgd) In de Belgische stad Luik gebruikte men de katten vroeger niet alleen om muizen te vangen, o neen, er werden zelfs wedstrijden georganiseerd. Op een bepaalde dag kreeg elke kat, die aan de wedstrijd deel nam, een ge kleurd lint om zijn hals met een zegel er aan als bewijs dat het inleggeld be taald was. Dan werd hij in een zak ge- «topt en naar een café buiten de stad gebracht. Daar was het beginpunt van de race. Zodra de klok het vastgestelde uur sloeg, werden alle zakken geopend, de katten sprongen er uit en liepen zo snel mogelijk naar huis terug. In elk huis waar een kat moest aankomen was een controleur die pre cies de tijd optekende, dat de kat bin nen kwam stappen. Wiens kat het eer ste aankwam was natuurlijk winnaar en won de prijs, die meestal uit een zilve ren lepel of wat de kat meer op prijs gesteld zal hebben een grote ham bestond. Eens won een blinde kat de prijs. Dat is niet zo verwonderlijk als jullie wel denken, want katten en honden gaan alleen met hun neus te rade als zij de weg willen vinden. Lettergreepraadsel De woorden waren: Japan, eiken, Utrecht, gondel, dokter, koper, oorlog, ekster, rover, ivoor, erker, ruiter. Onder elkaar geschreven vormen de eerste letters het woord Jeugd- Koerier. Er waren zoveel aardige gedicht jes, waarvan sommige met prachtige tekeningen, dat het mij spijt daarvan maar vijf versjes te kunnen plaatsen. Bedankt, jongens en meisjes. De ge dichtjes, die niet in de Jeugdkoerier komen, zal ik toch bewaren. De keuze was erg moeilijk. Hier volgen de versjes, die met een prijs beloond zijn. Er liep een lammetje in de wei, Op hoge dunne poten. Hij sprong maar steeds weer in het rond, Totdat hij een fijn plekje vond. Daar had hij het toen naar zijn zin En dommelde toeh lekker in. Ingezonden door Addie Davidzon,- Tuinstraat 35, Alkmaar. Meisjes, jongens wat pieizier, Woensdag komt de Jeugdkoerier. Ik puzzel vrolijk dan en blij, Wij hebben dan toch immers vrij. Ik breng zo de hele middag zoek En ik win misschien ook wel een boek. Ingezonden door Anny Schaap, De Ruyterstraat 26, Den Helder. Buiten vallen - grote vlokken En ik haal vlug mijn slee. Sommige mensen zitten te mokken, Maar ik ben er juist blijde mee. O, wat heb je dan een pret. Maar och, je moet zo gauw naar bed. Ingezonden door Jannle Slagter. Midwoud M 52. Ik ben een meisje, o zo klein. Is dat nu niet erg fijn? Ik kan overal op en overal onder. En interesseerwij voor de Jeugdkoerier bijzonder. Daarom maakte ik dit gedicht. Met een opgewekt gezicht. Ingezonden door Martinie Met, A 340, 'Oodkarspel. Kennemferland is een fijne krant, Die groeit en bloeit in het Kennemerland. Als ik de bezorger zie gaan. Blijf ik reeds aan ons hekje staan. Ik roep dan: geef gauw hier! Want daar staat in de Jeugdkoerier. Ingezonden door Truusje Brethouwer, Grote Hoedweg A 40, Beverwijk. Aan deze kinderen worden gezonden. boeken Maurits van Saksen, zoon van Au gust de Sterke, was evenals zijn vader een van de sterkste mensen van zijn tijd. Tijdens een jacht ver loor zjjn paard een hoefijzer. Een hoefsmid was gauw gevonden. Maar schalk Maurits liet zich door de smid een nieuw hoeijzer geven, en brak 't voor de grap middendoor. „Ze deu gen niet. Breng maar eens wat be ters". Maar ook een tweede en derde ijzer gingen als koek in tweeën. Toen vond Maurits het welletjes en ver klaarde de ijzers voor best, hoewel niet bestand tegen zijn kracht. Het paard werd beslagen en de smid ont? ving een groot zilverstuk als loon. Hij bekeek het even en brak het toen met gemak door midden. „Heer, Uw zilver deugt niet. Voor goed ijzer hoort goed zilver". Ook een tweede en derde zilverstuk gingen dezelfde weg. „Wilt ge misschien een bank noot van vijf en twintig pond. Wel licht, dat die wat meer weerstands vermogen bezit", barstte de maar schalk los, het papiertje voor het gezicht van de smid zwaaiend. „Juist heer. En U kunt gerust zijn. Alles, wat zwak en teer is kan erop reke nen door mij gespaard en ontzien te worden". En vergenoegd borg de smid de banknoot in zijn buidel. Jongens en meisjes van tien jaar en ouder, deze week is de beurt aan jul lie om te dichten. Van jullie vraag ik geen zes, maar acht Zelfgedichte regels. Dat is dus twee regels meer dan de jongere kin deren. Je kunt er één geheel van maken, maar je mag het gedichtje ook in twee bij elkaar passende delen splitsen, als je er maar voor zorgt dat het tezamen niet méér en niet minder dan acht regels worden. Overschrijven uit een boek of een tijdschrift mag natuurlijk niet. De vo rige week kwam ik bij de inzendin gen wel eens bekende gedichtjes te gen en die tellen dan natuurlijk niet mee. Zeg nu niet direct dat je toch niet dichten kunt, maar probeer het eens. Je zult zien dat het heus wel meevalt. De beste of aardigste gedichtjes worden weer in de Jeugd-Koerier opgenomen en beloond met een boek. Vóór Zondag 29 Febr. verwacht ik de inzendingen met vermelding van jullie leeftijd op het bureau van deze courant. Op de enveloppe weer schrijven dat het voor de Jeugd-Koerier be stemd is. im 9am 9£ orn joor j. d. v. exter"^ 139. Terwijl het spook met enkele sprongen de kamer is uitgevlogen, valt het harnas in drieën uiteen en.. Pim, Pam en Pom springen eruit-en zien nog juist dat onder het spookge- wsad Gerrit Kraai te voorschijn komt. Dus Pam heeft toch gelijk! 'm Achter^ na broeders", roept Pim, die al zijn oude branie terugkrijgt nu hij weet, dat hij geen ipikan meer behoeft te vrezen 340. Maar Gerrit Kraai oftewel het spook is allang v.:rdwenen „Jammer", zucht Pom, terwijl hij lrrijgshsttig met de knots zwaait. „Die slag is niet hard genoeg aangekomen, maar we krijgen nog wel een kans!" „Nu dan zullen we Gerrit toch vlug achterna moeten gaan", zegt Wetsna- vel droogjes. „Want Gerrit zal heus niet op ons blijven wachten". Voor ik deze week weer met het beantwoorden van de grote stapels brieft Jes ga beginnen, moet ik eerst nog eens eventjes een praatje met jullie maken Ik vind het zo jammer, dat er steeds een grote stapel briefjes te laat komt voor de Jeugd Koerier. Niet alleen komen de oplossingen van de raadsels dan over tijd, want we hebben dan al om de prijzen geloot, maar ook vinden jullie geen antwoord op je briefje in de courant en moeten jullie weer een week geduid hSbben. Dus oplossingen en briefjes zó spoedig mogelijk, uiterlijk steeds vóór de Zondag inzenden. Afgesproken? En nu de briefjes: Ik ontdekte dat de vorige keer het laatste gedeelte van mijn beantwoor dingen niet in de krant stond door gebrek aan plaatsruimte. Het gedeelte, dat is afgevallen, zal ik nu het eerst plaatsen. Grietje Doppenberg, ben -je weer helemaal beter? Ik hoop maar, dat je moeder ook vlug opknapt. Van welke datum moet die courant zijn? Jopie Spigt ik zal volgende week naar je brief uitkijken. Jante, Tony en Saartje Bok, jammer dat de briefjes zo laat waren, want nu kwam de oplossing ook te laat Jullie hebben gezellig geschreven. Klaartje Breebaart en Klaas Duitser, bedankt voor jullie briefjes. E Bosch, je hebt de vorige oplossing mooi gekleurd. Hoe ls je voornaam? Marianne de Roode, Je broertje is een grapjas Jammer, dat je oplossing niet helemaal goed was. Atie List, het is fijn, dat je een boek hebt gewonnen. Bennie Hooyenga, ja hoor, je loot ook mee als je briefje nog niet beantwoord is, Willie Lomans, Tom Poes ls een schuilnaam. Ik zal de zegels sturen. Joke Kraak, ik zou niet weten waarom jij geen schrijfster kunt worden. Het gaat best! Bedankt voor de bandjes. Ik zal op zoek gaan naar de postzegels Tarzan, schrijf je nog eens meer? The First, jij kiest een wonderlijke schuilnaam. Het betekent: de eerste. Tiny den Broeder, ik zal je de zegels sturen. Martin van Straalen, ja, de oplossing was best. Blijf zo maar doorgaan. Corrie 1'Istelle, je bent hartelijk wolkom bij ons! Nu de briefjes, die te laat kwaftnen en de nieuwe briefjes: Tiny Bijvoet, jij kunt volgende week goed mee doen om een, gedichtje ta maken, want je hebt mij nu ook zo'n aardig zelfgemaakt gedichtje gezonden. Hartelijk dank, hoor! Nel van Egmond, sigarenbandjes zal ik Je zenden, maar ik heb alleen heel gewone Hollandse postzegels, die wij voor zieken sparen. Wil Je die ook hebben? George Stam, ik ben blij, dat ik kinderen, die post zegels willen rullen, jouw adres kan opgeven. Laatst vroeg een meisje om postzegels van Beieren. Heb je die ook? Lize en Ineke Vos, de briefjes kwa mei» te laat en daarom moesten jullie nog een weekje wachten. Wat zou IV: graag eens bij jullie om een hoekje willen kijken naar al die prachtige bloemen! Cornelis Petrus, ja hoor, de J K komt Iedere week. Kun jij ook steeds met ons mee doen? Aaltje Regtop, bravo! Je hebt dus al flink je best gedaan om beter te rekenen. Dat is fijn. Aaltje. Nel van Oosten, was jouw hyacinth mooi geworden? Wie heeft de wisselbeker gewonnen? Annie Verhagen, har telijk dank voor de kruiswoordpuzzle, Heb Je die zelf gemaakt? 't Is jammer genoeg te moeilijk voor de kinderen. Je hoort spoedig meer van mij, Anniel Bertie Middelkoop, ik hoop ook dat je nog eens wat wint, maar we moeten er eerlijk om loten, vind je ook niet? Waarvoor stuurde je twee ongebruikte 'postzegels? Moet ik er Iets mee doen of zal lk ze terugzenden? Lize Vos, ik ben blij, dat jij ook weer Beter bent. Nu Nico nog uit de lappenmand. Groet Lize maar van mij. Willie Noors, ik hoop In Mei om je verjaardag te den ken. Betsie en Jopie de Wit, hartelijk dank voor jullie aardige tekeningetjes Bennie Hooyenga, ik denk er net .zo over als jij Het blijft een geheimpje tussen ons. Tineke Alexander, hartglijk gefeliciteerd met je verjaaidag. Ik hoop, dat je de prijs nu spoedig zult ontvangen. Henk Veltman, ja, ik heb me vastgehouden, zeg! Je oplossing was best, maar kwam alleen te laat Dat was wel jammer. Prof. Bok, natuurlijk mag je een schuilnaam gebruiken en je ziet, dat hij al in de krant staat. Welkom bij ons, Professor! EJlie Brandsma, ja, dat deed ik vroeger ook zo graag, bij oma logereq. Woont je 'oma ver weg? IJa<i Huigen, het lijkt me niet gemakkelijk om zo'n slee te maken. Zou Je het kunnen! Ria Bremer, wij sparen postzegels voor zieken en met de siga renbandjes doen wij weer andere kinderen plezier. Je mag ze sturen als je ze hebt, maar het is niet nodig, hoor! Cobi en Jacob Vledder, Willy Noors en Nellie en Jannle Weldema, jullie zijn hartelijk welkom bij ons. Ik hoop, dat Jullie trouw met ons mee puzzelen en schrijven. Pieter de Munck, ja, ik wil de bandjes en postzegels graag hebben. Elly de Koning, lk had je de vorige keer ai gemist. Schrijf je nu nog eens meer? Rietje Pais, dat is een gezellige avond gbweest in Huisduinen. Je kunt zeker goed banjo spelen. Irma Walboom, Rietje schreef mij ook over Huisduinen. De gasten hebben zeker genoten en jullie ook, want dat merkte ik wel uit >e brief. Anny Schaap, je vorige briefje had je veel te laat Ingestuurd en daarom kwam je een week later ln de cou rant. Schrijf je in 't vervolg \yat eerder, Anny? Annelies Bok, ik vind het akelig, dat je ziek bent. Wat scheelt er aan, Annelies? Beterschap gewenst, meisje! Netty v d Vliet, jij bent al mijn tweede zieke nicht. Gelukkig ver veel je je niet en je maakt een mooie tekening voor mij. Bedankt, Netty en beterschap gewenst! Wim Veenstra, ja, lk ken Oom Wim goed, maar Oom Wim is nu niet meer aan deze courant verbonden. Poema, ik heb geen bui tenlandse zegels, maar wel gewone Hollandse. Die zal ik sturen. Schrijf Je ook je voornaam? TrUnie, lk weet niet welke Trijnie je bent, want Je schreef geen achternaam. Wat jammer, dat je geen gedichtje kon bedenken. Jack van Dam, ik moest lachen om je tekening, want hij is erg leuk. Jack. Maartje Smids, ja, gymnastiek ls erg goed en dus voor jou ook, Maartje Vind je het vrettig om oefeningen te doen? Henhie Boogaard, Ik weet niet hoe het boek heet, dat je zult ontvangen, want lk verzend de boeken niet zelf De postzegels zal ik Je sturen. Willie de Jong, bedankt voof de aardige raad sels. Schrijf mij eerst nog eens of je gewone Hollandse postzegels voor zieken bedoelt, want ik heb geen andere. Eva Wolthaus, toen ik zo oud was als Jij las Ik ook liever jongensboeken, maar later vond 1k meisjesboeken toch ook prettig om te lezen. Annie Beukenkamp, h'eb je dat gedichtje zelf gemaakt? Je had het leuk versierd. Johan Zeeman, je bent hartelijk welkom Vertel mij eens wat van je leven in Duitsland Jopie Stam, lk ben blij, dat je geen schuilnaam hebt. Hoe was de uitvoering? Deze week moet ik door plaatsgebrek alle kinderen, die mij postzegels sigarenbandjes en zilverpapier zonden, tezamen bedanken. Dat vinden Jullie toch niet erg voor een keertje? Allemaal hartelijk dank! Ik was er heel blij mee Tot de volgende week! Hartelijke groeten van TANTE IET.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3